21.09.10, 14:22
reklamują się, jako firma produkująca miseczki do I. Ale na ich stronie jest tabelka, w której nijak nie nożna znaleźć "I". Wie ktoś jak przeliczać ich rozmiarówkę? A jak z jakością biustonoszy? Bo niektóre modele są całkiem całkiem. I do tego niedrogie.
W wątku producentów nic nie znalazłam.
Edytor zaawansowany
  • 21.09.10, 15:30
    co do jakości - biustonosze to straszne rozciągliwce, miseczki szybko się mechacą od środka i są mniejsze niż wskazywałaby na to literka. takie przynajmniej są moje doświadczenia z wyrobami tej firmy, głównie przed uświadomieniem, bo po tym okazało się, że nie mają dla mnie rozmiaru - największym (w moich okolicach rozmiarowych), jaki znalazłam w sklepach internetowych, był 65F i był dla mnie duuużo za szeroki w obwodzie (gdzieś tak, jak ścisła 75tka), a za mały w miskach (ze ścisłych brytyjczyków noszę 65DD/65E) ;)
  • 21.09.10, 20:40
    Wygląda na to, że to loteria.
    Jestem posiadaczką Avy półusztywnianej w cętkowany wzorek i 70I jest większe niż mówią tabelki - Gorsenia, Ewa Bien pasują mi w 70I, a tu się utopiłam o rozmiar.
    Kształt nadaje bardzo naturalny, dobrze podnosi, obwód ścisły, ale wiotki. Ramiączka za wąskie jak na ten rozmiar, raczej będą się wrzynać :/
    Także ma swoje plusy i minusy.
    Biustonosze Avy są atrakcyjne cenowo - czyli można próbować :)
    --
    Internetowy sklep z bielizną www.biulandia.pl
    Trójmiasto i okolice zapraszam do przymiarek na miejscu!
  • 22.09.10, 13:50
    odpowiedz mi proszę jaki masz rozmiar angielski? Bo przy moim angielskim 32HH pani (chyba) z Kontri proponuje mi 70H z Avy. Trochę mnie to dziwi.
  • 22.09.10, 15:29
    to co opisałam wyżej miało miejsce tak ze dwa miesiące temu.
    Jako, że przytyłam okropnie i wszystko mi bułkuje, zmierzyłam przed chwilą starą Arizę 32HH i jest ok. oraz Avę 70I i też pasuje.
    Czyli obstawiam raczej 70I dla Ciebie.
    --
    Internetowy sklep z bielizną www.biulandia.pl
    Trójmiasto i okolice zapraszam do przymiarek na miejscu!
  • 22.09.10, 17:37
    Ja moją przygodę z Avą opisałam tu: forum.gazeta.pl/forum/w,32203,96292365,115252106.html
    Generalnie polecam pójść do sklepu i zmierzyć, to może pomóc w rozwikłaniu tajemnicy avowych miseczek ;)
  • 28.09.10, 22:45
    Nie wiem, czy to się rozwinie w wątek producencki, ale opiszę swoje wrażenia z przymierzalni. Oba modele mierzyłam w rozmiarze 65D i miski są standardowe, dobre na mnie, nie wbija się krawędź (a wbija mi się w absolutnie wszystkich plungach oprócz effuniaka i opulence gel, nawet w tiffany plunge). Obwodowo mam tak, że standardowo noszę 65, ze strasznych rozciągliwców ew. 60 albo odpuszczam, z Effuniaka 70.

Camisha
    www.jagna.pl/ava-693-camisha-biustonosz-p-8736.html
    Ładnie wykonana, a jak na tą cenę to nawet bardzo ładnie. Wzorniczo mi się nie podoba, połączenie czerni i różu jest strasznie oklepane, tylko dlatego jej nie kupiłam. Boczki w porządku, jak na mój lekki biust porównywalna z średnim obwodowo brytyjczykiem (ale podejrzewam, że to porównanie przy cięższych biustach będzie przeważać na stronę brytyjczyków). Ma fiszbiny boczne. Ładnie zbiera i kształtuje, nie dziobuje wzdłuż skośnego szwu (jak np. Mileny). Polecam i pewnie sobie sprawię coś ładniejszego z tej konstrukcji.

Nella
    www.duoline.pl/biustonosz-ava-nella-%28637%29,id,9002.html
    Dużo ładniejsza wzorniczo, ale gorzej wykonana, pruła się na szwie. Generalnie dużo gorszy model. Brak fiszbin bocznych, widocznie i odczuwalnie dłuższe boczki z bardziej wiotkiego materiału. O ile Camisha była ok na pierwszej haftce, Nella była luźnawa na ostatniej. Miski dość podobne do Camishy, patrzę na te zdjęcia i jakoś nie pamiętam, żeby w Nelli rzeczywiście był dużo niższy mostek, ale może nie zwróciłam uwagi. Nie polecam.
    --
    62/82 -> 65D i okolice :)
  • 02.10.10, 00:58
    Podpinam się pod pytanie. Ładne te staniki i trafiają się naprawdę niezłe przeceny.
  • 02.10.10, 10:12
    też od jakiegoś czasu śledzę firmę :) Jeszcze się nie odważyłam spróbować, ale ceny kuszą... jak mi się marzy móc kupować komplety do 150zł ah :) W każdym razie coraz wiecej firm na rynku poszerza rozmiarówkę więc może kiedyś będzie to możliwe... o ile nie wpadną na wpaniały pomysł żeby swoje ceny podnosić do cen brytyjczyków jak to powoli np dalia robi ;/

• 02.10.10, 10:23
    Na wymiary 72/96 zamówiłam rozmiar 70G. Wygląda tak: sklep-body4u.pl/product/Biustonosz-AV-bialy,63985D#

Miseczkowo dobry, obwód raczej wiotki, niezbyt ciasny. Największym minusem były ramiączka - bardzo się rozciągały. Wykonanie staranne, miękka siateczka i śliczny haft. Konstrukcja przyzwoita. Za taką cenę zdecydowanie warto spróbować. Ja odesłałam, bo hafty mocno przebijały pod bluzkami.
  • 13.10.10, 12:05

Psuj-ka a jaki rozmiar brytyjczyków nosisz zazwyczaj? Bo zastanawiam się co na mój hiperboloidalny biust noszący zwykle brytyjskie 32 F lub effuniaki 75 DD. Wychodzi mi, ze ich obwód 70 powinien być ok- zwłaszcza, ze mi specjalnie ścisły nie jest potrzebny- ale ich miski to dla mnie zagadka, z tabelki na stronie kontri.pl wynika, ze w 70 F powinnam się zmieścić. Czy ich miski odpowiadają brytyjskim?
  • 13.10.10, 16:54
    W brytyjczykach noszę np. dużomiskowe 32F - Freya Deco, z Effuniaków prawdopodobnie 75E ;)
    Miski są trochę mniejsze, niż brytyjskie.
  • 31.10.10, 22:07
    Kupiłam ten stanik:
    www.sklep.avalingerie.pl/p,224,av_618.html
    Rozmiar 70 F i jest dobry- niestety nieco bardziej zabudowany niż na tej pani. Nosiłam go już cały dzień dla mnie wygodny.
  • 31.10.10, 23:22
    A dałabyś radę zrobić mu fotkę? Nie że na tobie, po prostu chodzi mi o to, jak wygląda bez fotoszopa. Kolor mi się podoba, ale nie ufam polskim zdjęciom katalogowym.
    --
    62/82 -> 65D i okolice :)
  • 02.11.10, 20:04
    Hej, spróbuję zrobić fotkę jutro.
  • 03.11.10, 21:44
    Mam nadzieję, że się przyda

img191.imageshack.us/img191/8692/dscn2230ak.jpg

img259.imageshack.us/img259/6052/dscn2229.jpg

img72.imageshack.us/img72/7870/dscn2225u.jpg
    img442.imageshack.us/img442/7668/dscn2228f.jpg
  • 04.11.10, 09:19
    Miałam go w koszyku, ale zrezygnowałam ze względu na puszapowość. Ale ładny jest. I gacie do niego też są ładne.
  • 04.11.10, 14:09
    A zapomniałam napisać, że były w nim takie cienkie wkładki, które od razu wyrzuciłam. Na szczęście nie były wszyte tylko wkładane. Nawet specjalnie nie wypychały ale były mi niepotrzebne, natomiast takie kieszonki mogą się przydać dziewczynom z asymetrią.
  • 29.10.10, 16:04
    we wszystkich polskich rozmiarówkach noszę 85F i czy to Ava czy Gaia to moge brać w ciemno!!!wiem ze 85 F to85 F
  • 08.04.13, 14:42
    Normalnie noszę 30G, a w Avie kupiłam dwa modele 70H i są dobre, dodam nawet, że są to moje ulubione biustonosze, super wygodne i ładne, nic mi się nie rozciągnęło, nie popruło i nie zmechaciło. Podobają mi się bardzo.
  • 19.04.13, 15:40
    Jako, że jestem bra fitterką pozwólcie, że i ja wyrażę swoją opinię na temat AVY. Prowadzę Salon Bielizny Iza-Bra Bielizna, Bra-fitting w Koziegłowach k. Poznania, w którym preferuję tylko i wyłącznie polskie marki bielizny. Z oczywistych względów znalazła tutaj swoje miejsce AVA, która zaraz po Kris Line wiedzie w nim prym. Semi - softowe biustonosze AVA doskonałe w swojej wąsko fiszbinowej konstrukcji dają tak bardzo pożądany przez wiele pań efekt " do góry i do przodu". Przy dobrze dobranym rozmiarze wysoki mostek idealnie dochodzi do klatki piersiowej rozdzielając w ten sposób piersi, a miseczki (full cup) okalają całe piersi formując z nich dwie ładne półkule. Rozmiarówka AVY w semi softach to 65 E-J,70 D-J,75 C-I, 80 B-H, 85 B-G,90 B-F,95 B-E. W tegorocznej kolekcji wiosenno - letniej rozmiarówka w wybranych modelach została poszerzona do 75 L, 80 K,85 J,90 I,95 H i 100 B-G. Dotyczy to modeli AVA 1047,1032,1037. Porównawczo z firmami brytyjskimi obwody AVY wypadają dość ciasno, a rozmiary miseczek są lekko zawyżone. Biorąc poprawkę na ciasność obwodu uważam, że w tak szerokiej gamie rozmiarowej miseczek większość z pań znajdzie tutaj coś dla siebie. Oceniając obiektywnie AVĘ muszę wspomnieć o jej mankamentach. Otóż zbyt mały zakres regulacji obwodu (tylko dwa stopnie zapięcia) znacznie ogranicza użytkowanie biustonosza. Przyznać należy, że obwody są dość mało ciągliwe. Jednak uważam, że standardowo regulacja powinna być co najmniej 3-4 stopniowa. Ponadto dwurzędowe zapięcia przy większych rozmiarach to trochę za mało. Zapięcie w rozmiarach biustonoszy np. od 65 H,70 G, 75 F i w większych obwodach w każdej wielkości miseczki powinno być zdecydowanie szersze - co najmniej trzy, jeśli nie czterorzędowe. To samo dotyczy szerokości naramek, które owszem są szersze niż normalnie, ale w większych rozmiarach miseczkowych ich szerokość powinna być zdecydowanie większa. Mam nadzieję, że AVA weźmie pod rozwagę wspomniane sugestie i kolejne modele będzie starała się udoskonalać. To tyle wiadomości technicznych. Jeśli chodzi o wrażenia designerskie biustonoszy AVA, to jest czym oko nacieszyć. Materiał, koronki, kolorystyka, ozdobne wykończenia mostka w postaci elementów kwiatowych, czy też słynnej AVowej łezki, w tej klasie biustonoszy nie mają sobie równych. W którymś z poprzednich postów przeczytałam o mechaceniu się materiału. Owszem, to prawda, bywało tak, ale w modelach tegorocznych sytuacja taka już nie ma miejsca. Ogólnie AVA zasługuje na duże uznanie. Widać rozwojowość tej marki bielizny, która w rozsądnej cenie (porównawczo z markami brytyjskimi) daje dobrą jakość wraz z doskonałą konstrukcją bra fittingową. Panie, które cenią sobie stabilnie utrzymany biust, a do tego chcą pięknie wyeksponować atuty swojej kobiecości zachęcam do sięgnięcia po AVĘ. Po ilości zadowolonych klientek, które po raz pierwszy spotkały się z AVĄ w moim Salonie i które wracają po nią notorycznie przy okazji każdej nowej dostawy, śmiem twierdzić, że AVA uzależnia :) W galerii zdjęć znajdziecie modele AVY z obecnej kolekcji, które pojawiły się już moim salonie. Galerię będę uaktualniać o każdy nowo pojawiający się model na rynku. Panie z Poznania i okolic zapraszam do salonu Iza-Bra Bielizna, Bra-fitting w Koziegłowach na profesjonalny dobór biustonosza (AVY i nie tylko) - szczegóły www.izabra.pl .
    Pozdrawiam bra fittingowo…
    Iza-Bra
  • 18.04.13, 15:30
    http://mc-media.kontri.pl/public/files/productimages/big/media_84009.jpg
    bardzo mi się podoba :-)
    --
    .............. fusy precz!
    http://www.suwaczek.pl/cache/7f30b97f4b.png
  • 18.04.13, 15:35
    http://mc-media.kontri.pl/public/files/productimages/big/media_79674.jpg
    i jeszcze jedna świetna dziewczyna :-)
    --
  • 19.04.13, 22:42
    modelki super, ale ledwo je widać z pod warstwy fotoszopa...
  • 19.04.13, 23:52
    no, ale i tak jest lepiej :-) nawet mimo fotoszopa ;-)
    --
  • 12.09.13, 10:15
    Mam stanik AVA orchid, stanik miękki na fiszbinach, rozmiar 70F i jestem bardzo zadowolona, fajnie trzyma biust, nie rozciaga się, nie mechaci, biust jest dobrze podtrzymany i ma ładny kształt, chętnie kupiłabym jeszcze jeden ale z tej serii maja tylko jeden kolor a reszta to głównie semi-soft a ja wolę soft, ale generalnie polecam bo to chyba najlepszy stanik jaki dotychczas miałam z grupy cenowej do 140zł, droższych nie miałam okazji nosić
  • 13.09.13, 10:49
    avalingerie.pl/pl-pl/model/av-1102-quinby-soft,320
    avalingerie.pl/pl-pl/model/av-1074-magett-soft,325
    avalingerie.pl/pl-pl/model/av-1106-newport-soft,331
    avalingerie.pl/pl-pl/model/av-1096-vance-soft,337
    Tyle z softów w najnowszej kolekcji :)
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • 19.09.13, 19:19
    :-)
    no gratulacje! póki co tylko 5 modeli, ale zawsze :-)
    tu można podejrzeć
    --
  • 19.09.13, 19:38
    Super, Brytyjki będą mogły poznać polską bieliznę.

Ale jednak w Polsce bardziej się opłaca ;)
  • 28.09.13, 20:39
    Od niedawna, także my w Satine testujemy dwa modele bazowe Ava 995 semi-soft - biały i czarny.
    Na mój gust i wiotki biust :) leżą super ( 65H) a mam porównanie z Dalią w semi-soft, są niższe pod pachą a łącznik bardzo wysoki. Boki misek nie wychodzą poza obrys sylwetki, mam wrażenie, że brodawki są kierowane bardziej do środka niż w innych semi-softach.
    Rozmiary to: 65e-j, 70d-j, 75d-i,80d-h,85....itd
    Myślę, że to jest dobry początek tej marki. Polecam przekonać się. Cena u nas to 85 zł po rabacie.

http://www.satine.pl/assets/php/asset_get_file.php/602/view/AVA_995_B.jpg

http://www.satine.pl/assets/php/asset_get_file.php/603/view/AV-995-CZA-75D.jpg
  • 03.04.14, 11:55
    Spróbuję tu jeszcze. Tu dokładniej wyjaśniam sprawę:
    forum.gazeta.pl/forum/w,32203,150377336,150377336,Niedrogi_biustonosz_na_krotki_czas.html
    Potrzebuję niedrogiego, ale nie byle jakiego ;) stanika na ostatni trymestr ciąży. Freye 34f już zaczynają być za małe.
    Polecicie modele, a przede wszystkim w jaki rozmiar celować przy wymiarach pod biustem 87 cm, w biuście 104 cm?
    Będę kupować przez internet. A jakoś nie dowierzam ich tabelce, wg której mój rozmiar to 85D

Bardzo liczę na pomoc.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • 06.03.14, 16:07
    Pierwszy - soft - biustonosz kupiłam wieki temu. Wspaniały i nie do zniszczenia. Ostatnio beżowy komplet z usztywnianym biustonoszem. Rozmiar 75F. Rewelacyjnie się noszą i chociaż nie są sportowe biegam w tym też na siłownię bonic nie wypada i nie ugniatają. Cena - doskonała do jakości jeśli ktoś kupuje sam będzie wiedział. sklep.avalingerie.pl - nowy sklep bardzo ładny. Jedyny minus na tę chwilę - że nie ma ślicznych kompletów w liliowym kolorze dla mojego rozmiaru ;( Jest sexi i znika pod ubraniami prawie tak jak beżowe.
  • 09.03.14, 19:08
    Nowa strona może i fajna, ale nie ma softów. W ogóle.
    Jak na sklep firmowy to tam nie ma w czym wybierać. Jestem zasmucona tym faktem.
  • 17.03.14, 18:42
    ganbaja napisała:

> Jak na sklep firmowy to tam nie ma w czym wybierać. Jestem zasmucona tym faktem

Chyba nigdy nie było tam specjalnego wyboru, zawsze jak tam zaglądałam, to trochę nędza była. Stroje kąpielowe teraz reklamują na fejsie, a w sklepie ich nie ma (są na Kontri, a u nich nie).
  • 09.06.14, 17:33
    Witam,
    zakupiłam niedawno biustonosz Ava, model 925 w rozm. 80G i jest idealny..
    Dokupiłam sobie więc dwa modele tej firmy 1125 i 1113 w tym samym rozmiarze i oba są za duże w misce.
    Co robić? Wymienić na mniejszą miseczkę? Boję się że tym razem będą za małe i co wtedy?
  • 09.06.14, 19:07
    A to dziwnie, normalnie push-upy są duże mniejsze w miskach (i przeraźliwie luźniejsze) od semisoftów. Na mnie pasuje 70F w semistoftach, z puszapów mam 70G, dobre w misce ale zbyt luźne. Zaskoczyłaś mnie.
    Jeszcze odnośnie semisoftów - obserwowałam na koleżance w sklepie ostatnio i o dziwno nie wszystkie leżały tak samo. Beżowy (chyba cafe latte czy coś takiego) i niebieski były super, czarny i biały (to chyba jakiś bazówkowy model był w podstawowych kolorach, z kryształową łezką na mostu) - miały jakieś pustki w misce, gorzej kształtowały i ogólnie odradziłam.
    --
    Martva Natura
    73/93
  • 10.06.14, 14:16
    Po pierwsze Ava 1125 nie występuje w rozmiarze 80g, w 80 największa miska to e.Model 925 w Avie wypada dużomiskowo.Ava 1113 wypada imo normalnie jak inne Avy .Jestem więc zdziwiona ,że Ava 1113 80g była większa w misce od Avy 925 80g. Na pewno mniejsza wypada Ava 924.I tutaj jeżeli zmierzysz 924 i 1113 80g to na pewno wielkość miski wypadnie zupełnie inaczej.
  • 14.06.14, 09:32
    Zgadza się! Zakupiłam dokładnie 1155 80G i 1113 80G.
    Oba mają dokładnie taką samą miseczkę i wydaje się jakby o jeden rozmiar większą od 925 w rozmiarze 80G.
    Chodzi mi teraz tylko o to czy wymienić na mniejszą miskę czy wybrać inny model.... tylko jaki?
    Możecie coś doradzić?
  • 01.07.14, 01:12
    Drogie biuściaste, proszę o pomoc!
    W desperacji szukam kostiumu kąpielowego, obiegłam wszystkie sklepy w Krakowie, nie udało mi się znaleźć niczego sensownego, więc muszę chyba zamówić coś online.
    Spodobało mi się kilka kostiumów z Avy, ale nigdy nie kupowałam ich bielizny i nie mam pomysłu, w który rozmiar celować. Aktualne wymiany: 67/88, najlepiej dopasowane staniki to 65F od Ewy Bień (czasami E). Mierzyłam też kostiumy Freya - 28FF było idealne (FF to był szok ;).
    Czy 65F z Avy będzie porównywalne do tego od Ewy Bień? Chodzi mi przede wszystkim o obwód - czy to "uczciwe 65"? Jeśli jest luźniejszy, będę musiała odpuścić :(
  • 01.07.14, 10:02
    Nie mam pojęcia jak wypadają kostiumy, jeśli chodzi o obwody :/ Staniki z Avy w Krakowie w dość dużym wyborze rozmiarów ma pani na Długiej 33 (za przystankiem Pędzichów) i wspominała ostatnio że Ava wypuściła kostiumy, ale się w hurtowni nie spodobały i odesłali.
    W stanikach - z moich doświadczeń wynika, że semi-softy są uczciwie ścisłe (70-tka od nich jest stabilniejsza niż Rea z EB w w 65), ponoć fullcupy i softy też, natomiast push-upy jakby z innej firmy, ciągliwe jak rajstopa. Może się coś zmieniło od ostatniej kolekcji. Kostiumy niby pokazują na większej modelce, co by sugerowało solidność obwodową, ale nie wiem.
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • 01.07.14, 13:45
    z tego co mi wiadomo obwody kostiumów kąpielowych zAvy wypadają ciaśniejsze.Także na Twoje wymiary może być dobra nawet 70.Widziałam te stroje na żywo ,mi akurat podobają się.Na zdjęciach katalogowych wyglądają gorzej.
  • 02.07.14, 18:07
    Dziękuję!
  • 06.07.14, 14:18
    Jak dobrze, że nie kupiłam kostiumu w ciemno! Dziękuję za ostrzeżenie!

Udało mi się znaleźć w sklepie kostium, upatrzony wcześniej w internecie (sk-3, granatowy w białe prążki). Pani namówiła mnie na zmierzenie 75D (!), bo Ava ma nietypową rozmiarówkę. Okazało się, że ... w obwodzie jest tylko trochę za luźny, ale w miseczkach hula wiatr (na większej piersi o rozmiar za duże, na mniejszej - o dwa). Czyli zamiast 65E, które wychodzi mi z wymiarów, powinnam mieć 70C - ale takiego rozmiaru nie produkują, bo to linia na duży biust.
    Bardzo żałuję, bo kostium był ładny, wykończony słabiej niż Freya a nawet Ewa Bień, ale efektowny, o fajnym kształcie miseczek i w naprawdę dobrej cenie (wszystkie ich kostiumy można kupić za max.120 zł).

To niesamowite... Jeden biust, a pasują na niego rozmiary od 60JJ do 70C, dla 80% firm jestem zbyt biuściasta, a dla tej jednej za mało :D
  • 07.07.14, 10:13
    O, a gdzie dopadłaś stacjonarnie? :)
    --
    Martva Natura
    73/93
  • 19.07.14, 14:32
    Ostatnio sporo mi się przytyło i musiałam kupić większe staniki. Wcześniej nosiłam obwód 75 i miskę H, a teraz zakupiłam dwa biustonosze w rozmiarze 80H. Taki rozmiar dobrała mi braffiterka. Ogólnie miski są dobre, obwód też (75 był za ciasny), ale mam jedno bardzo duże zastrzeżenie. Te staniki są potwornie pancerne ;/
    Mam te dwa modele:
    www.avalingerie.pl/pl-pl/model/biustonosz-av-1116-semi-soft,356
    www.avalingerie.pl/pl-pl/model/biustonosz-av-1134-semi-soft,353
    W obydwu potwornie przeszkadza mi to, że obwód jest taki szeroki w poprzek ;/ Zwija się i wpija pod pachy i w boczki.
    W modelu AV 1134 jest mega wysoki mostek, który też uwiera.
    Jestem potwornie rozczarowana ;/ Biustonosze musiałam kupić, ponieważ stare już były za małe, ale teraz się męczę w pancerniakach ;/ Na dodatek słabo podtrzymują biust...
    A tak lubiłam Avę :(
  • 21.07.14, 14:48
    Mam trochę podobny problem z niektórymi modelami. Przeszkadzają mi boki, które praktycznie nie są podkrojone od dołu. Przez to dolny koniec fiszbiny bocznej wbija mi się w bok przy ruchach, a gdy się ten element usunie, to bok zaczyna się fałdować.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 21.07.14, 20:09
    Mi się wbija koniec fiszbiny bocznej głównie przy siedzeniu - jest to bardzo niewygodne ;/
  • 22.07.14, 14:51
    Mnie też. To jest częsty problem w polskiej bieliźnie, podobnie mam z półusztywnianym Lupoline. Jak rozłożysz taki stanik na płasko, i porównasz z przeciętnym brytyjskim, to zauważysz, że w brytyjskich (np. Panache, Freya) bok z reguły jest wyżej w stosunku do dołu niż w polskim. Mam wrażenie, że te fiszbiny boczne często są wyłacznie po to, żeby się bok nie marszczył. A wystarczyłoby, żeby był węższy. Na pewno poruszę to w recenzji Avy, tylko nie wiem, czy firma w ogóle czyta takie rzeczy. Z komunikacją na fb jest podobno problem :(

--
    Stanikomania!
  • 22.07.14, 22:17
    Z komunikacją na FB bywa różnie - ale imho zawsze i wszędzie warto pomarudzić, jeśli coś nam się nie podoba.
    Ja bym chciała od nich jakieś fajne konstrukcje na średni biust - mój jest na nie wyraźnie za mały. Jakiś plandżyk albo halfik, a nie fullcup, bo ich semisofty ostatnio są chyba bardziej fullcupami, przynajmniej na mnie.
    --
    Błyskotki Martvej :)
    73/93
  • 10.11.14, 14:07
    Ja bym chciała od nich coś z konstrukcją ichniejszych push-upów ale w rozmiarze 80H, ale na fb mi odpisują, że nie produkuje się dużych rozmiarów w takich formach.
    Mi na fb zawsze odpisują bez problemu.
  • 06.11.14, 18:06
    Byłam dziś w DH Wanda w Krakowie, zmierzyłam dwie Avy, po czym tak mnie natchnęło i zajrzałam na stronę, jest już nowy katalog (wcześniej niby wisiał, ale się nie otwierał).
    Chyba zupełnie wypadłam z targetu jednak.

http://www.avalingerie.pl/uploads/cache/6f3787bb472cc5bc5cf8620c5bd57862.jpg
    1220, mierzyłam go dzisiaj, ładny, ale za duża powierzchnia jak na mój gust. Wyraźnie widać, że poszli w konstrukcje na duże biusty, ale na rany Bogini, mój jest ledwie średni ;)

http://www.avalingerie.pl/uploads/cache/7b09e479b0568f10963a34afa5376f2d.jpg
    1202, chyba ten sam krój co ich wcześniejsze halfy, ale chyba ktoś sobie uświadomił że to jednak nie jest half. Chociaż nie jestem absolutnie pewna, czy to ta sama konstrukcja, bo tu widzę dwa pionowe cięcia, a poprzednia miała jedno? W każdym razie jak etniego ponowca nie kupiłam, bo był za blady, tak tego też nie kupię, bo to taki zwykły czarny stanik. Wzorniczo w tej konstrukcji wygrywa Gorsenia, której wprawdzie nie miałam jeszcze okazji mierzyć, ale powinnam się załapać na rozmiarówkę (w Avie, przyznaję, jest sporo szersza).

http://www.avalingerie.pl/uploads/cache/8c7883300c2ec45e5c4033104e4197f5.jpg
    1223, wzbudził we mnie cieplejsze uczucia, bo konstrukcja jest ciut inna niż w całej reszcie push-upów - nie ma tylko jednego, ukośnego cięcia (co owocuje trochę kanciastym profilem), tylko jest jeszcze jedno względnie pionowe z dołu, mam nadzieję że maczała w tym biustonoszu palce osoba odpowiedzialna za inne, kulkująco-zbierające modele :) Coś jeszcze pisali na FB, że mostek jest niższy. Żeby nie było bardzo różowo, uważam że kolor jest bez sensu, ale może dałby się ufarbować na ciemny fiolet :P Jestem gotowa na niego zapolować.

Pani z Wandy coś wspominała, że oni rezygnują z kolorów, ale po zajawce na Stanikomanii coś nie bardzo w to wierzę, za to w katalogu który mi pokazała była rzeczywiście tylko bazówka (właśnie mi przyszło do głowy, że może to był po prostu bazówkowy katalog, ha!)

--
    Błyskotki Martvej :)
    73/93
  • 10.11.14, 13:49
    Dzięki za opinię. Ja powoli przestaję lubić Avę - za pancerność w dużych rozmiarach, za szerokie ramiączka, które się zwijają i zsuwają, no koszmar, za wysoki mostek i za drapiącą koronkę.
    Ten ostatni super - zależy mi na niskim mostku, ale niestety, w moim rozmiarze są coraz wyższe.
    A nosiłam Avę tyle lat...
  • 27.10.15, 21:34
    Witam
    Można powiedzieć, że jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził. Dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące produkowanej przez nas bielizny. Wiele można dyskutować o funkcjonalności, a jednocześnie wyglądzie i cenie bielizny. Chcąc pogodzić w jednym produkcie dobrą cenę, funkcjonalność i elegancki wygląd stale poszukujemy nowych surowców i konstrukcji bielizny co nie zawsze się udaje. Krytyka napędza nas do jeszcze większych wysiłków zmierzających do udoskonalenia naszych produktów. Zaznaczam, że nigdy nie odmówiliśmy przyjęcia zasadnej reklamacji co miało miejsce przy wadliwych ramiączkach, a wada ich ujawniała się po pewnym czasie użytkowania biustonosza. Zachęcam wszystkie Panie do kontaktu z naszą firmą w celu wymiany uwag i zdobycia większej ilości informacji o produkcie u źródła. Z wyrazami szacunku Zarząd Firmy AVA.
  • 10.11.14, 16:38
    Oni mają oddzielny katalog na bazówkę :) Wiosennego nie mam (pewnie jeszcze nie istnieje), ale w aktualnym jesienno-zimowym są kolory.

--
    Stanikomania!
  • 25.09.17, 13:13
    cześć dziewczyny.
    ostatnio kupiłam biustonosz firmy Ava..super się nosi bo drut nie ciśnie i to jest to czego najbardziej oczekiwałam po bieliźnie...Dawniej drut cisnął i odczuwałam dyskomfort..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.