Osiedle D w Tychach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

Jesteśmy z Krakowa i zastanawiamy nad zakupem mieszkania na osiedlu D,
    dokładnie nowy blok 11 piętr ( połączony z 3 piętr ) róg ulicy Darwina i
    Dąbrowskiego.

Jak się domyślecie, chciałbym Was prosić o opinie na temat najbliższej oraz
    daleszj okolicy tego bloku. Czy ta okolica jest bezpieczna, schludna itp.
    • hmm nie chce Was martwić ale ten blok został tam postawiony przy wielu
      kłotniach i sporach własnie dlatego,że z dwóch stron jego w bardzo małej
      odległosci stoją wieżowiec i blok cztero albo pięcio pietrowy pozostałe dwie
      strony to główny budynek poczty w Tychach i ulica :P Cały budynek jest okazały
      aczkolwiek jak dla mnie dośc dziwaczny i pasuje do okolicy jak pięść do oka bo
      osiedle D to głównie wieżowce. Osiedle zwykłe - jeżeli moge cos doradzić to
      kupcie sobie mieszkanie na osiedlu Balbina tam jest bardziej schludnie

PS Opinie wydałam długą ponieważ mieszkam na os D :D ciekawe czy inni się
      zgodzą ze mną :)
      • madzia845 napisała:

Cały budynek jest okazały
        > aczkolwiek jak dla mnie dośc dziwaczny i pasuje do okolicy jak pięść do oka bo
        > osiedle D to głównie wieżowce.

a ten nowy jak ma 11 kondygnacji to nie jest wieżowcem?
        moim zdaniem to on tam pasuje i sam w sobie jest zgrabny, ale to już kwestia gustu

Osiedle zwykłe - jeżeli moge cos doradzić to
        > kupcie sobie mieszkanie na osiedlu Balbina tam jest bardziej schludnie
        >

tylko że na Balbinie chyba nie kupią mieszkania, bo są w ramach TBSów więc nie
        bardzo mozna je kupić.
        Obecnie na Balbinie buduje się mieszkania na sprzedaż, ale skończa je dopiero
        za rok
    • Tyski standard, przeciętnie. Ja tam nie mieszkam, ale chyba embi więc on moze
      coś więcej powie.

Osiedle D ma już z 40 -45 lat, więc mieszkańcy nie są już najmłodsi co wpływa na
      bezpieczeństwo pozytywnie, z drugiej strony to centrum miasta więc zawsze więcej
      się tam dzieje niz na obrzezach.

Plusy tej lokalizacji:
      - centrum
      - blisko do przystanków
      - poczta 24h/dobę tuz obok
      - UM 400 metrów dalej
      - od października 3 kina w odległości 700 metrów
      - lodowisko
      - duzo zieleni wokół

minusy
      - centrum

Osobiście to wolałbym chyba gdzie indziej mieszkać, choć sam blok jest fajny.

Zdaje się, że w obecnej chwili zupełnie nowych mieszkań do kupienia od ręki poza
      właśnie tym blokiem o którym mówimy to nie ma.

To jeszcze nie byłeś na miejscu zobaczyć co chcesz kupić?

Co do samego budynku to myślę, że jest fajny, wadę ma taką,że ogrzewanie jest
      elektryczne i zdaje się, że już nie zostało za dużo mieszkań do wyboru, bodajże
      dwa największe, ale pewnie sam lepeij wiesz. Budynek jest z dobrych materiałów
      wykonany i dosyć starannie i schludnie. Z mieszkania na ostatnim pietrze jest
      super widok na miasto i góry.

a po co Wam mieszkanie w Tychach?
      • moja kobitka pochodzi ze sląska i chce wrócić na stare śmieci. mamy pare
        złotych, akurat na tego tbsa. ja pracuje w internecie, wiec ogolnie jesli
        obojetne.

oczywiscie wybieramy sie ogladanąć ale dla mnie wazniejsze sa opinie ludzi.

szczeoglnie zalezy mi na w miare bezpiecznej okolicy, braku patologii w bloku i
        na klatce itp.

• hehe, ja mam ciągoty jak Twoja kobita. jest z Tychów? Czemu akurat do Tychów?

to chcecie kupić w systemie TBSowskim czy własnościowe?

Jak pisałem ja na D nie mieszkam więc jak tam jest to do końca nie wiem. W tym
          bloku to patologii nie będzie, bo jest nowiutki, a patologii to zazwyczaj nie
          stac na nowe mieszkania.

Osobiście to wybrałbym używane mieszkanie na B, C, E. ok 1000 - 1500 zł za metr,
          w porównaniu z Krakowem to bajka

To jest wątek o człowiek w podobnej sytuacji jak Wy. Też sprowadza się do T.
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=322&w=25372976
      • Skoro zostalem wywolany do odpowiedzi.

Osiedle nie nalezy do spokojnych jest to centrum wiec trzeba sie przyzwyczaic
        do krzykow na ulicy, wyścigów samochodowych, pijaczków itd.

W sasiedztwie bloku, bar piwny (nie dla elity :) ) i parking z drugiej strony
        ulica i Poczta Glowna, z trzeciej ulica, parking kilka drzewek i dyskoteka (ale
        to juz troche dalej), z czwartej chodnik i budynek.

Moze byc problem z parkowaniem, juz zanim wybudowali ten budynek byl z tym
        problem. Kolejny minus to komunikacja miejska, mimo ze centrum to autobusy
        coraz bardziej omijaja to miejsce.

Kolejny minus to brak placu zabaw dla dzieci, przynajmniej przed blokiem
        zreszta sam budynek zostal tu wcisniety na sile.

Zeby nie bylo ze same minusy to blisko jest parking strzezony (100m), dyskoteka
        (100m), duzo knajp i klubów, lodowisko (500m), Poczta Glowna (kilka metrów),
        Urzad Miejski (300m) i Park Miejski (300m), basen (1400m), obiekty handlowe,
        niedlugo bedzie tez kino (700m), do tego jak na razie zielone tereny przy
        torach (niestety przeznaczone pod zabudowe, nigdy nie wiadomo co tam wybuduja).

Ogolnie nie polecam osiedla "D", teren przy budynku co prawda nie jest
        najgorszy jak na to osiedle (sam bym sie chetnie zamienil), ale jest wiele
        przyjemniejszych miejsc.

Widok z budynku obok:
        Poczta, po prawej budowa
        www.tychy.silesianet.pl/galeria_male/foto576.jpg
        po lewej wlasnie zaczynaja budowac to cudo:
        www.tychy.silesianet.pl/galeria_male/foto577.jpg
        tym razem wieczorkiem (budowa po prawej):
        www.tychy.silesianet.pl/galeria_male/foto580.jpg
        podczas budowy:
        www.tychy.silesianet.pl/galeria_male/foto644.jpg

--
        _____m_0v0_m_____
        www.tychy.silesianet.pl
    • To jest bardzo dobra lokalizacja.Wszędzie blisko i jest bezpiecznie,choć
      podobno w tych blokach obok dawnej "trzynastki"już nie bardzo.Ulice wokół domu
      nie mają specjalnie dużego natężenia ruchu.
      • hmm, opowiedzcie mi coś prosze o tym Z1 i Paprocanach. faktycznie słyszałem ze
        to jest poza centrum, jezioro spokuj, tylko nowe bloki, to prawda? jak sie
        nazywa ten tbs co tam buduje ?
        • Paprocany to naprawdę najlepsze i najładnejsze miejsce do mieszkania. Niestety
          niedawno się stamtąd wyprowadziłam, ale w przyszłości na pewno będę chciała tam
          wrócić.
          Jeżeli chodzi o TTBS na Z1 to osobiście... nie polecam. Przede wszystkim z tego
          co wiem, to nie ma w ogóle wolnych mieszkań, poza tym mieszkania nie są na
          sprzedaż (więcej informacji www.ttbs.tychy.pl). Ale jest jeden olbrzymi minus.
          Ten blok postawili przy samiuteńkim kościele!! Dramat!! Widok z okien właśnie
          na kościół i parking który dzieli te dwa budynki, a ponadto te dzwony...
          Poza TTBS na Z1 są same domki, a wy chyba szukanie mieszkania...
          Wobec tego polecam oś.Z lub W. Niskie budownictwo, śliczna okolica, przede
          wszystkim spokojna. Wszystko też zależy od zasobności waszego portfela, bo
          mieszkania nie należą do najtańszych, ale i tak są warte swej ceny.
          Swoją drogą, ciekawa jestem, na co się zdecydujecie :-)
    • w tbsach sprawa wyglada tak ze wplacasz wklad mieszkaniowy.
      Nie lepiej zakupic cos na rynku wtornym? Stopa zwrotu napewno wieksza a i kasy
      nie zamrazasz!
      Skorzystaj z jakiejs agencji obrotu nieruchomosciami. Maja wiele ofert.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.