Dodaj do ulubionych

SAMANTA - 2

12.10.09, 12:57
Wątek poświęcony stanikom firmy SAMANTA!
Zapraszam do opisywania konkretnych modeli, wymiany doświadczeń z ich
użytkowania, uwag na temat rozmiarówki itp.

Dla porządku W TYTULE wypowiedzi podajemy zawsze NAZWE MODELU - bez
względu na
to, czy opisujemy model, który już nosimy, czy pytamy o jakiś, który
dopiero
planujemy kupić.

Staniki SAMANTY możemy obejrzeć i kupić m.in. w sklepie firmowym
sklep.samanta.pl/strona_glowna.php
Link do poprzedniego wątku:
forum.gazeta.pl/forum/w,32203,38520576,0,SAMANTA.html
Edytor zaawansowany
  • gochalip 12.10.09, 13:10
    mięciutki, ale rozciągliwy model, który do tej pory uważałam za
    najlepiej dopasowany. Mnie najbardziej odpowiada pionowe cięcie w
    bocznej części miseczki (przez całą miskę) - daje wrażenie pięknego
    uniesienia i zebrania

--
    gg 7959078
  • asiulka80 08.05.10, 00:27
    Kupiony kilka lat temu "z rozpaczy", bo o firmach angielskich
    jeszcze nic nie wiedziałam, a już byłam uświadomiona, że 75C to zły
    rozmiar. Przez kilka dni szukałam bezskutecznie stanika w rozmiarze
    70G, ale panie w sklepach tylko wybałuszały oczy i wciskały miskę D,
    twierdząc, że jest pięknie, a wszystko wylewało mi się bokami.
    W końcu dopadłam kostium Samanty - stanik w rozmiarze 70F! Stanik
    był halfcupem i chociaż nie znoszę "pancernych" staników to ten
    model był przesadą...za każdym razem jak się pochylałam, bałam się,
    że wszystko mi wypadnie. Generalnie na "tamte" czasy był jedynym
    rozsądnym wyborem, ale obwód mógł być bardziej ścisły, a miski
    trzymać biust. Trzeba przyznać, że obok Dalii była to jedyna firma,
    która zauważyłam, że należy produkować duże miski.
    Nic więcej Samanty nie kupiłam, niemniej wspominam tą firmę z
    rozrzewnieniem bo uratowała mój wyjazd na wakacje.
    Wiem, że wpis jest mało merytoryczny, ale trzeba docenić Samantę za
    zauważenie rynku biuściastych kiedy inni jeszcze go nie widzieli.
  • aksanti 08.06.10, 15:15
    Na wymiary 68/92 mierzyłam 65G (miska dobra, obwód za luźny). Jednak konstrukcyjnie nie jest to jeszcze stanik na 6kę - nie daje podtrzymania jakie powinien - miałam trochę wrażenie, że stanik sobie a biust sobie. 60H z pewnością byłoby lepsze, ale sądzę, że nie do końca rozwiązałoby to problem (nosiłam wczesniej 60G Amoris Samanty mając odrobinę mniej w biuście i mimo dobrego rozmiaru brakowało mi w nim trochę stabilności.

Jeszcze porównując Fridę (balkonik) i Amoris (half-cup z pionowym cięciem) to Amoris zdecydowanie lepiej wg mnie kształtuje biust (daje okrągły profil + ładnie zarysowany dekolt).

--
    67/90 = 30F/65G

Gdzie kupić dobry stanik?
  • marudna_maruda 24.07.10, 20:24
    Kupiłam model Ollanta w rozmiarze 65d (nie wiem, czy z takim rozmiarem mam prawo wypowiadać się na Lobby Biuściastych), moje wymiary to pod biustem 65/70(ścisło/luźno na wydechu), 86 w biuście.

Wymiary stanika:
    obwód luźno 54cm
    obwód w maksymalnym naciągu 77cm
    U fiszbiny (bez kanalika) 12.5cm
    UU fiszbin 27 cm

Stanik jest czarny, miseczki z wzorzystej koronki, krój to coś pomiędzy balkonetką z pionowym cięciem a half-cupem. Miseczki od góry miały wszytą gumkę, która wbijała się w piersi, po wypruciu gumki leży poprawnie.

Jest to model dość ścisły - w porównaniu do wcześniejszych Samant, które mierzyłam, np. Evity. Obwód z czarnej dzianiny ze złotymi naklejonymi drobnymi rzucikami (po 3 praniach większość odpadła, na szczęście), od spodu wzmocniony siateczką. Na mostku czarno-złota kokardka.

Ramiączka są odpinane, i jak w większości polskich staników zbyt krótkie, zbyt wąskie i zbyt rozciągliwe.

Mam wrażenie, że nieco spłaszcza, ale to chyba jeden z niewielu miękkich, koronkowych biustonoszy dostępnych w 65d. Dość wygodny, ale maskaradki i fauvy są wygodniejsze i lepiej dopracowane, chociaż cena Ollanty z maskaradkami jest porównywalna.
  • azymut17 24.07.10, 20:36
    marudna_maruda napisała:

> Kupiłam model Ollanta w rozmiarze 65d (nie wiem, czy z takim rozmiarem mam praw
    > o wypowiadać się na Lobby Biuściastych)

Biuściastość to stan umysłu - ja z moim 65DD czuję się tutaj jak u siebie :-)

> Miseczki od góry miały wszytą gumkę, która
    > wbijała się w piersi, po wypruciu gumki leży poprawnie.
    >
    Mnie też Samanty wbijają się tą gumką, podobnie halfy Chantelle, ale nie wpadłam na to, że można ją wypruć. Haft na tym nie ucierpiał?
  • marudna_maruda 24.07.10, 20:57
    Udało mi się tak złapać nitkę od strony gumki, że wyciągnęłam ją w jednym kawałku. Haft nie ucierpiał.
  • yenna94 24.08.10, 16:03
    na stronie Samanty można zobaczyć nową kolekcję firmy. Całkiem ciekawie wygląda.
    przejrzałam sobie i podobają mi się:
    Arez ( tnij.org/samanta_arez ) z kolekcji Young -ładny kolor i ciekawe zdobienia tasiemkami,
    Low ( tnij.org/samanta_low ) z Pret a Porter -czerwień i delikatny haft,
    Semi ( tnij.org/samanta_semi )z tej samej kolekcji. Całość bardzo ciekawa, tylko czemu aż tak szerokie ramiączka?
    Enil (tnij.org/samanta_enil ) -i znów kolor piękny. :D

Chętnie się wybiorę na mierzenie nowej kolekcji bo zachęcająco wygląda. Ciekawe kiedy wejdzie do sklepu. Chyba napiszę maila do firmy. :)
  • akna 24.08.10, 16:11
    Mam nadzieję, że ta kolekcja będzie już w poszerzonej rozmiarówce....
    --
    Idealnego stanika nie znalazłam, za to noszę super kobiece ciuchy z BiuBiu.pl
    70/120= 65J+ biubiu 40BB/BBB lub 40BBB
  • ania.biulandia 24.08.10, 17:32
    Samanta zawita również do mojego sklepu - na początek Arez i Enlil :)
    Rozmiarówka w jakiej występują -
    Arez od 60E-H 65D-H 70C-G 75C-F 80C-E 85CD
    Enlil - podobnie

W ogóle cała kolekcja jest obiecująca, mierzyłam Semi 80G - powinno być 75H lub I, ale kształt jaki dawał - świetny. Ramiączka są podszyte, wygodne i zdobione drapowaną tasiemką :)

Myślę, że nowa kolekcja zacznie wchodzić od września.

--
    Internetowy sklep z bielizną www.biulandia.pl
    Trójmiasto i okolice zapraszam do przymiarek na miejscu!
  • yenna94 28.08.10, 15:52
    Pierwsza linia z nowej kolekcji pojawiła się na stronie sklepu. Jest to Semi w
    różnych wersjach.
    Co ciekawe poprzednio linkowany model nie ma aż tak szerokich ramiączek.
    tnij.org/samanta_semi1
    O wiele lepiej wygląda. :)
  • zazulla 21.09.10, 18:03
    Miałam dzisiaj okazję oglądać na wystawie sklepowej te modele
    sklep.samanta.pl/sklep.php?flaga=szczegoly&poz=386&id_kat=384&id=386
    Na tych zdjęciach wyglądają buro. W rzeczywistości to przepiękne barwy - limonka na tle nieba :) To zdjęcie już lepiej oddaje kolory
    sklep.samanta.pl/img/kat386d.jpg
    Jeśli kogoś zniechęciły fotki a ma ochotę na tropikalne kolory to polecam :)

--
    moderatorka LB
    79/114 (110 w biustonoszu) -> 32JJ Alana (Bravissimo)
    Biu Biu powiedział Ćwirek :)
  • kasica_k 21.09.10, 18:08
    O, dzięki! Kolory moje :)

A może któryś z "naszych" sklepów je ma/będzie miał?

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • alexis-z 21.09.10, 18:50
    Ciekawa kolorystyka. Mam nadzieje tylko, że obwody nie są takie cieniutkie zwijające się jak miałam w Evicie i Elan.
  • roza_am 21.09.10, 18:51
    Kasico, obawiam się, że fiszbiny będą dla Ciebie za wąskie. Testowałam namacalnie mięczaka z Twoich okolic rozmiarowych i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Obwód rozciągliwy, miski o słabym udźwigu, fiszbiny imo zbyt wąskie dla danego rozmiaru. Do tego zbyt mała regulacja ramiączek - b. szybko zaczyna się pogrubiona warstwa, przez którą regulator się nie przeciśnie. Jednym słowem, na swój rozmiar polować nie będę. Może w następnym sezonie :/
    Aha, na ile mogłam ocenić, miski wypadają deczko większe niż daliowe k-24.
    Półsztywniaki robiły lepsze wrażenie, ale były dostępne tylko w małych miskach, więc nie przymierzałam.

--
    Biuściasta Mapa Świata
    Tabela z ofertą sklepów
    Blog o Mapie i sklepach
  • akna 21.09.10, 20:57
    A ja testuję od czerwca jakoś 65K - chyba z tego modelu ;-) bo mój testowy jest czarny i jest to mój najwygodniejszy aktualnie biustonosz. Obwód przyzwoity jeśli chodzi o rozciąganie.
    Mam nadzieję, że w październiku uda mi się go porównać z Alaną.
    --
    Idealnego stanika nie znalazłam, za to noszę super kobiece ciuchy z BiuBiu.pl
    70/120= 65J+ biubiu 38BB/BBB lub 38BBB
  • zazulla 21.09.10, 22:20
    Też testowałam semi 922 czarny w rozmiarze 70K, ale swój odesłałam, bo miał felernie za małe regulatory - nie mogłam przeciągnąć ramiączka, które dodatkowo było podszyte czymś miękkim. Ale nie o tym chciałam. Na witrynie turkusowe ramiączko wyglądało coś jak w Arabelce poniżej GG, takie pofalowane.

--
    moderatorka LB
    79/114 (110 w biustonoszu) -> 32JJ Alana (Bravissimo)
    Biu Biu powiedział Ćwirek :)
  • yenna94 25.09.10, 17:27
    Mierzyłam dziś Semi w obu kolorystykach -wersja 142. Cóż, bardziej pasował mi czarny ale nie kupiłam żadnego gdyż 65G było zbyt duże w miskach a 65F pięknie bułkowało. Widać trafiłam między rozmiary.
    Obwód dużo bardziej ścisły w wersji kolorowej niż w czarnej.
  • rudaa26 23.07.11, 11:54
    Odkopuję zakurzony wątek o Samancie. Powinnam tu juz była wstawić swoją opinię o SEMI ale jakoś mi zeszło i w sumie w galerii jest no ale wiadomo nie wszystkie tam możemy zajrzeć. Ale do rzeczy
    sklep.samanta.pl/sklep.php?flaga=szczegoly&poz=366&id_kat=354&id=366
    Zamówiłam sobie ten przecudny biustonosz u nich w sklepie internetowym (ten sklep mógłby dopracować wiele szczegółów bo np. nie powiadomiają o wysyłce paczki ale to nic). Biustonosz jest w połowe usztywniany taka pianką cos jak w Effuniakach. Te kwiaty i ten kolor tworzą świetne połączenie. Biustonosz jest dopracowany w szczegółach i UWAGA: ma odpinane ramiączka co w moim rozmiarze sie nie zdarza. Oczywiście biustonosz nie utrzyma sie bez ramiaczek ale można dołaczyć silikonowe i będzie OK. Jest mile ścisły. Polecam szczerze!!!!!!
    --
    corsasport.pl/forum/
  • rudaa26 23.07.11, 12:01
    Razem z omówioną wcześniej Primaverą zamówiłam sobie komplet Ewiny (miała to być bielizna na mój ślub). Biustonosz jest sliczny i niezwykle delikatny ale niestety nie kompatybilny z moim biustem. Moim zdaniem to ten sam problem jaki mam w dopasowaniu Effuniaków. Porównałam model Semiz Ewiną i w dolnej czesci miseczki w Semi jest o wiele więcej miejsca. Mój biust nie jest wypełniony u góry tylko od dołu. To tak w skrócie. Wracajac do biustonosza jest on usztywniany, ma regulowane w połowie ramiaczka. Zapięcie na 3 haftki z trzystopniową regulacją. ten biustonosz równiez posiada odpinane ramiaczka.
    Cena na stronie Samanty trochę zaporowa. Zauważyłam ze taniej mozna ich bieliznę kupić w sklepach które sprzedaja ich towar. Można porównać model SEMI w intimo4you.pl jest 30 zł różnicy.
    Oba modele pojawia się niebawem w galerii.
    --
    corsasport.pl/forum/
  • anirat 30.01.12, 17:59
    Ponosiłąm juz troszkę , więc mogę napisac moje wrazenia.
    Mam 80I na 87/114
    Stanik ładny, obwód sredni, na poaczatku gryzacy, ale to ustąpiło, wygodny, robi mi ładny kaształt, fiszbiny węższe niz w Fantasie lub CK, ale mi to bardziej pasuje.Ramiączka posdzyte tkaniną, nie wiem czy to potrzebne, mają dzięki temu mniejszą regulację, ale ja potrzebuje dłuzszych, wiec mi to nie przeszkadza, a próbowałam przeciągnąc regulator poza te tkaninę i było to mozliwe.
    Generalnie na plus
    Minus- stanik na boczne fiszbiny, które niestety są za miękkie, wyginaja się, naciągają maretiał, czekam, kiedy go przekłują, są zwyczajnie za słabe, te koncówki jak się wywijają, to potrafią nawet zrobic małe ranki, raz tak miałam z prawej strony. Z asymetrią sobie nie razdzi, na mniejszej piersi mam luz, ale większa lezy idealnie, mogłam wziąc mniejszy, ale wolałam ten, lepiej lezał.
    --
    6543097
    Wszystko zaczyna się od przyjaźni ;)
  • aguslawa 16.08.19, 16:42
    Mamy recenzję kroju balkonowego z kodem rabatowym - będzie działał do końca aktualnego weekendu :)

miskidwie.pl/samanta-chloe-a143/

--
    Biuściasta blogerka: www.miskidwie.pl

65F/70E UK 65G/70F EU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka