Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 51

• streptomyces 13.11.12, 20:39
    Witam.

Również potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru.
    Moje wymiary są następujące:
    pod biustem ciasno: 80
    pod biustem luźno: 87
    w biuście normalnie: 107 w staniku/ 110 bez stanika
    w biuście w zwisie: 111 w staniku/ 113 bez stanika

Niedawno kupiłam swój pierwszy w miarę dobrze dobrany biustonosz. Z pomocą pani w sklepie zdecydowałam się na Dalię, model Kaszmir semi-soft K24 w rozmiarze 80G. Jednak nie jestem z niego w pełni zadowolona. O ile miseczki wydają się być dobre (nie robią się "bułeczki", nic nie wypływa, fiszbiny nie przeszkadzają, mostek stanika przylega do ciała), o tyle z obwodem jest już gorzej - wydaje mi się sporo za luźny. Nawet po zapięciu na ostatnie haftki, mogę go sporo naciągnąć, a w ciągu dnia podjeżdża do góry.
    Teraz dość pilnie potrzebuję biustonosza sportowego i zdecydowałam się na Panache sports bra. Nie mam obecnie możliwości, żeby wybrać się do sklepu i coś przymierzyć, dlatego chcę zamówić przez internet. Jednak nie wiem jakie rozmiary zamówić. Moje doświadczenie w tym zakresie jest właściwie zerowe, więc bardzo proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję!
  • azymut17 18.11.12, 08:30
    Witaj :-)

Może ten Kaszmir jest rozciągliwy? To znaczy w przymierzalni był dobry, a w noszeniu szybko się rozciągnął? Zresztą nawet z wymiarów radziłabym Ci obwód 75 (wiem jednak, że zdarzają się takie modele Dalii, które są bardzo ścisłe i trzeba w nich brać większy obwód - zawsze trzeba mierzyć).

Z tego Panache, jak i z innych brytyjczyków, radziłabym przymierzyć rozmiary 34(75)FF, G i GG. Ciężko powiedzieć, czy na pewno będą dobre, to jest ten problem w dobieraniu stanika na odległość :-) Bo to zależy też od modelu, ale te 3 (a raczej jeden z nich) mają największe szanse pasować.
    --
    Lobby broni, Lobby radzi...
  • me_gii 17.11.12, 09:29
    Witam serdecznie! Obecnie noszę rozmiar 75F, ale ostatnio troszkę przytyłam i staniki już nie leżą tak dobrze jak kiedyś. Prosiłabym o pomoc ponieważ mam wrażenie, że mój duży biust dodaje mi jeszcze optycznie parę kilo więcej. Podaję swoje wymiary:
    pod biustem ciasno - 76 cm
    pod biustem luźno - 82 cm
    w biuście normalnie w staniku- 98 cm
    w biuście normalnie bez stanika- 102 cm
    w biuście w zwisie - 107 cm
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
  • azymut17 18.11.12, 08:36

Czy te 75F, które masz, to staniki w rozmiarówce kontynentalnej czy brytyjskiej? Bo chciałam doradzić właśnie te okolice, czyli brytyjskie rozmiary 34(75)E, F i FF, a z polskich 75G i H.
    I opisz proszę, jak one teraz leżą - czy uciskają po bokach, czy duża/mała część piersi wychodzi górą i/lub bokami itp.
    --
  • me_gii 18.11.12, 10:07
    Są to staniki z triumpha więc myślę że to rozmiarówka kontynentalna (przepraszam za brak orientacji ale trudne jest kupienie dobrego stanika a Panie w sklepach często nie rozumieją problemu:-)) - jeden z typów triumpha to amourette - leży całkiem nieźle, natomiast inne mające na celu podtrzymanie biustu wyżej to mała część piersi wychodzi górą. Dziękuję za odpowiedź
  • azymut17 22.11.12, 12:39
    W takim razie podtrzymuję opinię na temat prawdopodobnych rozmiarów :-)
    --
  • zsylsalo 18.11.12, 15:53
    Witam:)

Jestem nowo zarejestrowanym członkiem forum, ale Wasze posty podglądałam od pewnego juz czasu:)
    Oczywiście zacznę od prośby o pomoc w dopasowaniu odpowiedniego stanika, zwłaszcza, że mój biust będzie się teraz zmieniał - jestem w 7 tygodniu ciąży:)
    Moje aktualne wymiary ( o ile dobrze się wymierzyłam):

> pod biustem ciasno - 69 cm
    > pod biustem luźno - 71 cm
    > w biuście normalnie - 90 cm
    > w biuście w zwisie - 92 cm

Dotychczasowy najlepiej dopasowany rozmiar (wg mnie) to 65E (Esotiq - half-cup, push-up). Z braku laku zadowalałam się także czasem 70D, z czym po pewnym czasie obwód był za luźny.
    W związku z ciążą postanowiłam bardziej profesjonalnie zadbać o swój biust i wybrałam się do sklepu doBRAna (C.H. King-Square w Krakowie). Po przymierzeniu kilku modeli okazało się, ze pasujące rozmiary to: 65E/65DD oraz 60F. Zdecydowałam się na zakup stanika OnlyHer latte (hulf-cup 60 F), jednak wydaje mi się, że jest zbyt ciasny w obwodzie - po zdjęciu pozostaje mocno odciśnięty ślad, a fiszbiny zbyt śliśle dotykają mostka zostawiając "pieczątkę". Miseczki są dobre - piersi idealnie się w nich mieszczą, nic nie odstaje, fiszbiny idelanie obejmują piersi.
    Od około miesiąca, ze względu na obolałe piersi, śpię w staniku - rozciągniętym 65E Esotiq (rozciągnął się nie tylko w obwodzie, ale także zdeformowały (rozciagnęły, zagieły) mu się lekko miseczki na dole tuż przy fiszbinie miski.
    Proszę o pomoc w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i praktyczne rady jak dbać o biust w czasie ciąży:)
    Pozdrawiam:)
  • azymut17 22.11.12, 13:10

W tym wątku pomagamy ustalić rozmiar, od jakiego najlepiej zacząć dobieranie biustonoszy (dlatego o rady ciążowe pytaj na forum, załóż nowy wątek). Najlepsza opcja to wizyta w sklepie stacjonarnym i oddanie się w ręce doświadczonej brafitterki, co właśnie zrobiłaś :-) Ja mogę tylko dodać, byś nadal próbowała rozmiarów, jakie pasowały - bo nie ma tak, że ma się jakiś jeden rozmiar, w zależności od rozciągliwości stanika, materiałów, tabeli firmy, rodzaju fiszbin itp. będziesz potrzebowała czego innego.

Do tej za ciasnej 60 dołóż przedłużkę, powinna być wygodniejsza.

Ze stanika do spania radziłabym wyjąć fiszbiny, bo spanie w staniku to taka przenośnia - można spać i w obcisłej koszulce.
    --
  • dagmar37 19.11.12, 09:49
    Witam, jak dobrze, że jest to forum:) moje gratulacje!!!

Moje wymiary (mierzone bez stanika):
    > pod biustem ciasno - 74 cm
    > pod biustem luźno - 80 cm
    > w biuście normalnie - 88 cm
    > w biuście w zwisie - 94 cm
    Jestem bardzo szczupła, biust mam trochę asymetryczny (prawa pierś mniejsza), trochę obwisły (gdy byłam w ciąży dużo przytyłam i później długo karmiłam).

Mierzyłam biust bez stanika ponieważ nie mam żadnego miękkiego stanika, kupuje raczej staniki push-up. Chociaż chciałabym mieć wygodny miękki stanik lub sportowy na fitness.

Mieszkam w niedużym mieście (Turek woj.wielkopolskie) i nawet nie wiem gdzie mogłabym kupić dobry stanik!!! U nas w większości sprzedawane są staniki produkowane w Chinach! Są też sklepy firmowe Triumph i Esotiq (ale nie spotkałam się tam z dobrą poradą, kupiłam kiedyś stanik Triumph, który bardzo szybko się zniszczył).

Ostatnio kupiłam stanik Reserved 75C, w obwodzie jest dobry ale miseczki trochę niewygodne po dłuższym chodzeniu w ciągu dnia wydają się ciasne. Kolejny stanik kupiony w H&M 75B (typu push-up), ten ma trochę za duże rozstawienie miseczek na boki.

pozdrawiam :)

dagmar37
  • azymut17 24.11.12, 17:37

Ciężko mi orzec, jaki rozmiar będzie na pewno dobry. Radziłabym raczej przymierzenie brytyjskiego 32/70 DD oraz polskiego 70E i wyciągnięcie wniosków z tego, jak leżą. Z bardzo ciasnych modeli lepsze może być 34/75 D. Niestety sam rozmiar to nie wszystko, biustonosze różnią się między sobą (w obrębie tego samego rozmiaru) fasonem, rozciągliwością, faktyczną pojemnością misek, ich rozstawem, szerokością i giętkością fiszbin itd. Dlatego dobrze jest mierzyć różne fasony i różnych producentów, by zorientować się, co na nas najlepiej leży.

> Mieszkam w niedużym mieście (Turek woj.wielkopolskie) i nawet nie wiem gdzie mo
    > głabym kupić dobry stanik!!! U nas w większości sprzedawane są staniki produkow
    > ane w Chinach!

Niektóre dobre i drogie firmy też szyja w Chinach :-) Sprawa rozbija się o materiały, jakość wykonania i kontrolę jakości. Są jednak polskie firmy, które szyją u nas, możesz więc wspierać polski rynek. Adresy sklepów z szeroką rozmiarówką znajdziesz na Mapie, tu masz spis wg województw

Co do asymetrii - zazwyczaj kobiety mają jedna pierś większą od drugiej. Staraj się dobierać stanik do większej, ale decyzja należy do Ciebie, czy nie wolisz jednak stanika trochę za małego z jednej i za dużego z drugiej strony.
    --
  • andpatrycja 20.11.12, 09:38
    witam
    niestety nie potrafię dobrać odpowiedniego biustonosza, ciągle mam z tym problem
    ostatnio kupiłam 85F , prędzej miałam 85 G ( dobrany przez panią w sklepie ) , ale leżał okropnie - miseczki odstawały - obwód za duży. Mam wrażenie , że w każdym staniku nie leży dobrze - jest zbyt okrągły i zbyt odstaje i spada na dół .
    proszę o pomoc :)
    moje wymiary:

pod biustem ciasno - 87cm
    > pod biustem luźno - 90 cm
    > w biuście normalnie - 110-111 cm
    > w biuście w zwisie - 112 cm

dziękuję i pozdrawiam Pati
  • azymut17 24.11.12, 17:50

Próbowałaś mniejszych obwodów? Np. 80? Skoro 85G (zakładam, że to polska rozmiarówka) miało za luźny obwód i odstające miski, warto by przymierzyć 80H. Z brytyjskich zacznij dobieranie od 36/80 F i FF.

Tego nie rozumiem:
    Mam wrażenie , że w każdym staniku nie leży dobrze - jest zbyt okrągły i zbyt odstaje i spada na dół

Nie podoba Ci się, że biust jest zbyt okrągły? Wolałabyś spiczasty kształt? Mierzysz staniki miękkie czy usztywniane?
    I co masz na myśli pisząc, że biust odstaje? Wizualnie odcina się od sylwetki? Wystaje poza obrys ciała?
    --
  • swieczkowanor 24.11.12, 20:33
    witam, moje wymiary to
    pod biustem ciasno - 72 cm
    pod biustem luźno - 75 cm
    w biuście normalnie - 92 cm
    w biuście w zwisie - 98 cm

Ogólnie mam problem z tym, że we wszystkich stanikach biust zjeżdża mi w dół. podczas przymierzania w sklepie, podskakiwania itp w wszystko jest ok ale jak zakładam go na dłuższe już trasy to wszystko leci w dół. mam dwa staniki 80C i jeden 80D z tej samej firmy i o dziwo 80D dobrze lezy w obwodzie, a miseczka wydaje się za mała. z kolei w 80C miseczka jest ok. ale obwód za duży... wszystkie ramiączka muszę podszywać, bo z czasem zaczynaja być za duże.. próbowałam szukać w sklepach staników z ciasnym obwodem i duża miseczka, denak nie mogę znaleźć nic na moja kieszen, a zwykłe sieciówki (h&m, reserved itp) nie mają w swojej ofercie nic odpowiedniego dla mnie:( generalnie mam dosyć duży, ale troche obwisły biust, mam nadzieję, że jego wygląd poprawiłby się, gdybym miała dobrze dobrany stanik.
  • madzioreck 24.11.12, 20:45
    Proponowałabym Ci coś bliżej rozmiaru 70E, i polskiego, i brytyjskiego (32E). To, co opisujesz:

> Ogólnie mam problem z tym, że we wszystkich stanikach biust zjeżdża mi w dół. p
    > odczas przymierzania w sklepie, podskakiwania itp w wszystko jest ok ale jak za
    > kładam go na dłuższe już trasy to wszystko leci w dół. mam dwa staniki 80C i je
    > den 80D z tej samej firmy i o dziwo 80D dobrze lezy w obwodzie, a miseczka wyda
    > je się za mała. z kolei w 80C miseczka jest ok. ale obwód za duży... wszystkie
    > ramiączka muszę podszywać, bo z czasem zaczynaja być za duże.

to klasyczne objawy za dużego obwodu pod biustem, ramiączka również (jak tył stanika podchodzi do góry, to i ramiączka lądują wyżej, ale ich podszywanie nie rozwiąże problemu). Natomiast rozmiar, który my tu podajemy, to też tylko punkt wyjścia, w praktyce biustonosze różnią się między sobą materiałami i krojem, i ja np. przy 69cm pod biustem mam i obwody 65, i 70, i 75, miseczki D-F zależnie od obwodu.
    Bardzo ważne jest dobre założenie i wygarnięcie biustu przy mierzeniu:
    stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html
  • green_lime 26.11.12, 18:08
    Witam, moje wymiary to:

pod biustem ciasno - 92 cm
    pod biustem luźno - 98 cm
    w biuście normalnie - 118 cm
    w biuście w zwisie - 121 cm

Właśnie zaczęłam przygodę z dobieraniem biustonoszy - mam prawie 27 lat i czas najwyższy o to naprawdę zadbać... Najbardziej lubię staniki plunge, zresztą są dla mnie najpraktyczniejsze, bo lubię dekolty. Lubie też staniki usztywniane, które układają piersi w okrągły kształt; stożków nienawidzę. Jakoś nigdy nie udało mi się dobrać stanika miękkiego, mój biust jest z tych "patrzących w dół" i w żadnym miękkim nie wyglądał dobrze, robił się takie wiszący stożek.

Jak narazie kupiłam 2 staniki:
    - Georginia od KrisLine w rozmiarze 80G: fajny, chyba dość dobrze leży, nie do końca podoba mi się leciutko stożkowaty kształt biustu w nim, ale nie jest źle
    - PL Onyks od Ewy Michalak dobrany przez miłą panią ze sklepu telefonicznie na podstawie wymiarów: kupiłam rozmiar 90E i noszę z wkładkami, bo w 90D miseczki były wyraźnie za małe. Z drugiej strony musiałam dokupić do niego przedłużkę, bo po kilku godzinach noszenia środkowa część mostka wbijała mi się w ciało o wiele bardziej, niż powinna, czasem zostawiając sinoczerwone ślady. Teraz, z przedłużką, nie wbija się, ale mam z kolei wrażenie, że część na plecach jest za luźna - tak, jakby dawała się za bardzo "odciągnąć" od pleców. (czy możliwe jest, że CH onyks byłby dobry w rozmiarze 85E? Taki mierzyłam w sklepie i wydawał mi się w porządku, ale po tej przygodzie z obwodem w PL sama już nie wiem...)

Zamieszanie z tym straszne, ale wolałabym poradzić się Was zanim zainwestuję w jeszcze kilka biustonoszy.

No i nie mam jeszcze pojęcia, jak to wszystko przelicza się na rozmiarówkę brytyjską? Ogólnie w temacie staników jestem jeszcze dość zielona, więc będę Wam wdzięczna za wskazówki. Aha - najchętniej dokupiłabym Lilię i Cielusia od Ewy - podobają mi się jeśli chodzi o wzornictwo, poza tym narazie mam zamiar zbudowac dobrą bazę, z kolorami zaszaleję później ;)

Gdybyście miały jakieś rady co do miejsc, gdzie warto kupować: jestem z Warszawy.

Pozdrawiam,
    green_lime
  • anna-pia 28.11.12, 09:41
    green_lime napisała:

> Witam, moje wymiary to:
    >
    > pod biustem ciasno - 92 cm
    > pod biustem luźno - 98 cm
    > w biuście normalnie - 118 cm
    > w biuście w zwisie - 121 cm
    >
    > Właśnie zaczęłam przygodę z dobieraniem biustonoszy - mam prawie 27 lat i czas
    > najwyższy o to naprawdę zadbać... Najbardziej lubię staniki plunge, zresztą są
    > dla mnie najpraktyczniejsze, bo lubię dekolty. Lubie też staniki usztywniane, k
    > tóre układają piersi w okrągły kształt; stożków nienawidzę. Jakoś nigdy nie uda
    > ło mi się dobrać stanika miękkiego, mój biust jest z tych "patrzących w dół" i
    > w żadnym miękkim nie wyglądał dobrze, robił się takie wiszący stożek.
    >
    > Jak narazie kupiłam 2 staniki:
    > - Georginia od KrisLine w rozmiarze 80G: fajny, chyba dość dobrze leży, nie do
    > końca podoba mi się leciutko stożkowaty kształt biustu w nim, ale nie jest źle
    > - PL Onyks od Ewy Michalak dobrany przez miłą panią ze sklepu telefonicznie na
    > podstawie wymiarów: kupiłam rozmiar 90E i noszę z wkładkami, bo w 90D miseczki
    > były wyraźnie za małe. Z drugiej strony musiałam dokupić do niego przedłużkę, b
    > o po kilku godzinach noszenia środkowa część mostka wbijała mi się w ciało o wi
    > ele bardziej, niż powinna, czasem zostawiając sinoczerwone ślady. Teraz, z prze
    > dłużką, nie wbija się, ale mam z kolei wrażenie, że część na plecach jest za lu
    > źna - tak, jakby dawała się za bardzo "odciągnąć" od pleców. (czy możliwe jest,
    > że CH onyks byłby dobry w rozmiarze 85E? Taki mierzyłam w sklepie i wydawał mi
    > się w porządku, ale po tej przygodzie z obwodem w PL sama już nie wiem...)

Główną zasadą jest to, że staniki, nawet jednej firmy, leżą różnie i zachowują się różnie, w jednym obwód jest ścisły, w innym - luźniejszy. Tak więc jeśli mierzyłaś CH Onyksa w 85E i leżał dobre, to spokojnie kup w tym rozmiarze, i PL się nie przejmuj. Przy okazji, moim zdaniem plunge (zwłaszcza w większym rozmiarach) lepiej mieć z nieco luźniejszym obwodem (ale nie za luźnym), żeby nie naciągać fiszbin, żeby biust nie wylatywał przodem. Stanik ma być wygodny, jeśli jest Ci w tym PL Onyksie dobrze, to noś tak, jak Ci wygodnie, i następny model PL zmierz w obwodzie 95.
    Wątek producencki Effuniak (Ewy Michalak)
    forum.gazeta.pl/forum/w,32203,135512596,135512596,EFFUNIAK_15.html
    w pierwszym poście masz linki do poprzednich wątków, poszukaj opinii o interesujących Cię modelach.

> No i nie mam jeszcze pojęcia, jak to wszystko przelicza się na rozmiarówkę bryt
    > yjską? Ogólnie w temacie staników jestem jeszcze dość zielona, więc będę Wam wd
    > zięczna za wskazówki. Aha - najchętniej dokupiłabym Lilię i Cielusia od Ewy - p
    > odobają mi się jeśli chodzi o wzornictwo, poza tym narazie mam zamiar zbudowac
    > dobrą bazę, z kolorami zaszaleję później ;)

Nie przelicza, tylko liczy osobno. Co firma, to ma inaczej, poza tym, jedna ma szersze fiszbiny, inna węższe. Celuj może też w 85E (bryt. 38E), a najlepiej umów się w sklepie na brafitting, niech specjalistka dobierze Ci rozmiar, kupisz na miejscu i z głowy.

> Gdybyście miały jakieś rady co do miejsc, gdzie warto kupować: jestem z Warszawy.

Zjedź na dół, jest mazowieckie i tam sklepy w Warszawie, Dopasowana (www.dopasowana.pl, Praga Płd..) ma Ewę Michalak, ma też firmy brytyjskie (wiem na pewno o Dopasowanej, bo to niedaleko ode mnie, poszukaj na stronach innych sklepów, może też mają Effuniaki).
    stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html
    Na większe biusty doskonałe jest Elomi, ma je Peachfield (www.peachfield.pl, Żoliborz). Ja co prawda plasuję się w dolnej granicy rozmiarówki Elomi, ale ten model, który mam, to niezaprzeczalnie najwygodniejszy stanik, jaki posiadam.

--
    urodziłem się innym rodzicom

Dekolt po 35 r.ż.
  • magdalaena1977 28.11.12, 15:20
    Reprezentuję podobne okolice rozmiarowe (Elomi 85FF, Effuniak 90F) i niestety tak jak większość z nas jesteś skazana na metodę prób i błędów - nie masz co liczyć na to, że różne staniki tej samej firmy, nawet ten sam model, w tym samym kolorze będą identyczne. Co więcej na po pewnym czasie noszenia nowego dobrze dobranego stanika może nastąpić tzw. migracja czyli przepływ do miseczek części biustu, które dziewczyny upychają np. pod pachami. Możesz potrzebować nowego stanika, jeśli przytyjesz czy schudniesz 2 - 3 kilo.

Także na razie nie rujnuj się na szufladę pełna staników, kupuj powoli i rozważnie. Ja wolę wybierać sklepy stacjonarne, chociaż są droższe, bo wtedy mogę bezkarnie zmierzyć kilkanaście biustonoszy i wybrać ten najlepszy.
    --
    Magdalaena
  • green_lime 28.11.12, 16:05
    Magadalaeno, masz może jakieś sprawdzone miejsca na zakupy? Mimo wszystko chciałabym coś jeszcze dokupić, bo zostałam w jednym staniku czarnym i jednym ciemnobeżowym. Mam ochotę na cielisty, biały i jeszcze jeden czarny.
    W warszawskiej Dopasowanej szczerze mówiąc zbyt wiele do przymierzenia nie miałam - a może tylko trafiłam na taki moment, byłam pod koniec października.
  • anna-pia 28.11.12, 22:44
    Ja nie Magdalaena, ale - zadzwoń do sklepów i dowiedz się, czy mają na stanie interesujące Cię rozmiary, albo przejrzyj stronę internetową, jeśli masz alergię na telefonowanie.

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • magdalaena1977 29.11.12, 01:20
    Tradycyjnie polecam bra-dreams na Woli. Mają sporo różnych marek, fajną obsługę i umiarkowane ceny. Z tego co wiem, ceny i oferta jak na stronie: www.bra-dreams.pl/
    --
    Magdalaena
  • green_lime 29.11.12, 09:37
    Dziewczyny, dzięki wielkie :) sprawdziłam www, jeszcze rzeczywiście trochę podzwonię i jutro ruszam na podbój :)
  • agnieszka010370 28.11.12, 10:44
    Witam i od progu proszę o pomoc w doborze odpowiedniego stanika. Mój 42-letni biust jest nie pierwszej jędrności więc za wszelkie pomocne uwagi jaki rodzaj stanika i typ miseczek powinnam wybrać (sztywne, miękkie itd) będę bardzo wdzięczna. Obecnie noszę 85 E ale prawa pierś próbuje lekko się wychylać. Wykonałam pomiary wg wskazówek. Oto one:
    - pod biustem ciasno - 80 cm
    - pod biustem luźno - 85 cm
    - w biuście normalnie - 106 cm
    - w biuście w zwisie -114 cm .
    Przymierzam się tym razem do zakupu naprawdę dobrej bielizny więc szkoda byłoby wyrzucić duże pieniążki na zakup niedobranego stanika.
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
  • anna-pia 28.11.12, 22:40
    Jeśli poza wychylaniem się prawej piersi to 85E leży dobrze, to spróbuj po prostu stanika z miseczką o rozmiar większą. Większość biustów jest asymetryczna, tylko jedne bardziej, inne mniej, i jeśli różnica jest niewielka, to dobieramy na większą pierś i tyle.
    Jakiej firmy to stanik?

W tym zakresie rozmiarowym moim zdaniem najlepsze są Elomi, zresztą, to marka właśnie na duże biusty dużych kobiet. Tu masz listę sklepów polecanych (tj. zweryfikowanych przez lobby)

Jeśli kupujesz przez internet, to pamiętaj, że stanik możesz zwrócić/wymienić - najważniejsze, żeby był czysty (czyli mierzymy po prysznicu) i z kompletem metek (czyli mierzymy ostrożnie). Jeśli kupujesz w sklepie stacjonarnym, to polecam wizytę w którymś z listy na w/w blogu po wcześniejszym umówieniu się na brafitting. Przeszkolona pani dobierze Ci rozmiar, a Ty spokojnie podejmiesz decyzję, czy Ci wygodnie, i jeśli będzie OK, to kupisz i z głowy.
    --

Dekolt po 35 r.ż.
  • azymut17 30.11.12, 22:04
    Ja tylko dodam, że radziłabym przymierzyć dla porównania większą miskę z mniejszym obwodem, brytyjskie 36/80 F - bo domyślam się, że to 85E w naszej rozmiarówce. W niej będą to okolice 80H.

Też polecam sklepy stacjonarne, bo można od razu więcej zmierzyć, co jest przydatne gdy nie wiadomo, od czego zacząć, jakie rozmiary, jakie kroje itp. Bo niestety typu stanika i rodzaju miseczek (o które prosisz Agnieszko) przez internet nie da się określić, tutaj problem rozwiąże tylko mierzenie. Swoją drogą może być tak, że w firmie X będą dobre miseczki usztywniane, a nie miękkie, a w firmie Y odwrotnie :-)
    --
  • 5nefretete 18.12.12, 12:10
    pod biustem ciasno - 77-76 cm
    pod biustem luźno - 80 cm
    w biuście normalnie - 90cm
    w biuście w zwisie - 97 cm
    -- Moim problemem są zbyt wiotkie piersi z lekką asymetrią, do tej pory nosiłam 65 E europejska rozmiarówka , ale w niektórych biustonoszach miseczka lekko odstawała. Proszę o radę jaki typ stanika i jaki rozmiar powinnam nosić.Pozdrawiam

--
    nefretete
  • azymut17 18.12.12, 12:19
    Napisałaś też:
    -- Moim problemem są zbyt wiotkie piersi z lekką asymetrią, do tej pory nosiłam 65 E europejska rozmiarówka , ale w niektórych biustonoszach miseczka lekko odstawała. Proszę o radę jaki typ stanika i jaki rozmiar powinnam nosić.Pozdrawiam
    nefretete

A jak odczuwałaś obwód w tych 65E? Nie był za ciasny? Ja się dziwię, że dałaś radę w ogóle się w nich dopiąć... Prędzej sugerowałabym 75. Mierzyłaś w ogóle większe obwody?
    --
  • 5nefretete 18.12.12, 12:27
    azymut17 napisała:

> Napisałaś też:
    > -- Moim problemem są zbyt wiotkie piersi z lekką asymetrią, do tej pory nosi
    > łam 65 E europejska rozmiarówka , ale w niektórych biustonoszach miseczka lekko
    > odstawała. Proszę o radę jaki typ stanika i jaki rozmiar powinnam nosić.Pozdra
    > wiam
    > nefretete

>
    > A jak odczuwałaś obwód w tych 65E? Nie był za ciasny? Ja się dziwię, że dałaś r
    > adę w ogóle się w nich dopiąć... Prędzej sugerowałabym 75. Mierzyłaś w ogóle wi
    > ększe obwody?

Kilka lat wstecz nosiłam 75 pod biustem ale on był za szeroki, a ten 65 wydaje mi się że jest dobry fakt że czuję go na sobie(jest bardziej obcisły) ale po założeniu mogę go jeszcze naciągnąć. No i te moje wiotkie piersi proszę o poradę jaki typ stanika będzie dobry.
    --
    nefretete
  • 5nefretete 18.12.12, 12:43
    Kilka lat wstecz nosiłam 75 pod biustem ale on był za szeroki, a ten 65 wydaje mi się że jest dobry fakt że czuję go na sobie(jest bardziej obcisły) ale po założeniu mogę go jeszcze naciągnąć. No i te moje wiotkie piersi proszę o poradę jaki typ stanika będzie dobry. No i czy jeśli pod biustem mam wybrać 75 to jaka miseczka?
    --
    nefretete
  • azymut17 18.12.12, 17:06
    Jeśli niektóre 65E są dobre, to je noś. Te modele, w których miseczka odstaje, warto przymierzyć z miseczką mniejszą, czyli 65D.

Jak przymierzasz nowe staniki, to próbuj 70D i 70C, bo na Twoje wymiary obwód 65 to bardzo duże zaniżenie. I nie ma tu nic do rzeczy, że po założeniu możesz go jeszcze naciągnąć, a raczej ma, ale na odwrót :-) Bo dobry stanik POWINIEN dać się odciągnąć od ciała. To, że kilka lat temu 75 było za luźne też nie ma znaczenia, bo ciała się zmieniają. Nie da się całe życie nosić tego samego rozmiaru. Nawet teraz nie będziesz miała jednego rozmiaru, bo to niemożliwe. Różne firmy szyją z różnych materiałów, o różnej rozciągliwości, stosują różne kroje, fiszbiny itd. Dlatego będziesz mieć w szafie staniki z różnymi napisami na metkach.

Co do asymetrii - zazwyczaj zaleca się dobieranie stanika na większą pierś, jednak wtedy na mniejszej materiał może się bardzo marszczyć lub odstawać. Jeśli różnica jest duża, pomaga stosowanie wkładek wyrównujących asymetrię. Przy niewielkiej można też dobierać rozmiar pomiędzy, trochę za duży na jedną pierś i trochę za mały na drugą, tak by wypośrodkować efekt pustej miski z jednej strony i buł z drugiej - osoba nosząca stanik wybiera, który efekt woli. Ważne, by obydwie piersi miały dobre podtrzymanie i by nie robiły się buły. Jest to temat często omawiany na forum, możesz też poczytać o tym tutaj

Typ stanika - biusty mniej jędrne, o konsystencji rzadkiego budyniu, potrzebują z reguły wyższych mostków, bo z tych bardziej wyciętych fasonów wylewają się środkiem. Dobre mogą być balkonetki z bardziej płasko wszytą górą (ciężko określić, które to, często podpadają pod tę kategorię wyroby Fantasie), miękkie i usztywniane.
    --
  • agnieszka_pregnant 02.01.13, 13:30
    koniec 6 m-ca ciazy
    pod biustem ciasno: 86
    pod biustem luźno: 89
    w biuście:103
    w zwisie: 108

z góry dziekuję!

--
    Hania ur. 10.06.2009 a teraz czekamy na KTOSIA :)
    http://www.suwaczki.com/tickers/ckairjjgwrjpes4z.png
  • azymut17 02.01.13, 16:17

Napisz jeszcze proszę, jakie staniki nosisz i jak one leżą, gdy założysz je wg instrukcji z pierwszego posta?
    --
  • agnieszka_pregnant 03.01.13, 16:22
    nosiłam 80 C przed rozrostem piersi w ciąży
    teraz tylko sportowe bo się nie mieszczę w żadne

wydaje mi się ze teraz musiałbym mieć 85 E ?

--
    Hania ur. 10.06.2009 a teraz czekamy na KTOSIA :)
    http://www.suwaczki.com/tickers/ckairjjgwrjpes4z.png
  • azymut17 03.01.13, 22:06
    Z brytyjskich staników proponuję na początek przymierzenie 36(80)E i F, z polskich 80F, G, i H. Każdy z mierzonych staników załóż dokładnie wg wspomnianej instrukcji lub tego poradnika.
    Obwód powinien być dobry, może się jednak okazać, że masz teraz bardziej wrażliwą skórę, lub też brzuch jest bardzo wysoko i taki obwód może być za ciasny. Wtedy próbuj odpowiednio 38(85)DD i E oraz 85E, F i G. Jeśli te 80 będą dobre, warto dokupić do nich przedłużkę, byś w razie zwiększenia się obwodu pod biustem (np. puchnięcia w wyniku zatrzymywania wody) mogła od razu sobie pomóc.
    --
  • zuzia_8 03.01.13, 15:57
    więc i moja kolej
    tylko chodzi mi o konkretny model - pollyannę. bo wiem, że jest (była?) polecana do migrującego biustu.

aktualnie:
    87 ciasno pod biustem
    89 luźno
    104-105 w miękkim staniku
    107 - 108 luźno, bez stanika

aktualnie mam polly, ale jest już tak zużyta, że należy jej sie emerytura
    na sobie mam dziś freya millie, 75G jak dowodzi metka, obwodowo jest ok. ale nie jest nowa, więc pewnie i trochę rozciągnięta.
    w biuście ok. nic się nie wylewa ale "pustych przestrzeni" też nie ma.

co mi doradzicie? dodam, że biust po przejściach macierzyńsko-karmieniowych, po schudnięciu i przytyciu, aktualnie w wersji "chudniemy powoli".
    z góry dziękuję
    --
    Zapraszam na forum - ślub i wszystko co po ślubie :)
  • azymut17 03.01.13, 22:16

Rzeczywiście Pollyanna była doradzana do migrującego biustu, bo miałyśmy mniejsze doświadczenie. Teraz wiemy, że nawet w tak wyciętym staniku biust wróci na swoje miejsce. Niemniej Polly jest bardzo wdzięcznym modelem, który zazwyczaj dobrze leży, ładnie kształtuje biust i jest wygodny. Nie bez przyczyny była bestsellerem (była, bo już jej nie produkują, będziesz musiała poszukać po sklepach wyprzedażowych, końcówkach promocyjnych i na eBayu).

Proponuję większy obwód niż w Millie, bo ta od nowości była zawsze luźna. A Polly jest z tych ciaśniejszych (ale tylko w zakresie D-G). Zatem 36(80) FF. Chciałam początkowo zaproponować E i F do porównania, ale skoro 34G ma dobre miski, to lepsze będzie FF.
    --
  • lyl766 09.01.13, 17:06
    1)
    pod biustem ciasno - 68 cm
    pod biustem luźno - 70 cm
    w biuście normalnie - 87 cm
    w biuście w zwisie - 90 cm
    2) Noszę rozmiar 70D, ale mam wrażenie, że obwód jest za luźny, a miseczka za mała.
  • azymut17 09.01.13, 22:57

Spróbuj następnym razem, jak będziesz mierzyć staniki, polskiego 65F i brytyjskiego 30(65)E, dokładnie wygarniając biust do miseczek wg np. tej instrukcji
    --
  • dotusia22 09.01.13, 18:23
    pod biustem ciasno - 70
    pod biustem luźno - 74
    w biuście - 94
    w biuście w zwisie - 104
    Wymiary biustu podałam bez stanika. Proszę o pomoc w ustaleniu właściwego rozmiaru. Biust zmienił mi się bardzo bardzo poniewać obecnie karmię. Szukam zwykłego stanika, nie karmnika. Stanik który noszę jest w rozmarze 70J, jest to melissa 329, jest już za duży w misce i rozciągnął się w obwodzie.
  • azymut17 09.01.13, 23:06

Ciężko podać prawdopodobny rozmiar, gdy różnice między dwoma ostatnimi pomiarami są duże, zwłaszcza że nie mierzyłaś się w biuście na stojąco w staniku (to jest podstawowy pomiar). Dlatego będę trochę strzelać, mama nadzieję, że trafię :-)
    Na razie warto, byś przymierzyła brytyjskie 32(70)F, FF oraz 30(65)FF, G, GG (te mogą być za ciasne, ale warto porównać, bo cięższy biust potrzebuje stabilniejszego obwodu). Z polskich to byłyby okolice 70G, H, I. Każdy mierzony stanik zakładaj starannie, wygarniając biust do miseczek np. wg tej instrukcji
    --
  • dotusia22 10.01.13, 11:35
    Zmierzyłam się jeszcze raz dokładnie i podam wymiary jeszcze raz :) a więc :
    pod biustem ciasno - 70
    pod biustem luźno - 74
    w biuście bez stanika -94
    w biuście w zwisie bez stanika - 104
    w biuście w staniku - 97
    w b. w zwisie w staniku - 99

Może teraz będzie łatwiej, w obwodzie jestem pewna że potrzebuję 65 tylko mam problem z rozmiarem miseczki
  • azymut17 11.01.13, 22:33
    Jeśli jesteś pewna tego obwodu 65 (a to wg mnie bardzo zależy od marki, bo niektóre staniki, tak jak np. Ewy Michalak, są bardzo ścisłe i w nich będzie Ci niewygodnie) to w polskich i kontynentalnych firmach próbuj I oraz J, natomiast w brytyjskich FF, G i GG. Od tych rozmiarów zaczynaj mierzenie, bo to, co pokazuje miarka, to nie jest żadna wyrocznia, tylko punkt wyjścia do poszukiwań dobrze leżącego stanika :-)
    Jeśli nie możesz mierzyć w sklepie stacjonarnym lub zamówić kilku rozmiarów, to próbuj 65I oraz 30(65)G, najwyżej odeślesz i wymienisz na inny rozmiar.
    --
  • dotusia22 12.01.13, 23:12
    Bardzo dziękuję za odpowiedź!! Jak tylko zamówię to napiszę jak sprawa wygląda :)
  • krewetka 13.01.13, 15:29
    pod biustem ciasno -72cm
    pod biustem luźno - 74 cm
    w biuście normalnie - 88cm
    w biuście w zwisie - 96 cm
  • azymut17 14.01.13, 22:02
    A jakie rozmiary staników nosisz? I jak one leżą, gdy założysz je tak, jak jest to opisane w pierwszym poście?
    --
  • krewetka 15.01.13, 08:44
    mam 2 staniki Dalia jeden 65F drugi 70E jak je kupowalam rok temu to obydwa swietnie lezaly, ale teraz schudlam 9kg i miseczka wydaje mi sie troszke za duża( biust zmiejszyl sie o jakies 4cm)
  • krewetka 15.01.13, 17:48
    nie za duza a za mala, tzn taka na styk, ten 65 chyba lepiej lezy , na pewno w obwodzie
  • azymut17 16.01.13, 12:59
    Czekaj, bo nie rozumiem, schudłaś a biust Ci się powiększył, tak? Czyli straciłaś tylko z obwodu?
    Jeśli tak, to z Dalii próbuj 65G - chociaż skoro 65F jest na styk, to może być za duże. Miseczka powinna być właśnie taka na styk, a nie z miejscem w środku. Z innych polskich firm też próbuj 65F i G, chociaż polskie firmy z z reguły słabo trzymają się rozmiarówki, niektóre wypadają ciasne, wtedy mierz i porównuj z 70E i F.

Z brytyjskich marek zaczynaj od 30(65)E, a potem w zależności od tego, jak będą leżały, porównuj z 30F i 32(70)DD i E.
    --
  • dotusia22 13.01.13, 23:55
    wypatrzyłam sobie model 0125 melissy i bardzo bym prosiła o doświadczone panie o pomoc w tym modelu jaki wybrać rozmiar, przypomnę moje wymiary:
    pod biustem ciasno- 70
    pod biustem luźno - 74
    w biuście normalnie 94
    w biuście w zwisie-104
    w biuście norm w staniku - 97
    w biuście w zwisie w staniku 99
  • azymut17 16.01.13, 13:06
    W tym wątku doradzam głównie ja, a nie mam doświadczenia z tą firmą. Mogę tylko poradzić czysto teoretycznie, skoro 70J jest za duże, to próbuj 70G i H oraz 65H i J, Jeśli 70J jest sporo za duże w misce, wybierz te mniejsze miski (czyli 70G i 65H).
    Porady doświadczonych z tą firmą możesz uzyskać, jeśli założysz taki wątek na forum - adminki nie mają możliwości przenoszenia postów, trzeba je pisać od nowa.
    --
  • marmiel89 21.01.13, 22:53
    pod biustem ciasno -76 cm
    pod biustem luźno - 78 cm
    w biuście normalnie - 98 cm
    w biuście w zwisie - 99 cm

Moj najwygodniejszy stanik to Tango Classic z Panache, rozm 70 F (32 F). W ogole go nie czuje gdy go nosze, jest cienki, wygodny i taki na codzien. Ale bez fajerwerkow (tj. biust ma w nim dosc naturalny ksztalt, nie zauwazylam zeby jakos unosil czy cokolwiek). Fajerwerki sa za to po zalozeniu Rhea z Masquerade, rozm 70 FF (32 FF). Biust jest ladnie uniesiony, ma ladny ksztalt i podoba mi sie jak wyglada. Problem w tym, ze po paru godzinach stanik zaczyna cisnac pod biustem, powodujac otarcia, fiszbiny wbijaja sie tez w mostku ( za mocno przylegaja). Biust mimo, ze teoretycznie dobrze ulozony w miseczce, zaczyna sie jakos przemieszczac i gorna krawedz stanika zaczyna delikatnie odstawac i robi sie jakby pustka u gory. Oba staniki kupilam w tym samym czasie i dobierala mi je brafitterka. Chcialabym kupic cos nowego ale zupelnie nie wiem jaki wybrac rozmiar. Licze na pomoc :)
  • azymut17 22.01.13, 00:01

Tango nie jest stanikiem, robiącym jakieś ekstra efekty, to po prosty stanik solidny, dobrze trzymający. Jego rozmiar możesz uznać za wyjściowy przy mierzeniu innych. Bo to nie jest tak, że będziesz kupowała jeden określony rozmiar, biustonosze różnią się od siebie pod względem rozciągliwości, wielkości misek, szerokości i giętkości fiszbin, dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości, to zawsze warto zmierzyć okoliczne rozmiary.

Z opisu wnioskuję, że ta Rhea może być za ciasna. Coś kojarzę, że takie miała też opinie (nie mierzyłam jej nigdy), jako ściślak. Dlatego po kilku godzinach Cię ciśnie. Miska jest prawdopodobnie za duża, tyle że przez za ciasny obwód po założeniu stanika w misce jest więcej ciała, nie tylko pierś, dlatego pewnie brafiterka uznała ten stanik za dobry. Z takich ciasnych możesz próbować brytyjskiego 34(75)E.

Przy mierzeniu staników, po założeniu jakiegoś, poruszaj się trochę w przymierzalni, pomachaj rękami, poskacz, schylaj się i skręcaj, by wybadać, czy obwód jest wygodny i czy ciało nie ucieka z misek. Zerknij na to:
    smallcup.blox.pl/2012/03/Zakladamy-biustonosz-cz-II-Przewodnik-obrazkowy.html
    Zaczynaj od 32F, porównuj z 34E, ewentualnie bierz miskę większą lub mniejszą (czyli 32E, 32FF, 34DD i 34F, wszystko w zależności od tego, co zobaczysz w lustrze).
    --
  • marmiel89 22.01.13, 23:57
    Serdecznie dziekuje! Bede probowac :)
  • majcien 22.01.13, 15:25
    Witam serdecznie :) Poniżej podaję swoje wymiary i bardzo proszę o pomoc w doborze biustonosza:

pod biustem ciasno - 81 cm
    pod biustem luźno - 84 cm
    w biuście normalnie - 101 cm
    w biuście w zwisie - 104 cm

W ciągu roku zgubiłam sporo kilogramów, piersi zrobiły się oczywiście dużo mniejsze i nie są tak pełne jak wcześniej. teraz noszę staniki Gaia półusztywniane w różnych rozmiarach - 80-85 miseczka D albo E. Najczęstszym problemem jest "podjeżdzanie" stanika do góry, a w niektórych modelach po prostu piersi nie wyglądają ładnie. Moze lepsze byłyby staniki usztywniane?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

MM
  • mehil.dam 23.01.13, 11:39
    Pomocy proszę!

pod biustem ciasno - 74 cm
    w biuście normalnie - 91 cm
    w biuście w zwisie - 94 cm

75D fiszbiny odrobine zachodzą na pierś od strony pach
    80C nic się nie wbija, ale piersi w deklodzie "chcą uciec" (może taki fason do głębokich dekoldów? - nie noszę

Generalnie mam problem, że wszystko co mierze jest mi za luźnie w obwodzie...
  • azymut17 23.01.13, 20:38
    Obydwa obwody, i 75 i 80, są szersze od Ciebie, nie ma więc sensu ich nosić (no chyba, że trafisz na firmę szyjącą bardzo ciasne obwody, jak np. Ewa Michalak). Skoro fiszbiny są za wąskie, miseczka prawdopodobnie jest za mała, druga możliwość to Twoja szerokofiszbinowość, czyli potrzeba noszenia fiszbin szerszych przy tej samej ogólnej pojemności miski. Proponuję rozmiar polski 70 E i F do porównania, z brytyjskich 32(70)DD i E.
    Pamiętaj, by każdy mierzony stanik dokładnie założyć, np. wg tej instrukcji:
    --
  • mehil.dam 23.01.13, 22:43
    Dziękuję bardo! Dostałam namiary od mojej bardzo biuściastej szwagierki na pewien sklep, więc w przyszłym tygodniu pojadę tam, może jakiś cud nastanie i w końcu dobry stanik kupię. Jeśli znajdę idealny to napewno wzbogacę się o dwa :)
  • azymut17 23.01.13, 19:59

Problem nie leży w tym, czy są usztywniane czy nie, aczkolwiek wskazuje pewną rzecz: kobiety często myślą, że muszą mieć stanik usztywniany, bo tylko takie leżą. A prawda jest taka, że w takim staniku mniej widać niedopasowanie. Miękka miseczka bezlitośnie obnaża błędy rozmiarowe, dlatego najlepiej na takich dobierać rozmiar. Rzecz jasna jeśli stwierdzisz, że w dobrym rozmiarze sztywniak leży lepiej niż miękkus, to nie ma powodu, byś go nie miała nosić.

U Ciebie winowajcą jest obwód. Jeśli 80 też podjeżdża, powinnaś przymierzyć stanik z obwodem 75, oczywiście z większą miską. Myślę, że na początek dobre byłoby polskie F lub G, brytyjskie 34(75)E i F. Pamiętaj, by przy mierzeniu każdego stanika zakłądac go bardzo starannie, np, wg tej instrukcji:
    --
  • blue-karakan 25.01.13, 18:11
    Witam nie wiem jaki rozmiar powinnam nosić
    jestem karmiąca od 3 miesięcy laktacja sie unormowała
    prawa pierś jest nieco większa od lewej, jest nie tyle większa w objetości co bardziej płaska i obwisła, niestety, na szczęscie nie jest to duża róznica ale jest, z półtora roku temu temu miałam stanik Panache z tego co pamiętam 70 E był ok, ale potem schudłam, potem zaciążyłam teraz karmię i już nie wiem jaki rozmiar noszę.
    pod biustem ciasno - 75cm
    pod biustem luźno - 77 cm
    w biuście normalnie - 94 cm
  • azymut17 26.01.13, 21:49

A masz jeszcze to 70E? Mogłabyś je założyć i napisać, jak leży? Bo obecnie wychodzą Ci właśnie okolice tego rozmiaru, więc po porównaniu "na żywo" będzie można ustalić coś więcej, np. czy potrzebujesz jednak większego obwodu, 75 z przeliczoną lub mniejszą/większą miską.

W przypadkach asymetrii jest kilka dróg postępowania. Czasem dobiera się stanik na większą pierś, do miseczki z mniejszą wkładając wkładkę silikonową, a czasem stanik "pomiędzy", trochę za duży na jedna pierś i trochę za mały na drugą. Wybór należy do Ciebie.
    --
  • blue-karakan 27.01.13, 11:17
    niestety stanika 70 e już nie mam,
    na pewno 75 d jest za mały bo taki posiadam i większa pierś się wylewa górą
  • azymut17 27.01.13, 13:46
    Próbuj zatem brytyjskiego 32(70)E, ewentualnie z ciasnych 34(75)DD. Z polskich 70F i G, modele ciasne 75E i F. Ciężko stwierdzić, który rozmiar będzie tym odpowiednim, bo po pierwsze dobieranie na odległość obciążone jest ryzykiem błędu, po drugie każdy inaczej się mierzy i można otrzymać różne wyniki u tej samej osoby w zależności od tego, kto mierzy, a po trzecie poszczególne staniki różnią się bardzo. Firmy szyją różnie, wiele ma własną rozmiarówkę, ponadto używają różnych fiszbin, bardziej miękkich lub twardych, szerszych lub węższych, materiałów o różnej rozciągliwości itd. Nigdy nie będzie tak, że będziesz miała wiele staników w tym samym rozmiarze, które będą leżały identycznie. Dlatego mogę podać tylko kilka rozmiarów, które z największym prawdopodobieństwem będą Tobie pasowały.

Mam nadzieję, że uda Ci się szybko coś znaleźć :-) Powodzenia!
    --
  • sajolina 03.02.13, 15:45
    Witam, serdecznie proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru stanika:

pod biustem ciasno - 77 cm
    pod biustem luźno - 79 cm
    w biuście normalnie - 89 cm bez stanika i 92cm w staniku

Obecnie noszę staniki w rozmiarze 75C lub 75D i są nieco za szerokie w obwodzie, zapięcie stanika często podjeżdża mi do góry. Mam duży rozstaw piersi, w większości staników "uciekają mi pod pachy."

Dziękuję!
  • sajolina 03.02.13, 15:50
    Zapomniałam dodać, że mam lekko obwisły biust (+rozstępy) i w rezultacie nie noszę staników całkiem miękkich, bo moje piersi wyglądają w nich zupełnie bezkształtnie, flakowato.
  • azymut17 03.02.13, 21:59

Dobrze dobrany miękki stanik zazwyczaj leży lepiej na piersiach mniej jędrnych (jak piszesz obrazowo: obwisłych), niż usztywniany, bo te sztywne zazwyczaj są mocno wycięte do dekoltów. Więc nie bój się przymierzać i takich, jak będziesz miała okazję, bo możesz się miło zaskoczyć :-)

Myślę, że Twoje wrażenie dużego rozstawu piersi może wynikać z tego, że albo masz za małą miskę stanika (mogłabyś napisać, czy w tych 75C i D cała miska jest wypełniona, czy odstaje, czy nad krawędzią pierś jest gładka, czy wybrzusza się?) albo za wąskie fiszbiny, albo na tyle luźny obwód, że nie przyciska właściwie misek do piersi i uciekają one bokiem na wolność. Próbuj rozmiarów brytyjskich 32(70)DD i E, z polskich 70E, F i G.

Pamiętaj, by każdy mierzony stanik dokładnie założyć np. według tej instrukcji:
    --
  • gala.gradiva.dali 05.02.13, 14:58
    pod biustem ciasno - 66 cm
    pod biustem luźno - 69 cm
    w biuście normalnie - 86 cm
    w biuście w zwisie - 89 cm

Metodą prób i błędów doszłam do 70C, chociaż wydaje mi się, że powinno być raczej 65D, ale jeszcze nie miałam okazji na taki trafić. 70C jest względnie ok w obwodzie, ale miseczki mi zjeżdżają i bok fiszbiny często wbija mi się w pierś - mam wrażenie że mam szeroko rozstawiony biust. Jeśli udało mi się gdzieś przymierzać jakieś 65 to wydawało mi się,że mnie bardzo ściska, chociaż prawdopodobnie to była kwestia kiepskich materiałów w obwodach staników, które się nie rozciągały, albo mojego nieprzyzwyczajenia. Wydaje mi się, że piersi mi ciągną w dół, chociaż jestem jeszcze bardzo młoda, że są wiotkie, robi mi się pod piersią załamanie.
  • azymut17 06.02.13, 23:45

Z opisu i wymiarów wnioskuję, że lepsza byłaby jeszcze większa miseczka przy mniejszym obwodzie. To wbijanie się fiszbin w bok piersi i wrażenie szeroko rozstawionego biustu to efekt za małej miski i ewentualnie za wąskich fiszbin. Potwierdza to uczucie ściśnięcia w dotychczas mierzonych 65, bo pewnie 65E nie próbowałaś? Spróbuj właśnie tego rozmiaru w polskich stanikach, w brytyjskich 30(65)DD. Warto też, byś przymierzyła dla porównania 65F i 30(65)E, bo może się okazać, że lepsza będzie jeszcze większa miska, ale to już zależy od konkretnej marki i modelu. Każdy stanik starannie zakładaj, np. wg tej instrukcji:
    > Wydaje mi się, że piersi mi ciągną w d
    > ół, chociaż jestem jeszcze bardzo młoda, że są wiotkie, robi mi się pod piersią
    > załamanie.

Tak właśnie działa grawitacja. Naturalnie sterczące piersi występują rzadko i tylko w małych rozmiarach, niestety kobiety są bezustannie krzywdzone przez pokazywanie "jedyne słusznego" silikonowo-chirurgicznego wzorca kobiecości. Biust, jako gruczoł z tkanką tłuszczową, naturalnie ciągnie w dół, a pod piersią robi się załamanie. To nie oznacza od razu wiotkości. Twoje piersi są normalne :-)
    --
  • olga.orl 06.02.13, 09:33
    Kochane, może będziecie mogły pomóc i doradzić?

Na początek wymiary:
    pod biustem ciasno - 80 cm
    pod biustem luźno - 82 cm
    w biuście normalnie - 95 cm
    w biuście w zwisie - 102 cm

A teraz problem - przestałam karmić piersią moje dziecko, mimo tego, że podczas ciąży i w okresie laktacji dbałam o biust, to stał się "pusty". Wszystkie biustonosze, w których wyglądałam ok, są wybrakowane, góra miseczki jest zbyt luźna. Może mogłybyście mi doradzić zarówno w doborze odpowiedniego rozmiaru, jak i konkretnym modelu jakiejś firmy? Niestety w chwili obecnej jestem skazana na zakupy on-line, więc każda pomoc jest na wagę złota.

Pozdrawiam!
  • azymut17 07.02.13, 00:11

Nie wiem, kiedy skończyłaś karmić, ale jeśli nie dawniej niż kilka miesięcy temu, to na razie się nie masz czym przejmować. Po zakończeniu karmienia piersi jeszcze przez pewien czas (podobno liczony w miesiącach) produkują mleko, które się wchłania. Potem, jak już wszystko ustanie, piersi się zmieniają. Tak więc należy dać sobie czas na poprawę wyglądu biustu. Pamiętam, że jak skończyłam KP starsze dziecko, to patrząc w lustro miałam ochotę tylko płakać, gdyby mi ktoś powiedział wtedy, co ujrzę po roku noszenia dobrych staników, to bym nie uwierzyła :-)

W kwestii rozmiarów: pomogło by mi, gdybyś napisała, jakie rozmiary najlepiej obecnie leżą. Na razie mogę poradzić, byś z marek brytyjskich zaczynała od 34(75)DD, z polskich 75E. Jeśli masz taką możliwość, zamów od razu kilka rozmiarów do porównania, np. 34E i 75F.

W kwestii modelu: tu jest trudniej, bo obecnie na rynku jest taka ich obfitość, że nie da się znać wszystkich, zwłaszcza nie znając budżetu. Poza tym obecnie coraz więcej polskich, tańszych firm, wypuszcza staniki w szerokiej rozmiarówce, które nie są jeszcze szeroko znane, czego dowodzą ostatnie posty na forum. Mogę dać rady ogólne:
    1. szukaj staników miękkich, nieusztywnianych, bo w takim łatwiej zauważysz, czy rozmiar jest prawidłowy. W staniku ze sztywnymi miskami jest to dużo trudniejsze.
    2. zwróć uwagę na to, by góra miseczki była z materiału trochę rozciągliwego, np.z elastycznej koronki (jak np. w modelu Andorra full cup i plunge ), wtedy lepiej dopasuje się do piersi. Ważne, by dół miseczki był z innego, stabilnego materiału.
    3. tradycyjnie ;-) zakładaj każdy mierzony stanik bardzo starannie, np. wg tej instrukcji:
    4. i jeszcze o pielęgnacji: poczytaj o naprawianiu biustu u Mahedy Spanie "w staniku" naprawdę pomaga! (cudzysłów dlatego, że nie chodzi o spanie w takim codziennym staniku z fiszbinami, ale w czymkolwiek, co choć odrobinę podniesie i unieruchomi biust, może to być nawet elastyczny topik lub koszulka).
  • olga.orl 07.02.13, 14:51
    Dziękuję za odpowiedź, jesteś wielka! :)

Dziecko przestałam karmić miesiąc temu - straciłam swój pokarm, więc czy to znaczy, że jakaś jego mała część dalej jest produkowana (tak jak napisałaś)?

Czy miękkie biustonosze na pewno są dobrym rozwiązaniem, w momencie, kiedy moje piersi (niestety) do jędrnych już nie należą? Boje się, że będą takie "rozlazłe" i podczas chodzenia będą w górnej części zamieniać się w galaretę, a wolałabym tego uniknąć... Chyba, że źle rozumuję? Oświeć mnie, proszę. :)
  • azymut17 07.02.13, 23:27
    olga.orl napisał(a):

> Dziecko przestałam karmić miesiąc temu - straciłam swój pokarm, więc czy to zna
    > czy, że jakaś jego mała część dalej jest produkowana (tak jak napisałaś)?
    >
    Tak, nadal pokarm jest produkowany, nie zanika z dnia na dzień.

> Czy miękkie biustonosze na pewno są dobrym rozwiązaniem, w momencie, kiedy moje
    > piersi (niestety) do jędrnych już nie należą?

Z doświadczenia w sklepie wiem, że na mniej jędrnych piersiach lepiej leżą staniki miękkie, bo usztywniane zazwyczaj są mocno wycięte do dekoltu (mało jest usztywnianych full cupów, ja takich nie kojarzę, musiałabym poszukać, bo pewnie jakieś są). I z takich wydekoltowanych piersi się po prostu wylewają, na górze tworzy się taki (obrazowo ujmując) budyń w miseczkach, a krawędź miski się wcina, co widać pod bluzką. Klientkom to się nie podobało. Sama piszesz zresztą o galarecie :-) Staniki miękkie są zwykle wyżej zabudowane (mało jest half cupów, większość to balkonetki, czyli 3/4 i pełne miski = full cupy) i lepiej trzymają taki żyjący swoim życiem biust.

Reasumując: nie liczy się usztywnienie miski, a jej zabudowanie. Statystyka wskazuje po prostu na miękkusy.
    --
  • mg.a 07.02.13, 13:44
    Witam,
    nie wiem, czy to się już kwalifikuje jako "biuściasta", ale:
    pod biustem ciasno - 68 cm
    pod biustem luźno - 70 cm
    w biuście normalnie - 90,5 cm
    w biuście w zwisie - 93 cm
    proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru i firmy, dodam, że jestem w 6 m-cu ciąży, ale biust na razie stoi w miejscu, więc może już zostanie, jaki jest?
    pozdrawiam,
    Magda
  • azymut17 07.02.13, 23:15

Skoro masz biust, to jesteś "biuściasta" ;-)
    Napisz jeszcze proszę, jakie staniki nosisz i jak one leżą, gdy założysz je wg instrukcji z pierwszego posta, bo to jest równie ważne jak wymiary.
    --
  • mg.a 08.02.13, 10:30
    Hej,
    dziękuję za informację, zapomniałam o tych dotychczasowych napisać. Noszę półmiękkie Corin albo Krisline 65F, są w miarę najlepsze z tego, co mam, ale to nie ideał. Pod koniec dnia fiszbiny bardzo mi przeszkadzają, ale nie pod pachami, a pod biustem (ja na żebrach oprócz biustu mam chyba samą skórę niestety), poza tym na prawej piersi (mniejszej) trochę marszczy się koronka tuż przy ramiączku. Mam też 2 Dalie 65F usztywniane, są piękne, ale leżą sobie w szafie, bo strasznie spłaszczają biust i robią "bułkę" na górze miseczki, no i fiszbiny cisną pod pachami. Nie wiem, co to za modele, bo się już sprało z metek, ale jeden Corin to chyba Parisienne, w każdym razie pamiętam, że coś od Francji. Próbowałam Freyę, ale 30F jest za duże (tzn. dół obwodu jest OK, ale na górze jakoś pusto, i to nie w miseczce, a w "boczku" pod pachą), 30E było za małe (robiło fałdki pod pachami), a z kolei w obwodzie 28 nie mogłam oddychać ;-)
    Na Panache mam chyba za mały biust, strasznie optycznie spłaszcza (nie pamiętam, jaki rozmiar mierzyłam), a Wonderbra to chyba nie dla mnie kształt miseczek (rozmiar 30E, nie wiem, czy za duży, czy za mały, bo tak jakby miseczki pośrodku się wrzynały, ale po bokach odstawały, co strasznie brzydko wyglądało). No, ale to i tak sukces, bo kiedyś nosiłam 70C, które zafundowało mi bułki pod pachami, a próby znalezienia rozmiaru zaczynałam od 75C...
    Weszłam na to forum i zobaczyłam dyskusję o tylu nowych markach, że zakręciło mi się w głowie, może jednak jest jakaś nadzieja nawet dla wybrednych? :-)
    Aha, te semisofty (grubszy materiał z cienką wyściółką, a od połowy koronka) są bardzo fajnym kompromisem między drapiącymi w brodawki koronkami/tiulami a noszeniem pod biustem poduchy, więc chyba bym się upierała przy takim fasonie.
    pozdrawiam serdecznie,
    Magda
  • azymut17 08.02.13, 16:10
    Wow! I właśnie dlatego dobrze napisać, co się nosi, bo co innego osoba nosząca do tej pory 80B a co innego ktoś jak Ty, kto sporo już zmierzył i swój rozmiar zna :-)

Nie wiem, czy dużo pomogę, bo w tym wątku pomagamy ustalić rozmiar, od którego najlepiej zacząć dobieranie stanika - Ty masz to już za sobą. Rzeczywiście obwód 28/60 to za duże zaniżenie, lepsze będą 30/65 i 32/70 z bardzo ścisłych. Freye myślę były z Tobą niekompatybilne, miały za wąskie fiszbiny, a Panache za szerokie. Mierzyłaś Masquerade? One są średnie, mogły by być dobre. Do tego od środka misek mają bawełnę, co podnosi komfort użytkowania - w czasie ciąży często piersi stają się nadwrażliwe, wiele pań ma problem z brodawkami. Próbuj 30E i F, bo poszczególne modele różnią się między sobą. Spodoba Ci się pewnie model Harem, bo jest półusztywniany - do obejrzenia w tej notce:
    stanikomania.blox.pl/2012/07/Masquerade-na-wiosnelato-2013-powrot-do-korzeni.html
    > Weszłam na to forum i zobaczyłam dyskusję o tylu nowych markach, że zakręciło m
    > i się w głowie, może jednak jest jakaś nadzieja nawet dla wybrednych? :-)

Jest jest, ja też z tych wybrednych, leży na mnie naprawdę niewiele, a teraz jeszcze mniej, bo karmię, więc staniki muszą mieć albo zapięcia klik-klak alb niski mostek, by dało się zdjąć ramiączko i odsłonić pierś.

Pytałaś:
    jestem w 6 m-cu ciąży, ale biust na razie stoi w miejscu, więc może już zostanie, jaki jest?
    Otóż niestety nie ma zasady... Może zostać, a może tuż przed porodem podskoczyć do góry o 3 miski. Podobnie tuż po porodzie, możesz mieć mega nawał, albo nie odczuć większej zmiany (znam taki przypadek, mama bardzo się martwiła, że może mieć za mało mleka, skoro nie ma nawału ani żadnych innych mrożących krew w żyłach historii, a tymczasem dziecię na bieżąco wszystko wypijało i od początku byli dopasowani laktacyjnie). Najlepiej dobierać stanik na warunki obecne, by był dobry tu i teraz, bez zapasów, bo nie wiadomo, jakie by miały być.

Jeśli chciałabyś wiedzieć, jakie inne marki i modele mogą na Tobie leżeć, załóż na forum nowy wątek z prośbą o porady, bo tutaj jestem tylko ja :-)
    --
  • mg.a 08.02.13, 19:35
    Super, serdeczne dzięki!
    właściwie to wcale nie byłam pewna, czy to 65F to był dobry wybór, skoro ciągle było coś nie tak, ale skoro mówisz, że to problem fiszbiny... myślałam, że wszystkie fiszbiny w stanikach są takie same, ot, drucik i tyle, a tu słyszę wąskie, szerokie... Masquerade nie próbowałam, jutro powędruję do sklepu eksperymentować dalej...Skoro już wiem, że to 65F to nie "urojenia" (jak ujęła to pani sprzedająca w jednym takim bieliźnianym sklepie..."bo F to bardzo duża miseczka, a pani takiego wielkiego biustu wcale nie ma"), to będzie łatwiej.
    serdecznie pozdrawiam i idę szukać wątku o stanikach do karmienia!
    pozdrawiam serdecznie!
    Magda
  • 0ewelina1 07.02.13, 18:10
    pod biustem ciasno - 71 cm
    pod biustem luźno - 74 cm
    w biuście normalnie - 90 cm
    w biuście w zwisie - 94

Jestem bardzo szczupłabi nie mogę sobie dopasowac stanika bo jestem szczupła w obwodzie a piersi mają wiekszy rozmiar
  • 0ewelina1 07.02.13, 18:11
    0ewelina1 napisała:

> pod biustem ciasno - 71 cm
    > pod biustem luźno - 74 cm
    > w biuście normalnie - 90 cm
    > w biuście w zwisie - 94
    >
    >
    > Jestem bardzo szczupła nie mogę sobie dopasowac stanika bo jestem szczupła w
    > obwodzie a piersi mają wiekszy rozmiar
  • mg.a 07.02.13, 20:34
    Widzę, że mamy bardzo podobny problem, może ktoś nam doradzi. Ja już nic nie wiem, bo pooglądałam sobie różne porady i tabele i wychodzi mi od 65F do 70E :-(
  • azymut17 07.02.13, 23:17

A jakie staniki nosisz na takie wymiary? I jak one leżą, gdy założysz je wg instrukcji z pierwszego posta?
    --
  • 0ewelina1 09.02.13, 11:53
    80D chyba bo jak idę do sklepu to zawsze taki mi dają, później się okazuje ze się rozciąga i jest za duzy ;/ lub rozmiar 34 na 80 wiec sama nie wiem jaka to miseczka ;( jak przymierze jest niby dobry to kupuję go póżniej się okazuje ze jest za mały bo piersi sie wymykają gdy się schyle lub jak podnoszę rece do góry to stanik tez idzie do góry ;( doradzcie mi jaki mam rozmiar bo sama nie wiem ;/
  • azymut17 09.02.13, 23:00
    Przede wszystkim: obwody nosisz za luźne, są szersze od Twojej klatki piersiowej, więc nie mogą dobrze trzymać piersi, dlatego uciekają one ze stanika. Proponuję rozmiar brytyjski 32(70)E, polski 70F i G. Warto też, byś porównała je z mniejszymi jeszcze obwodami, bo może się okazać, że potrzebujesz zaniżenia obwodu (czyli mniejszego obwodu niż wynika to z pomiarów). Czyli brytyjski 30(65)F i polskie 65G i H.
    Oczywiście są to rozmiary wyjściowe, od nich najlepiej zacząć mierzenie, potem sięga się po mniejsze lub większe miski w zależności od tego, co widać w lustrze (różne firmy i modele wypadają różnie rozmiarowo na ciele, nie należy tym się przejmować). Ważne, byś zawsze każdy mierzony stanik zakładała starannie, np. wg tej instrukcji:
    I głowa do góry, dopasowane, ładne i wygodne staniki czekają gdzieś na Ciebie, trzeba tylko je odnaleźć :-)
    --
  • 0ewelina1 13.02.13, 11:27
    Wielkie dzięki :* a mogła byś mi jeszcze powiedzieć gdzie ja takie staniki mogę znaleźć (w droższych sklepach czy w takich zwykłych też bedą)
  • azymut17 14.02.13, 00:13
    Nie wiem, czym są dla Ciebie droższe sklepy :-) Na pewno znajdziesz takie rozmiary w sklepach ze stanikowej mapy:
    maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=117696992044816211829.00045c1efb1b90e69aa60
    Tu spis sklepów wg województw:
    Ostatnio jednak coraz więcej sklepów poszerza swoją ofertę o prawdziwie występujące rozmiary, a nie kolejne klony 75B (które też występuje, ale bardzo bardzo rzadko), przynajmniej w Warszawie, nie wiem, jak w innych miastach. Możesz więc pytać, nie zrażaj się tylko, jeśli trafisz na obsługę niemającą pojęcia o dobieraniu staników.
    --
  • gosiaqool 10.02.13, 22:48
    Moje wymiary to:

pod biustem ciasno - 77 cm
    pod biustem luźno - 81 cm
    w biuście normalnie - 99 cm
    w biuście w zwisie - 99 cm /97cm/

Około 3 tyg temu przestałam karmić dwulatkę. Mierzyłam się w staniku do karmienia. Pierwszy trochę za luźnym w miseczkach i odstaje (75dd), drugi lekko obciska piersi i spłaszcza je (75d). Mierzyłam w sklepie 75c i spłaszczał piersi a drugi 75d i ten odstawał w miseczkach.
  • azymut17 11.02.13, 22:54

Czy te 75D i DD, które mierzyłaś, zakładałaś zgodnie z instrukcją z pierwszego posta? Lub taką:
    Dokładnie wygarniałaś biust do miseczek? A jak odczuwasz obwód? Nie przesuwa się po plecach w ciągu dnia? Lub jak się poruszasz?
    Dopytuję, bo z tabelki wychodziłby Ci większy rozmiar nawet, brytyjskie 34(75)E i polskie 75F. Do tego skoro mniejsze miseczki są za małe, to większe powinny pasować. Trzeba jakoś znaleźć rozwiązanie tej zagadki :-)
    --
  • gosiaqool 11.02.13, 23:41
    Sprawdziłam ponownie. Poprzednio mierzyłam się podczas okresu. Tym razem wyszło mi w biuście normalnie - 96 cm. Reszta tak samo. Przepraszam ale nie myślałam o tym.
    Zmierzyłam ponownie staniki i przyznam się, że zapinam je na ostatnią zapinkę bo są luźne. Robię to odruchowo więc nawet nie wiedziałam. Tak zakładałam je według instrukcji.
    Mam w domu jeden stanik 32f brytyjski (kupiony kiedyś w necie dla spróbowania) półtwardy i jest duużo za duży w miseczce, pod biustem jest komfortowy, tylko fiszbiny pija mnie w żebra.
  • gosiaqool 13.02.13, 14:11
    Jeśli mogę w tym wątku to jeszcze mam pytanie. Lepiej kupić miękki czy też usztywniany stanik?
  • azymut17 14.02.13, 00:06
    Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Trudna sprawa z tym rozmiarem, podejrzewam, że biust Ci się jeszcze zmienia i będzie zmieniał - z reguły kilka miesięcy po zakończeniu karmienia ustala się rozmiar i kształt. Na pewno warto w tym czasie nosić dopasowane, dobrze podtrzymujące staniki, oraz spać w czymś stanikopodobnym (np. luźniejszy stanik bezfiszbinowy, koszulka z supportem, obcisły top itp.).

Próbuj na razie rozmiarów polskich 70E i F, 75D i E, brytyjskie 32(70)DD i E, 34(75)D i DD. Możliwe, że opisywane przez Ciebie staniki mają nieodpowiedni dla Ciebie krój, dlatego nie możesz wstrzelić się z rozmiarem. Poszukaj może teraz innych fasonów (np. jeśli mierzyłaś plunge'e i balkonetki, to teraz half cupy).

Co do tego, czy lepszy jest miękki czy usztywniany, to sprawa wygląda tak, że to wszystko zależy od biustu i gustu jego właścicielki ;-) Są panie, które lepiej wyglądają w sztywniakach i takie, którym lepiej w miękkusach. Problem jest wtedy, gdy lubi się co innego niż to, w czym się najlepiej wygląda. Na pewno jednak łatwiej dobrać rozmiar w staniku miękkim, bo lepiej widać niedopasowanie, gąbka dobrze je maskuje (stąd niesłuszne przekonanie wielu pań, że na ich biust tylko sztywniaki pasują).
    --
  • gosiaqool 14.02.13, 08:32
    A to mnie zastrzeliłaś. Nie myślałam, że jest różnica jaki fason się mierzy.Zresztą nie mam pojęcia co te fasony oznaczają ale poszperam w necie. Ja sądziłam, że skoro skończyłam karmić to mogę w końcu spać bez stanika, bo tego nie lubię. Może faktycznie poszukam jakiś koszulek podtrzymujących, jeśli dobrze rozumiem to coś takiego jak te sportowe. Dzięki za odpowiedz.
  • belly2x 17.02.13, 16:03
    Wczoraj odwiedziłam jedyny w okolicy znany mi sklep, który ma w swojej ofercie biustonosze dla "wąskich wielkobiuściastych"...po przymierzeniu ok 20 modeli prawie wpadłam w depresję...ale od początku...
    Przez wiele lat nosiłam rozmiar 65J i dzięki sklepom internetowym zapomniałam, że zakup bielizny to droga przez męki...ale schudłam i zaczęły się "schody"...
    Według kalkulatorów powinnam nosić 65GG...i z taki właśnie zażyczyłam sobie w sklepie...nie pasował żaden...
    W końcu ugrzęzłam w przymierzalni fundując godzinny striptiz sprzedawczyni, która sama już miała panikę w oczach. Model jakiśtam (powiedzmy x) dobry obwód 70 miska...żadna, model y obwód 60- za duży, model z- obwód 65 ale miska J za mała...itd przez bitą godzinę. W końcu zrezygnowana ekspedientka wygrzebała ostatnią sztukę Panache cleo Lizzie rozmiar 28HH i leżał jak ulał. Wtedy na tapetę poszedł Panache cleo lucy...do bani, Panache Cleo Chloe (?) biust pod pachami a na przedzie dwa chude stożki (prawie się posikałam ze śmiechu)...I w ten sposób moja wielka wymiana bielizny zakończyła się żałosną jedną paczuszką z "zakurzonym" (lecz idealnym) biustonoszem. I co dalej? Czyżbym musiała zakupić 6 identycznych staników żeby mieć bieliznę na zmianę?
    Tak sobie pomyślałam, że może jest tu jeszcze jakaś szczęśliwa posiadaczka Panache cleo Lizzie 28HH, która zdradzi mi modele i rozmiary biustonoszy, które jej "leżą"...
    Jeśli napisałam w niewłaściwym wątku to przepraszam...jeszcze się tu nie ogarnęłam...
    Moje wymiary
    ob. pod biustem: 69-72
    Ob. w biuście: 100-102
    I anomalia budowy klatki piersiowej (kl. beczkowata)...pisząc obrazowo...moja klatka piersiową "w przekroju" to idealne koło (nie owal jak być powinno).
  • joasiaaa2 18.02.13, 18:46
    Mam dokładnie ten sam problem.Tabele sobie,a mój biust sobie.
    Jestem w 7 m-cu ciąży i od miesiąca nie mam w czym chodzić.Moje stare wszystkie się zmówiły i są za małe...kupić nic nie mogę.Dziś w desperacji kupiłam na handlu topik za 10 zł ,który nie trzyma,ale nie boli i biust nie wpadnie mi do talerza ,a mąż go nie przydepnie w łóżku....
    to nie jest śmieszne.Jestem załamana....
    ps. przed ciążą miałam Twoje wymiary i nosiłam 65j z Dalii
  • belly2x 19.02.13, 08:44
    Rzeczywiście mam Dalię 65j...półusztywnianą, która strasznie powiększa biust...ale aktualnie na co dzień obwód jest za duży, a w czasie owulacji gdy obwód jest ok to dla urozmaicenia biust brutalnie ucieka z miseczki..."uroda" olbrzymiego gruczołu...co miesiąc przez tydzień potrzebuję 2 rozmiary większe miseczki.
    Za to w ciąży zaszalałam i kupiłam w avocado stanik-koszulkę 70j...była rewelacyjna...dzięki niej w okresie karmienia mogłam normalnie funkcjonować na uczelni. Nie była idealnie dopasowana ale to były czasy, kiedy avocado dopiero zaczynało swą działalność i o większych miskach nie można było nawet pomarzyć...
  • besame.mucho 19.02.13, 17:47
    Niestety nie mam tego stanika, więc nie mogę go porównać z innymi. Ale taka ogólna uwaga do wymiarów - z obwodem pod biustem 69-72 celowałabym na Twoim miejscu najczęściej w 70 i 65, a nie 60 (poza wyjątkowo rozciągliwymi stanikami), bo może dziać się tak, że 60 z większymi miseczkami ma dla Ciebie za szerokie fiszbiny (z powodu rozmiaru miseczki i z powodu tego, że naciągają się obwodem), zwłaszcza że z opisu wnioskuję, że masz wąską z przodu klatkę piersiową, więc za szerokie fiszbiny mogą być dużym problemem. Możliwe, że będzie Ci wygodniej w staniku, który będzie nawet odrobinę za luźny, ale fiszbiny będą leżały z przodu klatki piersiowej zamiast uciekać pod pachy.
    Mam nadzieję, że udadzą Ci się poszukiwania :). A jeśli chcesz szukać staników, które leżą jak Cleo Lizzy, to może załóż nowy wątek z pytaniem, czy ktoś ma ten stanik i może porównać z innymi, na pewno więcej osób do niego zajrzy niż tutaj i może znajdzie się ktoś, kto będzie umiał pomóc :).
  • belly2x 19.02.13, 23:09
    Dzięki za podpowiedź. Cały problem jest w tym, że mój obwód z czasu "nieświadomości" to było 70 (wtedy byłam grubsza)...do dnia dzisiejszego mam blizny po ranach na ramionach :( Ostatnio przy mierzeniu 65 (jeszcze bez skróconych ramiączek) natychmiast zapięcie lądowało przy górnej linii łopatek. Fakt, że 60 to Panache, natomiast bielizna z avocado czy niektóre modele Freya wybieram 65.
    Moim głównym problemem jest to, że moje piersi to praktycznie sama skóra i gruczoł...tkanki tłuszczowej minimalna ilość...przez co biust ma konkretną wagę (nawet NFZ wyraził zgodę na refundację zabiegu pomniejszenia piersi, tylko okazało się, że ze względu na stan zdrowia mogę być znieczulana ogólnie tylko ze wskazań życiowych :( ).
  • besame.mucho 20.02.13, 10:32
    Hmm, czyli wygląda na to, że najlepszym tropem byłby stanik z ciasnym obwodem (żebyś mogła wziąć 65 albo 70, a nie 60) i wąskimi fiszbinami. Przymierzałaś staniki Ewy Michalak? Mają dosyć ciasne obwody i wąskie fiszbiny, mogłyby Ci pasować. Ja mam pod biustem ok. 70 cm, a w tej firmie biorę 75tki.
    Wąskie fiszbiny ma chyba w ogóle sporo polskich firm, ale niestety często mają też bardzo rozciągliwe obwody. Podobno ciasne obwody i wąskie fiszbiny ma firma Comexim.
  • belly2x 20.02.13, 11:38
    Comexim miałam...dla mnie misek nawet w 70 nie mają. Ale wypatrzyłam , że Milena zwiększyła rozmiarówkę...a one zawsze były masakrycznie ciasne...tu spokojnie 70 mogę brać...mam nadzieję, że coś z tych miasteczek do N czy P będzie pasować.
    Najśmieśniejsze jest to, że zdejmując moją Lizzie 28HH po całym dniu po 2 minutach nie mam nawet śladu po staniku...
  • azymut17 20.02.13, 23:38
    Podobne do modelu Lizzie są George i właśnie mierzona przez Ciebie Chloe. Widać, że zrobili jednak pewne zmiany, skoro ta druga leży źle. George też był trochę inny niż Lizzie, ale najbardziej do niej zbliżony z tych brytyjczyków , z którymi pracowałam. Załóż najlepiej wątek, jak radziła Besame, może ktoś z podobnym problemem się znajdzie? Tutaj raczej doradzamy rozmiar, od jakiego powinno się zacząć dopasowywanie staników, to już wiesz, i zagląda tu mniej osób niż na główna stronę forum, więc i mniej osób może Ci coś doradzić.

Doradzić mogę jeszcze (znowu zgadzając się z Besame) polskie firmy - ciasne bywają też Dalie, mają większe miski niż standardowe polskie staniki (ja noszę brytyjskie 65E i F, z Dalii dobre było 70D), duże miski ma też Kris Line. I oczywiście w dziedzinie wąskich obwodów i dużych misek rządzi Ewa Michalak :-)
    --
  • joasiaaa2 20.02.13, 18:58
    Cześć.
    Doczytałam ,że masz zgodę na operacje fundowaną z NFZ.Z kim rozmawiać,kto kwalifikuje to takiej operacji?Chcę się zorientować w temacie.Teraz wprawdzie jestem w ciąży i nie wiadomo jeszcze co się z biustem stanie po urodzeniu i karmieniu,ale jestem zdesperowana,aby potem zacząć temat.Niespodziewałam się takich problemów w czasie ciąży.Wciąż jestem bez stanika.Czekam na dostawy i odsyłam kolejne modele ,albo sprzedaje staniki,bo we wszystkich mi źle.
    pozdrawiam

• belly2x 20.02.13, 19:12
    Porządny chirurg plastyczny Cię pokieruje. Ja osobiście od plastyka poszłam do rejonu po skierowanie do ortopedy on wypisywał jako pierwszy kwity (mam walnięty kręgosłup i w domu nosiłam gorset) później był neurochirurg...obaj poparli, że dźwigając przed sobą prawie 8 kg "bagaż" jestem kandydatką na inwalidkę.
  • joasiaaa2 01.03.13, 22:25
    Poddaję się kobiety.
    Nie wiem co ze mną jest nie tak,ale stanika dalej nie mam.
    Odesłałam Alles Mama New 70K (za mały)
    Hotmilk Dusk 70H(za duży,powstała bezkształtna masa piersi)
    Moje experymenty z topikami,nowymi rozmiarami i noszenie w między czasie za małych staników doprowadziło mnie na dzień dzisiejszy do zapalania piersi.Jestem w ciąży, więc zostaje mi okładanie się kapusta i leki przeciwzapalne.
    Wybrałam się do gorseciarki,która miała uszyć idealny stanik.Delikatny i na wymiar.Jasne.Wiedziałam,że nie będzie to model,który będzie ozdobą piersi.Miał się nadawać do chodzenia lub spania.Pani po pomiarach ustaliła,że będzie to nr 9(cokolwiek to oznacza)
    Jest bez fiszbin,obwód dobry,ale miski za małe.Po godzinie powstały bolesne odbicia przeszyć,załamań materiału i piersi puchną.Miska jest za płytka ,za ciasna itd
    Ręce opadają.
    Noszenie za ciasnych staników, dodatkowo podczas zaledwie trzech miesięcy, prawdopodobnie
    doprowadziło do powstania guza w piersi.W poniedz.miałam biobsje.Dziś wyniki,w tygodniu badania i w przyszły poniedziałek zabieg usunięcia guza,gdyż wyniki nie są dobre.
    świetnie!!!!
    Gdzie mam kupić,uszyć lub dobrać stanik???

Katowice i okolice!
    Załamana Joanna

• azymut17 04.03.13, 16:00
    Drzewko się trochę rozjechało, wskakujemy innej forumce w jej temat, ale piszmy już tutaj.

Przyznam, że z uwagi na Twoje problemy zdrowotne nie podejmuję się doradzać w kwestii stanika wirtualnie. Jest to zbyt niebezpieczne. Na Twoim miejscu słuchałabym rad lekarzy (co mówili o stanikach?) i doświadczonych brafitterek, które widzą Twój biust na żywo. Byłaś już w jakimś dobrym sklepie? Bo piszesz tylko o gorseciarce i zakupach internetowych.
    --
  • joasiaaa2 04.03.13, 17:47
    Witam.
    Byłam w kilku sklepach.
    W fiszbince w Częstochowie(profesjonalny dobór) zakup Capella-Panache Masquerade-biustonosz 6426 70G.Po kilku godzinach noszenia fiszbina wbijała się pod piersi,boleśnie obtarł.
    MiG w Katowicach(kilkanaście przymierzonych modeli) zakup Panache superbra rozmiar 65h odparzył mi piersi w miejscu szycia pod piersią powstał krwiak.
    Duża pomoc i wsparcie w sklepie Ladybra w Katowicach,gdzie dostałam na wypożyczenie najbardziej odpowiednie modele Ewy michalak i staniki sportowe,niestety żaden nie pasował.Obecnie nic dla mnie nie mają.
    Po za tym byłam w sklepie Bikini trendy( profesjonalny dobór biustonosza) w Katowicach,gdzie w obecnej rozmiarówce nie mieszczę się i czekam na 60K z Dali z modelu,który może będzie pasował,ale go nie ma.Byłam w sklepie Anita w Katowicach(podobno najlepszy sklep w Polsce z bielizną dla kobiet ciężarnych),gdzie przymierzałam największe z zamówionych modeli -model 5035-70j(fiszbina kończyła się na piersi) i bezfiszbinowy anita maternity 70i,który stworzył bezkształtną masę piersi.
    Mierzyłam i posiadam 70 I,J, 65 J,K firmy Dalia,
    Gaja 70 I,
    Gorsenia 70 H,J w sklepie Atlantic w Chorzowie,gdzie jest duży wybór większych rozmiarów również.
    Napisałam do firmy Anita o rozmiar 70K ,z powodów technicznych uszycie jest niemożliwe.
    Zamawiałam i nosiłam inne modele fantasia 70h,70j ,
    Freja karmnik(MALOU-Katowice) ma dobra miseczkę jak pamiętam w rozmiarze 70h ,ale ma tak ostre przeszycia przez środek brodawki i sztuczny materiał,że moje piersi się odparzają i nie mogę w tym wytrzymać.
    Inne doświadczane modele internetowe opisałam wcześniej.
    Poza tym odwiedzam wszelkie dostępne w okolicy sklepy z bielizną.
    Mierzyłam modele bezszwowe,miękkie z tesco 80g h itp ,aby dopasować miskę,przeszyć ,przerobić i nie daję sobie z tym rady.
    Już sama nie wiem czego szukać.
    Tymczasowo kupiłam feline 75 h .Piersi mam rozstawione na boki i wygląda bardzo dziwnie,ale muszę coś nosić.Dalekie to od ideału i profesjonalnie dobranego biustonosza.
    Mam już w domu około 1000zł w depozycie stanikowym,po profesjonalnych przymiarkach.Problem jest w tym ,że przy przymiarce wygląda wszystko idealnie ,a po kilku godzinach używania zaczyna się koszmar.
    Co mogę wymieniam,resztę odsprzedaję na allegro...
    Co powiedział lekarz?Powiedział,że wszystkie miseczki są za płytkie i ściskają piersi ,a ucisk powoduje złe krążenie,przepływ krwi,limfy itd.Piersi poszły mi w długość, a nie szerokość i wciąż będą się powiększać.Mam sobie sama sfastrygować stanik;)))Tyle,że mam problem z przyszyciem guzika;)to tak na marginesie;)
    Nie mogę też nosić bezfiszbinowych topików,z powodu tego,że one nie utrzymują ciężaru,ściskają i odparzają piersi.Lekarz porównał noszenie tego do stania sobie przez kilka godzin na stopie.Po pewnym czasie zacznie boleć.I tak jest.
    szach-mat.
    pewnie i tak nikt tego nie przeczyta :(

pozdrawiam
    J
  • azymut17 04.03.13, 18:50
    Przeczytałam ;-)
    Tylko muszę się zastanowić, co mogłabym Ci doradzić.
    --
  • joasiaaa2 04.03.13, 22:56
    Spokojnie;-)
    Uśmiecham się przez łzy,ale nie poddam się.
    Namierzyłam jakąś ambitną Brafiterkę panią Anię,z którą jestem umówiona na piątek w Chorzowie.Jest przekonana,że mi pomoże,korzystając z krajowej produkcji.Podobno są jakieś biustonosze z żyłkową fiszbiną,gdzie rozmiary dochodzą do miseczki M???Nie wiem,jestem pełna nadziei i jak coś będę miała to się tym z pewnością pochwalę.Jednak jak ktoś ma jakiś pomysł,chłonę i sprawdzam wszelkie tropy.
    pozdrawiam
    J
    azymut17 napisała:

> Przeczytałam ;-)
    > Tylko muszę się zastanowić, co mogłabym Ci doradzić.
  • belly2x 04.03.13, 23:48
    A mierzyłaś Fantasie...ja mierzyłam (mam w domu dwie nówki z metkami) rozmiar 65JJ...obwód wypada jak w Panache, a miseczka jest naprawdę duża...osobiście rzadko trafiam na za duże miseczki...a do nich dobrych 2 rozmiarów mi brakuje. Jeśli miałabyś możliwość przymierzenia Fantasie Kara w tym rozmiarze i by były ok to daj znać...ja z przyjemnością i "okazyjnie" się moich pozbędę.
  • joasiaaa2 05.03.13, 19:20
    Nie mierzyłam.Zorientuję się w temacie i oddezwę się .
    Dziękuję
  • azymut17 06.03.13, 22:37
    Myślę, że byłoby dobrze, gdybyś założyła na forum nowy wątek i przekopiowała tam swoje posty stąd, by wszystko było w jednym miejscu, mierzone przez Ciebie staniki, Twoja reakcja na nie itd. Tutaj zagląda mniej osób, bo w tym wątku doradzamy, od jakiego rozmiaru zacząć szukanie dobrego stanika, szczegółowych zagadnień tu nie roztrząsamy. Więcej osób może Ci odpowiedzieć w Twoim osobnym wątku, większa szansa jest na znalezienie rozwiązania :-)
    --
  • joasiaaa2 07.03.13, 09:04
    Gdzie mam to przenieść,nie bardzo mogę się tu połapać?
  • azymut17 07.03.13, 09:54
    Klikasz na głównej stronie forum "Rozpocznij nowy wątek", dajesz tytuł np. stanik dla wrażliwej ciężarnej/ciężarówki/jakie określenie lubisz. W treści metodą kopiuj-wklej dajesz swoje wpisy stąd, które wg Ciebie najlepiej opisują problem.
    Nie ma możliwości bezpośredniego przeniesienia postów, adminki też nie maja takich narzędzi.
    --
  • joasiaaa2 17.02.13, 17:50
    Witam.Proszę bardzo o pomoc.
    Jestem w 7 mc ciąży.Od miesiąca nie mam w czym chodzić i nie mam co kupić na swoje mega wrażliwe i duże piersi.Do tej pory nosiła wygodnie dopasowane 65j z Dalii,Krissa 65i.Teraz nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.Na początek wymiary obecne, mniej więcej:
    pod biustem ciasno - 78 cm
    > pod biustem luźno - 82 cm
    > w biuście normalnie -107 cm
    > w biuście w zwisie - 105
    Zaznaczam,że nie posiadam luźnego stanika .

Po kilku wizytach w sklepach obwody 70 są mi w miarę dobre,chociaż fiszbina nie dotyka mostka,natomiast miseczki H za mała,J za duża.
    Piersi stały się bardzo wrażliwe na załamania materiału,szycia,koronki i inne dodatki.
    Jestem z Tarnowskich Gór.
    pozdrawiam
    Joanna
  • besame.mucho 19.02.13, 17:56
    > Piersi stały się bardzo wrażliwe na załamania materiału,szycia,koronki i inne d
    > odatki.

Brzmi jakby najlepiej miały się sprawdzić jakieś gładkie miłe w dotyku staniki. Akurat jest na głównej stronie wątek o bawełnianych stanikach, może znajdziesz coś dla siebie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,32203,142624522,142624522,Tanie_staniki_bawelniane.html
    albo jakiś głaski t-shitr bra, one są często bezszwowe i dosyć miłe w dotyku:
    www.bravissimo.com/products/lingerie/t-shirt-bras/#/1?level=1&show=16&sort=1&exclusive=false&new=false&sale=false
    (raczej pewnie jakiś bardziej zabudowany wygodniczek typu Fantasie Rebecca niż sztywny plunge typu Freya Deco).
    Jeśli chodzi o rozmiary, to w brytyjskich firmach celowałabym w 75G/GG, ewentualnie (w bardziej ciasnych modelach) w 70FF/G.

Niestety nie umiem dobrze tego porównać do polskiej rozmiarówki, bo dawno już nie przymierzałam polskich staników.
    Zajrzyj na biuściastą mapę:
    maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=117696992044816211829.00045c1efb1b90e69aa60
    w Katowicach i Zabrzu są dobre sklepy, może wygodnie byłoby Ci się kiedyś wybrać i spróbować dobrać rozmiar stacjonarnie?
  • besame.mucho 19.02.13, 22:11
    O rany, jestem dziś kompletnie nieprzytomna i źle Ci napisałam, zamiast:

> Jeśli chodzi o rozmiary, to w brytyjskich firmach celowałabym w 75G/GG, ewentua
    > lnie (w bardziej ciasnych modelach) w 70FF/G.

Chciałam napisać:

Jeśli chodzi o rozmiary, to w brytyjskich firmach celowałabym w 75G/GG, ewentualnie (w bardziej ciasnych modelach) w 80FF, a w luźniejszych w 70H/HH. Przepraszam za pomieszanie :).

I jeszcze dodam, że gdybyś decydowania się na t-shirt bra, to wiele z nich wypada dosyć dużych w miseczkach, dlatego lepiej żebyś dobrała je stacjonarnie, albo przed kupnem przez internet poszukała o nich informacji na forum, bo czasem lepiej kupować je o miseczkę mniejsze niż inne staniki.
  • joasiaaa2 20.02.13, 19:04
    Dziękuje.
    spróbuje zamówić coś w 75 bo 70 H (brytyjskie modele )są za małe miski,70 J za wysokie fiszbiny itd a nawet jak jest dobrze to po godzinie noszenia, przeszycia na miskach wpijają się skórę piersi lub brodawki i boleśnie swędzą lub odparzają.W wieszości te wszystkie staiki są sztuczne i na dzień dzisiejszy mnie uczulają....szukam dalej...Ewe michalak,freje,panasche,dalie,krissy,cleo odpadają.Czekam na bawełnianą Anitę 70j i i .
  • joasiaaa2 20.02.13, 19:12
    Dziękuję za rady.przejrzę podane linki.Jeżeli chodzi o sklepy statcjonarne to katowice już zaliczyłam.Modele dostępne w sklepie nie pasują i czekam na nowe dostawy i zamówione modele wg moich wskazówek i miłych Pań braffiterek.
  • aguska2703 18.02.13, 17:19
    Witam:) pomożecie mi jaki powinnam mieć rozmiar stanika, bo na tych różnych kalkulatorach mam już różne rozmiary...
    > pod biustem ciasno - 95 cm
    > pod biustem luźno - 100 cm
    > w biuście normalnie - 120 cm
    > w biuście w zwisie - 126 cm
  • besame.mucho 19.02.13, 18:15
    Przymierzyłabym na Twoim miejscu brytyjskie 95FF/G, ewentualnie w rozciągliwych stanikach 90GG/H. Ale mam nadzieję, że wypowie się jeszcze ktoś, kto lepiej się orientuje w stanikach 85+, bo ja lepiej się znam na węższych, a nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd :)
  • jul-kaa 19.02.13, 18:27
    Ja bym sugerowała spróbowanie także obwodu 85GG/H. Miska zależy od tego, jaki kształt i kondycję ma biust, przy większych obwodach dużo od tego zależy.
  • jul-kaa 19.02.13, 18:27
    Albo i 85HH.
  • aguska2703 19.02.13, 18:32
    hmm kondycja...niestety opada dosyć wcześniej nosiłam 95D czasem 95DD ale jest ciasny
  • jul-kaa 19.02.13, 18:36
    Jest ciasny, bo miska jest malusia :) Spróbuj różnych obwodów, przy większym obwodzie trudno trafić od razu. Ja przy bardzo podobnych wymiarach nosiłam ciaśniejsze obwody, ale jestem dość "ściśliwa".
  • aguska2703 19.02.13, 18:37
    zauważyłam że obwód 95 jest dobry raczej ale właśnie problem jest z miska
  • besame.mucho 19.02.13, 18:44
    Przy za małej misce czasem trudno ocenić obwód - w sensie, że miseczki nie mieszczą całych piersi, więc bardzo naciągają obwód, który przy dobrych miseczkach mógłby się okazać za luźny :). Spróbuj założyć stanik z obwodem 95 miseczkami do tyłu albo miseczkami w dół (chodzi o to, żeby nie zakładać miseczek na piersi, ale sprawdzić zachowanie samego obwodu pod biustem) - to Ci pozwoli najlepiej ocenić czy ten obwód jest dobry, czy lepszy byłby ciaśniejszy.
    No i sporo zależy od modelu stanika - niestety nie w każdym pasuje taki sam obwód, to tak jak z ciuchami i butami :).
  • aguska2703 19.02.13, 18:48
    mierzyłam tak i obwód jest dobry to znaczy dosyc ciasno ale nie utrudniając oddechu ani nie ściska za mocno
  • aguska2703 19.02.13, 18:50
    problem mam właśnie z miska tak mi się wydaje
  • katarzyna_kep 20.03.13, 14:43
    pod biustem ciasno - 80 cm
    pod biustem luźno - 85 cm
    w biuście normalnie - 93 cm
    w biuście w zwisie - 100 cm

Witam serdecznie do tej pory nosiłam 80B ale wychodzą mi piersi górą.
  • azymut17 20.03.13, 22:55

Spróbuj większej miski, z polskich staników 75E i F, z brytyjskich 34(75)DD i E. Przy odpowiednio pojemnej misce obwód powinien być wygodny. Ważne też jest, by każdy mierzony stanik starannie zakładać, np. wg tej instrukcji:
    na-ostatnia-haftke.blogspot.com/2012/03/zakadamy-biustonosz-cz-ii-przewodnik.html
    --
  • joasiaaa2 19.02.13, 09:38
    Witam.Proszę bardzo o pomoc.
    Jestem w 7 mc ciąży.Od miesiąca nie mam w czym chodzić i nie mam co kupić na swoje mega wrażliwe i duże piersi.Do tej pory nosiła wygodnie dopasowane 65j z Dalii,Krissa 65i.Teraz nie mogę znaleźć nic odpowiedniego.Na początek wymiary obecne, mniej więcej:
    pod biustem ciasno - 78 cm
    > pod biustem luźno - 82 cm
    > w biuście normalnie -107 cm
    > w biuście w zwisie - 105
    Zaznaczam,że nie posiadam luźnego stanika .

Po kilku wizytach w sklepach obwody 70 są mi w miarę dobre,chociaż fiszbina nie dotyka mostka,natomiast miseczki H za mała,J za duża.
    Piersi stały się bardzo wrażliwe na załamania materiału,szycia,koronki i inne dodatki.
    Jestem z Tarnowskich Gór.
    pozdrawiam
    Joanna
  • besame.mucho 19.02.13, 17:57
    Odpisałam już post wyżej :).
  • kiniorella 23.02.13, 13:08
    pod biustem ciasno - 90 cm
    pod biustem luźno - 92 cm
    > w biuście normalnie - 115cm
    > w biuście w zwisie- 120

dziewczyny proszę o pomoc! nic ostatnio na mnie nie wchodzi do tej pory nosiłam 80 F, ale jest zdecydowanie za małe wychodzi górą i bokiem, dodatkowym problemem jest to , że intensywnie, bez sukcesów poszukuję stanika sportowego, pomóżcie !!!
    --
  • azymut17 23.02.13, 15:31

Proponuję dużo większą miskę przy tym samym obwodzie. Skoro nosisz to 80F i się zapinasz, to nawet jeśli Ci jest ciasno przy większej misce obwód będziesz czuła jako dużo luźniejszy. Z brytyjskich staników mierz rozmiary 36(80)GG, H, HH, z polskich 80K, L, M, N, chociaż wiele polskich marek ma swoje własne rozmiarówki, z tabelki Kris Line wypada 80HH i I, z Ewy Michalak 85G. To normalne, że z różnych firm i z różnych modeli będziesz potrzebowała innych rozmiarów, nie zrażaj się tym.

Każdy mierzony stanik zakładaj starannie, np. wg tej instrukcji:
    Jeśli chodzi o staniki sportowe, to popatrz na marki Shock Absorber, Freya Active, Panache Sport - mają rozmiary brytyjskie, więc próbuj tych, które Ci wyżej napisałam.
    --
  • olka_warka 01.03.13, 09:49
    pod biustem ciasno - 75 cm
    w biuście normalnie - 95 cm
    w biuście w zwisie - 100 cm

Teraz noszę 75D ale częściej 80C bo jest łatwiej dostępny. Mam lewą pierś nieco większą, więc moje staniki albo lekko deformują tę większą, albo odstają od prawej. Podążając za instrukcją nakładania stanika, którą tu zamieszczono, przymierzyłam parę swoich dotychczas ulubionych biustonoszy... wolę nie pisać jak to wyglądało... Pod piersiami może i w porządku... tylko same zainteresowane nie chciały zmieścić się do miseczek i wszystko zaczęło mnie uwierać, włącznie z ramiączkami. Pomożecie? :)
  • azymut17 01.03.13, 13:53

Obwód 80 zdecydowanie nie jest dla Ciebie odpowiedni, to więcej, niż masz pod biustem. Dużo lepsze będzie 75, a nawet 70 z mniej ścisłych modeli.
    Proponuję na początek zmierzenie brytyjskich rozmiarów 34(75) DD i E oraz 32(70) E, F i FF. Z polskich marek 75 E, F i G oraz 70 F, G, H i I.
    Dużo tych rozmiarów, ale po pierwsze nie da się dobrać stanika wirtualnie, gdy jeszcze nie mierzyłaś większych miseczek, po drugie różne modele różnych firm mają inne obwody, inaczej się rozciągają, mają różne wielkości misek. Nigdy nie będzie tak, że będziesz miała jeden sprawdzony rozmiar staników, zawsze będziesz miała w szufladzie staniki z metkami, na których będą inne rozmiary. Dlatego wszystko trzeba starannie mierzyć.

Asymetrią się nie przejmuj za bardzo, większość kobiet ma piersi różniące się mniej lub bardziej wielkością. Przy mniejszej można dobierać stanik pośredni, trochę za mały z jednej i trochę za duży z drugiej strony. Jeśli jednak mniejsza pierś nie ma podtrzymania, materiał bardzo odstaje, a większa pierś bułkuje (czyli nad brzegiem miseczki tworzy się duże wybrzuszenie zamiast gładkiej linii), to warto dobierać stanik na większą pierś, a do miseczki mniejszej wkładać wkładki do korekty asymetrii, np. takie lub takie. Przy bardzo dużej asymetrii najlepiej wybrać się na zakupy do sklepu dla amazonek i tam dopasować wkładkę, bo musi ona nie tylko wyrównywać wielkość piersi, ale i ich ciężar.
    --
  • wkreciara 01.03.13, 10:27
    pod biustem ciasno - 88 cm
    pod biustem luźno - 91 cm
    w biuście normalnie - 106 cm
    w biuście w zwisie - 110 cm
    W tej chwili noszę 80D, ale mam wrażenie, że nie utrzymuje mi całego zgarniętego spod pach biustu.
  • azymut17 01.03.13, 13:58

Spróbuj większej miski, z brytyjskich marek zmierz 36(80) E, F i FF, z polskich 80G, H i I. Ostateczny rozmiar zależy od modelu, są mniejsze i większe miski, są staniki ciaśniejsze i luźniejsze, może będziesz potrzebować innego obwodu (np. 85). Jak już pisałam forumce wyżej:

po pierwsze nie da się dobrać stanika wirtualnie, gdy jeszcze nie mierzyłaś większych miseczek, po drugie różne modele różnych firm mają inne obwody, inaczej się rozciągają, mają różne wielkości misek. Nigdy nie będzie tak, że będziesz miała jeden sprawdzony rozmiar staników, zawsze będziesz miała w szufladzie staniki z metkami, na których będą inne rozmiary. Dlatego wszystko trzeba starannie mierzyć.

Powodzenia w szukaniu właściwego rozmiaru!
    --
  • wkreciara 13.03.13, 10:23
    Jejku kupiłam na allegro stanik w rozmiarze ROZ.38FF(Z METKI) i się załamałam! Mogę go sobie założyć na głowę, serio :(( myślałam, że tylko rozmiar pod biustem będzie troszkę większy a tu taka niespodzianka.Po czym mam poznać, że rozmiarówka jest polska czy angielska?
  • azymut17 13.03.13, 16:33
    wkreciara napisała:

> Jejku kupiłam na allegro stanik w rozmiarze ROZ.38FF(Z METKI) i się załamałam!
    > Mogę go sobie założyć na głowę, serio :(( myślałam, że tylko rozmiar pod biuste
    > m będzie troszkę większy a tu taka niespodzianka.Po czym mam poznać, że rozmiar
    > ówka jest polska czy angielska?

38FF ma miskę o rozmiar większą niż 36FF, które i tak było największą miską, jaką Ci doradzałam. Jeśli zmieniasz obwód o jeden, miskę też mówisz zmieniać, nie ma czegoś takiego jak uniwersalna miska D czy F, miska zawsze występuje w połączeniu z obwodem.

Teraz spróbuj raczej brytyjskiego 36(80)E i F. A po czym poznać, który jest który? Firmy brytyjskie szyja swoje staniki w swojej rozmiarówce, polskie zazwyczaj w swojej. Patrz więc najpierw na firmę. Jak masz wątpliwości, pytasz na forum w nowym wątku. Polskie firmy są podstępne, bo często nie szyją wg polskiej tabeli, ale swojej wewnętrznej, dlatego też dobrze się upewnić u nas, co chcesz kupić.

Możesz też rozpoznawać brytyjskie staniki przez nazwę obwodu: 75 to u nich 34, 80 to 36. Jeśli masz stanik z napisem 36FF, to jest to brytyjskie FF. Jeśli 80F, to polskie. 80FF nie istnieje, dlatego powinno wzbudzić Twoją podejrzliwość (wyjątek to firmy polskie szyjące wg rozmiarówki brytyjskiej, u nich jest i DD i FF i inne oznaczenia dwuliterowe). Wiem, pomogłam, pewnie ręce Ci teraz opadły i masz dosyć ;-)
    Dlatego jak masz wątpliwości, pytaj, kto pyta nie błądzi ;-)

Niektóre sklepy rozróżniają w wyszukiwarkach rozmiary polskie i brytyjskie, zerknij:
    peachfield.pl/oferta/bielizna_biustonosze
    lub zaznaczają, że stanik jest w rozmiarówce polskiej lub brytyjskiej.
  • wkreciara 20.03.13, 10:27
    Dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź.Po parokrotnym przeczytaniu idzie zrozumieć :)
    Mam pytanko odnoście pewnej aukcji, czy staniczek będzie dla mnie odpowiedni? z góry dziękuję za odpowiedź.
    allegro.pl/intimates-biustonosz-bialy-bardotka-80e-36e-i3108119135.html
  • wkreciara 20.03.13, 10:34
    a i jeszcze mam pytanko, co oznacza U i UU - widziałam taki opis staniczka i nie wiem czemu te wymiary odpowiadają?!
  • azymut17 20.03.13, 22:36
    U oznacza szerokość fiszbin, odległość pomiędzy końcówkami w misce. UU odległość pomiędzy zewnętrznymi końcówkami dwóch misek. IMO oba pomiary są mało przydatne, bo każdy mierzy stanik inaczej, z kanalikami, bez nich, pośrodku. Poza tym na ciele stanik układa się inaczej niż luzem. Ale są fanki takich pomiarów i dlatego sprzedający często zamieszczają je w opisach aukcji (ja też).
    --
  • azymut17 20.03.13, 22:34
    Nie znam tej firmy, więc ciężko mi jest cokolwiek konkretnie poradzić. Z reguły nie poleca się dobierania stanika na bezramiączkowcach, ani kupowania ich jako pierwszy stanik, bo często wypadają one niestandardowo pod względem wielkości misek (często większe niż standard) i obwodu (ciaśniejszy niż zwykle). Do tego z powodu podszycia silikonem nie nadają się do noszenia na co dzień, tylko na specjalne okazje i na krótko. Chyba nie ma sensu kupować na początek czegoś, co w najlepszym razie założysz kilka razy w roku :-)

Do tego odradzam kupowanie staników, gdy nie zna się jeszcze swojego rozmiaru, w sklepach czy od sprzedawców, którym nie można stanika odesłać, gdy nie pasuje rozmiar. Przed każdym zakupem upewnij się, że masz taką możliwość.

--
  • azymut17 20.03.13, 22:39
    Zerknęłam jeszcze na aukcję i widzę, że stanik na pewno będzie na Ciebie za ciasny. Sprzedający podaje, że rozciąga się tylko do 85 cm, Ty pod biustem ścisło masz więcej, nie będziesz w stanie się w niego zapiąć.
    --
  • wkreciara 21.03.13, 06:56
    Powaliłaś mnie na kolana, to kupowanie odpowiedniego stanika jest drogą przez mękę.:)
    Nie będę ukrywać,że specjalnie szukam po allegro ze względu na niską cenę.Jak wydam 20-30zł ni będzie mi tak żal niż jak wydam 130zł a nie będzie pasował.Co do zwrotów to nie patrzę na to, jak coś to, jakoś wydaje mi się dużo "zabawy" z tym.Postanowiłam,że nieudane zakupy wylądują w kontenerze na ciuchy:)))
    Cóż idę szukać dalej, mam nadzieję, że mogę Cię jeszcze pomęczyć jak coś znajdę?:))
  • azymut17 21.03.13, 08:37
    Dla mnie właśnie zakupy bez możliwości zwrotu to za dużo zabawy ;-)
    Żeby dobrać stanik:
    1. Najlepiej jest pójść do sklepu stacjonarnego, gdzie będzie mogła przymierzyć kilkadziesiąt staników, różne modele i rozmiary (za darmo!). Nawet jeśli wtedy kupisz stanik za 150-200 zł, to jest to koszt kilku zaledwie nieudanych zakupów na Allegro, a stanik będzie idealnie dobrany (bo taki powinno się kupować, a nie kiepski, lecz najlepszy ze sklepu, żeby sprzedawcy było miło). Potem będziesz mogła kupować przez net wiedząc, czego potrzebujesz. A jeśli cena jest dla Ciebie za wysoka, to nie kupujesz, warto tylko na wstępie zaznaczyć, jakie masz widełki cenowe, by nie proponowali Ci staników po 300 zł.

2. Złożyć zamówienie w sklepie internetowym, gdzie możesz zwracać zakupy (każdy legalny sklep musi działać zgodnie z polskim prawem i dawać minimum 10mdni na zwrot). Kupujesz najlepiej kilka staników w sąsiednich rozmiarach, niepasujące odsyłasz. Przy małej ilości środków na koncie kupujesz jeden i wymieniasz na inne, aż trafisz.

> Nie będę ukrywać,że specjalnie szukam po allegro ze względu na niską cenę.Jak w
    > ydam 20-30zł ni będzie mi tak żal niż jak

Mnie by było żal tych 20-30 złotych, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. 130 nie jest tak naprawdę zapłacone, bo to tylko wypożyczenie za kaucją do zmierzenia, zwrócą Ci je przecież.

> Cóż idę szukać dalej, mam nadzieję, że mogę Cię jeszcze pomęczyć jak coś znajdę
    > ?:))
    Jasne, chętnie pomogę. Pisz tylko w nowym wątku (czyli załóż wtedy nowy na forum linkując do tego posta), bo ten wątek służy do tzw. Pierwszej pomocy stanikowej, i niedługo ze względu na liczbę postów zostanie zamknięty (założymy wtedy nowy wątek rozmiarowy). Dlatego lepiej mieć "swój" wątek :-)
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka