Dodaj do ulubionych

Jak dopasować biustonosz do mało jędrnego Biustu?

12.04.12, 14:21
Witam mam problem z dobraniem biustonosza pod biustem mam 76 (mierzone ciasno na wydechu) a w biuście ale mierze w biustonoszu gdyż po 2 ciążach moje piersi są w opłakanym stanie mam 96 cm w wielu sklepach panie sprzedające dobierają mi staniki o rozmiarach 70-75 C ale niestety nie wszystkie pasuja bo zawsze znajdzie się wada typu że biust wychodzi ze stanika lub miseczki stanika są za duże...co w takiej sytuacji zrobić jak mam dobrać biustonosz kiedy moje piersi nie są jedrne???

Bardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • maith Re: Jak dopasować biustonosz do mało jędrnego Biu 12.04.12, 16:10
      Podstawowa uwaga, to unikać typu plunge (czyli staników do głębokich dekoltów) i push-up (czyli atrapa biustu z wierzchu, wbijająca się pięścią w pierś od spodu).
      Przestaw się na full-cupy lub balkonetki.

A druga kwestia, to powchodź we wszystkie linki z punktu 7 ("Jak poprawić kształt piersi, jeśli obwisną) tutaj:
      bra-fitting.eu/kawa-na-lawe-linki-przydatne-w-lobbowaniu/

--
      Made by Maith :)

Jak optycznie wyszczuplić ramiona?
    • pierwszalitera Re: Jak dopasować biustonosz do mało jędrnego Biu 12.04.12, 16:55
      Wiesz, mnie się nie chce wierzyć w 70-75C. Może próbujesz więc z niedobranymi rozmiarowo stanikami? Ja przy podobnych wymiarach noszę brytyjskie 70E, a to jest w okolicach polskiego 70F. Nawet biorąc pod uwagę, że masz może po dwóch ciążach mniej jędrny biust i jest on bardziej kompresowalny, to 75C wydaje mi się trochę małe. 70C to już w ogóle, bo odpowiada miskowo 75B. Wskazówką na to jest też, że staniki przez ciebie mierzone są raz za małe, raz robią wrażenie za dużych. Wrażenie za dużości powstaje czasem też przy stanikach niekompatybilnych z twoim biustem (czyli nie twój model), albo nieprawdłowo założonych.
      Możesz więc najpierw wpisać się w wątek Jaki powinnam nosić rozmiar stanika?, by wiedzieć od czego zacząć w sklepie.
      W przewodniku po forum znajdziesz też informacje na temat, jak powinien leżeć dobry biustonosz, byś mogła sama ocenić, czy to co mierzesz, w ogóle ma jakiś sens. Nie bój się eksperymentować i przymierzać rozmiary, o których wcześniej nie wiedziałaś, że istnieją. Ja też nie początku nie chciałam wierzyć, że noszę rozmiar inny niż 80B. ;-)
      Możesz też przejść się do sklepu z nieco lepszym brafittingiem i większym wyborem staników. Nie wszystkie sklepy prowadzą biustonosze powyżej miseczki D. Tu masz Biuściastę Mapę Świata. Być możesz znajdziesz na niej sklep w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.
      Jak coś jest niejasne, to pytaj. Zachęcam też do lektury forum. Tu jest cała masa informacji, co zrobić, by biust stał się ładniejszy i jędrniejszy.
      • maheda Wrażenie zadużości 12.04.12, 20:02
        Wrażenie "zadużości" bierze się często w momencie, gdy mierzy się stanik z miękką miseczką i mamy sytuację, w której miseczka dokoła opina pierś, natomiast na szczycie, przy brodawce, pozostaje puste miejsce.
        Sytuację taką wiele kobiet rozstrzyga jako zbyt dużą miseczkę (zostaje puste miejsce - ergo miseczka jest za duża).
        Natomiast oczywiście świadczy to o zbyt małej miseczce, a nie zbyt dużej.

Pomijam, rzecz jasna, sytuacje, w których stanik ma nieodpowiedni krój dla danego kształtu piersi. :)

--
        Profesjonalna bra-fitterka maheda.eu
        Czy POTRAFISZ założyć stanik?
    • an-olimatka Re: Jak dopasować biustonosz do mało jędrnego Biu 13.04.12, 09:51
      Podzielę się swoim niewielkim doświadczeniem, bo wymiary mam niemal identyczne i też jestem po dwóch ciążach i karmieniach ;) Zgodziłabym się, że chyba coś z rozmiarem, a może też krojem jest nie tak. Na mnie 70E (brytyjskie) jest już za duże (kupowałam podczas końcówki karmienia), mam kilka 70D, ale balkonetki. A wychodzi mi, że mam kształt stożka, więc staniki o kroju "trójdzielnym" zawsze mi powiewają u góry, czyli powinnam chyba nosić halfcupy. W tej chwili moim najlepiej dopasowanym biustonoszem jest Espresso Onlyher 70DD.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka