Biustonosz na kopie 75E Kraków Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Po ciąży i karmieniu mój biust stracił formę, zwiotczał. Jestem osobą dość szeroką w ramionach więc chcąc zachować proporcje najlepiej się czuję i proporcjonalnie wyglądam w biustonoszu na tzw, KOPIE czyli z wypełnieniem w postaci pianki wypełniającej biustonosz. Nie żadne wkładane poduszeczki, musi być właśnie KOPA. Noszę rozmiar 75E. W niektórych sklepach z bielizną kiedy pytam o taki biustonosz to albo nie ma rozmiaru albo ekspedientka w ogóle nie wie o czym ja mówię. Polećcie mi proszę sklep z dobrą bielizną i fachową pomocą w Krakowie. Byłam w Bonarce, w Triumpie, miła i fachowa obsługa ale w Triumpie rozmiar E to rzadkość. Na Długiej podobnie. Proszę o podpowiedź.
    • W niektórych sklepach z bielizną kiedy pytam o taki biust
      > onosz to albo nie ma rozmiaru albo ekspedientka w ogóle nie wie o czym ja mówię.

Wcale się nie dziwię. Ja nadal robię wielkie oczy i nie wiem co to ta kopa - stanik usztywniany, półusztywniany, termicznie formowany, jeszcze coś innego?
      Najlepiej chyba pójść do fachowego sklepu i ustalić na konkretnych przykładach o co cho :) Adresy sklepów masz pod tymi linkami:

Gdzie kupić porządny stanik
      tinyurl.com/findgoodbrashop
      • No właśnie, kopa to mi się kojarzy z sześćdziesiątką, ale ze stanikami- pierwsze słyszę...
        --
        pstrykam
        Polka w UK
        80/103
        • Kopa to fachowe określenie "technologii" stosowanej w staniku.
          diores.pl/lucy-bialy-biustonosz-kopie-p-5977.html
          Sama to określnie usłyszałam właśnie w sklepie z bielizną. Zwykły człowiek czyt. kobieta może nie wiedzieć o co chodzi jeśli nie dotyczy jej ten problem ale od obsługi w sklepie z biustonoszami raczej tej wiedzy wypadałoby wymagać. A tu brak.....
          • szuper0 napisał(a):
            > Zwykły człowiek czyt
            > . kobieta może nie wiedzieć o co chodzi jeśli nie dotyczy jej ten problem ale o
            > d obsługi w sklepie z biustonoszami raczej tej wiedzy wypadałoby wymagać. A tu
            > brak....

Nie zgodzę się. Jest to określenie obecnie rzadko używane, nie wymaga się przecież od ekspedientek znania całej historii powstania stanika, więc i przestarzałych nazw.
            --
            Lobby broni, Lobby radzi...
            • kopa - to formowana termicznie pianka z której wycina sie dowolne kształty misek - dokonuje tego producent staników
              Moje straplessy są na kopach
              wyglada toto dokładnie jak kopiec kreta i stąd nazwa - kopa
              Deco jest produkowany na zupełnie innych miskach - formowanych termicznie i wycinanych przez producentów misek - producent staników juz ma gotowce

Dobry sklep w Krakowie - Brafitteria , ul.Krakowska 5
              --
              Lingerie is my life...
              "Mówiąc o mnie hejter daje mi fejm.."
              So, talk about Me...
              • Effuniak - dla mnie nazwa, która przestaje być w powszechnym użyciu, jest przestarzała, dlatego tak napisałam. Pytanie, czy "kopa" była w powszechnym użyciu? Czy też zawsze był to socjolekt zawodowy producentów staników?
                --
                • Ja się z tym określeniem spotkałam w sklepach internetowych z polskimi markami. Wydawało mi się, że to synonim misek sztywnych, termicznie formowanych, a w niuanse, kto je przycina i gdzie, nie wnikałam :) I pewnie większość klientek też nie wnika. Myślę, że naszej wątkotwórczyni chodzi o termicznie formowaną piankę, czyli bezszwowca, usztywnianego.

--
                  Stanikomania!
                  Stanikomaniaczki na Facebooku
                  • > Ja się z tym określeniem spotkałam w sklepach internetowych z polskimi markami.
                    > Wydawało mi się, że to synonim misek sztywnych, termicznie formowanych, a w ni
                    > uanse, kto je przycina i gdzie, nie wnikałam :) I pewnie większość klientek też
                    > nie wnika. Myślę, że naszej wątkotwórczyni chodzi o termicznie formowaną piank
                    > ę, czyli bezszwowca, usztywnianego.

Ja też spotkałam się wiele razy z tym określeniem, moim zdaniem oznacza ono właśnie stanik formowany termicznie, bezszwowy.

--
                    Fizia Pończoszanka
          • Z tą kopą to chyba trochę jak z bardotką, wiele osób mniej więcej wie o co chodzi, ale w praktyce każdy myśli o trochę czymś innym. Dla mnie biustonosz na kopie oznacza usztywniany-termicznie formowany. Ale z drugiej strony staników tego typu nie produkuje się w Polsce zbyt wiele, więc intuicyjnie wolałabym używać określenia moulded, bo to i tak są w praktyce w większości brytyjskie staniki.

Ty z kolei zdajesz się mieć na myśli po prostu biustonosz usztywniany (ew. możesz dodawać, że bez push-upowych poduszek), co jest określeniem powszechnie używanym i zrozumiałym.

[OT] Z tymi bardotkami też jest zabawnie, koleżanka mówiła bardotka na miękkie half cupy, ja myślałam o usztywnianym z odpinanymi ramiączkami, zupełnie nie szło się dogadać ;)
            --
            68/86 -> 65D i okolice :)
            • 24.01.13, 00:20
              moniach_1 napisała:
              > OT Z tymi bardotkami też jest zabawnie, koleżanka mówiła bardotka na miękkie
              > half cupy, ja myślałam o usztywnianym z odpinanymi ramiączkami, zupełnie nie sz
              > ło się dogadać ;)

Rozmawiałam kiedyś w sklepie z klientką, dla której bardotką była Arabella, czyli przezroczysty plunge :-) Dlatego nie używam tego określenia w ogóle, wprowadza zamęt.
              --
              • Ja tak samo. Dla jednych bardotka to strapless, dla innych coś na kształt half-cupa albo nawet balkonetki, o nazywaniu tak plandży jednakowoż jeszcze nie słyszałam :)

--
                Stanikomania!
                • U mnie spora część klientek, którym pokazuję np. PL Effuniaka reaguje: a taki to nie, to bardotka! Nie wiem skąd to się bierze. Może chodzi o to, że tak określają każdy sztywny stanik odsłaniający trochę dekoltu?

--
                  www.facebook.com/biustyl
                  • Może chodzi o to, że tak okreś
                    > lają każdy sztywny stanik odsłaniający trochę dekoltu?

Mysle, ze to calkiem niezla definicja, zamienilabym tylko "odslaniajacy troche dekoltu" na "pozwalajacy na mocna ekspozycje biustu w glebokim dekolcie".
                    Mniej wiecej cos takiego jak tu: www.doctormacro.com/Images/Bardot,%20Brigitte/Annex/Annex%20-%20Bardot,%20Brigitte_05.jpg lub tu: www.doctormacro.com/Images/Bardot,%20Brigitte/Annex/Annex%20-%20Bardot,%20Brigitte%20(Light%20Across%20the%20Street,%20The)_01.jpg
                    Bardotka moze miec odpinane ramiaczka, ale nie musi.
                    --
                    Pani Grzyb tlumaczy
      • roza_am napisała:

> W niektórych sklepach z bielizną kiedy pytam o taki biust
        > > onosz to albo nie ma rozmiaru albo ekspedientka w ogóle nie wie o czym ja
        > mówię.
        >
        > Wcale się nie dziwię. Ja nadal robię wielkie oczy i nie wiem co to ta kopa - st
        > anik usztywniany, półusztywniany, termicznie formowany, jeszcze coś innego?

Po naszemu to będzie chyba usztywniany formowany termicznie, jak Deco. Tak by wynikało z tego, co mówi gugiel, np tu:
        www.milena-bielizna.pl/advices
        --
        • To inaczej właśnie ten termicznie formowany albo" t-shirt bra".
          Kostar i Ewa Bien też używają pojęcia "kopa":
          sklepkostar.pl/index.php?p324,033-biustonosz-kopa-39-99
          sklep.ewabien.com/Biustonosze/Push%20Up/Mojra%20B310-359976.html

Szuper, czy o takie właśnie modele Ci chodzi jak te z poniższych linków z krakowskiego sklepu Marcille?
          bieliznakrakow.pl/sklep/biustonosz-panache-superbra-porcelain-moulded-purple-p-458.html
          bieliznakrakow.pl/sklep/biustonosz-panache-superbra-porcelain-plunge-nude-p-654.html
    • A sklepy ze Stanikowej Mapy sprawdzałaś?
      Nie znam się na tamtych okolicach, więc nie mogę polecić nic osobiście. A może spróbowałabyś zamówić przez internet? Zawsze masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny, mogłabyś pomierzyć na spokojnie w domu.
      --
      • Łatwiej chyba skorzystać z listy. Popatrz pod małopolskie:

stanikowamapa.blox.pl/strony/listasklepow.html
        Dla żadnego z tych sklepów 75E nie powinno być problemem.

--
        Stanikomania!
    • byłam przekonana, że ktoś potrzebuje stanik do skopiowania ;-) i tak się zastanawiałam po co ;-)
      --
      .............. fusy precz!
      http://www.suwaczek.pl/cache/7f30b97f4b.png
    • A byłaś na Długiej w małym sklepiku po schodkach, idąc od Rynku po prawej stronie za skrzyżowaniem ze Słowiańską? Jest sklep chyba z ciuchami dla dzieci, potem taki z bielizną, butami i biżuterią chyba, 'dwupokojowy', a potem takie maleństwo tylko z bielizną. Ostatnio dostałam chyba z siedem staników konkretnej firmy, kroju i rozmiaru (był to rozmiar 65H, więc nie sądzę żeby 75E było problemem).
      • Dziękuję za podpowiedzi. Poszukam w sklepach internetowych i wybiorę się też na zakupy po Krakowie. Z tymi stanikami to jest tak, że jeśli nie ma opisu, że to kopa (internet) to dopiero kiedy stanik weźmie się w ręce to czujesz że to termicznie profilowana pianka, gąbka, nie jest to zwykły biustonosz usztywniany.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.