Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Sport się sypie w Częstochowie

IP: 193.138.241.* 19.03.11, 00:14
    Jaki poziom takie fundusze......
    Obserwuj wątek
      • Gość: Normalny Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: 193.138.241.* 19.03.11, 00:59
        Jeśli tak się będzie raków żebrał o kasę to nie wróżę im sukcesów. Ci zapiekli dresiarze zatrzymali się w rozwoju 20 lat temu. Dlaczego nie udało się im zdobyć choć jednego sponsora przez ostatnie 20 lat, dlaczego ckm i azs których tak opluwają tych sponsorów pozyskują co roku a raków tylko żebra aby im dług umorzyć bo umorzenie odsetek od długu, który rozkradli to za mało ... Na szczeście żyjemy w XXI wieku ... nikt nie będzie się przejmował bandą debili którzy są na marginesie nowoczesnego świata. Trzeba więcej mieć mądrości żeby wiecznie u stóp Huty im. Bieruta skamleć o kilka złotych bo nikt inny nie da. Tak długo separowaliście się, że teraz częstochowa ma was w ... żeby oglądać chłopaczków taplających się w błocie. Prawda w oczy kole. Proponuje następnym razem staranować urząd miasta wozami terenowymi, towarzysze z byłego KC pewnie wam powiedzą gdzie te wozy możecie jeszcze w krzakach znaleść ... ha, ha. Do tego się tylko nadajecie ... dinozaury ... historia wam odjechała ... nieodwracalnie, niestety dla was ... RKS=PZPR
      • larse Sport się sypie w Częstochowie 19.03.11, 06:56
        A jak sprawdzacie numery IP jak są przykryte gwiazdką? Gdzie to się sprawdza? A co do sportu w naszym mieście, to niestety, sponsorzy mają inne problemy a miasto ma kłopoty z drogami a co dopiero ze sportem
      • Gość: ml Sport się sypie w Częstochowie IP: *.xdsl.centertel.pl 19.03.11, 07:34
        Możecie sobie pluć na Raków ale pewnie tylko anonimowo bo na merytoryczną rozmowę nikogo z was nie stać. Kiedy zaczynałem chodzić na Raków 35 lat temu sponsorem była huta pieniądze znikąd więcej nie płynęły przez następne 33 lata. Oczywiście winą można obarczyć nieudolny zarząd, czy pseudo piłkarzy, którzy doprowadzili klub do takiego stanu. Lecz zapotrzebowanie na piłkę w naszym mieście jest ogromne gdyby nie stadion, który od prawie 20-stu lat nie przeszedł żadnego remontu to na widowni było by więcej fanów. Poziom sportowy drużyny jest jaki jest. Piłkarze grają za darmo, trener pracuje za darmo. Kibice kupują sprzęt AGD. Sponsorów nie ma bo klub ma stare długi. Myślę że inne kluby Ckm czy Azs w takiej sytuacji pewnie już dawno by grały w najniższych ligach jeśli w ogóle by ktokolwiek by chciał tam grać za free. Wierzę, że obecny zarząd, trener i zawodnicy przy dobrej woli miasta jest w stanie osiągnąć sukces w przeciągu góra 5-ciu lat. Tych kibiców nie powstydził by się żaden klub. Promują drużynę, wspierają akcje charytatywne, organizują konkursy dla dzieci i młodzieży czy też zbiórki dla najuboższych mieszkańców Czetochowy i okolic. Lecz o tym się nie pisze bo to nie wzbudzi sensacji. Na manifestację przyjechało 5 stacji telewizyjnych bo może będzie dym. Lecz nic ciekawego nie było był spokuj i proźby.
        Ci co piszą o izolacji najstarszego klubu jego miasta pewnie pochodzą z dalekiej wsi, kresów wschdnich czy też z radomskiego. Klub RKS wychował, wyszkolił wielu wspaniałych piłkarzy, którzy grali, grają i pewnie będą grać w najwyższycg ligach Europy.
        Więc pamiętajcie Raków Częstochowa-Częstochowa to Raków od 90 lat.
        No ponapinajcie się jeszcze i tak nic to nie zmieni.
        BBJ Raków RKS!!!
          • Gość: qwe Re: do: ml IP: *.xdsl.centertel.pl 19.03.11, 09:26
            do ml. Kolego bylo TVN24, TVP, Tv Silesia, TV Orion, Tv Czewa oraz NTL. mCzyli jest ich 6. TVP i TVN obok Polsatu 3 najwieksze telewizje w Polsce. No i po co ta napinka jak Cie nie było i nie wiesz jak było:) Wyjdz z przed tego monitora jak część z tych co tu pisza swoje wypociny przeciw Kibicom Rakowa czy Klubu i powiedzcie nam to prosto w oczy. Najblizszy moment macie dzis na stadionie o godz. 15. Ale zakaldam ze zabraknie Wam odwagi.
          • kubaziem88 a ja chodzę na CKM, RAKÓW i AZS 19.03.11, 09:30
            i co też jestem zły? Prawda jest taka, że pieniędzy nie ma nigdzie - tak jak pisze gazeta. Zamiast wrzucać jeden na drugiego to KIBICE wszystkich klubów powinni się połączyć i wrzucać na rządzących, a nie przekrzykiwać się kto jest ważniejszy.

Powinniśmy dawać przykład i promować sport każdy, bo nasze miasto liczy prawie 250 tysięcy mieszkańców, a ilość osób która chodzi na CKM, AZS i na RAKÓW jest śmieszna i jest najlepszym komentarzem co do sportu w naszym mieście.

pozdrawiam, Kuba
            • Gość: codzienny Re: a ja chodzę na CKM, RAKÓW i AZS IP: *.szymanowskiego.trustnet.pl 19.03.11, 10:25
              ...a Ja Ciebie Kubo popieram w całej rozciągłości!!! Tylko, panowie co robią na waszych "gębach" okrzyki "Częstochowa jest Rakowa", "W Częstochowie tylko Raków"?!... Brawo za zorganizowanie parady, która na możliwości kibiców piłkarskich w Polsce była zwykłą garstką nie "siłą przebicia"... Wczoraj oglądając wieczorne "Aktualności sportowe" na Trójce była wypowiedz jednego z Was, który "postraszył" na forum że jeżeli UM nie ugnie się pod waszymi argumentami to "macie" w rękawie jeszcze kilka akcji, których wiele osób popamięta czy jakoś tak?! (poprawcie jak pomyliłem) więc pytam, czy takim sposobem załatwia się rzesze kibiców na tę "nędzny" poziom sportowy ówczesnej drugiej ligi?! Czy tak chcecie znalezć sponsora, który za moment będzie miał was pod firmą z okrzykami "ITI WYPI.....AJ?!" Czy tak, jak w tym nędznym orędziu o kibicach Włókniarza i innych kibicach udawadniacie swoją wyższość?! Jeżeli tak to uwierzcie że na 100% NIC nie osiągnęliście tymi napinkami, a jeszcze bardziej skomplikowaliście swoją sytuacje!!! Udawadniacie tym że popieracie tę "Wszechpolską Wyższość" nad innymi, ale w tym mieście się tego nie osiągnie, tutaj już Wrona zasrał całą "prawicową" stronę życia! Więc zostaje spuścić z tonu i połączć siły kibiców wszystkich w Częstochowie albo po prostu na Jasną Górę i modlić się o kasę....Z siatkarskim pozdrowieniem Biało-Zielona Częstochowa!!!
            • artutitu2 Re: a ja chodzę na CKM, RAKÓW i AZS 19.03.11, 11:34
              kubaziem88 napisał:

> a ja chodzę na CKM, RAKÓW i AZS
              >
              Bardzo słuszna postawa. Ja niestety nigdy na meczu Rakowa nie byłem, ale chyba czas żeby to zmienić i przyjść na mecz. Nie wiem skąd ludzie maja w sobie tyle nienawiści, żeby wyzywać kibiców Rakowa od dresów i... szkoda nawet pisać. Prawda jest taka, że Ci kibice włączają się w bardzo słuszne inicjatywy nie tylko związane ze swoim klubem. Z resztą świadczy o tym manifestacja przeprowadzona bez żadnej "zadymy". Uważam jedynie, że argumenty (a szczególnie ich forma) wymierzane przeciwko innym częstochowskim klubom były niepotrzebne. Z drugiej strony mnie też trochę denerwuje, że CKM marnuje pieniądze na zagraniczne "gwiazdy sportu" zamiast zainwestować w młodych Częstochowian. Jeśli chodzi o dodatkowe fundusze to budżet miasta jest, jaki jest, a i tak potrzebne są jeszcze większe oszczędności. Sytuacja częstochowskich klubów sportowych w dużej mierze zależy od ilości kibiców, którzy będą chodzić na mecze i kupować bilety, a kibice przyciągają sponsorów i tak sportowy biznes się kręci. Dlatego jeśli My Częstochowianie chcemy mieć dobre widowiska sportowe to musimy chodzić na mecze i kibicować swoim drużynom!
              • Gość: Obserwator Re: a ja chodzę na CKM, RAKÓW i AZS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.11, 14:17
                Podzielam opinie Artutitu2 i Kubaziem88. Wyzwiska i obelgi rzucane przez kibiców częstochowskich klubów nic nie zmienią. Problem tkwi gdzie indziej - w grze zawodników. Gdyby drużyny grały naprawdę dobrze to przekładało by się to na lepsze wyniki. Lepsze wyniki to wyższa tabela i Liga. Wyższa liga to ciekawsze mecze, więcej kibiców i ogólnopolskie rozgrywki o mistrza Polski. Mistrzostwo Polski to występy w rozgrywkach Europejskich. A wtedy sponsorzy sami przyjdą do drzwi klubu. Tak więc zawodnicy niech się wezmą za grę a nie narzekają na to że wciąż mało im płacą więc się nie będą nadwyrężać. Za wzór można by im było postawić drużynę trenera Górskiego, lub innych sportowców (Małysza, Justynę Kowalczyk) albo inne drużyny piłkarskie Europy. Niestety bez pracy nie ma kołaczy. Rachunek jest prosty - lepsza gra to wyższa liga i lepsze pieniądze.
          • Gość: hmm Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.net.stream.pl 19.03.11, 09:32
            Tym prowokatorom nie podoba sie to zdanie : "Nie jest dobrze, a żeby być bliżej prawdy trzeba powiedzieć, że jest bardzo źle. Mowa o częstochowskim sporcie. W całości. Wczoraj przeciwko polityce miasta protestowali kibice Rakowa, ale inni też chętni wyszliby na ulice - bo mają podstawy, ale nie mają tak zorganizowanych fanów" :) BBJ
      • Gość: Częstochowianin Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.11, 09:58
        Do wszystkich frajerów którzy bluzgają na RAKÓW na tym forum!
        Wielki murzyński ch** wam w dupę!
        A jak ktoś ma jakiś problem to macie okazję! Przyjdźcie dzisiaj pod stadion. Ba możemy MY przyjechać, napiszcie gdzie! Ale założe się o milion że każdy z was zapierdziałego i obsranego zada zza zasyfiałej klawiatury nie ruszy! Boi się i bo jest śnieg!
        Cieszę się że wam gul skacze wieśniaki!
        TYLKO RAKÓW!
      • Gość: Obiektywny Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.11, 10:06
        Witajcie,

Zauważcie że nawet na najgorsze mecze Rakowa, z wsiami i w środku tygodnia potrafi przyjść więcej osób niż na AZS na finały. 1500 osób na meczu to względne minimum w złą pogodę. Podczas meczy z atrakcyjnymi przeciwnikami ilość osób na trybunach oscyluje w granicach 4500-6000 osób, jak dla mnie to bardzo dobrze. A zauważcie, że to 2 liga. Gdyby Raków był o jedną ligę rozgrywkową wyżej i przyjeżdżałyby takie zespoły jak ŁKS ten 8000 tysięczny stadion okazałby się duża za mały. Gdyby natomiast daj Boże Raków awansował do ekstraklasy (i grał jak AZS i Włókniarz w najwyższej klasie rozgrywkowej), pewnie musiałby grać na stadionie żużlowym i ceny biletów powinny się zaczynać od 100zł - taki Częstochowa ma potencjał jeżeli chodzi o piłkę nożną.

Co do samej mody na Raków, wydaje mi się, że każdy jest w stanie zaobserwować ją na własne oczy. Ludzi w emblematach klubu spacerujących na mieście jest sporo. Często idąc na mecz czy z niego wracając, ludzie zagadują mnie o wynik, mówią, że w przeszłości często chodzili na Raków. Osobiście uważam, że brakuje tylko bodźca w stylu "jesteśmy spokojni, spłaciliśmy długi, walczymy o awans".

Odnośnie samych kibiców Rakowa, to bardzo specyficzna reklamowo grupa targetowa. To ludzie, dla których kolejny sponsor nie jest zwykłym szyldem na stadionie, tylko osoby czujące się emocjonalnie związani z klubem i wszelkimi formami pomocy. Kibic Rakowa, widząc firmę, która stara się pomóc klubowi i go zasponsorować, solidarnie wybierze ją jako potencjalny klient lub będzie ją polecał.
        • Gość: Komuch Re: Podziękujcie Buzkowi IP: *.prenet.pl 19.03.11, 13:03
          Co do sytuacji finansowej mieli Buzek Wrona Janikowa Czy Marazm.Klub ten oparty o socjalistyczną hutę bieruta,a pózniej Hutę Czestochowa SA nie liczył się z nikim.Kasa płynęła,nikt jej nie kontrolował.Kto dzisiaj pyta się jak wykorzystano pieniądzei,które uzyskał Raków z transferów.Raków jako klub sportowy widzi tylko czubek własnego nosa i tylko jak doskwiera bieda to w pęty do miasta.Rada miasta i zarząd nie rozwiążą problemu Rakowa jak i innych klubów bo budżet cieniutki.
      • landryn8 Sport się sypie w Częstochowie 19.03.11, 12:18
        Po co porowniania co Wlokniarza ? Skad ta nienawisc? Przypomina mi to "brudna kampanie" czesc politycznego cyrku ktory widze codziennie w telewizji... "Nie postepujemy tak jak kibice Wlokniarza" "Zaprzestali jak dopingowac?" "Armia zaciezna" Po co to? Tyle ze Wlokniarz jezdzi w najlepszej lidze na swiecie wiec potrzebuje "nieco" wiecej funduszy niz rakow. WIEC PYTAM SKAD TA NIENAWISC . I DLACZEGO JESLI JESTEM KIBICEM WLOKNIARZA CZY TEZ AZS'U WYCHODZAC NA ULICE W BARWACH KLUBOWYCH MOZNA BYC niemal Penym tego ze zaraz podejdzie jakias lysa glowa z RAKOWA z mnostweb problemow. Czy ktos z wlokniarza lub Azs'u strzela wam Bramki w lidze? Skad wiec ta nienawisc? Puknijscie sie w swoje glowy bo widze ze nawet nawet na manifestacji swoich pogladow pod UM nie mozecie sie pozbyc swojej nienawisci do innych Czestochowskich klubow. Tak to Wy nic nie zwojujecie a efekt moze byc odwrotny. Dajcie cos od siebie a nie najezdzajcie na inne kluby. Proponuje zaczac od zwywania z murow kamiennich i ekranow dziwiekochlonnych napisow spray'em napisow "[data] Wsyscy do [nazwa miasta]" Bo zdaje sie tak zachecacie kibicow do udzialu w meczach. Czestochowa to nie tylko Rakow! Tez jestem za tym aby kasa z Miasta byla przydzielana na kluby rozwno ale tez w zaleznosci od potrzeb. Pozdrawiam Rakow-Azs-Ckm i inne czestochowskie sportowe kluby.
        • Gość: gad Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: 193.138.241.* 19.03.11, 14:06
          Jestem kibicem Rakowa, ale szanuję Włókniarz i AZS.
          Myślę, że złość kibiców bierze się stąd, że faktycznie Włókniarz, przez ostatnie kilka lat otrzymał od miasta zdecydowanie najwięcej pieniędzy i ma wybudowany stadion - a Raków dostawał jakieś ochłapy. Co prawda na stadionie było kilka pozytywnych inwestycji - boiska boczne, monitoring, remont budynku, ale główne trybuny - to po prostu skansen!
          • Gość: bb Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.toya.net.pl 20.03.11, 21:29
            Włókniarz w zeszłym sezonie otrzymał ok. 750 tys. zł (w tym 300 tys. zł dodatkowej dotacji - której we wcześniejszych jak i w tym roku nie dostanie), Raków 500 tys. zł (część musieli oddać, ale to już tylko nieudolność działaczy do udokumentowania wydatków), AZS 450 tys. zł. To aż tak nierówno? Aż tak źle? Paradoksalnie na piłkę Częstochowa ładuje największe pieniądze! Poza tym RKS dostałby więcej, gdyby założył spółkę - tego też obecny zarząd nie potrafił. I że niby Arena Częstochowa to taki wspaniały stadion? CKM płaci za niego ogromne pieniądze (i nikt nie myśli o umarzaniu!) za każdą godzinę treningu/sparingu/turnieju/meczu, inwestuje pieniądze w remonty band, toru, parkingu, parku maszyn - choć to nie jego zadanie, a MOSiR od paru lat nie potrafi naprawić band reklamowych na koronie (ogromna strata dla Włókniarza jeśli chodzi o ilość miejsc dla sponsorów) i nie pozwala tego zrobić klubowi. Nie mówię już o takich rzeczach jak sprzątanie i ogólne utrzymanie obiektu do którego miasto też nawet palca nie przykłada... Jedyny plus modernizacji to oświetlenie, ale za to oczywiście też płaci Włókniarz.
            • Gość: gad Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: 193.138.241.* 20.03.11, 23:02
              Pamiętajmy, że te niecałe 500 tys. dla Rakowa w ubiegłym roku, to był wielki wyjątek. Wcześniej to było ok 250 tys. rocznie, co praktycznie w całości musiało iść na wynajem obiektu, bo przecież Raków to wiele drużyn, które trenują po kilka razy w tygodniu. Włókniarz płaci o połowę mniej za stadion, bo co oni tam trenują. Ja nie jestem przeciw Włókniarzowi, ale Raków też trzeba wesprzeć w ciężkich czasach.
      • Gość: jaa Sport się sypie w Częstochowie IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.11, 13:02
        Panowie, to nie te czasy. Był ktoś z was ostatnio na meczu Rakowa? Przychodzą całe rodziny, dla dzieci organizowana jest opieka, zabawy konkursy. Na meczach panuje świetna atmosfera :) Zmieniło się całe podejście, cała organizacja. Raków jest otwarty na miasto na ludzi. Wszyscy starają się jak nigdy a nikt tego nie docenia. Szkoda ze nikt nie chce pomóc tym młodym piłkarzom którzy są jednymi z najlepszych w regionie. Ten klub na prawdę ma wielki potencjał. Kto nie wierzy zapraszam na mecz;)
      • Gość: ja Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.11, 13:09
        ŻENADA. Co to w ogole ma byc? Banda nierobow drze mordy by dac im pieniadze. Za robote sie wezcie to i sami bedziecie mogli kiedys klub sponsorowac, ale po co, miasto niech daje bo im sie nalezy. Najlepszy przyklad waszej glupoty dresiarze z tego pochodu to race na ktore wydaliscie troche kasy, a mozna bylo to wrzucic do klubowego garnuszka i bylo by na paliwo na mecz wyjazdowy :). Smiesznie brzmi ale taka prawda bo pilkarze moga grac "na kredyt" ale jesli nie bedzie za co pojechac na mecz to nie zagraja w ogole. Za robote sie wezcie nieroby lepiej bo rakuff nigdy nie bedzie juz wielkim klubem, predzej wyprzedzi was Victoria Czestochowa, ale wtedy pojdziecie tam zastraszac pilkarzy i niszczyc obiekt czy autokar jak sie dorobia by pokazac kto jest lepszy. NIE MA rakowa! W TYM MIESCIE NIE MA rakowa!
      • landryn8 Sport się sypie w Częstochowie 19.03.11, 13:39
        Podobno najlwiekszym sponsorem klubu jest kibic, a skoro na Rakow chodza cale rodziny i zawsze jest wiecej kibicow niz "na Wlokniarzu i AZS'ie " gdzie jest "armia zaciezna skladajaca sie z gwiazd zarabiajacych miliony" a "kibice przychodza tylko gdy sa sukcesy" to gdzie jest kasa od kibicow? Zastanawiajace.
        • Gość: codzienny Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.szymanowskiego.trustnet.pl 19.03.11, 14:41
          Przez chwilę zastanawiałem się nad pójściem na mecz z Turkiem, ale na jedna połowę w taka pogodę się odechciewa...Na 17sta mam AZSu i bardziej leży na sercu.Kiedyś już napisałem ze powstała w UM jakaś tam komisja do spraw sportu z Szewińskim,Brzęczkiem, i długo by wymieniać osobistości tylko po co?! Ja rozumiałem to pod tym względem aby układać mecze tak aby była okazja iść na dwa spotkania, a dzisiejszy przykład pokazuje że panowie się nawzajem ignorują.Jest tak po raz kolejny bo dni Rakowa w zeszłym roku tez kolidowały z meczem na Włókniarzu, a przykłady można mnożyć!!! Ogłaszanie że kibic żużla w Częstochowie jest dla kibica Rakowa tylko ...... to nic dodać nic ująć! A to że bialo-zielone barwy działają na Raków jak czerwona płachta na byka, tylko z takiego powodu ze kiedyś tam istniał FC Widzewa na Iwaszkiewicza i chodzili na żużel i siatkę to gratuluje ;) Jak ktoś w zęby dostał to niech odda temu komuś i po sprawie... My nie mamy takiej sytuacji jak Kraków, Trójmiasto czy Łódz i to powinno doprowadzić to TRIADY jaką pamiętam i uczuciowo do tego dążę!!!
      • Gość: green Razem możemy więcej!! IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.03.11, 15:35
        Jestem Kibicem AZU I Włókniarza . Wasza strategia polegająca na opluwaniu kibiców i klubu Włókniarz jest do bani!!! Sami nic nie osiagniecie , wszystkie kluby powinny sie zebrac i agitowac o wieksza dotacje z miasta.
        P.S. zastraszanie kobiców innych klubów z miasta Częstochowa jest wrzaskiem rozpaczy kibiców Rakowa , którzy w inny sposób nie potrafią zwrócić na siebie uwagi .
        Panowie nie tedy droga!!!!
        Zdziałamy wszyscy więcej będąc razem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Kibic banbuko D A Ć wiency na gre w B A N B U K O ! IP: *.waw-smy.sint.pl 19.03.11, 16:07
          Jako stary kibić gry w BANBUKO - żondam aby dali wiency szmalu na mojom ulubioną drurzyne tej dyscypliny. Czemu mamy być gorsi niż piłkopkopy. Jak nie dacie to se kupimy tronpki i sie oflagujemy a morze nawet oglosimy codziennom bezwzglendnom głoduwke od 9,30 do 10,15.

Ludzie, czy wam kalendarze stanęły i nie widzicie że czasy się zmieniły - nikt nie ma obowiązku dopłacać ze wspólnej samorządowej kasy do czyjejś zabawy czy hobby?
          A wiece i krzyki w takich sprawach prowadzą do nikąd.
          Jak się da na na wasze zachcianki to braknie na co innego - wtedy ci inni niedowartościowani wyjdą na ulice i bedą protestować w drugą stronę.
          To wszystko to idiotyzm prowadzący do nikąd - obojętnie kto będzie przy władzy i kto trzyma kasę.

Jak tak strasznie kochacie te wasze drużyny, kluby i twierdzicie że jest was tysiace to zrzućcie się po 5 dych i ratujcie sami to co tak kochacie. Przecież to jest takie proste.
          W dodatku, Klub i Sport stanie sie niezależny od jakiejkolwiek władzy i polityki - będzie Wasz!
      • Gość: szymon.33 Ggdzie są wychowankowie w klubach ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.11, 15:45
        CHODZIŁEM NA SORT W CZĘSTOCHOWIE, ALE PRZESTAŁEM! WKURZA MNIE ŻE PRZEZ TYLE LAT CMK, RAKÓW, AZS...... NIE POTRAFIŁY WYCHOWAĆ LUDZI ZWIĄZANYCH Z TYM MIASTEMI I NAJBLIŻSZĄ OKOLICĄ. DAWANIE PIENIĘDZY NA ZAGRANICZNE GWIAZDY, BĄDŹ PRZEPŁACANIE KARIEROWICZÓW Z POLSKI TO STRZELANIE SOBIE W KOLANO LUB SAMOBÓJSTWO. NIE ZGADZAM SIĘ NA WYDAWANIE WŁASNYCH PIENIĘDZY, NA TEN CYRK!!!!!!!!!!
        MIASTO BARDZO POWINNO WSPIERAĆ TYLKO!!!! SPORT MŁODZIEŻOWY, SZKÓŁKI KLUBOWE.PRACA U PODSTAW SIE KŁANIA, ALE TO JEST CIĘŻKA ORKA A DO TEGO TRZEBA MIEĆ ODPOWIEDNI CHARAKTER( URZĘDNIKÓW, DYREKTORÓW, ZARZĄDZAJĄCYCH, TRENERÓW). SPOPNSORZY PRZYJDĄ JESLI ZAUWAŻĄ UCZCIWE ZANGAŻOWANIE: WŁADZ MIASTA, DZIAŁACZY, TRENERÓW, KIBICÓW. TAKĄ OKAZJĄ SĄ WYBORY. GDZIE BYLI CI DZIAŁACZE PODCZAS KAMPANI WYBORCZEJ, Z KIM ROZMAWIALI NA TEMAT SPORTU. WYNIK JAKI JEST WIDZIMY, KTO RZADZI. TERAZ ORGANIZUJA KIBICÓW, LICHO WCZAS. WSZYSTKO NA GŁOWIE POSTAWIONE, TAK MA TO WYGLĄDAĆ???? NAPUSZCZANIE JEDNYCH NA DRUGICH,WALKA PODJAZDOWA.
        WYBIERA SIĘ LUDZI ZANGAŻOWNYCH I ODDANYCH SWOJEJ PRACY A NIE KARIEROWICZÓW !!!!

• Gość: Gienek emeryt Re: Sport się sypie w Częstochowie IP: *.net.stream.pl 19.03.11, 16:08
        Właśnie wróciłem ze szpitala na przepustkę i czytam na forum gazety, że kolejny raz ktoś podszywa się pod moje dobre imię. Zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o ustalenie IP komputera, z którego osoba podszywająca się za mnie pisze wiadomości, pod którymi podpisuje się jako Gienek emeryt. Ja żyję na Rakowie – wiadomo, że wśród gadów itp. , ale nigdy bym nic nie napisał na temat jakichś cyt. „łysych pał” czy „snajperów na dachach”. To chamstwo jest !!! Gady z Rakowa to moje gady – a innym od nich wara!!! Myślę, że osoba podszywająca się pod mój nick to członek Bractwa Rycerskiego „Dwugryf” (adres - wystarczy wpisać w Google – dwugryf). Kiedyś chciałem do nich należeć, ale byłem za stary i mnie odrzucili – bo nie zdałem egzaminu z teorii - chociaż jednemu dałem przez łeb moją nieodłączną laską i to mnie cieszy. I teraz mam problemy ze zdrowiem, bo popadłem w straszną chorobę. Neurastenia jest to najczęściej występująca odmiana nerwicy. Nazwa ta nie jest zbyt często używana, ponieważ ciągle zmienia się nazewnictwo specjalistyczne w psychiatrii. Nazywana jest także nerwicą wegetatywną, od niedawna jest uważana za największą plagę współczesnego, zabieganego, żyjącego w ciągłym stresie społeczeństwa.
        Neurastenia jest chorobą wywołaną przewagą, która jest związana z nadmiernym wydzielaniem adrenaliny.
        Występują trzy rodzaje neurastenii:
        • Neurastenia hiposteniczna: dominują w niej objawy zmęczenia, obniżenia sprawności, niepokoju
        • Neurastenia hipersteniczna: dominuje w niej rozdrażnienie, wybuchy złości, nadwrażliwość na różne bodźce
        • Neurastenia asteniczna: szybkie męczenie się
        Neurastenia jest chorobą, która może mieć wiele przyczyn. Przyczynami występowania tej choroby mogą być różnego rodzaju stany napięcia spowodowane koniecznością podejmowania szybkich decyzji, zmęczenie i wyczerpanie pracą zawodową , pięcie się po szczeblach kariery, wszelkiego rodzaju konflikty w rodzinie czy w pracy. Różne urazy również mogą być przyczyną powstania neurastenii. Najczęściej jednak do zachorowania przyczyniają się sytuacje stresowe, którym trzeba stawić czoło, tak jak stawiam i ja . Nowe wyzwania, które wymagają szybkiego działania. Konieczność podejmowania trudnych i odpowiedzialnych decyzji, ponoszenie ryzyka z tym związane.
        Bezpośrednimi przyczynami neurastenii jest również nadmierne wytwarzanie amin katecholowych, czyli adrenaliny i noradrenaliny ( hormony stresu), przez gruczoły nadnercza. Podnoszą one poziom cukru we krwi, a ten pobudza organizm i układ nerwowy. Jeżeli ktoś z Was podejrzewa u siebie wystąpienie neurastenii powinien zgłosić się do psychiatry.
        Głównymi objawami neurastenii są drażliwość, uczucie ciągłego niepokoju, niemożność skupienia uwagi, kołatanie serca, bóle głowy, bóle w okolicy serca, zaburzenia jelitowe, uczucie zmęczenia, głównie w godzinach przedpołudniowych, co bardzo często mi się zdarza. Do objawów tej choroby zalicza się również obniżenie nastroju, zaburzenia pamięci, trudności seksualne, zaburzenia snu, brak możliwości odprężenia się.
        W leczeniu neurastenii zazwyczaj wystarcza odpoczynek lub zmiana trybu życia, co właśnie postanowiłem zrobić. Można także stosować środki uspokajające, preparaty na bazie żeń - szenia, kofeina – ale to nie dla mnie. Raczej rzadko z powodu tej choroby zalecane jest leczenie szpitalne, co w moim przypadku nie wchodzi w rachubę, raczej ruch i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Pozdrawiam Was wszystkich. Gady moje kochane z Rakowa - do przodu !!!
      • nikionly Sport się sypie w Częstochowie 19.03.11, 16:26
        Artykuł jest tendencyjny. Nie przedstawia rzeczywistej sytuacji czestochowskiego sportu. Pomija sukcesy Aeroklubu Częstochowskiego, na działalność którego miasto powinno skierowac strumień pieniedzy. Dlaczego? Bo w 2010 roku jego zawodnicy zdobyli cztery medale na mistrzostwach świata!
        Pan Autor ma pretensje? Niech skieruje się do pana Tadeusza Wrony, byłego prezydneta (do NIK-u od razu) i do p. Piotra Kurpiosa, jego nieudanego następcy.
      • Gość: Kolo Sport się sypie w Częstochowie IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.11, 16:49
        Może niektórzy zanim zaczną komentować niech sprawdzą o co kibicom i klubowi chodzi.Nie chodzi o to żeby miasto dało jakies dodatkowe pieniądze na Raków tylko o umorzenie długu wobec MOsiru (ponad 400 000)które to pozwoliłoby stworzyć spółkę w lipcu,jest już kilka chętnych firm tylko przez ten dług oczekują one na rozwój wypadkow.Jeśli klub upadnie Mosir i tak tych pieniędzy nie zobaczy druga rzecz jak dla mnie to płacenie za użytkowanie takiego kurnika jaki mamy na Limanowskiego takie pieniądze to gruba przesada.Ja sam jestem przeciwnikiem dotowanie przez miasto jakichkolwiek klubów wszystko powinno sie odbywać za pomocą prywatnych sponsorów.
        • Gość: Józek Naćpałeś się 'kolo' ? IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.11, 18:39
          Sądzisz że czytający tu to idioci?
          A "umorzenie długu" - to nie jest uszczuplenie kasy miejskiej?
          Czy zdajesz sobie sprawę ile spraw w mieście można załatwić za 400 tysięcy?
          A słyszałeś coś o dyscyplinie finansowej która obowiązuje miasto, kto pójdzie siedzieć jak się RIO dopiepszy?
          A ile sam oferujesz, dobroczyńco z czyjejś kieszeni?
          • Gość: KOlo Re: Naćpałeś się 'kolo' ? IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.11, 19:03
            Sam jestes idiota,jak klub upadnie to tych pieniedzy miasto i tak nie powacha po za tym to nie jest zadne uszczuplenie kasy miejskiej bo w tej chwili to sa pieniadze wirtualne ktorych nie ma i pewnie nie bedzie.Jakbys czytal uwaznie to bys doczytal ze jestem przeciwko finansowaniu jakichkolwiek klubow przez miasto pajacu.
            • Gość: Michał Re: Naćpałeś się 'kolo' ? IP: 212.87.246.* 19.03.11, 19:27
              A niech upadnie w mieście nie ma pieniędzy na wypłaty w październiku listopadzie i grudniu. Ja uczę dzieciaki matematyki to im sie lepiej przyda niz kopanie piłki. Wale raków mam małe dziecko i potrzebuje wypłatę zeby utrzymać rodzinę a jak dadza kase na raków to zamkną moją szkołę. W edukacji dzisiaj brakuje 100 000 000zł. to jest problem a nie jakiś raków czy AZS czy żużel !!!!! 20 szkół idzie do likwidacji bo w mieście nie ma pieniędzy. Co z was za ludzie zaraz zostanie bez pracy 400 nauczycieli żeby była kasa na waszą zabawę!!!!
            • Gość: Stefan Normalny Faktycznie - naćpany albo fanatyk IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.11, 22:00
              KOlo sam sobie wydaje świadectwo rzucając obelgi. Też uważam że nic umarzać nie można. Jak Klub upadnie to znaczy że jest nieudolny i jego kibicom na nim nie zależy skoro zamiast sami się zlożyć wymuszają kasę z miasta. Qźwa, czy nikt nie widzi co sie dzieje z cenami, wzrostem bezrobocia, nadchodzącym ostrym kryzysem. A wy o dupie maryni. Każdy niech się bawi w co tylko chce - ale za wlasne pieniadze!!!! Długi powstaly bo ktoś wydawał ponad stan, jak splajtują to prokurator szybko znajdzie winnych. Skoro jesteś przeciwko dofinansowaniu to nie mieszaj i podjudzaj innych prymitywów którzy jak za dawnej komuny chcieli by wszystko dostać za darmo bo im sie należy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka