Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

F1: Tylko trzech kierowców wykupiło superlicencje

12.02.09, 16:10
    Nie ma to jak podawanie wartości wziętych z sufitu... I o ile wartości na rok 2009 (jeszcze niezatwierdzone) są OK, bo się o tym pisze, to wartości sprzed dwóoch lat (czyli z roku 2007) są wzięte z sufitu.

> Dla porównania każdy punkt jeszcze dwa lata temu "był wart"
    > zaledwie 100 euro, a licencja - 400 euro.

Bzdura. Licencja warta była 1690 euro, a punkt wart był 447 euro. I pisze o tym większość serwisów:
    Reuters: uk.reuters.com/article/motorSportsNews/idUKL743538020090207
    Eurosport: uk.eurosport.yahoo.com/12022009/23/f1-licence-fee-protest-stumbles-three-drivers-sign.html

Ba, nawet inny redaktor piszący do GW podaje takie same wartości do Reuters czy Eurosport. Link: www.sport.pl/sport/1,65025,6265008,Robert_Kubica__Licencja__Nie_wiem__czy_ja_teraz_mam.html

Jedyne wartości 400 euro i 100 euro pojawiają się w innym artykule serwisu F1complete.com, ale w ZUPEŁNIE innym kontekście:

"Further enraging the sport's highly-paid stars, who threatened to boycott the 2008 British grand prix over the issue, an inflation increase has now further lifted the flat fee by 400 euros, and 100 euros per point."
    Źródło: www.f1complete.com/content/view/11227/900/

No, ale według mnie ten tekst znaczy ciut co innego niż podał redaktor "mk". No chyba że nie rozumiem angielskiego (podobnie jak Eurosport czy Reuters) :)

Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka