Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wygraj Ligę - przydatne informacje

14.07.14, 19:09
    Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę. Co warto wiedzieć.

Rejestracja / logowanie

- Można korzystać z loginów, które były wykorzystane we wcześniejszych Wygraj Ligę i Wygraj Mundial.
    Uwaga: jeden adres email może być wykorzystany tylko raz - dlatego nie będzie możliwa gra na kontach gazeta.pl, które mają taki sam adres mailowy. W przypadku, gdy konto gazeta.pl nie miało przypisanego adresu email, domyślnym adresem jest login@gazeta.pl (edycja adresów email możliwa jest na konto.gazeta.pl)

- Wprowadzamy możliwość logowania się kontem Facebook i Google, gdzie rozpoznawany jest adres email.
    W przypadku, gdy na koncie FB, G+ czy Gazeta.pl podany jest ten sam adres email - do tej samej drużyny można logować się tymi trzema drogami.

Punktacja

widoczna tu: wygrajmundial.sport.pl/faq
    - wprowadzamy jedną istotną zmianę. Jeżeli piłkarz zejdzie z boiska w wyniku czerwonej kartki (lub dwóch żółtych), wciąż może zostać ukarany stratą bramki (bramkarze i obrońcy) lub nie otrzymać premii za czyste konto (bramkarze, obrońcy i pomocnicy), czyli w przypadku, gdy jego drużyna straci bramki po jego zejściu (jeżeli zostanie zmieniony, stracone bramki po jego zejściu nie są zliczane).
    To pokłosie naszych rozmów przy Wołąkiewiczu w Wygraj Ligę i Duarte w Wygraj Mundial.
    Pozostałe elementy punktacji nie zmieniają się.

Wyzwania

To nowość w Wygraj Ligę. Można wyzwać innego gracza na pojedynek.
    Każdy może jednocześnie wyzwać 10 przeciwników i otrzymać 10 zaproszeń do pojedynku.
    Pojedynek jest rozgrywany gdy zaproszony Prezes zaakceptuje wyzwanie.
    Mecz pomiędzy drużynami zostanie rozegrany w najbliższej kolejce.
    Uwaga: spośród wysłanych zaproszeń można rozegrać 1 pojedynek (liczy się ten, który został najszybciej zaakceptowany). Ten limit można zwiększyć do 3 wykorzystując piłki (wystarczy raz zwiększyć, by limit był dostępny cały czas).
    Spośrod otrzymanych zaproszeń można rozegrać maksymalnie 10 pojedynków.

Ligi prywatne
    - Wprowadzamy limit 8 lig prywatnych, w których może uczestniczyć jedna drużyna (przy czym założenie ligi jest również dołączeniem do niej). Ten limit można zwiększyć do max 10 wykorzystując piłki.
    Przy czym jeżeli ktoś odszedł z ligi (lub został wyrzucony) a gra w Pucharze tej Ligi - nie jest to liczone do limitu
    - Puchar Ligi Prywatnej: na takich samych zasadach jak poprzednio. Admin ligi może go uruchomić dla ligi, która ma min. 8 drużyn
    - można już usuwać ligi
    - w ustalonym przez nas momencie (poinformujemy) wprowadzimy zamknięcie przystępowania do lig prywatnych tak, by nie zmieniać ich składu w końcowych kolejkach.

Nagrody
    Pula nagród wynosi 20 tys. zł. Podział widoczny tu: wygrajmundial.sport.pl/prize

Zdarzenia
    Jak w poprzedniej edycji także będzie szansa na dodatkowe zwiększenie budżetu. Acz nie będzie zdarzeń tzw. negatywnych (zmniejszenia budżetu).

Klasyfikacja Bez Sponsorów, Darmowych Transferów i Zdarzeń
    Dla tych, którzy nie skorzystają z w/w opcji. Na starcie każda drużyna jest do niej przypisana. W momencie wykorzystania Sponsora lub Darmowych transferów lub zaakceptowania Zdarzenia (zwiększenie budżetu) - drużyna zostaje wypisana z tej klasyfikacji.
    Można skorzystać z innych płatnych funkcji (dołączenie do dodatkowych lig, zwiększenie limitów).

Ceny piłkarzy
    Zmieniają się jak na wiosnę - 20 najczęściej kupowanych drożeje, 20 najczęściej sprzedawanych tanieje. Pierwsza zmiana cen w 2. kolejce.

Puchar Wygraj Ligę
    Jak poprzednio - także odpalamy. Eliminacje w 8. i 9. kolejce.

Powodzenia!

W razie pytań:
    - piszcie na Forum
    - lub na wygrajlige_pomoc@gazeta.pl
    - lub na www.facebook.com/wygrajlige

[Bartek]
    Edytor zaawansowany
    • Gość: dejv IP: 5.174.5.* 15.07.14, 12:17
      Co z pkt za wywalczenie karnego po zagraniu ręką obroncy ? Dalej jestescie ciezko na nie ?
    • wygrajlige_pomoc 17.07.14, 10:15
      @dejv: myślałem, że nie muszę tego tłumaczyć. Wyżej odsyłam do punktacji oraz piszę co się w niej zmieniło.
      Czyli wywalczenie karnego - bez zmian.
    • Gość: dejv IP: 5.174.5.* 17.07.14, 19:38
      Bardzo bym chcial uslyszec wytlumaczenie. Dlaczego ktos kto dosrodkowal badz strzelil i zawodnik po tym zagraniu zagral reka ma nie dostac pkt a np zawodnik faulowany w rogu pola karnego bez zagrozenia dla bramki ma dostac pkt ? Gdzie tu jest logika ?
    • Gość: dejv IP: 5.174.5.* 18.07.14, 10:29
      Doczekam sie uzasadnienia ?
    • wygrajlige_pomoc 18.07.14, 10:45
      @dejv: wywalczenie karnego jest jasno określone. zagranie ręką najczęściej jest przypadkowe, czasem celowe (przez dotykającego) - tu więcej pecha czy "zasługi" tego co dotknął niż "zasługi" kopiącego piłkę.
    • Gość: dejv IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.08.14, 09:32
      A przy faulu w polu karnym obroncy rozumiem, ze wielka zasługa tego co był przy piłce ? Analogiczna sytuacja do was opisanej. Często karne sa tylko i wyłącznie zasługą obrońcy a nie atakującego, więc argument totalnie bezsensu.
    • koteczeczek 16.07.14, 09:09
      Korzystałam wcześniej z wygrajlige i wygrajmundial a teraz nie moge sie juz zalogowac na wygrajlige, dlaczego? przeciez login i haslo mam takie samo jak przy wczesniejszym wygrajlige i wygrajmundial...a teraz pojawia sie taka informacja: Błąd!
      Na adres email powiązany z tym loginem jest już zarejestrowana drużyna...pomocy
    • wygrajlige_pomoc 16.07.14, 10:45
      no właśnie. jeden adres email może być przypisany do jednej drużyny.
    • Gość: kilbil87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.14, 22:55
      Czy są jakieś bonusy za wyzwanie kogoś? Na czym ma to polegać i jakie są z tego profity
    • Gość: dejv IP: 5.174.5.* 17.07.14, 09:34
      Czy dostane odpowiedź na temat pkt za wywalczenie karnego ? Jest to taka sama zasługa albo czasem i większa jak np zawodnik uderzy i przecinwik zrobi ręke niż w rogu pola karnego zostanie bezmyślnie podciety przez obronce.
    • wygrajlige_pomoc 17.07.14, 10:17
      To dodatkowa opcja rywalizacji. Możesz kogoś wyzwać lub być wyzwanym i w najbliższej kolejce rozegrać z innym Prezesem pojedynek.

Nie ma za to bonusów, chyba, że na taki z rywalem się umówisz.
      Na Facebooku dam znać - jeden z prezesów poczuł się mocny i zaprasza na pojedynki - dla najlepszego piłki.

• Gość: dejv IP: 5.174.5.* 18.07.14, 10:33
      Aaaa i widze, że znów można grac nie życiowym składem i 2 obrońcami. To może wprowadźmy możliwośc gry 11 napastnikami ?
    • wygrajlige_pomoc 18.07.14, 10:47
      @dejv: wydaje mi się, że właśnie bardzo życiowe. W składach nie zawsze gra 3-4 "nominalnych" obrońców. Można też ustawić 5-5-0. Być może Lech w 1. kolejce wyjdzie bez "nominalnego" napastnika.
    • Gość: stanislaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.14, 20:50
      cały czas się logowałem na stary login i było dobrze a teraz nie mogę o co chodzi bo nie mam pojęcia.:brawo:
    • wygrajlige_pomoc 27.07.14, 22:20
      Witaj. Trudno mi teraz to zweryfikować. Napisz proszę maila na wygrajlige_pomoc@gazeta.pl podając swój login.
      Prześlij też proszę informację jaki komunikat dostajesz przy próbie logowania. To moż pomóc rozwiązać sytuację.
    • akst1 16.08.14, 00:52
      Proszę, powiedz mi, Bartek, do startu której kolejki można wchodzić jedną drużyną do danej ligi prywatnej z całym bagażem punktów. Czytałem o ligach prywatnych, ale tego tam nie było. Pzdr. akst1
    • wygrajlige_pomoc 16.08.14, 20:55
      @akst1: prawdopodobnie na 7 kolejek przed końcem zamkniemy możliwość dołączania do lig. Także póki co do każdej wchodzisz z pełnym bagażem.
    • Gość: Paweł Suchan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.14, 12:05
      Mam pytanie odnośnie gry wygraj ligę . W naszej lidze Dwie strony błoń w 1/2 finału meczu pomiędzy TS Mirek i MarcinK padł wynik 64 do 64 . Awans do finału uzyskała drużyna TS Mirek .Chciałbym wiedzieć co zdecydowało o tym że przy tej samej ilości punktów awans uzyskała ta drużyna ? We wcześniejszej konfrontacji też zdarzył się taki wynik pomiędzy PASY06 a LOS BLANCOS06 ,wynik brzmiał 45 do 45 ,ale wtedy przyjęliśmy że drużyna PASY06 była wyżej w ogólnej tabeli w lidze . Przy konfrontacji TS Mirek i Marcin K tak nie było to drużyna która odpadła była przed rozgrywką pucharową wyżej . Proszę o wyjaśnienie tego incydentu na podany adres ps0312@op.pl . z góry dziękuję . Pozdrawiam Paweł Suchan
    • wygrajlige_pomoc 27.08.14, 12:17
      Jeżeli padnie remis w Pucharze (czy drużyny mają tą samą liczbę punktów w kolejce/w tabeli w lidze i każdej innej klasyfikacji) decyduje Reguła Pierwszeństwa - która drużyna została wcześniej zgłoszona do gry. Przy czym zgłoszenie to wybór po raz pierwszy w edycji piętnastu piłkarzy i ustawienie drużyny do gry.
    • Gość: scot IP: *.starachowice.vectranet.pl 20.09.14, 11:07
      Ja mam jedna przydatna informacje dla administratora wygrajlige. Weżcie się wreszcie do solidnej pracy i naliczajcie punkty na bieżąco jak obiecujecie. To tempo naliczania punktów jest żenujące.
    • akst1 26.09.14, 17:22
      Mam pytanie: czy mogę bez naliczania karnych punktów w swojej drużynie wykonać inne dwie zmiany niż te, które wykonałem wczoraj, a które teraz mi się nie podobają? Próbowałem to zrobić i zamieniłem tych dwóch zawodników na innych, ale pojawiało się "- 8", więc nie potwierdziłem. Z góry dziękuję za podpowiedź.
    • Gość: Przemek B. IP: *.static.ip.netia.com.pl 26.09.14, 17:35
      Jeśli w miejsce tych dwóch nowych z wczoraj kupiłeś dwóch nowych teraz, to ostatecznie system po starcie kolejki nie będzie naliczał minusowych punktów. Potraktuje to jako tylko dwa dozwolone transfery.
      Mam nadzieję, że pomogłem :)
    • wygrajlige_pomoc 05.12.14, 18:09
      Tak, jak informowaliśmy - zamknęliśmy możliwość dołączania do lig prywatnych na ostatnie dwie kolejki: 18. i 19.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka