Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Magdalena Gwizdoń zwyciężyła w zawodach Pucharu...

01.12.06, 14:48
    Brawo!
    Bezblędne strzelanie, wspaniały bieg.
    Oby tak dalej!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: pablito IP: *.wup-katowice.pl 01.12.06, 14:49
      Fantastyczny bieg pani Magdy, ale przede wszystkim znakomite strzelanie. Mam
      nadzieję, że zdopinguje to Tomka Sikorę i jutro też zajmie miejsce na pudle...
      trzymam kciuki. Niech wreszcie TV publiczna zainteresuje się biathlonem, bo to
      bardzo widowiskowa dyscyplina.
    • karmazynala 01.12.06, 15:29
      Gość portalu: pablito napisał(a):

> Niech wreszcie TV publiczna zainteresuje się biathlonem, bo to
      > bardzo widowiskowa dyscyplina.

Zainteresowała się, ale puszcza na nowym kanale TVP Sport :(
      To źle, bo ostatnio nam się udaje, nawet nie wiadomo, jak, a ludzie ze wsi też
      chcieliby popatrzeć na Krysię, Tomka i Magdę ;)
      Oby jutro było rach ciach ciach come back!
    • Gość: nord IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.06, 18:31
      Brawo!!!!!!!!!
      Gratulacie i tylko tak dalej.
    • zaloz_bloga 01.12.06, 14:50
      Pamiętam jak sobie kupiłem pierwsze narty biegowe w sklepie podróżnika w
      Warszawie. Jak z nimi wracałem do domu to od jednej
      grupki młodzieży słyszałem jakieś nieprzychylne uwagi
      , że co to wogóle jest za sprzęt itd, inni też się dziwili co to za narty i na
      krupówkach się nimi nie zaszpanuje. No a jak w końcu ktoś osiągnie sukces w tym
      sporcie to wszyscy się podniecają, tylko nie wiedzą ile sportowiec (i ten
      zawodowy i amatorski) musi w tym kraju się namęczyć żeby coś osiągnąć
      nie tylko z powodów organizacyjnych ale przede wszytskim polskiego stosunku do
      sportu. Jak sie nie jest piłkarzem , kubica lub malyszem, ew. siatkarzem (ale
      tylko odnoszącym sukcesy repre.) to wszyscy mają cię w dupie. Np dlaczego w
      ogóle nie ma tras do biegania na nartach, poza Jakuszycami i Kudową.
    • Gość: x IP: *.chello.pl 01.12.06, 18:06
      Kiedy wreszcie fani mniej popularnych dyscyplin odpier****ą się od piłki nożnej? Za każdym razem jak ktoś narzeka na brak relacji TV, na brak zaintersowania, itd. - musi paść słowo o piłkarzach....

P.S. Gratulacje dla Pani Magdy.
    • Gość: meficzek IP: *.as.kn.pl 01.12.06, 15:04
      rach ciach ciach!
    • Gość: bombardier IP: *.promax.media.pl 01.12.06, 15:18
      wlaczylem przypadkiem Eurosport a tu taka mila niespodzianka-:) brawo Magda
      teraz liczymy na udany start w niedziele powodzenia!
    • Gość: sturt IP: *.devs.futuro.pl 01.12.06, 16:46
      na tvp nie ma co liczyć, ważne są skoki i NBA, publiczne radio - to samo.
      Zostaje net i eurosport
    • Gość: sonia IP: *.bazapartner.pl 01.12.06, 18:14
      Jest taka technika dołowania, aby zawsze odbierać radośc zwyciestwa i wmawiać
      ludziom, ze sukcesy Polaków to przypadki....
      WYborcza jak zwykle uprawia polityke dołowania Polaków.
      Polecam "Tajniki dialogu" M. Czarnawskiej. Sposobem pisania o sporcie GW
      ilustruje techniki dołowania polskich sportowców i kibiców.
      OTo one:

1. Jesteś na to za słaby. Bądź realistą!
      Zdarzyło Ci się usłyszeć kiedyś powyższe zdanie? "Bądź realistą" znaczy "oceń
      się właściwie". Tyle, że ta "właściwa" ocena jest zawsze na Twoją niekorzyść.
      Partner dialogu ustanawia relację "ja jestem ważniejszy niż ty". Daje sobie
      prawo oceny Ciebie, Twojego świata i Twoich decyzji. Ty wiesz gorzej. Ty się
      mylisz w swoich ocenach. Chcesz za dużo. Nie jesteś tak dobry(a), żeby Ci się
      powiodło. Ludzie konsekwentnie karmieni takim "realistycznym" sposobem myślenia
      wyrastają na osoby pozbawione inwencji, uzależnione od decyzji otoczenia.
      Przykład: syn mówi do ojca: - Tato, zdecydowałem się zdawać do szkoły reżyserskiej.
      Ojciec odpowiada: - Bądź realistą, chłopcze! Lepsi od ciebie nie mają tam szans.

2. Generalizacja
      Znowu zostawiłeś teczkę w przedpokoju. Zawsze zostawiasz bałagan. Nigdy nie
      potrafisz dobrze wykonać zadania. Tysiąc razy mówię, a tobie nic nie wchodzi do
      głowy.
      Dzięki częstemu powtarzaniu słów "zawsze", "nigdy", "znowu" itp., "uczymy"
      kogoś, że jest on nikim. Systematycznie stosowana generalizacja jest świetnym
      sposobem na wkodowanie negatywnego programu do umysłu człowieka. Informację
      "jestem nikim" zaczyna on z czasem traktować jako "wiedzę o sobie" Wie, że jest
      nikim, więc szuka kogoś, aby się na nim oprzeć.

3. Porównanie oceniające
      To strategia polegająca na formułowaniu zdań, w których porównujesz partnera z
      innymi ludźmi, przy czym ci inni zawsze są w czymś od partnera lepsi - są
      mądrzejsi, sprytniejsi, bardziej zaradni, mogą więcej zrobić, więcej ofiarować
      etc. Wszystkie porównania mają ten sam cel: pokazujesz partnerowi, że jest on
      gorszy niż ktoś inny. Konsekwentne stosowanie tej strategii systematycznie uczy
      partnera poczucia niższej wartości w porównaniu z innymi ludźmi. Strategia ta
      może co prawda motywować partnera do działania, ale konsekwentnie stosowana ma
      doprowadzić do utwierdzenia go w przekonaniu, że i tak jest gorszy, że i tak
      nigdy innym nie dorówna.
      Gdybym poślubiła Macieja - chodził za mną tyle czasu - byłabym teraz panią, a
      przy tobie...? Przy Tobie wychodzę na kurę domową...

4. Negowanie sukcesu
      Gdy partner informuje nas o jakimś swoim sukcesie "wielkim" lub "małym", to w
      odpowiedzi powinien usłyszeć nie słowa zadowolenia lub pochwały, lecz informację
      o tym, że ktoś inny zrobił to samo lepiej lub przypomnienie o tym, co wcześniej
      zrobił źle.
      - Kochanie, załatwiłem sobie roczny kontrakt w Niemczech! - mówi mąż do żony.
      - W Niemczech?..- pyta żona z rozgoryczeniem w głosie. A pamiętasz tego Y-ka? To
      już pięć lat minęło jak dostał kontrakt w Stanach. Poza tym, jak Ci się to teraz
      udało, skoro wcześniej tyle razy zmarnowałeś podobne okazje? W ten sposób
      każdemu osiągnięciu partnera odebrana zostaje radość sukcesu.

5. Wprowadzanie poczucia winy
      Ta strategia należy do niezwykle skutecznych. Systematycznie stosowana, wyrabia
      u partnera syndrom "osobowości winnej". Ten, któremu wkodowano program winy,
      będzie się starał wynagrodzić zło, jakie wyrządził, aby pozbawić się poczucia
      winy, jakie na nim ciąży, aż do uzyskania przebaczenia. Techniki wprowadzania
      poczucia winy są proste. Mają wywołać w podświadomości partnera przekonanie, że:
      1) powinien był on coś zrobić (lub: nie powinien był tego czegoś zrobić),
      2) konsekwencje tego, co zrobił (lub czego nie zrobił) są fatalne
      3) teraz jest już za późno, więc powinien czuć się winny.
      Przekazuje się więc partnerowi komunikaty w rodzaju:
      - Jak byś to zrobił, to wszystko wyglądałoby inaczej!
      - Czemu nie zrobiłe(a)ś tak, jak ci mówiłe(a)m?
      - Trzeba było zakręcić kurki, nie zakręciłeś, to mamy zalane mieszkanie.
      (Sformułowania "trzeba było" są nieco mocniejsze w swej wymowie)
      - Dla Ciebie poświęciłam najlepsze lata swego życia, a ty co za to mi dajesz?
      Zobacz, jak inne rodziny żyją, a ty...?
    • Gość: wally IP: 193.192.62.* 01.12.06, 20:39
      Jak przeczytasz już wszystkie artykuły GW to będziesz mogła coś niecoś powiedzieć. Póki co - do lektury. Tak dobrze ci przecież idzie...
    • Gość: text IP: *.elartnet.pl 01.12.06, 20:40

brawo, brawo i jeszcze raz brawo ;-)

niewiarygodnie niespodziewana informacja,
      i jakże cudowna i piekna

gratulacje dla Pani Magdy

Ps. Biatlon to ciekawa dyscyplina, np. Niemcy szaleją na jej punkcie
      my nie możemy bo trzeba mieć kablówkę - to przykre jest
      no ale jakby Pani Magda czy ktoś inny z reprezentacji zdobył Puchar Świata czy
      inną prestiżową nagrodę to pewnie by sie pojawił, czego Pani Magdzie,
      reprezentacji i Wam i sobie życzę
    • karmazynala 01.12.06, 20:57
      W Niemczech Biathlon jest na ZDF!!! Dlaczego TVN pokazuje Strongmenów zamiast
      Biathlonu?? :/
    • Gość: tyroniusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.06, 20:35
      maksymalne wielkie gratulacje !!!!
    • Gość: majeczka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.06, 20:36
      super, mam nadzieję, że to zwycięstwo doda pani magdzie dużo energi i wiary w siebie!
    • Gość: grizzly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.06, 21:26
      A co to jest biathlon? to cos jak badminton?
    • Gość: heia norge IP: *.fema.krakow.pl 01.12.06, 23:59
      "kolejność startu jest odwrotna niż wyniki sprintu" czyli, że niby pani Magda
      ma startować ostatnia??? chyba jednak nie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka