Dodaj do ulubionych

Stop Nop KŁAMIE! Opowiada bzdury -Zostali przyłapa

04.11.18, 19:37
Stop Nop KŁAMIE! Opowiada bzdury o dobrodziejstwach przechorowania odry, a lekarka Anna Rahnama na stronie Szczepienia - rozwiewamy wątpliwości obnaża te kłamstwa bez litości. Udostępniajcie!

Stop Nop na swojej stronie opublikował jakiś czas temu artykuł o wywrotowo brzmiącym tytule „ODRA I INNE INFEKCJE CHRONIĄ PRZED RAKIEM, STWARDNIENIEM ROZSIANYM, ATAKAMI SERCA I UDARAMI”.

stopnop.com.pl/odra-i-inne-infekcje-chronia-przed-rakiem-stwardnieniem-rozsianym-atakami-serca-i-udarami/?fbclid=IwAR0dLfjoU_JwE1UNe0Mu26jaDtX2e9wG8zQH78AtG4Dwo5d9V0L-MlnG4RQ
Odra i inne infekcje chronią przed rakiem, stwardnieniem rozsianym, atakami serca i udarami
Marzec 16, 2017 Admin
Pozytywne aspekty przechorowania odry

Od lekarza usłyszymy, że przechorowanie odry może być ryzykowne szczególnie dla niemowląt (przez masowe szczepienia pozbawionych biernej ochrony od mamy), dorosłych oraz przewlekle chorych. Czytaj więcej Częstość i rodzaj powikłań poodrowych. Natomiast pomija się zupełnie kwestię pozytywnego wpływu przechorowania odry na organizm ludzki.

„Odra ma najwyraźniej pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Podatność na infekcje po przebytej odrze zmniejsza się, na co wskazuje spadek liczby wizyt u lekarza [Kummer 1992]. W krajach najbiedniejszych odra zmniejsza ryzyko malarii i chorób pasożytniczych [Roth 1992]. Dzieci, które przebyły zachorowanie na odrę rzadziej cierpią na alergie, podczas gdy szczepienie przeciw odrze nie daje takiej ochrony [Shaheen 1996, Floistrup 2006, Kucukosmanoglu 2006, Rosenlund 2009].

Znanym pozytywnym efektem odry jest leczniczy wpływ na chroniczne choroby, takie jak łuszczyca [Chakravati 1996] lub ciężkie schorzenie nerek tzw. zespół nefrotyczny. Odra może spowodować także remisję padaczki [Yamamoto 2004], podobnie jak atopowego zapalenia skóry na tle alergii pokarmowej [Kondo 1993].

Wiele wskazuje na to, że przebycie chorób dziecięcych, w szczególności odry, różyczki i świnki, owocuje w dalszym życiu obniżonym ryzykiem zachorowania na raka, w tym ziarnicę złośliwą i inne rodzaje chłoniaka oraz raka piersi [Albonico 1998, Glaser 2005, Montella 2006]. Także stwardnienie rozsiane zdarza się rzadziej u osób, które przeszły w dzieciństwie odrę [Kesselring 1990]. „........................................


KOMENTARZ

"Przeanalizujmy badania naukowe, na które powołuje się Stop Nop. Nie było dla mnie niespodzianką, że wiele z tych badań miała dokładnie ODWROTNE wnioski niż przedstawili je przeciwnicy szczepień, bądź jak wolą „zwolennicy wolności”, część była archaiczna (najstarsze sprzed ponad 50 lat!), a część wskazywała na celową manipulację danymi.

Conajmniej połowa cytowanych w artykule badań jest starsza ode mnie. W medycynie, gdzie nowe informacje, technologie, rozwój wiedzy prezentuje się właściwie codziennie i na naszych oczach, cytowanie artykułów z lat 60 tych, 70tych czy 80tych jest całkowicie niepoważne, zwłaszcza, gdy dotyczą one onkologii, gdzie to ostatnie lata przyniosły całkowitą rewolucję naszej wiedzy z tego zakresu. A dzięki temu nowe leki i zupełnie inne spojrzenie na rokowania pacjentów.

Tymczasem tu zacytowano:
1965 rok (!!!!!!) Immunisation and childhood leukemia, Innis M.D, Lancet
1977 rok- Paffenbarger R.S. Jr, Wing A.L., Hyde R.T., Characteristics in youth indicative of adult-onset Hodgkin’s disease
1981 rok- Gutensohn N., Cole P., Childhood social environment and Hodgkin’s disease
1986 rok- Van Steensel-Moll H.A., Valkenburg H.A. i in., Dziecięca białaczka i choroby zakaźne w pierwszym roku życia: badanie kliniczno-kontrolne oparte na rejestrach
1993 rok- Petridou E., Kassimos D. i in., Wiek dziecka narażonego na ekspozycję na infekcje a ryzyko wystąpienia dziecięcej białaczki.

Kolejny nagłówek tego kłamliwego artykułu głosi „Prawdopodobieństwo powstania ziarnicy złośliwej jest większe u osób dorosłych, które w dzieciństwie nie przebyły krztuśca, odry, świnki, ospy wietrznej ani grypy” W badaniu, które podają jako źródło tej informacji www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6255329 nie ma ani słowa o szczepieniach, jedynie o zakażeniu mononukleozą, chorobą wirusową, przeciwko której nie ma szczepionki, a przechorowanie której może potencjalnie zwiększać ryzyko chorób hematologicznych. Zaskoczeni?

Kolejny artykuł, metanaliza przytoczona w artykule miała potwierdzać, że cyt. „Wczesna ekspozycja na choroby zakaźne znacznie obniża ryzyko wystąpienia dziecięcej białaczki.
Niniejsza analiza wyraźnie potwierdza istnienie związku między ekspozycją na powszechne infekcje we wczesnym dzieciństwie a obniżonym ryzykiem wystąpienia ostrej białaczki limfoblastycznej” www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20110276
No i znów kłamstwo. Metanaliza ocenia związek… występowania ostrej białaczki limfoblastycznej w zależności od frekwencji w żłobku. Ani słowa o odrze. Ani słowa o chorobach zakaźnych, przeciwko którym szczepimy dzieci!

Bardzo ciekawy jest kolejny artykuł „www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22549866" na który powołuje się Stop Nop. Już w pierwszym zdaniu abstrakt zaznacza, że odra to potencjalnie śmiertelna ("lethal disease”) choroba, co uzasadnia konieczność kampanii szczepień ("Measles is a potential lethal disease, justifying large immunization campaigns”)

Z kolei w artykule www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19203112 podkreślono, że do potencjalnej terapii leczenia nowotworów potrzebny będzie… atenuowany wirus. Taki jaki jest w szczepionce!

Kolejny artykuł miał udowodnić, że wirusem ospy w przyszłości będzie można leczyć glejaka www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22493342 . Ale ospa to nie odra. A i próba pacjentów (n=10) zbyt mała aby wyciągać wiarygodne wnioski.

Ostatecznie wg Stop Nop odra miała też chronić przed zawałami i incydentami zakrzepowo-zatorowymi. No i… znów nie wyszło. W prezentowanym przez nich artykule www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26122188 jednoznacznie stwierdzono "the evidence is scarce” czyli „dowody są ograniczone”.
Kłamstwo zamierzone czy brak znajomości języka obcego?

Podsumowując, szeroko udostępniany artykuł o dobrodziejstwie przechorowania odry w rzeczywistości to zbiór kłamstw, niedomówień, manipulacji i wiedzy nieaktualnej. Odra to potencjalnie ciężka, a nawet śmiertelna choroba, szczególnie niebezpieczna dla małych dzieci, które jeszcze nie mogą być zaszczepione. Na efekty działań ruchów antyszczepionkowych nie trzeba było długo czekać. Wraz z 30 tysiącami osób uchylających się od szczepień osób, w ciągu kilku lat doszło do pojawiania się ognisk odry. Tylko szczepienia chronią przed tą chorobą. Tylko szczepienia mogą ochronić przed powikłaniami. Naprawdę nie warto czytać artykułów, w których używając kłamstw i manipulacji przedstawia się informacje, które mogą być przyczyną niebezpiecznych do życia i zdrowia decyzji

Anna Rahnama, lekarka
#klamstwastopnop

TAK dla szczepień
Zaszczep się wiedzą
Główny Inspektorat Sanitarny
Agnieszka Gozdyra
Czarno na białym TVN24"

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Uzk2fOOQQrI9OOVhWESxJYtjirQtdDeu.jpg


TUTAJ całość: www.wykop.pl/link/4626049/stop-nop-klamie-opowiada-bzdury-zostali-przylapani/

Edytor zaawansowany
 • qwardian 05.11.18, 18:11


  > Odra to potencjalnie ciężka, a nawet śmiertelna choroba, szczególnie nieb
  > ezpieczna dla małych dzieci, które jeszcze nie mogą być zaszczepione.


  Eee..

  2. Objawy odry - dorośli
  Odra u dorosłych ma cięższy przebieg niż u dzieci. Objawy są takie same, jak w przypadku najmłodszych, z tym że są one nasilone. Dorosły chorujący na odrę ma gorączkę, katar, boli go gardło i kaszle.

  portal.abczdrowie.pl/objawy-odry-charakterystyka-choroby-symptomy-u-dzieci-i-doroslych-wysypka
  --
  Marsz Niepodległości, 11 listopada 2018 rok o godzinie 14.00. Start z Placu Dmowskiego.
 • pomruk 05.11.18, 21:18
  Drogi Sławku/Zięcinko - usuwam ostatnie posty gdyż zaczęły być relacjami z tego, jak sobie dobrze radzisz w dyskusjach na Wykopie.
  By nie być gołosłownym - początek drugiego twojego postu jest taki:

  Do mojego wątku na 'wykopie' wyprożniła się właśnie pani Justyna Socha. To dobrze, ponieważ mamy okazję pokazać jej gdzie ma swoje miejsce. Swoją drogą to jest odważna, ponieważ Jerzy Zięba woli siedzieć w ukryciu i kąsa jedynie na swoim terenie, gdzie może filtrowac niepochlebne opinie dotyczące jego twórczości. No więc zapraszam NIEignorantów do przeczytania mojego wspisu, w którym wykazałem jak Socha i inni ANTYsczepionkowcy przekłamują prawdziwą wymowę prac naukowych. To jest dopiero poczatek, bo jest późno a rano wybieram się na grzyby! :)

  Cieszę się, że tam sobie radzisz, ale radź sobie i tutaj. Tu będzie ciężej. Po pierwsze, nie miejsce tutaj na opisywanie, co się robi na "wykopie". Po drugie - nie miejsce tutaj na wykopowe odzywki typu "do mojego wątku ktoś się właśnie wypróżnił". Po trzecie - nie miejsce tutaj na kolejne wpisy w rodzaju "pomruka coś coraz bardziej boli".

  Szkoda, że nie jesteś w stanie utrzymać poziomu dyskusji z pierwszego wpisu w tym wątku. Akurat kwestie szczepień i antyszczepionkowców uważam za nader istotne i tu w bardzo wielu punktach się z Tobą zgadzam. Bardzo się cieszę, ze temat ten - tak ważny - jest tu poruszany.

 • kalllka 06.11.18, 10:46
  Naukowo rzec biorąc, ziecinka próbuje ulokować produkt?
  Może, tak naprawdę, o komputer marki Odra mu chodzi gdy dyskutuje , ze starym artykułem, albo uśpić pomrukiwa czujność..
  i tu mam pytanie do pomruka w związku z powyższym..
  /czyli logiką działań ziecinki.. czy wspominałam już że to b. inteligentnie skonstruowany nick?/
  ...czy według niego psychologia to nauka?
 • pomruk 07.11.18, 01:42
  kalllka napisała:

  > Naukowo rzec biorąc, ziecinka próbuje ulokować produkt?

  Próbuje usilnie reklamować swoje teksty zamieszczane gdzie indziej - np. na wykopie czy blogu "Biosławek". Zamieszczane w miejscach w których "walczy z ewolucją", usiłuje maskować pseudonaukowy charakter "teorii" Inteligentnego Projektu, wreszcie pragnie nam wmówić, że właśnie Biblia interpretowana zgodnie z naukami związku wyznaniowego Świadków Jehowy winna być przewodnikiem dla biologa i - ogólniej - przyrodoznawcy.
  Czyni to nieustannie, jednocześnie bardzo irytując się, gdy ktoś to dostrzega. Na naszym forum działalność ta trwa od ok. 2010 roku, spowodowana licznymi przerwami spowodowanymi banowaniem tej osoby przez administrację.
  By nie być gołosłownym - oto apel jednego z forumowiczów z roku 2011, skierowany do administracji forum:

  Czy da się coś zrobić z forumowiczem noveyy777 ?

  noveyy777 produkuje setki postów propagujących kreacjonizm i inteligentny projekt. Forum Nauka jest dosłownie zalane wątkami jego autorstwa

  Noveyy777 narusza regulamin forum i netykietę notorycznie i na wiele sposobów:

  - obraża dyskutantów
  - wkleja artykuły z innych źródeł, w całości i bez komentarza
  - używa czcionki pogrubionej w całym swoim tekście
  - wkleja gigantyczne ilustracje zamiast linkować do nich, powtarza je wielokrotnie w każdym wątku.

  Forumowicz noveyy777 ewidentnie niszczy polski internet. Przykładem niech będzie sytuacja na grupie dyskusyjnej pl.sci,biologia zalanej jego postami (tam podpisuje się kk). Noveyy777 jest powszechnie banowany na polskich forach - tam, gdzie nie przestrzega regulaminu.

  1. Co można z nim zrobić, tu na forum gazety?
  2. Czy forum Nauka ma aktualnie aktywnego moderatora i dlaczego nie?


  (właśnie po tym apelu forum uzyskało obecną moderację)

  Jak wydać, od tego czasu poprawa nastąpiła jedynie w zakresie używania czcionki pogrubionej. Pozostałe zarzuty są aktualne.

  > ...czy według niego psychologia to nauka?

  A dyskusja czy psychologia (albo np. filozofia) są naukami prowadzona była tu wielokrotnie. Po raz kolejny wyrażam żal, że wyszukiwarka nie działa zadowalająco. W skrócie - metoda tych nauk różni się od tej używanej w naukach typu "science", jednocześnie wymagają one określonej dyscypliny i są powszechnie uważane za nauki społeczne. Do filozofii (tu problem jest wyraźniejszy) pasowałby termin "metanauka", filozofia jest spekulatywna, jednakże nie narzuca dogmatów i ceni krytycyzm.
  W momencie, gdy wkraczają dogmaty a krytycyzm staje się wrogiem, mowy o nauce z pewnością nie ma.
 • kalllka 07.11.18, 12:38
  Przyznam ze zażartowałam sobie, predystynujac lokowanie produktu do rangi nauki, a #ziencinka jako dowodu na niebyt istnienia.
  Przyjąłeś mnie uprzejmie i przystępnie wytłumaczyłeś nie tylko zreszta powody akceptacji ziencinka mimo różnych jego bytow, ale i zauważyłeś ze nowa forowa przeglądarka/ nie wyszukuje jak należy/
  Pozwolę wiec sobie, ponownie z tego miejsca, podziękować za wytłumaczenie własnego podejścia do filozofii czy psychologii ale również za refleksje nad natura naukowych kryteriów- np. pozytywnych intencji budujących naukowa formule /aktywa/ lub negatywnego blokowania /pasywna natura dogmatu/ i ich wpływu, na nasze życie codzienne.
 • kalllka 07.11.18, 13:08
  I jeszcze jedno chciałam dodać, tytułem sprawdzenia reakcji łańcuchowej..
  Albowiem, z doświadczenia ma wielu forach, myśle, ze wiem, na czym polega rewolucyjna metoda poznawcza/ na bycie na forach i /zarabiania?/ sława-Sławek.
  w bios wczepic i a tomem rozszczepić.
  Cała masa nickow znaczeniowo podatna, da się w taki prosty sposób zaprząc w wózki i legalnie przewieźć..
  Jak ci się podoba moja teoria, pomruku..
  I jeszcze pytanie, czy to ty byłeś zarządca na cmentarzu przydrożnym?
 • ziencinka 07.11.18, 13:20
  kalllka napisała:

  Przeczytałem wszystkie twoje komentarze. Nie wiem z czego to wynika, slabej znajomości Polskiego, niechlujstwa w pisaniu czy pospiechu, ale nie da się na ich podstawie postawić nawet karykatury psychologicznej diagnozy biosławkowi/ziencince/noveyy777, ale tobie jak najbardziej. Niemniej jak widzisz niejednoznacznej :-)
 • kalllka 07.11.18, 14:37
  od początku widziałam, ze skupiasz się wyłącznie na sobie i to jest clou twojego działania.. rozszczepienie.
  Czy to dowodzi zes bioslawek? Nie.
  A dlaczego? bo nie do ciebie, a o nim pisałam. Jak widać z twojej histerycznej łańcuchowej reakcji zypeonie nie rozumiesz= nie umiesz języka polskiego.
  No i jeszcze jedno, wpisując się w twoj tytuł nie zamierzam podpisywać się pod twoja tygodniówka / i dalibóg! sprawdzę czy aby nie ma gdzieś przekierowań z innych nickow i forów..w dziale payrol.. :/
  A ten wątek, choć postawiony przez ziecinka /ciekawe, ze ziecinka można deklinowac bez zmiany końcówki- tematu/ juz nie jest przedłużana, w nieskończoność recepta.
  Tym bardziej otwarciem / „dlagnoza”/ twoich czy czyichkolwiek zreszta, schorzeń.
  Myśle, ze pomruk, po prostu, odetnie/ukręci_ci łeb/ od korzeni i pozwoli ci uschnąć.
  :/

 • ziencinka 07.11.18, 16:44
  kalllka napisała:

  > od początku widziałam

  W dalszym ciągu nie mogę sie rozczytać w tym, co piszesz. Postaraj się być bardziej czytelna :-)
 • kalllka 08.11.18, 22:31
  Masz także problem ze wzrokiem.
 • ziencinka 09.11.18, 00:45
  kalllka napisała:

  > Masz także problem ze wzrokiem.

  Nie, ty masz problemy z pisaniem :-)
 • mlodavy 06.11.18, 10:54
  Nie mogę znaleźć, na interii tej notki, ale minister Szumowski też stwierdził, że 95% Polaków jest zaszczepionych co jest ewidentnym kłamstwem, bo przed 1975 nie było obowiązkowych szczepień na Odrę zdecydowana większość komentarzy była negatywna, sporo wypowiadających się wyłapało ten błąd rozumowania ministra, chyba była nawet sugestia, że pomyliło mu się z liczbą przymusowo ochrzczonych.

  Być może dla tego nie mogę znaleźć tej notki.

  Co więcej "epidemia odry" przed obowiązkowymi szczepieniami, wówczas rocznie dotyczyła 100 000 dzieci (tu gdzieś tak pisał Petruczio), a rodziło się rocznie minimum 500 000 dzieci, nawet gdyby była ciemna liczba dodatkowych chorych czyli jakieś 200 000, to była całkiem spora liczba tych którzy nie byli na tę chorobę podatni.

  Mętne tłumaczenia korzyści są większe niż szkodliwość, żadnych liczb, co do autyzmu to niech powiedzą ile było przypadków autyzmu przed wprowadzeniem obowiązkowych szczepień, a ile jest teraz, też ogólne baju baju.

  "Wszystkie dane, które są w sieci dotyczące powikłań i powiązań z takimi chorobami jak autyzm nie zostały potwierdzone medycznie, to nie są dane prawdziwe. Nie ma żadnych danych, że szczepienia są skorelowane ze wzrostem zachorowalności choćby na autyzm" - podkreślił Szumowski.
  Zaznaczył, że jak każde leczenie szczepienia również mają swoje powikłania. "Powinniśmy je zgłaszać i najczęściej są one zgłaszane, leczone, ale nie są to powikłania, które mają takie znaczenie jak brak szczepień, które może doprowadzić do epidemii, gdyby (wyszczepialność) spadła poniżej 85 proc." - dodał.  fakty.interia.pl/polska/news-szef-mz-te-dzieci-ktore-sa-zaszczepione-sa-bezpieczne,nId,2653490#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Okazuje się, że od 2017 obowiązkowe dla dzieci są szczepionki na "pneumokoki" całkiem szaleństwo.

  co to takiego
  zdrowie.tvn.pl/a/co-to-sa-pneumokoki-objawy-pneumokokowego-zapalenia-pluc
  "Pneumokoki to bakterie, którymi można się zarazić droga kropelkową. Inwazyjne zakażenia dają liczne powikłania. Najczęściej jednak bakterie te bytują u człowieka, np. w nosie, bezobjawowo, czyniąc go jedynie ich nosicielem.
  Pneumokoki są najczęstszą bakteryjną przyczyną zakażeń u dzieci. Na ogół lokalizują się w obrębie błony śluzowej nosogardła (czyli w nosie i w gardle) i nie wywołują objawów chorobowych u zdrowych dzieci. Jest to tzw. nosicielstwo, czyli bakteria jest obecna u danej osoby bez wywoływania u niej objawów. Nosicielami są nie tylko dzieci, ale również dorośli. Zdarza się, że pneumokoki wywołują aktywne zakażenie u danego nosiciela lub są powodem infekcji innej podatnej osoby."


  Też pewnie mamy 95% Polaków zaszczepionych.

  To ostanie obowiązkowe szczepienie już mnie przekonało, że trzeba temu histerycznemu szaleństwu się przeciwstawić, z jednej strony klaps na wywoływać traumę na całe życie, z drugiej maratony szczepionek, maluchom nic nie szkodzą, choć potrafią takie szczepienia przez tygodnie być odchorowywane.

  --
  Decapolim Tytana Japeta (Lapeta) Decapolanie (Dagopolanie) Decapolim cz. II
 • ziencinka 08.11.18, 18:41
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_D5zddlaHdtMThFSvB8SxbqQ8aqf44BK7.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka