Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 51

• zanetka85 01.03.13, 18:05
    Kobitki pomóżcie, jaki powinnam nosić rozmiar stanika, przy moich centymetrach:
    pod biustem ciasno - 80 cm
    pod biustem luźno - 83 cm
    w biuście normalnie - 94 cm
    w biuście w zwisie - 100 cm

Mam 27 lat, trochę szukałam tego jedynego rozmiaru, ale totalnie nie mogę sobie poradzić :-( Za każdym razem albo mam za luźny stanik, albo znów za ciasny (a nie znoszę, jak mnie coś uwiera pod biustem), a to znów miseczka zamiast podnosić biust, to go zniekształca i zmniejsza jak gdyby... a to fiszbiny mi się wpijają pod biust... a potem mam czerwone ślady pod biustem :-( doszło do tego, że kupiłam na allegro parę sportowych staników i o zmoro noszę ja prawie do wszystkiego... wiem, że to chore i że mój biust nie wygląda w nich rewelacyjnie, ale są chociaż w miarę wygodne ;-) bo fiszbiny nie uwierają :-)

Błagam, pomocy!!!
    Zdesperowana.
  • azymut17 04.03.13, 15:53
    Witaj :-)

Nie napisałaś, jakie rozmiary nosisz, a to jest bardzo ważne przy ustalaniu rozmiaru. Na razie mogę zaproponować zmierzenie brytyjskich rozmiarów 34(75)D, DD i E oraz polskich 75D, E i F, ale nie wiem, czy nie będą za ciasne, skoro masz taką wrażliwą skórę. Chyba, że te staniki, które sprawiały Ci ból, były w totalnie złym rozmiarze.
    Napisz proszę coś więcej.
    --
    Lobby broni, Lobby radzi...
  • zanetka85 04.03.13, 16:00
    Witaj :-) No tak, prawda, rzeczywiście nie podałam rozmiarów obecnych staników :-) a więc kupuję 80B, ostatnio 85B firmy Esotiq. Jednak chyba z tym 85 przesadziłam, bo jest za luźny, gdyż przy podnoszeniu rąk stanik też idzie mi do góry. Natomiast miska niby jest ok, ale pod pachami jakoś tak uwiera. Napisałaś, że proponujesz mi 75, może właśnie lepsze będą 80? A jakiej firmy konkretnej polecasz mi staniki? Dziekuje z gory za odp.
  • azymut17 04.03.13, 16:23
    Przypuszczam zatem, że obciera Cię za luźny obwód. Stanik, zamiast trzymać się w miejscu, przesuwa się po ciele i uwiera pod biustem, bo tam są druty. Gdyby siedział nieruchomo, pewnie byś tego nie czuła. Dlatego podtrzymuję opinię o mniejszym obwodzie. Uczucie ciasności brało się wcześniej z za małych misek. Piersi nie mieszcząc się w nich ciągnęły cały stanik, obwód się napinał. Przy większych miskach będzie lepiej, luźniej, mimo nominalnie mniejszego obwodu.

80 próbuj tylko z bardzo ciasnych modeli/firm, np. Ewa Michalak. Chyba jeszcze Dalia ma kilka bardzo ciasnych modeli i Comexim. Firmy konkretnej nie polecę, bo to wszystko zależy od kształtu Twojego biustu. Musisz pomierzyć trochę modeli w dobrych rozmiarach, by wiedzieć, czy potrzebujesz wąskich czy szerokich fiszbin, miski otwartej czy zamkniętej, jakiej wysokości mostka. Rozmiar to dopiero początek niestety.

Jeśli nie masz możliwości wybrać się na któregoś z polecanych sklepów z szeroką rozmiarówką, możesz kupować przez internet (zawsze masz minimum 10 dni na zwrot nienoszonego stanika z metkami) i wysyłać zdjęcia do zamkniętej galerii, gdzie doświadczone lobbystki będą mogły obejrzeć, co nie gra i udzielić Ci rad.
    --
  • zanetka85 04.03.13, 17:02
    Serdecznie Ci dziekuje za odp. W takim razie zamierzam poszukac dobrego stanika. Jak cos dobrego znajde to na pewno jeszcze sie odezwe :-) Póki co, dziękuję!
  • kalina-40 04.03.13, 18:57
    Witam! Jestem nowa na tym forum i musze sie przyznac ze kompletnie nie mam pojęcia jaki rozmiar stanika mam nosic. Mam 40 lat i urodzilam dwojke dzieci.Kupowalam rozmiar 75 D lub DD ale i tak zle sie czuje,albo mi sie piersi wylewaja i stanik nie zbiera calych z boku piersi ,w ogole cos jest nie tak.Zależy mi aby piersi ladnie wygladaly i byly podniesione. Bardzo prosze o pomoc.

pod biustem ciasno-82
    pod biustem luzno-87
    w biuscie - 100
    w zwisie- 103

• azymut17 06.03.13, 22:33

Proponuję, byś zmierzyła większe miseczki niż dotychczasowe. Czyli 75 E, F i G z polskich i 34(75) E i F z brytyjskich (one różnią się wielkością, ale chodzi na razie o to, by znaleźć Twój rozmiar). Przypuszczam, że dotąd noszone przez Ciebie staniki są bardzo rozciągliwe? Bo obwód 75 jest zaniżony, skoro nie jest Ci w nim ciasno, to możesz przy takim pozostać. Jeśli jednak trafisz do sklepu z szeroką rozmiarówką, to porównaj też obwód 80 (brytyjski 36), z miskami brytyjskimi DD i E oraz polskimi E i F - firmy szyjące takie rozmiary coraz częściej dają ścisłe, realne obwody swoim stanikom.

Każdy mierzony biustonosz zakładaj starannie, np. w tej instrukcji:
    smallcup.blox.pl/2012/03/Zakladamy-biustonosz-cz-II-Przewodnik-obrazkowy.html
    --
  • kob_ik1 09.03.13, 15:20
    pod biustem ciasno - 82 cm
    pod biustem luźno - 84 cm
    w biuście normalnie - 102cm
    w biuście w zwisie - 106 cm

Mój najlepszy stanik (firmy Samantha) rozmiar 80E - ale mam wrażenie, że miseczka nieco odcina pierś, pod spodem chyba za luźno (ale tego pewna nie jestem);
    Proszę o pomoc w ustaleniu rozmiaru brytyjskiego- planuję zamówić stanik internetowo
  • azymut17 11.03.13, 22:22

Z obwodem trudna sprawa, bo może być dobre zarówno 80 jak i 75, wszystko zależy od modelu i jego rozciągliwości. Skłaniałabym się raczej ku mniejszemu, czyli 75, ale nie znam wrażliwości Twojego ciała na ściskanie. Jak już wybierzesz jakiś model, poczytaj o nim, jak oceniają go inne lobbystki, ewentualnie zadaj pytanie na forum w nowym wątku, by nikt go nie przeoczył.

Z brytyjskich staników możesz zatem zamawiać na początek 36(80)E oraz 34(75)F. Nie ma pewności, że będą dobre, ale od czegoś trzeba zacząć, a te rozmiary są najbardziej prawdopodobne. Dla porządku dodam, że z polskich firm możesz próbować 80F i 75G oraz 75H.
    --
  • kob_ik1 15.03.13, 17:57
    Bardzo dziękuję za pomoc. Za twoją radą na razie zamówiłam 36E i 34 FF (wystraszyłam się tak małego obwodu więc zobaczę z ciut większą miską) przymierzę, najwyżej wymienię. Zobaczymy! Pozdrawiam!
  • red.eleni 11.03.13, 12:44
    Witam,

Aktualnie najbardziej pasuje na mnie biustonosz 75 D, z tym, że obwód wydaje się dobry, a piersi "uciekają" w kierunku pach.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    E.
  • azymut17 11.03.13, 22:25

Czy mogłabyś podać swoje wymiary wg instrukcji z pierwszego posta, czyli:
    1) UWAGA - mierzymy się zawsze:
    - pod biustem ciasno, na wydechu (czyli bez powietrza) i bez stanika,
    - pod biustem luźno, na wydechu i bez stanika
    - w biuście (w najszerszym miejscu!) w pozycji wyprostowanej, normalnie oddychając, leciutko naprężając taśmę (delikatnie, bez ściskania), dwa pomiary: w swoim najwygodniejszym miękkim (!) staniku i bez niego - wpiszcie większy wynik
    - w biuście w swoim najwygodniejszym, miękkim (!) staniku, pochylając się tak mocno, by biust "zwisał" swobodnie, leciuteńko naprężając taśmę.

Wymiary podaj nam wg schematu (przekopiuj i wklej w swoim poście):
    pod biustem ciasno - xx cm
    pod biustem luźno - xx cm
    w biuście normalnie - xx cm
    w biuście w zwisie - xx cm

--
  • red.eleni 12.03.13, 10:20
    Witam,
    Już poprawiam :)

Wymiary:
    pod biustem ciasno - 77 cm
    pod biustem luźno - 79 cm
    w biuście w zwisie - 97 cm

Dziękuję i pozdrawiam
    E.
  • azymut17 13.03.13, 15:15
    Na takich wymiarach to już można konkretnie "pracować", dziękuję :-) Obwód też bym zostawiła na początek dobierania 75, tak jak czujesz, powinien być dobry. Miskę wzięłabym większą, czyli DD w przypadku biustonoszy brytyjskich i E w przypadku polskich.
    Może się jednak okazać, że po zwiększeniu miski obwód stanie się za luźny - kiedy cały biust wskoczy do misek, nie będzie tak naciągał obwodu (w przypadku staników z za małymi miskami obwód przejmuje część podtrzymania biustu i sprawia wrażenie ciasnego). Warto by było porównać od razu, jakbyś miała możliwość, te same miski (czyli przeliczone) i większe z mniejszym obwodem. Zatem brytyjskie 32(70)E i F oraz polskie 70F i G.

Pamiętaj, by każdy mierzony stanik starannie założyć, np. wg tej instrukcji:
    --
  • azymut17 13.03.13, 16:03
    A, i jeszcze o asymetrii: większość kobiet ją ma, można w zależności od wielkości różnicy albo dobierać stanik tak pomiędzy, trochę za mały z jednej strony i trochę za duży z drugiej, albo jeśli różnica jest większa i większa pierś ucieka, bułkuje a mniejsza nie ma podtrzymania, dobierać stanik na większą pierś a do miski z mniejszą wkładać wkładkę, np. taką:
    www.ewa-michalak.pl/pol_m_Akcesoria_Wkladki-134.html
    lub taką:
    www.soyelle.pl/Wkladki-OKRGLE-silikonowe-powiekszajce-biust-p1341.html
    --
  • kaguya-girl 12.03.13, 10:37
    Cześć :)
    Schudło mi się nieco, więc muszę się zabrać za nowy rozmiar, tylko nie wiem, od czego zacząć O_o

pod biustem ciasno - 82 cm
    pod biustem luźno - 85 cm
    w biuście normalnie - 102 cm
    w biuście w zwisie - 104 cm

Ostatni stanik miałam z Lindex'a (chudłam, więc nie chciałam droższych, bo i tak potem musiałabym go zmienić), rozmiar 85D (w 80DD nie mogłam się dopiąć, obwód bardzo ciasny, a kalkulator mi wyrzuca 75F, to chyba żart?)
    Zdaję sobie sprawę, że sieciówki zwykle mają nieco większe rozmiary, więc się pytam, w co mam teraz celować?
    Piersi mam miękkie, pasują mi głownie balkonetki, noszę staniki lekko usztywniane.
    Gruba nie jestem, mam bardzo szeroką klatę (i takie paskudnie wystające żebra tuż pod biustem, przez co obwód mam tak duży), piersi raczej szeroko rozstawione.
  • slotna 12.03.13, 18:21
    85D ma wieksza miske niz 80DD - mozliwe, ze nie moglas sie dopiac, bo miska byla za mala. Skoro schudlas, to sprobuj moze 80E albo 75FF (to takie same miski).

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • azymut17 13.03.13, 15:41
    slotna napisała:

> 85D ma wieksza miske niz 80DD

Z tym się nie mogę zgodzić. Podczas mojej pracy brafitterskiej miałam okazję się wielokrotnie przekonać, że obwód X miska Y = obwód X-1 miska Y+1. Czasem występuja drobne różnice w zabudowaniu i kształcie miski, ale jej głębokość jej zawsze taka sama.

> Skoro schudlas, to sprobuj moze 80E albo 75FF (to takie same miski).

J.w., nie są takie same, 75FF jest większe miskowo od 80E.

--
  • slotna 13.03.13, 21:19
    > Z tym się nie mogę zgodzić. Podczas mojej pracy brafitterskiej miałam okazję si
    > ę wielokrotnie przekonać, że obwód X miska Y = obwód X-1 miska Y+1. Czasem wyst
    > ępuja drobne różnice w zabudowaniu i kształcie miski, ale jej głębokość jej zaw
    > sze taka sama.

U mnie to bylo zawsze 2 (zreszta zgodne z tabela), oczywiscie w obrebie tych samych stanikow.

> J.w., nie są takie same, 75FF jest większe miskowo od 80E

J.w. ;)

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • azymut17 13.03.13, 15:27
    85D ma taką samą miskę jak 80DD, tylko większy obwód maskuje za małą miskę. W przypadku staników z za małymi miskami obwód przejmuje część podtrzymania biustu i sprawia wrażenie ciasnego. Proponuję brytyjskie 36(80)E oraz 34(75)F, polskie 80F i G oraz 75G i H. Jeden z tych rozmiarów pokrywa się z tym, co Ci wyliczył kalkulator, chociaż one są bardzo zawodne i często pokazują wyniki nie mające pokrycia w rzeczywistości. Tym razem jednak to nie żart :-) Jakbyś zmierzyła 75C, to pewnie nie mogłabyś się dopiąć, chyba, że założyłabyś stanik odwrotnie, tak by miski były na plecach (to dobry test na sprawdzenie, czy obwód ciśnie z powodu za małych misek czy też sam jest za ciasny). Jeśli jednak przymierzysz stanik, w którym zmieszczą się całe piersi, będzie inaczej.

Wrażenie piersi szeroko rozstawionych to najczęściej objaw za małej miski, która nie obejmuje całej piersi, tylko odcina jej kawałek pod pachą. Właściwa głębokość miski powinna temu zaradzić, jeśli jednak nadal tak będziesz czuła, próbuj staników marek opisywanych jako szerokofiszbinowe (np. brytyjskich Panache Superbra i Cleo, także niektóre Masquerade, polskie firmy z reguły mają fiszbiny wąskie, czyli o wąskim rozstawie końcówek).
    --
  • kaguya-girl 15.03.13, 15:28
    Dziękuję za rady, ale ledwo wchodzę w 80, nie mówiąc już o 75 (mówię tylko o obwodzie). 80E jest zwykle za duże, chyba spróbuję 80DD.
    pod pachami nic nie zostaje, wszystko zgarniam :)
  • fimellon 12.03.13, 23:00
    Dzień dobry :)
    pod biustem ciasno: 77 cm
    pod biustem luźno: 86 cm
    w biuście normalnie: 98 cm
    w biuście w zwisie: 102 cm
    Tak, sprawdziłam te wymiary kilkakrotnie.
    Od kilku lat noszę staniki firmy Malinez model Nicole, najpierw 70F (był trochę za luźny), potem 65G (leży idealnie - trzyma biust wysoko, ładnie zbiera w balkonik, nic bokami nie wystaje, nie pozostawia odgnieceń). Zastanawiam się, jaki mam rozmiar w innych firmach, polskich (Kris, Kinga, Dalia czy co tam jeszcze Panie znają) i popularnych zagranicznych - chciałabym czasem kupić sobie coś innego, ale przypadkowe zakupy w necie zawsze kończyły się porażką, więc mam opór. Proszę o radę osoby bardziej doświadczone i z góry bardzo dziękuję :)
  • azymut17 13.03.13, 15:59

> Zastanawiam się, jaki
    > mam rozmiar w innych firmach, polskich (Kris, Kinga, Dalia czy co tam jeszcze
    > Panie znają) i popularnych zagranicznych

Przykro mi, ale co do polskich, to nie mam pojęcia. W tym wątku doradzam osobom zupełnie nowym w temacie, od jakiego rozmiaru powinny zacząć szukanie właściwego stanika. Ty już taki masz. Poza tym z polskimi markami nie miałam w czasie pracy zupełnie do czynienia. Lepiej przekopiuj swój post i załóż nowy wątek na forum, może ktoś z podobnymi do Twoich wymiarami ma porównanie. Niestety czytałam, że polskie firmy wypuszczają bardzo różniące się od siebie linie, np. model X jest raz bardzo ciasny, a w nowej wersji kolorystycznej luźny.

Lepiej by mi poszło z brytyjczykami, gdyby nie to, że Twój najlepszy stanik jest na inne wymiary niż Twoje. Wg tabeli Malineza 65G jest na 90-91 cm w biuście, a Ty masz 98-102. To 10 cm różnicy, dlatego wychodzi na to, że jesteś osobą tzw. "nietabelkową", czyli Twoje rozmiary nie mają odbicia w realnych stanikach. Zdarza się, nie jesteś jedyna. W takich sytuacjach niestety nie można dać konkretnej odpowiedzi, co by mogło dobrze leżeć, gdyż wpisać mogę rozmiary od wypadających Ci z tabelki brytyjskich 34(75)E i F do porównywalnego z polskim 65G 30(65)E i F.

Jeśli nie masz możliwości przejechania się do sklepu stacjonarnego, by przymierzyć chociaż kilka modeli i zorientować się pobieżnie, w którą stronę się zwrócić w poszukiwaniach, możesz sfotografować się w stanikach, które zamówisz przez net, i wysłać zdjęcia do naszej zamkniętej galerii, gdzie doświadczone forumki będą mogły udzielić Ci konkretniejszych porad (taki zdalny brafitting :-))
    --
  • red.eleni 13.03.13, 08:51
    Witam,

Aktualnie najbardziej pasuje na mnie biustonosz 75 D, z tym, że obwód wydaje się dobry, a piersi "uciekają" w kierunku pach. Prawa pierś jest większa
    Wymiary:
    w biuście w zwisie - 97 cm

Dziękuję i pozdrawiam
    E.
  • azymut17 13.03.13, 15:16
    Odpisałam Ci wyżej, pod Twoimi poprzednimi pytaniami.
    --
  • red.eleni 13.03.13, 22:06
    Pięknie dziękuję za baaardzo wyczerpującą odpowiedź :) Z takimi wskazówkami można już buszować w poszukiwaniu idealnych biustonoszy. Teraz trzeba wyciągnąć siostrę na zakupy - to w jej imieniu pytałam, bo już zniechęcona była źle dobieranymi stanikami, a nie mogła się zebrać do napisania do Was :)
    Pozdrawiamy serdecznie!
  • anula070 13.03.13, 13:12
    cześć,
    pod biustem ciasno - 84 cm
    pod biustem luźno - 88 cm
    w biuście normalnie - 105 cm
    w biuście w zwisie - 110 cm
    noszę najczęściej 80 E, ale "bułeczki" świadczą najwyraźniej o tym iż mam stanik źle dobrany.
    jestem tu nowa , i mam dodatkowe pytanie , pewnie nie pierwsze :)
    jeśli obwód pod biustem będzie tak ciasny jak piszecie co z fałdkami z tyłu biustonosza , pojawiającymi sie nad i pod zapięciem .

pozdrawiam .

Anna
  • azymut17 13.03.13, 16:20
    Cześć :-)

Proponuję brytyjskie 36(80)F i FF oraz polskie 80G, H i I.
    Fałdki z tyłu biustonosza są zazwyczaj wynikiem za małej miski, biust ściśnięty za małym stanikiem ucieka na plecy (wyobraź sobie obwiązanie się bandażem elastycznym). Jeśli jednak przymierzysz stanik z odpowiednio pojemnymi miskami i założysz go poprawnie, np. tak jak tutaj pokazują:
    dokładnie wygarniając piersi spod pach i z pleców do misek, plecy będą gładsze. W miarę noszenia dobrych staników i zaprzestania maltretowania biustu piersi będą wracać na miejsce, a plecy będą coraz gładsze. Oczywiście nigdy nie zyska się fotoszopowego wyglądu figury woskowej i nie osiągnie idealnej gładkości, nasze ciała są miękkie i takie coś jest niemożliwe.

Może się nawet okazać, że po pewnym czasie (lub jeszcze w przymierzalni) lepszy będzie obwód 34(75), bo lepiej podtrzyma cięższy biust, a plecy będą wyglądać lepiej niż w starym 80E :-)

Znalazłam kilka notek na naszych blogach na ten temat (czyli fałdek):
    kompendium o obwodach
    forumowa guru Maheda
    Maheda po raz drugi
    niedawno u Renulca

--
  • anula070 14.03.13, 07:10
    Dziękuje ślicznie za odpowiedz i to tak szybko . Wasze forum i porady są super , napewno dobiore odpowiedni stanik z Wasza pomocą . i te polecane wątki ....:) pozdrawiam Anna
  • mima-mima 13.03.13, 23:24
    Witam,
    moje wymiary:
    ciasno pod biustem 97
    luźno pod biustem 106
    w biuście normalnie 124
    w biuście w zwisie 128
    Obecnie mam dwa biustonosze Fantasie 90FF i obydwa są za szerokie w obwodzie, miseczki są idealne.
    Na jaki rozmiar powinnam się teraz "przerzucić", żeby obwód był ścislejszy, ale miseczka pozostała bez zmian? 85ff, czy 85g? A może źle kombinuję i powinnam jeszcze iny rozmiar dobrać?
    Z góry dziękuję za cenne rady :)
  • azymut17 14.03.13, 19:36

Jeśli chcesz mieć tę samą miskę z mniejszym obwodem, przy zmianie obwodu o jeden zmieniasz miskę też o jeden, ale w drugą stronę. Czyli 40(90)FF ma taką samą miskę jak 38(85)G. Jednak z podanych pomiarów wychodzi, że możesz potrzebować większej miski. Niektóre Fantasie są dużomiskowe, poza tym czasem luźne, więc tego 38(85)G to szukaj w modelach takich samych i podobnych. Z innych firm zaczynaj od 40(90)G - cały czas mówimy oczywiście o biustonoszach w rozmiarówce brytyjskiej.

I jeszcze takie pytanie: te Fantasie były od nowości za luźne? Czy też teraz dopiero się rozciągnęły? Bo jeśli to drugie, to obwód 85 może być za ciasny, chyba, że zamierasz nosić go na początku z przedłużką (takiego wyboru jednak zazwyczaj nie polecamy, bo najlepiej dobrać stanik na teraz, a nie na przyszłość).
    --
  • mima-mima 14.03.13, 22:53
    hej,
    dziękuję za odpowiedź.
    Jeden z tych biustonoszy się rozciągnął, a drugi od nowości nie ściskał na maksa, ale teraz jeszcze bardziej się rozciągnął. Obydwa od razu zapinałam na najściślejszą haftkę.
  • azymut17 15.03.13, 14:58
    Wiesz, obwód nigdy nie powinien "ściskać na maksa" :-) Zawsze powinnaś móc odciągnąć go od ciała oraz zapiąć się na wszystkie haftki, tyle że na najluźniejszej powinno być najwygodniej. Jeśli musiałaś je zapinać ciaśniej, bo inaczej obwód przesuwał się po ciele, to rzeczywiście potrzebujesz z tych Fantasie mniejszego obwodu. Jeśli były zdecydowanie za luźne, to może się okazać, że ten za duży obwód maskował za małą miskę, więc warto by było przymierzyć dwa rozmiary, 38(85)G i GG.
    --
  • mima-mima 16.03.13, 10:22
    czyli z Fantasie mam szukać 85g, czy gg? Troszke się w tym gubię, stąd moje pytania.
  • azymut17 18.03.13, 16:34
    Obydwu niestety, bo nie wiadomo, który będzie lepiej leżał. Miałabym większą pewność, gdybyś przesłała zdjęcia w swoich Fantasie do Galerii, gdzie pomagamy dobierać staniki także nowym forumkom (wtedy na forum będzie wątek z poradami lub dostaniesz je mailem, bo do Galerii mają dostęp tylko zaufane osoby, zależy nam na bezpieczeństwie zdjęć).

--
  • ziaja18 14.03.13, 18:50
    pod biustem ciasno - 81 cm
    pod biustem luźno -86 cm
    w biuście normalnie - 109 cm
    w biuście w zwisie - 114 cm
  • azymut17 14.03.13, 19:38
    A jakie staniki nosisz? I jak one leżą, gdy założysz je wg instrukcji z pierwszego posta?
    --
  • ziaja18 14.03.13, 20:58
    Obecnie mam 85G i obwód zrobił mi się za luźny, a miseczka zaczyna odstawać w kilku miejscach :/
  • azymut17 15.03.13, 15:07
    Wnioskuję zatem z wymiarów, że schudłaś. Potrzebujesz i mniejszego obwodu i mniejszej miski. To 85G to brytyjskie czy polskie? Jeśli brytyjskie, to przymierz 34(75)G i GG oraz 36(80)FF i G, choć te osiemdziesiątki mogą być za luźne, wszystko zależy od podatności Twojego ciała na ściskanie.
    Tradycyjnie przypominam, by każdy mierzony stanik zakładać starannie, dokładnie wygarniając biust do miseczek, np. tak jak w tej instrukcji:
    na-ostatnia-haftke.blogspot.com/2012/03/zakadamy-biustonosz-cz-ii-przewodnik.html
    --
  • fiabei 14.03.13, 18:58
    Problem mam z kupnem Shock Absorbera właściwie.

Moje wymiary to 78/110cm.

Z tego co pamiętam pierwsze Tango miałam 32J i mniej-więcej tego się trzymam do dziś.

Właśnie opłakuję ukochaną Siennę - ideał trzymała biust na mur-beton, tylko te spadające ramiączka... No i właśnie była 32J. Ale mam tez i Arabellę 30J, która jest i tak za luźna w obwodzie, własnie kupiłam za ciasną Clarissę 32J, no a tabelki, to w ogóle mówią co innego.

No i trzymam się tego, że noszę 32J, ale co z Shockiem, bo podobno są inne... 34H? Czy może 34HH? Albo i 36H?

Pomóżcie, bo to spory wydatek i wolałabym trafić.
  • azymut17 15.03.13, 15:08
    Odpowiem Ci w wątku o Shockach, dobrze? Tam już trochę rozwinął się wątek.
    --
  • e-m-k-a 15.03.13, 10:39
    Witam :)
    pod biustem ciasno - 78 cm
    pod biustem luźno - 80 cm
    w biuście normalnie - 119 cm
    w biuście w zwisie - 122 cm
    Biust karmiący, ale już stabilny. Potrzebuje "normalnego" stanika, nie karmnika.
    Obecnie noszę Tango 75K i: w obwodzie w czasie dnia czuje ruch w górę, miseczka odstaje u góry, mostek tak samo, fiszbiny celuje się mniej więcej na początek pleców i wbija w nie, ramiączka maksymalnie skrócone pomieszczą jeszcze na spokojnie 4-5 palców.
    A teraz mój okrzyk... pomocy! Jaki rozmiar powinnam nosić, bo już głupia jestem.
  • azymut17 15.03.13, 15:18

Możesz próbować brytyjskiego 32(70)K, jednak u Ciebie widzę problem przede wszystkim z modelem, a nie z rozmiarem. Przede wszystkim szukaj czegoś innego niż Tango. Możesz spróbować innych krojów firmy Panache, ale koniecznie tych "poprawionych", a nie starych (jak Tango i Ariza). Niestety nie wiem, które to są, ale jeśli zadasz na forum pytanie (najlepiej w nowym wątku), to zorientowane w temacie forumki je wypiszą.
    Możesz też spróbować firmy Freya, ale prędzej dobrze będą leżeć staniki szyte przez Bravissimo:
    wyszukałam w 32K
    zwłaszcza Alana, była polecana na forum.
    Zerknij też na stronę Ewy Michalak, tylko u niej musiałabyś brac inny rozmiar, bo staniki szyte są w specjalnej rozmiarówce. Z kalkulatora wychodzi 80J (one są ścisłe).

Poczekaj jeszcze może na jakieś rady, może dopisze się ktoś znający się lepiej na Twoich okolicach rozmiarowych.
    --
  • madzioreck 15.03.13, 21:02
    Azymut dobrze napisała - duża część miski w Tango, przy tak szerokich fiszbinach, wchodzi pod pachę i w gruncie rzeczy kawał jej jest pusty od tej właśnie strony, miseczka za bardzo rośnie na szerokość, a za mało do przodu, więc może być tak, że realna pojemność miseczek musi być za duża, żeby z przodu nie wyszły buły. Jeśli więc fiszbiny dziabią Cię niemal w łopatki, to to nie jest model dla Ciebie.
    Do proponowanych modeli dorzuciłabym jeszcze bazówkę Krisa - Fortuna, Brillant. O ile mi wiadomo, obecnie w 70 są produkowane do miski K, mają wejść jeszcze 3 rozmiary w górę. Miseczki są głębokie, a fiszbiny raczej węższe i te modele w większości przypadków bardzo fajnie leżą.
    Natomiast co do konkretnego rozmiaru - trudno doradzić precyzyjnie, ja przy tych samych wymiarach nosiłam effuniakowe 80HH lub 75J, brytyjskie 32J, 32HH, 34H (Freya, Panache Cleo), 75J z Gorsenii. Ogólnie jednak im większy biust, tym większy bywa rozrzut między tym, co podaje tabela rozmiarów, a rzeczywistym rozmiarem w danym modelu.
  • e-m-k-a 16.03.13, 09:51
    Kurczaki, przed ciążą i karmieniem byłam kompatybilna z Tangiem, a tu takie numery. Ale mam wrażenie, że Tango im większa miska, tym gorzej z konstrukcją, bo o ile przy 65GG było cacy, przy 70J już troszkę gorzej, tak przy 75K już jakby zupełnie inny model. Szkoda bo jest najłatwiej dostępnym modelem z większej rozmiarówki. No ale maltretować się nie będę i czegoś anatomicznie lepiej dopasowanego poszukam, bo nabawiłam się już sińców na plecach od tych fiszbin.
  • 0demo 16.03.13, 23:26
    pod biustem ciasno - 86 cm
    pod biustem luźno - 89 cm
    w biuście normalnie - 101 cm
    w biuście w zwisie - 105 cm

Od lat nosze staniki 85B, ponieważ mniejszy obwód jest dla mnie boleśnie za ciasny, a większe miseczki są mniej lub bardziej za duże. W tym czasie przytyłam 20 kg i piersi siłą rzecyz też trochę urosły, ale problemy z dobraniem stanika mam wciąż te same - każdy 85B jest inny i inaczej leży, raz miseczki są za luźne, raz za ciasne (przy za luźnym C). Ramiączka zawsze mi spadają, zwłaszcza lewe (nawet jak je wyreguluję, to po jakimś czasie są rozregulowane, nawet tego samego dnia - kto do ch* wymyślił, żeby regulowały się z tyłu?). Fiszbiny mnie uciskają bolesnie pod lewą pachą (od niedawna). Jestem asymetryczna: mam wystającą prawą łopatkę, która zawyża trochę obwód. Miałam kilka takich staników, które w momencie, gdy je kupowałam wydawały się idealne, a teraz są bardzo niewygodne. Praktycznie każdy stanik ma jakąś wadę: a to spadające ramiączka, a to niekstałtne lub za luźne miseczki, a to zbyt wbijające się fiszbiny, a to za luźny ruchomy obwód który nie trzyma. Mam dość kupowania staników i kiedy tylko mogę chodzę w miękkich lub bez. Aha - piersi mam symetryczne, tylko po prostu mam skrzywiony przekrój klatki piersiowej - z prawej strony jest mnie więcej z tyłu, a z lewej trochę wystają mi do przodu żebra pod biustem (nie wiem, jak za biustem). I jeszcze dla informacji: nie mam dzieci, nigdy nie karmiłam, przytyłam tylko raz a dobrze te 20 kg i mam trochę nadwagi, jestem młoda i mam sprężyste jędne piersi o takim trochę stożkowym kształcie. Nie lubię i nie chcę nosić staników push-up ani usztywnianych. Najchętniej też nie nosiłabym fiszbinów.
  • azymut17 19.03.13, 22:13

A jakie miski mierzyłaś z obwodem mniejszym niż 85? Bo jeśli B i C, to obwód mógł być za ciasny od za małych misek - wtedy biust niemieszczący się w miskach ciągnie materiał sprawiając wrażenie, że to obwód powinien być większy.

To, że każdy stanik z rozmiarem XY na metce jest inny, to niestety standard. Firmy używają różnych materiałów, o różnej rozciągliwości, dlatego nawet w obrębie tej samej marki możesz potrzebować raz większego, raz mniejszego rozmiaru. Dlatego każdy stanik trzeba starannie założyć, np. tak jak na tej instrukcji:
    na-ostatnia-haftke.blogspot.com/2012/03/zakadamy-biustonosz-cz-ii-przewodnik.html
    Wg mnie mogłabyś zmierzyć rozmiary brytyjskie 36(80)D i DD oraz polskie 80D i E. Przy odpowiednio dużej misce taki obwód powinien być dla Ciebie wygodny (w zwykłych stanikach; z bardzo ciasnych, jak u Ewy Michalak, sugeruję stosowanie się do opisanych na stronie zasad mierzenia i zamawianie podanych przez kalkulator rozmiarów).

Opisywane przez Ciebie problemy mogą mieć związek z kombinacją za luźnego obwodu, za małej miski (którą maskuje zły obwód) i za wąskich fiszbin (stąd kłucie pod pachą). Większy rozmiar miski będzie miał automatycznie szersze fiszbiny, zdolne pomieścić całą pierś. Dlatego nie skreślałabym od razu staników z drutami. Fiszbiny mają różne parametry, np. firma Panache stosuje druty o szerszym rozstawie końcówek niż Freya, co sprawia, że miska, mimo tej samej pojemności, jest bardziej płaska niż wystająca. Dlatego warto mierzyć to 80DD/E w stanikach różnych producentów, aż znajdziesz fason najbardziej odpowiadający kształtowi Twojego biustu.

Nie wydaje mi się, by asymetria żeber i łopatek miała wpływ na rozmiar, prędzej na jakość użytych materiałów (możesz potrzebować gumek niezbyt sztywnych, elastycznych, ale trzymających, miękkiego materiału na obwodzie stanika). Może też się okazać, że wygodniejsze będą staniki albo z wiszącymi fiszbinami (czyli np. takie i takie) albo z takimi wbudowanymi w obwód (czyli np. takie).

--
  • estel7 19.03.13, 18:43
    Witam się z Wami i od razu proszę o radę.
    Na razie noszę staniki 70D i taką rozmiarówkę proszę gdy będziecie odpowiadać....
    ale - wszystkie noszę zapięte najściślej (i jest ok ale wolałabym na tą pierwszą haftkę zapinać...) i mam często 2 problemy:
    miseczki są za szeroko rozstawione a staniki mają za duży "dekolt".
    potrzebuję taki który pozwoli przybliżyć mi piersi do siebie, a i lubię push - up bo inaczej marznę ;)
    poza tym to są trochę zflaczałe po karmieniu więc miękkie odpadają....
  • azymut17 19.03.13, 22:15

A mogłabyś podać proszę swoje wymiary wg instrukcji z pierwszego posta? Bo nie wiem, do czego się odnosi podane 73/91 (ciasno, luźno, w pochyleniu, w staniku, bez itd.). Tak będzie nam łatwiej.
    --
  • estel7 20.03.13, 15:37
    73 pod biustem ciasno mierzone na wydechu
    91 to w miarę dobrym cienkim staniku na stojąco - jak się pochylam to mi za każdym razem coś innego wychodzi :)
  • estel7 20.03.13, 15:40
    wydaje mi się że powinnam nosić 65 D według polskiego numerowania, ale wolę się upewnić i spytać Was o radę...
  • azymut17 20.03.13, 22:50
    65D ma miskę mniejszą niż obecnie nosisz, a nie napisałaś, że jest w 70D za duża - rozumiem, że wydaje się dobra? Masz tylko problem z za luźnym obwodem i ze zbyt słabym modelowaniem piersi, tak?
    Zatem spróbuj 65E i F (z naciskiem na F), powinno być lepiej. Myślę, że 70D z powodu zbyt luźnego obwodu nie trzymało dobrze piersi i dlatego wydawały się one "nietrzymające". Bo w dobrym rozmiarze nawet miękkie stanik będzie dobrze trzymał, nie jesteś skazana na usztywniane. Są też staniki, które i bez wkładek mocno zbiorą Twój biust do dekoltu, np. Ewa Michalak (ale tutaj uważaj, firma ma własną rozmiarówkę i przy zamawianiu trzeba korzystać z kalkulatora na stronie sklepu):
    www.ewa-michalak.pl/
    Co masz na myśli, pisząc miseczki są za szeroko rozstawione a staniki mają za duży "dekolt" ?
    --
  • estel7 21.03.13, 12:11
    chyba nie umiem dobrze tego opisać.
    obwód przy 70jest w miarę ok ale zapięty najciaśniej,więc myślę, że 65 będzie dobre przy zapięciu na pierwszą haftkę.
    Jak teraz jak o tym myślę, to może jednak rozmiar D jest za mały, teraz mam na sobie 70 D i robię mi się bułki hmmm - często ledwo zakrywa mi sutki, choć piersi ładnie wyglądają - sama już nie wiem........
    a ja lubię usztywniane staniki, nie lubię cienkich, bo nie lubię gdy mi się sutki odznaczają a poza tym mi jest często zimno w piersi - wiem śmieszne ale tak mam....
  • minkas 21.03.13, 17:37
    Witam serdecznie, w tym roku "stuknęło" mi trzydzieści pięć lat i postanowiłam, że wreszcie muszę coś zrobić z wiecznie wżynającymi sie ramiączkami biustonosza. Do tej pory znięchęcałam sie tym że szukając biustonosza dla siebie trafiałam na tabele wyliczjace rozmiar, który w każdej tabeli był inny. Też czasami poprostu ryczę z bulu ściagając wieczorem biustonosz. Po ramiączkach mam ciemne paski na ramionach które niezbyt etetycznie wygladają. Szukałam już biustonosza dla siebie , ale jak dotąd to nigdy nie był jednak ten wlaściwy rozmiar. Mam cichutka nadziejęże może tutaj ktoś mi pomoże.
    Moje wymiary:
    pod biustem ciasno- 82-83 cm, lużno-86 cm, w staniku-103 cm, bez stanika w pochyleniu-108 cm , bez stanika na stojaco - 104,5 cm. Największym problemem są wżynające sie ramiączka, wystajace buły pod pachami i biust opadajacy na brzuch. Rozmiar biustonosza jaki noszę to 85 D. Błagam o pomoc!!!
  • azymut17 24.03.13, 00:03

Nie podam Ci niestety jednego rozmiaru, który na pewno będzie pasować. Jest tak jak piszesz, różne firmy mają swoje tabele rozmiarów i mają miski większe lub mniejsze. Inna sprawa, że w większości miejsc nikt nie pisze, jak powinno się czytać taką tabelę.

Przede wszystkim obwód, jaki nosisz, jest za luźny. Jest większy od Twojego ciała, nie ma więc szans na trzymanie i unoszenie biustu. Bo to na obwodzie, a nie na miseczkach, powinien spoczywać większy ciężar. Miseczka natomiast jest za mała - zwróć uwagę na pomiary w biuście - bez stanika masz więcej niż w nim, co oznacza, że stanik zgniata Ci biust i rozpłaszcza go po klatce piersiowej. Potrzebujesz stanika, który będzie trzymał się stabilnie pod biustem, a który będzie miała miseczkę na tyle pojemną, że pomieści całe piersi.

Z polskiej rozmiarówki proponuję, byś zmierzyła 80F i G oraz 75G, H i I (różne modele wypadają rozmaicie, nawet w obrębie tej samej firmy, dlatego trzeba mierzyć okoliczne rozmiary). Z firm brytyjskich próbuj 36(80)E i F oraz 34(75)F i FF.
    Nie zrażaj się tym, że nie będziesz miała jednego ustalonego rozmiaru, który będziesz mogła brać w ciemno w każdej firmie. To niemożliwe, nawet ze zwykłymi ubraniami tak przecież nie jest, a co dopiero ze stanikami, które muszą być lepiej dopasowane niż bluzka! Ważne, byś każdy mierzony stanik starannie zakładała, np. wg tej instrukcji:
    --
  • minkas 24.03.13, 00:34
    Bardzo bardzo dziekuję. Już się cieszę na swój "nowy" biust :)) i zabieram się do szukania biustonoszy. Pozdrawiam serdecznie!!!
  • azymut17 24.03.13, 00:11
    To próbuj raczej 65F i G (z takich normalnych polskich firm), bo bułki nie powinny się robić - to biust, który rozgniatasz sobie po klatce piersiowej, nie będzie więc dobrze wyglądał zbyt długo przy takim traktowaniu.

> a ja lubię usztywniane staniki, nie lubię cienkich, bo nie lubię gdy mi się sut
    > ki odznaczają a poza tym mi jest często zimno w piersi - wiem śmieszne ale tak
    > mam....
    Spokojnie, nie tłumacz się, nie ma przecież przymusu noszenia miękkusów ;-) Są różne gusta, na szczęście usztywnianych staników w Twoich okolicach rozmiarowych jest zatrzęsienie i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Dla porządku dodam, że gdybyś trafiła na brytyjski stanik, który by Ci się spodobał, to bierz do mierzenia 30(czyli 65)E, bo ich E jest większe od polskiego.
    --
  • estel7 26.03.13, 22:32
    Bardzo dziękuję za rady.
    Właśnie przyszły mi dwa staniki: 65 E i F. i hmm
    Chyba mam rozmiar pomiędzy, bo oba mogę nosić-przy E na jednej piersi - trochę większej lekko mi się bułkuje, a przy F lekko odstają brzegi,ale pod ubraniem nie widać. Ogólnie fajnie to wygląda i wreszcie mi skrywa sutki. Tylko muszę się przyzwyczaić do tego ścisłego obwodu.
    Muszę trochę fasonów pomierzyć.
    Ale nadal mam takie wrażenie, że wolałabym,żeby miseczki były bliżej siebie, może to kwestia fasonu...
  • stoosiemdziesiatstopni 27.03.13, 13:13
    Witam,

Jestem facetem bardzo zainteresowanym prawidłowym dobraniem stanika pewnej uroczej Kobiecie :)
    Namówiona do pomiarów w/g opisu na forum, ale niestety niechętna internetowi podała mi:
    pod biustem ciasno - 84 cm
    pod biustem luźno - 87 cm
    w biuście normalnie - 100 cm
    w biuście w zwisie - 103 cm
    I krótka informacja o obecnych biustonoszach:
    "noszę 85D lub DD ale miseczki są za małe, wszystko wychodzi pod spodem lub górą"
    Świata nie próbuję zbawić, ale pomóc w tym jednym przypadku BARDZO.
    Proszę zatem o pomoc.

Pozdrawiam
  • azymut17 28.03.13, 23:23
    Witaj:-)

Myślę, że dobrze byłoby zwiększyć miseczkę przy jednoczesnym zmniejszeniu obwodu, tak by stanik mógł pomieścić całe piersi i jednocześnie utrzymać je w miejscu, by z tego stanika nie uciekały. Proponuję z brytyjskich staników 36(80)E i F, a z polskich 80F i G. Od tych najlepiej zacząć mierzenie, bo same pomiary w centymetrach to dopiero początek. Biusty mają różne kształty, podobnie staniki mają różne fasony i różne kształty misek, szerokości fiszbin, rozciągliwość obwodu. Dlatego najlepiej na początek wybrać się do dobrego sklepu z brafittingiem (tu mapa) lub zamówić z dobrego sklepu internetowego sąsiednie rozmiary (w polskich jest minimum 10 dni na zwrot nieużywanego towaru z metkami papierowymi,w zagranicznych zwykle więcej).

Ważne, by każdy dobry stanik zakładać starannie wygarniając cały biust do miseczek - proszę koniecznie pokazać poniższą instrukcję tej uroczej damie:
    Mam nadzieję, że w tym przypadku się uda :-) A tak swoją drogą - bardzo miło, że mężczyzna chcąc pomóc kobiecie wchodzi w temat empirycznie dla niego obcy. Podziwiam :-)
    --
  • kaguya-girl 28.03.13, 11:45
    HEJ DZIEWCZĘTA I KOBIETY!

Poprzymierzałam różne rozmiary, oczywiście, wiadomo, różnią się, i w końcu mniej więcej znam swój "nowy" rozmiar!

W biuście mam 101 cm, pod biustem 81 cm, 75E to strzał w dziesiątkę, o ile jest rozciągliwy. Jak nie, to 80DD.

Jupi!!!
  • dzasta24 02.04.13, 18:11
    Witam,
    proszę o pomoc.
    Moje wymiary:
    pod biustem ciasno: 95
    pob biustem luźno: 103
    w biuście normalnie: 116
    w biuście w zwisie:122

Aktualnie noszę 85F, ale chyba nie jest idealny, bo piersi nie trzymają się tylko 'falują' jak chodzę. Ponadto przesuwają się w trakcie dnia, tj. brodawki rano są na linii łączenia materiału i koronki (w półusztywnianym biustonoszu) a popołudniu są sporo niżej.
    Poprzednio miałam 90E,ale był za szeroki w obwodzie i tył mi mocno podchodził do góry.
  • mlecznazorzechami77 29.03.13, 19:11
    Witam, bardzo proszę o pomoc w dobraniu prawidłowego rozmiaru. To moje wymiary:
    pod biustem ciasno - 63 cm
    pod biustem luźno - 67 cm
    w biuście normalnie - 77 cm
    w biuście w zwisie - 81 cm
    Rozmiar 70A jest na mnie za luźny w obwodzie. 65A/B pasują lepiej, ale często nie są dostępne w sklepach.
  • azymut17 01.04.13, 23:21

65A i B to jak najbardziej rozmiary, których możesz próbować szukając stanika dla siebie. Możesz też przymierzyć do porównania 60B i C, jeśli będziesz miała okazję.
    Jeśli trudno znaleźć takie rozmiary w sklepach jakie znasz, spróbuj (jeśli nie znasz) tych ze Stanikowej Mapy, tu lista
    Polecam też zakupy internetowe - większy wybór i więcej czasu na decyzję przy mierzeniu, czy kupować czy nie :-)
    Zajrzyj też na siostrzane Małe Lobby:
    forum.gazeta.pl/forum/f,50580,Lobby_Malobiusciastych_.html
    Tam znajdziesz więcej informacji na temat tego, jak znaleźć pasujące na Ciebie rozmiary.
    --
  • tititi8 30.03.13, 11:04
    Mam w biuście 88/9 cm normalnie
    93/4 cm w zwisie
    pod biustem luźno 74
    ścisło 71,5 cm

Nie wiem czy nosić rozmiar 70C czy 70D...
    Jak widać moje piersi nie są idealnie jędrne, ponieważ bylam już w ciąży i miałam bardzo dużo pokarmu. Gdy zakładam stanik wydają się naprawdę duże, większe niż moich znajomych, chociaż jak mierzę je normalnie (nie w zwisie) to wychodzi nieduży wynik.
  • azymut17 01.04.13, 23:29

Nie pomogę w tym, czy powinnaś nosić 70C czy 70D, bo to zależy od modelu, firmy. Staniki różnią się między sobą, nigdy nie będzie tak, że będziesz miała jeden rozmiar, który będziesz mogła w ciemno brać. Zawsze musisz mierzyć staniki, bo może się okazać, że lepsze będzie 70E (z modeli małomiskowych) lub 65E (z modeli luźnych). Lub 65F. Chociaż skłaniałabym się raczej ku 70D i 65E do porównania na początek. Z brytyjskich 32D i 30DD.

Brakiem jędrności się nie przejmuj, jeśli do tej pory nosiłaś staniki niedopasowane, to "terapia" w postaci dopasowanych może zdecydowanie pomóc. Polecam też spanie w koszulkach/topikach podtrzymujących biust lub w biustonoszach bezfiszbinowych (na forum mówimy o tym "spanie w staniku", mimo że chodzi o coś innego niż te codzienne, możesz o tym sporo poczytać).
    --
  • tititi8 02.04.13, 09:40
    to nie jest tak, że moje piersi są obwisłe, bo jak flaczki nie wyglądają, ale nie są też idealnie sterczące jak u 17-latki i przez to nie wiem jak sprawdzać rozmiar... nie wiem czy brać pod uwagę wynik w zwisie czy normalnie, bo przy normalnym wyniku wydają się niewielkie, ale jak zmierzę się w zwisie, to znów wynik jest spory, a w biustonoszu mój biust wydaje się być duży (bez też nie wygląda na maly, w każdym razie mój mąż ciągle powtarza, że jest duży...). Chcę nosić idealne biustonosze, żeby nie robić krzywdy swoim piersiom :(
  • azymut17 03.04.13, 20:52
    > to nie jest tak, że moje piersi są obwisłe, bo jak flaczki nie wyglądają, ale n
    > ie są też idealnie sterczące jak u 17-latki i przez to nie wiem jak sprawdzać r
    > ozmiar...

Rozmiar sprawdzasz tylko i wyłącznie poprzez mierzenie staników. Innej metody nie ma. Pomiary miarką dają wynik orientacyjny, dlatego piszemy tutaj ciągle, że podajemy tylko rozmiar orientacyjny, od którego najlepiej zacząć właściwe dobieranie stanika. Te rozmiary napisałam Ci w poprzednim poście :-)
    --
  • oli258 30.03.13, 22:47
    pod biustem ciasno - 76cm
    pod biustem luźno - 74 cm
    w biuście normalnie - 91 cm; w staniku 92 cm
    w biuście w zwisie - 95 cm

rozmiar stanika 75C
  • azymut17 01.04.13, 23:30
    A jak leży to 75C, jeśli założysz je tak:
    Na czym polega problem?
    --
  • aggiej 11.04.13, 11:41
    Witam,

bardzo prosze Was o rade w doborze rozmiaru stanika. Oto moje wymiary:

w biuście normalnie - 87 cm
    w biuście w zwisie - 90 cm

ciezko mi wybrac stanik do mierzenia bo tak naprawde kazdy jaki mam jest w innym romiarze. moje pieri po ciazy bardzo sie zmienily, oczywiscie na gorsze. sa obwisle, wygladaja fatalnie. do tego po ciazy mam na nich 2 spore blizny (wycinane ropnie po zastoju pokarmu). ale do rzeczy... przed ciaza bylam na brafitingu aby dobrac stanik do slubu i panie wybraly dla mnie 70D. w tej chwili chodze w nim najczesciej i jest ok. nie cisnie, jedynie do czego mam lekkie zastrzezenie to wydaje mi sie ze piersi po bokach (pod pacha) leciutko wystaja. nie wiem czy to kwestia modelu? ale nie wyglada to bardzo zle. mam tez w kolekcji sporo stanikow Victorias secret w rozmiarze 34D i o ile w obwodzie sa ok to miseczki czesto odstaja na gorze (przed ciaza piersi bardzo ladnie je wypelnialy). tak wiec wszystkie staniki VS poszly w odstawke wiec musze kupic cos nowego. bylam wczoraj w kilku sklepach, m.in. w Triumphie i namierzylam sie sporo stanikow, ale zaden nie lezal dobrze!! 70D byly w wiekszosc ciasnawe w obwodzie a 75D ok w obwodze ale odstawaly gora. 75C chyba za male w miscie. boje sie ze to przez to ze piersi po ciazy dosyc mocno "spadly" w dol ciezko teraz bedzie dobrac stanik w ktorych beda dobrze wygladaly. prosze o pomoc!!!

mam tez pytanie czy dobry stanik musi kosztowac 200 zl? :) czy waszym zdaniem dostane dobry jakosciowo staniki ponizej 100zl?
    szukam tez topu do spania, mierzylam taki typowo sportowy stanik w romziarze M ale troche splaszczal piersi czy to zle czy do spania moze byc? (L bedzie chyba za luzny)

Przepraszam ze tak sie rozpislam, mam nadzieje ze mi cos doardzicie!
    Pozdrawiam
  • roza_am 11.04.13, 16:29
    Teoretycznie rozmiary staników powinny być takie, w jakie celujesz czyli okolice 70D i 75C. Może problem jest z fasonem? Proponowałabym Ci szukać staników o kroju balkonetki - to dobry fason dla biustów po schudnięciu czy karmieniu. Dobrze je rozdziela i trzyma we właściwym miejscu. Unikaj za to staników z niskim mostkiem (połączeniem między miseczkami) lub nisko wyciętymi miseczkami. Te kroje nie sprzyjają odbudowie biustu po trudach karmienia.
    Pamiętaj też o prawidłowym zakładaniu stanika - tutaj instrukcja.

Jeśli chodzi o ceny, to najczęściej oscylują one wokół 150 zł. Niższe bywają w niektórych polskich markach, np. Ava i oczywiście w różnych promocjach.
    Jak już będzie wiedziała jaki krój i rozmiar najlepiej Ci pasuje, będziesz mogła kupować taniej staniki przez internet (allegro, ebay, nasza giełda).

Fajnie też, że myślisz o staniku do spania. To dobry pomysł. Jęli w tym modelu, który mierzyłaś nie ma fiszbin, czy innych twardych elementów, które uciskałyby piersi, to samo ich spłaszczanie przez materiał nie powinno stanowić problemu.

--
    Gdzie kupić porządny stanik
    Stanikowa Mapa
  • aggiej 12.04.13, 11:16
    Dziekuje bardzo za odpowiedz!!! Szkoda ze wczesniej nie napisalam na forum... kupilam sobie ostatnio stanik 70D ale wlasnie taki z mostkiem i w domu jak w nim troche pochodzilam cos mi w nim nie pasowalo, teraz wiem ze to ten fason. nie dla mnie. Wczoraj bylam tez w jedym ze sklepow poznanskich (chyba byl polecany na forum) i kupilam staniczek panache w rozmiarze 70DD!!! nigdy bym nawet nie pomyslala ze moge nosci taka miseczke. jestem bardzo zadowolona :) mierzylam tez stanik 70E i byl ok wiec w przyszlosci bede celowac wlasnie w te rozmiary 70D, 70 DD lub 70 E!
    dzieki wielkie za rady! :)
  • red.eleni 31.03.13, 16:44
    Witam,

Dziewczyny proszę o radę w kwestii poniższych wymiarów :

pod biustem ciasno - 95 cm
    pod biustem luźno - 98 cm
    w biuście normalnie - 114 cm; w staniku 117 cm
    w biuście w zwisie - 119 cm

Koleżanka nosi zwykle 85 E, obwód wydaje się pasować, chciałaby żeby piersi były bardziej "zebrane", bo teraz "uciekają".
    Pięknie dziękuję za pomoc i pozdrawiam świątecznie :)
  • azymut17 01.04.13, 23:35

Piersi uciekają, bo miseczki są zdecydowanie za małe. Polecam przymierzenie rozmiarów brytyjskich 38(85)FF i G, polskich 85I i J. Niech koleżanka się nie zraża "dużymi literkami", tylko wygarnie dokładnie piersi do misek wg tej wspaniałej instrukcji:
    Zapraszamy ją też osobiście na nasze forum, nie gryziemy ;-)

Pozdrawiam poświątecznie ;-)
    --
  • red.eleni 02.04.13, 20:17
    Obie przepięknie dziękujemy ;) Wychodzi na to, że moje ciążowe biuściaki znajdą nowy, przytulny dom :P
    A instrukcja przednia! Zaproszenie przekazane, może się dzikuska uaktywni...

Pozdrawiam (na przekór aurze) wiosennie :*
  • kraksza 02.04.13, 18:07
    Hej, bardzo proszę o pomoc. Potrzebuję karmnika.
    Mam teraz, miesiąc po porodzie, takie wymiary:

- pod biustem 75 cm ciasno
    - w biuście w szmacianym staniku 93-95 cm zależnie od tego jak wypełnione są piersi, już we wkładkach laktacyjnych
    - w biuście w zwisie w ww. staniku 97 cm

Wydaje mi się że piersi coraz mniej zmieniają rozmiar w ciągu dnia, więc może dałoby się założyć że jako tako się to ustabilizowało.
    Ostatni stanik przed ciążą to było 70E.
    Zastanawiam się czy nie wziąć mniejszego obwodu + przedłużka, bo mam jeszcze 6kg na plusie i chyba częściowo są to fałdki na żebrach.
    Myślałam o stanikach melissa, a u nich jak na złość rozmiarówka ma granicę na 94 cm i nie wiem w którę stronę się naginać :/
    Jakieś podpowiedzi?

ps. czy dobry stanik może naprawić moje pociążowe zwisy, jakoś je podciągnąć na stałe, czy to już tylko kwestia ratowania wizerunku zewnętrznego? Bo to jest dramat :(
  • kraksza 03.04.13, 17:12
    uff, sprzedałam dziecko dziadkom i udało mi się dokładniej pomierzyć.

Pod biustem luźno 75,5
    Pod biustem ciasno 74,5
    W biuście po karmieniu bez wkładek w szmacianym staniku 93 cm
    W biuście jw. ale w zwisie 100 cm

mam nadzieję że to dobry wątek, bo ma powyżej 500 ale nowego nie widzę...
  • azymut17 03.04.13, 21:06
    To dobry wątek, jeszcze nie założono nowego.

Dobrze by było, żebyś ze dwa tygodnie jeszcze poczekała z doborem stanika, tak by piersi na dobre zmiękły. Jeśli jednak chcesz mieć nowy stanik już teraz, doradzam baaardzo wygodne, zwróć na to uwagę przy mierzeniu.

Masz jeszcze to 70E? Jak ono leży? Przymierz je i oceń na jego podstawie, co najlepiej teraz kupić. Mnie teraz ciężko jest ocenić, czego potrzebujesz, bo przy karmieniu biust często jest okrąglejszy i wymaga większej miski niż tabelkowa.

Proponuję polskie 70F, G i H, brytyjskie 32(70)E i F. Kupowanie mniejszego jeszcze obwodu i dokładanie przedłużki może okazać się bezcelowe, bo nie wiesz, czy schudniesz tylko pod biustem (raczej nie). Po stracie wagi będziesz pewnie potrzebować mniejszej również miski.

Melissy nie miałam nigdy w rękach, nie pomogę, ale polecam lekturę naszego wątku o karmnikach:
    forum.gazeta.pl/forum/w,32203,112634434,112634434,Staniki_do_karmienia_karmniki_3.html
    Dobry stanik może naprawić zniszczony biust, u mnie tak było, a całą ciążę i 11 miesięcy karmienia przechodziłam w czymś tylko z nazwy przypominającym biustonosz. Zerknij tu:
    maheda.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=70%3Aco-robi-gdy-wizada-coopera-ju-si-rozcigny&catid=40%3Apielgnacja-biustu&Itemid=65&lang=pl
    i tu:
    maheda.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=86&lang=pl
    --
  • kraksza 04.04.13, 17:46
    Dzięki za odpowiedź :)
    70E sprawdziłam - ma bardzo przyjemny obwód, ale miski malutkie. W ciąży kupiłam jeszcze 75G, oba z polskiej firmy DONNA, obwód może być, ale 70 jakby lepszy. Miska bardziej pasuje niż jeszcze 2-3 tygodnie temu, tzn. pod pachą w porządku, ale mostek nie przylega i robią się bułeczki w blisko mostka właśnie.
    Biust mam wcale nie taki okrągły, jakoś mi na boki pęcznieje. Chyba że to kwestia stanika, ale nie cxzuję, żeby mnie gdziekolwiek uciskał.
    Poczytałam te linki, czyli coś można naprawić... no bolą mnie piesi czasem jak zdejmę stanik - czyli zakładam, że te więzadła jeszcze istnieją i walczą ;)
  • dyslalia 02.04.13, 20:18
    Dzień dobry! :)
    Proszę o pomoc w znalezieniu mojego rozmiaru:)
    pod biustem ciasno - 70 cm
    pod biustem luźno - 72 cm
    w biuście normalnie - 89 cm (bez stanika)
    w biuście w zwisie - 91 cm (bez stanika)

Aktualnie noszę (najwygodniejsze do tej pory) staniki Esotiq 75 D usztywniane bez push-up (bardzo nie lubię miękkich, takich gdzie jest tylko materiał, wydaje mi się, że moje piersi są w nich malutkie). Jednak to co mi przeszkadza w aktualnym staniku:
    *Końce fiszbin (od wewnątrz; złączenie miseczek) tak jakby lekko odgniatają się na piersiach (w każdym staniku tak miałam, zawsze mi się wydawało, że może mam zbyt blisko piersi obok siebie);
    *Miski na górze tak jakby odstają około 3 mm od piersi, nie przylegają idealnie, jednak wydaje mi się, że piersi w miseczkach układają się dobrze:)

Kiedyś internetowy bra fitter obliczył mi rozmiar 65E i kupiłam taki stanik jakieś dobrej firmy (już nie pamiętaj jakiej) jednak ponosiłam go z tydzień i dłużej nie mogłam, bo strasznie mi było niewygodnie, jakby był zbyt ciasny pod biustem.
    Uff to chyba tyle:)

Jaka firma byłaby najlepsza dla mojego rozmiaru biustu?:)
  • dyslalia 03.04.13, 13:00
    edit:
    Po założeniu stanika według instrukcji, miseczki już nie odstają, piersi nie są rozdzielone a złączone (prawie ściśnięte) lecz mostek stanika nadal nie przylega do ciała i odznacza się na piersiach.
  • azymut17 03.04.13, 21:16

Wydaje mi się, że obecny stanik ma za małą miskę i mostek za szeroki, powinnaś szukać modeli, które mają miseczki bliżej siebie, ewentualnie takie, które mają niskie mostki, jak te:
    www.ewa-michalak.pl/pol_m_Biustonosze_Plunge-125.html
    Pamiętasz może, jak leżały miseczki w tym 65E? I czy był to stanik polski, czy brytyjski (czyli 30E)? Bo ja teraz doradzałabym 70E i F, przy luźnych modelach 65F i G z polskich, z brytyjskich 32(70)DD i E oraz 30(65)E i F. Każdy stanik oczywiście trzeba starannie założyć, np. tak:
    i ocenić, jak leży nie sugerując się napisami na metce. Staniki bowiem różnią się od siebie rozciągliwością, wielkością miseczek itd. Nigdy nie będzie tak, że będziesz nosić jeden określony rozmiar.

Firmy żadnej nie mogę Ci podać, bo to nie zależy od rozmiaru, ale od kształtu biustu, którego nie da się zmierzyć miarką. Musisz próbować :-)
    --
  • azymut17 03.04.13, 21:20
    Ze względów osobistych muszę na pewien czas zaprzestać odpowiadania w tym wątku. Mam nadzieję, że wkrótce ktoś mnie zastąpi :-) Z uwagi na to proszę o cierpliwość, jeśli będziecie musiały dłużej czekać na poradę.
  • kate_1988 05.04.13, 21:24
    O nie spóźniłam się i to o kilka dni... Bardzo proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru aby moje piersi wyglądały znowu młodo. Teraz są opadnięte niestety i to pewnie przez źle dobrane staniki.
    1. 72
    2. 74
    3. 92
    4. 97

Jak się schylam to piersi mi się wylewają. Jak zakładam stanik to muszę sobie w poprawiać biust w okolicy pach, wpychać go do miseczki - być może to normalne, nie wiem. Nie noszę pushup. Noszę 80D. Chciałabym poprawić wygląd biustu w staniku aby za jakiś czas nie zaczął sięgać pępka. A jeśli odpowiednio dobrany stanik pomógłby przywrócić moim piersiom naturalny wygląd to byłabym niezmiernie szczęśliwa.

• roza_am 11.04.13, 17:09
    Musisz ciągle poprawiać biust, bo nosisz staniki za luźne w obwodzie, które nie trzymają biustu na właściwym miejscu.
    Zacznij poszukiwania od rozmiarów z okolic 70G/65H (polska rozmiarówka) lub 32(70)E/30(65)F (rozmiarówka brytyjska). Pamiętaj o prawidłowym sposobie zakładania stanika.
    Powodzenia w Poszukiwaniach!

--
    Stanikowa Mapa
  • 1beny 05.04.13, 19:20
    Jestem w 9 m-cu ciąży. Chcę zakupić biustonosz do karmienia. Na dzień dzisiejszy noszę 75D firmy esotique, ale nie czuję się w nim dobrze, mam wrażenie że z jednej strony biust się z góry wylewa, a z drugiej miseczka jakby źle przylegała. Moje wymiary bez stanika:
    pod biustem ciasno - 74cm
    pod biustem luźno - 77 cm
    w biuście w zwisie - 98 cm
    Z góry dziękuję za każdą opinię.
  • hera2105 07.04.13, 11:14
    Witam
    moje wymiary:
    pod biustem ciasno:70 cm
    pod biustem luźno: 72 cm
    w biuście normalnie: 89 cm
    w biuście w zwisie 93 cm.
    Obecnie noszę stanik 75C ale mam wątpliwości co do tego rozmiaru.
    Za odpowiedź z góry dziękuję:)
  • roza_am 11.04.13, 17:04
    I słusznie masz wątpliwości, bo to zdecydowanie za luźny obwód dla Ciebie. Proponowałabym zacząć poszukiwania właściwego rozmiaru od okolic 70E lub 65F w przypadku tradycyjnej polskiej rozmiarówki, 32DD lub 30E w przypadku rozmiarów angielskich.

--
    Stanikowa Mapa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka