02.01.19, 12:37
by_t..he way Wszystkiego Niewyobrażalnego w 2019.

Życzę wszystkim ale szczególnie szeregowcom ewangelizacji (w odróżnieniu od zasłużonych weteranów) by przestali być przedstawicielami owej najliczniejszej – przez co najpospolitszej – części własnego gatunku - ulegającej łatwej mitologii (oraz chęci jej propagowania).

[szacuje się że liczba przedstawicieli naszego gatunku która przewinęła się przez planetę wynosi około 100 miliardów – tyle ,,samodzielnych,, istnień i pewnie w tym 90% - 99% wyznawców mitologii w niezliczonych odmianach - którzy ciągle uważają - że owe poglądy tłumaczą tzw. Rzeczywistość. To potworne zaniedbanie gatunkowej wyobraźni.]

Życzę by wszyscy używali wyobraźni nie zapożyczonej ale własnej (mimo strachu i niepewności) – by nie uważali nowoczesnej nauki za spisek nieludzkich elit – aby nie przeciwstawiali teorii spiskowych – teoriom matematycznym by poznawali siebie i własny gatunek - no i życzę oczywiście (nieustająco) zdrowia oraz dystansu ( w miarę możliwości o zabarwieniu optymistycznym). Wszystkiego Dobrego w 2019!--
Groucho : No Ravelli – proszę iść trochę szybciej.
Chico : A po co się tak spieszyć - szefie? Przecież donikąd nie idziemy.
Groucho : W takim razie ruszamy biegiem i skończmy z tym raz na zawsze
Bracia Marx
Edytor zaawansowany
 • kala.fior 02.01.19, 19:44
  Fajne ! Życzliwości w 2019 !

  --
  ...tomorrow is another day... Ella & Luis
 • kumoter40 03.01.19, 17:20
  życzę wytrwałości w komentowaniu. niech się Pan nie da religijnym oszołomom i Wklejaczom Linków. w sumie to nie ich wina
 • kalllka 04.01.19, 11:13
  zatem niezdefiniowany życząc niewyobrażalnego tym i owym, wydziela ich z szarej masy pospolitości, inaczej mówiąc wedle swojego klucza zamyka; w następstwie czego.. życzy tego i owego a innym nie?
  albo nawet zaniku odpowiedzialności za mitologizację albo jej brak?

  W każdym razie, pozostawiając z pytaniem o cel życzeń, czując się odpowiedzialna za własne/pospolite wspomnę, ze „pogardzana”przez niezdefiniowanwgo pospolitość, ma jednak potężny potencjał / potential power/ kontroli, przez co stając się pożądana jest się dostępna każdemu w cenie życia, a nie jego niewyobrażalnej jakości.
  Wyobrażając sobie, ze to w niewidzialnej dla jego oka pospolitej wyobraźni, nienazwany upatruje miejsca swoich życzeń, wiec mogac do nich dołączyć zeszyt ćwiczeń: like.everybody, życzę sobie by za aparat by_t zapłacił tak jak należy, z własnej kieszeni.

  Uściski i uśmiechy, kalka
 • ur-nammu 04.01.19, 20:36
  kalllka: zatem niezdefiniowany ... z własnej kieszeni.
  Bardziej bełkotliwie nie dało się tego wyrazić?
 • kalllka 05.01.19, 12:31
  A bardziej „bełkotliwie”nie dało życzyć?

  Mnie szalenie ciekawi dlaczego jedni ludzie potrafią pokazać, o co im chodzi, w dwie dłonie, a inni tylko wymagać zrozumienia in spe, tak jakby życie bylo już zdefiniowane-oczywiste.
  Często trzeba byc kalka, a nawet kaleka, zawczasu, aby ci którzy zyczac innym tego czego sami nie rozumieją, nie łamali innym języka / nacdisatek za stosowna do stopnia niezrozumiałości, opłata/

 • qwardian 31.01.19, 16:42


  by_t napisał:

  > w tym 90% - 99% wyznawców mitologii w niezliczonych odmianach


  Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało..
 • mu_ndek 02.02.19, 22:36
  Jak widać wiara w różne mitologie – jest powszechna i nie omija nikogo nawet mniej rozgarniętej byłej pani premier ( lekarka?). Ale myślisz, że przeczytała życzenia i będzie poznawać własny gatunek? Czy może chciałeś zaznaczyć, że dinozaurów, tak naprawdę nie było – tylko stwórca podrzucił te kości a świat został stworzony przez tydzień i trwa ze sześć tysięcy lat?

  Rozumiem, że masz nadzieję na znaczącą poprawę poziomu wiedzy wraz ze wzrostem ilości godzin religii w szkołach?

  Dokładnie nie wiem o co chodzi z tym zacnym cytatem – i czemu mylisz mnie z panią premier?

  (chociaż - cytat się nam należy – bo tani jesteśmy (pińcet?) – jeśli by jednak- bardziej szukać - tej grupy współplemieńców nadwiślańskich do których wyjątkowo pasuje - to bym jednak ów klasyczny cytat - kierował do wyborców obecnej władzy czy może wadzy)

  Być może - tylko pomyliłeś fora – jeśli tak – to przyjmij nieustające życzenia zdrowia – oraz używania własnej wyobraźni z jeszcze większą erudycją w roku 2019.

  Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem w dinozaura( być może niedokładnie cytuję).  --
  Groucho : No Ravelli – proszę iść trochę szybciej.
  Chico : A po co się tak spieszyć - szefie? Przecież donikąd nie idziemy.
  Groucho : W takim razie ruszamy biegiem i skończmy z tym raz na zawsze.
 • majka_monacka 03.02.19, 11:25
  mu_ndek napisał:

  > Jak widać wiara w różne mitologie – jest powszechna i nie omija nikogo nawet mn
  > iej rozgarniętej byłej pani premier ( lekarka?). Ale myślisz, że przeczytała ży
  > czenia i będzie poznawać własny gatunek? Czy może chciałeś zaznaczyć, że dinoza
  > urów, tak naprawdę nie było – tylko stwórca podrzucił te kości a świat został s
  > tworzony przez tydzień i trwa ze sześć tysięcy lat?
  >
  Fajne przejęzyczenie pani lekarki jest juz nadmienie eksploatowane i dlatego staje sie złym przykładem do uzasadnienia jakiejkolwiek tezy. Kopacz już wiele razy przepraszała i wyjaśniała, ze miała na myśli mamuty. Przejęzyczenie łatwo usprawiedliwi każdy, kto zna stres związany z udzielaniem wywiadu telewizyjnego :-)
 • suender 03.02.19, 21:31
  by_t 02.01.19, 12:37

  > Życzę wszystkim ale szczególnie szeregowcom ewangelizacji ....

  Życzę wszystkim ale szczególnie szeregowcom ewangelizacji ateistycznej (w odróżnieniu od zasłużonych weteranów) by przestali być przedstawicielami owej płowej diaspory - ulegającej łatwej mitologii (oraz chęci jej propagowania).

  Szacuje się że liczba przedstawicieli tego gatunku niedługo osiągnie extremum maximum i powoli zacznie spadać, gdyż skończy się im paliwo mentalne do ulegania łatwej mitologii pseudo racjonalnej. Niestety oni nadal ciągle uważają - że owe poglądy tłumaczą tzw. Rzeczywistość.

  Życzę by wszyscy oni używali wyobraźni nie zapożyczonej ale własnej (mimo ich strachu i niepewności) – by nie uważali nowoczesnej nauki za spisek nieludzkich elit – aby nie przeciwstawiali teorii spiskowych – teoriom matematycznym by poznawali siebie i własny gatunek - no i życzę oczywiście (nieustającego) zdrowia oraz dystansu ( w miarę możliwości o zabarwieniu optymistyczno-humorystycznym). Wszystkiego Dobrego na pozostałe miesiące 2019!
  To wszystko jest bardzo ważne, bo:

  "My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [D.H.]
 • by_t 06.02.19, 13:35
  No naprawdę – jeśli te Twoje życzenia mają być przykładem ,,niezapożyczonej wyobraźni,, – to wydaje się, że czegoś nie zrozumiałeś – ale oczywiście życzę Ci - tego zrozumienia w roku 2019 (jak również nieustająco zdrowia) Brak pomysłu – nie zawsze musi kończyć się nieudolnym plagiatem – czego oczywiście - także Ci życzę.

  Ps Co do Twojej sygnaturki (już o tym pisałem). Wołanie Hilberta w zasadniczej swojej części (mimo że był niewątpliwie ważną postacią) pozostało wołaniem idealisty na pustyni. . K. Gödel a potem A.Turing sprowadzając go do tzw. rzeczywistości jasno wykazali- że jednak się - nie dowie.
  Ale oczywiście można próbować. Czego także Ci życzę - ale może na innym forum? (przypominam, że moje życzenia były reakcją na atak zasłużonego wiarusa/wirusa kreacjonizmu . Z pewnością są fora na których będziesz mógł podzielić się z uczestnikami - świeżym poznawczo spojrzeniem na ewolucję.
  Jeszcze raz zdrowia.  --
  Groucho : No Ravelli – proszę iść trochę szybciej.
  Chico : A po co się tak spieszyć - szefie? Przecież donikąd nie idziemy.
  Groucho : W takim razie ruszamy biegiem i skończmy z tym raz na zawsze
  Bracia Marx
 • suender 06.02.19, 17:38
  by_t 06.02.19, 13:35

  > mają być przykładem ,,niezapożyczonej wyobraźni,

  Przykro mi, że nie czujesz blusa i reprezentuje mentalność dobrozmianowców. Oni też myśleli, że są wynalazcami ich "broni" z gatunku "taśm prawdy" (ośmiorniczki) i bili nimi w opozycję. Ale ich przeciwnicy zastosowali identyczną taktykę i odwzajemniając się uderzyli w nich ich "taśmami prawdy' (wieżowce). Jak to się stało, że dobrozmianowcy znając chrześcijańskie powiedzenie: "Kto mieczem wojuje od miecza zginie!" nie odnieśli tego tego też względem siebie?

  Co się dziwić, By_t, też tego nie uwzględnił, bo nawet nie przypuszczał, że orężem który użył przeciw religiantom, zostaną uderzeni też a'religianci. Co za niewytłumaczalna lekkomyślność.....

  > K. Gödel a potem A.Turing sprowadzając go do tzw. rzeczywistości jasno wykazali- że jednak się - nie dowie.

  - Błędnie odczytujesz ich konstatacje, - a już Goedla to tragicznie źle.

  - Też życzę dużo zdrowia dla dalszych dyskusji ..

  Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka