Dodaj do ulubionych

Spalenie Amazonii dobre dla Klimatu?

28.08.19, 21:43
www.sciencedaily.com/releases/2017/12/171205142636.htm
Grinpisie, co myślec?

Ze swojej strony dodam, że spalona biomasa zalkalizuje wodę w sezonie deszczowym, co zwiększa "zasysanie" CO2.
Edytor zaawansowany
  • w11mil 28.08.19, 22:18
    Denialista w Nature?!
    www.nature.com/articles/s41467-019-11865-8
    Integrated climate-economy models pretend to show the fate of the planet and its economy several decades ahead, while uncertainty is so wide as to render any expectations for the future meaningless.
  • w11mil 29.08.19, 00:10
    Sorry za podbijanie ale uważam, że dla zachowania obiektywizmu powinienem przywołać opinię najwybitniejszego polskiego specjalisty od Klimatu:

"Powinniśmy zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery do zera w ciągu najbliższych 30 lat, a w ciągu najbliższych 15 lat obniżyć ją o połowę; w przeciwnym wypadku grozi nam wyginięcie - powiedział PAP fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski"
  • gadolinn 13.10.19, 01:14
    Ten Malinowski nic nie wie o klimacie. Powtarza tylko mantre zielonych oszolomow, a kazdy argument torpeduje mowiac/piszac "ty nic nie wiesz, poczytaj sobie". Nie zawracalbym sobie glwy tym "naukowcem".
  • nikodem321 31.08.19, 14:39
    Z lasami Amazonii mam pewien problem poznawczy.

Przecież puszcza amazońska nie kumuluje węgla!
    Węgiel w tym biotopie krąży: drzewa go chłoną, potem umierając go oddają do atmosfery.
    Co oznacza, że lasy amazońskie kompletnie nie mają wpływu na stężenie CO2 w atmosferze.
  • pomruk 31.08.19, 15:17
    O ile wiem obecnie jednak pochlaniała więcej CO2 niz wyzwalała. Nie znajdę teraz danych, powołam się tylko na doniesienia prasowe:
    tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/nasa-odkrywa-tajemnice-dzungli-pochlania-wiecej-co2-niz-emituje,116988,1,0.html
    Niezależnie od tego, oczywiście sam pożar chwilowo zwiększy emisję CO2, zmniejszy jego pochłanianie. Fatalny przyczynek do tego, co się dzieje.
  • w11mil 03.09.19, 14:31
    Wyglada na to ze pan Espirito Santo dokonal rewolucji. Do tej pory sadzono ze wzrost biomasy rośliny ( pochlanianie CO2) nie jest nieograniczony . A moze w Amazonii CO2 jest wiazany w jakis nieznany nauce sposob?
    Przyznaje, nie mam dostepu do publikacji, komentuje wylacznie w oparciu o "ciekawostke" z TVN.

• pomruk 03.09.19, 19:46
    Publikacja to zapewne:
    www.nature.com/articles/ncomms4434
    W abstrakcie mamy:
    Simulation of growth and mortality indicates that even when all carbon losses from intermediate and large-scale disturbances are considered, these are outweighed by the net biomass accumulation by tree growth, supporting the inference of an Amazon carbon sink (podkreślenie moje).
  • kornel-1 03.09.19, 16:57
    pomruk napisał:

> O ile wiem obecnie jednak pochlaniała więcej CO2 niz wyzwalała. Nie znajdę tera
    > z danych, powołam się tylko na doniesienia prasowe:
    > tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/nasa-odkrywa-tajemnice-dzungli-pochlania-wiecej-co2-niz-emituje,116988,1,0.html

No no... Brazylia taka skromna z 0.5 mld ton wyprodukowanego rocznie CO2. A tu masz! 4 razy tyle produkuje Amazonia (1.9 mld ton CO2) :-p

Kornel
    --
    Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
    "Kornel: moje podróże"
  • cojestdoktorku 09.09.19, 14:35
    www.youtube.com/watch?v=vUvQPm0uHsM

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka