Dodaj do ulubionych

Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE

18.04.14, 09:31
Witam,
Od wrześnie moja mała pójdzie do tego przedszkola. Proszę o opinie rodziców przedszkolaków. Jestem trochę przerażona ilością dzieci w przedszkolu, czy wasze dzieci często chorują? Jak z wyżywieniem? Czy maluszki 3-letnie, jak moja córka, mają duży kontakt ze starszakami?
Wszystkie opinie mile widziane :)
Obserwuj wątek
    • bbuziaczekk Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 18.04.14, 19:38
      Przerazona iloscia dzieci ? przecież kazda grupa ma swoja osobna sale :>
      Jedzenie zdrowe, sa w programie Zdrowy przedszkolak.
      Kontakt ze starszakami ? przecież oni ci dziecka nie zjedza :D
      A tak na serio to jak pisałam wyżej to kazda grupa ma swoja sale i nie lataja samopas po wszystkich salach.
      6 latek 3 latka nie pogryzie :)
    • afrodytka82 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 22.04.14, 14:59
      Moja znajoma przeniosła do tego przedszkola 2 swoich dzieci i jest niezadowolona ... W porównaniu z poprzednim przedszkolem,to jest niestety słabo zaangażowane w pracę z dziećmi. Kadra choć młoda,miewa braki w cierpliwości a na zwróćenie Pani uwagi przez mamę,że coś tam z dzieckiem jest nie tak odpowiedziała tylko-dziecko sobie wymyśla/zmyśla .... No sory ale to chyba nie tak powinno wygladać ! Poza tym dyrektorka to stara zatwardziała "hanyska", która ma świra na punkcie gwary śląskiej i przy byle okazji wypycha dzieciaki na wszelkiego rodzaju ślónskie przedstawienia ;) karząc dzieciakom uczyć się wierszy po "hanysku". Więc ja nie polecam w imieniu znajomej ! .... ;)
      --
      • bbuziaczekk Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 23.04.14, 11:22
        Tak to prawda. Maja jobla na punkcie gwary slaskiej. Ale tak jest już tam od bardzo bardzo dawna wiec to nie jest jakiś nowy pomysl.
        Mieszkam na Czulowie ale moje dzieci się tutaj do tego przedszkola nie dostaly wiec chodza gdzies indziej.
        Ale wiele dzieci znajomych, sasiadow chodzi/chodzilo. I wiem tyle co opowiadają a opowiadają dużo.
        To prawda ze dużo ludzi nie jest zadowolonych z tego przedszkola.
        Dodam jeszcze ze podobno dyrektorka ciagle za cos, na cos woła o pieniądze, ciagle tj. co miesiąc musza przynosić wyprawki czyli reczniki papierowe, mokre chusteczki, mydla w plynie itd. itd.
        Przywileje maja tylko dzieci z fabryki czyli z mieszkan socjalnych, ci wyrzuceni z blokow z Tychow, czyli te z patologii, meliny, korzystajacych z opieki społecznej. Tam jest mnostwo dzieci wiec mnostwo ich chodzi do przedszkola. Oni nie placa za nic. To inni rodzice "placa za nich" od innych rodzicow się ciagle wyciąga pieniądze.
        Żeby nie było to osobiście tego nie wiem. Wiec pisze to co slysze od wielu innych osob.
        To prawda ze Panie sa trochę nieprzyjemne, jakby za kare tam siedziały.

A ogolnie to sale sa bardzo duże. Sal jest dużo.
        Jedzenie z programu zdrowy przedszkolak.
        W wakacje ma się odbyc remont placu zabaw dlatego przeszkole będzie nieczynne.

Moje młodsze dziecko za rok będzie chodzilo do tego przedszkola do zerówki. Będę musiala przenieść ponieważ starsze zacznie szkole. Wiec się okaze jak jest.

Ale z drugiej strony nie ma co przesadzac. To przedszkole istnieje wieki i tysiące dzieci się wychowalo i krzywda się nikomu nie stala :)
        Przedszkole jak to przedszkole nie jest wcale jakies okropne wiec bez przesady. :)

• dusiaczek1234 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 28.01.15, 10:50
          I co z tego, że jak piszesz "mnóstwo dzieci chodzi ze socjala do normalnego przedszkola"? Co w tym złego? A co te dzieci są gorsze od tych "innych" bo rodzice mają kasę i płacą??? Dzielisz ludzi na tych SUPER z kasą i tych ZŁYCH bo jej nie mają ... Cóż za podejście do życia... Chyba sama nazwa mówi o tym, że jest to przedszkole które angażuje się w tańce i w gwarę. Nie rozumiem niektórych wypowiedzi na ten temat jeśli chcesz mieć sportowca wyślij do przedszkola sportowego.
        • tomek534 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 20.05.15, 12:52
          W ubiegły piątek 15 maja 2015 przedszkole im Karlika i Karolinki w Czułowie świętowało 30 lecie swego istnienia. Wysoki poziom artystyczny występujących dzieci jak i bajeczne stroje zachwycił wszystkich obecnych .Oklaski nie milkły a oczarowani rodzice robili zdjęcia i filmy. Szczególnie podobały się tańczące trzylatki z grupy gołąbki .Rozległy się gromkie brawa wzruszonych gości. Zawsze też zachwycają tańce śląskie i kapela. Pani dyrektor ukończyła studia podyplomowe z zakresu Sztuka w Szkole , umie nauczyć dzieci śpiewu i tańca , jest cenioną specjalistką .Oprócz studiów wyższych ukończyła sześcioletnie Studium Wychowania Przedszkolnego z wynikiem bardzo dobry z wyróżnieniem. Całą swoją wiedzę i umiejętności przekazuje dzieciom i nauczycielom .Mimo że nie jest ślązaczką , umiłowała tę ziemię i jej kulturę .Całe swoje życie zawodowe poświęciła kulturze regionalnej żeby przetrwała. wszyscy ludzie ,którym śląsk jest bliski powinni dbać o kulturę tej ziemi. Osiągnięcia placówki oraz praca jej dyrektorki zasługują na uznanie
    • greeneyedgirl17 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 30.01.15, 12:35
      Powiem tak. Po tych kilku miesiącach mogę powiedzieć, że jestem z przedszkola zadowolona. Oczywiście jak podejrzewam wszędzie są pewne niedociągnięcia ale ogólnie nie żałuję, że moja mała tam chodzi.
      Nie zauważyłam żeby dzieci były dzielone na lepsze i gorsze bo ktoś jest z bogatej rodziny a ktoś nie. Moje dziecko naprawdę bardzo dużo nauczyło się odkąd chodzi do przedszkola. Pani wkładają dużo serca w to co robią. I teraz wiem, że moje obawy były bezpodstawne.
    • ingrid3 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 31.01.15, 12:32
      Z przykrością przeczytałam co panie afrodytka82 i bbuziaczekk napisały o Przedszkolu nr 20 im. Karlika i Karolinki w Czułowie. Opinie te uważam za krzywdzące i niesprawiedliwe. Placówka ta ceniona jest za swoje osiągnięcia we wszystkich dziedzinach. Trzeba sobie zdać sprawę, że jest to jedyna na Śląsku przedszkole regionalne które podjęło się trudu kultywowania ślaskiej kultury regionalnej - bez której Śląsk nie będzie Śląskiem. Dzieci w przedszkolu nie mówią gwarą ponieważ posługują się językiem polskim literackim. Przedszkole to jest organizatorem konkursu recytacji wierszy napisanych gwarą - dla wszystkich placówek przedszkolnych regionu Górnego Śląska.
      Co roku odbywa się dwuetapowy wojewódzki konkurs im. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie". Do tej pory Żadne Przedszkole, Szkoła, ani Dom Kultury z Tychów nie zdobyły najważniejszej nagrody jaką jest Grand Prix - Nagroda Szczyglika, a dzieci ze szkółki w Czułowie zdobyły.
      Dzieci przeważnie zajmowały najlepsze miejsca w województwie śląskim oraz występowały na koncertach galowych z udziałem telewizji.
      Te osiągnięcia nie były by możliwe bez pasji i zaangażowania pani dyrektor oraz grona pedagogicznego. Pani Alicja Stęchły gra na akordeonie i uczy dzieci śpiewu. Dyrekcja przedszkola jest zawsze wdzięczna wszystkim rodzicom oraz całym rodzinom (dziadkom i babciom) ponieważ bez ich wymagającej poświecenia pracy oraz dbałości o stroje dzieci nie miałyby takich sukcesów, a przecież wiadomo że taniec jest najpiękniejszą formą aktywności ruchowej.
      W roku 2014 przedszkole zajęło pierwsze miejsce w spartakiadzie sportowej wśród przedszkoli tyskich. Budynek przedszkola przeszedł w 2013 r. kapitalny remont i wszytko w nim jest nowe. Przedszkole od lat współpracuje z uczelniami wyższymi. To tutaj odbywają się praktyki studenckie. Placówka ta gościła profesorów i studentów z Niemiec, Norwegi i Krajów Grupy Wyszehradzkiej.
      Sześcioletnia dziewczynka z tego przedszkola w siedzibie zespołu Śląsk w Koszęcinie zajęła pierwsze miejsce w konkursie międzynarodowym im. Stanisława Hadyny. (2014)
      Z wielkim uznaniem trzeba podkreślić ze dyrekcja wraz z radą pedagogiczną zawsze spieszą z pomocą dzieciom z najuboższych rodzin, które to doceniają.
    • ingrid3 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 03.02.15, 13:34
      Chciałam powiedzieć rodzicom, że z okazji nadania przedszkolu im. Karlika i Karolinki wybitny Ślązak, pisarz i regionalista Alojzy Lysko napisał w swoim liście do Społeczności Przedszkola, że pragnie podziękować "ZA WIELKI CZYN I NIEZMORDOWANĄ PRACĘ społecznikom z czułowskiego środowiska, Rodzicom, Nauczycielom i Pani Dyrektor Alicji Stęchły.
      Niech jasna gwiazda waszego przedszkola błyszczy jak najdłużej, bo dla niedocenionych w organicznej pracy, dla wszystkich którzy wątpią i upadają jest ona promykiem wiary i nadzieja, że można...
      Trwajcie ! Ta Ziemia Wam się kiedyś odwdzięczy."
      ingbio.
      • wkurzona55 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 13.05.15, 22:53
        ludzie ktoś chyba upadł na głowę pisząc o tym przedszkolu takie pozytywy, ta ingrid ma chyba coś z głową; po pierwsze dyrektorka w przedszkolu jest nieosiągalna - rano jej nie ma a po południu już jej nie ma albo nie przychodzi do pracy wogóle no bo jak ostatnio powiedziała ma jeszcze pracę w Domu Kultury. Według wielu rodziców właśnie tam się nadaje a samo przedszkole nie dzięki jej ma dobra opinię jeśli ją ma tylko dzięki nauczycielom którzy tam pracują i flaki wyprówają żeby tym dzieciom było w nim dobrze. Moje dzieci tam chodziły i wiem coś o tym, teraz miało być zapisane następne ale nie zrobię tej głupoty już nigdy. zastanówcie się jak będziecie musieli zapisać dziecko do tego przedszkola bo szkoda waszych pociech; dzieci w zespole prowadzonym przez panią dyrektor są gnębione, nie maja chwili dla siebie nie mówiąc o zabawie; próby trwają od - po śniadaniu do obiadu a niekiedy dzieci jedzą zimne posiłki. Ostatnio nawet moje dziecko powiedziało ze mleko pili ze szklanek po nutelli, bo pani dyrektor o niczym nie myśli tylko o występach. Już kiedyś myślałam czy ktoś się tą placówka z władz interesuje, ale wątpię- a zobaczcie sobie jaki plac zabaw załatwiła pani dyrektor dla przedszkola to wam wszystko wyjaśni co to za zarządca placówki. A co tyczy się oddania rodziców i zakupu wianków i kapeluszy to zostali zmuszeni do tego właśnie przez panią dyrektor
        • optymistka104 Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 26.05.15, 18:41
          Witam, jestem mama pociech które chodzą aktualnie do przedszkola i aż się dziwie o jakich głupotach wkurzona pisze. Zastanawiam się również skąd taka niesmaczna opinia z jej strony gdyż nie chodzą do tej placówki jej dzieci, skąd wie co tam się dzieje i czym zajmuje się Pani Dyrektor i co jest absurdem " Co Ci przeszkadzają szklanki po nutelli"? sama mam w domu takie i jakoś nie widzę w tym nic dziwnego, lepiej żeby moje dziecko miało co wypić niż wróciło głodne czy spragnione do domu.
          Codziennie odbieram dzieci wraz z mężem i rozmawiam z nauczycielami a co ważne widuję Panią Dyrektor, nie zauważyłam również u innych rodziców złej opinii o nauczycielach.
          Opinia jest wielu z Nas taka iż, dużo czasu poświęcają dzieciom podczas nauki jak i zabawy, owszem Nasze pociechy biorą udział w konkursach tanecznych, są podziwiane przez innych jak wyglądają pięknie w strojach śląskich.
          Moim zdaniem uśmiech mojego dziecka jest najważniejszy a nie jak wcześniej wkurzona napisała że dzieci są gnębione, za tak dużą krytykę słowna wobec Dyrekcji powinna przeprosić bez żadnego zastanowienia się.
        • dominika_ltc Re: Przedszkole nr 20 Czułów -OPINIE 24.08.15, 09:53
          Witam. Mój syn uczęszcza do tego przedszkola i nie mam żadnych zarzutów. Zawsze gdy wraca jest zadowolony i uśmiechnięty a to dla mnie najważniejsze. Na jedzenie, zabawy i Panie nie narzeka. W salach panuje porządek, zawsze miło i serdecznie. Pani dyrektor jak dla mnie osoba sympatyczna, zaangażowana w tańce i śpiewy (fajnie, że posiada pasję) . Śmieszy mnie opinia WKURZONA55 piszesz, że Twoje dzieci tam chodziły (przeszłość) nie zapisalas juz kolejnego dziecka ALE "ostatnio nawet moje dziecko ..." jaka tu logika?? Bzdury piszesz. Ja polecam jak najbardziej!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka