Dodaj do ulubionych

CorelDRAW Graphics Suite X6

15.02.13, 15:38
Ponieważ udało mi się już kupić program do grafiki 3D to teraz poszukuję programu do grafiki wektorowej i tutaj mam pytanie - co polecacie Corela czy raczej Ilustratora? Zdania wśród moich znajomych są podzielone - sama korzystam zwykle z programu Adobe ale słyszałam, że Corel jest lepszy i bardziej intuicyjny. Z Corelem mam niezbyt dobre skojarzenia bo niestety na studiach obowiązkowo musieliśmy poznać PhotoPaint i powiem, że nie mam dość dobrych wspomnień ... ;)
No i jeśli Corel to jaka wersja - bo znalazłam kilka: www.xnet.pl/corel/coreldraw_x4_se.html czy też już cały pakiet najnowszej wersji: www.xnet.pl/corel/corel_draw_graphics_suite_x6_pl.html
Nie mam jakoś przekonania do najnowszych wersji programów bo często się zdarza, że powodują wiele problemów ...

Pomożecie? :)
Edytor zaawansowany
  • gizmaaa 15.02.13, 19:59
    Jak mam porównywać corel i ilustrator to lepiej uczyć się od razu Ilustratora, moim zdaniem jest bardziej przydatny i ma troszkę więcej funkcji niż corel. Corel jest mimo wszystko ograniczony i często się przesiadam na Ilustratora bo wiem że zrobię to lepiej. Wiadomo że najlepiej byłoby mieć obydwa programy i uczyć się obydwóch :), a przy okazji nauczyć się eksportowania, konwertowania z jednego programu do drugiego.
    Też zalezy co chcesz dokładnie robić i jakie ty sama masz wymagania. Jeśli proste rzeczy wybierz corela, jeśli bardziej ambitne wybierz ilustratora.
    Jeśli corel wersja X5 lub X6, jeśli ilustrator to już zależy od pakietu adobe jaki posiadasz

--
    [color=blue]Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.[/color]
  • pursat 16.02.13, 13:06
    W przypadku Corela nie wiem czy jest sens przepłacać za najnowszą wersję. Gdziekolwiek bym nie zaniósł pracy wykonanej w najnowszej wersji to i tak każą mi zapisać w starszej bo nie mogą otworzyć. Jeśli ktoś z tego "żyje" to już dawno to kupił, ma i w zupełności wystarcza.
  • oby.watel 17.02.13, 23:30
    Ładowanie się w wersje X6 nie ma sensu. Kompletnie skopany ma moduł tekstowy. Lepiej zainwestować w X5. Zresztą generalnie parzyste wersje Corela były zawsze nieporozumieniem.

Mimo, ze już są dwie paczki serwisowe do X6, to wielu błędów nie poprawiono. To normalne w Corelu, ale tu skopane są nawet rzeczy których wydawałoby się nie da się skopać.

--
    Na wszelki wypadek spieszmy się czytać posty, bo nie wiadomo co się stanie...
  • joolanta 19.02.13, 10:33
    Zależy do czego będziesz go wykorzystywać. Corel jest o tyle lepszy moim zdaniem, ze możesz złożyć w nim folderek, broszurkę, do Ilustratora będzie Ci potrzebny InDesign(chyba ze ostatnio zaszly jakies zmiany)

--
    forum - grafika komp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka