02.03.19, 09:38
Mamy więc pierwszy lot orbitalny nowego załogowego statku kosmicznego - Dragon 2. Wystartował dziś, ma się połączyć z ISS jutro.
Na jego pokładzie znajduje sie manekin nazwany Ripley. Ten sam manekin - jeśli "przeżyje" ten lot - poleci niedługo powtórnie i tym razem znajdzie sie w opałach. Poleci bowiem w teście systemu ratunkowego - zasymulowana zostanie awaria rakiety nośnej i awaryjne oddzielenie statku załogowego.
SpaceX rozważa nawet eksplozję rakiety nośnej po oddzieleniu statku. Byłoby to widowiskowe, więc może się zdecyduje. Drugi stopień w teście i tak pozbawiony będzie silnika, a pierwszy bedzie - jak sadzę - "wysłużonym" członem. Widowiskowość zaś to to, co SpaceX uwielbia.
Niedługo również test orbitalny Starlinera firmy Boeing. Będzie ciekawie!
Edytor zaawansowany
 • kalllka 02.03.19, 11:56
  Ehhh te pomysły Elona. Tu garść szczegółów i zdjęcia panny Ripley:/
  SpaceX astronaut capsule demo for Nasa lifts off www.bbc.co.uk/news/science-environment-47414390
  PS
  Tak na marginesie, to jego działania i w ogóle cały pan Musk i jego życie to jakby jedna z nowel sci fi, napisana przez Dicka i Lema, together!
 • pomruk 03.03.19, 11:04
  Widok stacji ISS z pokładu Dragona 2, ktory powoli się do niej przybliża... W momencie zrzutu z ekranu był 222 metrów od ISS. W tej chwili - 135 m.

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ic/hg/3wyx/Vq9QCYuQ9y0iymYSTB.png
 • pomruk 03.03.19, 12:06
  Dragon 2 połączył się z ISS. Już mamy tzw. hard capture. Oto dwa zrzuty z ekranu. Na drugim zdjeciu widać wybiegajacą ze statku białawą strugę gazów z silniczka rakietowego, włączonego na moment.

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ic/hg/3wyx/AdfpDyWLaVl4R5hIKB.png

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ic/hg/3wyx/iGNfQ7Vszap2rb1UIB.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka