Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Wygraj Ligę - przydatne informacje

  22.01.15, 13:30
  Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę. Co warto wiedzieć.

  Zanim zapytasz
  - Przy zgłoszeniach dotyczących swojej drużyny nie zapominajcie podawać loginu lub nazwy drużyny. Jeżeli nie chcecie podawać na forum, ślijcie swoje uwagi na wygrajlige_pomoc@gazeta.pl
  - do startu 1. meczu (piątek 13 lutego, godz.18) można dowolnie kształtować skład. Nie naliczamy ujemnych punktów za transfery - ich ilość jest ograniczona.
  - nowych zawodników lub zmieniających skład (Mila) będzie sukcesywnie dodawać/zmieniać.
  - punktacja jest liczona na bieżąco, ale czasem trzeba poczekać do 1-2 godzin po meczu by była pełna. Może ona ulec zmianie, także proszę o cierpliwość.

  Rejestracja / logowanie

  - Można korzystać z loginów, które były wykorzystane we wcześniejszych Wygraj Ligę.
  Uwaga: jeden adres email może być wykorzystany tylko raz - dlatego nie będzie możliwa gra na kontach gazeta.pl, które mają taki sam adres mailowy. W przypadku, gdy konto gazeta.pl nie miało przypisanego adresu email, domyślnym adresem jest login@gazeta.pl (edycja adresów email możliwa jest na konto.gazeta.pl)

  - Istnieje możliwość logowania się kontem Facebook i Google, gdzie rozpoznawany jest adres email.
  W przypadku, gdy na koncie FB, G+ czy Gazeta.pl podany jest ten sam adres email - do tej samej drużyny można logować się tymi trzema drogami.

  Punktacja

  widoczna tu: wygrajlige.sport.pl/faq
  - zmiana: za bramkę samobójczą i niestrzelony karny -3 punkty (dotąd -5 pkt)

  Ligi prywatne
  - Utrzymany limit 8 lig prywatnych, w których może uczestniczyć jedna drużyna (przy czym założenie ligi jest również dołączeniem do niej). Ten limit można zwiększyć do max 10 wykorzystując piłki.
  Przy czym jeżeli ktoś odszedł z ligi (lub został wyrzucony) a gra w Pucharze tej Ligi - nie jest to liczone do limitu
  - Puchar Ligi Prywatnej: na takich samych zasadach jak poprzednio. Admin ligi może go uruchomić dla ligi, która ma min. 8 drużyn
  - w ustalonym przez nas momencie (poinformujemy) wprowadzimy zamknięcie przystępowania do lig prywatnych tak, by nie zmieniać ich składu w końcowych kolejkach.

  Nagrody
  Pula nagród wynosi 25 tys. zł. Podział widoczny tu: wygrajlige.sport.pl/prize
  - większe nagrody w Lidze Sport.pl
  - dodatkowe nagrody za Ligi Specjalne (wprowadzimy w trakcie gry)

  Transfery
  - przed pierwszą kolejką, w której zapunktujecie (na starcie przed 21. kolejką Ekstraklasy) liczba transferów jest nieograniczona. Później to 2 transfery za darmo, każdy kolejny to -4 pkt do najbliższej kolejki. Raz w edycji można wykorzystać Darmowe Transfery (aktywacja uruchamia je w danym oknie).
  - jeżeli w jednym oknie transferowym sprzedacie piłkarzy A i B, kupując za nich C i D; i w tym samym oknie sprzedacie C i D, kupując E i F - to wciąż dwa transfery: A -> E; B -> F

  Sponsorzy
  Wprowadzamy zmianę. Każdy sponsor może dać 1 lub 2 mln złotych do budżetu klubu. Decyzja należy do Prezesa. 1 mln można uzyskać szybciej (mniejsza liczba wymaganych punktów), na 2 mln będzie czasem trzeba poczekać.

  Zdarzenia
  Jak w poprzedniej edycji także będzie szansa na dodatkowe zwiększenie budżetu. Acz nie będzie zdarzeń tzw. negatywnych (zmniejszenia budżetu).

  Wyzwania
  Druga edycja z tą opcją. Można wyzwać innego gracza na pojedynek.
  Każdy może jednocześnie wyzwać 10 przeciwników i otrzymać 10 zaproszeń do pojedynku.
  Pojedynek jest rozgrywany gdy zaproszony Prezes zaakceptuje wyzwanie.
  Mecz pomiędzy drużynami zostanie rozegrany w najbliższej kolejce.
  Uwaga: spośród wysłanych zaproszeń można rozegrać 1 pojedynek (liczy się ten, który został najszybciej zaakceptowany). Ten limit można zwiększyć do 3 wykorzystując piłki (wystarczy raz zwiększyć, by limit był dostępny cały czas).
  Spośrod otrzymanych zaproszeń można rozegrać maksymalnie 10 pojedynków.

  Klasyfikacja Bez Sponsorów, Darmowych Transferów i Zdarzeń
  Dla tych, którzy nie skorzystają z płatnych opcji zwiększenia budżetu (sponsor, zdarzenia) lub darmowych transferów. Na starcie każda drużyna jest do niej przypisana. W momencie wykorzystania Sponsora lub Darmowych transferów lub zaakceptowania Zdarzenia (zwiększenie budżetu) - drużyna zostaje wypisana z tej klasyfikacji.
  Można skorzystać z innych płatnych funkcji (dołączenie do dodatkowych lig, zwiększenie limitów) wciąż biorąc udział w tej klasyfikacji.

  Ceny piłkarzy
  Zasada bez zmian: 20 najczęściej kupowanych drożeje, 20 najczęściej sprzedawanych tanieje. Pierwsza zmiana cen w 2. kolejce.

  Puchar Wygraj Ligę
  Jak poprzednio - także odpalamy. Eliminacje w 26. i 27. kolejce.
  W przypadku pojedynków pucharowych (w drabince) jeżeli dojdzie do remisu o awansie decyduje Reguła Pierwszeństwa (która drużyna została wcześniej założona = po raz pierwszy został zapisany skład).

  Liga Sport.pl
  Ruszamy na Rundę Finałową, czyli ostatnie 7 kolejek Ekstraklasy. Liczymy punkty tylko w tych kolejkach.  Powodzenia!

  W razie pytań:
  - piszcie na Forum
  - lub na wygrajlige_pomoc@gazeta.pl
  - lub na www.facebook.com/wygrajlige

  [Bartek]
  Edytor zaawansowany

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka