Kierunki wiatrów w Polsce - zmiana? Dodaj do ulubionych

W internecie i na lekcjach geografii często mówiło się, że w Polsce dominują wiatry zachodnie. Natknąłem się na ciekawy, choć niespecjalnie poparty źródłami materiał:
"W 2010 r. tylko 25 procent ogólnego kierunku wiatru, który wystąpił na obszarze naszego kraju, stanowił wiatr zachodni"
krolowa-superstar.blog.pl/2013/05/27/polska-wiatry-zachodnie-juz-przestaja-przewazac/
Jakoś ciężko mi uwierzyć w twierdzenia z bloga, że 40% wiatru to wiatr ze wschodu.

Źródła tradycyjnej wiedzy podają, że 60% wiatru w Polsce wieje z zachodu:
www.poland.gov.pl/Klimat,35.html
Mieszkam w Warszawie na niskim osiedlu, na ostatnim piętrze, gdzie między blokami wiatr hula mocno, temat nurtuje mnie z ciekawości z praktycznego powodu - wiatr z zachodu to dla mnie zapach papierosów od sąsiadów (taka a nie inna konstrukcja bloku). Mam mieszkanie dwustronne i okna w kierunkach NNE, SSW, NWW. Okna od północnego-lekkiego wschodu służą w 70% przypadków jako wywiew powietrza wlatującego od okien południowo-zachodniego i zachodniego. Gdzie więc leży prawda?
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.