Dodaj do ulubionych

Kiedy WYGODA (delikatność) jest NAPRAWDĘ ważna

09.05.11, 22:20
Czyli jak zasypać przepaść między typowymi "naszymi" stanikami a niczego niepodttrzymującymi stanikami noszonymi przez wiele kobiet, dla których klasyczne staniki nie są wystarczająco delikatne.

To nie jest wątek dla osób, szukających zwykłej wygody.

To jest wątek dla wszystkich kobiet, które odczuwają (czy to stale czy czasowo) te świetnie podtrzymujące staniki jako niewygodne.

Wystarczy SKŁONNOŚĆ DO PUCHNIĘCIA, CZY NADWRAŻLIWOŚĆ SKÓRY z dowolnego powodu (nie tylko CIĄŻĄ, CHOROBA, WIEK) i nagle pojawia się problem z klasycznymi stanikami.
Wtedy trzeba dobierać staniki inaczej. Często zupełnie inne marki niż dotychczas.

ALE
To nie znaczy, że trzeba wylądować w niczego niepodtrzymującym "staniku rosnącym razem z biustem" (kobiety w ciąży) czy innym ciągnącym się we wszystkie strony bezfiszbinowcu bez żadnej konstrukcji, który NICZEGO nie podtrzymuje. A tak to właśnie często wygląda. Dlatego...

POSZUKAJMY ROZWIĄZAŃ

1) Staniki z miękkimi fiszbinami

Kiedy ja znalazłam się w podobnej sytuacji i po tygodniach leżenia w ciężkim stanie w szpitalu bez stanika, zapotrzebowałam biustonosza i do leżenia i do rehabilitacji, a wszystkie moje staniki okazały się za ciasne i nagle nie byłam w stanie znieść twardych fiszbin, przeprosiłam się z Triumphem i dobrałam rozmiar "pod opuchliznę" dzięki której nagle wpadłam w ich rozmiarówkę (początkowo to był 85F Precious Desire W, potem 80G Rich Desire W). Co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo dopiero w staniku z elastycznymi fiszbinami daje się to leżeć to ćwiczyć.
A prawdziwa lobbystka potrafi dobrać stanik do każdych okoliczności :)
Co mnie zdziwiło - że te fiszbiny są wysokie, ale nie mają szans mnie uwierać.

CO MAMY DO WYBORU?
Z firm zapewniających jakiekolwiek podtrzymanie?
I oczywiście w chociaż znośnej rozmiarówce?

-Triumph ma serię Desire (drogą bo w okolicach 170 zł, miłą w dotyku, z urodą porównywalną z Fantasie, z wygodnymi fiszbinami, doprowadzoną do G, będącego jak mi wyszło po przeliczeniu mojego opuchniętego w podbiuściu rozmiaru, odpowiednikiem brytyjskiego GG).
Ma też model Amourette, w klasycznej, brzydkiej wersji doprowadzony do G, w ładniejszej ledwie do E. I ta klasyczna wersja ma obwód o jakieś 10 cm realniejszy od tych ładnych Desire. Tak to przynajmniej wyglądało przy mierzeniu. I to tłumaczy pewnie chwalenie tego modelu jako jedynego tej firmy przez niektóre biuściaste dziewczyny. W dotyku nie był też taki miły jak Desirki. Jest w zbliżonej do nich cenie, ta ładniejsza wersja, ze słabą rozmiarówką jest znacznie tańsza.

Co jeszcze mamy do wyboru?

Może Felina?
Ktoś coś może bliżej napisać?

2) Bezfiszbinowce - czy istnieją sensowne bezfiszbinowce?
Takie zapewniające jednak jakiekolwiek podtrzymanie, nierozciągające się bez sensu?
I oczywiście też w przynajmniej znośnej rozmiarówce, a nie w badziewnym "do D". Jeśli tak, to w jakich firmach?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)

Najbardziej liczę tu na Mahedę.
Żadna bra-fitterka nie zna całego rynku tak dokładnie, bo Maheda jeździ po Polsce i spotyka się z kobietami, dobierając im staniki najróżniejszych marek, nie zajmując się ich sprzedażą. Mam nadzieję, że podzieli się z nami w tym wątku swoją wiedzą :)

Mam nadzieję, że wypowiedzą się też inne bra-fitterki.
I osoby, które z racji nadwrażliwości naprawdę potrzebują szczególnych rozwiązań.

--
Jak pozbyć się boczków?

Kasia Figura nie jest jabłkiem
Edytor zaawansowany
  • mszn 09.05.11, 22:49
    Kupowałyśmy z mamą dla niej staniki w OnlyHer i mam w pamięci taki obrazek: Aga skręca fiszbinę z Bestforma w okolicach 80F prawie w supełek. Potem mamę podpytywałam i przyznała, że stanik niewyczuwalny - a przy Fantasie bardzo narzekała.
  • noszebiustonosze 10.05.11, 08:48
    Mszn,
    Podziel się informacją z poszukującymi takich staników - o jakim modelu piszesz, ponieważ nie wszystkie staniki Bestforma mają miękką fiszbinę.
    Miękką ma Louisiana, Bilbao, Salina.

--
    www.noszebiustonosze.pl
  • bluemacia 10.05.11, 09:24
    Dla mnie pierwszy na liście super felikatnych staników jest BestForm Sofia. To stanik bawełniany z fiszbinami. Bawełna jest niesamowicie miękka i delikatna. Mam w wersji białej i żadnego innego nie zakładam tak często. Jedyny, który nie zostawia żadnych trwałych śladów - miewam nawet ranki od haftek.
  • noszebiustonosze 10.05.11, 11:16
    Bluemaciu,
    Sofia jest rewelacyjna. Grono jej entuzjastek wciąż się powiększa, zresztą ja także jestem jej zagorzałą fanką :) Wrażliwym paniom "podchodzi", no i na asymetrię jest jak znalazł.
    Nie zmienia to jednak faktu, że wymienione przeze mnie wcześniej modele mają miększe fiszbiny.

--
    www.noszebiustonosze.pl
  • kasica_k 10.05.11, 12:01
    Moim zdaniem warto przyjrzeć się karmnikom D+:

1) Hot Milka nie czułam na sobie zupełnie, nie mam co prawda wyjątkowych wymagań, ale komfort sobie jednak cenię. Biust wyglądał normalnie, z grubsza jak w fiszbinowcu. Ostatnio powiększyli zakres do H.

2) Warto chyba też przyjrzeć się Cake Lingerie, zwłaszcza modelowi Turkish Delight z miękkimi fiszbinami, ale tylko do FF nietety: www.cakelingerie.com/collection/flexible-wire/turkish-delight-balcony.html
    Przymierzałam go i był bardzo wygodny, fiszbiny mięciutkie, zupełnie inne niż w zwykłych stanikach, niestety rozmiar nie mój.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • clarisse 10.05.11, 13:54
    No ja na pierwsze 3 miesiące karmienia miałam biustonosz Royce Sophie, bezfiszbinowy full cup, typu chomąto - u mnie się sprawdził rewelacyjnie, miski miał wprawdzie za duże trochę, ale dzięki temu mogłam sobie tam władować jeszcze kompres z lodem ;)

Z tego co widzę Royce robi też biustonosze dla amazonek, więc na pewno na ową wygodę musi zwracać uwagę.

Tylko nie wiem jak u nich z rozmiarówką - 3 lata temu mieli taką trochę z księżyca (nie brytyjską, ale dość szeroką) - potem widziałam ich już w normalnej brytyjskiej, więc nie wiem.

Z tym że ja akurat wtedy nie miałam prawie żadnych wymagań estetycznych względem stanika. Wystarczyło, że podtrzymywał dobrze, piersi miałam w nim dwie, a nie jedną albo cztery, i nigdzie mnie nie dziobał ani nie obcierał, bo obgryzione piersi bolały mnie bez pomocy stanika ;)

--
    Clarisse
    Panache 32JJ
    Freya 30K
    Effuniak 70K/KK/L
    BiuBiu
  • katriel 17.06.11, 00:11
    Ja miałam royce sadie (nie wiem, czym to się różni od sophie, na zdjęciach wyglądają
    tak samo) i zgadzam się, że jest niezwykle wygodny. Ale zapięcie na plecach (haftki)
    jednak ma, więc wątkodawczyni prawdopodobnie nie urządzi.
  • sprezzaturka 10.05.11, 14:14
    Oj, co do Hot Milków to mam poważne zastrzeżenia. Mierzyłam ostatnio kilka modeli i doszłam do wniosku, że ładnie wyglądają i podtrzymują tylko w katalogu :( Nie dość, że o żadnym dekolcie nie ma co myśleć, bo to staniki z golfem są, to jeszcze spłaszczały mi biust do kształtu jajek sadzonych.
    Nie, miski nie były za małe, próbowałam większych i w nich z kolei było pusto...
    Zastanawiam się, jaka firma robi coś sensownego Z FISZBINAMI w rozmiarze około 85FF?
  • maith 10.05.11, 21:24
    To nie jest wątek, w którym wygodniejszy stanik mógłby zostać zdyskwalifikowany przez nienadawanie się do dekoltów czy gorszy kształt.
    Podtrzymanie też nie musi być super, po prostu musi być wyraźnie lepsze od tych niczego nie trzymających badziewi, noszonych przez tak wiele Polek.

Mamy zasypać tę przepaść, pokazać coś pomiędzy. A nie przeskoczyć nad nią do typowych "naszych" staników :)

--
    Jak pozbyć się boczków?

• pierwszalitera 11.05.11, 14:25
    maith napisała:

> Podtrzymanie też nie musi być super, po prostu musi być wyraźnie lepsze od tych
    > niczego nie trzymających badziewi, noszonych przez tak wiele Polek.

Jeżeli chodzi tu też o staniki pośrednie i największą wagę przywiązuje się do wygody, to nieco mniejszym biustom mogłabym polecić markę Hunkemoeller i ich bazowy stanik T-Shirt-BH, model Ultra Soft. Stanik jest niesłychanie skórolubny, wykonany z gładziutkiej mikrofibry, miseczki są miękkie, bezszwowe, obwód szeroki, wygodny, ramiączka niegryzące, fiszbiny bardzo przyjazne. Obwody od 70, wcale nie takie rozciągliwe, miseczki tylko do F, ale jest to nawet dosyć pojemne F. Bywają dni, w drugiej połowie cyklu, kiedy trochę puchnę, staję się wrażliwa i nie mogę wytrzymać na ciele żadnej gumy, ale ze stanika zrezygnować nie mogę, bo biust boli przy każdym ruchu. Normalnie noszę brytyjskie 32E, przy pms-owej górce mam więcej, tego Hunkemoellera zakładam wtedy w rozmiarze 75F i czuję się jakbym miała na sobie jedwab. Może służyć też do spania. Pięknością nie grzeszy, biust formuje tak sobie, raczej oddaje naturalny kształt, ale można dostać go w trzech kolorach, czarny, biały i intensywny niebieski. Zaletą jest moim zdaniem cena, w niemieckich filialach kosztuje jakieś 18 euro, czyli około 70zł. Przebija więc sporo droższy Triumph.
    Podobny model (T-Shirt-BH, model Basic), ale z lekkim usztywnieniem (gąbka) i innym mostku (wolne miseczki) występuje w miseczkach E-H (70-85). Wygląda na podobnie delikatny dla ciała, ale nie sprawdzałam na sobie. Tylko jako czarny i biały. Cena nieco wyższa, 23 euro.
    O ile wiem filiale Hunkemoellera znajdują się w wielu krajach Europy, zwłaszcza północno-zachodniej. Sklepy są zwykle centralnie, więc warto tam wejść przy okazji, chociażby po to, by kupić sobie jakąś przecenioną piżamkę, mają bardzo wesołe rzeczy, a sprzedają góry i doły osobno, co jest bardzo praktyczne.
  • azymut17 10.05.11, 12:26
    Dobrym rozwiązaniem mogą być staniki bez fiszbin, ale z usztywnianą, formowaną termicznie miseczką (moulded). Odpadają uwierające szwy. Zakres rozmiarowy jest niestety niewielki, Audelle ma model do miseczki D:
    audelle.pl/strona/nasze-marki/audelle/audelle-kolekcja-bazowa/audelle-athena.html
    a Cake Lingerie ma takie karmniki do brytyjskiego F:
    www.cakelingerie.com/cake-shopping/other/products/Meringue-32?osCsid=a7ljblbs7rj6jq9pckmk0340n2
    www.cakelingerie.com/cake-shopping/other/products/Toffee-37?osCsid=a7ljblbs7rj6jq9pckmk0340n2
  • marciasek 17.05.11, 02:21
    ale athena, o ile dobrze pamietam, ma fiszbiny - ?
  • azymut17 17.05.11, 09:25
    Niektóre modele z serii Athena je mają, dlatego pisałam o wariancie bezfiszbinowym, opisanym na zalinkowanej przeze mnie stronie. Nie mam teraz dostępu do katalogu, więc nie mogę podać numeru, ale można go obejrzeć w sklepie Figleaves:
    www.figleaves.com/uk/product.asp?product=Lepel-Athena-soft-bra&product_id=LL-17349&size=&colour=Nude
  • kasia_grubasia 10.05.11, 15:01
    Nie bardzo rozumiem dlaczego miałyby nie istnieć sensowne, podtrzymujące bezfiszbinowce. O ile mi wiadomo, większość staników sportowych to bezfiszbinowce, a część z nich naprawdę dobrze podtrzymuje biust (np. SA). Drugi punkt to stare, dobre, bezfiszbinowe Playtexy i Triumphy. Nie macałam bardzo dużych rozmiarów, ale wydaje mi się, że dobrze dobrana Doreen jest wygodna i podtrzymuje lepiej niż niejeden sportowiec. A doprowadzona jest do europejskiego J, więc nie jest jakoś tragicznie z tą rozmiarówką. Kształt wprawdzie mocno retro, ale moim zdaniem można to złagodzić (czyt. spłaszczyć) obcisłą podkoszulką z mięsistej dzianiny.
  • czarna.aza 10.05.11, 15:32
    Czy wszystkie modele Desire firmy T mają miękkie fiszbiny?
    Ktoś wie?

Mnie jest we wszystkim niewygodnie :(((

Szukam np. amourette 300w w rozm. 70F bezskutecznie...
    75 F i okazał się ogromny!
    ( kiedyś nosiłam mniejszy - byłam znacznie szczuplejsza - i był wygodny, więc pomyślałam, że może warto do niego wrócić, tylko w większym rozmiarowo wydaniu... ale coś na taki rozmiar nie mogę trafić )
    Mam 77/102 i jestem coraz bardziej zniechęcona poszukiwaniami... czegokolwiek wygodnego!
    Obecnie noszę freykę estelle, która wydała mi się najmniej niewygodna ze wszystkiego, co mierzyłam ( nie raz i nie dwa i w kilku miejscach), ale cały czas ją czuję, przeszkadza mi, pije w "bułki" z przodu koło pach... Fakt, że pije mniej niż pozostałe staniki, ale jednak!
    :(
    Jakoś tak ciągle trafiam, że coś wydaje się być wygodne, ale akurat nie ma właściwego rozmiaru... czekam kilka tygodni (!!!) po czym okazuje się, że to jednak nie to...

Może schudnięcie to rzeczywiście jedyne rozwiązanie....???
    Buuu...
    :(
  • ja_joanna 11.05.11, 04:25
    Też za czasów Lobby i BF miewałam takie stany, że nie byłam prawie albo w ogóle w stanie nosić stanika. Do Twojego postu dopiszę również kwestie typu astma i problemy lękowe. U mnie jedno i drugie spowodowało kilka razy kilkumiesięczne przerwy w noszeniu staników w ogóle. Gdy nie dało się zupełnie bez, sięgałam do staników starszych, sprzed uświadomienia, albo do mojego pierwszego uświadomionego stanika czyli Esprit. Który mimo bardzo intensywnego używania prawie się nie rozciągnął, ale równocześnie był po prostu najmniej wyczuwalny ze wszystkich (przyjemny materiał, chyba miękkie fiszbiny, zawyżony obwód, tzn. przy wówczas noszonych 65tkach nosiłam tego Esprita w 70E).

W tej chwili zmieniły mi się kompletnie wymiary, bo przytyłam 20 kg na lekach (proszę o nie wchodzenie w temat, już się na ten temat nagadałam :)), do niedawna mogłam nosić effuniakowe mchy lekko powyżej mojego obwodu pod biustem (w sensie długości), ale w tej chwili z nich miskowo wyrosłam. Dostałam na urodziny stanik Frilly Intimates Brooke (mało znana odnoga Panache, z tego, co udało mi się wybadać), w każdym razie jest to stanik, który nie daje jakiegoś super podtrzymania, formowanie też trochę pozostawia do życzenia, ale ma ten plus, że go po prostu w ogóle nie czuję i w związku z tym na takie okazje mogę polecić.
    A tu link: www.oui.pl/frilly_intimates/

Asia

--
    Busenfreundinnen czyli
    Lobby Biuściastych po niemiecku
  • maith 14.05.11, 13:36
    Zastanawiałam się nad ich dopisaniem, ale miękkie fiszbiny faktycznie mają i potwierdzam, że da się ją przez jakiś czas nosić w stanie mocno podwyższonej wrażliwości.
    Generalnie w porównaniu z desirkami Triumpha Asanka wygrywa wyglądem, a Triumph wygodą i trzymaniem biustu w miseczkach, bez ich wyjeżdżania pod pachy (chodzi o różnicę w typie fiszbin, a nie w szerokości obwodu).
    Ale to jest porównanie staników za 170 zł ze stanikiem za 50, no powiedzmy z przesyłką, 60 zł.
    Asanka porównana z czymkolwiek w podobnej cenie może nie mieć konkurencji.

--
    Jak pozbyć się boczków?

• maith 21.12.11, 16:26
    Nie wiem, może w małych rozmiarach jest inaczej, ale w dużych w tej kategorii w pierwszej kolejności odrzuciłabym Panache i Cleo. Mają wybitnie sztywne i wyższe po bokach fiszbiny.

--
    Dzień Niepodległości radośnie - stylizacje na 11 listopada

Kawa na ławę - linki przydatne w lobbowaniu
  • clarisse 21.12.11, 17:30
    Odnośnie Panaszów - czy ktoś sprawdzał najostatniejsze modele?

Bo ja mając wstręt lekki do Tang, Ariz, Harmonek i takich tam, przymierzyłam parę miesięcy Ferna (jaśniejszego) i zdziwiłam się bardzo. Leżał bardzo dobrze - musieli zmienić szerokość fiszbin, nie ma mocnych. I nie kłuł mnie w pachę (mierzyłam albo 30K albo 32K - nie pamiętam niestety :( ) - a normalne Panaszki właściwie już przy misce J dawały mi do wiwatu. Tylko właśnie - nie zastanawiałam się nad takimi rzeczami jak giętkość fiszbin bo nawet do głowy mi nie przyszło.

Może ktoś ma pod ręką i mógłby porównać :)
    --
    Clarisse
  • justinehh 21.12.11, 23:42
    Śliwkowy Fern w rozmiarze 32gg ma fiszbiny szerokości 16 cm. Sztywne, ale nie kłują pod pachą ( mnie przynajmniej). No i to w ogóle nowa jakość, obwód się nie podwija, ramiączka regulowane w całości...
    --
    pstrykam
    Polka w UK
    80/103
  • maith 29.12.11, 19:15
    Hmm, to może sugerować, że GG-plusy być może zaczęły być produkowane w standardach ich G-minusów. Miałam Tango za czasów 75FF i tak je właśnie oceniałam - sztywne, ale nie aż tak kłujące.
    To co przymierzyłam ostatnio (z ich klasycznej kolekcji)... musiałam założyć z pomocą, z rękami w górze i potem się tych rąk nie dało w ogóle opuścić, bo... fiszbiny zaczynały się o wiele za wysoko ;)
    Czyli rozumiem, że najnowsza kolekcja ten problem likwiduje.

Ale nawet to 75FF, bez problemów z wysokością, miało fiszbiny nie tylko sztywne, ale też o cienkich tunelikach. W porównaniu do tunelików choćby Freyi czy Fantasie, gdzie te fiszbiny są pokryte znacznie bardziej mięsistym materiałem.
    Tak czy inaczej, akurat w tej grupie bym Panache nie polecała...

--

• maith 21.12.11, 16:35
    Na razie znalazłam dwa, doprowadzone do faktycznie dalekich rozmiarów:
    -Elomi Caitlyn PER (nie mylić z fiszbinowym Elomi Caitlyn).
    www.bra-dreams.pl/product-pol-356-Biustonosz-Elomi-Caitlyn-PER.html
    Zwykłe Caitlyn już jest dość wygodne, bezfiszbinowe powinno być jeszcze lepsze (sama nie sprawdzałam, ale byłoby dziwne, gdyby nie było wygodniejsze). Różnicę w kształcie widać na zdjęciach obu tych modeli. Czy w realu będzie gorzej, nie wiem.

-Royce Charlotte Comfort (nie mylić z karmnikiem i sportowcem, nie muszę dodawać, że ten najtrudniej znaleźć)
    www.bra-dreams.pl/product-pol-339-Biustonosz-Royce-Charlotte-BLACK.html
    Ten nawet mierzyłam. Na tyle na ile da się ocenić na szybko, to jest bardzo wygodny, natomiast kształt robi... jak to bezfiszbinowiec.

--

• christelle.pl 29.12.11, 16:09
    Uważam, że w takim wypadku dobrą pozycją jest również innowacyjna technologia firmy Corin - o której więcej w linku poniżej :
    www.corin.pl/pl/IDEALNY_BIUSTONOSZ
    Fiszbina - jak w temacie - pracuje tzn. nie uwiera nas, a układa się tak jak rusza się nasze ciało.
    Warto zwrócić uwagę, iż dostępna rozmiarówka jest szeroka, obwody 65-95 oraz miseczki B-H (nie we wszystkich obwodach).

Kilka propozycji w ciekawych kolorach oraz modelach :
    christelle.pl/corin-selene-soft-balkonik-purple-p-1748.html
    christelle.pl/corin-selene-soft-purple-p-1747.html
    christelle.pl/corin-selene-soft-grey-p-1749.html
    christelle.pl/corin-beverly-12824-p-1683.html
    --
    Christelle galeria rajstop & bielizny
    www.christelle.pl

Jesteśmy na Facebook'u!
  • roza_am 29.12.11, 17:11
    > Uważam, że w takim wypadku dobrą pozycją jest również innowacyjna technologia f
    > irmy Corin - o której więcej w linku poniżej :
    > www.corin.pl/pl/IDEALNY_BIUSTONOSZ
    > Fiszbina - jak w temacie - pracuje tzn. nie uwiera nas, a układa się tak jak ru
    > sza się nasze ciało.

Czy to jest opinia na podstawie własnych doświadczeń, czy tylko cytat z materiałów reklamowych danej firmy?
    Co to znaczy, że fiszbina "pracuje"? Chodzi o to, że jest miękka? Jak się ma do innych znanych miękkich fiszbin (Cake Lingerie, Bestform, M&S itp.) - jest podobna czy czymś się różni (jeśli tak, to czym)? Im więcej szczegółów i precyzji w opisie, tym więcej zyskają osoby szukające informacji w tym wątku, same marketingowe ogólniki niewiele klientkom mówią.

> Warto zwrócić uwagę, iż dostępna rozmiarówka jest szeroka, obwody 65-95 oraz mi
    > seczki B-H (nie we wszystkich obwodach).

Miseczki B-H w polskiej skali rozmiarów to zaledwie rozszerzona rozmiarówka, a nie szeroka.

--
    Gdzie kupić porządny stanik
    stanikowamapa.prv.pl
  • christelle.pl 29.12.11, 18:41
    > > Uważam, że w takim wypadku dobrą pozycją jest również innowacyjna technol
    > ogia f
    > > irmy Corin - o której więcej w linku poniżej :
    > > www.corin.pl/pl/IDEALNY_BIUSTONOSZ
    > > Fiszbina - jak w temacie - pracuje tzn. nie uwiera nas, a układa się tak
    > jak ru
    > > sza się nasze ciało.
    >
    > Czy to jest opinia na podstawie własnych doświadczeń, czy tylko cytat z materia
    > łów reklamowych danej firmy?

Jest to opinia Klientek, które kupowały tę bieliznę. Sama niestety nie miałam możliwości jej noszenia, ale wracające Panie - tym samym zadowolone z wcześniejszych zakupów - chwaliły sobie wygodę noszenia tych biustonoszy.

> Co to znaczy, że fiszbina "pracuje"? Chodzi o to, że jest miękka? Jak się ma do
    > innych znanych miękkich fiszbin (Cake Lingerie, Bestform, M&S itp.) - jest pod
    > obna czy czymś się różni (jeśli tak, to czym)? Im więcej szczegółów i precyzji
    > w opisie, tym więcej zyskają osoby szukające informacji w tym wątku, same marke
    > tingowe ogólniki niewiele klientkom mówią.
    >
    Szczerze, to nie chcę porównywać tej fiszbiny do innych firm - bo z taką spotykam się po raz pierwszy.
    Jutro postaram się dowiedzieć z czego jest zrobiona ta fiszbina - ponieważ jest elastyczna, ale nie miękka.

> > Warto zwrócić uwagę, iż dostępna rozmiarówka jest szeroka, obwody 65-95 o
    > raz mi
    > > seczki B-H (nie we wszystkich obwodach).
    >
    > Miseczki B-H w polskiej skali rozmiarów to zaledwie rozszerzona rozmiarówka, a
    > nie szeroka.
    >
    Prawda, zgodzę się, że nie jest to bardzo bogaty wybór, ale zawsze jest alternatywą, którą również warto rozważyć.
    >
    --
    Christelle galeria rajstop & bielizny
    www.christelle.pl

Jesteśmy na Facebook'u!
  • maith 29.12.11, 19:22
    christelle.pl napisała:
    > Warto zwrócić uwagę, iż dostępna rozmiarówka jest szeroka

To może zamiast podlinkowywać propozycje , których rozmiarówka obśmiewa tę teorię (już pierwszy stanik dostępny jest tam w, aż przepiszę 70 D-E, 75C-D, 85E-F ;)))
    mogłabyś podać cokolwiek, co tę teorię choćby odrobinkę podeprze?
    I jako właścicielka sklepu chyba jesteś w posiadaniu informacji o rozmiarówce reklamowanego produktu? Bo hasło B-H, ale nie we wszystkich obwodach brzmi jakby na końcu świata ktoś napisał "obsługa po angielsku, nie dotyczy wszystkich usług" (tak naprawdę nie dotyczy prawie niczego, ale raz w miesiącu pojawia się facet, który coś po angielsku wyduka, o" ;))
    --

• pinupgirl_dg 02.01.12, 16:30
    > To może zamiast podlinkowywać propozycje , których rozmiarówka obśmiewa tę teor
    > ię (już pierwszy stanik dostępny jest tam w, aż przepiszę 70 D-E, 75C-D, 85E-F
    > ;)))
    > mogłabyś podać cokolwiek, co tę teorię choćby odrobinkę podeprze?
    > I jako właścicielka sklepu chyba jesteś w posiadaniu informacji o rozmiarówce r
    > eklamowanego produktu?

Zakres rozmiarów można znaleźć na stronie producenta.

Selene:
    www.corin.pl/pl/KOLEKCJE?Id=561&SubKat=118
    65 E - H, 70 E - G, 75 C - G, 80 B - G, 85 B - G, 90 C - G, 95 C - F

Beverly:
    www.corin.pl/pl/KOLEKCJE?Id=561&SubKat=70
    65 E -I, 70 D - H, 75 C - G, 80 C - G, 85 C - G, 90 C - F, 95 C - E

Beverly ma dwie recenzje na Balko:
    balkonetka.pl/katalog/bra/corin-beverly
    balkonetka.pl/katalog/bra/corin-beverly-824-innowacyjny-model
    --
    Fizia Pończoszanka
  • lovemum_pl 04.01.12, 00:27
    Witam Forumowiczki,
    Z perspektywy osoby prowadzącej sklep z bielizną dla kobiet w ciąży i karmiących mogę rozwiać chyba kilka pojawiających się wątpliwości (ale i też dołożyć trochę nowych)

1. Biustonosze Royce mają obecnie standardową brytyjską rozmiarówkę, jedyna ich "nietypowość" polega na tym, że są wyjątkowo ścisłe.

2. Wśród HOTmilków mamy typowe fullcupy, ale są też mniej zabudowane modele o kroju 3/4 cup. Wszystkie są natomiast niesłychanie miękkie od wewnątrz i baaardzo wygodne. Jest całkiem spora grupa kobiet niekarmiących, które noszą HOTmilki. Pamiętam - był kiedyś taki post na fanpage'u Hotmilka, pod którym wpisywały się niekarmiące wielbicielki tej marki - wpisów było zaskakująco dużo!

3. Jeśli chodzi natomiast o Cake Lingerie, to jest kilka modeli, które mają wspomnianą elastyczną fiszbinę. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podrzucić ich nazwy. Aha i dodatkowym atutem Cake'ów jest brak zawartości niklu w metalowych elementach - to też plus jeśli mówimy o nadwrażliwości.

No a jeśli mowa o wyjątkowej wygodzie i delikatności to warto wspomnieć też o delikatności materiału. Sztuczne, nieprzewiewne tkaniny mogą powodować pocenie się skóry, a to z kolei wysypki lub otarcia...
  • lovemum_pl 04.01.12, 00:41
    wklejam fejsbukowy wątek o wygodzie hotmilków, o ktorym pisalam w poprzednim poście:)

www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10150173568300345&id=50847915344
  • elaelisheva 04.01.12, 20:13
    Od jakiegoś czasu nie daję rady nosić "normalnego" stanika. Wszędzie swędzi, obciera, tworzą się ranki, szczególnie przy końcach fiszbiny. Wytrzymuję góra 2-3 godziny. A jednak jakoś chcę wyglądać! Namierzyłam w internecie bezfiszbinowce Anity (modele Jana, Aerelle, MicroEnergen i Clara). Niestety nigdzie nie udało mi się ich nawet "pomacać", nie mówiąc już o przymierzeniu. Czy któraś z Was może coś o nich powiedzieć? Nada się coś z tego przy totalnej nadwrażliwości? Kupić można przez internet, z rozmiarem pewnie trafię, ale czy to ma w ogóle sens? Na stanik czeka się dwa tygodnie...
    A może wiecie gdzie w W-wie można takie cudo zobaczyć? Jak na razie to na moje pytania o biustonosze firmy Anita częstowano mnie tylko karmnikami, a tę dziedzinę rozrywek mam już szczęśliwie dawno za sobą.
  • maith 10.01.12, 01:12
    Anity to nie wiem, ale bezfiszbinowe Royce'y (nie-karmniki) są w Bra-Dreamsie na Woli.
    A co do zakupów przez Internet, to różnie to bywa, czasem docierają bardzo szybko. A ryzyko nie jest aż takie duże, bo zgodnie z polskimi przepisami masz prawo zwrotu, jeśli po przymierzeniu okaże się, że to jednak nie to.
    --

• mari_von_g 29.02.12, 18:45
    Ja ostatnio wypróbowałam Allesa
    Karmniczki
    Rene szare nieusztywniane i Naomi czarno różowe usztywniane.
    Oba mają bardzo wygodne miękkie fiszbiny, nie uwierają.
    Rene mam w 65 I, obwód lużnawy, ale bardzo miękki, rozstawia piersi mocno na boki, ale mnie to akurat nie przeszkadza.
    W Rene musiałam wziąć 70 H bo nie mieli innego a z 65H troszkę się wylewałam, zwęziłam sobie obwód i jest w porządku. Nie rozbija aż tak piersi na boki, i jest delikatnie usztywniany.
    Oba nie przylegają do końca w mostku(może dlatego że fiszbinka bardzo miękka), ale mimo to ładnie okalają pierś. I cena mnie nie odstraszyła 98 i 88zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.