Dodaj do ulubionych

Niższy głos = mniej plemników

04.01.12, 00:26
kopalniawiedzy.pl/glos-nizszy-tembr-atrakcyjnosc-sperma-ejakulat-jakosc-hipoteza-cos-za-cos-mezczyzna-kobieta-plodnosc,14847
"Jak pokazują wyniki wcześniejszych badań i doświadczenie, kobiety lubią u mężczyzn niskie głosy. Gdyby okazała muskulatura i niski tembr głosu oznaczały wysoką jakość spermy, poszukując w wyglądzie płci przeciwnej cech związanych z atrakcyjnością, kobiety mogłyby znaleźć najwartościowszego partnera i najlepszego ojca dla swoich dzieci (hipoteza płodności związanej z fenotypem). Okazuje się jednak, że panowie z niższymi głosami wcale nie mają spermy najlepszej jakości.(....)"

I w ten sposób padla kolejna teza czegoś, co się zowie "psychologia ewolucyjna"

A tak przy okazji, to warto na podstawie dobrej krytyki zaprezentować, jak wogóle powstają hipotezy w lnie psychologii ewolucyjnej.
Życzę miłej zabawy, to taki humor na z okazji Nowego Roku:)

"(...)Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Queens w Ontario przeprowadzili eksperyment z
udziałem 40 zadowolonych z tego mężczyzn w roli widzów. Przed nimi przechodziły w sposób naturalny, jak to zawsze robią przed mężczyznami, różne młode kobiety. A mężczyzn w tym miłym eksperymencie pytano, chód których kobiet był dla nich najbardziej podniecający. Eksperyment, niestety, trzeba było powtózyć, bo wynik był niezadowalający, niezgodny z oczekiwaniami: kobiety chodziły w sposób najbardziej podniecający mężczyzn właśnie,
gdy nie były płodne. Jednak drugi podobny eksperyment przyniósł identyczny kłopotliwy wynik Ale czy na tej podstawie można zwątpić w teorię ewolucji? W żadnym wypadku! Teoria ewolucji wychodziła zwycięsko nie z takich opałów! Meghan Provost, która kierowała zespołem naukowców (szczęśliwych, oczywiście, bo to popatrzeć sobie można na młode dziewczyny, a i pieniądze za to dali), łatwo wynik badań wyjaśniła: „Jednym z wytłumaczeń [jednym z wytłumaczeń czyli wytłumaczeń jest wiele, nie ma co się martwić!] wyników
badań może być to, że kobiety w szczytowym okresie płodności starają się ukryć swoją seksualność, by nie przyciągnąć potencjalnych gwałcicieli lub nieodpowiednich partnerów. Proste, prawda? przekonujące, jak wszystkie wyjaśnienia ewolucjonistyczne. Nie-odpo-wiedni partner nie daje dobrej gwarancji opieki nad matką i dzieckiem, dlatego kobiety słusznie unikają zbliżeń z takimi osobnikami. Z wypowiedzi pani Provost wynika, że gwałciciel
byłby co prawda odpowiednim partnerem, ale on jednak również nie wchodzi w grę, bo najczęściej po gwałcie, niestety, ucieka, jeśli ma jeszcze trochę sił, więc jego też trzeba unikać. Gdyby się okazało, że kobiety najbardziej podniecająco ruszają biodrami, gdy są płodne, byłoby to wspaniałe potwierdzenie teorii ewolucji. Ponieważ okazało się, że najbardziej podniecająco ruszają biodrami, gdy są niepłodne, jest to jeszcze wspanialsze potwierdzenie tej samej teorii. Jak pisze Dawkins w Bogu urojonym, Darwin rozerwał
kotarę, przez szparę w której dotychczas patrzyliśmy na świat (i, dodajmy, młode kobiety).
Ja widzę tu jeszcze jedno potwierdzenie teorii ewolucji. Wynik badań uczonych kanadyjskich
tłumaczy doskonale, dlaczego mężczyźni nie oglądają się za kobietą, która jest nieumalowana, ubrana tak szczelnie, że nic nie widać, i jeszcze na dodatek beznadziejnie człapie nogami. Mężczyźni nie wiedzą, dlaczego taka kobieta im się nie podoba, ale my uzbrojeni w ewolucjonizm wiemy: taka kobieta najprawdopodobniej jest płodna, a więc niezwykle niebezpieczna dla mężczyzn, ktorzy nie chcą płacić alimentów (a który mężczyzna chce je
płacić?).Od 150 lat dysponujemy teorią, która daje nam pełne rozumienie rzeczywistości. (...)"

M.Pajewski 'Seksowny ruch kobeicych biodeer'

pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • bimota 04.01.12, 10:55
    Ja nie mam niskiego, a wiele kobiet mi mowilo, ze jest fajny. :P

Roznice w chodzie roznych kobiet widze, ale miedzy dniami tej samej kobiety juz nie bardzo. Miedzy umalowanymi, a nie - tez specjalnej roznicy nie widze. Ale ja to jakis dziwny...

Novey, wytlumaczysz w koncu dlaczego mala ilosc plemnikow skutkuje bezplodnoscia ?
  • noveyy777 04.01.12, 21:34
    bimota napisał:

> Novey, wytlumaczysz w koncu dlaczego mala ilosc plemnikow skutkuje bezplodnosci
    > a ?

A co to koncert życzeń. A ponaglać ty sobie możesz swoją kobietę o ile sobie pozwoli,zebyś nie chodził, jak zegarek:)
  • bimota 05.01.12, 00:17
    Skoro koncert, to je spelnij..:P
  • marcinlet 06.01.12, 13:48
    bimota napisał:
    > Skoro koncert, to je spelnij..:P

Ile razy mam pisać, że on nie odpowie bo po prostu nie wie, nie zna się na tych sprawach.
  • bimota 06.01.12, 16:06
    To ktokolwiek inny...
  • kornel-1 04.01.12, 13:22
    noveyy777 napisał:

> "(...)Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Queens w Ontario przeprowadzili eks
    > peryment z

Badania sprzed 5 lat. Nie masz czegoś nowszego?

> udziałem 40 zadowolonych z tego mężczyzn w roli widzów.

Czy to prawda, że w badaniach wzięło udział 35 mężczyzn?

> Przed nimi przechodziły w sposób naturalny, jak to zawsze robią przed mężczyznami, różne młode kobiety

Czy to prawda, że mężczyźni nie oglądali kobiet "w realu", lecz jedynie nagrany ruch kilkunastu światełek-markerów umieszczonych na ciele/ubraniu kobiet?

> . A mężczyzn w tym miłym eksperymencie pytano, chód których kobiet był dla nich
    > najbardziej podniecający.

Czy to prawda, że o to mężczyzn nie pytano? Że poproszono ich o ocenienie atrakcyjności kobiet?

> kobiety chodziły w sposób najbardziej podniecający mężczyzn właśnie,
    > gdy nie były płodne.

Czy to prawda, że oceny dla późnej fazy przedowulacyjnej i poowulacyjnej różniły się jedynie nieznacznie: "Late follicular walks had a similar attractiveness level (M = 3.66, SD = .5) as walks recorded in the luteal phase of the menstrual cycle (M = 3.56, SD = .5) when compared with a paired t-test, t(18) < 1." (w sześciopunktowej skali: 1- bradzo atrakcyjna, 6 - bardzo nieatrakcyjna).

Differences in Gait Across the Menstrual Cycle and Their Attractiveness to Men

Kornel
    --
    "Kornel: moje podróże"
  • noveyy777 04.01.12, 21:47
    kornel-1 napisał:

> noveyy777 napisał:
    >
    > > "(...)Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Queens w Ontario przeprowa
    > dzili eks
    > > peryment z

>
    > Badania sprzed 5 lat. Nie masz czegoś nowszego?

Nie wiem, narazie nic na ten temat nie napisano.

>
    > > udziałem 40 zadowolonych z tego mężczyzn w roli widzów.
    >
    > Czy to prawda, że w badaniach wzięło udział 35 mężczyzn?

A skąd twoje wątpliwości. Pytam, ponieważ nie mam jak się odnieść do twojego pytania.

>
    > > Przed nimi przechodziły w sposób naturalny, jak to zawsze robią przed
    > mężczyznami, różne młode kobiety
    >

>
    > Czy to prawda, że mężczyźni nie oglądali kobiet "w realu", lecz jedynie nagrany
    > ruch kilkunastu światełek-markerów umieszczonych na ciele/ubraniu kobiet?

JW.

> > . A mężczyzn w tym miłym eksperymencie pytano, chód których kobiet był
    > dla nich
    > > najbardziej podniecający.
    >

> Czy to prawda, że o to mężczyzn nie pytano? Że poproszono ich o ocenienie at
    > rakcyjności
    kobiet?

JW.

>
    > > kobiety chodziły w sposób najbardziej podniecający mężczyzn właśnie,
    > > gdy nie były płodne.

>
    > Czy to prawda, że oceny dla późnej fazy przedowulacyjnej i poowulacyjnej różnił
    > y się jedynie nieznacznie: "Late follicular walks had a similar attractivene
    > ss level (M = 3.66, SD = .5) as walks recorded in the luteal phase of the menst
    > rual cycle (M = 3.56, SD = .5) when compared with a paired t-test, t(18) <
    > 1."
    (w sześciopunktowej skali: 1- bradzo atrakcyjna, 6 - bardzo nieatrakcyj
    > na).
    >
    > Differences in Gait
    > Across the Menstrual Cycle and Their Attractiveness to Men

Aha udajesz,że opierasz swoje watpliwości na oryginalnym artykule. Nawiążę więc do płenty, bo to jest tylko w tym twoim zdawkowym wywodzie najistotniejsze. No i w związku z tym co?

Kobiety maja ukrytą owulację i jak nie mają wielkiego brzucha i nie są w stanie bvłogoslawionym, to powinny pociągać męzczyzn w tym samym stopniu. A sam fakkt, że kobiety, ktore akurat nie mają dni płodnych budzą większe zainteresowanie (podczas tych dni wiele kobiet ma tzw. 'gorsze dni', co często może wpływac na zniechęcajacy wygląd. Przemęczenie, zaniedbanie, nieatrakcyjny wyglad, niepodmalowane)
    falsyfikuje wcześniejsze wyobrażenia. Potwierdzeniem założeń byłoby to,że kobiety w dniach plodnych budzą większe zainteresowanie. Nawet rowny rozkład falsyfikuje takie założenia, tutaj mamy przewagę na rzecz kobiet, ktore nie przechodzą owulacji, więc gdzie ty widzisz problem?
    Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś tego artykułu,że nie rozumiesz zasad na których opiera się tezy psychologii ewolucyjnej,że nie wiesz o czym piszesz,że konioecznie chciałeś mnie ośmieszyć i karta się odwrociła na twoją niekorzyść

pozdrawiam.
  • noveyy777 04.01.12, 21:52
    nie pojmujesz:

Jeszcze o tym czego:

Nawet nmniejsza przewaga procentowa daje większą przewagę sekekcyjną. Taka przewaga będzie skutkowala latwym rozprzestrzenianiem się danej cechy w populacji. Tutaj widzimy tendencje wręcz odwronte i twoje całkowite niezrozumienie zalożeń teorii ewolucji. Przeczytaj co to jest 'selekcyjne wymiatanie',a jak nie zrozumiesz asad tej koncepcji, to ci to łopatologicznie wyjaśnię.
  • k_a_p_p_a 04.01.12, 22:21
    noveyy777 napisał:

> nie pojmujesz:
    >
    > Jeszcze o tym czego:
    >
    > Nawet nmniejsza przewaga procentowa daje większą przewagę sekekcyjną. Taka prze
    > waga będzie skutkowala latwym rozprzestrzenianiem się danej cechy w populacji.
    > Tutaj widzimy tendencje wręcz odwronte i twoje całkowite niezrozumienie zalożeń
    > teorii ewolucji.

Dlaczego manifestacja okresu płodnego miałaby dawać jakąś przewagę? Jest wręcz przeciwnie.

> Przeczytaj co to jest 'selekcyjne wymiatanie',a jak nie zrozu
    > miesz asad tej koncepcji, to ci to łopatologicznie wyjaśnię.

Cóż, może ja też nie rozumiem, co to jest selekcyjne wymiatanie, bo nie widzę tu najmniejszego związku.
  • noveyy777 04.01.12, 23:45
    k_a_p_p_a napisał:

> > Nawet nmniejsza przewaga procentowa daje większą przewagę sekekcyjną. Tak
    > a prze
    > > waga będzie skutkowala latwym rozprzestrzenianiem się danej cechy w popul
    > acji.
    > > Tutaj widzimy tendencje wręcz odwronte i twoje całkowite niezrozumienie z
    > alożeń
    > > teorii ewolucji.
    >
    > Dlaczego manifestacja okresu płodnego miałaby dawać jakąś przewagę? Jest wręcz
    > przeciwnie
    .

Coś podobnego. Ewolucja bez rozmnażania.

> > Przeczytaj co to jest 'selekcyjne wymiatanie',a jak nie zrozu
    > > miesz asad tej koncepcji, to ci to łopatologicznie wyjaśnię.
    >
    > Cóż, może ja też nie rozumiem..

Niewątpliwie.

>co to jest selekcyjne wymiatanie, bo nie widzę t
    > u najmniejszego związku.

Jeżeli ktoś nie rozumie pojęcia, to i nic dziwnego,że nie widzi związku. Wiedza kosztuje, w tym przypadku "proszę"
  • k_a_p_p_a 04.01.12, 23:54
    noveyy777 napisał:

> k_a_p_p_a napisał:
    .
    > >Tutaj widzimy tendencje wręcz odwronte i twoje całkowite niezrozumi
    >> enie zalożeń teorii ewolucji.

> > Dlaczego manifestacja okresu płodnego miałaby dawać jakąś przewagę? Je
    > st wręcz przeciwnie
    .
    >
    > Coś podobnego. Ewolucja bez rozmnażania.

Skąd ten wniosek? Sam dojdziesz, że błędny, jeśli zastanowisz się nad tym, czym jest sukces reprodukcyjny u człowieka.

> >co to jest selekcyjne wymiatanie, bo nie widzę t
    > > u najmniejszego związku.
    >
    > Jeżeli ktoś nie rozumie pojęcia, to i nic dziwnego,że nie widzi związku. Wiedza
    > kosztuje, w tym przypadku "proszę"

Ależ, nawet bardzo proszę :))
  • noveyy777 05.01.12, 03:17
    k_a_p_p_a napisał:
    > .
    > > >Tutaj widzimy tendencje wręcz odwronte i twoje całkowite niezrozumi
    > >> enie zalożeń teorii ewolucji.
    >
    > > > Dlaczego manifestacja okresu płodnego miałaby dawać jakąś przewagę?
    > Je
    > > st wręcz przeciwnie
    .
    > >
    > > Coś podobnego. Ewolucja bez rozmnażania.
    >
    > Skąd ten wniosek? Sam dojdziesz, że błędny, jeśli zastanowisz się nad tym, czym
    > jest sukces reprodukcyjny u człowieka.

Oczywiście przychylam się do poniżeszj prośby jednak rownież bardzo proszę o szerokie uzasadnienie powyżeszego wniosku.
    Z góry dziękuję be zastanawienia.
  • k_a_p_p_a 05.01.12, 20:17
    > Oczywiście przychylam się do poniżeszj prośby jednak rownież bardzo proszę o sz
    > erokie uzasadnienie powyżeszego wniosku.
    > Z góry dziękuję be zastanawienia.

Sukcesem reprodukcyjnym w przypadku człowieka nie jest namnożenie wielkiej liczby dzieci, ale dochowanie się wnuków. Samica sama z potomstwem, które jest wyjątkowo długo niesamodzielne nie miałaby szans na przeżycie. Strategia polegająca na ukryciu okresu płodnego jak najbardziej służy propagacji własnych genów, gdyż wiąże samca na stałe. Siłą wiążącą jest seks, do którego z kolei samiec homo jest gotów stale i stale go oczekuje. Nie wiedząc, kiedy samica ma "ruję" jest przy niej cały czas zapewniając jej bezpieczeństwo i zasoby. Zachowując atrakcyjność seksualną poza kresami płodnymi samica skutecznie konkuruje z innymi samicami o samca.

A teraz poproszę o krótką i zwięzłą, max 1000 znaków, odpowiedź co to wszystko ma wspólnego z selektywnym wymiataniem.
  • kornel-1 05.01.12, 07:56
    Rzucasz starym cytatem z jakiegoś portalu na temat badań sprzed 5 lat. Nie starasz się rozeznać, jak ma się wynik tej publikacji do wyników badań prowadzonych w tym zakresie. Podrzucam ci pierwszy lepszy (i powszechnie dostępny) artykuł szerzej omawiający te kwestie a ty wzruszasz ramionami. Nie mówiąc już o tym,że nie chciało ci się przeczytać oryginalnej publikacji z 2008 roku - dostępnej w sieci w całości i bez problemów.
    Gdybyś korzystał z oryginalnych prac i umiał szerzej spojrzeć na problem, to nie podniecałbyś się pojedynczą publikacją. Jak widzisz z mojego postu, "redaktorzy" portali internetowych przepisują jeden od drugiego teksty, popełniając coraz większe błędy merytoryczne i pomijając istotne szczegóły.

I tak - dowiedziałbyś się, że:
    - dla mężczyzn bardziej atrakcyjna jest twarz kobiety podczas owulacji (Roberts et al., 1975)
    - sposób chodzenia kobiety zmienia się podczas cyklu (Provost et al. 2008)
    - sposób chodzenia zależy od obecności płci obserwatora (!) (Grammer et al. 1997)
    - zapach kobiety jest najbardziej atrakcyjny podczas owulacji (Doty, 1975)

Provost pisze, że "skrytość" (w pewnym stopniu) kobiecej owulacji (inaczej niż u innych naczelnych) znajduje wiele wyjaśnień. ale większość teorii przyjmuje, że jest wynikiem selekcji płciowej (np. jest metodą zwiększenia opieki rodzicielskiej -Freeman & Wong, 1995;
    Strassmann, 1981 lub ogranicza wiedzę o okresie płodnym aby bardziej przekonać mężczyznę, że to on jest ojcem - Schroder, 1993). Z innych badań wynika jednak, że kobiety sygnalizują okres płodny, chociaż w sposób "niereklamujący się" (‘‘unadvertised’) - badania Doty'ego i Robertsa.

Krótko mówiąc - i to również jest w publikacji Provost - na zmiany atrakcyjności kobiet w ciągu cyklu składa się nie tylko sposób chodzenia, ale i inne czynniki.
    W konkluzji czytamy:
    "It is possible that faces and gait present different information because of the intimacy with
    which the stimulus is viewed. For example, faces can only be seen in a fairly close encounter, whereas gait patterns can be seen from a large distance. If women are trying to protect themselves from sexual assault at times of peak fertility, it would make sense for them to advertise attractiveness on a broad scale when they are not fertile, yet still being attractive to people they choose to be with (i.e., during face-toface interactions)."

Zwróciłem również uwagę, na niewielkie różnice w atrakcyjności kobiet w okresie płodnym i poowulacyjnym (i duże SD).

Kornel
    --
  • noveyy777 05.01.12, 10:08
    -1 napisał:
    Pomijam, wycieczki personalne w stylu "podniecasz się' i tobie radzę też trzymać się za uzdę, jeżeli nie chcesz na 'Oślą lawkę'.

> Provost pisze, że "skrytość" (w pewnym stopniu) kobiecej owulacji (inaczej niż
    > u innych naczelnych) znajduje wiele wyjaśnień. ale większość teorii przyjmuje,
    > że jest wynikiem selekcji płciowej (np. jest metodą zwiększenia opieki rodzici
    > elskiej -Freeman & Wong, 1995;
    > Strassmann, 1981 lub ogranicza wiedzę o okresie płodnym aby bardziej przekonać
    > mężczyznę, że to on jest ojcem - Schroder, 1993). Z innych badań wynika jednak
    > , że kobiety sygnalizują okres płodny, chociaż w sposób "niereklamujący się" (&
    > #8216;‘unadvertised’) - badania Doty'ego i Robertsa.

Noc to nie zmienia jeżeli chodzi o moją NIEzacytowaną perzez ciebie argumentację. A powtarzał się nie będę, więc zacytuj mój poprzedni post i pokaż, co konkretnie ci nie pasuje. Jeżeli raz jeszcze ucviekniesz od istoty sprawy, to EOT.
  • kornel-1 05.01.12, 10:29
    noveyy777 napisał:
    > Noc to nie zmienia jeżeli chodzi o moją NIEzacytowaną perzez ciebie argumentacj
    > ę. A powtarzał się nie będę, więc zacytuj mój poprzedni post i pokaż, co konkre
    > tnie ci nie pasuje. Jeżeli raz jeszcze ucviekniesz od istoty sprawy, to EOT.

Nie musisz uczestniczyć w tym wątku :)
    Twoja argumentacja - prawdę mówiąc - niewiele mnie obchodzi. Po prostu uprzejmie sugeruję, byś spojrzał szerzej na problem związków atrakcyjności kobiet w ciągu cyklu menstruacyjnego. Nie tylko wyizolowane bodźce w postaci chodu są ważne dla mężczyzny - pisze o tym (m.in.) Provost. Przeczytaj tę publikacje i inne na ten temat.

A na razie,
    ciao

Kornel
    --
  • noveyy777 05.01.12, 10:43
    Zawsze mogę do niego powrócićkornel-1 napisał:

> Nie musisz uczestniczyć w tym wątku :)

Zawsze mogę do niego powrócić,zacznij pisać na temat.

> Twoja argumentacja - prawdę mówiąc - niewiele mnie obchodzi.

Trzeba było od tego zacząć.

• kornel-1 05.01.12, 11:11
    Zapoznaj się z publikacjami :)
    k.
  • noveyy777 07.01.12, 12:03
    kornel-1 napisał:

> Zapoznaj się z publikacjami :)

Z twoimi publikacjami chcę się za[poznać, bo oryginalne moim tezom nie zaprzeczają.
  • kornel-1 08.01.12, 00:08
    noveyy777 napisał:

> kornel-1 napisał:
    > > Zapoznaj się z publikacjami :)

> Z twoimi publikacjami chcę się za[poznać, bo oryginalne moim tezom nie zaprzecz
    > ają.

Zapoznaj się z oryginalnymi publikacjami i zacznij myśleć :)

k.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka