Dodaj do ulubionych

Sklepy polecane osobom początkującym

31.01.12, 15:53
Wątek służy do zgłaszania sklepów posiadających oprócz szerokiego wyboru rozmiarów biustonoszy także sprawdzony bra-fitting na najwyższym poziomie. Chodzi o sklepy, do których z czystym sumieniem można wysłać stanikowe nowicjuszki - osoby w każdym wieku i o dowolnym rozmiarze biustu.
Uwzględniane będą wyłacznie opinie doświadczonych forumek.


--
Gdzie kupić porządny stanik
stanikowamapa.prv.pl
Edytor zaawansowany
 • sbarazzina 31.01.12, 18:47
  Trzeba załączyć jakieś uzasadnienie?
 • roza_am 31.01.12, 19:13
  Jeśli o mnie chodzi - nie potrzeba. Jest dość dużo aktualnych opinii o Wro Onlyher w odpowiednich wątkach na naszych forach i Balko. Na ich podstawie już wcześniej nadałam sklepowi czerwoną szpileczkę.
  Ale może inne osoby chciałyby mieć wszystkie uzasadnienia zapodane w jednym wątku? Nie wiem, wypowiedzcie się.


  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
 • magdalaena1977 31.01.12, 19:57
  Trafiłam tam już jako stara wyjadaczka, ale kilka razy słyszałam, jak w sąsiedniej przymierzalni była brafittowana nowicjuszka i bardzo podobała mi się delikatność i takt właścicielki.
  Dodatkowym plusem jest to, że sklep ma staniki różnych marek (i Freyę, i Panache), a na dodatek jeszcze ciuchy Biubiu.
  --
  Magdalaena
 • clarisse 02.02.12, 16:11
  Mam podobne odczucia jak Magdalaena i również przyprowadziłabym Właścicielki Bra-Dreams, osobę nieuświadomioną nie obawiając się o skutki. Mam wrażenie, że Pani Dorota jest entuzjastką bielizny i nawet jak nic nie pasuje, ma pomysł, czego jeszcze można by spróbować; po prostu dużo wie na ten temat. :) Z racji doświadczenia w brafittingu i właśnie owego "oblatania" w krojach i modelach staników i w typach biustów oraz problemach, jakie one sprawiają, wysłałabym taką osobę konkretnie do Pani Doroty.

  Jeśli chodzi o asortyment, to dla mnie najważniejsze jest, że jest "do K". Fakt, nie ma może ogromnego wyboru w owym K, ale zawsze kilka sztuk się znajdzie, a nie każdy sklep stacjonarny z szeroką rozmiarówką może się tym poszczycić. Niejednokrotnie też słyszałam, jak klientki przychodziły po zamówione specjalnie dla nich rzeczy, więc zakres rozmiarowy nie jest problemem. Do tego dochodzi BiuBiu oraz kostiumy kąpielowe (ciągle jeszcze są biuściaste nieświadome istnienia kostiumów w rozmiarach stanikowych lub tego, że można odziellnie dopasować górę, oddzielnie dół kostiumu...)

  No i zawsze można napić się kawy lub herbaty :)
  --
  Clarisse
  ~ za duży biust na jabłko ~ za wąskie biodra na gruszkę ~
  ~ to co ja ***** jestem? pomidor z wypustkami?! ~
 • rudaa26 01.02.12, 09:29
  Spokojnie mogę ten sklep polecić osobie, która jeszcze nie zna swojego prawidłowego rozmiaru. Wizyte w tym sklepie zaczyna sie od porządnego wymierzenia.
  --
  corsasport.pl/forum/
 • babus2 01.02.12, 18:02
  Witam

  Nie wiem czy jestem doświadczoną forumką :) ale z czystym sumieniem mogę polecić dwa wrocławskie sklepy: wspomniany wcześniej (mój ulubiony) Only Her i Millę z ul. Ruskiej.

  Pozdrawiam
 • mlubik 17.02.12, 22:49
  ja z kolei nie polecam sklepu MILLA :( pani nie potrafila mi dobrać stanika, a mówiąc krótko jakoś nie chciało jej się (takie mialam wrażenie ze jestem intruzem) na odczepnego jeden znalazła biały gładki i źle dobrany (bo juz mi sie zapinal na ostatnią haftkę). Przyjechalam ponad 100km a tu taka lipa!!!!!! ( aha -stanik za ok 200zł)
 • agafka88 19.02.12, 00:49
  mlubik napisała:

  > ja z kolei nie polecam sklepu MILLA :( pani nie potrafila mi dobrać stanika, a
  > mówiąc krótko jakoś nie chciało jej się (takie mialam wrażenie ze jestem intruz
  > em) na odczepnego jeden znalazła biały gładki i źle dobrany (bo juz mi sie zapi
  > nal na ostatnią haftkę). Przyjechalam ponad 100km a tu taka lipa!!!!!! ( aha -s
  > tanik za ok 200zł)

  Ale to, że stanik _da się_ zapiąć na ostatnią haftkę wcale nie jest oznaką złego dobrania rozmiaru. W staniku ma być wygodnie, ja z 72cm pod biustem pewnie i w 60 bym się zapięła, co nie znaczy, że ta 60 jest dla mnie dobrym obwodem.
 • madzioreck 19.02.12, 01:44
  A mogę zapytać, jak wyobrażasz sobie swobodne oddychanie w staniku, którego nie da się zapiąć ani kawałek dalej, niż najluźniejsze haftki? Bo ja, choć ścisnąć się lubię, niespecjalnie to sobie wyobrażam. Tzn. Wyobrażam sobie, że ludzie lubią różne rzeczy, ale to nie powód, żeby od razu wrzucać, że ktoś "nie potrafi".
 • arylyn 01.07.12, 00:43
  Również nie polecam. W obwodzie 60 wyboru powalającego nie ma, wszystkie przeźroczyste koronki za ponad 200zł, byłam kilka razy tylko raz wyszłam zadowolona z obsługi. Innym razem miałam wrażenie, że po prostu przeszkadzam, bo nie wyglądam na osobę, którą STAĆ na takie staniki. Za to OnlyHer na ul. Jagiełły polecam
 • po.rzeczka 01.02.12, 18:18
  Bardzo trudno z pełnym przekonaniem polecic jakiś sklep, bo zwykle nie zna się wszystkich pracujących tam w różnych okresach osób. Częsc polecanych sklepów zostało przy zasadach dobierania z początków forum, ja w każdym razie w kilka zwątpiłam.
  Chciałabym jednak polecic Dopasowaną, w której kupuję od czasu do czasu zarówno internetowo, jak i stacjonarnie. Miałam też przyjemnosc zdawac w tym sklepie swój brafitterski egzamin i zobaczyc jego pracę nieco od zaplecza. Gwaracji zadowolenia nigdy nie bedzie, ale to jedyny sklep w W-wie, który miałbym odwagę polecic dla osób lubiących raczej dyskretną i nienarzucającą się obsługę.
 • clarisse 02.02.12, 16:35
  Moje wrażenie z jednorazowego pobytu w Dopasowanej (sprzed pół roku bodajże) jest jak najbardziej pozytywne jeśli chodzi o brafitting. Niestety nie umiem wskazać konkretnych pracujących tam Pań - niemniej obsługujące mnie wówczas osoby, a było ich kilka, były kompetentne, taktowne, umiały ocenić dopasowanie stanika i z własnej inicjatywy proponowały przymierzenie innych modeli niż te, o które pytałam (jako uświadomiona przyszłam tam przymierzyć coś konkretnego; jednak ostatecznie zmierzyłam znacznie więcej). Na pożegnanie dostałam kartę zniżkową, na której Pani zapisała rozmiar stanika, który kupiłam - dla mnie nie było to potrzebne, ale jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z zawiłościami stanikologii, rzecz bardzo dobra.

  Nie wiem, czy w sklepie zawsze są trzy ekspedientki, tak jak podczas mojej wizyty, ale jeśli tak, to jest to duży plus - żadna klientka nie zostanie potraktowana po macoszemu nawet jeśli będzie tłok.

  Asortymentowo plusem są moim zdaniem Effuniaki. Niestety - nie są dostępne w pełnej rozmiarówce, ale już sam fakt ich stacjonarnej dostępności to dobra rzecz.

  Dodam, że jest to sklep najbardziej dziecioodporny z tych które odwiedziłam. Jako matka malucha, z którym odwiedzam sklepy z bielizną, cenię dwie rzeczy:
  - to, że moje dziecko jest dobrze przyjmowane (a nie zaledwie tolerowane jako niewygodny acz konieczny dodatek do klientki)
  - to, że sklep nie jest łatwy do zdemolowania
  I o ile w większości sklepów z brafittingiem, które odwiedziłam, to pierwsze nie jest żadnym problemem :) - to z odpornością na demolkę bywa różnie. Ładne wnętrza ze szklanymi stolikami uwielbiam - ale serce mi staje, kiedy młody zaczyna po takim biegać. Dopasowaną kojarzę jako miejsce może mało dekoracyjne, ale bardzo funkcjonalne pod tym względem.
  --
  Clarisse
  ~ za duży biust na jabłko ~ za wąskie biodra na gruszkę ~
  ~ to co ja ***** jestem? pomidor z wypustkami?! ~
 • ania.kar 23.03.12, 11:22
  Dopasowana i Peachfield zostały zgłoszone w tym wątku, ale w spisie
  stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html
  nie są odznaczone na żółto. Chyba przez przeoczenie, tak? :)

  A czy sklep Bradea można też zgłosić? Nie jest typowym sklepem, bo trzeba się umawiać na wizytę, ale kryteria spełnia. Myślę, że oprócz Bra-Dreams, Dopasowana, Peachfield i Bradea też zasługują na "żółty kolor". Ja swoje znajome z W-wy wysyłam właśnie do tych czterech sklepów.
 • amoureuse 01.02.12, 21:45
  Podpisuję się pod tym, co powiedziała po.rzeczka. Nie znam całego personelu Lingerii, np. w Gdańsku nigdy w ich sklepie nie byłam. Gdyńskie doświadczenia były jednak bardzo pozytywne, także wtedy, gdy przychodziłam ze "świeżakami", więc polecam


  --
  You say goodbye
  And I say hello!
 • alex_k 02.02.12, 13:09
  Mimo, że narażam się na zarzut o brak obiektywizmu zgłaszam, ponieważ jestem przekonana, że sklep na to zasługuje. Z czystym sumieniem polecam każdej początkującej - młodszej i starszej, dużo- i małobiuściastej, z gwarancją, że każda z nich zostanie potraktowana indywidualnie, idealnie ostanikowana i poinstruowana w temacie.
  Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mnie poprze, obiektywnie :-)


  --
  Jak odszukać "tego przeklętego motyla, który-trzepocząc skrzydełkami-powoduje wszystkie burze, jakie nas nachodzą, i zmusić go, żeby przestał"?
 • roza_am 15.02.12, 13:38
  > Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mnie poprze, obiektywnie :-)

  Ja też mam nadzieję. Gdyby ktoś nie chciał ujawniać publicznie swojego miejsca zamieszkania, przypominam o możliwości przedstawienia opinii anonimowo.
  Do tego czasu, niestety, nie skorzystam z Twojej opinii, Alex. Mam nadzieję, że rozumiesz.


  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
  * Mapa się zmienia *
 • alex_k 20.02.12, 17:27
  Oczywiście, że rozumiem, zaznaczyłam to w moim poście. :-)
  Jednak z drugiej strony... idąc tą drogą, sklepy w mniejszych miejscowościach, mimo, że mają sporo do zaoferowania, nigdy nie znajdą się wśród polecanych sklepów, jeśli w tej miejscowości akurat nie ma lobbystek, a klientkami są kobiety niezalogowane na forum. Jeśli ktoś mieszka w pobliżu takiego niepoleconego sklepu i zaloguje się na Lobby szukając informacji o sklepach, takiego sklepu zwyczajnie nie znajdzie, i koło się zamyka.
  Wiem, wiem, przekombinowałam, ale to tylko taka luźna refleksja ;-P
  --
  Jak odszukać "tego przeklętego motyla, który-trzepocząc skrzydełkami-powoduje wszystkie burze, jakie nas nachodzą, i zmusić go, żeby przestał"?
 • roza_am 21.02.12, 15:15
  > Jednak z drugiej strony... idąc tą drogą, sklepy w mniejszych miejscowościach,
  > mimo, że mają sporo do zaoferowania, nigdy nie znajdą się wśród polecanych skle
  > pów, jeśli w tej miejscowości akurat nie ma lobbystek, a klientkami są kobiety
  > niezalogowane na forum.

  Jeśli do danego sklepu nie docierają osoby z Lobby, to nie ma on fizycznych możliwości stać się sklepem-polecanym-przez-Lobby.
  Jeśli jednak wiemy o istnieniu sklepu i o jego dobrej ofercie towarowej, to i tak go na mapie umieścimy. Wtedy osoby trafiające do nas dowiedzą się o sklepie i mają szansę go odwiedzić i ocenić.  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
  * Mapa się zmienia *
 • clarisse 02.02.12, 16:48
  Nie wiem, czy to podpada, bo Noszebiustonosze nie jest sklepem stacjonarnym. Jest tam jednak możliwość telefonicznego umówienia się.

  Osobiście miałam tu do czynienia jedynie z brafittingiem przez internet, ale moje wrażenia były tak pozytywne, że trochę żałowałam, że nie mogę osobiście - bo i staników mogłabym za jednym zamachem przymierzyć więcej modeli, więcej sąsiadujących rozmiarów - i porady na żywo są jednak zdecydowanie lepsze niż przez internet na podstawie przesłanych zdjęć, bo zdjęcia sporo przekłamują. Z kontaktu przez internet odniosłam wrażenie, że mam do czynienia z fachowcem, który dodatkowo w przypadku różnicy w opiniach wyraźnie zaleca klientce postąpienie według własnej oceny - rzecz niezwykle cenna, kiedy do brafitterki udaje się osoba nieuświadomiona, bezradna, której potencjalnie można by było wmówić różne rzeczy.

  --
  - Gdzie ty byłaś, jak ludzie rośli?!
  - Stałam w kolejce po biust...
 • tfu.tfu 06.07.12, 12:00
  ul. Widok 4,
  godziny pracy: 9-17 poniedziałek-piątek oraz 9-14 sobota
  --
  .............. fusy precz!
 • the_mariska 02.02.12, 23:39
  Na brafittingu nie byłam, ale miałam przyjemność towarzyszyć w akcjach i skonsultować własne zakupy. Pełen profesjonalizm :) Szkoda tylko, że nie ma marek Evedenu czy Ewy Michalak, choć i tak jestem pełna podziwu jak w raczej niedużym sklepie mieści się tyle towaru.
  --
  "Szklanka nie jest ani do połowy pełna, ani do połowy pusta - ona jest dwa razy za duża." :)
 • madzioreck 06.02.12, 23:02
  Potwierdzam :) Byłam i miałam okazję podpatrzeć (czy tam podsłuchać) brafittowanie świeżynek i z czystym sumieniem wysłałabym na pierwszą wizytę :)
 • the_mariska 02.02.12, 23:42
  Bywałam nieraz, polecałam jeszcze więcej razy i chęcią odeślę tam każdą kolejną zainteresowaną tematem lubliniankę :)
  --
  "Szklanka nie jest ani do połowy pełna, ani do połowy pusta - ona jest dwa razy za duża." :)
 • mniickhiateal 04.02.12, 21:45
  roza_am napisała:

  > Wątek służy do zgłaszania sklepów posiadających oprócz szerokiego wyboru rozmia
  > rów biustonoszy także sprawdzony bra-fitting na najwyższym poziomie. Chodzi o s
  > klepy, do których z czystym sumieniem można wysłać stanikowe nowicjuszki - osob
  > y w każdym wieku i o dowolnym rozmiarze biustu.
  > Uwzględniane będą wyłacznie opinie doświadczonych forumek.
  >
  >

  Bardzo proszę o definicję doświadczonej forumki. Chętnie bym zgłosiła sklep, ale nie wiem, czy się kwalifikuję :)
 • wariamiktoria 05.02.12, 17:56
  Sądzę, że w tym przypadku doświadczona to:
  1) doświadczona w dopasowywaniu biustonoszy/uświadamianiu
  2) na pewno nie nick - kometa
  3) myślę, że opinie także osób mniej doświadczonych będą mile widziane, choć najlepiej wpisywać je do wątku sklepów.
  Przypuszczam, że zastrzeżenie to miało pomóc w uniknięciu kryptoreklamy.
  --
  czasem przecinek mi się nie włącza ale mam dość wymieniania klawiatury, Lucyferek inspiruje
 • roza_am 15.02.12, 14:00
  > Sądzę, że w tym przypadku doświadczona to:
  > 1) doświadczona w dopasowywaniu biustonoszy/uświadamianiu

  Powiedziałabym - umiejąca odróżnić dobry bra-fitting od złego, fachową obsługę od tylko miłej, naprawdę dobry sklep od tylko "fajnego".
  Nie da się tego ująć w matematycznych wzorach (np. konkretna liczba postów czy długość stażu na forum), stąd określenie opisowe, a nie ścisłe.

  > 2) na pewno nie nick - kometa

  Na pewno.

  > 3) myślę, że opinie także osób mniej doświadczonych będą mile widziane, choć na
  > jlepiej wpisywać je do wątku sklepów.

  Oczywiście, zachęcamy do wpisywania opinii.

  > Przypuszczam, że zastrzeżenie to miało pomóc w uniknięciu kryptoreklamy.

  Też. Ale także opinii zbyt powierzchownych, emocjonalnych, mało merytorycznych.  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
  * Mapa się zmienia *
 • roza_am 15.02.12, 13:41
  > Bardzo proszę o definicję doświadczonej forumki. Chętnie bym zgłosiła sklep, al
  > e nie wiem, czy się kwalifikuję :)

  Pisz, kwalifikujesz się :) Nie masz dużo postów, ale już jakiś czas jesteś z nami, a Twoje wypowiedzi brzmią rozsądnie i merytorycznie.


  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
  * Mapa się zmienia *
 • anna-pia 04.02.12, 22:09
  Na Żeromskiego ostanikowałam mamę i koleżankę, obie ofiary tryjumfa, poza tym, że pani doskonale wiedziała, co z czym i jaki rozmiar, była wzorem taktu i dobrych manier.

  --
  urodziłem się innym rodzicom


  Dekolt po 35 r.ż.
 • a_gneskka 06.02.12, 01:44
  Brafitterka bez problemu, bardzo miło i taktownie, ostanikowała trudny biust mojej mamy. Na stronie internetowej widzę, że od czasu naszej wizyty rozszerzyli ofertę, więc powinno być tylko lepiej :)
  --
  A friend is like a good bra: hard to find, supportive, comfortable, always lifts you up, and always close to your heart...
  * Moja pirania*
 • mniickhiateal 16.02.12, 23:03
  No to piszę. Brafitteria na Krakowskiej. Bardzo fachowa obsługa, zarówno dla bardziej zaawansowanych osób, jak i zupełnie nowych. Na własne oczy widziałam proces ostanikowania kilku nowych osób i byłam zawsze zachwycona umiejętnościami i podejściem do klientki. Panie mają również dyplomy szkolenia brafitterskiego robionego u Mahedy wywieszone na ścianie sklepu, co dodatkowo robi pozytywne wrażenie i budzi zaufanie.
 • 100krotna 22.02.12, 13:32
  Do opisu mniickhiateal, dodam tylko, że bra-fitterka jest bardzo miła, delikatna i uprzejma - i co najważniejsze - słucha klienta. Nie narzuca się z pomocą, ale zawsze można liczyć na poradę i ocenę dopasowania. Jest też cierpliwa - co sprawdziłam jakiś czas temu na własnym przykładzie - marudząc w przymierzalni ponad godzinę i zakładając na siebie na zmianę kilka różnych staników.
  Potrafi dobrze doradzić i zna swój asortyment - wie, jak zachowuje się dany stanik na ciele.
  --
  Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa ;)
 • dorotek_s 01.08.12, 12:11
  Również bardzo polecam ten sklep. Naprawde duży wybór biustonoszy, panie cierpliwe i naprawde dobrze doradzają. Mam już od nich 3 biustonosze i generlanie stałam się ich stałą klientką, a i moją koleżanke tez tam przyprowadziłam, która z tego co mówi tez tam systematycznie zaglada :)
 • paskudek1 20.02.12, 09:16
  mam prośbę - który Warszawski sklep polecić kompletnie zielonej dziewczynie w dodatku z poważną asymetrią i skrzywieniem kręgosłupa? Mam koleżankę którą chcę wysłać w dobre miejsce. Dziewczyna na razie jeszcze karmi i nie chce pakować się w wydatki, ale jak już skończy chciałabym żeby trafiła do dobrego sklepu. Zwłaszcza z dobrym zaopatrzeniem. Ona mieszka w Grodzisku Mazowieckim, tam jest jakiś sklep, z przytomną kobietą ale nie wiem jaki tam jest asortyment. Gdzie ją wysłać?
  --
  65FF-G to WCALE nie jest wielki biust:)
 • 2stworki 03.07.12, 09:29
  a gdzie znalezc w gliwicach uslugi briferki jestem po ciazy i karmieniu piersia nie moge sobi9e poradzic z biustem mam 80 d
 • roza_am 06.07.12, 11:40
  Znane nam sklepy z bra-fittingiem znajdziesz na naszym spisie i mapie (linki w mojej stopce lub w nagłówku forum). Niestety, nie ma tam na razie żadnego sklepu z Gliwic.

  Możesz podjechać do któregoś ze sklepów z sąsiednich miast. Druga opcja to ustalenie swojego rozmiaru wyjściowego w wątku rozmiarowym i zakupy internetowe (w razie wątpliwości możesz skorzystać z pomocy w naszej galerii). Trzecia droga - zapytaj o sklepy z Gliwic w osobnym wątku na forum (do tego mało kto zagląda). Być może ktoś podpowie jakiś nowy sklep.


  --
  Gdzie kupić porządny stanik
  stanikowamapa.prv.pl
  * Mapa się zmienia *
 • kerima71 01.08.12, 14:33
  polecam Bramiracle w Bydgoszczy.Nie byłam w samym sklepie ,ale na brafittingu przy kawie organizowanym przez w/w.Rzeczowe, konkretne podejście .Byłam w kilku sklepach z brafittingiem i dla mnie w Bydgoszczy było najlepiej.Nie będę wymieniać ,w których sklepach jeszcze byłam(były to różne miasta w Polsce).Na pewno wszystko zależy od osoby ,która obsługuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.