Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 51

• 13luska13 08.04.13, 20:00
    Hej, wg pomiarów:
    pod biustem ciasno - 77 cm
    pod biustem luźno - 80 cm
    w biuście normalnie - 98 cm
    w biuście w zwisie - 102 cm
    Noszę rozmiar 75E, ale tylko z jednej firmy (GAIA), próbowałam 75E z innych i 70F i 75D, 80D i nic mi nie pasuje. Problemem są oczywiście wystające "boczki" i wylewający się biust. A w tych, które noszę teraz obwód jest chyba ciut za luźny a miseczki trochę odstają. Mam 40 lat i biust zaczyna żyć własnym życiem. Pozdrawiam serdecznie
  • roza_am 11.04.13, 16:59
    Proponowałabym nieco większe miseczki, czyli okolice 75G lub 70H w markach polskich (75F lub 70FF w angielskich). W zależności od konkretnego modelu możesz potrzebować różnych rozmiarów. Jedno 75G może okazać się za luźne, a inne w sam raz. Jak z butami czy inną garderobą :)
    Ważny jest też fason (krój) stanika. Jeśli połączenie między miseczkami (tzw. mostek) będzie niskie, może być tak, że biust będzie uciekał do środka nawet przy właściwym rozmiarze stanika. Wtedy lepiej wybierać kroje z wyższym mostkiem, np. balkonetki.

--
    Gdzie kupić porządny stanik
    Stanikowa Mapa
  • 13luska13 11.04.13, 21:01
    dzięki bardzo. Balkonetki noszę od wielu lat, ale żeby kupić jeszcze większą miseczkę to nie przyszło by mi do głowy. Będę mierzyć... Jeszcze raz dzięki.
  • tiramisu507 10.04.13, 10:28
    u mnie jest
    ciasno 84
    luzno 86
    miseczka 110-113

poszukuje dla mam karmiacych stad u mnie roznica w rozmiaze miseczki
    jaki to bedzie rozmiar stanika i gdzie moglabym taki kupic
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/akeurjjg5if6e01m.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/3i494z17xi3ozj5v.png
  • roza_am 11.04.13, 16:43
    Proponuję zacząć poszukiwania od rozmiarów 80G lub 75GG (rozmiar brytyjski). Adresy sklepów znajdziesz w linkach na dole posta. Zwykle mają one wyodrębnione działy dla karmiących, więc możesz się tam zapoznać z konkretną ofertą. Gdyby jednak nie udało Ci się trafić na właściwy stanik przeznaczony do karmienia, to możesz przerobić zwykły, wygodny stanik wg sprawdzonej przez forumowiczki metody.

--
    Stanikowa Mapa
  • cestmoi89 11.04.13, 13:55
    pod biustem ciasno - 65 cm
    pod biustem luźno - 69 cm
    w biuście normalnie - 81 cm
    w biuście w zwisie - 87 cm

Chciałabym wreszcie dobrać rozmiar, bo każdy zakup nietrafiony ;) próbowałam 65B, 65C. Karmię piersią od pół roku, zmierzam jeszcze troszkę pokarmić. Proszę o radę :)
  • roza_am 11.04.13, 16:08
    A co konkretnie było nietrafionego w tych 65B i C? Jak byś opisała objawy?
    Bo wg tabelek proponowałabym Ci spróbować 65D, czyli większą miskę, ale może też być tak, że 65C rozmiarowo jest OK, tylko fason był niewłaściwy dla Ciebie. Jak masz możliwość pomierzenia staników w sklepie to spróbuj i większych misek i różnych fasonów staników (różnych kształtów misek).

--
    Stanikowa Mapa
  • cestmoi89 11.04.13, 16:18
    W B to czuję się jak szyneczka ;) w C zazwyczaj jeszcze coś wyciekało górą lub bokiem, ale już było lepiej. Większych nie mierzyłam, jakoś mi to nie przyszło o głowy ;) ale to było przed porodem, więc jakoś tak się kupowało byle jak... A teraz przydałoby się coś wygodnego, bo widzę, że przez karmienie i ten brak odpowiednio dobranego biustonosza, robi się mi tam kaszana ;p A, i jeszcze jedno. Prawą pierś mam ciut większą - powiedziałabym, że o jakieś 1/3 rozmiaru. Jak mam w takiej sytuacji wybierać miski?
  • roza_am 11.04.13, 16:35
    > W B to czuję się jak szyneczka ;) w C zazwyczaj jeszcze coś wyciekało górą lub
    > bokiem, ale już było lepiej.

No to zdecydowanie zacznij od sprawdzenia rozmiaru 65D. Załóż stanik prawidłowo i sprawdź czy nic nie wychodzi bokami.
    Dobieraj rozmiar do większej piersi, a w drugiej np. mocniej podciągaj ramiączko. Istnieją też wkładki do wyrównywania rozmiaru (wkładane do miski z mniejszą piersią), ale nie zawsze są potrzebne, no i w okresie karmienia to chyba nie najlepszy pomysł.

--
    Stanikowa Mapa
  • cestmoi89 08.05.13, 13:46
    Witam ponownie. Nie wiem, czy tu jeszcze ktoś zajrzy, ale napiszę :)
    Zakupiłam biustonosz w rozmiarze 65D. Zapięłam się na ostatnią haftkę, mogę go jeszcze odciągnąć co najmniej na 10 cm... ;) ma miękkie miski, robią się na nim takie dziwne marszczenia w okolicy fiszbin od strony pachy, a górą odrobinę wycieka większa pierś. Przy mostku leży ładnie. Wymieniać rozmiar? Jak tak, to na jaki? Dziękuję :)
  • roza_am 25.05.13, 18:17
    Zapięłam się na ostatnią haftkę, mogę go
    > jeszcze odciągnąć co najmniej na 10 cm... ;) ma miękkie miski, robią się na nim
    > takie dziwne marszczenia w okolicy fiszbin od strony pachy, a górą odrobinę wy
    > cieka większa pierś. Przy mostku leży ładnie.

Wiesz co, na podstawie samego opisu nie potrafię ocenić czy coś jest nie tak z rozmiarem, czy może z fasonem stanika. Najlepiej by było, gdybyś wysłała swoje zdjęcia do którejś z naszych zamkniętych galerii (info: galeria LB, galeria LM, jak robić zdjęcia). Wtedy mogłybyśmy lepiej zobaczyć, w czym jest problem i doradzić Ci czego szukać w zamian.
    A jeśli nie chcesz/nie możesz zrobić sobie zdjęć, to najlepiej załóż wątek na Lobby Małobiuściastych podając konkretny model tego kupionego stanika. Tam dziewczyny lepiej się znają na poszczególnych markach i modelach w tych okolicach rozmiarowych i może uda im się rozwiązać problem bez pomocy fotografii.

--
    Stanikowa Mapa
  • 1beny 11.04.13, 22:19
    Jestem w 9 m-cu ciąży. Chcę zakupić biustonosz do karmienia. Na dzień dzisiejszy noszę 75D firmy esotique, ale nie czuję się w nim dobrze, mam wrażenie że z jednej strony biust się z góry wylewa, a z drugiej miseczka jakby źle przylegała. Moje wymiary bez stanika:
    pod biustem ciasno - 74cm
    pod biustem luźno - 77 cm
    w biuście normalnie - 94 cm
    w biuście w zwisie - 98 cm
    Z góry dziękuję za każdą opinię.
  • madzioreck 12.04.13, 20:01
    Obawiam się, że 75D jest po prostu sporo za małe, dlatego się czujesz w nim nie za bardzo. Powinnaś celować w okolice brytyjskiego 32FF (70FF), lub 34F (75F) w przypadku ściślejszych staników, jednak po porodzie obwód pod biustem pewnie poleci nieco w dół.Jeżeli w ciąży biust mocno wypełnił się górą, może być potrzebna miska więcej (np. 32G, 34FF) To jednak porada na obecne wymiary, bo naprawdę trudno przewidzieć, jak biust będzie się zachowywał po porodzie, możesz początkowo potrzebować znacznie większych miseczek niż teraz, a może się zmienić niewiele.
    Docelowy rozmiar karmnika najlepiej dobierać kilka tygodni po porodzie, kiedy laktacja się ustabilizuje i nie będzie dużych skoków wielkości piersi przed/po karmieniu. Do tego czasu możesz spróbować dobrać coś miękkiego, bez fiszbin, ale z dopasowanym obwodem, ponieważ jeśli będą duże zmiany rozmiarów przed/po karmieniu, to trudno będzie nosić stanik, który jest raz sporo za mały, a po karmieniu - za duży, bo tak czy inaczej fiszbiny mogą sprawiać ból.
    Jeśli chodzi o polską rozmiarówkę, to każda firma, a nawet poszczególne modele, znacznie różnią się realnymi rozmiarami, więc musiałabyś pytac o konkretne modele (Z Krisa np. polecałabym okolice 75G lub 70GG).
  • paulita8 15.04.13, 22:29
    proszę o pomoc, w doborze rozmiaru

pod biustem ciasno 73
    pod biustem luzno 75,5
    w biuscie bez stanika 85,5
    w biuscie w zwisie 93

jestem po ciazy, jednak juz nie karmie piersia
  • 100krotna 25.05.13, 14:09
    Na początku spróbuj rozmiarów 70C i 70D, z naciskiem na ten drugi (masz dużą różnicę pomiarów między wyprostem a pochyleniem, dlatego podejrzewam, że część twoich piersi może się "odnaleźć" po wygarnięciu i ułożeniu biustu w miseczkach - ale do tego potrzeba, żeby w miseczce było na nie miejsce ;)

Jeżeli trafisz na wyjątkowo ścisłe staniki, możesz też przymierzać rozmiary 75C i być może 75B - zwracaj wtedy uwagę, czy obwód przy ruszaniu się i podnoszeniu rąk nie przesuwa się po ciele i nie wypuszcza piersi dołem - jest to objawem zbyt luźnego obwodu. Ważne są fiszbiny - a dokładnie to, czy okalają biust, zgrywają się z jego naturalnym kształtem - i czy nie wbijają się w tkankę piersi w żadnym miejscu - jeśli są zbyt wąskie albo zbyt szerokie, nie będzie Ci wygodnie w takim staniku.

Nie wiem, w jakim stanie są twoje piersi po ciąży i karmieniu, ale w przypadku bardziej miękkich i plastycznych warto wybierać staniki z wyższym mostkiem (np fason balkonetki czy hal-cupa) żeby uniknąć "wylewania" się piersi z miseczek od strony mostka.

--
    Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa Kis-moho ;)
    Zapięta na ostatnią haftkę
  • ditucha 16.04.13, 21:04
    Witam:)

Chciałabym zakupić dla siebie stanik sportowy,bardzo podobają mi się staniczki shock absorber,nie wiem jak dopasować rozmiar.
    Piersi już po dwukrotnym rocznym karmieniu,nie należą do malutkich i dawno minęły swoją doskonałą formę:)
    Na co dzień noszę miękkie staniki z fiszbinami,rozmiary są różne w zależności od firmy.
    Ale prawidłowego rozmiaru tak naprawdę nigdy porządnie nie sprawdzałam.Będę wdzięczna za pomoc i poradę.

pod biustem ciasno w staniku - 78 cm
    w biuście ciasno w staniku - 91/92cm
    w biuście w staniku w zwisie -80 cm

pod biustem luźno bez stanika 81cm
    w biuście bez stanika najszerzej 97cm

pozdrawiam wszystkie dziewczyny:)

--
    Leosia i Franiohttp://www.polchat.pl/emotwar/img/lew.gif
  • 100krotna 25.05.13, 14:23
    > pod biustem ciasno w staniku - 78 cm
    > w biuście ciasno w staniku - 91/92cm
    > w biuście w staniku w zwisie -80 cm
    >
    > pod biustem luźno bez stanika 81cm
    > w biuście bez stanika najszerzej 97cm

Ditucha, bardzo proszę zmierz się jeszcze raz, bez stanika albo w miękkim staniku (jeżeli masz duży, lejący biust, pomiar w miękkim staniku będzie bardziej wiarygodny) według poniższej instrukcji:

pod biustem:
    -ciasno na wydechu
    -luźno, po ciele, nie bierzemy ani szczególnie dużego wdechu, ale też nie wypuszczamy już całego powietrza z płuc

w biuście:
    -stojąc prosto - miarka równolegle do podłogi, poziomo, przechodzi przez najbardziej wystający punkt biustu. Miarka ma być luźna, ale nie na tyle, żeby się zsuwać z biustu - może lekko spłaszczać mocno zarysowane brodawki.

-pochylając się do przodu - tutaj piersi zwisają swobodnie w dół a miara jest ułożona tak, żeby na plecach leżała prosto, a w biuście przechodziła przez najbardziej wystający punkt (ten pomiar też ma być luźny, ale może nieco spłaszczać wystające brodawki. Pamiętamy przy tym pomiarze, aby nie zaokrąglać pleców, nie garbić się - pochylamy się w przód ale plecy zostają wyprostowane.

Bo w pomiarach, które podałaś, obwód w biuście w pochyleniu masz mniejszy, niż obwód pod biustem luźno - co jest chyba przy biuście określanym "nie należą do malutkich" niemożliwe ;) Nie mierzymy się też w biuście ciasno, bo też stanik nie powinien zgniatać piersi - ten pomiar dotyczy tylko obwodu pod biustem.

--
  • grandolce 17.04.13, 15:12
    witam,
    nie bede nikogo zanudzac moja historia, wiec przejde od razu do sedna... od kilku lat nie nosze stanika, jedynie topy. nie jestem w stanie znalesc rozmiaru dla siebie, a ostatni zakupiony stanik (z usluga brafitingu, laczny koszt 299zl) okazal sie byc nie tylko niewygodny, ale takze sprawial bol z powodu wrzynajacych sie ramiaczek.
    podaje wiec moje magiczne rozmiary:
    pod biustem ciasno 85
    pod biustem luzno 87
    w biuscie 115
    w zwisie 125

widzialam zdjecia jak odpowiednio dobranym stanikiem mozna zmienic wyglad a takze poprawic zdrowie (nie tylko boli mnie kregoslup, zaczyna mi sie robic taki brzydki garb tluszczowy;()

bede wiec bardzo, bardo wdzieczna za pomoc, a w zasadzie za uratowanie mi zycia:)
    pozdrawiam serdecznie,
    Beata
  • kasica_k 25.05.13, 16:20
    Hej, po pierwsze, z Twoimi wymiarami na pewno znajdziesz coś odpowiedniego - w Twoich okolicach rozmiarowych jest spory wybór, choć oczywiście nie wszędzie. Ale dobrze by było, gdybyś napisała, jaki stanik dobrała Ci brafitterka i w jakim rozmiarze - byłoby wiadomo, w czym jest Ci niewygodnie i czego w związku z tym NIE polecać :-)
    Generalnie z Twoich wymiarów wynika rozmiar w okolicy 80H (36H) brytyjskiego. Z polskimi firmami jest różnie, bo to są najczęściej granice ich rozmiarówki, nasze firmy są też przeważnie niekonsekwentne rozmiarowo - sama z G brytyjskim noszę w polskich firmach od H do J :) W każdym razie na pewno miseczkę trzeba będzie zwiększyć co najmniej o 1 w firmie polskiej (z wyjątkiem Ewy Michalak, która ma rozmiarówkę zbliżoną do angielskiej plus dość ścisłe obwody, więc u niej często obwód trzeba zwiększyć, a miseczkę zmniejszyć).

Jeżeli zależy Ci na komforcie, to polecam firmę Elomi i jej full-cupy - ramiączka są szerokie i wygodne, a staniki tak zbudowane, że obciążenia się rozkładają i w związku z tym bardzo mało cisną. Jednocześnie całkiem nieźle kształtują biust. Większość jednak ma tę wadę, że nie nadaje się do głębokich dekoltów :-) Równie wygodnie może Ci być jednak w innych markach, takich jak Freya czy Cleo. Ramiączka, żeby nie cisnęły, muszą być po pierwsze dobrej jakości, po drugie - raczej nie mogą być mega wąskie (choć nie muszą też być jakieś niewiarygodnie szerokie), a przede wszystkim rozmiar całego stanika musi być właściwie dobrany - przy zbyt luźnym rozmiarze pod biustem piersi całe "wiszą" na ramiączkach i wtedy ramiączka się okropnie wpijają.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • renatakam 17.04.13, 21:58
    Witam.
    Moje problemy z doborem stanika zaczęły się kilka tygodni temu. W czasie zimy przytyłam i wszystkie dotychczasowe okazały się za ciasne. Dotychczas nosiłam 80B, ale prawdopodobnie był to zły rozmiar. Mierzyłam większe, ale wciąż nie mogłam dobrać biustonosza. W akcie rozpaczy poszłam do specjalistki. Niemiła pani nakrzyczała na mnie, wcisnęła mnie w biustonosz 80G i powiedziała, ze jest odpowiedni. Niemiłosiernie wpijał mi się w pachy, ale podobno "tak ma być". Nie dałam się przekonać, chociaż biust wyglądał imponująco i fiszbiny były w odpowiednim miejscu. Nie patrzyłam na metkę, ale pani stwierdziła, że ma niemiecki, bardzo dobry towar, bo "Polacy nie umieją szyć biustonoszy". Myślę, że to była Felina.
    Zaczęłam ponowne poszukiwania. Triumph 90C był "prawie dobry", ale fiszbiny nie kierowały się ku środkowi pachy. 90C mierzone w M&S - za luźne, a z kolei 85D -miski za duże.
    Powiem szczerze, ze jestem zrozpaczona, godzinami siedzę w przymierzalniach i zawsze coś jest źle. Chyba ja jestem jakaś niewymiarowa:
    pod biustem ciasno - 95 cm
    pod biustem luźno - 98 cm
    w biuście normalnie - 107 cm
    w biuście w zwisie - 110 cm
    Błagam, pomóżcie!
  • jagodowa.mama 23.04.13, 12:21
    Witam się :)

To ja również mam problemy z dobraniem odpowiedniego biustonosza. Mam za sobą dwie ciąże i piersi już nie są tak ładne jak były.
    Rozmiar stanika noszę raz 75C firmy krzak (jest ciasny ,piersi wypływają) raz 75B firmy Triumph (piersi wypływają) i nie raz 80D firmy Triumph (za luźny, odstają miseczki)
    Nie mam pojęcia jaki dobrać sobie, aby piersi ładnie wyglądały i przy nachylaniu nie wypływały z biustonosza.

Podaję wymiary:
    pod biustem ciasno - 70-72 cm
    pod biustem luźno - 75 cm
    w biuście w staniku - 80 cm
    w biuście bez stanika 82 cm
    w staniku w zwisie - 90 cm

Czekam na odpowiedź i
    z góry dziękuję!
    Pozdrawiam
    jagodowa.mama
  • 100krotna 25.05.13, 14:59
    pod biustem ciasno - 70-72 cm
    w biuście w staniku - 80 cm
    w biuście bez stanika 82 cm
    w staniku w zwisie - 90 cm

Jak sama mogłaś już zauważyć, twój stanik Cię niepotrzebnie spłaszcza :)
    I prawdopodobnie już sama wiesz, że ma za luźny na Ciebie obwód.
    Spróbuj rozmiarów 70C i 70D na początku i po dokładnym wygarnięciu i ułożeniu piersi w miseczkach zdecyduj, co dalej. Jeżeli miseczka odstaje - próbuj mniejszej miseczki (70B), jeżeli wcina się, tworząc bułeczki nad krawędzią, próbuj większej (70DD). Nosisz różne staniki (których rozmiary sugerują miseczki w kierunku większych) i masz dosyć dużą różnicę pomiędzy pomiarem w wyproście i pochyleniu, stąd tak duża rozbieżność w moich sugestiach. Być może twój biust należy do "nadtabelkowych" i potrzeba Ci większej miseczki, niż wynika z wymiarów :)

Możliwe też, że będzie Ci pasować stanik w mniejszym obwodzie - wtedy spróbuj rozmiaru 65 z literką miseczki o 1 dalszą, niż pasująca w wyjściowym obwodzie 70.
    Za to, z prawdziwie ścisłych staników możesz też zerknąć na 75 (i tutaj literka miseczki o 1 oczko niższa, niż w 70tce). Sama musisz ocenić, w którym Ci będzie najwygodniej, kluczowe jest, żeby stanik nie przesuwał się po ciele a obwód leżał mniej więcej poziomo na plecach.

--
  • 100krotna 25.05.13, 14:49
    Widzę kilka problemów (ale nie z Tobą, ale ze stanikami i brafiterką :))
    Okolice rozmiarowe wokół których oscylujesz (90C, 85D) wydają mi się być dla Ciebie dobre - ale ponieważ jest to jeden z bardziej popularnych wśród staników rozmiar, to łatwiej jest Ci w tych rozmiarach trafić na źle skonstruowane staniki - Triumph na przykład ma staniki zupełnie różne - i takie świetnie kształtujące, jak i kompletne porażki konstrukcyjne. Ma też dosyć specyficzne, miękkie fiszbiny, które nie wszystkim muszą pasować. Ważne, żeby stanik miał stabilny obwód, trzymający, ale nie wymagający zbytniego zaniżania, to psuje konstrukcję.

Co do brafitterki - porażka. Po pierwsze rozmiar zupełnie nie twój, zbytnio zaniżony obwód, a miseczka dobrana nie na realną różnicę w biuście, a na wymiar miseczki odpowiadający 110cm w biuście, przy obwodzie pod tak mniej-więcej o 10cm mniejszym od twojego. Dobrze, że go nie kupiłaś - stanik ma być po pierwsze i najważniejsze wygodny. Uwieranie pod pachami było spowodowane prawdopodobnie (na jakieś 95%) zbyt dużą miseczką, naciągniętą zbyt mocno ramiączkami, żeby udawała dobrą. A co do polskich firm, dziewczyna najwyraźniej nie wiedziała o Ewie Michalak (która ma chyba jedną z najlepszych konstrukcyjnie i w zakresie rozmiarów ofertę wśród ogólnoświatowych producentów) o Comeximie, Ewie Bień i Avie, czy nawet skierowanej do mniejszych biustów OnlyHer. Firmy brytyjskie też mają wiele do powiedzenia na stanikowym rynku.

Teraz fiszbiny. To duże uproszczenie, że fiszbina powinna celować w środek pachy. Fiszbina powinna okalać dokładnie naszą pierś. Jeżeli mamy piersi o wąskiej podstawie, to one kończą się jeszcze z przodu klatki piersiowej, fiszbina, która celuje w środek pachy może być dla nich nawet o kilka cm zbyt szeroka. Kluczowa jest krągłość piersi - ta linia boczna widoczna np przy podniesieniu rąk. Tam, tuż za nią, powinna leżeć fiszbina. Nie może wbijać się nigdzie w tkankę piersi, ale też zbyt szeroka nie będzie wygodna. Jesteśmy różne, musisz próbować dopasować stanik do własnego ciała. A wygoda jest tu podstawą.

Jeszcze ważne jest wygarnięcie i ułożenie piersi w miseczkach. Dopiero takie założenie pozwoli ocenić, czy stanik jest dobrze dopasowany.
    Polecam Ci założyć swój własny wątek na głównej stronie forum, z prośbą o porady, jakie staniki (firmy, modele) będą się najlepiej sprawdzać przy twoich wymiarach i okolicach rozmiarowych - dziewczyny są nieocenione i pewnie dostaniesz co najmniej kilka propozycji wartych sprawdzenia. Mam nadzieję, że dotrwałaś do końca, starałam się pomóc jak najlepiej i wyszła mi notka długości wypracowania gimnazjalnego ;)

Pozdrawiam i powodzenia :)

--
  • kasica_k 25.05.13, 16:33
    Po pierwsze - pani brafitterka zdecydowanie nie powinna na Ciebie krzyczeć ani być niemiła. Pewnie trafiłaś do sklepu, który tu na forum znamy, ale nieszczególnie polecamy... W Warszawie (domyślam się, że o to miasto chodzi) jest już na szczęście sporo "normalnych" sklepów z brafittingiem, gdzie nikt na nikogo nie krzyczy i wybór marek nie ogranicza się do Feliny. Zajrzyj do tej listy sklepów: stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html znajdź Warszawę i wpadnij do sklepu, gdzie najbardziej Ci po drodze.

Z Marksem też jest różnie - spędziłam ostatnio znowu trochę czasu w przymierzalni Marksowej i te staniki potrafią zaskakiwać in minus, zwłaszcza rozciągliwe obwody.

Z brytyjskiej rozmiarówki polecałabym Ci 85DD (38DD), w EU wypadają okolice 85E. 80 to moim zdaniem raczej przesadne zaniżenie obwodu pod biustem dla Twoich wymiarów i raczej nie dziwota, że Ci było za ciasno w 80. I nie martw się i nie przejmuj niefajnym zachowaniem brafitterki, nie jesteś niewymiarowa i wszystko jest z Tobą w porządku, po prostu źle trafiłaś. Jeżeli jakiś rozmiar nie pasuje, mimo że niby z tabelki wynika, że "powinien" - to znaczy, że albo producent nie trzyma się standardów, albo nie jest to model odpowiedni do Twojego kształtu biustu. A każdy biust ma swój gust, biusty też nie mają obowiązku trzymać się tabelek.

--
    Stanikomania!
  • blonska13 24.04.13, 23:07
    Witam juz od jakiegos czasu czytam posty ,ale postanowiłam napisac .Mam nadzieje ze choć troszkę mi to pomoze w codziennych wzmaganiach
    pod biustem ciasno /bardzo/- 73 cm
    w biuście normalnie - 110 cm
    w biuście w zwisie - 116 cm

Problem jest o tyle duzy ze jestem kobitka wmiare szczupłą mosze teraz staniki Triumpf 80-85 D, mam victoria cecret 36 D jeszcze jakieś Body -cośtam miska E
    Oczywiście nie jestem zadowolona z tych staników dlatego do Was pisze
  • kasica_k 25.05.13, 15:41
    Trzeba koniecznie zmniejszyć obwód pod biustem. 80-85 jest na Ciebie sporo za luźne, jeżeli pod biustem masz tylko 73 cm. Do tego oczywiście odpowiednio duża miseczka i poczujesz wielką różnicę.

Proponuję przymierzyć rozmiar 70HH (32HH) albo 70J (32J) z marek brytyjskich (Freya, Panache Superbra, Cleo, Curvy Kate...). Polskie firmy już się trochę nie wyrabiają w tej strefie rozmiarowej, ale jest jedna szczególnie godna polecenia - Ewa Michalak www.ewa-michalak.pl/ Ma system rozmiarów zbliżony do angielskiego, ale generalnie ciaśniejsze obwody pod biustem, więc najlepiej będzie, jeśli dobierzesz sobie rozmiar przy pomocy jej kalkulatora i instrukcji mierzenia się: www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html

--
    Stanikomania!
  • ma.malina 25.04.13, 09:59
    Witam i proszę o pomoc
    Noszę w tej chwili staniki w rozmiarze 65G, niestety od jakiegoś czasu są one na mnie lekko za małe, zarówno w miseczce jak i w obwodzie. W jaki rozmiar powinnam celować w obwodzie 70, tak aby i miseczka była ciut większa ? (noszę pollyanny)
  • 100krotna 25.05.13, 15:02
    Spróbuj 70G na początek (32G). Ponieważ masz już mniej-więcej ustalony rozmiar, możesz założyć też swój wątek z prośbą o poradę, na głównej stronie lobby biuściastych. Może dziewczyny będą mogły też poradzić inne modele, leżące podobnie do Pollyanny - zawsze będziesz miała większy wybór :)

--
  • drusia86 28.04.13, 18:26
    pod biustem ciasno - 78 cm
    pod biustem luźno - 82 cm
    w biuście normalnie - 118 cm
    w biuście w zwisie - 123 cm

Noszę dalie, obwód 70 jest dla mnie dobry zawsze na początku, do momentu aż się rozciągnie i robi się za lużny. Niestety z miseczkami mam problem. Ciężko mi znaleźć odpowiedni rozmiar.
    Zależałoby mi na jakimś fajnym brytyjczyku. Polecicie coś?

Będę niesamowicie wdzięczna.
  • kasica_k 25.05.13, 15:24
    Z brytyjczyków proponuję przymierzyć 75JJ (34JJ). Gdyby 75 okazało się za luźne, to 70K (32K). Dalie, przynajmniej te, z którymi ja miałam do czynienia (krój K-24 zwłaszcza) sa dość luźne, w brytyjczykach może się okazać, że nie potrzebujesz zaniżania do 70. Co do modelu - trudno coś polecić nie znając "gustów" Twojego biustu, myślę, że sama musisz się najpierw zorientować, co najlepiej Ci pasuje. Ja np. uwielbiam Panache Jasmine, który jest do miseczki K :-)

Niestety wybór miseczek powyżej J w sklepach jest często taki sobie, różnie też bywa z modelami i ich konstrukcją - firmy nie bardzo sobie radzą w tej strefie rozmiarowej. Ale warto próbować - jeśli wybór krajowy Cię nie usatysfakcjonuje, to zdecydowanie warto zajrzeć do brytyjskich internetowych, jak Brastop, Bravissimo czy Figleaves.

--
    Stanikomania!
  • gosia_1111 30.04.13, 17:54
    Witam i proszę o "interpretacje" :-)

pod biustem ciasno - 82 cm
    pod biustem luźno - 87 cm
    w biuście normalnie - w staniku 104 , bez stanika 110 cm
    w biuście w zwisie - w staniku 106 , bez stanika 112 cm

ostatnio kupiłam triumph minimizer o rozmiarze 80F i biustonosz w obwodzie ucieka do góry na plecach.
  • maith 25.05.13, 15:52
    Najpierw pytanie dodatkowe - co sprawiło, że kupiłaś minimiser?
    Biust wygląda w nim zwykle znacznie mniej zgrabnie niż w dobranym normalnym staniku.
    Jeśli problemem były niedopinające się koszule, to istnieją już koszule uwzględniające rozmiar biustu - w Polsce szyją je BiuBiu i Urkye, a w UK Pepperberry.

Przy Twoich wymiarach pod biustem, obwód 80 będzie raczej za luźny.
    Triumph oficjalnie podpada pod rozmiarówkę europejską, ale ma duże miski. Ich 80F ląduje często w okolicach 80F -FF brytyjczyków.
    Minimizer to ciężki model, bo z założenia rozjeżdża biust pod pachy, ale spróbuj się pochylić i dobrze wygarnąć piersi do miseczek. Czy od razu po wygarnięciu jest ok, czy piersi trochę wypływają?
    Od razu, bo przy za luźnym obwodzie wygarnięte piersi szybko wracają pod obwód.
    Jeśli nic nie będzie wskazywało, że brakuje Ci miejsca na piersi, to przymierz choćby 75G Triumpha (tylko spróbuj tym razem nie minimiser). A jeśli będziesz miała możliwość, to wypróbuj 75GG w brytyjczykach.
    Tylko tutaj też pochyl się i wygarnij piersi spod pach do miseczek, żeby dobrze ocenić rozmiar.

--
    Lalki indywidualnie dopasowane

Ajatollahowie dreskodu, operacje i skarpetki do sandałów
  • kasica_k 25.05.13, 16:04
    Triumphy są znane z rozciągliwości, więc przypuszczam, że musiałabyś raczej wziąć 75, żeby nie podjeżdżał na plecach :(
    W innych markach też zresztą polecałabym 75, a 80 "ściśliwcach". Co do miseczki: jeżeli Twoje pomiary w staniku były wykonane w minimizerze, to są pewnie trochę zaniżone, będę więc brała pod uwagę bardziej te "bezstanikowe". Polecałabym w brytyjskich firmach 75GG (34GG), albo ewentualnie 75G(34G) lub 80FF (36FF) (ten ostatni raczej w ścisłych modelach).
    Z polskich marek - to już bardzo zależy od firmy, sama z miseczką G noszę w polskich markach od G do J nawet :) W każdym razie obwody podobnie (raczej 75 niż 80), a miseczki co najmniej o 1 "literkę" większe od angielskich, czyli zaczęłabym od H. Wyjątkiem jest polska firma Ewa Michalak, ta ma własną rozmiarówkę - trzeba się zmierzyć wg instrukcji i wynik wpisać w kalkulator, zazwyczaj dobrze działa: www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html
    Twój rozmiar jest raczej dobrze dostępny, więc na pewno kupisz coś fajnego :-)

--
    Stanikomania!
  • sonik88 30.04.13, 22:10
    Witam.
    Pod biustem ciasno - 94
    Pod biustem luzno - 97
    W biuscie normalnie - 123
    W biuscie w zwisie - 127
    W firmowkach jakis czas temu nosilam 85GG ale teraz po ciazy przymierzylam i jest ciasne.
    Na targu kupuje 90F i jest pod biustem za luzny a wylewa sie troche z miseczki po boku.
    Aktualnie nie umiem dobrac odpowiedniego, szukam tez sportowego, a nie wiem z jakim rozmiarem bylo by najlepiej.
    Prosze o pomoc :)
  • maith 25.05.13, 15:19
    Witaj
    Na pierwszy rzut oka wygląda, że urosły Ci piersi, a poszerzyłaś obwód.
    Do tego rozmiar targowy musi być nietypowy, bo 90F z targu powinno być mniejsze niż 85GG, ale może ma po prostu bardzo rozciągliwy materiał - wtedy więcej zmieści, ale mniej przytrzyma. Tak czy inaczej to nie jest rozwiązanie.

Najpierw sprawdź jedną rzecz - przymierz dawne staniki (te z 85 pod biustem) tył na przód. Zapnij sam obwód pod biustem, a miseczki niech wylądują gdzieś na plecach i nie przeszkadzają. I oceń: czy sam obwód 85 jest dla Ciebie rzeczywiście za ciasny?
    Jeśli sam obwód jest ok, to załóż stanik prawidłowo, dobrze wygarnij piersi i oceń, o ile miseczek jest za mały.
    Ja bym u Ciebie zaczęła mierzenie od 85HH.

--

• eviene 09.05.13, 10:16
    Dziewczyny, proszę o pomoc w doborze stanika :)
    1) pod biustem ciasno - 76 cm
    pod biustem luźno - 78 cm
    w biuście normalnie - 91 cm
    w biuście w zwisie - 95 cm

2) do tej pory najczęściej kupowałam rozmiar 80c, ale raczej nie były to staniki 'firmowe', częściej z sieciowek lub no name'y więc z ta rozmiarowka i z dopasowaniem różnie bywało.

2A) jestem w 8 miesiącu ciazy (początek 33 tygodnia). Chce mieć dobrze dobrany stanik do karmienia, a nie wiem jaki rozmiar powinnam kupić. Wiem, ze piersi sie powiększa po porodzie, ale muszę mieć jakiś stanik już na start, choćby miękki bawelniany, stad moja prośba tutaj. Po ustabilizowaniu laktacji na pewno zajrze tu ponownie z prośba o pomoc.

Z góry dziękuje za porady!
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kfd59l00u.png
  • azymut17 25.05.13, 23:47
    Z tych wymiarów to wychodzi brytyjskie 34(75)C i D na czas ciąży, czyli bez zaniżania. Z polskich 75C i D.
    Co do stanika na tuż po porodzie, to wiele zależy od wrażliwości. Ja nie byłam w stanie założyć żadnego stanika, nawet bezfiszbinowego 80C (na realne 70F-G), bo wszystko mnie bolało i od byle szwu czy nitki dostawałam zastoju. Karmiłam w takich topach:
    www.mothercare.com/Maternity-Comfort-Fit-Nursing-Bra/LT4652,default,pd.html?dwvar_LT4652_color=White
    Są bardzo tolerancyjne na zmianę rozmiaru, bo po prostu zakładasz je wyżej lub niżej, a nie rozciągają się tak jak te jo-jo rajstopy "rosnące razem z biustem" (BTW to powinno być zakazane...).
    Zostawiłam je sobie do spania w nich, jak już na co dzień mogłam nosić zwykłe staniki do karmienia.

Najlepiej by było, jakby się zmierzyła tuż przed porodem (tydzień-dwa) i kupiła coś o miskę-dwie większego. Chociaż na to nie ma reguły, niektórym przybywa kilka misek, innym prawie nic. Jeśli chcesz mieć koniecznie coś na wszelki wypadek, to kup tanie i bylejakie polskie 75E czy F, brytyjskie 34(75)DD i E. Jeśli będzie za małe, to może po ustabilizowaniu laktacji do czegoś się przyda, w ostateczności do spania :-)

Porządny karmnik kup dopiero po ustabilizowaniu się laktacji, gdy piersi będą miękkie.
    --
    Lobby broni, Lobby radzi...
  • tutok 12.05.13, 17:21
    Witam, i proszę o pomoc w doborze rozmiaru:

-pod biustem ciasno: 78 cm
    -pod biustem luźno: 83 cm
    -w biuście normalnie: 106 cm (i 50 cm w staniku - to możliwe, aż taka różnica??? - :/ )
    -w biuście w zwisie: 104 cm

Jestem w 23 tygodniu ciąży.

Dotychczasowy stanik Cleo 65 G (EU) zapięty już na trzecią, ostatnią haftkę zaczyna być lekko za ciasny w obwodzie. Poza tym miseczka za mała i pierś "wychodzi" górą.

Z góry dziękuję,
    pozdrawiam

--
  • kasica_k 25.05.13, 15:52
    tutok napisała:
    > Witam, i proszę o pomoc w doborze rozmiaru:
    >
    > -pod biustem ciasno: 78 cm
    > -pod biustem luźno: 83 cm
    > -w biuście normalnie: 106 cm (i 50 cm w staniku - to możliwe, aż taka różnica??
    > ? - :/ )

"50 cm w staniku" - to znaczy ile? ;) Coś tu chyba nie gra, bo w zwisie masz mniej niż "normalnie" - zwykle jest odwrotnie :-) Biorę więc na razie pod uwagę rozmiar 104 cm. Jeśli zmierzysz się jeszcze raz i podasz wyniki, to zweryfikuję swoją diagnozę :-)

Proponuję brytyjskie 75FF, chyba że wolisz ciaśniej - wtedy 70G - GG. Przypuszczam jednak, że skoro jesteś w ciąży, obwód pod biustem może sie jeszcze trochę powiększyć, więc nie warto go zbytnio zaniżać.

--
    Stanikomania!
  • eviene 18.05.13, 09:53

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kfd59l00u.png
  • kasica_k 24.05.13, 11:40
    Mamy braki na etatach :) Postaram się podpowiadać dziś-jutro/zorganizować zastępstwo. Docelowo żaden post nie zostanie bez odpowiedzi.

--
    Stanikomania!
  • arisa86 18.05.13, 12:24
    Witam! Czy mogłby mi ktoś doradzić jaki powinnam mieć rozmiar stanika?

pod biustem na ścisło 98cm
    na luźno 106

biust normalnie 122
    w zwisie 128

2. Mam stanik Dalia rozmiar 75G ale po dziecku ciasny jest w obwodzie i wychodzi mi wieksza piers. Mam prawa piers wieksza o pol rozmiaru

• maith 25.05.13, 22:52
    Faktycznie wygląda, że masz bardzo zaniżony obwód przy Twoich wymiarach.
    Nie odważyłabym się założyć na ten obwód mniej niż 80.
    W ściśliwszych modelach pewnie lepsze by było 85.
    Nie jestem specem od Dalii, ale oni mają polską rozmiarówkę i patrząc po Twoich wymiarach, nie powinnaś w ogóle móc na sobie zapiąć stanika mniejszego niż ich 80K. Ewentualnie powinno Ci być nieprawdopodobnie ciasno.
    A Ty piszesz, że wychodzi Ci tylko większa pierś...
    A co będzie jeśli pochylisz się i wygarniesz sobie dokładnie obie piersi spod pach?
    Bo generalnie najlepiej by było, jakbyś mierzyła przynajmniej 80-tki, większe (tylko w tej sytuacji nie wiem, czy aż o 5 rozmiarów) i pochylona dokładnie wygarniała sobie piersi do miseczek, żeby ocenić, jaka wielkość miseczek naprawdę jest Ci potrzebna.

Szczerze mówiąc u Ciebie różnica między wymiarami a noszonym stanikiem jest tak duża, że naprawdę ciężko doradzać na poziomie wyższym niż wróżenie z fusów.
    Może zajrzyj na Stanikową mapę
    stanikowamapa.prv.pl/
    Tam zbieramy sensowne sklepy z bra-fittingiem. Może zobacz, które są blisko Ciebie i wybierz się tam na spokojne dobieranie na żywo :) Wtedy mogłabyś przymierzyć się od razu też do brytyjczyków.

--

• kika_19 20.05.13, 08:35
    szukam mojego nowego rozmiaru po urodzeniu Synka :)
    Kiedyś nosiłam 65C bodajże, teraz wszystko się pozmieniało i wygląda tak:
    w biuście normalnie – 89
    w biuście w zwisie - 91
    pod biustem luźno - 77
    pod biustem ścisło- 74

Szukam staników do karmienia, raczej średnia półka (co oznacza dla mnie, że staniki za >150 zł to za dużo - za pół roku przestanę tyle karmić i potrzebne będą nowe :)
    czy możecie polecić mi jakieś firmy?

Podoba mi się np. taki: www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-eva

czy wymiary, które sugerujecie to rozmiarówka angielska?

z góry dzięki i pozdrawiam!
  • azymut17 24.05.13, 16:26
    Tu doradzamy tylko rozmiar, o firmy i modele pytaj na forum - możesz założyć wątek z pytaniami lub poczytać ten o karmnikach: forum.gazeta.pl/forum/w,32203,112634434,112634434,Staniki_do_karmienia_karmniki_3.html

Próbuj rozmiarów brytyjskich 32(70)D i DD. Z polskich 70D i E, a ze ścisłych (niektóre polskie marki szyją bardzo ścisłe) 75C i D.
    --
  • azymut17 26.05.13, 00:05
    Nie miałam czasu na pełną odpowiedź, to teraz dopiszę :-)
    Allesa nie miałam, więc nic nie pomogę. Skoro jednak szukasz stanika tylko na pół roku, to może być ok. Mierzyłam chyba coś od nich i wyglądało bardzo ładnie, tylko jakość chyba nie była powalająca (ale ja szukam staników na lata).
    Polecane firmy są w wątku karmnikowym, to już trzecia edycja, możesz poczytać też dwa poprzednie, ale one powstały dawno, sytuacja na rynku była inna.
    Możesz jeszcze rozważyć kupno staników używanych, jeśli spodoba Ci się marka będąca poza Twoim zasięgiem finansowym, lub możesz poszukać w brytyjskich sklepach wyprzedażowych (np. Brastop.com) i na eBayu.
    Warto też szukać przecen w polskich sklepach, np. znalazłam to:
    www.dopasowana.pl/product-pol-2095-Biustonosz-usztywniany-do-karmienia-Heather-Royce.html
    --
  • papuka 23.05.13, 18:31
    pod biustem ciasno - 77 cm
    pod biustem luźno - 79 cm
    w biuście normalnie - 106 cm
    w biuście w zwisie - 112 cm
    --
    Dlaczego Chaos zawsze wygrywa z Porządkiem? - Ponieważ jest lepiej zorganizowany. - Terry Pratchett.
  • azymut17 25.05.13, 23:53
    A jaki rozmiar nosisz i jak leży, gdy założysz stanik wg tej instrukcji:
    na-ostatnia-haftke.blogspot.com/2012/03/zakadamy-biustonosz-cz-ii-przewodnik.html
    Z samych pomiarów to okolice brytyjskiego 32(70)GG, H, HH, polskiego 70K, L, M, N (chociaż to zależy od producenta, bo niektóre polskie firmy maja własne rozmiarówki i np. w stanikach Ewy Michalak dobre by było 75GG).
    --
  • papuka 26.05.13, 17:07
    Najwygodniej czuję się w swojej starej freya arabella 65coś wielkości miseczki nie pamiętam. Niestety metka tak się wytarła, że nie mam jak odczytać :P Ale wielce możliwe że to 30h. Obwód w niej wyciągnął mi się do 76cm i jest o wiele za luźny stąd wnioskuję, że 70 będzie dobra. Miseczki jeśli to były h to są za małe. No cóż przybyło trochę kilogramów i to widać niestety :P
    --
    Dlaczego Chaos zawsze wygrywa z Porządkiem? - Ponieważ jest lepiej zorganizowany. - Terry Pratchett.
  • al88 24.05.13, 21:10
    Witam,
    po ciążach i okresie karmienia mam okropny problem z dobraniem odpowiedniego stanika... kupuję różne i próbuje coś dobrać ale masakra... dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
    moje wymiary:
    pod biustem ciasno: 72
    pod biustem luźno: 79w biuście normalnie: 85
    w biuście w zwisie: 90

Ostatnio nosze nejczęsiciej biustonosz 32C typu balkonetka lub 34B typu plunge. Niestety żaden jakoś do końca mi nie pasuje... dodam że mój biust, nie dość że jest mały, to jego jędrność też zostawia wiele do życzenia, dlatego chciałabym w końcu dobrze dobrać rozmiar stanika, który sprawi, że będzie choc troche lepiej wyglądał... Dlatego chciałam jeszcze zapytać jaki będzie najlepszy faso...
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
  • 100krotna 25.05.13, 15:15
    Dobrze kombinujesz z rozmiarami, spróbuj jeszcze pokombinować z rozmiarami 70C i 70D (32C, 32D) pamiętając o: poprawnym założeniu stanika..

Być może, z bardziej ścisłych staników będzie Ci także pasować 75B i 75C (34B i 34C).

Myślę, że dobrze mogą leżeć na Tobie staniki z nieco wyższym mostkiem i być może lekko zamkniętą krawędzią. Próbuj balkonetek, halfcupów, halcupów z nieco wyższą miseczką. Fason plunge może być dla Ciebie zbyt nisko zabudowany na mostku. Myślę, że dobrym tropem może być coś o kroju Espresso z firmy Onlyher, albo jeżeli uda Ci się trafić, HP lub HM od Ewy Michalak.(tylko Ewa Michalak ma bardzo ścisłe obwody i dosyć duże miseczki, myślę, że możesz zacząć od 75B u niej). Zwracaj uwagę na fiszbiny, w tych rozmiarach część staników ma dosyć wąskie - nie powinny się wbijać w pierś od strony pachy.

--
  • 100krotna 25.05.13, 15:28
    Zwykle odpowiadam tylko w wątku rozmiarowym na małym lobby.
    Odpowiedziałam w kilku przypadkach w wątku, tam gdzie potrafię pomóc.
    Kilka osób pominęłam, ale nie złośliwie, ani też nie niechcący - ale jako małobiuściasta (<90cm "w") i nigdy nie karmiąca nie mam doświadczenia, żeby dobrze doradzić w waszych przypadkach. Myślę, że w ciągu kilku dni powinnyście otrzymać odpowiedź na wasze pytania, jak bardziej kompetentne dziewczyny z doświadczeniem znajdą chwilę czasu. Dziękujemy za waszą cierpliwość.
    Wszystkim, bez wyjątku życzę wszystkiego biuściastego :)

--
  • kasica_k 26.05.13, 00:39
    Zapraszamy do aktualnego wątku rozmiarowego:

forum.gazeta.pl/forum/w,32203,144718209,144718209,JAKI_POWINNAM_NOSIC_ROZMIAR_STANIKA_52.html
    --
    Stanikomania!
  • joasia3201 02.01.14, 15:39
    pod biustem ciasno - 75-76 cm
    pod biustem luźno - 78-79 cm
    w biuście normalnie - w zależnci od momentu w cyklu waha się między 95cm (jak dziś na początku cyklu) a 98 cm (jak miałam po owulacji)
    w biuście w zwisie - 102cm (mierzone dziś, przy 95 cm w biuście normalnie)

Mój problem polega na tym, że mój rozmiar biustu jeszcze się zwiększa. Obecnie nie mam żadnego odpowiedniego biustonosza wszystkie są za małe (70C, 70D, 75C) Jedyny, który być może byłby dobry obciera mnie na skórze poniżej pachy i jest to koronkowy usztywniany jedynie drutem stanik, w ktorym biust się dobrze układa - zero gąbek i zbędnych wypełnień. Ale nie pomaga mi on w decyzji jaki stanik powinnam nosić, ponieważ jego rozmiar jest dziwny. Jest ciaśniejszy niż wszystkie inne 75 jakie widziałam a na metce widnieje 80B a miska z kolei jest znacznie pojemniejsza niż zwykłe 75B czy nawet 80 B.

Wg tabel i kalkulatorów moje wymiary chyba nie dają jednoznacznej odpowiedzi, bo wychodzą one różnie. Wg tabel jest to 75F, wg kalktulatorów różnie: 75DD, 75E lub 75F...

Pomocy!
    Nie wiem co robić, bo sklepy, w których tegotypu rozmiary są w ogóle dostępne chcą bardzo wygórowanych cen,a nie chcę płać np 100zł skoro mój rozmiar moż eulec jeszcze zmianie. Nie chcę też kupić online w ciemno...
  • azymut17 02.01.14, 22:29
    Prosimy o wpisywanie się w wątku aktualnym, link w mojej sygnaturce:
    --
    Jaki powinnaś nosić rozmiar stanika?
  • hannasmektala 31.05.15, 19:56
    Jaki powinnam nosić rozmiar stanika, moje wymiary to: obw. biustu bez stanika= 114cm., w staniku = 112cm., obw. pod biustem = 93cm..
  • beata1993m 16.06.15, 14:01
    Pod biustem ciasno: 73 cm
    Pod biustem luźno: 78 cm
    W biuscie normalnie: 86 cm
    W biuscie w zwisie: 89 cm

Pomiary robione w staniku który jest obecnie najlepszy z pozostałych. Rozmiar nosze obecnie 75B ale prawdopodobnie jest to zły romiar. Gdy jestem wyprostowana niby biust wypełnia miseczki ale gdy się schyle lub wykonam jakiś inny ruch rękami to wszystko mi widać. Dodam że prawa pierś jest troszkę większą od lewej. Bardzo proszę o pomoc, szukam dobrego stanika od kilku lat.
  • kasica_k 19.06.15, 18:53
    Hej, ten wątek jest już zamknięty. Wpisz się proszę do nr. 53:

forum.gazeta.pl/forum/w,32203,157974159,157974159,JAKI_POWINNAM_NOSIC_ROZMIAR_STANIKA_53.html
    a chętnie doradzę :)

--
    Stanikomania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka