Dodaj do ulubionych

Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety

21.12.05, 17:45
Wiec szykuje nam sie w miescie nowa duża galeria handlowa wraz z kinem i
hipermarketem.. w sumie cieszyłbym się bardzo ale uczucia mam mieszane przez
lokalizację-inwestor "wybrał" sobie tereny na skałce -miedzy Al. Bielską Al.
Sikorskiego i Dmowskiego - na łące, a jak na mnie to szkoda tego terenu pod
jakąkolwiek zabudowę "komercyjną". Daje ona fajną przestrzen którą należałoby
wykorzystac ale w nieco inny sposób. Nowa gelria z hipermarketem spowoduje ze
łąka która mogłaby stworzyć super przestrzen publiczną zniknie a na jej
miejsce pojai sie pewno cos pokroju SSC -czyli mega blaszak bądź mniejszy
czjak nasz CP. Jeżeli jużma powstac to niech chociaz niegrzeszy architekturą
i jezeli miasto ma wpływ na wygląd to uwazam ze powinno ttą mozliwość
ykorzystac w 100%. Z jednej strony sie ciesze ze ma powstac duza galeria
handl-rozr. a drugiej smuci mnie ta lokalizacja.... zoabczymy jak bedzie.
Wejscie do naszego miasta szzykuje sobie obok Tesco Dom i Ogród ale ta
inwestycja jest mi juz obojętna bo tam nawet blaszak moze powstac, wszak
zaczyna sie tam strefa a w niej hal mnóstwo ;)
dodam ze miasto nie popiera tych inwestycji i po czesci to popieram-dość
blaszanych bud o ile skałka i obi ma jakiś wygląd o tyle tesco zadnego.. i
strach sie bac pomyslec nawet o tym ze na takim fajnym miejscu-skałce mogłoby
powstać blaszane obrzydlistwo..

pełny artykuł:
tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/549639.html
Obserwuj wątek
    • kumana1 Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 01:09
      nie robcie jaj. jak w tym przedsiewzieciu nie maczal rak dziuba to jestem w
      szoku. pewnie wział jakąs łapowke i bedzie kolejne gowno. juz chyba za duzo w
      naszym miescie hipermarketow. katastroffa!! do dziury z tym baranem. ile mozna
      wytrzymac!moze zrobmy jakis strajk!!
        • mylosolo Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 09:37
          a tak w ogóle to moim zdaniem akurat jest to dobre miejsce na tego typu galerię
          handlową - o ile rzeczywiście miłałaby jakiś w miare przyzwoity wygląd i
          oferowała rozrywkę typu dajmy na to kręgle to nie miałbym nic przeciwko
          temu...w tej chwili straszą tam jakieś nieużytki a skoro już i tak znajduje się
          tam real, obi i hale targowe - to przynajmniej byłoby jakie takie centrum
          handlowe, gdzie w jednym miejscu można zrobić zakupy
          • owiec3 Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 10:30
            zgadzam sie z mylosolo jeżeli miało by to mieć przyzwoity wygląd to jestem jak
            najbardziej na tak na tego typu inwestycje a jeżeli chodzi o ten sklep budowlany
            koło tesco to też jestm jak najbardziej za ponieważ przydała by sie jakaś
            alternatywa i konkurencja obi
    • franck Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 19:58
      Moim zdaniem miasto zachowuje się nieuczciwie. Jak pojawia się inwestor chcący
      wybudować hipermarket to rajcy kombinują jakby tu zmienić istniejący plan
      zagospodarowania przestrzennego aby uniemozliwić rozpoczęcie inwestycji. Jakoś
      wcześniej sprawą się interesowali.

Wydaje mi się, że ponieważ ostanio było sporo hałasu na temat hipermarketów to
      nasi koniunkturalni radni na niespełna rok przed wyborami samorządowymi wpadli
      na pomysł, żeby ograniczyć powstawanie hipermarketów w Tychach. Przecież,
      nagłośnienie sprawy przez hałaśliwych drobnych sklepikarzy (jakoś nikt i nigdy
      nie pyta o zdanie konsumentów) mogłoby zagrozić reelekcji pana Dziuby na
      prezydenta Tych.

A nowe sklepiki i wieksza konkurencja są zawsze mile widziane. Poza tym myślę,
      że buda w sąsiedztwie Tesco doskonale wpasuje się w estetytkę terenów
      przemysłowych.
      --
      www.parkiet.com.pl
      • franck Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 20:00
        Moim zdaniem miasto zachowuje się nieuczciwie. Jak pojawia się inwestor chcący
        wybudować hipermarket to rajcy kombinują jakby tu zmienić istniejący plan
        zagospodarowania przestrzennego aby uniemozliwić rozpoczęcie inwestycji. Jakoś
        wcześniej sprawą się nie interesowali.

Wydaje mi się, że ponieważ ostanio było sporo hałasu na temat hipermarketów to
        nasi koniunkturalni radni na niespełna rok przed wyborami samorządowymi wpadli
        na pomysł, żeby ograniczyć powstawanie hipermarketów w Tychach. Przecież,
        nagłośnienie sprawy przez hałaśliwych drobnych sklepikarzy (jakoś nikt i nigdy
        nie pyta o zdanie konsumentów) mogłoby zagrozić reelekcji pana Dziuby na
        prezydenta Tych.

A nowe sklepiki i wieksza konkurencja są zawsze mile widziane. Poza tym myślę,
        że buda w sąsiedztwie Tesco doskonale wpasuje się w estetytkę terenów
        przemysłowych.

--
        www.parkiet.com.pl
        • basturk Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 22.12.05, 21:16
          co do terenów przemysłowych to sie zgodze, ale jak chodzi o skałke to jestem
          przeciny powstaniu taniej blaszanej tandety i w tym zakresie popieram władze, w
          ewentualnym blokowaniu inwestycji. jest to fajny i atrakcyjny teren, który
          można przeznaczyć pod jakąś fajną przestrzeń publizną zamiast jakiejś blaszanej
          budy, no chyba że to nie bedzie tania buda tylko budynek-ikona, wizytówka..

swoją drogą zielone swiato dla wielkich sklepów powoduje negatywną reakcje
          wsórd mieszkanców nie tylko naszego miasta, z drugiej strony blokowanie takich
          inwestycji tez budzi opór wśród konsumentów którzy przeciez chcą takich sklepów
          itd.. i jak tu znaleźć złoty środek..
        • bty_tychy TAK dla konkurencji dla OBI przy TESCO 23.12.05, 18:11
          Jak w naszym mieście prędko nie powstanie jakaś konkurencja dla OBI w okolicach
          TESCO to znaczy, że OBI dobrze opłaca Radę Miasta, Dziubę i całą resztę. Bo
          brak kolejnego marketu budowalnego to nikomu poza OBI nie służy. W okolicach
          TESCO to, aż się prosi jeszcze o dwa - trzy blaszaki np. Praktiker, Ikea i
          Dekatlon

Co do ewentualnej budowy Galerii Handlowej na Skałce to na ostatniej sesji RM
          dyskutowano o tym i strasznie się o coś radni pieklili, ale nie bardzo
          rozumiałem o co chodzi w tej dyskusji.

Tzn. Dziuba chciał żeby sporządzić Studium i Plan Zagospodarowania taki żeby
          nie mógł tam duży market powstać, a radni nie chcieli się za żadne skarby
          zgodzić i oczekują od Dziuby, że on będzie taką inwestycjie blokował
          odmawiając wydania decyzji o warunkach zabudowy dla hipermarketu. Nic z tego
          nie rozumiem. Może ktoś mi to wytłumaczy?

Wolałbym żeby coś a'la Galeria Handlowa powstało w okolicach Barona. Nie żaden
          moloch, ale tak 10-15 tys m2.
            • tipp01 Re: TAK dla konkurencji dla OBI przy TESCO 23.12.05, 18:40
              W wielu kwestiach się bty_tychy z Tobą zgodzę.

Nagle tak złe jest powstanie nowego centrum handlowego?
              A Obi już od dawna należy się konkurencja.

A widział ktoś projekt architektoniczny wspomnianego kompleksu? Skąd wiadomo, że
              to będzie blaszak?
          • kinioslawa Re: TAK dla konkurencji dla OBI przy TESCO 23.12.05, 22:50
            Z tego, co ostatnio przeczytałam w którejś z gazet, wygląda to tak:
            - jeśli zmieni się 'typ terenu' (nie znam dokładnego nazewnictwa) w planie
            zagospodarowania przestrzennego i teren straci na wartości (a tak będzie, jeśli
            można na nim było postawić hipermarket, a nagle nie będzie można), to
            właściciele terenów mogą wystąpić do miasta o odszkodowanie,
            - jeśli natomiast tereny nadal będą w planie jako takie, na których będzie można
            postawić hipermarket, ale nie zostanie wydana zgoda, to odszkodowanie takie nie
            należy się.

Tyle zapamiętałam.
            • bty_tychy Re: TAK dla konkurencji dla OBI przy TESCO 24.12.05, 00:20
              Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym:

Art. 36. 1. Jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego (...),
              korzystanie z nieruchomości (...) w dotychczasowy sposób lub zgodny z
              dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone,
              właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, (...) żądać od gminy:

1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo

2) wykupienia nieruchomości lub jej części.

(...)
              3. Jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego (...), wartość
              nieruchomości uległa obniżeniu, a właściciel albo użytkownik wieczysty zbywa tę
              nieruchomość i nie skorzystał z praw, o których mowa w ust. 1 i 2, może żądać
              od gminy odszkodowania równego obniżeniu wartości nieruchomości.

• basturk Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 26.12.05, 19:53
      niestety planów nie widziałem, ale spodziewac sie mozna ze ewentualne
      hipermarkety będą blaszanymi pudełkami budami..

w skrócie napisze tak strefa/tereny przemysłowe - tak
      Skałka - Tak ale tylko jezeli bedzie to naprawde bardzo ciekawy
      architektonicznie obiekt. zadnego blaszaka - i jezeli ma to byc blaszak to
      władze niech blokują jak tylko mogą tą inwestycję na skałce.
    • cjanek Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 27.12.05, 09:34
      Pomijajac merytoryczny zakres dyskusji, wiele radości dostarcza mi lektura
      zarzutów wobec władz miasta (Prezydenta Rady Miasta itd) jedni piszą ze wzięto
      łapówkę za to żeby teren zabudować, inni zaś, że po to żeby nie robić
      konkukrencji istniejącym marketom:)
      I wszyscy są przekonani o swoich racjach!!:)
      Miłego po świetach!
      • mylosolo Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 27.12.05, 11:35
        jak często zgadzam się z basturkiem, tak kompletnie nie kumam tych jego słów
        kluczy typu "przestrzeń publiczna"..czego ty byś tam w końcu oczekiwał - parku,
        placu zabaw, basenu?..miejsce które czy się to komuś podoba czy nie już stało
        się centrum handlowym i kolejny sklep może tylko ułatwić robienie zakupów
        (więcej towarów na niewielkiej przestrzeni) i wymóc obniżenie cen
        (konkurencja)..a podejmowanie kroków ad hoc żeby temu zapobiec jest moim
        zdaniem nieuczciwe..a jeśli wiązać by się to miało jeszcze z koniecznością
        wypłaty potencjalnym inwestorom wysokich odszkodowań, to już byłby to uważam
        skandal, którym nie tylko RIO ale i Prokuratura powinna się
        zainteresować..szanowni włodarze nie zapłacą tego odszkodowania ze swoich
        pieniążków tylo z naszych podatków - znam lepsze sposoby ich wydawania.
        • basturk Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 27.12.05, 13:27
          no wiec postaram sie to wyjasnic jakos ;)
          1. co do strefy TAK bez zadnego ale
          2. co do skałki: TAK ale tylko wtedy gdy ewentualny kompleks będzie ciekawym
          obiektem pod względem architektury- a nie budą/blaszakiem jak np tesco czy
          L`clerc, a jezeli mialby to byc blaszak/buda to popieram "miasto"-szkodaby było
          gruntu w tak fajnym miejscu pod blaszak/bude

lepiej by było gdybypowstało tam coś w rodzaju parku ale nie takiego jakie
          znamy a cos mającego zupełnie inny "wymiar" w zasadzie park to byłby tylko z
          nazwy-oswietolny od spodu poteznymi reflektorami, ale nie bede sie rozpisywał
          na ten temat -> patrz punkt 1 i 2
    • octav Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 29.12.05, 22:58
      A może wystarczy już stawiania hipermarketów, stacji paliw itp. placówek w
      centrum miasta? Stajemy się (Tychy) takim samym molochem jak wiele innych miast
      na Śląsku (brudne i nie chce się w nich mieszkać). A może władze miasta
      pomyślałyby jak przyciągnąć inwestora na jakiś AQUA PARK albo ........ inne ?
      Czasami trzeba ruszać głową (to słowa do rządzących miastem). pa
        • krisuu6 Bastruk powiedz od razu, że decyzja już jest podj. 05.03.06, 11:23
          Bastruk powiedz od razu, że decyzja w sprawie marketu juz dawno jest podjęta,
          znasz Prezia jak własną kieszeń, więc jesteś na bieżąco. Tylko powiedzcie to
          wprost, wiemy, że zbliża się kampania i preziowi będzie potrzebna kasa na
          bilbordy z Czerkawskim i hokeistami, a to sporo kosztuje. Jak taką małą
          partyjkę jak UW stać na taką kampanię !!! to koszty rzędu kilkuset tysięcy
          złotych!!
          • basturk Re: Bastruk powiedz od razu, że decyzja już jest 05.03.06, 22:57

hmm widze tu jakąs ukrytą "sympatie" twoją do obecnego prezydenta ;)

tak na powaznie to jedynie potrafisz oskarzac..nic wiecej..
            po pierwsze: nie jestem z UM bo tak zrozumiałem twe słowa "Tylko powiedzcie"
            po drugie: o ile iem to obecny prezydent do UW nie nalezy-zresztą czy ona
            jeszcze jest, a nawet gdyby to wolałbym UW niż sld samoobrone lpr psl czy PiS
            po trzecie: Prezia jak to okreslasz-nie znam jak własną kieszeń, wiec na
            bieżąco nie jestem- najlepiej wypisz wszystkie zarzuty- bedzie łatwiej sie do
            nich odnieść, choc adwokatem niczyim tez nie zmaierzam byc.., ale bede mógł sie
            pod nimi podpisac albo nie,
            to co tez napisze Ci sie bardzo nie spodoba i bedzie powodem do kolejnych
            oskarzen.- obecny prezydent to bardzo mądry gość, znający sie na rzeczy i
            przede wszystkim normalny człowiek.. jest to moja prywatna opinia nie
            podparta "zadną znajomością jak własna kieszeń" to tez ci sie nie spodoba: nasz
            prezio obok prezia katowic-Uszoka jest jednym z najlepszych prezydentów miast
            w regionie-taka jest moja prywatna opinia i tak tez jest postrzegany w innych
            miastach regionu, samo miasto nalezy do najlepiej rozwijajacych sie miast
            województwa, do miast które odniosły sukces /razem z katowicami bielskiem i
            gliwicami/ i kraju-czego dowodem są wysokie pozycje miasta w rankingach, czy ci
            sie podoba czy nie-raczej nie spodoba to jakby nie było są efekty prezydentury
            obecnego prezia..

pzdr

PS w tym temacie wiem tyle co i ty-i jezeli ma to byc blaszana buda to popieram
            blokowanie szukanie kazdej mozliwej podstawy prawnej zablokowania inwestycji, a
            jezeli ma to byc naparwde ciekawy architektonicznie obiekt - słuzący jako
            centrum handl.rozzr.usług. to u mnie zielone siwtlo jest, choc troche szkoda mi
            tej łąki...
            • embitychy Re: Bastruk powiedz od razu, że decyzja już jest 16.03.06, 11:15
              Dawno mnie tu nie bylo.
              Smutne miasto :(
              Pobawia sie na lamach gazet w protesty i blokowania a hipermarkety i tak
              powstana.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=322&w=20733258&v=2&s=0
              Niestety sprawdzilo sie, w watku napisalem ze podgratuluje komus glebokich
              kieszeni ale nadal nie wiem komu. Nadal tez nikogo nie oskarzam. Moge tylko
              przypuszczac o co w tym wszystkim chodzi.

Od lutego 2005 wiadomo ze Real chce miec drugi hipermarket przy Bielskiej w
              pazdzierniku inwestor oficjalnie skladaja papiery a afera wychodzi dopiero w
              grudniu!
              Nie wierze ze to az taka tajemnica byla i nikt oprocz mnie o tym nie wiedzial.
    • bty_tychy Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 16.03.06, 13:30
      to będzie jakiś nowy market, czy nie? bo ja się czuję zdezorientowany.
      Przydałby się jakiś kolejny w okolicach Tesco albo i więcej. Np. Auchan,
      Praktiker i IKEA.

Ci nasi radni to mają hopla. Jak słyszą o sprzedaży gruntów należących do
      miasta albo o marketach to dostają jakiegoś obłędu.

Tak przy okazji, to na ostatniej sesji było o sprzedaży spółki Tyskie Drogi.
      Radni (zwłaszcza Moćko i Konieczna) to bronili sprzedaży spólki jak
      niepodległości. jeden z pomysłów na ratowaniem jej przed bankructwem
      sprowadzał się do tego żeby miasto zlecało swojej spółce prace po cenach
      wyższych niż rynkowych, bo to przecież jest nasza spółka.
      • man_x Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 16.03.06, 16:07
        bty_tychy napisał:

> to będzie jakiś nowy market, czy nie? bo ja się czuję zdezorientowany.
        > Przydałby się jakiś kolejny w okolicach Tesco albo i więcej. Np. Auchan,
        > Praktiker i IKEA.

Tez juz sie pogubilem w tym wszystkim po wypowiedzi Embiego. Real chce drugi hipermarket obok siebie przy Bielskiej? Przeciez to nielogiczne! Chyba, ze chodzi o grupe Metro AG(wlasciciela real) i np market typu saturn czy MediaMarkt, ktore chetnie bym widzial na "skalce".

--
        TYSKIE
        • bty_tychy Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 16.03.06, 16:14
          na skałce to moim zdaniem szkoda miejsca na balaszaki, ale przy tesco można by
          nastawiać tego jeszcze sporo.

To do Auchana, Praktikera i IKEI dorzućmy Saturna plus jakiś sportowy np. Maks
          lub Decatlon.

Ale to w tym mieście nie przejdzie. Już pal licho nowy sklep spożywczy, ale te
          pozostałe to by się przydały.

Ktoś jest przeciw? poza radnym Moćko
          • basturk Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 16.03.06, 16:57

ot cała moja opinia-szkoda skałki dla blaszaka- uwazam ze potencjalnemu
            inwestorowi powinno się postawić jakieś wmagania architektoniczne... nawet w
            okoliah tesco.. choc tam akurat blaszaki nie wzbudziły by negatywnych opinii bo
            otoczenie samych hal jest

ciekawa architektonicznie galeria nawet z hipermarketem niech powstanie, ale
            dla zwykłej blszanej budy, stodoły na jedno czy dwa pietra stanowcze nie...
            • owiec3 Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 16.03.06, 17:15
              Uważam że w okoliy tesco powinno powstać kilka ciekawych sklepów coś w rodzaju
              Saturna , praktikera decathlona itp. Ale za to w Tychach tzn w samym mieście np
              koło Reala i Obi powinna powstać Ciekawia architektoniczne i dość duża galeria
              handlowa. Choćby coś jak powstający Focus Park w Rybniku lub Sfera w B-B
              (Chociaż sfera z zewnącz nic nadzwyczajnego nie przypomina ale za to nie gryzie
              się z otoczeniem) . Zresztą uważam że w tychach jest wiele miejsc na tego typu
              inwestycje. A już wogóle odlotem było by zainwestowanie na terenie browaru
              obywatelskiego i zrobienie z tego świetnej galeri handlowo rozrywkowej tylko ze
              miejsce nie jest za ciekawe i infrastruktura drogowa też.
        • embitychy Re: Nowa galeria handlowa i nowe 2 hipermarkety 18.03.06, 21:20
          > Tez juz sie pogubilem w tym wszystkim po wypowiedzi Embiego. Real chce drugi
          hi
          > permarket obok siebie przy Bielskiej? Przeciez to nielogiczne! Chyba, ze
          chodzi
          > o grupe Metro AG(wlasciciela real) i np market typu saturn czy MediaMarkt, kto
          > re chetnie bym widzial na "skalce".

Dokladnie jakiego rodzaju hipermarket ma tam stanac nie wiem. Pewnie nie chodzi
          do o Real tylko o hipermarket grupy Metro AG. Wtedy slyszalem ze chodzi o cos
          wiekszego od obecnego Reala (wiec MediaMarkt odpada) a co dokladnie to mnie nie
          interesowalo. Nie korzystam z takich centrow lamania praw pracowniczych, bhp,
          klienta i innych. Wyjatek stanowi MediaMarkt i Obi i tylko dlatego ze sklepy z
          tego rodzaju towarem nie potrafia sprowadzic odpowiedniego artykulu, w zamian
          proponuja cos gorszego wmawiajac ze jest lepsze albo oferuja to samo czasem
          nawet o 20%-50% drozej.

--
          _____m_0v0_m_____
          www.tychy.silesianet.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka