Dodaj do ulubionych

synchronizacja zegarów by mierzyc c

16.04.19, 18:29
dlaczgo nie da rady zsynchronizować zegarow by badac c?

1.po co wogóle je synchronizować? przecież powiekszając iles tam razy droge łatwo odczytamy ze wskazań czasu przelotu o ile ten zegareczek sie nam spieszy czy spaźnia.
2.można też synchronzować dzieląc przez 2 różnice czasów przelotów.
3.mozna ustawic w rownej odleglosci od obu nadajnk sygnału i puscic impuls.
4.mozna zsynchronizowac jak stoją blisko siebie na np. srodku preta i oba odsunąc od tego miejsca wzdłuż tego preta z ta sama predkoscia w przeciwne strony, przecież jak c nie zalezy od kierunku to oba pokaza to samo i impulsy w dwie strony beda biec w tym samym czasie, rownież jak bedziemy tym obracać na rozne strony wokoł punktu bedącego sirodkiem preta, caly czas zegary w kazdym kierunku powinny pokazywac ten sam czas dla jednej i drugiej strony przelotu.
5. wreszcie mozna przecież przesunąć ze znaną (małą) predkoscia i obliczyc ze wzoru jak nam zegaraczk sie przestawi i o tyle skorygowac, jednoczesnie potwierdzi nam to przecież jak wspaniałe sa to wzory, prawda?
Edytor zaawansowany
  • pomruk 16.04.19, 19:48
    Proponuję jednak nie zakładać osobnego wątku dla każdego pytania - wszystkie dotyczą przecież problemów STW. W tej chwili masz otwartych - często jeden za drugim - siedem wątków, na sześciu - jak widzisz - nie dzieje sie nic. Najwyraźniej zabrakło entuzjastów wyjaśniania meandrów teorii względności.
  • jotde3 16.04.19, 21:42
    nie wiem czy stw, czy otw, czy czegos innego, poprostu pytam. ale tak, faktycznie zabrakło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka