Dodaj do ulubionych

EFFUNIAK - 13

25.05.11, 10:47
Pozwalam sobie założyć nowy wątek poświęcony stanikom firmy EFFUNIAK :)
Zasady jak w poprzednich wątkach:

Zapraszamy do:
- opisywania konkretnych modeli,
- wymiany doświadczeń z ich użytkowania,
- uwag na temat kroju, układania się itp. używanych staników.

W TYTULE wypowiedzi podajemy zawsze NAZWE MODELU - bez względu
na to, czy opisujemy model, który już nosimy, czy pytamy o jakiś,
który dopiero planujemy kupić.

Stare wątki przekroczyły 500 postów - prosimy o NIE PISANIE W STARYCH
WĄTKACH, gdyż powoduje to problemy techniczne.

UWAGA!!!
Zaznaczam też, że wszelkie posty, które nie będą spełniały wymogów
opisanych w początkowych zdaniach TEGO postu, będą wycinane
bez uprzedniego ostrzeżenia i bez słowa wyjaśnienia.
Obserwuj wątek
    • indigo-rose CH Koralik 25.05.11, 16:37
      Koralowy stanik? Że co? Ja to tylko beżowe albo czarne, żeby się pod jak najwięcej ciuchów nadawały. A jak już kolor, to najlepiej nasycony, ciemny, fiolety, butelkowe zielenie, może granat...
      Taa, jasne.
      Jak tylko zobaczyłam, jak wygląda biust w Koraliku, dałam się z miejsca przekonać do tego, że lato, że kolor ładny i że w sumie i tak mogę go nosić prawie pod czymkolwiek ;)
      Ze szczegółów estetycznych przekonała mnie też koronka na brzegu miseczki, która jest moim zdaniem sporo węższa od tej na zdjęciu, i koronkowa kokardka na mostku. Jeśli chodzi o sam kolor, określiłabym go jako łososiowy.
      Ciekawostka rozmiarowa: obwód 65 jest na mnie dobry. Na pierwszej haftce póki co, bardzo mnie to ucieszyło (porównanie: czarny HP i wszystkie miękkie w tym obwodzie latały albo były na "no od biedy ujdzie" nawet na ostatniej). Wzięłam 65E. Nie wiem, czy CH są większe od PL, czy po prostu na mnie tak wypadają. Muszę jednak zaznaczyć, że są dużo bardziej "na styk" niż plunge, więc jeśli jest między nimi różnica, to trochę mniejsza niż miseczka.
      Fiszbiny są wąziutkie, a poza tym dużo bardziej unosi. Byłam przekonana, że halfcup to zło konieczne do kwadratowych dużych dekoltów, bo na pewno spłaszczy i przy innym małym dekolcie będzie mi robił za minimajzer. Przeciwnie, pod golfikiem wygląda bardziej "wypukło" i kulisto niż plunge. Wygląda na to, że to kolejny stanik uniwersalny do prawie wszystkiego.
      Wysokość mostka w moim rozmiarze: 6 cm. Nie kłuje. Nie robi płaskoklacia, tylko kreseczkę. Wąski.
      Dla porównania: mierzyłam Szaraka i Motyla w 65E i 65F. Brzeg powiewał, chociaż mniej niż w Miłości i pokrewnych, mostek sięgał jednak za wysoko i pomimo całej urody obu modeli, nie mogłam się przekonać do nich na swoim biuście, bo niewiele z nim robiły. Obwody były sporo luźniejsze, mocno podjeżdżały przed poluźnieniem ramiączek. Jednak HM nie na mnie, ale CH mi to wynagrodzą :)
      --
      60/89-91 60FF :)
      luinloth.deviantart.com/
      • oregano_caffe Re: CH Koralik 30.05.11, 17:43
        Indigo-rose czy mogłabyś podać ile w spoczynku ma obwód koralika i do ilu się mniej więcej rozciąga? :) Jak nie chcesz rozciągać to wystarczy mi obwód w spoczynku. :)
        Będę wdzięczna za info. :)
        • indigo-rose Re: CH Koralik 31.05.11, 23:16
          W spoczynku ma jakieś 58, naciągnięty do granicy rozsądku, czyli nieprzesadnie - 66. Może by się dało jeszcze cm-dwa wyciągnąć, ale nie chciałam żeby trzeszczał ;)
          Oba pomiary na pierwszej haftce.
          --
          60/89-91 60FF :)
          luinloth.deviantart.com/
    • ciociazlarada CH Koralik 70D 26.05.11, 11:35
      Wysłany 24.05, dziś u mnie w Danii! Z tego miejsca pragnę serdecznie pozdrowić Pocztę Polską:)
      Materiał jest identyczny jak w Miętusie, wykończenia białe (tego akurat nie lubię). Kolor - pomarańczowy w odcieniu raczej jasnego łososia norweskiego - to tak, żeby było obrazowo.
      Obwód mam wrażenie jest ściślejszy niż w reszcie CH, które mam, Koralika 70 odczuwam podobnie jak Perełkę 65.
      Nie wiem o co chodzi, ale układa się lepiej niż Miętus, którego mam w 65DD i lubi delikatnie odstawać w dołku rozmiarowym. Koralik niby tak samo pojemny, ale bardzo ładnie przylega.
      Ramiączka cieniutkie, ale dużo bardziej sztywne (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), niż w Miętusie. Brytyjskie gumki to nie są, ale u mnie zdają egzamin, wydaje mi się, że na większych biustach mogą być również wygodne.
      Majtki 38, nie ma co pisać - jak zwykle wypas i klasa sama w sobie.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Troszkę kiepsko z tym obwodem, jeśli mam na cokolwiek narzekać - chciałam dłuższy, wzięłam 70 nie 65, a różnicy nie ma. Zrobiłam się w ciągu ostatnich kilku tygodni trochę mniejsza pod biustem, ale również drastycznie nieściśliwa i zwłaszcza w Effuniakach dolne gumki obwodu robią mi sporą krzywdę.
    • serpiente.emplumada "nowe" plunge'e vs. "stare" plunge'e 26.05.11, 15:38
      Korzystając z nowego wątku zadam pytanie: Czy jest tu osoba, która podzieliłaby się wrażeniami z nowych modeli plunge (w tej chwili jest chyba dostępny Toffi i Cielisty)? A konkretnie: jak ich rozmiar ma się do plunge'y ze starej kolekcji, czyli np. Chilli, Jeansowego, Plisowanego, etc?

Staniki z poprzedniego sezonu noszę wszystkie w rozmiarze 70F, z nowych halfcupów, ku mojego zdziwieniu, pasuje mi 70DD - zastanawiam się, czy to tylko kwestia zmiany kroju, czy jakiejś innej tendencji w ogóle w nowej kolekcji.
      Najfajniej, jakby znalazł się ktoś, kto może mi porównać "nowy" plunge ze "starym" właśnie w tych okolicach rozmiarowych...
      • edzia100 ratunku, wylazła mi z Bakłażana fiszbina... 26.05.11, 19:27
        ... z kanalika (na górze stanika). Czy to już kanał i już po imprezie? czy mogę ją jeszcze jakoś zaszyć czy coś? Po praniu ręcznym, po wielokrotnym (a jakże!) użytkowaniu mi wylazła, tzn. przebiła się przez materiał. Nachodziłam się w nim, fakt, ale sam Bakłażan wciąż wygląda super, to mój ulubiony stanik, no a przede wszystkim już go nie ma w ofercie sklepu :-(
          • effuniak Re: ratunku, wylazła mi z Bakłażana fiszbina... 28.05.11, 05:19
            napiszę to jeszcze raz bo pewnie zniknęło w czeluściach innych wątków

Jak wyłazi fiszbina to trzeba taki stanik wysłac do mnie i to bez względu czy był kupiony u mnie czy z jakiegoś innego źródła bądź z drugiej ręki

Ręczne zszywanie niewiele pomoże bo jest duże prawdopodobieństwo że po krótkim czasie znów zacznie wyłazić

ja to naprawie i odeślę na następny dzień z powrotem do właścicielki na swój koszt bo to naprawa "gwarancyjna" ;D

Przyczyn wyłażenia fiszbiny może być wiele - zarówno wada dzianiny z której jest wykonany kanalik jak i zadra zabezpieczenia końcówki fiszbiny
            W obu przypadkach samo zaszycie niewiele pomoże - trzeba bowiem usunąć przyczynę a nie skutek
            Dlatego jak Wam sie coś takiego stanie w moim staniku - proszę go do mnie wysłać z opisem i dokładnym adresem zwrotnym i nr. telefonu

:)
            --
            Lingerie is my life...
            "Mówiąc o mnie hejter daje mi fejm.."
            So, talk about Me...
      • pierwszalitera Re: "nowe" plunge'e vs. "stare" plunge'e 26.05.11, 20:19
        Ja mam plunga Perełekę i Chilli. Oba w rozmiarze 75DD i według mnie miska jest identyczna. Jakieś minimalne różnice może istnieją, ale jakoś nie zauważyłam. Oba mam jednak na styk (noszę do zadań specjalnych), więc sprawa zadużości mnie nie dotyczy. Gdyby w obu miska była odrobinę większa też dałoby się pewnie wyreguloować ramiączkami. Obówd Chilli jest odrobinę luźniejszy, ale to może być wynik częstszego już noszenia.
      • anka_z_lasu Re: "nowe" plunge'e vs. "stare" plunge'e 26.05.11, 23:42
        Moim zdaniem 75F morski, panterka i cieluś mają taką samą pojemność miski. Panterka ma najciaśniejszy obwód.
        Niestety cielak wgryza mi się w mostek (a właściwie w brzuch, bo tam już kości nie mam) i muszę go odesłać :((( Jestem bardzo zaskoczona, bo oba poprzedniki ani myślały atakować to miejsce...
        --
        74,77/99,100 = 70FF/75E
        • bad_cat Re: "nowe" plunge'e vs. "stare" plunge'e 27.05.11, 10:25
          @anka_z_lasu, czy piszesz o czerwonej panterce? Jeżeli tak, to czy cieluś ma bardziej zamknięte i zabudowane miski niż panterka czy takie same? Bo na Balkonetce już dwie osoby skarżyły się na zamknięte miski cielusia, a ja właśnie czekam na drania i spać przez niego nie mogę...
          • anka_z_lasu Re: "nowe" plunge'e vs. "stare" plunge'e 28.05.11, 15:40
            nie, moja panterka jest czarna www.ewa-michalak.pl/product-pol-102-PL-Czarna-Panterka.html
            W każdym razie nie wydaje mi się, aby miski były wyraźniej zamknięte - może mini-minimalnie bardziej. Mnie się w każdym razie nie wcinały w biust krawędzią, a wcina mi się znakomita większość plandży (z wyjątkiem Masquerade Tiffany i Estepony, Frei Deco i Effuniaków właśnie).
            --
            74,77/99,100 = 70FF/75E
              • edzia100 Re: "nowe"vs. "stare" - RÓŻNICE SĄ, proszę o radę 02.06.11, 00:16
                A ja właśnie dziś miałam okazję zobaczyć na sobie różnicę między starymi i nowymi plandżami :-( Ostatni mój effuniak to bakłażan 75 FF kupiony gdzieś 1,5 roku temu, wcześniej miałam też np. plandża Lodowego kupionego po zlocie w wawie (kiedy to Ewa mnie zmierzyla i wtedy to 75FF szło raczej w stronę "zamałości"). W obu wciąż chodzę i są dobre. Teraz postanowiłam się zaopatrzyć w różne nowe effuniaki. Zamówiłam w tym samym co dawniej rozmiarze. Przyszły: HM Motyl, HP Puder i jeszcze PL Czarny i PL Amarant. I o zgrozo wszystkie są za duże :-( Najpierw pomyślałam, że pewnie mi biust schudł (ale ja nie z tych co im biust chudnie, biust to u mnie byt osobny). Albo że mi - powiem wprost - sflaczał może, co jest możliwe, bo czas płynie. Ale potem wzięłam miarkę i przyłożyłam do tych nowych plandży rzeczonego starego Bakłażana (bo go odsyłam do poprawy fiszbiny). I widzę wyraźną różnicę: miski są w nowych dużo wyższe (w Amarancie to ze 4 cm nawet), co by wyjaśniało czemu mam na górze miski megapusto i luźno. Inne są też zapięcia z tyłu (3 haftki zamiast dawnych dwóch). I dumam, jak tu ustalić dobry rozmiar, bo wierzę, że taki jest. Zmierzyłam się też na nowo i - o ile się dobrze mierzę, bo tego nie wiem do końca - faktycznie wychodzi mi z kalkulatora sklepu jakieś 70E. Ale czemu te bardzo stare effuniaki wciąż są dobre w tym samym rozmiarze? (również kupuję w dawnym rozmiarze np. Tango II - 32G). Na moje oko coś zmieniło się w konstrukcji, a może i w rozmiarówce. Wszystko mi jedno, teraz chcę cierpliwie ustalić właściwy rozmiar, żeby nie zamawiać bez sensu. O ewentualnej niekompatybilności nie chcę nawet myśleć... Postanowiłam skupić się na razie na dwóch modelach: HM Motyl i HP Puder. Poradźcie prosżę:
                1. Skoro HM Motyl 75FF jest DOSKONAŁY pod względem obwodu, mostka i fiszbin, ALE fruwa i powiewa na maksa w górnej części misek, to: zamówić 75E czy może jednak 75F?
                2. Skoro w HP Puder 75FF od razu i swobodnie zapinam się na najciaśniejszą haftkę, a miski też są za duże i odstają w całej górnej częście, to: zamówić 70F czy 70FF?
                Może zamówić wszystkie 4 rozmiary i po raz drugi odesłać? Bo co jeżeli się nie wstrzelę znów?
                3. Które z jeszcze dostępnych plandży są konstrukcyjnie najbardziej zbliżone do tych historycznych, opisywanych przeze mnie? W sensie, które mają najmniej zabudowane miski i to węższe zapięcie?
                4. Odsyłanie - czym najlepiej z Wawy? Kurier czy poczta (a jeżeli tak, to jaka)? Co się kalkuluje najbardziej, bo coś czuję, że będę często korzystać ;-)
                • clarisse Re: "nowe"vs. "stare" - RÓŻNICE SĄ, proszę o radę 03.06.11, 00:35
                  Edziu, w porównaniu ze stanikami sprzed 1,5 roku różnice są, bo budowa miski uległa zmianie.
                  Kiedyś plunge był szyty z 3 części, teraz z 4. Te szyte z 4 części są dużo większe. Z tym że ta zmiana weszła już jakiś czas temu. I zdaje się dotyczy dużych misek.

Dobry rozmiar próbuj kalkulatorem, bo zdaje się został on dostosowany do najnowszych wersji staników. Ale i tak od przymiarek i odsyłania nie uciekniesz.

Jedna uwaga - nie wiem, czy w ogóle można odsyłać kurierem. W części sklepów internetowych jest klauzula, że nie przyjmują zwrotów kurierem ani za potwierdzeniem odbioru. (W sklepie internetowym nie ma człowieka, który by siedział cały czas za ladą w biurze i czekał na kurierów/listonoszy. A kurier awizo nie zostawia, z umawianiem się na godzinę jest problem, z odbiorem z poczty... hmm z jakiej poczty, kurier to nie poczta :)). Więc lepiej się upewnić w sklepie, czy można tak zwracać (w regulaminie nie znalazłam, że nie, ale lepiej zapytać).

--
                  Clarisse
                • serpiente.emplumada Re: "nowe"vs. "stare" - RÓŻNICE SĄ, proszę o radę 03.06.11, 10:56
                  Edziu100, właśnie o porównianie z tymi modelami mi chodziło, dzięki za głos!

> 1. Skoro HM Motyl 75FF jest DOSKONAŁY pod względem obwodu, mostka i fiszbin, AL
                  > E fruwa i powiewa na maksa w górnej części misek, to: zamówić 75E czy może jedn
                  > ak 75F?

Jeśli obwód ok, to chyba nie ma co juz przy nim manipulować? Tak dla Twojej informacji: ja Toffika odsyłałam dwa razy. Ku wielkiemu zdziwieniu mój standardowy rozmiar "starych" plunge'y 70F był mi za duży, a 70E - wypadł w sumie tak samo. Zatrzymałam się na 70DD i wiem już, że takie pasują mi i GH i HM

> 2. Skoro w HP Puder 75FF od razu i swobodnie zapinam się na najciaśniejszą haft
                  > kę, a miski też są za duże i odstają w całej górnej częście, to: zamówić 70F cz
                  > y 70FF?

JW. - po co kombinowac z obwodem, jak jest ok?

> Może zamówić wszystkie 4 rozmiary i po raz drugi odesłać? Bo co jeżeli się nie
                  > wstrzelę znów?

A dlaczego nie?

> 3. Które z jeszcze dostępnych plandży są konstrukcyjnie najbardziej zbliżone do
                  > tych historycznych, opisywanych przeze mnie? W sensie, które mają najmniej zab
                  > udowane miski i to węższe zapięcie?

Podpisuję się pod pytaniem!

> 4. Odsyłanie - czym najlepiej z Wawy? Kurier czy poczta (a jeżeli tak, to jaka)
                  > ? Co się kalkuluje najbardziej, bo coś czuję, że będę często korzystać

Ja wysyłałam zawsze paczką priorytetową ze Świętokrzyskiej, zawsze dochodziło na czas. Jeśli zadeklarujesz wartość, paczka jest automatycznie ubezpieczona.
                      • edzia100 Re: "nowe"vs. "stare" - RÓŻNICE SĄ, proszę o radę 04.06.11, 16:37
                        Udało mi się udać do Dopasowanej i dzięki temu nabiustnie przymierzyłam różne effuniaki dostępne na miejscu. I choć nie było wielu z rozmiarów ważnych w mojej strategii ustalania właściwego, to coś już jednak, wiem. Wiem, że:
                        1. HM MOTYLpasuje na mnie w rozmiarze 70FF - więc od razu kupiłam :-) I tu pytanie, czy niejaki SZARAK wypada tak samo pod względem rozmiaru?
                        2. chyba ja nie pasuję do rozmiarówki staników typu CH :-( Mierzyłam CH Koralik 75F - i byl minimalnie, ale w sposób widoczny, za mały na jednej piersi. Ale za to 75FF był mega za duży, ogromniasty wręcz. Pani ekspedientka stwierdziła, że wygląda na to, że CH jest rozmiarowo nie dla mnie - bo tak samo będę miała i w innych wzorach z tej konstrukcji :-( Chciałam przymierzyć jeszcze jakiś 70FF dla porównania i z nadzieją, ale niestety nie było żadnego w tym rozmiarze. Nie było też plandży i HP.
                        Podsumowując, mam pierwszego miękkusa-effuniaka, a teraz będę próbować z pozostałymi. Postanowiłam zamówić kilka sąsiadujących rozmiarów z jednego typu i zobaczymy.
    • darchangel Dziewczyna Tarzana 70G 27.05.11, 15:37
      Przyszedł dziś. Gatki bez zarzutu, z kolei stanik... ma jakby za luźny obwód. Tak luźny, że przy chodzeniu zsuwa się tam, gdzie żebra mi się kończą z przodu :( Brałam na 69/74 (ścisło/luźno). Miska jest ok, ale obwód... :( I to nie jest tak, że zsuwa się, bo za ciasny, bo bym czuła ciasność, a tego wcale nie czuję. Dwa: zapięty na ostatnią haftkę się trzyma tam, gdzie powinien.
      Jako, że oczekuję pomocy, to zapytam: czy jest opcja, że źle się mierzę? Robię tak: biorę wdech, przykładam miarkę, wypuszczam całe powietrze i wtedy się mierzę. Z kalkulatora wychodzi 70G (chociaż Fuksję 70G dość szybko musiałam przepiąć na przedostatnią haftkę, Toffik też lekko luźnawy, HP Czarny - mierzyłam, ale nie posiadam - był ścisły jak trzeba).
      Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?
            • darchangel Re: Dziewczyna Tarzana 70G 28.05.11, 20:34
              ptysiowa_7 napisała:

> Ważne jest jeszcze, żeby nie podnosić łokci w czasie mierzenia, muszą być blisk
              > o ciała, bo inaczej dodaje się kilka centymetrów do pomiaru.

Z łokciami blisko ciała, ściskając się miarką: 69cm. Może gdyby mnie kto inny zmierzył, to by mniej wyszło? Może napinam mięśnie i to dlatego?
              Albo po prostu jestem ścisłolubną odmianą? Wymienię na 65 i zobaczę, w sumie lepiej ewentualnie nosić z przedłużką, niż żeby mi się zsuwał za luźny (jeszcze na plaży, to by była porażka... ;))
    • magda2em Miętus 75FF, Onyks 75FF 28.05.11, 07:36
      Miętus - wygląda absolutnie fantastycznie, leży równie świetnie, ale podepnę się pod głosy wcześniejsze - ramiączka są straszne. Chwilowo noszę go takim, jaki jest z nie do końca dobrze wyregulowanymi ramiączkami, ale chyba pójdę w wolnej na bazarek i kupię pusiapka czy inną skorupkę w kolorze ozdóbek i wymienię ramiączka na inne, bo się zwijają i wgryzają mi się w pachy tak, jak jeszcze żadne inne. I chwilami brodawka decyduje się wyjrzeć na świat na większej piersi, ale to chyba dlatego, że nie mogę dociągnąć ramiączek tak, jak trzeba.

Onyks 75FF - faktycznie luźniejszy niż pozostałe moje 75-tki. Na początku zapięłam się na 2-gą haftkę i uznałam, że w sumie nie będę wymieniać na 70G, bo Effuniaki się nie rozciągają jakoś bardzo. Teraz noszę go na trzeciej, z jedną haftką zapasu, i mam bardzo ogromną nadzieję, że faktycznie nie rozwlecze i nie rozciągnie się jakoś bardzo i szybko, żeby mi służył jak najdłużej. Nie wiem, czy to kwestia dodania wkładek, ale mam wrażenie, że konstrukcja jest ciut inna - ma chyba nieco wyższe miseczki niż Miętus. Noszę go bez wkładek, moja asymetria jest na tyle niewielka, że dodanie wkładki na mniejszej piersi sprawia wrażenie, że to ta jest większa, więc już wolę efekt bez. Ach, i jeszcze o ramiączkach: nie wiem, czy szyte są tak samo jak w Chabrze, ale te z Chabra po pewnym czasie zaczęły się zwijać na mnie - nie jest to jakaś szczególna przeszkadzajka, ale jednak, te w Onyksie póki co tego nie robią.

Effustringi do Onyksa - absolutna rewelacja. Nie wiem, jak to Ewo robisz, ale leżą absolutnie idealnie, nie wgryzają się, nie drażnią, nie drapią, jak 90% innych stringów na mnie. Chyba się uzależniłam...

Za to figi do Perełki są... no są, do stanika ładnie pasują i wizualnie super, ale ta siateczka z tyłu nieco mnie przerasta, będę je zakładać jedynie na specjalne okazje, bo za bardzo się boję, że krzywdę zrobi mojej skórze. Sugerowałabym jednak na tyły majtek jakąś mikrofibrę albo inne coś miękkie, bo ta siateczka niebezpieczna trochę jest, krzywdę może zrobić i podrapać, i pewnie nie tylko dla mnie :/
      • effuniak Re: Miętus 75FF, Onyks 75FF 28.05.11, 10:28
        Siatka nie ma szans na drapanie bo to miękki, elastyczny tiul bieliźniany który jest stosowany we wszystkich moich majtkach i jeszcze nikogo nie podrapał więc noś bez obaw

Onyksa zapięłaś na drugą haftkę bo jest czterostopniowe zapięcie i też raczej nie ma szans na rozciągnięcie się
        --
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
        • magda2em Re: Miętus 75FF, Onyks 75FF 28.05.11, 11:01
          Ewo, ale ja mam Atopowe Zapalenie Skóry, mnie naprawdę podrażniają takie delikatnie materiały, że nie pytaj ;) Widzę potencjalny problem, dlatego piszę, bo na pewno nie jestem jedna.

Co do Onyksa - nie ukrywam, że mnie to cieszy ;)
          • beata-1978 Re: Miętus 75FF, Onyks 75FF 28.05.11, 19:11
            Ja też mam atopowe zapalenie skóry, a noszę głównie effugacie. To moje nawygodniejsze majtki. Wydaje mi się, że uczucie drapania zależy od cech indywidualnych skóry i AZS nie ma z tym nic wspólnego.
            --
            ślub inny niż wszystkie
            ukochana Skandynawia

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=12884b7d7a89239bf.png
            • buka_rozzie onyks 75F 31.05.11, 19:24
              kupiłam dziś, obwód jest fajny, taki przyjemny, i myślę że będzie z tych sprężystych, a to usztywnienie (to fiszbinki?) w tyłu sa super pomysłem! tylko raczej nie bedę często nosiła ramiąckza na szyje bo mnie zwyczajnie drapie, i jest nie fajne.. ale te szerokie ramiaczka sa cudnie ^^
              tak księżniczkowo mi się kojażą ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
              Stop your diet baby you don't have to slim down
              I love your curves and believe me it is every pound
              Stop your diet, come on, do it for me
              I love you round, round, round 'cause you're so sexy
    • catsumi Jeżeli mostek nie zupełnie przylega? 03.06.11, 11:53
      Mierzyłam ostatnio po raz pierwszy miekkiego effuniaka - motyla, w rozmiarze 65GG, bardzo mi się podobał ale zastanawiam się nad rozmiarem. Problem w tym, że nie do końca przylegał mostek, miseczka leżała idealnie, żadnych bułek, nawet na mniejszej piersi minimalnie odstawała. Zastanawiam się czy moze tak być, czy on po prostu tak na mnie leży czy jednak powinnam spróbować z innym rozmiarem miseczki? No ale bułek absolutnie nie było, obwód też idealny więc sama nie wiem? Bardzo chciałabym miękkiego effuniaka, wcześniej miałam tylko effuniaki plunge i w nich mostek przylegał idealnie...
      • pierwszalitera Re: Jeżeli mostek nie zupełnie przylega? 03.06.11, 12:21
        A co według ciebie oznacza "przylega idealnie"? Bo jeżeli to tylko górne końcówki fiszbin nie przylegają całkiem płasko do ciała, to chyba nie masz się czym martwić. Mostek w miękkich half cupach jest dosyć wysoki i nie u każdego klatka piersiowa między piersiami jest płaska jak stół. Z drugiej strony, może masz jednak za ciasny obwód? Ja bym spróbowała przymierzyć też 70-tkę, bo bardzo (zbyt) naciągnięty obwód nie pozwala fiszbinom dopasować się do krągłości ciała i mostek wtedy odstaje. Tylko tak dla próby, bo nie jest powiedziane, że jeżeli dobrze czujesz się w 65-stce, to nieco szerszy obwód nie będzie dobrze trzymał.
      • noweti Re: Jeżeli mostek nie zupełnie przylega? 03.06.11, 16:52
        A masz znaczaca asymetrie piersi? Jesli tak to odstawanie mostka moze byc spowodowane tym, ze wieksza piers odpycha mostek.
        Musialabys tez przycisnac dlonia mostek i wtedy sprawdzic czy nie bulkuje, bo jesli tak to znaczy ze jednak miska jest za mala i jest duza szansa, ze w wiekszej misce mostek przylegalby idealnie.
    • buka_rozzie wymienne ramiączka ;) 05.06.11, 14:03
      odkąd mam onyksa tak sobe marzę, zeby na stronie effuniaka można było nabyć same komplety różnokolorowych ramiączek, nie gumek, tylko tych takich szerokich, ozdobnych ;)
      bo wyglądają ślicznie, a kolorowe na zmane by były ciekawym dodatkiem.
      to tylko mój wymysł, nie wiem czy inne dziewczyny by na to poszły, ale mogło by to wyjśc ciekawie ;)
      --
      Stop your diet baby you don't have to slim down
      I love your curves and believe me it is every pound
      Stop your diet, come on, do it for me
      I love you round, round, round 'cause you're so sexy
      • marikooo Re: wymienne ramiączka ;) 05.06.11, 15:37
        Taaaaak! :))
        I niech się stanie wycięty, miękki i cielisty half z wymiennymi ramiączkami, wtedy w zależności od koloru letniej bluzki lub sukienki będzie można przypiąć inne ramiączka :)
    • mszn Nowy cielak 75DD 05.06.11, 14:21
      Przyszedł do mnie wczoraj i bardzo się cieszę, że czekałam na niego tych kilka miesięcy, zamiast w ramach półśrodków kupić którąś w wersji Perełki czy Toffika. Jest niewidoczny pod bluzkami (chociaż chyba ciachnę mu te kokardki przy ramiączkach, bo raz, że je widać, dwa, że są średnio ładne), żadnych kalafiorów czy grubych szwów. Jasne, że nie jest to bezszwowy tiszertowiec, ale w swojej kategorii jest mistrzem. No i kolor piękny, dla bladziochów idealny.

Obwód sporo ściślejszy od innych moich Effuniaków (dwa HP, Motyl, oczywiście nie jest ściślejszy od straplessa), krótszy od czarnego HP o całą długość zapięcia. Odzwyczaiłam się od takiego ściskania (ja: 73 ciasno, 78 luźno), ale wymieniać nie będę, bo koszt tej zabawy za duży, a plecy wyglądają w porządku.

Miski standardowe, faktycznie zamknięte. Jestem teraz w zasadzie pomiędzy rozmiarami, z 75D wychodzą mi sutki, a 75DD jest zawsze troszkę za duże, więc ta zamknięta krawędź się nie wbija, ale jakbym chciała bardziej wyregulować ramiączka, żeby dociągnąć miskę, to wyglądałoby to niefajnie. Liczę na to, że po kilku praniach trochę się to dopasuje. Acha, ale ja mam biust bardzo twardy, na miękkich biustach nie powinno być problemu.

Kształt świetny, podoba mi się chyba jeszcze bardziej niż to, co HP i HM robią z biustem. Świetne zbieranie, ładnie zaznaczone szczyty piersi, żadne tam kulki, których szczerze nie znoszę.

Jeszcze tylko kupię Magnolię (jasny miękki) i w zasadzie nie będę miała wymówek do kupowania staników, bo będę miała bazę skompletowaną. I trzeba będzie się przyznać przed sobą, że robię to czysto hobbystycznie :)

--
      logiczka.blogspot.com
    • peranema HM Motyl a reszta świata 05.06.11, 15:19
      Dziewczyny,

opisywałam już moje problemy w bakłażanem (w skrócie: boki fiszbin wchodzą mi na piersi, masakrując je). Pogodziłam się już z tym, że effuniaki nie dla mnie.

Ale: w dopasowanej bez entuzjazmu przymierzyłam Motyla i postanowiłam już się z nim nie rozstawać : ) Rany, noszę go od wczoraj z zasadzie non stop i to jest najwygodniejszy stanik jaki mam! Wszystko lezy idealnie, nic się nie wbija, fiszbiny na miejscu, już nie mowiąc o tym jak fantastycznie wyglądają w nim piersi : )

Ki czort? : ) Pokutujący bakłażan jest w rozmiarze 70C, motyl 65D (moje wymiary 68 (luźno 71)/83-4, w zwisie 86, panache noszę 65DD). Możliwe, że jedno "oczko" rozmiaru robi TAKĄ różnicę? Czy to raczej kwestia kroju? Niestety nie udalo mi się zmierzyć więcej modeli w moim rozmiarze (65 DD było już zdecydowanie za duże). Więc pytanie docelowe: w jakie modele celować, żeby miały szanse być TAKIE cudowne? : )
      • pierwszalitera Re: HM Motyl a reszta świata 05.06.11, 15:46
        peranema napisała:

> Ki czort? : ) Pokutujący bakłażan jest w rozmiarze 70C, motyl 65D (moje wymiary
        > 68 (luźno 71)/83-4, w zwisie 86, panache noszę 65DD). Możliwe, że jedno "oczko
        > " rozmiaru robi TAKĄ różnicę? Czy to raczej kwestia kroju?

Kwestia kroju. Mnie plunge w rozmiarze 75DD fiszbinowo są też na styk, natomiast miękkie half cupy (Czarny Szmaragd 75DD i Szarak 80D) są jakby bardziej rozstawione, dlatego fiszbiny z boku wydają się szersze. Masz u effuniaka coraz większy wybór miękkich half cupów, więc korzystaj. :-) Możliwe, że fasony szytwnych halfów (HP i CH) też będą u ciebie leżały, ale to trzeba sprawdzić nabiustnie.
    • inez69 Jaki rozmiar half-cupa na 30FF UK? 08.06.11, 14:40
      Dziewczyny doradźcie mi proszę jaki powinnam wziąć rozmiar stanika typu half-cup, jeśli noszę brytyjskie 30FF. Myślałam nad Niebieskim Motylem, CH Onyxem lub CH Toffikiem.
      --
      Biuściasty Katalog Staników: kataloglb.blox.pl/html
        • effuniak Re: Jaki rozmiar half-cupa na 30FF UK? 08.06.11, 19:20
          Na poodchudzeniowy biust zwykle potrzeba mniejszej miski
          proponuję jednak skorzystać z kalkulatora na stronie sklepu bo takie dobieranie na podstawie brytyjskiego rozmiaru przypomina wróżenie z fusów
          --
          Lingerie is my life...
          So, talk about Me...
        • inez69 Re: Jaki rozmiar half-cupa na 30FF UK? 08.06.11, 22:33
          Anielo właśbnie taki rozmiar o dziwo wyliczył kalkulator. O dziwo bo pamiętam jak jakiś czas temu wyliczył mi 70D, więc chyba go porawiono? Nie wiem czy na 68/70 cm pod biustem 70 będzie ok, ale jak nie spróbuję to się nie przekonam. Dzięki za rady.
          --
          Biuściasty Katalog Staników: kataloglb.blox.pl/html
          • anial_ek Re: Jaki rozmiar half-cupa na 30FF UK? 09.06.11, 10:39
            ja tez mam pod biustem jakies 68 ale jestem scisliwa, wiec lepiej czuje sie w effuniakowych 65 (tylko straplessa mam 70) wiec jesli w brytyjczykach jest Ci wygodnie w 30, to myślę ze lepiej brać 70. No a co do miski to sprawa jest oczywiscie bardziej skomplikowana, ale skoro kalkulator też tak mówi, to są szanse na powodzenie ;)
            • agba78 Re: Jaki rozmiar half-cupa na 30FF UK? 09.06.11, 13:20
              Ja noszę brytyjskie 30G, a z Effuniakowego Motyla kupiłam 75F. Kalkulator wyliczył mi 75FF i takie było moje pierwsze zamówienie. Okazało się niestety chybione. Po korespondencji obrazkowej z Ewą zmieniłam zamówienie na F i teraz Motyl jest moim najukochańszym stanikiem. Dodam, że jestem właścicielką "poodchudzeniowego" biustu, zatem teoria o mniejszej miseczce jest poparta faktem :)
              No i zamówiłam 2 dni temu Stokrotkę, na którą z niecierpliwością ogromną czekam :)
    • ozanja PL Violet 09.06.11, 14:44
      Kupiłam PL Violet 70 b… i szorciki…
      Wcale nie miałam zamiaru go kupować (po co mi fioletowy stanik…?) a tu sampla zobaczyłam i porwałam… Był w moim rozmiarze i co lepsze – pasował mi! a już się pożegnałam z plunge’ami na rozmiarze 70 c, kiedy miseczki były na mnie zamknięte od góry, że cięły moje stożki bez litości, a tu proszę, niespodzianka :-)
      Jasny fiolet w pięęęęknym zimnym odcieniu, liliowa wstążka naszyta na przodzie ramiączek, potem ramiączka białe. Obwód bardzo ścisły, nawet w porównaniu do cielaka (tego z koronką), a od obwodu perełki CH krótszy o całe zapięcie i jeszcze 1 cm (perełkę noszę na ostatniej haftce i mam komfort, violet jest tak bardzo ścisły, że idę po przedłużkę, bo fiszbiny na mostku zrobiły mi krzywdę…). Mostek niziutki (plunge w końcu ;-)). Miseczki w mojej ocenie otwarte (pasują na moje stożki, jak pisałam, bardzo mnie to cieszy) i raczej model małomiskowy, bo mierzyłam równocześnie perełkę PL 70b i w miskach hulał mi wiatr… (a może perełka PL jest wielkomiskowa? wiem, że wszystkie staniki w tym samym rozmiarze i w tym samym typie są cięte z tego samego wykroju i niemożliwe, żeby jeden model był mało- a drugi wielkomiskowy, ale tak jest i już…). Koronka wszędzie symetrycznie rozmieszczona, naprawdę robi wrażenie… Szorty (no nie mogłam się oprzeć i też był mój rozmiar!) no cóż tu dużo pisać – piękne i wygodne. O ile to mój kolejny effuniak, to pierwsze effugacie i – z tego co widzę – absolutnie nieostatnie…
      BAAARDZO udany effuniak, naprawdę. Tylko mostek mnie boli :-( ale przeżyję (dla kolejnych effuniaków :-))
    • bluemacia Re: strój Dziewczyna Bonda 75DD i 40 09.06.11, 20:14
      Wzięłam górę w swoim standardowym effuniakowym rozmiarze i oczywiście strzał w 10! Strój jest naprawdę piękny. Bardzo starannie wykonany. Kolor ma niesamowity (wpada w fiolet?). A mój biust wygląda pięknie, że będę tak nieskromna. Jedynie nie widzą mi się te wiszące kawałki do wiązania, ale to ma na celu zakrycie haftek - nie lubię takich rozwiązań, ale to pewnie kwestia gustu.
      Na 98 w biodrach wzięłam majtki 40 i tu również się nie zawiodłam. Zależało mi, by się nie wbijały w moje miękkie boczki. Spokojnie weszłabym w standardowe 38, ale tu wybrałam lepiej, ;)
      Teraz marzę o panterce, ale kompletnie nie wiem w co celować. :( Mierzyłam jedynie mleczny strapless w standardowym rozmiarze i w zasadzie nie wiedziałam co z nim jest nie tak. Miski raz były za małe a raz za duże.
      Ewo, błagam, byś ma przyszły sezon letni stworzyłam miękką górę.
      • nomina Motyl granatowy a Motyl czarno-różowy 10.06.11, 22:07
        Mam limitowanego Motyla z OnlyHer 75FF. W niektóre dni robi się obecnie ciut ciasnawy w obwodzie i miskach (się mi przytyło cóśkolwiek - fiszbiny mi się wtedy wbijają w pierś, jak jestem bardziej "napompowana"). Pomyślałam, że może granatowego powinnam mieć 80FF, przynajmniej na te gorsze dni. Dzisiaj przymierzałam 70G (większych modeli w OH nie było) i obwód był o tyle szerszy niż w moim, że wprawdzie na ścisk, ale udało mi się zapiąć z pomocą dziewczyn :), więc wychodzi jak nic, że Motyl blue ma być 75, że jest jakby luźniejszy niż listopadowa kolekcja. Miska zaś była - no, właśnie - na pewno za mała o rozmiar, ale może i o dwa. Tyle że odczucie może być zafałszowane, bo zapięcie na ścisk pewnie pociągnęło trochę miski.
        Kalkulator pokazuje mi 75FF i to się pokrywa z Onyksem, który mierzyłam (a który, w moim odczuciu, też jest luźniejszy niż Chaber w identycznym rozmiarze).

Jak to jest z tymi Motylami? 75FF jest dostępny, ale jeśli miski miałyby być takie na styk jak w czarno-różowym... ale znowu obwód jest zdecydowanie dla mnie luźniejszy...
        I nie wiem, co robić, bo stanik potrzebny na cito - ryzykować 75FF Motyla blue czy po prostu wziąć Lilię, co do której jestem rozmiarowo pewna? Ale Motyl mi bardziej odpowiada...
        --
        Nie używam e-maila Gazetowego. Proszę o kontakt poprzez stronę karolinasykulska.pl
        • effuniak Re: Motyl granatowy a Motyl czarno-różowy 11.06.11, 06:21
          Nomino
          Twoje myslenie jest nieco pokrętne
          jeśli chciałas brać luźniejszy obwód to po co mierzyłaś stanik z taka samą miską ale ciasniejszy - masz 75FF a mierzyłas 70G ???
          Ja z moimi 75 pod biustem w rozmiar 65 tez sie zmieszczę przy pomocy dziewczyn tylko nie wytrzymam ale nie będę potem głosiła tez o rozciagliwości modelu
          Dodam tylko, że w czarnym tez byśmy Cie mogły dopiąć, tylko po co ?
          W tym motylu 70G bylo Ci ciasno w misce bo stanik miał za ciasny obwód a nie miskę
          Ale jeśli zamówisz motyla 80FF - jak planowałas, to dostaniesz stanik o 2 rozmiaru większy niż masz teraz bo i z większa miska i z luźniejszym obwodem
          Dopnij no sobie najpierw do tego swojego 75FF przedłużkę, pożycz ją nawet w sklepie jeśli nie masz swojej, i sprawdź czy nie przesadzisz ze zmianą rozmiaru i o miskę i o obwód w górę bo potem będzie "płacz i zgrzytanie zębów "

--
          Lingerie is my life...
          So, talk about Me...
          • nomina Re: Motyl granatowy a Motyl czarno-różowy 11.06.11, 14:23
            Ewa, mierzyłam tak pokrętnie, bo innego rozmiaru w moich okolicach nie było :). A przedłużki sklep nie miał.

Chodziło mi o to, że byłam przekonana, że skoro mi w różowym bywa ciasnawo w obu parametrach, to w granacie muszę powiększyć i miskę, i obwód. A dopięcie mnie na ścisk zaczęło mi budzić wątpliwości, czy może jednak obwód w granacie nie jest ciut luźniejszy i nie musiałabym kombinować z tym parametrem :). Ale zaciasność w misce to nie tylko obwód, ewidentnie ta miska była mała, bo kombinowałyśmy potem inaczej, żeby choć z grubsza to stwierdzić. A ponieważ widzę po Chabrze i Onyksie, że ten sam rozmiar nie jest ten sam :D, zaczynam się rozterkować rozmiarowo i chętnie posłuchałabym oceny "nabiustnej" obu modeli.

Zmierzyłam teraz różowego z prowizoryczną przedłużką - teraz nie jestem napuchnięta i miski są na styk...

Oj, ja wiem, o co chodzi - to mój biust daje mi do zrozumienia, że chce obu staników :D.
            --
            Nie używam e-maila Gazetowego. Proszę o kontakt poprzez stronę karolinasykulska.pl
            • effuniak Re: Motyl granatowy a Motyl czarno-różowy 12.06.11, 09:55
              Nomino - rozrzutnik z tego Twojego biustu i naciagacz ;DDD

Proponuję inne rozwiązanie :
              weź motyla 75G + przedłużkę i twedy jak otęchniesz będzie dobry i jak nabierzesz wody -również
              Wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem i nieco tańszym niż zakup dwóch staników ;)
              --
              Lingerie is my life...
              So, talk about Me...
              • nomina Re: Motyl granatowy a Motyl czarno-różowy 12.06.11, 12:31
                Tyle że ja potrzebuję na środę, max czwartek stanika nowego a lepszego :(. A Motyl w 75G, co chciałam zamówić, jest na 14 dni oczekiwania i jak mówiłaś, nie ma szans na szybciej. Więc i tak muszę zamówić teraz np. Lilkę 75FF (bo Onyx taki był idealny), dostępną od ręki, a na Motyla musiałabym poczekać.

A przy okazji, choć to bardziej sklepowe pytanie: jeśli zamawiam dwie rzeczy, jedna na czekanie, a drugą na już, to płacę dwa razy wysyłkę, tak? I czy jeśli prześlę Ci dzisiaj w mailu skan zapłaty za zamówienie, to czy mogę się uśmiechnąć, abyś wysłała Lilkę w poniedziałek, nawet jeśli Twój bank jeszcze nie zaksięguje zapłaty :)?
                --
      • bluemacia Re: strój Dziewczyna Bonda 75DD i 40 28.07.11, 14:02
        Po intensywnym użytkowaniu donoszę, że strój sprawdził się doskonale. Nawet te usztywniane miski wysychały dość szybko.
        Jedyne rozczarowanie to pasek w majtkach. Sprzączka zafarbowała mi go po pierwszym moczeniu w wodzie i wyschnięciu na mnie na plaży. :( Ręczne pranie czy płukanie po powrocie z plaży juz tej sytuacji nie zmieniło. Po pierwszym dniu pasek wyjęłam i nie miałam go więcej na plaży, ale brakowało majtkom tego elementu. Teraz mam obawy czy mogę pasek wrzucić do pralki, obawiam sie czy nie załatwi mi innych białych rzeczy.

Czekam na kolekcję w przyszłym roku, najlepiej miękkich strojów i dołów bez dodaktowych pasków, bo te długo schną, a bez nich strój tracił na atrakcyjności. :)
    • ptysiowa_7 CH Onyks 65DD 12.06.11, 14:06
      Pierwszy Effuniak, który naprawdę zachwycił mnie wyglądem:) Elegancki, materiał misek prawie jak satyna, taki półmatowy. Raczej nie będzie się tak mechacił jak HP Czarny. Wiedziona doniesieniami o luźnym obwodzie zamówiłam 65 i dobrze, bo za ciasny nie jest, a właściwie powinnam go zapinać na drugą haftkę. Na moje zmienione wymiary (62/85) jest w sam raz. Kształt biustu super, dekolt też, pod bluzkami nie odznacza się zbytnio. Grube ramiączka superwygodne i nie za długie dla mnie (nawet nie muszę ich skracać maksymalnie). Z ramiączkiem na szyję miski trochę odstają, ale to normalne. Wkładki są grube, do korygowania poważniejszej asymetrii, także nie będę z nich korzystać. Niestety kieszonki przeszkadzają mi, bo ich odbite krawędzie widoczne są na biuście po zdjęciu stanika. I tu pytanie do Ewy - czy da się wypruć te kieszonki bez szkody dla stanika?
      • effuniak Re: CH Onyks 65DD 12.06.11, 17:55
        możesz je odciąć tuz przy szwie i gotowe
        One nic nie robią stanikowi poza trzymaniem wkladek o których mówisz, że Ci zbędne
        --
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
    • serpiente.emplumada @Effuniak - dziwna akcja z płatnością! ocb? 16.06.11, 14:34
      No więc tak: zamówiłam pewnego razu stanik A z terminem oczekiwania 14 dni
      Po kilku dniach zamówiłam stanik B również z terminem 14 dni
      Stanik A doszedł, ale postanowiłam go wymienić na stanik C w tej samej cenie. W tym celu odesłałam stanik A i przelałam różnicę, która byłam winna, tj. kwotę 15 zł za przesyłkę stanika C.

W tej chwili czekam na stanik B opłacony w całości, tj. wartość stanika+przesyłka. Dziś dostałam maila, że moje zamównie zostały połączone, tj. stanik A dotarł, wymiana jest uznana, zostaną one (stanik B i C) wysłane razem.

I teraz pytanie - gdzie wsiąkło 15 złotych, które przelałam w dniu nadania stanika A i jednoczesnego zamówienia stanika C?

Czy może coś po drodze zgubiłam?

Nie mam nic przeciwko, jeżeli to 15 złotych zostanie jakoś na moim "koncie" i będę mogła je wykorzystać np. przy kolejnym zamówieniu.
      • effuniak Re: @Effuniak - dziwna akcja z płatnością! ocb? 16.06.11, 20:15
        Czy To nie do Ciebie dzis wysłałam takiego oto maila :
        poŁączone zamówienia- 8728
        Odpowiedz
        |
        Sklep Ewa Michalak do mada

pokaż szczegóły 06:06 (14 godz. temu)

Pani Magdo pozwoliłam sobie połączyc oba zamówienia by poszły jedną paczka i w związku z tym istnieje nadpłata w wysokości 15 zł za koszty jednej z wysyłek
        Poproszę o nr konta, bym mogła dokonać zwrotu nadpłaconej kwoty

Miłego dnia
        Ewa

--
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
    • noweti brak kontaktu mailowego 16.06.11, 17:15
      Dziewczyny czy Wy tez macie taki problem z brakiem kontaktu mailowego ze sklepem? Ja czuje sie jakbym walila glowa w mur... Napisalam 3 maile w przeciagu 4 dni, poniewaz moja zwrot biustonosza nie zostal potwierdzony (a wyslalam tydzien temu), wiec martwie sie co jest nie tak, na poczcie mowia mi, ze na bank musialo juz dojsc i nie wiem co robic. Podalam Pani Ewie nr przesylki, ale zero odzewu z jej strony w sprawie mojego problemu.
      Pani Ewo, prosze sie odezwac...
      • effuniak Re: brak kontaktu mailowego 16.06.11, 20:19
        mam 14 dni na rozpatrzenie zwrotu ale zwykle są one rozpatrywana na następny dzień o dostarczeniu do firmy
        jakby zwrot doszedł to by był a jeśli nie jest rozpatrzony to znaczy że nie doszedł
        Nie szukamy przesyłek od klientek , szukamy gdy zginą te wysłane od nas do nich
        Na zwroty nie mam wpływu ani nie mogę w ich sprawie interweniować bo nie jestem nadawcą tylko adresatem

--
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
        • noweti Re: brak kontaktu mailowego 16.06.11, 20:26
          Pani Ewo, ja nie prosze, aby Pani szukala mojej przesylki, ale po to podalam Pani nr przesylki w e-mailu, zeby byla Pani uprzejma zapytac o nia na Poczcie czy czasem nie lezy tam juz od kilku dni (o czym zapewnia mnie Poczta i sugeruje adresatowi zapytac w swoim oddziale), kiedy ktos z Pani pracownikow bedzie wysylac przesylki do klientow...
          • effuniak Re: brak kontaktu mailowego 16.06.11, 21:39
            nie mam czego szukać na poczcie bo listonosz przynosi nam paczki do firmy , czasem bywa że dwa razy dziennie - inny wysłane jako paczki a inny jako listy
            Nie dostaję wcale awiz wiec nie mam czego szukac
            To, ze paczka podobno dotarła do Łodzi nie znaczy, że dotała do mojej firmy
            możliwe, że jutro bedzie
            --
            Lingerie is my life...
            So, talk about Me...
    • anial_ek bolesne slady po ramiaczkach 17.06.11, 11:54
      zaczynam miec watpliwosci co do dopasowania moich effuniakow - wlasnie przez te ramiaczka. pod koniec dnia zaczynam je czuc i musze przesuwac, bo bola. po zdjeciu stanika mam wieczorem mocno czerwone pregi, ktore znikaja w ciagu przepisowych 15 min, ale i tak dyskomfort jest odczuwalny. miski wygladaja na dopasowane dobrze, ale pomyslalam, ze moze przez to, ze moj biust lata swietnosci ma juz za soba i jest pusty u gory (zeby nie powiedziec obwisly, bo to bardzo brzydkie slowo) to wpada w miseczki i stad trudno sie zorientowac, ze miska jest tak naprawde za duza, a ja podciagam te ramiaczka za bardzo (dla lepszego efektu wizualnego oczywiscie)? moze halfcupy nie sa dla mnie? strapless odrobine bulkuje, w plungach troche wypadam srodkiem:P
      na poczatku myslalam, ze to moze kwestia samych ramiaczek i ich elastycznosci, ale dzieje mi sie tak zarowno w czarnym HP (ktory ramiaczka ma rzeczywiscie cienkie i dosc sznurkowate w moim rozmiarze) jak i w CH Perelce (ktorej ramiaczka sa solidne i elastyczne).
      moje wymiary 68/91(w staniku)/95(w zwisie) effuniaki mam 65F/70E, jestem scisliwa, brytyjczyki nosze 28FF i tam problem ramiaczek raczej nie wystepuje (raczej, bo obecnie nosze tylko Deco)
      bede wdzieczna za wszelkie rady i opinie, bo przymierzam sie do nowych zakupow i nie wiem co poczac ;)
      • effuniak Re: bolesne slady po ramiaczkach 18.06.11, 06:49
        musisz mieć za duże miski i maskujesz tę zadużość podciąganiem ramiączek
        Spróbuj mniejszej miski w której nie będziesz musiała w celu osiągnięcia efektu maksymalnie skracać ramiączek
        --
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
    • myff Onyx 70G- moje pierwsze wrażenia:) 17.06.11, 16:19
      (tytuł ma sugerować, że z czasem pewnie dołączę kolejne, bo mam go na sobie dopiero 10 minut)
      Pierwsze wizualne- jakie te miseczki małe! Kolejna porażka...ja tego nie wytrzymam. Jakie śliczne te małe miseczki ten materiał jest super. Jaki cudownie niski mostek. Jeszcze(?) nie plunge, ale bardzo mi się podoba ta wysokość.
      Dlaczego obwód jest tak, a nie inaczej skonstruowany? Dziwi mnie ten przeskok z dość szerokiego na bardzo wąski.
      Założyłam, wygarnęłam...stanęłam naturalnie przed lustrem...i oczy niemal mi z orbit wyszły na ten widok, który ujrzałam. Boskie dwie kule, przede mną. Idealne jabłuszka, ale nie buły. Połówki jabłek...powiedzmy:) Fantastycznie unosi, zbiera z boków, ale nie optycznie powiększa piersi tak jak plunge- przynajmniej ja to tak widzę. Obwód wydaje mi się dość luźny, ale trzyma. Zapięcie na 2 haftki po 4 może to dlatego, to wrażenie luzu?
      Teraz łyżka piołunu do tej beczki miodu:) Ponieważ wiem, że są takie osoby, którym bardzo zależy na gładkości pod bluzką- być może JA jestem jakimś szczególnym wypadkiem, należy samej sprawdzić jak to jest- w każdym razie pod mojito- pod nie ze szczególnością kupowałam ten stanik- szwy trochę przebijają, a gdy siedzę i garbię się nieco odznacza mi się brzeg misek. Odstają. Jeszcze zerknę jak jest gdy stoję. Mniej, ale lekko odstają. Później sprawdzę jak jest gdy włożyć wkładki. Są dość cienkie, więc chyba nie zaczną bułować od tego piersi. Oczywiście na mniejszej bardziej odstaje.
      Ogólnie w skali 1-10 daję 9 i 3/4 za to odstawanie:) Doskonale zainwestowane pieniądze:)

Aha, wzięłam 70G na 105 w zwisie i 75 pod biustem na ścisło. Mam dosyć jędrny biust i w wyproście mam niewiele mniej bo tylko 101 i trudno mi okiełznać te piersi sztywnym stanikiem. Ten jest absolutnie genialny:)
      --
      Kuchnia- ogród ziemskich rozkoszy:)
      • myff Errata. 17.06.11, 16:26
        Odstają, bo ramiączko przez szyję. Myślę, że w tym jednym przypadku mogę to jakoś przeżyć, zwłaszcza jeśli muszę, bo inaczej się nie da:D
        Czy Lilia jest taka sama jak Onyx? Taka sama pod względem misek i ścisłości obwodu? Jeśli tak, to chyba zostanę posiadaczką tylko dwóch staników:D
        W takim razie 10 na 10 odzyskałam wiarę, że ja i mogę mieć dobrze dobranego effuniaka i wyglądać bosko....
        --
        • effuniak Re: myff 18.06.11, 06:50
          Bardzo sie cieszę ;)

Lilia jest taka sama
          --
          Lingerie is my life...
          So, talk about Me...
      • nomina Re: Onyx 70G- moje pierwsze wrażenia:) 18.06.11, 16:08
        Myff, Lilka i Onyx są takie same - mierzyłam O, kupiłam L (75FF). Wkładki - jeśli nie masz asymetrii - możesz stosować "efektogennie" - wkładki + biubluzka z głębszym dekoltem = od razu załatwiona sprawa (pod warunkiem, że prowadzisz rozmowy z kontrahentem rodzaju męskiego :D).
        --
        • myff Re: Onyx 70G- moje pierwsze wrażenia:) 18.06.11, 18:47
          Nomina, tak na to nie patrzyłam:D Ale rzeczywiście efekt z wkładkami rzuca na kolana. Bez też oczywiście, ale z nimi to jest obłęd...na górce rozmiarowej będzie to samo. Mam nadzieję;)
          --
          • myff Re: Onyx 70G- moje pierwsze wrażenia:) 18.06.11, 18:50
            Lilia jest ściślejsza czy kubek kubek taka sama pod względem obwodowym? Bo dziś gdy ze względu na ciepło jakaś taka opuchnięta byłam, zapięłam się na haftkę pierwszą i było tak samo ścisło jak na drugiej:) Tak, z ramiączkami "klasycznie" nic nie odstaje i nie odznacza się w nawet cienkich i dopasowanych bluzkach. Może poza szwami, ale naprawdę minimalnie. Genialny stanik:)
            --
          • edzia100 HP Turkus 75F - moje pierwsze wrażenia:) 21.06.11, 10:17
            A ja się pragnę pozachwycać efektem, jaki daje mój pierwszy HP effuniakowy :-) Wczoraj przyszedł, i strasznie się cieszę: bałam się, że te HP w ogóle nie będą na mnie dobre (że tylko plandże), a tu proszę. Jest super, biust mam wywyższony pod niebiosa i przymurowany jednocześnie. Mam go już dziś na sobie i świetnie wygląda do bluzeczki Emerald. Czas dokupić gacie :-)
    • yarshiva Onyks 18.06.11, 17:30
      Ewo, mam Chilli, Blacka, HP czarnego w rozmiarze 65D. Chciałabym Onyksa - dobrze myślę, że 60DD powinien być dobry? (mierzyłam 65D, za luźny niestety)

I jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób zamawia się mniejsze obwody?
      • effuniak Re: Onyks 19.06.11, 12:05
        Źle myślisz - weź ten sam rozmiar, nie kombinuj

A staniki z obwodami 60 nie ma w produkcji.
        Są dostępne TYLKO na wyraźne, indywidualne zlecenie klientek i jako takie nie podlega ani zwrotowi ani wymianie

--
        Lingerie is my life...
        So, talk about Me...
        • effuniak Re: Onyks 19.06.11, 12:06
          miało być :
          staników
          a nie - staniki
          ;)
          --
          Lingerie is my life...
          So, talk about Me...
        • yarshiva Re: Onyks 19.06.11, 19:32
          Wzięłabym ten sam rozmiar, gdyby Onyks nie był tak luźny - sama brafitterka stwierdziła, że 65D za luźne jest, dlatego zastanawiam się nad mniejszym obwodem. (nawiasem okłamałam Cię - chilli chyba jest w rozmiarze 60DD, jest krótszy od pozostałych, metka milczy, bo sprana)
    • mania_aniam Kostium kapielowe - czas oczekiwania 19.06.11, 22:33
      Wyjezdzam na urlop za 3 tygodnie, wiec dzisiaj chcialam zamowic stroj kapielowy w sklepie. I co widze? Czas oczekiwania 21 dni...

Czy faktycznie czeka sie tyle? Czy jest to czas DO, a praktycznie czesto przychodza po np 2 tygodniach?

Jesli jest szansa, zeby doszedl wczesniej, to go zamowie i najwyzej zaryzykuje, ze jesli nie zdazy na urlop, to go po prostu oddam.
    • i-w-ona Co z szafirem i ciemnozielonym? 20.06.11, 17:04
      Kiedyś w zapowiedziach była mowa o szafirowym komplecie. W szufladzie ciągle nie został pokazany. Co z nim? Będzie w ogóle czy jednak nie?

I jak się ma facebookowa akcja "Chcemy ciemnozielony stanik"? Nie mam facebooka, a bardzo bym taki stanik chciała...

Pytam, bo mnie baaardzo te kolory interesują ;]
            • edzia100 PL Amarant - czy obwód z czasem się rozejdzie? 21.06.11, 22:28
              Pytam dziewczyny, które mają Amaranta: czy obwód się trochę rozciąga po jakimś czasie? Bo najpierw zamówiłam 75FF i obwód był bardzo dobry, ale miski za duże. Zamówiłam więc 75F i miski są jak najbardziej OK, ale obwód straszliwie ciasny. Kombinować z przedłużką, licząc że stanie się luźniejszy, czy raczej wziąć w tej sytuacji wyższy obwód i mniejszą miskę, czyli 80E?
              • dorotaifilip Re: PL Amarant - czy obwód z czasem się rozejdzie 22.06.11, 11:08
                Mi obwody się w Effuniakach nie rozciągają - przy takim z nimi obchodzeniu się: mam ich dużą ilość i piorę w pralce w proszku do prania, noszę jeden biustonosz jeden dzień.

Co do Amaranta, to według mnie jest wielkomiskowy i ścisły jak pieron.
                I robi bardzo fajny kształt, taki okrągły, "meloniasty".

Miałam najpierw 75GG i przy okazji reklamacji dzięki uprzejmości Effuniaka mam obecnie 80FF.
                Ten pierwszy rozmiar mogłam nosić dosłownie raz na miesiąc, by wstrzelić sie w odpowiednie do niego rozmiary. Ten drugi częściej. Mam i noszę naprzemiennie takie rozmiary Effuniaków: plunge 75GG (pudrowy kropek, black, szara panterka), 80FF (retro, czerwona pantera, cielisty z koronką na misce i takie ze starszej kolekcji biały i czarny z harmonijkowym materiałem na misce), 80G(white), CH 75G ( Chaber, Toffik), Granatowy Motyl 75FF za mały -powinien być w rozmiarze 75G, HP czarny 80FF i HP Puder 75G.

pozdrawiam - dorota
                  • effuniak Edzia 100 23.06.11, 06:29
                    bo w tym 75FF część misek robiła za obwód i stąd to uczucie dobrego obwodu
                    --
                    Lingerie is my life...
                    So, talk about Me...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka