Dodaj do ulubionych

Fukushima. Sytuacja poprawia się.

03.05.11, 20:03
Powietrze z budynków elektrownii przepuszczone zostanie przez specjalne filtry, które usuną z niego substancje radioaktywne. Dzięki temu do atmosfery trafi czyste powietrze - Junichi Matsumoto, rzecznik TEPCO. Procedura ta w ciągu kilku dni zmniejszyć ma promieniowanie w rejonie reaktora nr 1 do jednej dwudziestej obecnego poziomu.

Według rzecznika próbki osadów pobranych z dna morza w pobliżu elektrowni radioaktywne są w stopniu do tysiąca razy większym od normalnego. Jak widać szybko spada z milionów o których mówiono na początku.

Również po raz pierwszy do strefy ochronnej rozciągającej się obecnie 20 km wokół elektrowni wkroczą żołnierze. Ich zadaniem będzie poszukiwanie ciał zaginionych osób.
Edytor zaawansowany
  • 0ffka 04.05.11, 00:36
    www.youtube.com/watch?v=IdtEzhUORGA
    --
    שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם
  • kala.fior 04.05.11, 23:37
    Sprawdzimy co mówi lekarka, pani Dr Helen Caldicott :

1. "this is a report produced by New York Academy of Sciences and it's a report on Tchernobyl ..."... nieprawda, NYAS jest tylko wydawca tego tłumaczenia zbioru dokumentów i raportu wydanego w 2007 po rosyjsku, cytat ze strony NYAS:
    "The Annals of the New York Academy of Sciences issue “Chernobyl: Consequences of the Catastrophe for People and the Environment”, therefore, does not present new, unpublished work, nor is it a work commissioned by the New York Academy of Sciences. The expressed views of the authors, or by advocacy groups or individuals with specific opinions about the Annals Chernobyl volume, are their own. Although the New York Academy of Sciences believes it has a responsibility to provide open forums for discussion of scientific questions, the Academy has no intent to influence legislation by providing such forums. The Academy is committed to publishing content deemed scientifically valid by the general scientific community, from whom the Academy carefully monitors feedback."

2. następnie liczba ofiar katastrofy w Czernobylu "it says that nearly a million people has already died as a result of Tchernobyl" .... to jest zupełna sensacja, prawie rząd wielkości więcej niż ocena Greenpeace (200,000) , która do niedawna była górną granicą.

3. katastrofa w Japonii "Japan is by order of magnitude worse then Tchernobyl" , bez wytłumaczenia, oczywista bzdura, w Fukushimie ociekło mniej promieniowania i o wiele mniej ludzi było narażonych ( wczesna ewakuacja).

4. chłodzenie reaktorów "needs a million gallon of water per minute", z sufitu, po tygodniu już wystarczy około 60 galonów na minute na reaktorr (albo w kazdym razie ten rzad wielkości, totalnie trzeba ewakuować 15 Meg Wattów ciepła).

...dalej odpuściłem sobie, ta Pani nie jest wiarygodna.

--
  • bonobo44 09.05.11, 23:22
    A może sprawdzisz, co mówi specjalista:

Senior Japan nuclear scientist Michio Ishikawa, the former head of the Japan Nuclear Technology Institute and the current “most senior” advisor to the Institute, says Fukushima reactors 1, 2 And 3 all had a complete meltdown:
    “I believe the fuel rods are completely melted. They may already have escaped the pressure vessel. Yes, they say 55% or 30%, but I believe they are all melted down. When the fuel rods melt, they melt from the middle part on down."

http://blog.alexanderhiggins.com/wp-content/uploads/2011/05/02-290x217.jpg

--
    Fukushima - kronika dzień po dniu
  • bonobo44 09.05.11, 23:35
    kala.fior napisał:

> 2. następnie liczba ofiar katastrofy w Czernobylu "it says that nearly a million
    > people has already died as a result of Tchernobyl" .... to jest zupełna sensacja,
    > prawie rząd wielkości więcej niż ocena Greenpeace (200,000) , która do
    > niedawna była górną granicą.

Swego czasu dyskutowałem tę kwestię z t0g, który napisał gdzie indziej niedowierzająco:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=47952130&a=48381718
    > Raport czytałes dawien dawno temu? Wybacz, ale akurat Ci wierzę!
    > Zamieszaczałes krocie linków do wypowiedzi różnych praczek, które po
    > Czarnobylu dostały rozwolnienia, ale jakoś żadnych linków do tego raportu w
    > Twoich niezwykle licznych postach nie było.

Trochę czasu mi zajęło jego odszukanie, t0g 8-)
    oto mój post z połowy kwietnia tego roku:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=39413210&a=40500788
    --------------------------------------------------------------------------------

Autor: bonobo44
    Data: 19.04.06, 16:50 + dodaj do ulubionych wątków

(wystarczy spojrzeć na Fig.3 ze strony 15, żeby się o tym przekonać):

www.iaea.org/Publications/Booklets/Chernobyl/chernobyl.pdf

--------------------------------------------------------------------------------

i przy okazji przypomniał mi ten post, co następuje:

<<Ilu ludzi zabił Czarnobyl

Tomasz Bielecki, Moskwa 19-04-2006, ostatnia aktualizacja 18-04-2006 18:53

Blisko 20 lat po tragedii w Czarnobylu wybuchła wojna ekspertów o liczbę ofiar
    awarii. - Na raka umrze jeszcze blisko 100 tys. ofiar Czarnobyla - twierdzi
    Greenpeace. Szacunki ONZ mówią o kilku tysiącach zgonów

Za pomocą wyliczeń m.in. Białoruskiej Akademii Nauk Greenpeace szacuje też, że
    od 1986 r. zmarło już 200 tys. ludzi na choroby, które "mogły być wywołane
    promieniowaniem" z czarnobylskiego reaktora. - To niebywałe, że MAEA umniejsza
    skutki największej w historii katastrofy atomowej >>
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=39413210&a=40500602

wg moich własnych szacunków na bazie dyskutowanego raportu Międzynarodowej
    Organizacji Energii Atomowej (IAEA) dowodzę,
    że owe szacunki Greenpeace swobodnie mieszczą się w wynikających zeń widełkach
    (a nawet dokładnie pasują co do liczby centralnej wyliczonej przeze mnie wyżej
    NIEZALEŻNIE od tych informacji Greenpeace - zdążyłem już o nich zwyczajnie
    zapomnieć):

"tzn. nawet 100.000-300.000-1.000.000 ofiar śmiertelnych, w zależności od pełni
    oszacowania (liczebności populacji objętej szacunkami)!!!
    taka jest możliwa rozpiętość tych szacunków przy ostrożnym założeniu o
    tendencyjnym 3-krotnym zaniżenia wziętych z sufitu liczb przez IAEA...
    (tzn. nawet z przyjętych przez IAEA szacunków wynikają liczby 3-krotnie
    mniejsze)"
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12172&w=25056061&a=48045172
    --
    "Długi czas byłem przekonany, że istotnie bez energii atomowej ludzkość nie da
    sobie rady, ze względu na wyczerpywanie się zasobów kopalin - dziś różne
    alternatywne wyliczenia i koncepcje pewnością moją zachwiały." - Stanisław Lem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka