Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 51

• ine-es 10.09.12, 16:54
    Witam wszystkich!
    Moje rozmiarki:

pod biustem ciasno - 71-72 cm
    pod biustem luźno - 74 cm
    w biuście normalnie - 91 cm
    w biuście w zwisie - 93 cm

Mierzone w półusztywnianym, koronkowym staniku, rozmiar 75D.
    Nie czuję się swobodnie w tym rozmiarze, o bieganiu mogę zapomnieć. Piersi mam lekko asymetryczne. Odwiedziłam ostatnio sklep Triumph i przymierzałam staniczek o rozmiarze 70 lub 75f, który był za szeroki w pasie. Pani ekspedientka stwierdziła, że dobry będzie na mnie rozmiar 65f, którego niestety nie było. Czy ma rację? Warto poszukać dobrego rozmiaru w Trumphie czy lepiej wybrać się do sklepu Milla?

Pozdrawiam :) !!!
  • azymut17 12.09.12, 21:21
    Witaj :-)

Świat się chyba kończy, ekspedientka z Triumpha dobrze dobrała rozmiar! ;-) Rzeczywiście z polskich staników 65F może być dobre, radziłabym jednak przymierzyć dla porównania większą miskę, czyli 65G. Z brytyjskich próbuj rozmiarów 30(65)E i F.

W polskich sklepach Triumpha takich rozmiarów nie znajdziesz, chociaż są one produkowane. Na naszej mapie, w wersji blogowej, znajdziesz listę sklepów z podziałem na województwa.

Powodzenia!
    --
    Lobby broni, Lobby radzi...
  • ine-es 13.09.12, 11:19
    Hej, kupiłam staniczek Corin 65f, półusztywniany. Po całym dniu okazało się, że miseczka jest trochę za mała na tej większej piersi...I teraz widać tą lekką asymetrię. Na drugiej jest w sam raz. Nie przymierzałam większej miski, bo jeszcze nie przeczytałam odpowiedzi. Ogólnie stanik jest super, tylko szkoda, że teraz ta większa pierś będzie bardziej widoczna...Mogłabym np. poluzować prawe ramiączko? Czy lepiej, żeby ramiączka były równej długości?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! :)
  • azymut17 13.09.12, 12:00
    Jak najbardziej poluzuj, w ten sposób właśnie dopasowuje się miseczki przy asymetrii (nie tylko piersi, ale np. nierównych ramionach).

Co do tego, czy dobierać stanik na większą, czy mniejszą pierś, to zawsze Ty decydujesz, który efekt wolisz. Czy lepiej Ci w staniku trochę za dużym z jednej strony czy trochę za małym z drugiej. Ważne, by obie piersi były dobrze podtrzymane (czyli pierś w za dużej misce nie może swobodnie latać) i by nie robiły się buły (lekkie wcinanie się w pierś jest akceptowalne, jeśli Tobie to nie przeszkadza). Przy większej różnicy zalecane jest stosowanie wkładek wyrównujących.
    --
  • justyna1771 12.09.12, 12:55
    Witam, moje wymiary to:
    pod biustem ciasno - 66 cm
    pod biustem luźno - 69 cm
    w biuście normalnie - 78 cm
    w biuście w zwisie - 80 cm
    Miesiąc temu skończyłam karmić dziecko po 7,5 miesiącach. Przed ciążą nosiłam 70C, obecnie noszę te same biustonosze choć obwód zmalał mi o 2 cm, a mój biust się zmienił - leje się, jest jakby pusty, miseczki jak podciągnę ramiączka niby są dobre, ale ja czuję się teraz całkiem płaska. Zrobiła mi się też asymetria, lewą pierś mam niżej od drugiej o jakieś 1,5 cm.
  • azymut17 12.09.12, 21:38

Po ciąży i karmieniu biust wraca do siebie dość długo. Badania nad fizjologią laktacji pokazują, że mleko w piersiach jest produkowane jeszcze wiele miesięcy po całkowitym odstawieniu dziecka. Dlatego Twoje ciało będzie się zmieniać jeszcze długo, to, co teraz widzisz w lustrze, to nie jest ostateczny kształt. Nawet ta asymetria może się wyrównać, choć nie musi - zasadnicza różnica polega na tym, czy to sama pierś bardziej ciąży ku ziemi, czy też jej podstawa jest niżej (co też się zdarza). W tym drugim przypadku o wyrównanie jest trudniej.

To, co możesz teraz zrobić, to nosić dobrze dopasowane staniki, które podtrzymają piersi i pozwolą im się zregenerować. Dobrze byłoby spać w jakimś miękkim staniku bez fiszbin lub lekko obcisłym topie, np. sportowym, tak by powstrzymać grawitację - opadanie oraz rozchodzenie się piersi na boki.

Proponuję mniejszy obwód pod biustem, czyli 65, a nawet z luźniejszych modeli 60. Z miseczką może być większy problem, bo w tych rejonach rozmiarowych jest duży rozstrzał pojemności w zależności od producenta. Tak więc warto spróbować i mniejszych, jak 65B (bo może podciąganiem ramiączek maskujesz za dużą miskę), przez 65C do 65D (bo może Twojemu 70C wystarczy zmienić obwód na ciaśniejszy).

Polecam przeczytanie artykułu Mahedy na temat regeneracji więzadeł Coopera oraz cały cykl Naprawa piersi - ten zalecam czytać chronologicznie, czyli od końca, początek na dole tej strony
    --
  • justyna1771 13.09.12, 19:57
    O kurczę, poczytałam wcześniejsze wątki, weszłam na kalkulator Ewy Michalak i oglądnęłam filmik jak powinno się poprawnie mierzyć, ojojoj... w zwisie to moje wydojone maleństwa mają 86cm, a nie 80cm jak napisałam. Pierwszy raz biorę się za profesjonalne zmierzenie mojego biustu i dobranie do niego odpowiedniego biustonosza, bo wcześniej to wchodziłam do pierwszego-lepszego niedrogiego sklepu, mierzyłam na oko jakieś 2-3 sztuki w upatrzonym kolorze w rozmiarze 70C i przy słowach "wydaje mi się, że może być" kupowałam jeden z nich, bo prawdę mówiąc nie wiedziałam jak powinno dobrać się właściwy biustonosz, a poza tym lubiłam chodzić bez. A teraz jestem przerażona stanem moich piersi i pragnę je jakoś podreperować, bo jakoś ciężko się przyzwyczaić do nowego wyglądu tej jakże ważnej części ciała (a na dodatek do niedawna uważanej przeze mnie za jedną z moich najładniejszych ;) ) Zaczęłam od spania w biustonoszu (ciężko się przyzwyczaić) i od dobrego kremu, teraz czeka mnie najważniejsze czyli zakup odpowiedniego rozmiary. Hmm... mam nadzieję, że ta moja asymetria z czasem wyrówna się, bo powstała w czasie karmienia. Jedna pierś produkowała znacznie więcej pokarmu od drugiej i łatwiej z niej wypływało mleko, więc córcia wolała się nie wysilać i pić z tej lewej, stąd jej wyciągnięcie.
    PS. Bardzo dziękuję za radę i podniesienie na duchu, że będzie lepiej :)
  • vividienne 14.09.12, 13:55
    Drogie panie!
    Obwody mam następujące:

pod biustem ciasno - 75 cm
    pod biustem luźno - 80 cm
    w biuście normalnie - 97 cm
    w biuście w zwisie - 100 cm

Pomiary robione niestety w ZBYT CIASNYM staniku, gdyż innego obecnie nie posiadam. Jestem w drugim miesiącu ciąży, piersi urosły mi znienacka o jeden albo i dwa rozmiary, w ulubionych stanikach robią mi się u góry "bułeczki". Do tej pory nosiłam staniki lindex 75D, leżały przyzwoicie. Wg metody pomiarowej na stronie Effuniaka wychodzi mi rozmiar 75E (obwód w biuście bez stanika w zwisie: 102)
    Ogólna kondycja biustu jest kiepska, gdyż wykarmiłam już nim jedno dziecko, więc dodatkowo proszę o radę jakie kroje wybierać by dobrze w nich wyglądał luźniejszy biust.

Serdecznie pozdrawiam

Vividienne
  • effuniak 15.09.12, 08:30
    mój kalkulator jest pomocny tylko przy zakupie moich staników ponieważ jest dostosowany do moich konstrukcji.
    Przy zakupie staników innych firm powinnaś się sugerować kalkulatorami opracowanymi przez tamte firmy

Wracając jednak do do Twoich pytań -
    Jeśli rzeczywiście masz biust wiotki to powinnaś wybierać staniki z nieco wyższym mostkiem by uniknąć "wypływania" przodem czyli wybierać balkonetki bądź halfcupy a unikać modeli plunge
    Proponowałabym Ci zakup stanika z wkładkami do korekty asymetrii z nieco większymi miskami niż potrzebujesz bo taki stanik na dłużej Ci starczy ponieważ teraz będzie dobry z wkładkami a potem jak biust Ci urośnie - wyjmiesz wkładki i będzie nadal ok .
    Najważniejsze jest teraz abyś nie popełniłą błędów z pierwszej ciąży i byś dała teraz piersiom dobre podtrzymanie co zaowocuje znacznie lepszą kondycją później

--
    Lingerie is my life...
    "Mówiąc o mnie hejter daje mi fejm.."
    So, talk about Me...
  • effuniak 15.09.12, 08:32
    Jeszcze jedno - miseczki teraz , z tymi wkładkami nie powinny być na Ciebie z a duże - tylko bez wkładek możesz odczuwać luzy
    jak wybierzesz za duży stanik to biust i tak nie będzie miał odpowiedniego wsparcia
    --
    Lingerie is my life...
    "Mówiąc o mnie hejter daje mi fejm.."
    So, talk about Me...
  • vividienne 15.09.12, 11:11
    Dziękuję za odpowiedź. Z tymi wkładkami to ciekawy pomysł, choć nie spodziewam się już dużych zmian w biuście aż do porodu - w poprzedniej ciąży biust urósł mi w pierwszym miesiącu, a potem dopiero po porodzie. No i póki co schemat wydaje się powtarzać. Niestety nie mam możliwości przymierzenia obu rozmiarów, z wkładkami i bez, gdyż nie mieszkam w Polsce i jestem skazana na zakupy przez internet. Tak więc chyba jednak wybiorę ten 75E. Najwyżej później kupię większy :)
  • may2004 16.09.12, 11:33
    Hej dziewczyny.
    Ratunku!!

Przed ciążą sporo przytyłąm i tak z cudownie dobranej 70 G Freyi skoczyłam do 80 F (?!) triumpha.

A teraz jest masakra, to dopiero połowa ciąży, stanik Triuph za mały. wszędzie mi wyłażą buły.
    Biust mam zmasakrowany po pierwszym karmieniu, wiotki.
    pod biustem ciasno - 90
    pod biustem luźno - 93
    w biuście normalnie - 106
    w biuście w zwisie - 109

Potrzebuję stanika na teraz i na późniejsze karmienie.
    Buziaki, pozdrawiam i liczę na pomoc.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugywli26vgft9.png
  • may2004 16.09.12, 12:46
    may2004 napisała:

przepraszam ze powtarzam, ale tytuł notki był mylący

> Przed ciążą sporo przytyłąm i tak z cudownie dobranej 70 G Freyi skoczyłam do 8
    > 0 F (?!) triumpha.
    >
    > A teraz jest masakra, to dopiero połowa ciąży, stanik Triuph za mały. wszędzie
    > mi wyłażą buły.
    > Biust mam zmasakrowany po pierwszym karmieniu, wiotki.
    > pod biustem ciasno - 90
    > pod biustem luźno - 93
    > w biuście normalnie - 106
    > w biuście w zwisie - 109
    >
    > Potrzebuję stanika na teraz i na późniejsze karmienie.
    > Buziaki, pozdrawiam i liczę na pomoc.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugywli26vgft9.png
  • azymut17 18.09.12, 22:48
    Od razu rozwieję Twoje nadzieje na dobranie stanika na teraz i późniejsze karmienie. Tak się nie da... Po porodzie biust Ci może skoczyć o kilka misek do góry, a obwód w dół, albo obwód zostanie beż zmian a miska wystarczy jedna więcej. Nie wiadomo, co będzie. Dlatego na pierwsze dni karmienia lepiej mieć coś dobranego tuż przed porodem (ze 3-4 tygodnie) i podatnego na nawał. Ale nie rozciągliwego jak rajstopy! Bo wtedy piersi nie będą miały podtrzymania, z reguły wystarcza jakaś bawełna.

Na teraz mogę zaproponować brytyjskie 38(85)E i F, ze wskazaniem na to drugie. Warto też, byś miała przedłużkę, bo może taki obwód być jednak za ciasny, czego nie wyczujesz od razu, a dopiero po kilku godzinach noszenia.
    --
  • azymut17 18.09.12, 22:32
    Effuniak słusznie prawi :-)
    Z brytyjskich rozmiarów zaczynaj od 32(70)F i FF, z ciaśniejszych modeli 34(75)E i F. Ciężko powiedzieć, który rozmiar będzie lepszy, bo teraz wszystko się będzie zmieniało.
    --
  • kama29 16.09.12, 15:07
    Mam 85/115. Ostatnio kupiłam stanik 75 J(chyba).Mierzyłam luźniejsze w obwodzie ale wydawały mi się zbyt luźne. Stanik jest źle dobrany: wciąż go czuję, spłaszcza biust, nie dotyka mostka... Byłam już zdesperowana gdy go kupowałam... Chcę spróbować przez internet, ale jaki i gdzie?
    A, poproszę też o nasza rozmiarówkę, nie umiem przeliczać...
  • azymut17 18.09.12, 22:50
    A ten 75J to polski/kontynentalny, czy brytyjski rozmiar? I te pomiary to jakie: luźno pod biustem, ciasno? Obwód w biuście mierzyłaś na stojąco? W miękkim staniku czy bez?
    --
  • kama29 19.09.12, 21:35
    biustonosz jest taki www.intymna.pl/p2286,40,1,32733,,malibu-biustonosz-soft-872 więc rozmiarówka chyba kontynentalna...
    A wymiary: pod biustem mierzone ciasno, w biuście mierzone " w zwisie":) czyli w skłonie bez stanika
  • azymut17 19.09.12, 21:44
    To zmierz się jeszcze proszę pod biustem luźno (bez stanika) i w biuście na stojąco w staniku, tak, jak to podane we wstępniaku.
    --
  • kama29 21.09.12, 20:32
    już:) pod biustem luźno 91, w biuście w staniku 111 :(
  • azymut17 22.09.12, 10:29
    Z rozmiarówki kontynentalnej spróbuj dwóch miseczek więcej, czyli 75K. Większy wybór będziesz miała w brytyjskich, w nich zaczynaj od 34(75)H. Ciężko powiedzieć, czy będziesz potrzebować miseczki większej czy mniejszej, bo poszczególne modele różnią się od siebie rozciągliwością materiałów, a więc w konsekwencji wielkością misek.

Jeśli masz za daleko do sklepów z mapy - bo zawsze najlepiej na początku pomierzyć w sklepie różne modele i zobaczyć, co jak leży, wydać więcej na pierwszy stanik, ale mieć go wreszcie w dobrym rozmiarze, potem wiesz już, co zamawiać przez net - to polecam brytyjskie eBay i Brastop (tam są tańsze oferty) albo sklepy: Figleaves, Bravissimo, ASOS. Polskich sklepów jest dużo więcej, możesz poszukać lub popytać na forum, kto jakie poleca.

Pamiętaj, by przy mierzeniu starannie zakładać każdy stanik, wg instrukcji z pierwszego posta i tej.
    --
  • kama29 22.09.12, 22:00
    bardzo dziękuję:)
  • an.cze 30.09.12, 11:37
    Cześć,
    moje wymiary:
    pod biustem ciasno - 71 cm
    w biuście normalnie - 89 cm
    w biuście w zwisie - 93 cm

Zawsze wydawało mi się, że noszę rozmiar 65E, zresztą kupując stanik Freya Deco w sklepie taki został mi dobrany.
    Oprócz tego noszę jeszcze Esotiq w tym samym rozmiarze (wyjmuję poduszeczki).

Ostatnio jednak skorzystałam z kilku kalkulatorów rozmiarowych i zdziwiłam się, gdyż wg tych kalkulatorów powinnam nosić nie tylko 65E, ale również 70C lub 75B, mimo że według mnie są one zdecydowanie za luźne.
    Mam 18 lat i ogromny problem z kupieniem odpowiedniego biustonosza. W sklepach brak tych o obwodzie mniejszym niż 70, pasują mi tylko szczególne modele - jak na razie tylko wyżej wymienione Freya i Esotiq. Niestety Freya to dość drogi wydatek jak dla mnie, a poza tym ma bardzo szerokie ramiączka, a Esotiq po trzech, czterech miesiącach niszczy się i nadaje się tylko do wyrzucenia. W dodatku wiele z nich wygląda nieatrakcyjnie, a ja chciałabym znaleźć coś kolorowego i ładnego...
    Macie jakieś inne propozycje modeli, których mogłabym poszukać i wypróbować?
    Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
  • azymut17 30.09.12, 21:45

Skoro nosisz 65E i Ci w nim wygodnie, to to jest Twój rozmiar :-) To, co podajemy w tym wątku, to punkt wyjścia, rozmiar, od jakiego najlepiej zacząć mierzenie staników w sklepie lub zamówionych przez net. Ty to już masz za sobą, dlatego jakiekolwiek wyliczenia podstawowego rozmiaru polskiego czy brytyjskiego są niepotrzebne. Jednakże warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
    1. skoro Freyowe Deco masz dobrane w 65E (rozumiem, że to 30E? A nie "przeliczenie" całego rozmiaru, czyli 30DD?), to z innych brytyjczyków próbuj raczej 30(65)F, bo Deco ma większe miski niż standardowe. Przynajmniej fason plunge, strapless wypada różnie w zależności od kształtu biustu, a half cupa niestety nie miałam okazji poznać.
    2. ten Esotiq na pewno nie jest za mały? Bo wg tabelek to polska rozmiarówka, a zatem jakieś dwie miski mniej od Twojego Deco... No chyba, że to ta nieprzewidywalność polskich firm i wypada duży.

Jeśli chodzi o propozycje modeli, to na rynku jest obecnie dość spory wybór, na tyle, że sama nie jestem w stanie wszystkiego przedstawić, zwłaszcza że na mnie leży dobrze jedynie Freya i Fauve. Na pewno zajrzyj do tego wątku oszczędnościowego, a także do tego, tylko że ten drugi jest dość długi i pełen offtopów, ale można wyłuskać potrzebne informacje.
    Możesz też założyć wątek na forum, np. pod tytułem "niedrogi, kolorowy i dobrej jakości - co radzicie?". Mam nadzieję, że posypią się propozycje :-)
    --
  • agatina30 03.10.12, 14:04
    Witam

Mam problem z rozmiarem stanika, teraz noszę 85 d ale nie jestem zadowolona.
    Oto moje wymiary:
    90 cm
    96 cm
    106 CM
    109 CM (WG ZAŁĄCZONEGO WZORU;)
    dziekuje i pozdrawiam
  • azymut17 03.10.12, 18:59

Czy mogłabyś proszę napisać coś więcej na temat tego, jak leży to 85D? Czy miseczki, gdy założysz go wg tej instrukcji, obejmują całą pierś? Czy od góry nie tworzą się wybrzuszenia? Czy pod pachami są bułeczki? Czy obwód siedzi stabilnie na plecach, czy przesuwa się od razu, bądź z czasem, po kilku godzinach?

Łatwiej mi będzie doradzić, gdy to opiszesz.
    --
  • agatina30 09.10.12, 11:11
    W rozmiarze 85 D mam czesto za luzne miseczki, tz odstaja mi troche u góry. W obwodzie tez czasem robia mi sie boczki i jest za ciasny. Ostatnio kupilam 90 B, ale chyba to tez nie jest moj rozmiar;)
  • azymut17 10.10.12, 21:24
    A wygarnęłaś porządnie?
    Dopytuję, bo wg pomiarów 85D to jest właśnie Twój rozmiar :-) Albo nawet 85DD :-) Myślę więc, że jeśli wszystko spod pach, co było biustem, umieściłaś w miseczkach, możesz spróbować raczej innych fasonów i porównać rozmiary sąsiednie, czyli 85C, 85E (lub brytyjskie 38(85)DD). Oczywiście najlepiej różnych firm, bo to nie jest tak, że jak znajdziesz swój rozmiar, to wszystko nim podpisane będzie dobrze leżeć. Są jeszcze inne parametry, takie jak szerokość fiszbin, stopień zamknięcia miski itp.

Skoro 90B też źle leży, może te boczki nie robią się z za ciasnego obwodu, ale za wąskiego, za niskiego pasa obwodu? Czyli ten materiał okalający ciało powinien być szerszy? I uszyty z materiału mało rozciągliwego, bardziej stabilnego? Bo te boczki często robią się właśnie od tego, że obwód stanika z materiału bardzo rozciągliwego i cienkiego, przesuwa się po ciele zagarniając ciało ciaśniejszymi gumkami.
    --
  • przylepa73 04.10.12, 09:15
    Cześć !

Piszę do Was po raz kolejny, bo potrzebuję pomocy. Moje wymiary :

Pod biustem ciasno: 64
    pod biustem luźno: 68
    w biuscie: 81
    w biuscie w zwisie: 86

Z pomocą sprzedawczyni kupiłlam stanik 65E i nie leży on najlepiej. Fiszbiny wbijają mi się na zewnątrz i między piersiami, najbardziej uwiera mnie zewnętrzny fiszbin lewej, trochę mniejszej piersi. Sutki praktycznie wyłażą z miseczek przy schyleniu itp. Poza tym wszystko ok, ale to nie jest wygodne. Chcę go wymienić na inny lub oddać, tylko nie wiem jakiego rozmiaru szukać? 60F lub G? Jest w ogóle jakiś sklep na śląsku (mieszkam konkretnie w Rybniku), który sprzedaje takie rozmiary? Czy raczej mam się nastawić na wysyłki?

Pozdrawiam cieplutko :)
  • azymut17 08.10.12, 13:33

Wydaje mi się, że to raczej problem z kompatybilnością z danym modelem, a nie rozmiarem. Ciężko na podstawie tego opisu powiedzieć, czy stanik jest za mały czy za duży, bo takie objawy mogą świadczyć i o jednym i o drugim. Czy fiszbiny odbijają się po bokach tuż za piersiami? Czy jest między piersią a śladem po fiszbinie przerwa? Czy obwód się nie przesuwa po ciele?
    To, że 65E jednej firmy leży tak, nie znaczy, że inne będą leżeć tak samo. Może potrzebujesz węższych albo szerszych fiszbin? Innego fasonu? W tym wątku pomagamy tylko znaleźć rozmiar, od jakiego powinno się zacząć mierzenie, u Ciebie to byłoby 65D. Ale z jakichś powodów wybrałyście 65E (polskie, czy brytyjskie?). Następnym razem możesz próbować (jeśli to 65E polskie) rozmiarów 65D, 65E, 60E, 60F polskich, brytyjskich 30(65)D, DD, 28(60)DD i E.

Nie wiem, czy uda Ci się oddać lub wymienic stanik, to zależy od tego, czy sklep, w którym kupiłaś, prowadzi też sprzedaż używanej bielizny. Jeśli chodzi o sklepy na Śląsku, to polecam Mapę. W Rybniku niestety nie ma już sklepu. Jeśli chciałabyś zamawiać przez net, to możemy ustalić dokładniejszy rozmiar i fasony - musiałabyś przesłać zdjęcia w tym staniku, który masz, do zamkniętej Galerii. Tam doświadczone forumki udzielają porad, dla Ciebie, jeśli nie masz dostępu, zostałby założony wątek z odpowiedziami na forum. Wtedy można by już z większym prawdopodobieństwem coś trafić.
    --
  • przylepa73 10.10.12, 12:27
    Stanik jest polskiej firmy, Ava czy coś takiego. Odcisk fiszbin jest zaraz za piersią, myślę że potrzebne byłyby szersze miseczki. Obwód się nie przesuwa, jest w sam raz. Może potrzebuję po prostu innego modelu... Najlepiej wstawię te zdjęcia i zobaczymy co z tym zrobić :) Dostępu do galerii pewnie nie mam, bo na forum jestem gościnnie. Dzięki za odpowiedź!
  • azymut17 10.10.12, 21:29
    przylepa73 napisała:

> Stanik jest polskiej firmy, Ava czy coś takiego. Odcisk fiszbin jest zaraz za p
    > iersią, myślę że potrzebne byłyby szersze miseczki.

Nie nie, to znak, że fiszbiny są dobre. One właśnie powinny odbijać się tuż za piersią.
    Fiszbiny mogą też być za twarde, niektóre kobiety (zwłaszcza te o wąskich obwodach) mają bardzo wrażliwe ciało i wybredne pod względem kompatybilności z wieloma markami. Może też potrzebujesz czasu, by się przyzwyczaić do dużo ciaśniejszego niż do tej pory stanika, zależy, jaki rozmiar wcześniej nosiłaś. Jeśli ślady nie są mocniejsze niż te po dżinsach czy skarpetkach, to o.k.
    --
  • bride83 06.10.12, 18:57
    Witam serdecznie bardzo prosze o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru po dokladnym zmierzeniu sie tj pod biustem 92cm w biuscie 104 cm .obecnie nosze biustonosz z avonu brytyski katalog (mieszkam w irlandii) rozmiar to 85 F calosc idzie do gory łacznie z miseczka ..chce zakupic biustonisz typu wonderbra z Debenhams .ie czy powinam wybrac 36 lub 38 G ? o co chodzi z podwojnymi literowkami np 38GG? Zgory pieknie dziekuje za pomoc i pozdrawiam
  • azymut17 08.10.12, 13:39

Czy mogłabyś podać wyniki mierzenia się wg instrukcji z pierwszego posta? Tj.
    pod biustem ciasno - xx cm
    pod biustem luźno - xx cm
    w biuście normalnie - xx cm
    w biuście w zwisie - xx cm

Wtedy będzie można łatwiej ustalić rozmiar. Przypuszczam na razie, że potrzebujesz mniejszego obwodu (czyli 36/80) i większej miseczki.
    Podwójne litery w oznaczeniu rozmiarów to po prostu nazwy kolejnych rozmiarów. W rozmiarówce brytyjskiej idą kolejno AA, A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K, KK. Tutaj masz świetną notkę na ten temat :-)
    --
  • bleak1 09.10.12, 20:46
    pod biustem ciasno - 67 cm
    pod biustem luźno - 71 cm
    w biuście normalnie - 79 cm (w staniku)
    w biuście w zwisie - 84 cm (w staniku)

Stanik, który miałam na sobie przy mierzeniu to 34/75. Zazwyczaj noszę jeszcze 70B/75B.
    Przy wszystkich tych wariantach stanik po zapięciu, przed założeniem ramiączek zsuwa się w dół. Po "wygarnięciu" piersi miseczki są pełne, jednak jedynie przez chwilę. :/ po kilku ruchach miseczka odstaje i mam cały czas wrażenie, jakby stanik w obwodzie zachodził do góry.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. :)
  • leopoldina 11.10.12, 13:21
    witam,

również proszę o pomoc w weryfikacji rozmiaru,

pod biustem ciasno - 76 cm
    pod biustem luźno - 80 cm
    w biuście normalnie - 99 cm
    w biuście w zwisie - 106 cm

aktualnie karmię już 4 miesiąc, ale piersi właściwie są w mojej właściwej wielkości, pomijając moment przybrania. w ZT w LP dobrano mi w ciąży stanik Comeximu o rozm 75 H...pod brzeg miseczki mieści mi się palec, fiszbiny kończą się razem z piersią, mój odwieczny problem-ramiączka zostawiają ślad i zawsze mają szersze rozstawienie niż moje ramiona i piersi lubią:/ generalnie wg mnie biust wygląda nieźle, ale jest "ale"...
    mam jeszcze koronkowy na fiszbinach Krisa, to też nie "to" bo biust się przemieszcza:/
  • azymut17 14.10.12, 11:13

pod brzeg miseczki mieści mi się palec

Ale czy ten brzeg odstaje? Bo jeśli po prostu możesz włożyć tam palec, to jest o.k. Brzeg stanika nie może wcinać się w pierś, ma delikatnie przylegać.

fiszbiny kończą się razem z piersią

To dobrze.

mój odwieczny problem-ramiączka zostawiają ślad

Czy ślady są takie same, jak po innych częściach garderoby? Np. po skarpetkach? Czy są mocniejsze, bolesne? Czy poluzowanie ramiączek pomaga?

i zawsze mają szersze rozstawienie niż moje ramiona i piersi lubią:/

To już jest kwestia marki i fasonu biustonosza, a nie rozmiaru. Musisz po prostu mierzyć różne, aż trafisz na coś, co Ci odpowiada. Możesz też popytać na forum, czy ktoś z podobnymi rozmiarami tez ma problem z wąskimi ramionami, bo tutaj w rozmiarowym pomagam tylko określić początkowy rozmiar, od którego można zacząć dobieranie stanika.

Z brytyjskich staników mierz 34(75)F i okolice, czyli 34(75)E i FF oraz 32(70)F, FF i G.
    --
  • azymut17 11.10.12, 23:11

Przede wszystkim obwód jest zdecydowanie za luźny - sama to zresztą czujesz. Stanik nie może tak sobie wędrować po ciele, bo ma za zadanie utrzymać biust. Zmierz rozmiary 65C, D i E, z brytyjskich 30C, D i DD. Najbardziej jednak stawiam na 65(30)D, oczywiście wygarnianie to podstawa :-)
    --
  • bleak1 11.10.12, 23:50
    Dziękuję pięknie, jutro zapewne polecę poprzymierzać podane rozmiary. :)
  • domi315 12.10.12, 21:39
    JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA??
    pod biustem ciasno - 92 cm
    pod biustem luźno - 98 cm
    w biuście normalnie - 117 cm
    w biuście w zwisie - 124 cm
    Obecnie noszę rozmiar 42F 95F. Piersi mam nie równe, ponieważ prawa pierś jest większa od lewej i przez to nigdy nie mogłam dobrze dobrać stanika. W obecnym staniku miseczka na lewej piersi trochę odstaje, a zapięcie mam na łopatkach, a nieraz i wyżej. Proszę o pomoc w doborze prawidłowego rozmiaru stanika.
  • azymut17 14.10.12, 16:48

Proponuję brytyjskie 38(85)G i GG do porównania.

Jeśli chodzi o asymetrię, to nie przejmuj się, zdarza się to bardzo często, ale by to zauważyć, potrzebny jest zazwyczaj dopasowany stanik, dlatego wiele kobiet nie wie o tym, że nie ma identycznych piersi. Zazwyczaj zaleca się dobieranie stanika na większą pierś, jednak wtedy na mniejszej materiał może się bardzo marszczyć lub odstawać. Jeśli różnica jest duża, pomaga stosowanie wkładek wyrównujących asymetrię. Przy niewielkiej można też dobierać rozmiar pomiędzy, trochę za duży na jedną pierś i trochę za mały na drugą, tak by wypośrodkować efekt pustej miski z jednej strony i buł z drugiej - osoba nosząca stanik wybiera, który efekt woli. Ważne, by obydwie piersi miały dobre podtrzymanie i by nie robiły się buły. Jest to temat często omawiany na forum, możesz też poczytać o tym tutaj.

--
  • tigana7 13.10.12, 00:42
    Witam, jestem tu nowa :)
    Moje rozmiary:
    pod biustem ciasno - 82 cm
    pod biustem luźno - 87 cm
    w biuście normalnie - 100 cm
    w biuście w zwisie - 102 cm
    Dotychczas nosiłam rozmiar 70FF (stare staniki) lub 75 F. Najczęściej strasznie uwierają mnie fiszbiny pod pachą i jest to mój największy problem. Kiedyś pasował mi freya millie 32FF. Któryś z Panache strasznie cisnął mnie na mostku.
    Proszę, powiedzcie mi, z czego wynika to wciskanie się fiszbin pod pachą? To za mała miseczka, czy obwód? Które firmy robią krótsze fiszbiny? Słyszałam dobre opinie na temat Bestform bez fiszbin, co o nich sądzicie?
  • azymut17 14.10.12, 16:58

A jak leżą to staniki, gdy je założysz wg tej instrukcji? Samo uwieranie fiszbin pod pachą może mieć wiele przyczyn. Dobrze by było, gdybyś też wysłała zdjęcia do zamkniętej galerii, tam doświadczone forumki na podstawie zdjęć diagnozują problemy.

Czy ślad po fiszbinie jest na piersi, równo z jej końcem, czy kilka centymetrów za nią?
    Czy uwiera Cię całą fiszbina z boku, czy tylko jej górny czubek, ta końcówka?

Możesz potrzebować tych samych rozmiarów, ale np. szerszych fiszbin, niższych pod pachą, mniej twardych itp.

Słyszałam dobre opinie na temat Bestform bez fiszbin, co o nich sądzicie?

To pytanie lepiej zadaj na forum, bo do rozmiarowego zaglądam tylko ja, a z Bestformami nie miałam nigdy do czynienia. Czytałam tylko, że ich fiszbiny są bardzo wygodne i miękkie.
    --
  • tigana7 14.10.12, 20:16
    Staniki zakładam zgodnie z zasadami. Ślad po fiszbinie mam równo z końcem piersi i raczej tylko od końcówki. Czyli, że to może być kwestia szerokości czy długości fiszbin? A co sądzisz o rozmiarze stanika przy moich pomiarach? Raczej 36D/80D czy mniejszy 34F/75F?
  • azymut17 16.10.12, 15:34
    Dla mnie akurat 80D jest większe niż 34F, bo ma większy obwód ;-) Ale do rzeczy: obwód 70 jest prawdopodobnie za ciasny, rozumiem z tego, co piszesz, że to stary rozmiar i teraz nosisz 75? Stawiam bardziej na 34(75) i 36(80), wybór między nimi będzie zależał od modelu, bo poszczególne firmy oraz nawet modele tego samego producenta bardzo różnią się rozciągliwością.

Miski do tego wydają się dobre, czyli 34(75)F brytyjskie. Przy zmianie obwodu na większy przeskakujesz na 36(80)E, nie wiem, skąd 80D? To dwie miski mniej. Z polskich to będzie mniej więcej 75G lub H oraz 80F lub G, zależy od marki, bo polscy producenci mają niejednolite rozmiarówki.

Wracając do tych fiszbin, to skoro końcówka jest największym problemem, to poszukaj staników, w których fiszbina kończy się w innym miejscu, wyżej lub niżej. Może tam akurat masz wrażliwe miejsce? Ja np. nie mogę nosić żadnych Freyowych balkonetek, bo chcą mnie przebić drutami. Ich plunge'e zaś to najwygodniejsze fasony.
    Drugim powodem uwierania może być za ciasny obwód, może Twoje staniki są wyjątkowo ścisłe?
    --
  • diidiianna 13.10.12, 10:28
    pod biustem ciasno - 81cm
    > pod biustem luźno - 86 cm
    > w biuście normalnie - 111 cm
    > w biuście w zwisie - 115 cm

mierzyłam w sklepie staniki firmy kris line 75g wydawał się ciasnawy (odstawała fiszbina pomiędzy biustem), po założeniu 70H bo nie było innego czułam się lepiej jakby piersi lepiej leżały, choć sprzedawczyni zwróciła uwagę, że biust 'rozjeżdża się na boki i za ciasny obwód.
    karmię piersią drugie dziecko 2 miesiąc, nie obserwuję wzrostu już więcej piersi urosły jakoś po pierwszym miesiącu. z pierwszym dzieckiem w ciąży miałam duży wzrost, nosiłam karmnik triumpfa 85D (dalej go nosze) większych nie było, obwód znacznie za luźny, nic nie trzyma, miski ok, ale chyba rozciągnięty. mierzyłam nowy 80D za wychodzą bułki pod pachami i górą.
    Zastanawiam się jaki powinnam mieć rozmiar? 75gg? Czy ten rozmiar w staniku freya daphne będzie dobry?
  • diidiianna 15.10.12, 00:54
    się przypominam i czekam na odpowiedź:)
  • veev 15.10.12, 09:51
    Ja przy podobnych wymiarach nosiłam najczęściej brytyjskie 34G/GG (Panache, Masquerade, Freya Deco) i 80FF Effuniaka, przy czym ja jestem chyba trochę nietabelkowa i zwykle pasują na mnie mniejsze miski, niż wynikałoby z tabelek. Na Twoim miejscu zaczęłabym od 34GG i w razie potrzeby dodała (ew. odjęła) jedną miskę. Freya Daphne 75GG ma więc szansę być ok.

Możesz też spróbować ścisłych 80 - wtedy z przeliczoną miską, a więc 80G i okolice.

Aha, rozjeżdżanie się biustu na boki nie musi być skutkiem złego rozmiaru stanika, może wynikać z konstrukcji.
  • diidiianna 15.10.12, 12:24
    dzięki bardzo za odpowiedź.
  • synapsyda 14.10.12, 20:00
    Cześć. :)

pod biustem ciasno - 75 cm
    pod biustem luźno - 79 cm
    w biuście normalnie - 92 cm
    w biuście w zwisie - 94 cm

Na staniku, który mam teraz na metce mam rozmiar 36/80. Do tej pory myślałam, że jest dobry, jednak przeglądając forum stwierdziłam, że chyba bardzo się myliłam. Żeby dobrze go dobrać w piersiach, muszę mocno ściągnąć ramiączka, w wyniku czego mam już dość wyraźne wglębienia (patrząc na to, że mam dopiero 17 lat bardzo mnie to martwi).
  • 100krotna 14.10.12, 22:57
    Rozmiar 36/80 to zwykle odpowiednik 80B (36 to angielskie oznaczenie rozmiaru 80) - niestety, jeżeli stanik nie ma podanego oznaczenia wielkości miseczki to prawdopodobnie ma też słabą konstrukcję i jakość, bo to tania produkcja masowa :(

Spróbuj zacząć mierzenie od rozmiarów 75C i 75D, ale szczególnie zwracaj uwagę na jakość i dopasowanie obwodu. Jeśli obwód podjeżdża na plecach lub przesuwa się przy podniesieniu rąk do góry, to jest zbyt luźny, wtedy spróbuj z danego modelu rozmiaru 70D lub 70DD (70E polskie). Pamiętaj o starannym założeniu biustonosza (instrukcja w mojej stopce) i o sprawdzeniu fiszbin od strony pach - powinny okalać pierś, nie wbijając się w nią nigdzie. Oceniaj rozmiar po wyregulowaniu ramiączek - mają być lekko napięte, ale nie powinny wbijać się w ramiona.
    W razie pytań zapraszam do założenia wątku na forum :)

--
    Czy potrafisz poprawnie założyć stanik?
  • synapsyda 14.10.12, 23:22
    A czy jakąś markę staników szczególnie polecacie? Najlepiej niezbyt drogą;-)
  • azymut17 16.10.12, 15:39
    synapsyda napisał(a):

> A czy jakąś markę staników szczególnie polecacie? Najlepiej niezbyt drogą;-)

Ile ludzi, tyle opinii. To, które marki polecamy, zależy od osoby, bo to biust sobie wybiera, co na nim dobrze leży :-) Widać to zresztą na forum w poszczególnych wątkach, a także w spisie producentów.
    --
  • gbeatka66 14.10.12, 20:02
    1).72
    2)76
    3)93
    4)96
    do tej pory nosilam rozmiar 70e firmy konrad tak mi kalkulator ich wyliczyl , podczas noszenia robia sie buleczki, piers podczas schylania wychodzi, obwod podjerzdza na plecach i szybko sie rozciaga mostek nie przylega nigdy, nie krmie i nie jestem w ciazy, mam 30 lat. dodam ze sklaniam sie do kupna stanika ewy michalak jej kalkulator wyliczyl mi rowniez 70e i czy tez powinnam na nim sie skupiac?
  • 100krotna 14.10.12, 22:41
    Jako rozmiar wyjściowy, z wymiarów też obstawiałabym u Ciebie okolice 70E, w stanikach ze ścisłym, dobrze pracującym obwodem.
    Być może ten Konrad, którego masz jest modelem małomiseczkowym, ale może też być tak, że potrzebujesz większej miseczki niż wynika z tabelki (70F).
    Twój stanik rozciągnął się podczas użytkowania czy był tak luźny od samego początku?
    Jeżeli będziesz czuła, że obwód jest niestabilny lub podjeżdża z przodu lub tyłu już podczas mierzenia, to możesz spróbować także oczko mniejszego, z odpowiednio przeliczoną miseczką: 65F i 65FF.

Jeżeli chodzi o staniki Ewy Michalak, to są one w większości ścisłe i mają duże miseczki - myślę, że możesz zacząć mierzenie od rozmiaru wyliczonego przez kalkulator. Zawsze możesz też dopytać o konkretny model na forum, bo niektóre staniki są nieco ciaśniejsze lub luźniejsze - np w Lilii i Onyksie dużo dziewczyn mocniej zaniża obwód, za to większość cielistych modeli była zdecydowanie ścisła.

--
    Czy potrafisz poprawnie założyć stanik?
  • gbeatka66 14.10.12, 23:00
    Jedne rozciagnely sie podczas uzytkowania pomimo tego ze prane byly recznie, inne zas juz byly od poczatku takie. Nie zamierzam juz kupowac stanikow tej firmy.
    Dziekuje
  • 100krotna 14.10.12, 23:19
    Niestety, nasze Konradowe wątki: Konrad 1 i Konrad 2 były dosyć stare i się zarchiwizowały...
    Jeżeli będziesz miała ochotę, czas i chęć, to byłoby bardzo fajnie, jakbyś założyła wątek i napisała opinię o nich - najlepiej podając nazwę modelu, który miałaś :)
    Oceny jakości/konstrukcji staników są u nas na forum bardzo pożądane.
    Tak na wzór tego wątku: Ava

--
    Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa ;)
  • bierna 16.10.12, 13:06
    zapytałam w jakimś starym wątku- przepraszam.
    Prosiłam o pomoc, bo nie wiem jak zmierzyć się w staniku jeżeli wszystkie moje są push-upami ? Mam jeden względnie cieńszy, ale też z jakąś wkładką ....
  • azymut17 16.10.12, 15:36
    Zmierz się zatem i w tym najcieńszym i zupełnie bez stanika. Przy wymiarach zaznacz, jak było zmierzone.
    --
  • lissaniska 18.10.12, 19:56
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze rozmiaru stanika. Jestem pulchną kobitką w wieku balzakowskim. Od dłuższego czasu nie mam porządnego biustonosza.Biust jest wiotki i mam pokaźne ''boczki''.Kupowałam 40 DD,40E,38E ale są złe.
    Moje wymiary to;
    pod biustem ciasno; 95 cm
    pod biustem luźno ; 100 cm
    w biuście normalnie; 126 cm
    w biuście w zwisie ; 131 cm
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  • azymut17 21.10.12, 22:31
    Witaj,
    przepraszam za zwłokę.

W dobrym rozmiarze stanika owe "boczki" będą mniej widoczne. Te rozmiary, o których piszesz, mają zdecydowanie za małe miski, dlatego źle leżą. Polecam raczej 38(85)H, HH i J, ze wskazaniem na ten środkowy. Ważne, byś dokładnie wygarnęła biust spod pach do miseczek wg instrukcji z pierwszego posta lub tej.

Jeśli będą za ciasne, odpowiednikami miseczkowymi w obwodzie 40(90) są GG, H i HH, ale mniejszy obwód lepiej podtrzyma ciężki biust. Najważniejsza jednak jest wygoda, przy tak dużej zmianie rozmiaru ciało może mieć problemy z przystosowaniem się, bo fiszbiny będziesz miała w miejscach, gdzie drutów wcześniej nie było. Dlatego zwróć uwagę na to, by nic Cię przy mierzeniu nie uwierało, bo po kilku godzinach noszenia to będzie tortura.

Zerknij jeszcze, jak wygląd biustu może się poprawić dzięki właściwej, większej miseczce:
    stanikomania.blox.pl/2008/10/Zegnaj-DD-witaj-H.html
    stanikomania.blox.pl/2007/07/Przed-i-po.html
    --
  • lissaniska 22.10.12, 17:15
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź i fachowe porady. Odezwę się, jak dorwę dobry stanik.
    Myślę o zamówieniu biustonosza u Pani Ewy Michalak.
    Życzę miłego wieczoru.
  • lissaniska 23.10.12, 22:24
    Jeszcze raz muszę poprosic o pomoc, a mianowicie ; nie wiem, jaki krój i , z jakiej kolekcji wybrac stanik u Pani Ewy Michalak. Kalkulator pokazał 95GG. Może doradzisz mi jeszcze od jakiego biustonosza zacząc przymiarkę. Pozdrawiam.
  • azymut17 25.10.12, 09:50
    Miałam wcześniej pisać, że u Ewy Michalak trzeba dobierać rozmiar inaczej, bo ma własna rozmiarówkę :-)
    Nie mam doświadczenia z tymi stanikami poza mierzeniem kilku modeli na własnym biuście, dlatego w tym wypadku zawierzyłabym kalkulatorowi. Możesz jeszcze wpisać się do wątku Effuniak, może ktoś z podobnymi wymiarami poleci Ci konkretny krój. Myślę jednak, że to jest tak indywidualne, że sama będziesz musiała znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze.

Zerknęłam jeszcze, co jest dostępne w 95GG - tylko fason plunge, więc rozważania nad krojami są bezcelowe ;-)
    --
  • lissaniska 22.11.12, 18:09
    azymut17 napisała:

> Miałam wcześniej pisać, że u Ewy Michalak trzeba dobierać rozmiar inaczej, bo m
    > a własna rozmiarówkę :-)
    > Nie mam doświadczenia z tymi stanikami poza mierzeniem kilku modeli na własnym
    > biuście, dlatego w tym wypadku zawierzyłabym kalkulatorowi. Możesz jeszcze wpis
    > ać się do wątku Effuniak, może ktoś z podobnymi wymiarami poleci Ci konkretny k
    > rój. Myślę jednak, że to jest tak indywidualne, że sama będziesz musiała znaleź
    > ć to, co jest dla Ciebie najlepsze.
    >
    > Zerknęłam jeszcze, co jest dostępne w 95GG - tylko fason plunge, więc rozważani
    > a nad krojami są bezcelowe ;-)

Witam,
    Dzisiaj dostałam stanik effuniak onyks 95GG , doskonale podtrzymuje biust ale niestety miseczki odstają u góry na dwa palce. no bo stara baba ze mnie już i piersi są już dośc zwiotczałe. Chcę teraz kupic plunge 95FF effuniak. Bardzo jestem ciekawa Pani zdania na mój pomysł.
    Serdecznie pozdrawiam.
  • azymut17 24.11.12, 17:58
    lissaniska napisał(a):
    > Dzisiaj dostałam stanik effuniak onyks 95GG , doskonale podtrzymuje biust ale n
    > iestety miseczki odstają u góry na dwa palce. no bo stara baba ze mnie już i pi
    > ersi są już dośc zwiotczałe. Chcę teraz kupic plunge 95FF effuniak. Bardzo jest
    > em ciekawa Pani zdania na mój pomysł.

A miseczki nie były po prostu za duże? Może mniejszy rozmiar załatwiłby sprawę?
    Co do plunge'a to niestety nie mogę nic doradzić, przykro mi, bo nie widziałam na żywych biustach tych okolic rozmiarowych, mogłabym palnąć jakąś głupotę.

P.S. Bez "Pani" na forum piszemy na Ty :-)
    --
  • dalena21 18.10.12, 20:17
    1.87
    2. 90
    3. 109
    4.111

Na stanie mam dwa 36ff i o ile obwód mi pasuje, to w jednym miseczka taka jakaś powiewająca/pusta/nie trzymająca u góry,w drugim sztywniejszym pierś się u góry załamuje i robi się wałeczek pod pachą (trafiłam na za mały i za duży?). Biust bez przejść, ale niestety 'budyniowaty'.
    Z góry dzięki za pomoc.
    --
    "Dobrym słowem można długo żyć."
    "...pokrzywy też kwitną."
  • azymut17 21.10.12, 22:46
    Witaj,
    przepraszam za zwłokę.

Problem polega na tym, że niemożliwe jest, by każde 36FF (a taki rozmiar mogłabym Ci zasugerować z tabelki i wymiarów) leżało dobrze. Firmy szyją z różnych wykrojów, z różnych materiałów, bardziej i mniej rozciągliwych, używają fiszbin o różnej elastyczności i szerokości itd. a to wszystko wpływa na to, jak ostatecznie stanik prezentuje się na biuście. Dlatego możesz mieć jednocześnie w szufladzie staniki w kilku sąsiadujących rozmiarach i wszystkie będą leżeć podobnie :-) Samo określenie rozmiaru to dopiero początek dobierania dobrego stanika.

Wydaje mi się, że nie trafiłaś jeszcze na odpowiedni krój. Ten pierwszy biustonosz może być za duży, ale może mieć też nieodpowiednio dla Ciebie ciętą miskę. Ten drugi natomiast może być za mały albo też niekompatybilny. Może za słabo zbierać pierś i za bardzo ją wypychać do góry, stąd to załamywanie się piersi (częsty objaw przy mniej jędrnym biuście ubranym w taki stanik).

W celu dobrania fasonu najlepiej by było, byś wysłała zdjęcia w tych modelach do zamkniętej Galerii
    Lub możesz założyć na lobby wątek na temat fasonu dla siebie, dokładnie opisać swój biust i podać modele, które masz.

Rozmiarów próbuj oprócz 36FF też okolicznych, czyli 36F, 36G, 38F.
    --
  • tomb_raider 22.10.12, 23:24
    wywołana do tablicy przez Kasicę, podaję wymiary z wielką prośbą o pomoc:
    ciasno pod biustem: 76
    luźno: 78
    w biuście 95
    w zwisie 100
    najczęściej noszę 75D jako jedyny dostępny w mainstreamowej sprzedaży...
    mam pewność od niedawna, że rozmiar noszę zły (pierwsza uwaga stylistki, zanim przeszła do ściskania się paskiem w talii ;))
    Będę wdzięczna za pomoc, nie chcę sobie dłużej deformować biustu :)
  • kasica_k 23.10.12, 16:00
    To ja wywołałam, więc odpowiem :)
    Wydaje mi się, że stylistka potraktowała Cię surowo, ponieważ nosisz rozmiar dość zbliżony do prawidłowego - tak przynajmniej wynika z wymiarów. W stanikach o ciasnym obwodzie może być na Ciebie dobre brytyjskie 34DD (34 to tyle co 75, a DD jest o rozmiar większe od D), ewentualnie 34E, w tych rozciągliwszych 32E albo 32F (32 to 70 w tłumaczeniu na nasze :). Jeśli chodzi o polskie marki, to próbowałabym 75E, 70F (DD w polskich rozmiarówkach przeważnie nie ma - odpowiednikiem jest E).

Najważniejsze, żebyś sama nauczyła się oceniać, czy rozmiar jest właściwy. Stanik musi trzymać się na ciele na jednym poziomie, tj. tył nie powinien podnosić się zbytnio do góry - dlatego nie powinien być za luźny pod biustem (za ciasny też nie, oddychać też trzeba ;). W miseczkach z kolei musi być tyle miejsca na głębokość, by pierś w całości się zmieściła, a fiszbiny na mostku (między piersiami) dotykały ciała. Cały drut powinien gładko przylegać do klatki piersiowej nie wpijając się nigdzie w samą w pierś, musi mieć więc odpowiednią do Twoich piersi średnicę, a miska odpowiednią głębokość.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • tomb_raider 23.10.12, 19:44
    dziękuję bardzo za odpowiedź, już wiem, czego szukać :)

no właśnie teraz jest coś nie tak, choć trudno mi powiedzieć, co- na pewno nawet jak mi się wydaje, że coś leży idealnie, to po całym dniu jest niestety inaczej.. będę szukać wg wytycznych i dam znać, co znajdę ;)
  • azymut17 25.10.12, 09:53
    To ja jeszcze dopiszę, bo zwróciłam uwagę na małą różnicę między pomiarami pod biustem luźno/ciasno. Coś mi się wydaje, że gdybym ja Cię mierzyła, wyszłoby mniej :-) Dlatego stawiam bardziej na brytyjskie 32(70)F, czyli mniejszy obwód i większa miska, co chyba pokrywa się z Twoimi doświadczeniami z M&S.
    --
  • ula_u_nogi 23.10.12, 16:54
    pod biustem ciasno -70 cm
    pod biustem luźno -74 cm
    w biuście normalnie - 108 cm
    w biuście w zwisie - 112 cm

biust niesamonośny ;)

(obecenie noszę:
    -Ariza 65K mieszczę się ale wyglądam koszmarnie - dwa arbuzy gdzieś daleko pod pachami miski jakby nieco za duże,
    -Arabella 65HH za mała,
    -George Panache Cleo 70HH stanik żyje własnym życiem niestety innym niz cycki wogóle nie trzyma
    -Charlotte Freya 65J ciasna jak diabli widac buły)

• azymut17 25.10.12, 10:02
    Witaj

Trudno mi jest cokolwiek napisać, bo ten wątek służy do tego, by osoby całkowicie nowe mogły się zorientować, od jakich rozmiarów powinny zacząć mierzenie. Ty to już wiesz :-)

Staniki jak już też pewnie wiesz, różnią się od siebie tym, jak wypadają na biuście w rzeczywistości. Dlatego możesz mieć w swojej szufladzie jednocześnie staniki o różnych rozmiarach na metkach, które będą leżeć identycznie. Nie pozostaje zatem nic innego jak mierzenie, mierzenie, mierzenie...

Jednak z tego, co piszesz, wynika, że nie masz rozmiaru 30(65)JJ, a opisy pozostałych staników wskazują na to, że miałby duże szanse dobrze leżeć. Najprawdopodobniej dobra byłaby Freya, bo Panache rozstawia biust. Na szczęście Freya poszerzyła rozmiarówkę, więc wybór w 30JJ jest juz większy niż kiedyś. Jest też Fantasie, powinna leżeć podobnie, może mieć duże miski, więc warto porównać z 30J.
    --
  • lucyna_1980 01.11.12, 00:13
    pod biustem ciasno - 80 cm
    pod biustem luźno - 84 cm
    w biuście normalnie - 106 cm
    w biuście w zwisie - 111 cm

Do tej pory nosiłam 75F lub 80E
    Zawsze mam problem z dobraniem bo:
    - obwód 75 mnie bardzo uciska (chyba że jest mega elastyczny)
    - często końcówka fiszbiny wbija mi się w pierś i ją rani, albo obciera mi wewnętrzna cześć przedramienia
    - bardzo często rant miseczki jest tak jakby za mocno zaokrąglony i wbija mi się w pierś dzieląc ją na pół
    Piersi w dobrej kondycji, nie zwisają, są dosyć twarde, okrągłe.
    Chcę kupić coś z Panache Cleo ale koniecznie usztywnionego i zastanawiam się nad rozmiarem bo nigdy nie kupowałam nic tej firmy.
  • azymut17 03.11.12, 11:22

Radziłabym rozmiary brytyjskie 34(75)FF i G, dobrze byłoby porównać, który lepszy, ale może to zależeć od modelu, firmy itd. Polskie 75I i J, też zależy od firmy, bo niestety wiele ma własne rozmiarówki i trzeba próbować. 75F i 80E absolutnie nie są dobre. Wynika to tez z Twojego opisu:
    > - obwód 75 mnie bardzo uciska (chyba że jest mega elastyczny)
    Miska jest za mała, piersi się nie mieszczą i naciągają obwód, stąd wrażenie, że to on jest za mały.
    > - często końcówka fiszbiny wbija mi się w pierś i ją rani, albo obciera mi wewn
    > ętrzna cześć przedramienia
    Fiszbiny są za wąskie, powinny sięgać dalej i celować mniej więcej w środek pachy, obejmować całą pierś. Jeśli to wbijanie występuje tez pośrodku, pomiędzy miskami, to szukaj staników o wąskich mostkach.
    > - bardzo często rant miseczki jest tak jakby za mocno zaokrąglony i wbija mi si
    > ę w pierś dzieląc ją na pół
    Nazywamy to bułkowaniem, efekt za małej miski, pierś się nie mieści i usiłuje uciec górą. Z naprawdę zaokrąglonym rantem miski przy jej dobrej głębokości mamy do czynienia tylko przy małych biustach o budowie stożkowej lub przy biustach silikonowych z wkładką okrągłą, bardzo pełną u góry.

Z Panache Cleo radziłabym właśnie 34FF i G, jak się zdecydujesz na konkretny model, to poczytaj na stronie sklepu, albo tutaj na forum, jak wypadają miski, czy standardowo, czy są małe/duże. Często sklepy internetowe same podają takie informacje, by klentom łatwiej było dokonywać zakupów.
    --
  • lucyna_1980 03.11.12, 17:45
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Rzeczywiście miałam rozmiar nietrafiony bo wczoraj nabyłam piękną turkusową Maquerade Lula-Mae 36F. I jeśli chodzi o linię Masquerade tu akurat rozmiary 36FF i większe były mocno za duże.
    W Cleo Karen Star te miski 36FF i 36G były dobre, tylko sam fason jakiś chyba nie dla mnie, bo o ile piersi miały fajny kształt to pomiędzy piersiami robił mi się taki dziwny rowek (zmarszczka pionowa) śmiesznie to wyglądało, na moje niefachowe oko jakby coś z mostkiem nie pasowało... i nijak nie mogłam tych piersi dobrze ułożyć :(
    W jakie modele mogę jeszcze celować by zamówić przez internet podobne do Lula-Mae? Czyli raczej Plunge usztywniany? Jest coś podobnego?

• azymut17 04.11.12, 21:10
    > W jakie modele mogę jeszcze celować by zamówić przez internet podobne do Lula-M
    > ae? Czyli raczej Plunge usztywniany? Jest coś podobnego?
    >
    Plunge'y usztywnianych jest całkiem sporo :-) Możesz szukać starszych modeli Masquerade, w naszym Katalogu masz spis oraz innych firm, np. Ewa Michalak, w Bravissimo jest trochę, ale tylko część to usztywniane.
    --
  • mirella_a 02.11.12, 17:14
    pod biustem ciasno - 70 cm
    w biuście normalnie - 91 cm
    w biuście w zwisie - 95 cm

obecnie nosze 70D ale ostatnio bola mnie piersi w staniku i ciagle słyszę ze urosły... chciałam skorzystać z porady brafitterki w jednym ze sklepów w Katowicach, ale delikatnie mówiąc zostałam olana, dlatego bardzo proszę o pomoc.

obecnie odczuwam ból po bokach, tak jakby były za mocno ściśnięte po bokach. mam kilka modeli i w każdym mam ten sam problem, na piersi pojawia się też czasami "pręga" odciśniętej fiszbiny. nie wiem czy to kwestia rozmiaru czy modelu. będę wdzięczna za każdą pomoc
  • azymut17 03.11.12, 11:32

To jest kwestia za małej miski i za wąskich fiszbin. Fiszbiny powinny obejmować całą pierś, nigdy odciskać się na niej. Ślad powinien być za piersią, a końcówka drutu celować mniej więcej w środek pachy. Próbuj brytyjskich rozmiarów 30(65)E i F, z bardzo ścisłych 32(70)DD i E (ale takich modeli jest niewiele, zaczynaj od mniejszych obwodów). Z polskich to będą okolice 65G i 70E i F.
    Zobacz jeszcze, jak mierzyć staniki, by prawidłowo ocenić, czy są dobre:
    smallcup.blox.pl/2012/03/Zakladamy-biustonosz-cz-II-Przewodnik-obrazkowy.html
    wiedza w pigułce, czyli Piersówka

I nie zniechęcaj się do sklepów, wg Mapy w Katowicach są 3 sklepy, a kilka innych w okolicznych miastach. Następnym razem na pewno trafisz lepiej! Możesz poczytać też opinie o sklepach na forum, albo popytać o konkretne, by mieć pewność, że uzyskasz fachową pomoc.
    --
  • mirella_a 03.11.12, 12:36
    bardzo dziękuje :) na razie chyba zamówię kilka staników online i najwyżej będę odsyłać
  • mirella_a 07.11.12, 20:48
    muszę pochwalić dobre oko na odległość. 65G :) niesamowite uczucie - mój biust jest wolny ale na miejscu :) i dziękuję za wskazanie innych sklepów w Katowicach, faktycznie nie trzeba się zrażać
  • azymut17 07.11.12, 23:16
    Bardzo mi miło :-)
    Niech się dobrze i wygodnie nosi!
    --
  • matinka29 03.11.12, 23:42
    Witam bardzo, moje wymiary:

pod biustem ciasno - 74 cm
    pod biustem luźno - 82 cm
    w biuście normalnie - 92 (95) cm
    w biuście w zwisie - 96 (99) cm

No to tak... Te nawiasy przy dwóch ostatnich wymiarach to skutek sporej jak na moje wymiary asymetrii. (Mam 18 lat i nie liczę już na to, że w najbliższym czasie piersi się jakimś cudem wyrównają, co moja pani doktor z uporem maniaka mi wmawiała od 6 klasy podstawówki :D) Pierwsze liczby to mój prawdziwy obwód, a nawiasy to obwód tzw. "statystyczny" (czyli taki jakby MÓGŁBY być gdyby obie piersi były tej samej wielkości...). Tak że myślę że bardziej przydadzą się te wymiary w nawiasach. (Tyle że niestety nawet staniki z wkładkami korygującymi niewiele dają... Jedna pierś jest bardziej obwisła i taka gruszkowata, druga mała, stercząca, przylegająca do klatki piersiowej. Ta mniejsza niezależnie od wkładek odstaje od miski i nie mam pojęcia co z tym zrobić :c)

Od pierwszego stanikowego nawrócenia nosiłam 3 staniki.
    1 - atlantic 75D, na początek był akurat, ale teraz obwód jest dla mnie za duży, a miski za małe.
    2 - tani chiński stanik za 10 zł, 75C :D O dziwo obwód jest prawie wystarczająco ściśliwy, ale miski za małe żebym mogła cokolwiek wygarnąć (i obwód chyba by tego nie zniósł) (notabene miski w chińskim 75C są dużo większe niż w atlanticu 75D...).
    3 - niedawno kupiony Effuniakowy plunge 75DD. Rozmiar wybrałam przy pomocy kalkulatora na stronie sklepu (przy czym najpierw był ewidentnie za mały 75D, który wymieniłam). No i niby rozmiar jest dobry, obwód wydaje się być w porządku, tyle że po wygarnięciu piersi wszystko po 5 minutach wraca na swoje miejsce i tylko chodzę po domu i to poprawiam bez przerwy, masakra jakaś. Plus to, że przy moich dość szeroko rozstawionych piersiach fiszbiny odjeżdżają mi na boki i ich końcówki niemiłosiernie mnie gniotą na środku. Nie tylko gniotą, po 3 dniach noszenia boję się, że materiał zaczyna się przedzierać... Rozmiar zły czy co innego? (może nie powinnam nosić plungy...)

Trochę się rozpisałam i nie wiem czy na temat, tak czy inaczej ładnie proszę o pomoc w doborze rozmiaru (a być może i kroju, chyba że to po prostu zły rozmiar tego plunga...).

Pozdrawiam
  • anna-pia 04.11.12, 21:50
    matinka29 napisał(a):

> Witam bardzo, moje wymiary:
    >
    > pod biustem ciasno - 74 cm
    > pod biustem luźno - 82 cm
    > w biuście normalnie - 92 (95) cm
    > w biuście w zwisie - 96 (99) cm
    >
    > No to tak... Te nawiasy przy dwóch ostatnich wymiarach to skutek sporej jak na
    > moje wymiary asymetrii. (Mam 18 lat i nie liczę już na to, że w najbliższym cza
    > sie piersi się jakimś cudem wyrównają, co moja pani doktor z uporem maniaka mi
    > wmawiała od 6 klasy podstawówki :D) Pierwsze liczby to mój prawdziwy obwód, a n
    > awiasy to obwód tzw. "statystyczny" (czyli taki jakby MÓGŁBY być gdyby obie pie
    > rsi były tej samej wielkości...). Tak że myślę że bardziej przydadzą się te wym
    > iary w nawiasach. (Tyle że niestety nawet staniki z wkładkami korygującymi niew
    > iele dają... Jedna pierś jest bardziej obwisła i taka gruszkowata, druga mała,
    > stercząca, przylegająca do klatki piersiowej. Ta mniejsza niezależnie od wkłade
    > k odstaje od miski i nie mam pojęcia co z tym zrobić :c)

Jest sporo informacji o asymetrii, musisz poszukać na forum - ja akurat tego tematu nie zgłębiałam, bo należę do tej mniejszości, która ma piersi tego samego rozmiaru. Najprawdopodobniej wkładki były niedopasowane, może zbyt sztywne?
    Jeśli pierś odstaje od miski, to najprawdopodobniej krój jest nie ten.

> No i niby rozmiar jest dobry, obwód wydaje się być w porządku, ty
    > le że po wygarnięciu piersi wszystko po 5 minutach wraca na swoje miejsce i tyl
    > ko chodzę po domu i to poprawiam bez przerwy, masakra jakaś. Plus to, że przy m
    > oich dość szeroko rozstawionych piersiach fiszbiny odjeżdżają mi na boki i ich
    > końcówki niemiłosiernie mnie gniotą na środku. Nie tylko gniotą, po 3 dniach no
    > szenia boję się, że materiał zaczyna się przedzierać... Rozmiar zły czy co inne
    > go? (może nie powinnam nosić plungy...)

Po pierwsze, 75DD może mieć za małe miski jak na większą pierś - przy asymetrii stanik dobiera się do większej - spróbuj 75E, w innych polskich firmach 75F. Poza tym, jest możliwe, że obwód jest zbyt naciągnięty i miseczki rozjeżdżają się i biust nie chce w nich siedzieć, wówczas dobrze jest zmierzyć stanik z szerszym obwodem i przeliczoną miseczką (75DD -> 80D, 75F -> 80E). Po drugie, spróbuj innego kroju: jeśli biust nie chce leżeć w miseczkach, to najprawdopodobniej, oprócz rozmiaru, trzeba zmienić krój miseczki. Nie wszystkie biusty lubią wszystkie kroje, jedne lubię plunge, inne fullcupy, inne - halfcupy, jeszcze inne - balkonetki. Po trzecie, jeśli fiszbiny wchodzą na pierś, gniotą, w ogóle są nieuprzejme ;) to znaczy, że powinnaś zmierzyć staniki innej firmy, każda ma inne fiszbiny - szersze, węższe; w jednych krojach wyższe, w innych niższe... O wąskich i szerokich fiszbinach jest wiele informacji, poszukaj tez pod hasłem "szerokofiszbinowe", w Twoim przypuszczalnym rozmiarze jest duży wybór.

Tutaj stanikowamapa.blox.pl/html znajdziesz adresy sklepów oferujących usługę brafittingu - moim zdaniem warto zainwestować w stanik dobrany przez profesjonalistkę dysponującą kilkoma markami staników, żeby dobrała Ci stanik i sprawdziła, że wkładki są dobre.

--
    urodziłem się innym rodzicom

Dekolt po 35 r.ż.
  • matinka29 04.11.12, 22:25
    anna-pia napisała:

> Jest sporo informacji o asymetrii, musisz poszukać na forum - ja akurat tego te
    > matu nie zgłębiałam, bo należę do tej mniejszości, która ma piersi tego samego
    > rozmiaru. Najprawdopodobniej wkładki były niedopasowane, może zbyt sztywne?
    > Jeśli pierś odstaje od miski, to najprawdopodobniej krój jest nie ten.
    Przede wszystkim to różnica jest taka, że żadna wkładka tego nie wyrówna :/ szczególnie że wkładki są raczej w dolnej części miski, jak sądzę żeby wypchnąć pierś do góry, ale ona jest taka mała że jej się wypchnąć nie da. W effuniaku wyglądało to tak, że w 1 wkładce było bez różnicy, a z dwoma wkładki wypchnęły dolną część miski, tak że u dołu wyglądało jakby ta pierś była większa, a u góry odstawało od michy. (Produkuję się czysto informacyjnie, nie sądzę, żeby jakikolwiek stanik mógł to poprawić.)

> Po pierwsze, 75DD może mieć za małe miski jak na większą pierś - przy asymetrii
    > stanik dobiera się do większej - spróbuj 75E, w innych polskich firmach 75F. P
    > oza tym, jest możliwe, że obwód jest zbyt naciągnięty i miseczki rozjeżdżają si
    > ę i biust nie chce w nich siedzieć, wówczas dobrze jest zmierzyć stanik z szers
    > zym obwodem i przeliczoną miseczką (75DD -> 80D, 75F -> 80E).
    W tym kłopot że miska po większej stronie była dobra na rozmiar, tyle że gniotło na mostku i wygarnięty tłuszczyk od razu uciekał z powrotem. Myślałam o większym obwodzie, ale wtedy ten tłuszczyk będzie uciekał jeszcze bardziej, czy nie? I tak ten stanik nie za dobrze się trzymał, przesuwał mi się pod piersiami, a na plecach obwód podjeżdżał w górę.

> Po drugie spróbuj innego kroju: jeśli biust nie chce leżeć w miseczkach, to najprawdopo
    > dobniej, oprócz rozmiaru, trzeba zmienić krój miseczki. Nie wszystkie biusty lu
    > bią wszystkie kroje, jedne lubię plunge, inne fullcupy, inne - halfcupy, jeszcz
    > e inne - balkonetki. Po trzecie, jeśli fiszbiny wchodzą na pierś, gniotą, w ogó
    > le są nieuprzejme ;) to znaczy, że powinnaś zmierzyć staniki innej firmy, każda
    > ma inne fiszbiny - szersze, węższe; w jednych krojach wyższe, w innych niższe.
    > .. O wąskich i szerokich fiszbinach jest wiele informacji, poszukaj tez pod has
    > łem "szerokofiszbinowe", w Twoim przypuszczalnym rozmiarze jest duży wybór.
    > Tutaj stanikowamapa.blox.pl/html znajdziesz adresy sklepów oferujących usługę brafittingu - moim zdaniem warto zainwestować w stanik dobrany przez profesjonalistkę dysponującą kilkoma markami staników, żeby dobrała Ci stanik i sprawdziła, że wkładki są dobre.

Kłopot w tym, że jeśli nie chcę na stanik wydać 200 zł to nie ma wyboru. Pytałam dziś w la vantil, mierzyłam i oglądałam. Ogólnie obwód 75 był w większości tego, co mierzyłam, dużo za duży, przerzuciłam się na 70, prawie dobre było 70F. Tyle że 70F z wyjmowanymi wkładkami były góra 3 sztuki i jakieś nie takie :P (tzn. niekształtne, byle jakie itp...) pani w sklepie radośnie oświadczyła mi, że ten rozmiar robią już tylko w miękkich i półusztywnianych (a przy mojej asymetrii musi być chociaż trochę usztywniany żeby to jakoś wyglądało, nawet jakby były wkładki to wszystko byłoby widać). Plus to, że w tych większych nie ma wyjmowanych wkładek a to mnie nie urządza.
    A tak poza tym w tym moim Lublinie jest jeszcze jeden sklep, ale chyba trochę mnie na niego nie stać :D ceny usztywnianych staników zaczynają się od prawie 200zł, musiałabym nie jeść przez miesiąc... Aż mnie zaczyna kusić żeby do oporu chodzić w chińskim 75C, chociaż jest wygodny :p
  • anna-pia 04.11.12, 22:52
    matinka29 napisał(a):

> > Jeśli pierś odstaje od miski, to najprawdopodobniej krój jest nie ten.
    > Przede wszystkim to różnica jest taka, że żadna wkładka tego nie wyrówna :/ szc
    > zególnie że wkładki są raczej w dolnej części miski, jak sądzę żeby wypchnąć pi
    > erś do góry, ale ona jest taka mała że jej się wypchnąć nie da. W effuniaku wyg
    > lądało to tak, że w 1 wkładce było bez różnicy, a z dwoma wkładki wypchnęły dol
    > ną część miski, tak że u dołu wyglądało jakby ta pierś była większa, a u góry o
    > dstawało od michy. (Produkuję się czysto informacyjnie, nie sądzę, żeby jakikol
    > wiek stanik mógł to poprawić.)

Wiesz co, widziałam wkładki wyższe niż tylko u dołu miseczki, ale nie powiem nic więcej, bo niestety więcej nie wiem :(

> W tym kłopot że miska po większej stronie była dobra na rozmiar, tyle że gniotł
    > o na mostku i wygarnięty tłuszczyk od razu uciekał z powrotem. Myślałam o więks
    > zym obwodzie, ale wtedy ten tłuszczyk będzie uciekał jeszcze bardziej, czy nie?
    > I tak ten stanik nie za dobrze się trzymał, przesuwał mi się pod piersiami, a
    > na plecach obwód podjeżdżał w górę.

Jak się przesuwa pod biustem, to spróbuj mniejszego obwodu. A jak podjeżdża z tyłu, to powody mogą być dwa: 1. za szeroki obwód, 2. za wąski obwód.

> Kłopot w tym, że jeśli nie chcę na stanik wydać 200 zł to nie ma wyboru. Pytała
    > m dziś w la vantil, mierzyłam i oglądałam. Ogólnie obwód 75 był w większości te
    > go, co mierzyłam, dużo za duży, przerzuciłam się na 70, prawie dobre było 70F.
    > Tyle że 70F z wyjmowanymi wkładkami były góra 3 sztuki i jakieś nie takie :P (t
    > zn. niekształtne, byle jakie itp...)

Czy masz możliwość zrobienia sobie zdjęcia w tym staniku plunge Ewy Michalak i w tym chińskim? Z przodu, z boku, z tyłu? Jeśli chcesz, mogłabyś te zdjęcia wysłac do galerii, gdzie dostęp mają dziewczyny z dużym doświadczeniem w dobieraniu staników, noszące różne rozmiary. Odpowiedzi możesz dostać mailem lub utworzymy wątek na forum, decyzja należy do Ciebie.
    Zdjęcie robimy tak, żeby było widać podbródek (w żadnym razie twarz, chyba że są zamażesz/zapikselujesz) i tułów do pasa, żeby było widać proporcje.
    Tu lobby.blox.pl/2011/01/Nowy-regulamin-galerii.html masz informacje o zasadach rządzących galerią, mail do wysyłania (tylko ten i żaden inny!), instrukcję wykonywania zdjęć.
    Tu lobby.blox.pl/2011/01/Jak-robic-zdjecia-do-galerii.html więcej o zdjęciach.

Obawiam się, że sam opis to za mało, bo jak na razie to wynika tyle, że plunge Ewy Michalak to zdecydowanie nie jest to, ale tyle to już wiesz.

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • matinka29 04.11.12, 23:16
    No tak. Co do zdjęć, pewnie dało by się zrobić, tylko czy to w ogóle coś da? Tym bardziej że nie posiadam aparatu a ten w telefonie może dać zbyt słabą jakość. No ale nic, może spróbuję, ale i tak nic z tego nie będzie, już nigdy w życiu nie kupię stanika przez neta :/ thanks a lot.
  • anna-pia 04.11.12, 23:23
    matinka29 napisał(a):

> No tak. Co do zdjęć, pewnie dało by się zrobić, tylko czy to w ogóle coś da?

Dostaniesz konkretne komentarze na temat rozmiaru i kroju, co jest nie tak i co możesz z tym zrobić.

> Ty
    > m bardziej że nie posiadam aparatu a ten w telefonie może dać zbyt słabą jakość

Nie Ty pierwsza i nie ostatnia, ja sama publikowałam swoje zdjęcia robione komórką i wszyscy żyją.

> . No ale nic, może spróbuję, ale i tak nic z tego nie będzie, już nigdy w życiu
    > nie kupię stanika przez neta :/ thanks a lot.

Spróbuj, moim zdaniem warto, bo osoba, która już wiele staników i biustów widziała (a jest w galerii takich wiele) zobaczy coś, czego Ty możesz nie zauważać.
    Nie mów "nigdy", to dopiero początek, szkoda się zniechęcać, tym bardziej, że przez net można kupić naprawdę okazyjnie, a jak nie pasuje, odsprzedać choćby na allegro.

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • 100krotna 04.11.12, 23:20
    W kwestii asymetrii: kiedyś z pomocą jednej z dziewczyn poznanych tutaj na forum pisałam niedużą notkę: smallcup.blox.pl/2012/01/Asymetria.html
    Może takie rozwiązanie byłoby w twoim przypadku lepsze?
  • matinka29 04.11.12, 23:27
    Nie jestem pewna. Być może tak, ale przede wszystkim chciałabym najpierw mieć jakiś jeden sensowny stanik i zobaczyć, jak moje piersi to zniosą (wiem, że po latach noszenia źle dobranego stanika potrafią zmienić kształt i rozmiar), nawet jakby miał połowicznie odstawać, aby tylko był wygodny. Zresztą z tego co rozumiem taka wkładka i tak potrzebuje kieszonki, więc wybór pozostaje dość ograniczony. W tej chwili już nawet nie chodzi o to jakie wkładki, tylko co w ogóle założyć żeby było w miarę wygodnie.
  • 100krotna 04.11.12, 23:37
    Warto poczytać komentarze - jedne dziewczyny potrzebują kieszonki - inne wręcz przeciwnie :) W każdym razie, dla mnie kluczową była informacja, że wkładka występuje w różnych kształtach i rozmiarach i można ją dopasować indywidualnie. A stanik na pewno uda Ci się znaleźć idealny, potrzeba odrobinę cierpliwości i... nauczenia się własnego ciała - po jakimś czasie (i kilku-kilkunastu zmierzonych modelach) będziesz mniej-więcej wiedzieć jaki krój i rozmiar Ci pasuje, a czego będziesz musiała unikać. Powodzenia i trzymam kciuki :)
    --
    Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa ;)
  • primulla 04.11.12, 23:39
    Witam, to mój pierwszy post na tym forum, choć podczytuję od dawna. Proszę o dobranie mi rozmiaru. Moje wymiary:
    pod biustem ciasno - 82 cm
    pod biustem luźno - 87 cm
    w biuście normalnie - 104 cm
    w biuście w zwisie - 104 cm

Posiadane biustonosze, wszystkie raczej w złym rozmiarze:
    Panache Cleo Jamie 34f (najnowszy nabytek, rozmiar dobrany przez kalkulator mariski), obwód jest za luźny, miseczki za małe, po wygarnięciu to już nawet szkoda pisać takie buły, podobnie jest z Panache Tango II Plunge 32ff, Panache Tango II Plunge 32G miski w miarę dobre, bułkują dopiero po mocnym wygarnięciu. Na dnie szuflady znalazłam jeszcze zapomnianą Fantasie Gabrielle 32ff i okazało się, że obwód ma dobry, ale miseczki za małe, łącznie z tym, że fiszbiny odstają na mostku.
    Najlepiej pasują mi miękkie biustonosze o kroju plunge, ale chciałabym też zakupić sobie usztywniany plunge lub coś w rodzaju Curvy Kate Tease Me. Proszę o dobranie rozmiaru miękkiego biustonosza i ewentualnie usztywnianego, jeżeli się różnią. Pozdrawiam
  • azymut17 05.11.12, 21:33
    Trochę mnie zdziwiłaś tymi obwodami. Dlaczego uważasz, że 34F ma za luźny obwód? A 32 jest o.k.? Chodzi mi o konkretne opisy odczuć, typu: przesuwa się po ciele, daje się zapiąć na wszystkie haftki/tylko dwie/tylko zewnętrzną, daje się odciągnąć od ciała na x cm, wpija się, zostawia ślady itd.
    --
  • primulla 05.11.12, 22:02
    We Tangach 32ff zapinam się na ostatnie haftki mogę jeszcze odciągnąć obwód na ok 3cm, w tym cleo 34f jeszcze więcej ok 5cm, natomiast w Fantasie zapinam się na środkowe haftki i dam radę odciągnąć tylko na ok 1cm. Żaden z nich nie przesuwa się po ciele, nie podjeżdża do góry. Przypuszczam, że te różnice mogą wynikać z różnych materiałów, z których są uszyte biustonosze, Fantasie jest taki bardziej pancerny na obwodzie niż Tango. A tak nawiasem mówiąc to jaki powinien być ten obwód, powinien uciskać czy wystarczy, że się nie przesuwa do góry? Powiem szczerze, że nie lubię nosić tego Fantasie, bo po całym dniu odgniata mi się na ciele czerwona pręga. Jeżeli chodzi o wygodę to wolę obwód 75, ale czy on spełnia swoje zadanie i dobrze podtrzymuje biust?
  • azymut17 07.11.12, 22:33
    > We Tangach 32ff zapinam się na ostatnie haftki mogę jeszcze odciągnąć obwód na
    > ok 3cm, w tym cleo 34f jeszcze więcej ok 5cm, natomiast w Fantasie zapinam się
    > na środkowe haftki i dam radę odciągnąć tylko na ok 1cm. (...) Powi
    > em szczerze, że nie lubię nosić tego Fantasie, bo po całym dniu odgniata mi się
    > na ciele czerwona pręga.

Tego Fantasie już nigdy nie noś, chyba, że dopniesz przedłużkę! (przypuszczam, że wtedy i miski będą lepiej leżeć) Stanik, który tak mocno opina ciało może Ci zrobić krzywdę. Ja swoje staniki (chociaż należy brać pod uwagę, że mam trochę mniejszy biust, bo 30F) zawsze mogę odciągnąć swobodnie na co najmniej 10 cm od ciała. W sumie jednak takie odciąganie nie jest miarodajne do oceny obwodu. Samo to, że wygodniej jest Ci w 75, które się nie przesuwają, wskazuje, że to jest Twój obwód.

> A tak nawiasem mówiąc to jaki powinien b
    > yć ten obwód, powinien uciskać czy wystarczy, że się nie przesuwa do góry?

Obwód nie powinien uciskać. Wystarczy, że nie przesuwa się do góry i że czujesz, że biust jest dobrze i stabilnie podtrzymany.

> Proszę o dobranie rozmiaru miękkiego biustonosza i ewentualnie usztywnianego, jeżeli się > różnią.

Mogą się różnić, ale to zależy nie od tego, czy miseczka jest miękka, czy usztywniana. Różne firmy stosują różne rozmiarówki (brytyjska jest najbardziej przewidywalna), materiały o różnej rozciągliwości itp. Dlatego mogę podać jedynie rejony rozmiarowe, w których jest największe prawdopodobieństwo, że trafisz. Ja swego czasu miałam w szufladzie staniki w około 4 rozmiarach, wszystkie leżały identycznie. Dlatego nie jest tak ważne to, co jest na metce, a liczy się to, jak stanik leży na Twoim biuście.

Z opisów najbardziej prawdopodobnym rozmiarem jest brytyjskie 34(75)FF. Dobrze by było, gdybyś miała szansę przymierzyć sąsiednie, czyli 34F i 34G (w zależności od tego, czy miski wydaja się trochę za duże czy za małe). Z bardzo ciasnych staników dobre będzie pewnie dopiero 36(80)F - ale takich modeli jest niewiele.
    --
  • primulla 07.11.12, 22:43
    Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)
  • monikaw228 05.11.12, 21:17
    Witam :) I proszę o pomoc w nawróceniu. Oto wymiary:

pod biustem ciasno - 81 cm
    pod biustem luźno - 86 cm
    w biuście normalnie - 96 cm
    w biuście w zwisie - 99 cm

Obecnie noszę B80 (36B) i (o ile nie ma gąbki, lecz wyściełaną lekko miseczkę) to jest dobre. Z profilu pierś nigdzie nie jest przecięta, ładnie leży w staniku. W zasadzie nic mi nie "dolega". Mam ładny biust, który jest nieco szeroko rozstawiony, dlatego lubię efekt dolinki między nimi. Push- up"ów nie noszę, bo właśnie na te wszystkie gąbki i profilowania jestem uczulona- mam wrażenie, że pierś się wylewa, często wychodzi. Mam też biustonosz 85C, który kupiłam, bo ładnie otula piersi, nie wyskakują z niego no i tworzy tą dolinkę ;D Przeszkadza mi w nim to, że u góry, bliżej ramiączek jak się wyprostuję jest trochę luzu w miskach.
    W żadnym staniku piersi nie wyskakują dołem, jak już do środkiem (ale to chyba kwestia mało zabudowanych misek?). Denerwują mnie czasem zsuwające się ramiączka. Niekiedy mam wrażenie, że kawałek piersi wystaje mi bokiem, przy pachach. Aha, no i biust się rusza przy chodzeniu ;) Może nie, że brzydko skacze, faluje, ale chyba tak być nie powinno. Staniki z Marks&Spencer 36B (te miękkie) wydają się idealne, dobrze się noszą. Mierzyłam kiedyś mniejszy obwód- próbowałam B75, C75- były koszmarnie ciasne. Przymierzałam też 75D, bo tak wyliczył mi kalkulator i też był ciasny. Ten tłuszczyk na plecach bardzo brzydko się wałkował z tyłu.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
  • azymut17 07.11.12, 23:11
    > Mam ładny biust, który jest nieco szeroko ro
    > zstawiony, dlatego lubię efekt dolinki między nimi.

A co Cię skłania do stwierdzenia, że masz szeroko rozstawione piersi? Dopytuję, bo takich biustów jest baaardzo mało, zazwyczaj określenie to oznacza źle dobrany stanik: za wąskie fiszbiny, za luźny obwód i za małą miskę.

> W żadnym staniku piersi nie wyskakują dołem, jak już do środkiem (ale to chyba
    > kwestia mało zabudowanych misek?).

Różnie z tym bywa. Czasem rzeczywiście jest to małe zabudowanie, ale jednocześnie i mało jędrny biust, budyniowaty, co jak rozumiem Ciebie nie dotyczy. Podejrzewam za luźny obwód, który nie przytrzymuje misek blisko ciała. No bo skoro masz szeroko rozstawiony biust, to jakim cudem coś wyskakuje środkiem? ;-)

> Niekiedy mam wrażenie, że kawałek piersi wystaje mi bokiem, przy pachach.

A czy jak codziennie zakładasz stanik, to zakładasz go dokładnie i wygarniasz biust do miseczek? Np. tak, jak w tej instrukcji?

> Mierzyłam kiedyś mniejszy obwód- próbowałam B75,
    > C75- były koszmarnie ciasne.

To miski mniejsze lub takie same, jak teraz nosisz (a 80B jest prawdopodobnie za małe w misce). Nic dziwnego, że czułaś się źle.

> Przymierzałam też 75D, bo tak wyliczył mi kalkula
    > tor i też był ciasny. Ten tłuszczyk na plecach bardzo brzydko się wałkował z ty
    > łu.
    >
    A założyłaś ten stanik wg linkowanej instrukcji i wygarnęłaś biust z pleców do misek?
    Tak tak, z pleców. Skoro nosisz stanik szerszy od siebie samej (to 85C) to rozgniatasz sobie biust po całej klatce piersiowej i mógł zawędrować aż tam :-) Próbowałaś większej miski, np. 75DD lub 75E? Uczucie ściśnięcia mogło być wynikiem za małej miski - nie mieszczący się w misce biust naciągał obwód a Ty czułaś te gumki.
    --
  • monikaw228 08.11.12, 09:47
    Dziękuję za szybką odpowiedź :) Dlaczego uważam, że szeroko rozstawiony? Tak mi się po prostu wydaje. Między obie piersi mogę spokojnie włożyć cztery palce i ogólnie klatka wraz z nimi wydaje się szeroka, ale bardzo możliwe, że to wina biustonoszy. Czy wygarniam piersi? Szczerze to nie, a to dlatego, że na 8staników tylko dwa mam takie, gdzie po wygarnięciu biust mi nie wychodzi (widać mi sutki aż na środku). Domyślam się, że to wina zbyt małych miskach, te dwa, co mam dobre miseczki są bardziej zabudowane mimo tego 80B i nic nie wychodzi ;) W mierzonym przeze mnie 75D czułam się ściśnięta nawet mimo wygarnięcia. Czułam i obwód no i piersi zrobiły się zbite w jedną masę. W innym, też 75D, też czułam dyskomfort i biust zrobił się płaski. Co do jędrności, biust jest jędrny, patrzy jeszcze przed siebie, nie w dół :D Ten 85C kupiłam, bo miał większe miski i nic nie wyskakuje przy codziennym życiu, a mimo to nie jest jakiś pancerny :)
  • azymut17 11.11.12, 23:12
    monikaw228 napisała:

> Dlaczego uważam, że szeroko rozstawiony? Tak mi
    > się po prostu wydaje. Między obie piersi mogę spokojnie włożyć cztery palce i
    > ogólnie klatka wraz z nimi wydaje się szeroka, ale bardzo możliwe, że to wina b
    > iustonoszy.

Ja mam biust wąskofiszbinowy, piersi bardzo blisko siebie, tak że często mam problem z doborem stanika, bo wszystko ma za szeroki mostek, a między piersi spokojnie mogę włożyć całą dłoń :-) Obstawiam winę biustonoszy.

> Czy wygarniam piersi? Szczerze to nie, a to dlatego, że na 8stanikó
    > w tylko dwa mam takie, gdzie po wygarnięciu biust mi nie wychodzi (widać mi sut
    > ki aż na środku). Domyślam się, że to wina zbyt małych miskach, te dwa, co mam
    > dobre miseczki są bardziej zabudowane mimo tego 80B i nic nie wychodzi ;)

Skoro obwód jest za luźny, przypuszczam, że biust chowa się właśnie tam, dlatego nie wychodzi górą. Ale pewnie bokami już tak (pisałaś o tym wcześniej).

> W mie
    > rzonym przeze mnie 75D czułam się ściśnięta nawet mimo wygarnięcia. Czułam i ob
    > wód no i piersi zrobiły się zbite w jedną masę.

To znaczy, że miseczki były za małe. Dobry stanik nie robi jednobiustu, tylko podtrzymuje każdą pierś osobno. Jeśli ma fason zbierający, to je zbiera i ściska razem, ale zawsze są to dwie piersi, a nie jedna.

> Ten 85C kupiłam, bo miał większe miski i nic
    > nie wyskakuje przy codziennym życiu, a mimo to nie jest jakiś pancerny :)

85C to dwie miski więcej niż 80B :-) Czyli Twoje ciało czuje, że potrzebuje większych misek, ja bym jednak konsekwentnie namawiała Cię do spróbowania ich z mniejszym obwodem. Porównując do 85C podobne miski to 80(36)D i 75(34)DD i E (to brytyjskie rozmiary). Polskie to 80D, 75E i F. Jeśli nadal będzie Ci ciasno, spróbuj zwiększać najpierw miskę, a obwód dopiero, jak trafisz na miski za duże.
    --
  • monikaw228 13.11.12, 22:11
    Mierzyłam wczoraj, co prawda w New Look'u ;) 75d, 75dd. Po dokładnym wygarnięciu, obwód rzeczywiście nie uciskał przesadnie, jednak piersi "wylały" się górą. Może fason był zły? Oba to takie jakby bardotki z dość mało zabudowaną miską od góry. 75dd był lepszy, każda pierś była osobno, jednak miska uciskała je od góry tworząc "bułeczki". Z przodu może nie wyglądało to fatalnie, za to z profilu... Dodam, że biustonosze nie były wypchane gąbką. Będę próbowała inne fasony, może też całkiem miękkie no i spróbuję 75e :)
  • azymut17 18.11.12, 08:18
    > Mierzyłam wczoraj, co prawda w New Look'u ;) 75d, 75dd. Po dokładnym wygarnięci
    > u, obwód rzeczywiście nie uciskał przesadnie, jednak piersi "wylały" się górą.
    > Może fason był zły?

Nie fason, a rozmiar. Potwierdza to opis:
    > Oba to takie jakby bardotki z dość mało zabudowaną miską od
    > góry. 75dd był lepszy, każda pierś była osobno, jednak miska uciskała je od gó
    > ry tworząc "bułeczki".
    Bułki to w 99% przypadków za mała miska. Ten 1% to miski zbyt zamknięte od góry.

Próbuj, jak piszesz innych fasonów i większych misek :-) I miękkie i usztywniane, bo nie wiadomo, co będzie lepsze.
    --
  • marta_czy3 09.11.12, 15:06

pod biustem ciasno - 102 cm
    pod biustem luźno - 106 cm
    w biuście normalnie - 121cm
    w biuście w zwisie - 127 cm
    Najgorsze w tym wszystkim jest to ze moja lewa piers jest większa od prawej w sumie można powiedzieć ze o połowe, zobrazowac to mozna w ten sposób ze prawa mogla by sie zmiescic w miseczke D a prawa w C tu podaje przykład. Dziekuje za odpowiedz.Teraz nosze rozmiar 90 D ale ta wlasnie lewa piers troszke wypływa znowu prawa w sumie lezy ok ale "druty" nie przylegaja między piersiami do ciała.
  • azymut17 11.11.12, 23:28

Nie do końca rozumiem, o jakiej asymetrii mamy mówić (a uściślenie jest ważne dla dobrych porad). Czy chodzi o to, że między piersiami jest różnica połowy objętości, tj. jedna pierś jest dwa razy większa od drugiej? Czy też różnica wynosi pół rozmiaru, najwyżej jeden, tak że do jednej piersi należało by brać miskę o rozmiar mniejszą? (C zamiast D)

Ogólnie rzecz ujmując zazwyczaj zaleca się dobieranie stanika na większą pierś, jednak wtedy na mniejszej materiał może się bardzo marszczyć lub odstawać. Jeśli różnica jest duża, pomaga stosowanie wkładek wyrównujących asymetrię. Przy niewielkiej można też dobierać rozmiar pomiędzy, trochę za duży na jedną pierś i trochę za mały na drugą, tak by wypośrodkować efekt pustej miski z jednej strony i buł z drugiej - osoba nosząca stanik wybiera, który efekt woli. Ważne, by obydwie piersi miały dobre podtrzymanie i by nie robiły się buły.

Polecam też przeczytanie tej notki:
    smallcup.blox.pl/2012/01/Asymetria.html
    Tak na szybko mogę polecić rozpoczęcie dobierania rozmiaru od okolic brytyjskiego 40(90)F, FF, G oraz 38(85)FF, G, GG. Polskie 90G, H, I oraz 85H, I, J. Ze względu na asymetrię ciężko zdalnie bliżej trafić.

Fiszbiny pomiędzy piersiami powinny przylegać do ciała (ale nie się w nie wbijać). Jeśli tak nie jest, to np. miska jest za mała, albo fiszbiny są zbyt elastyczne itd.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka