Dodaj do ulubionych

rozwoj demograficzny Polski vs szczepiena

10.11.18, 12:59
https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/rozwoj-demograficzny-polski-2012-vs-szczepeina.jpg

Jak pisałem szczepionki zamiast masła, liczna populacja wyżu czyli dzieci lat 50tych chorowała na odrę kilka razy rzadziej (poniżej 10% dzieci), wzrost był w czasach kryzysu lat 60tych, do 30% i pewnie to były dzieci tych którzy byli dziećmi które były poddane stresom II wojny, odra wygaszała się sama w latach 70tych przy wzroście populacji dzieci, szczepionkarstwo nałożyło się na naturalną tendencję, wygaszania siły wirusa odry.

Widać, że pierwsza szczepionka nie miała większego znaczenia dla epidemii odry bo ok 1990 było ok 50 000 zachowań, czyli jak w latach 50tych tyle, że wówczas rodziło się 300 tys dzieci więcej.

Widać też, że populacja dzieci masowo szczepionych słabo się rozmnaża, nie ma chęci do życia, mamy plagę samobójstw młodzieży, też epidemię autyzmu.

gazetaolsztynska.pl/540643,Polska-w-niechlubnej-czolowce-samobojstw-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html 
Maraton szczepień obejmuje kilkadziesiąt obowiązkowych szczepień od noworodka do 6 lat. Jedno takie szczepienie to nawet 2 miesiące bólu i cierpienia "W lewe ramię noworodka wstrzykuje się 0,1 ml szczepionki zawierającej niezłośliwe prątki gruźlicy. Po trzech – czterech tygodniach od szczepienia na miejscu ukłucia pojawia się rana, z której zaczyna wyciekać ropa. Rana po szczepieniu zabliźni się w ciągu kilku tygodni."

Organizm dzieciaka sztucznie przechodzi do 6 lat, kilkadziesiąt razy ciężką chorobę, nawet po kilka razy tę samą, czyli podświadomie ma taką informację to bardzo chory kraj, nie warto tu żyć i się rozmnażać.

--
Decapolim Tytana Japeta (Lapeta) Decapolanie (Dagopolanie) Decapolim cz. II
Edytor zaawansowany
  • w11mil 10.11.18, 13:32
    > Widać też, że populacja dzieci masowo szczepionych słabo się rozmnaża, nie ma c
    > hęci do życia, mamy plagę samobójstw młodzieży, też epidemię autyzmu.

Niechybnie to dowód na prawdziwość teorii Junga o collective unconscious.

Błąd w Twoim rozumowaniu wiążącym szczepienia z niższą rozrodczością zilustruję przykładem:
    Opublikowano pracę wykazującą na statystycznie istotną korelację między dobrym zdrowiem a regularnym piciem czerwonego wina. Autorzy w Discussion dywagowali o zbawiennej roli antyutleniaczy, flawonoidów itp.
    Po zastosowaniu brzytwy Ockhama okazało się że to ludzie bogaci piją regularnie dobre wino do obiadu. Bogactwo pozawala im również na większe wydatki na utrzymanie zdrowia.

• mlodavy 10.11.18, 16:44
    w11mil napisała:

> > Widać też, że populacja dzieci masowo szczepionych słabo się rozmnaża, ni
    > e ma c
    > > hęci do życia, mamy plagę samobójstw młodzieży, też epidemię autyzmu.
    >
    >
    > Niechybnie to dowód na prawdziwość teorii Junga o collective unconscious.
    >

Takie same doświadczenie, daje podobną wiedzę i podobną reakcję na te doświadczenia, czyli masowo może wystąpić coś jako zbiorowa podświadomość, nie koniecznie w znaczeniu Jungowskim, skutek ta czy inaczej ten sam.

> Opublikowano pracę wykazującą na statystycznie istotną korelację między dobrym
    > zdrowiem a regularnym piciem czerwonego wina. Autorzy w Discussion dywagowali o
    > zbawiennej roli antyutleniaczy, flawonoidów itp.
    > Po zastosowaniu brzytwy Ockhama okazało się że to ludzie bogaci piją regularni
    > e dobre wino do obiadu. Bogactwo pozawala im również na większe wydatki na utrz
    > ymanie zdrowia.

Ale bardziej chodzi o to, że jednak mamy masowe działanie na całej populacji, które jest niby prozdrowotne, a reakcja populacji wygląda, jakby ta populacja ciężko chorowała i dla tego się słabo rozmnażała, w stosunku do lat kiedy tych szczepionek było zdecydowanie mniej, kryzys czy zubożenie w tych latach powodował jednak wzrost zapadalności na odrę i spadek urodzeń, i całkowicie logicznie polepszenie warunków wzrost urodzeń i spadek chorobliwości.

Teraz tego nie ma, mimo zachęt finansowych słynne 500+, małego bezrobocia, ciągłego wzrostu gospodarczego. Przesada jest niezdrowa.

"Co za dużo – to niezdrowo. Przysłowie to uczy, że pewne rzeczy są dobre, ale nie w nadmiarze."

--
  • ziencinka 10.11.18, 21:42
    w11mil napisała:

> Błąd w Twoim rozumowaniu wiążącym szczepienia z niższą rozrodczością zilustruję
    > przykładem:
    > Opublikowano pracę wykazującą na statystycznie istotną korelację między dobrym
    > zdrowiem a regularnym piciem czerwonego wina...

Ja znam lepszą korelację: ilość urodzonych dzieci i bocianów gniazdujących w okolicy!! ;-)))

Ale do rzeczy:

naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31478%2C102-geny-zwiazane-z-autyzmem.html?fbclid=IwAR1B05L6qNNV6NsWY6mH-2Ce5r6Dl_3RTz1QNE2jmNQeXpurc6i3g3MF88A
    Naukowcy zidentyfikowali 102 geny związane z rozwojem spektrum autyzmu - wyniki ich badań zostały zaprezentowane podczas dorocznego zjazdu American Society of Human Genetics, które odbyło się w dniach 16-20 października w San Diego.

neuropsychologia.org/czy-smog-prowadzi-do-zamglenia-umys%C5%82u?fbclid=IwAR3EIti8-ltKtj5skkYhgOW1kLodv8v6uVZ-WR2IAdw7a9amjZwApYd8nKY
    Wychodziliście dzisiaj z domu? Przez ostatnie smogowe doniesienia trochę straszno, więc podrzucamy tekst o badaniu (w Chinach), tak akurat na ten weekend - można przeczytać pod kołdrą 😷

China Family Panel Studies (CFPS) to podłużne badanie przeprowadzane w Chinach od 2010 roku obejmujące między innymi tematy związane ze zdrowiem, finansami, edukacją i kulturą. CFPS uwzględnia też test funkcjonowania poznawczego.

naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31668%2Ckolejny-dowod-na-zwiazek-autyzmu-ze-smogiem.html?fbclid=IwAR229BA8WZH9Zy7k1ekba02MU05oxTCB4F-JVtTvcbbuY4d_P2fIsSp5G3E
    Badania przeprowadzone w Chinach wydają się potwierdzać związek pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza a występowaniem autyzmu u dzieci - informuje pismo „Environment International”.

Zarys dziejów autyzmu – historia przemian

cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-12b6f13c-fde2-444e-bf88-bf8abb45c8d2
    Autyzm jest jednym z najbardziej tajemniczych zaburzeń rozwoju człowieka – choć towarzyszy ludzkości od początku jej istnienia, został stosunkowo późno opisany przez naukę, bo dopiero w 1943 r. Od czasów Leo Kannera, który pierwszy zdefi niował autyzm, nauka starała się wyjaśniać zagadki tego zaburzenia własnym językiem, choć nie zawsze w sposób bardziej racjonalny. Radykalną zmianę w tych dociekaniach spowodował głos, któremu jeszcze w latach osiemdziesiątych XX w. nie przypisywano racji bytu, głos wysokofunkcjonujących osób z autyzmem – wybitnie uzdolnionych i twórczych ludzi.

news.bbc.co.uk/2/hi/health/2988647.stm
    Einstein and Newton 'had autism'
    Albert Einstein and Isaac Newton may have suffered from a type of autism, according to experts.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_CE5LOoqdY0nsYcQVnOoAcVkMVMphh5Lz.jpg

Wyniki tej metaanalizy sugerują, że szczepienia nie są związane z rozwojem autyzmu lub zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ponadto składniki szczepionek (timerosal lub rtęć) lub szczepionki kojarzone (MMR) nie są związane z rozwojem autyzmu lub zaburzeniami ze spektrum autyzmu!

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24814559
    Vaccine. 2014 Jun 17;32(29):3623-9. doi: 10.1016/j.vaccine.2014.04.085. Epub 2014 May 9.
    Vaccines are not associated with autism: an evidence-based meta-analysis of case-control and cohort studies.
    Taylor LE1, Swerdfeger AL1, Eslick GD2.

Abstract

There has been enormous debate regarding the possibility of a link between childhood vaccinations and the subsequent development of autism. This has in recent times become a major public health issue with vaccine preventable diseases increasing in the community due to the fear of a 'link' between vaccinations and autism. We performed a meta-analysis to summarise available evidence from case-control and cohort studies on this topic (MEDLINE, PubMed, EMBASE, Google Scholar up to April, 2014). Eligible studies assessed the relationship between vaccine administration and the subsequent development of autism or autism spectrum disorders (ASD). Two reviewers extracted data on study characteristics, methods, and outcomes. Disagreement was resolved by consensus with another author. Five cohort studies involving 1,256,407 children, and five case-control studies involving 9,920 children were included in this analysis. The cohort data revealed no relationship between vaccination and autism (OR: 0.99; 95% CI: 0.92 to 1.06) or ASD (OR: 0.91; 95% CI: 0.68 to 1.20), nor was there a relationship between autism and MMR (OR: 0.84; 95% CI: 0.70 to 1.01), or thimerosal (OR: 1.00; 95% CI: 0.77 to 1.31), or mercury (Hg) (OR: 1.00; 95% CI: 0.93 to 1.07). Similarly the case-control data found no evidence for increased risk of developing autism or ASD following MMR, Hg, or thimerosal exposure when grouped by condition (OR: 0.90, 95% CI: 0.83 to 0.98; p=0.02) or grouped by exposure type (OR: 0.85, 95% CI: 0.76 to 0.95; p=0.01).Findings of this meta-analysis suggest that vaccinations are not associated with the development of autism or autism spectrum disorder. Furthermore, the components of the vaccines (thimerosal or mercury) or multiple vaccines (MMR) are not associated with the development of autism or autism spectrum disorder.

www.focus.pl/artykul/wiecej-dziadkow-niz-wnukow-znaczaco-spada-plodnosc-ludzkosci?fbclid=IwAR2ff-6yiWvCam9zV8eF7DKfYKqF8Srgj1nh9zAl3uwbuLwwyNo5ExgtfUw
    Spada dzietność ludzkości. Już pół świata bez zastępowalności pokoleń. Polska w czołówce

• mlodavy 11.11.18, 13:05
    ...jakby ktoś tam zaglądał w te linki, to mamy to co już od dłuższego czasu piszą, przyczyny albo geny 10-20%, lub zatrute powietrze (opad metali), albo jakieś toksyny czy wirusy, albo nie wiadomo co.

A czym są szczepionki no właśnie toksynami, truciznami podawanymi, autostradą do krwi.

Czyli są geny pewnie są jakieś które jak to jest w przypadku raka, sprzyjają częstości występowania raka, tak te sprawiają, że są ludzie wrażliwsi na wystąpienie autyzmu, podobnie bardziej zatrute środowisko temu sprzyja, czyli w sposób oczywisty dodatkowe trucizny z szczepień mogą to potęgować.

"There has been enormous debate regarding the possibility of a link between childhood vaccinations and the subsequent development of autism. This has in recent times become a major public health issue with vaccine preventable diseases increasing in the community due to the fear of a 'link' between vaccinations and autism."

To są badania mało wiarygodne, bo z góry wiadomo po co są robione, sami o tym piszą, są po to by uspokoić przerażonych ludzi którzy obawiają się szczepień, przyznanie, że szczepienia mogą wywoływać autyzm, oczywiście zawalą cały wspaniały biznes, a procesy doprowadzą do bankructwa koncerny farmaceutyczne.

Oczywiście są przypadki "wybitnie uzdolnionych i twórczych ludzi" z cechami autyzmu lek też bywa trucizną, lekkie zatrucie może otworzyć nowe furtki połączenia czy szerokie drogi w mózgu który wyzdrowiał czy się zaleczył, tych się diagnozuje jako pewnie już jako dorosłych bo są za mądrzy, ale chodzi o cięższe przypadki prowadzą do upośledzenia mowy i innych zachowań.

Jeden cięższy przypadek na 10000- 1000 dzieci to może nie problem, ale jest podobno już 1 przypadek autyzmu na 88 dzieci, nie wiem czy w Polsce, a może do tego dążymy, czyli na ok 400 000 urodzeń w Polsce ok 4500 przypadków, a specjaliści od powikłań uznają 20-30 NOPów rocznie. Razy 20-30 lat 90 000 do 135 tysięcy ludzi do utrzymania, przez dziesiątki lat.

"Korzyści" ze szczepień spadają wtedy drastycznie.

--
  • ziencinka 12.11.18, 01:03
    mlodavy napisał(a):

> Czyli są geny pewnie są jakieś które jak to jest w przypadku raka, sprzyjają cz
    > ęstości występowania raka, tak te sprawiają, że są ludzie wrażliwsi na wystąpie
    > nie autyzmu, podobnie bardziej zatrute środowisko temu sprzyja, czyli w sposób
    > oczywisty dodatkowe trucizny z szczepień mogą to potęgować.

Nie zdajesz sobie sprawy jaki bełkot produkujesz, nier masz zielonego pojęcia na czym polegają transformacje nowotworowe, w jakich genach powstają zmiany w ogóle. Swego czasu napisałem na ten temat przydługi elabora, i narazie kisi się na mojej grupie na facebooku, bo nie mam czasu go dopracować i wrzucić na bloga na wykopie. Ale muszę się tym zająć.

To jest kwestią przyszłości. Teraz mam do ciebie konkretną prośbę: opisz mi proszę molekularny mechanizm wywołujący autyzm w wyniku stosowania szczepionek. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić, to po prostu daj sobie spokój z wypisywaniem tych głupot.

• mlodavy 13.11.18, 19:53
    Pełna analogia z szczepieniami.

- Mówimy: "Robimy to dla waszego dobra", ale nie dokonujemy refleksji. Co to znaczy dla waszego dobra? Możemy powiedzieć: "Tak, odbiorę ci dzisiaj trochę dzieciństwa, ale będziesz mieć wspaniałą przyszłość". A ja powiem: "Jeżeli odbierzesz mi tego dzieciństwa za dużo, mogę nie mieć żadnej przyszłości" - przekonuje dr Marek Kaczmarzyk.

"Mało wiemy o biologii funkcjonowania naszych systemów poznawczych. Cięgle próbujemy o tym uczyć, ciągle próbujemy o tym mówić i mocno koncentrujemy się na ośrodkowym układzie nerwowym. To dobrze, bo od niego powinniśmy zacząć. Wiadomo, że mózg jest tym miejscem, gdzie dydaktyk dokonuje zmian, ale człowiek to nie tylko mózg, a mózg jest bardzo wrażliwą strukturą, która też jest wyczulona na całą resztę. Wystarczą malutkie zaburzenia tej reszty - czy to związanej z pokarmem, czy z ilością przyjmowanego płynu, bądź z temperaturą otoczenia. Nawet kwestia długości światła, którym się posiłkujemy, zmienia fizjologię ośrodkowego układu nerwowego i czasem nam sprzyja, a czasem może nam przeszkadzać."

A ładowanie szczepionek i wywoływanie stanów pesudochoroby nic nie szkodzi.

mamdziecko.interia.pl/nastolatek/news-czesto-nie-wiemy-co-jest-dobre-dla-dziecka,nId,2655425#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    ziencinka napisał:
    > Nie zdajesz sobie sprawy jaki bełkot produkujesz, nier masz zielonego pojęcia n
    > a czym polegają transformacje nowotworowe

Widzę, że nie znasz słowa analogia tym bardziej nie rozumiesz czego ona dowodzi. Ale nawet nie rozumiesz, że zdanie "nie mamy dowodów na to, że szczepionki wywołują autyzm", nie jest równoznaczne z zdaniem, "szczepionki nie wywołują autyzmu".

> To jest kwestią przyszłości. Teraz mam do ciebie konkretną prośbę: opisz mi pro
    > szę molekularny mechanizm wywołujący autyzm w wyniku stosowania szczepionek. Je
    > żeli nie potrafisz tego zrobić, to po prostu daj sobie spokój z wypisywaniem ty
    > ch głupot.

Musisz być z Wakandy to u was bełkot paranaukowy i SF to normalka, pisujesz SF to je pisz, większość z tego co przytaczasz czy ogłaszasz jako pewniki, to też SF, ale słabo to rozumiesz.

W rzeczywistym świecie "nauka" jest bardziej pokorna "Obraz, jaki wyłonił się z projektu ludzkiego genomu, skłania badaczy do wielkiej powściągliwości w głoszeniu triumfu nauki nad naturą. DNA bardziej przypomina bardzo złożony program komputerowy, niż zestaw przepisów na różne białka. Jego analizowanie może zająć nauce całe dziesięciolecia."

Parę lat temu dyskutowałem tu na forum ze "znawcą nauki" który twierdził, że nauka i genetyka DNA udowodniła, że neandertalczyk nie krzyżował się z "człowiekiem współczesnym", ja napisałem, że Swante Paabo, do lustra nie patrzył jak to twierdził (a były rekonstrukcje antropologiczne neandertalczyków na podstawie kości). No i po paru latach to oszczekali.

Ja nie muszę mieć badań DNA by stwierdzić, że dwa wilczury są z sobą bardziej spokrewnione, niż dwa pudle, wiem to z ogólnego wyglądu. Tak samo na podstawie ogólnych stwierdzeń wynikających z wielu szczegółowych badań, można stwierdzić, że opinia "naukowa" mówiąca o tym, że szczepienia nie mają nic wspólnego z autyzmem, fruwa sobie w powietrzu kamieniem, który wróci.

--
  • ziencinka 13.11.18, 21:46
    mlodavy napisał(a):

Przecież ANTYwacków się nie czyta. Raz, drugi, trzeci można coś wyjaśnić, a pozniej pelny olewator.

• mlodavy 14.11.18, 00:09
    ziencinka napisał:

> Przecież ANTYwacków się nie czyta. Raz, drugi, trzeci można coś wyjaśnić,

W jaki sposób jakiś Wacek może coś wyjaśnić? Ta nazwa świadczy tylko elementarnym braku zrozumienia języka.

Czyli co Wacki szczepią wszystkich jak leci nie patrzą na konsekwencje, aha racja nie wszystkich oni szlachetnie ratują przed chorobą te nieliczne dzieci których nie można zaszczepić, o to ta cała wielomilardowa w zł impreza szlachetnych szczepicieli, a że uszkodzą inne dzieci jakieś 30 NOP rocznie, to małe koszty, a te tysiące innych przypadków pojawiło się nie wiadomo z skąd, niedawno odkryli geny i to na pewno wina genów, czyli rodziców.

Normalnie małpy z brzytwą.

Jeśli nie można zmienić kraju, trzeba zmienić kraj.

Ktoś mnie tam czyta, parę tysięcy wejść na bloga miesięcznie mam;) notka o wackach też się pojawi.

--
  • mlodavy 16.11.18, 13:23
    wystarczy je porównać i widać, że tymi uporczywymi szczepieniami męczą dzieci, produkują wręcz kaleki, dzieci chorowite i alergiczne i to było widać z pierwszego wykresu w tym wątku, tylko trzeba mieć wyobraźnię arytmetyczno-geometryczną...

https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/szczepine-vs-nieszczepione.png

w tych ciężkich NOPach jest 13 zgonów, nie jest tych NOPów ciężkich 20-30 rocznie jak twierdził niejaki Gut, wyżej do niego piłem, tylko ponad 300...

https://vranovie.files.wordpress.com/2018/11/nopy.png

Panie które tym się zajmują dłużej.

Chora służba zdrowia okazuje się bezmyślnym molochem, produkującym przewlekle chorych i inwalidów, tak tego zostawić nie można.

--
    Metamorfozy, natura i tożsamość Olbrzymów i Bogów, w imię ojca Ladona(Lado)-Pelora.
  • pomruk 16.11.18, 14:30
    Ooooo... Moda się rozprzestrzenia? Wklejamy obrazki? Hm, może podaj mi źródło informacji, że dzieci szczepione chorują na katary alergiczne 30 razy częściej i są 5 razy częściej upośledzone umysłowo?
  • ziencinka 16.11.18, 16:59
    pomruk napisał:

> Ooooo... Moda się rozprzestrzenia? Wklejamy obrazki? Hm, może podaj mi źródło
    > informacji, że dzieci szczepione chorują na katary alergiczne 30 razy częściej
    > i są 5 razy częściej upośledzone umysłowo?

Gdybyś mial jakiekolwiek pojęcie o metodzie naukowej, to być wypieprzyl ten syf już dawno! Gdybym miał twój wredny charakter, to pokazał bym ludziom, ktorzy mozlilnie walczą na facebooku i wszędzie w internecie z ANTYszczepionkowym trollingiem, jak ty tutaj prawdy naukowej pilnujesz, to by cię śmiechem zabili!!
  • pomruk 16.11.18, 17:36
    Przyjacielu, moją wadą jest na pewno to, że wyrzucam zbyt rzadko - zwłaszcza w ostatnim czasie. Obiecuję poprawę - jednak nie będę nikogo wyrzucał za to, że ma niewłaściwe i nienaukowe poglądy. Za natarczywą propagandę takowych owszem, ale tu mam większe zaległości. Od nich zacznę.
  • ziencinka 16.11.18, 17:55
    pomruk napisał:

> Przyjacielu, moją wadą jest na pewno to, że wyrzucam zbyt rzadko - zwłaszcza w
    > ostatnim czasie. Obiecuję poprawę - jednak nie będę nikogo wyrzucał za to, że
    > ma niewłaściwe i nienaukowe poglądy. Za natarczywą propagandę takowych owszem,
    > ale tu mam większe zaległości. Od nich zacznę.

Rób co chcesz , ja już praktycznie skończyłem swoją działalność na tym forum. Cel został osiągnięty, a przy okazji pokazałem jakim jesteś w rzeczywistości miernym pajacem. Tak naprawde nikt, kto ma powazna styczność z nauką czy z metodą naukowa nie traktuje cię tutaj powaznie. Ja natamiast poinformowalem szersze grono w in ternecie o twoich poczytaniach i tolerancji dla ANTYszczepionkowców. A więc kiś się we wlasnym sobie - jezeli chodzi o mnie to nic nie mam do powiedzenia, bo nie lubię rzucać grochem o betonową, komunistyczną rampę betonowa.
  • pomruk 16.11.18, 18:32
    Ciesze się, że sam doszedłeś do tej decyzji.
  • mlodavy 16.11.18, 23:40
    A przepraszam nie dodałem, że zrzuty fotki z danymi są z tego w/w filmu, jest tam pani doktor pediatra z 30 letnim stażem, też wypowiada się tam jakaś pani profesor, pierwsza to danie ankietowe z USA 300 szczepionych do 200 nieszczepionych dzieci, druga fotka NOPy to nasze z ministerstwa zdrowia, a jest też tam prezentowane dość bardziej profesjonalne, szerokie oficjalne badanie w Niemczech ,na kilkunastu tysiącach dzieci, z udziałem ankiet lekarzy.

Też wyraźna przewaga chorowitości wśród szczepionych ale nie tak drastyczna, o autyzmie nie ma, ale dzieci z problemami mowy to 6% wśród szczepionych i 2% w części nieszczepionej.

--
    Metamorfozy, natura i tożsamość Olbrzymów i Bogów, w imię ojca Ladona(Lado)-Pelora.
  • ziencinka 10.11.18, 14:04
    Zanim rząd wprowadzi odpowiednie rozporządzenia, w tym zakaz szerzenia niebezpiecznej dla zdrowia publicznego, pseudopnaukowej propagandy, możesz się wyprożniać tego typu bredniami. Narazie osiagnęliśmy tyle i czekamy na dalsze kroki -obowiązek szczepienia dorosłych niezaszczepionych, obowiązek szczepienia nieletnich na HPV - jak dorośli nie będa chcieli, to podnieść składki ubezpieczeniowe:

www.focus.pl/artykul/australia-coraz-blizej-wyeliminowania-raka-szyjki-macicy
    Kolejny dowód na to, że szczepienia działają. Australia bliska wyeliminowania raka szyjki macicy

Australia pierwszym krajem bez raka szyjki macicy?

www.medexpress.pl/australia-pierwszym-krajem-bez-raka-szyjki-macicy/71847
    Z resztą nie tylko Australia odnosi takie zwycięstwa, kilka lat temu byłem w klinice ginekologicznej w Bytomiu i widzialem epidemię raka szyjki macicy. Jeden z lekarzy powiedział mi że szczepienia przeciwko HPV tak zredukowaly zachorowalność w innych krajach, że patomorfolodzy przyjezdzają się uczyc do Polski, bo im brakuje materiału biologicznego! ;-))

http://www.medexpress.pl/uploads/2018/10/iStock-823646404-1280x578@2x.jpg

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_D5zddlaHdtMThFSvB8SxbqQ8aqf44BK7.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.