Dodaj do ulubionych

Tanie biustonosze- Kraków

24.05.13, 20:36
Dziewczyny, gdzie w Krakowie mogę znaleźć sklepy z w miarę tanimi biustonoszami (poniżej 100 zł), a ciekawym asortymentem i szeroką rozmiarówką??? Istnieją w ogóle takie przybytki? Jeśli znacie, podajcie adresy, bo pasuje mi odświeżyć stanikową szafę na lato, nie odchudzając zbytnio portfela...
Edytor zaawansowany
  • gazeta_mi_placi 24.05.13, 21:24
    Niestety nie znam, na Długiej ceny minimum 150 zł.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/c94e58de98.png
  • one-st 24.05.13, 23:38
    jesli znasz Nowa Hute - to polecam stoisko w sklepie Wanda na I pietrze - sklep mega komunistyczny - ale na stym stoisku naprawde dobry wybor polskich firm i spokojnie mozna kupic fajne staniki w podane przez Ciebie cenie

• margotavalois 24.05.13, 23:49
    Super, Nowe Huty co prawda nie znam, ale teraz będę miała okazję zwiedzić ;-) Na jakiej ulicy jest ten sklep?
  • one-st 25.05.13, 12:16
    Wanda jest na ul. Broniewskigo 1, tramwaj tam jedzie na pewno nr 14, inne tez, autobusy tez.
    Jakbys juz tam byla to o rzut beretem na ul. Xsaverego Dunikowskiego os. Kalinowe jest tez fajny sklepik, jak spojrzysz na mapke na zumi to jest naprawde blisko, przejedziesz od wandy do tego sklepu Plantami Bienczyckimi, na koncu plant w lewo i jest ten sklepik, obok jest duzy sklep - chyba tania odziez?
    ja z polskich marek kupuje glowie Ave, Kris line, gorsenia,
  • gazeta_mi_placi 25.05.13, 17:55
    Tylko uważaj tam i raczej nie po zmroku. To bardzo nieciekawa okolica.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/c94e58de98.png
  • one-st 26.05.13, 18:18
    gazeta_mi_placi napisała:

> Tylko uważaj tam i raczej nie po zmroku. To bardzo nieciekawa okolica.

wg mnie takie komentarze sa mocno nieciekawe, bo bazuja na stereotypach i zazwyczaj wyglaszaja je osoby, ktore kompletnie Huty nie znaja - ale oczywiscie masz prawo do wlasnego zdania
  • kk345 26.05.13, 18:30
    Daj spokoj, gazeta ma zdanie na KAŻDY temat:)
  • martvica 27.05.13, 22:14
    Kurczę, Nowa Huta jest mi straszliwie nie po drodze, ale czuję się skuszona.
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • latarnia_umarlych 30.05.13, 12:26
    Potwierdzam, DH Wanda ma fajne staniki do stówy/w okolicach stówy, chodzę tylko tam od jakiegoś czasu. Mają też wieszak z ostatnimi sztukami, gdzie ostatnio wygrzebałam mój rozmiar miękkiej Gai za 37 zł ;) co prawda przyszłam po coś zupełnie innego, czego nie mieli, ale wyszłam z poczuciem zrobienia interesu życia :D
  • martvica 06.06.13, 17:10
    latarnia_umarlych napisał(a):

> Potwierdzam, DH Wanda ma fajne staniki do stówy/w okolicach stówy, chodzę tylko
    > tam od jakiegoś czasu. Mają też wieszak z ostatnimi sztukami, gdzie ostatnio w
    > ygrzebałam mój rozmiar miękkiej Gai za 37 zł ;)

'Wieszak z ostatnimi sztukami' sugeruje pewną samoobsługowość, czy to stoisko jest samoobsługowe? Tak chociaż trochę? :)
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • fth.iwonex1 15.06.14, 19:31
    bardzo dobere i nie drogie biustonosze sa w domu handlowym Wanda na 1 pierwszym pietrze w Nowej Hucie mega wybór super obsluga panie brafiterki.Można tam znależc biustonosz w super cenie i bardzo dobrej Polskiej firmy.Jest tam bardzo duży wybór wszelakiej bielizny damskiej i męskiej .Biustonosze od 60do100 pod bistem, miseczki od AAdo rozmiaru K.Panie nie nachalne ale bardzo pomocne poświecą Ci swój czas bez problemu.Acha maja tam też biustonosze z firmy LUpo .Ekstra frywolną bieliznę na różne okazje i mnustwo rajstop i pończoch. Pawilon Handlowy WANDA ul. Broniewskiego 1 Piętro 1 stoisko z bielizna ,a i mają tam w MEGA niskiej cenie Tiszerty męskie i spodnie dresowe.Niebój sie Nowej Huty.
  • martvica 04.11.14, 17:22
    fth.iwonex1 napisał(a):

> bardzo dobere i nie drogie biustonosze sa w domu handlowym Wanda na 1 pierwszym
    > pietrze w Nowej Hucie mega wybór super obsluga panie brafiterki.Można tam zn
    > ależc biustonosz w super cenie i bardzo dobrej Polskiej firmy.Jest tam bardzo d
    > uży wybór wszelakiej bielizny damskiej i męskiej .Biustonosze od 60do100 pod bi
    > stem, miseczki od AAdo rozmiaru K.Panie nie nachalne ale bardzo pomocne poświec
    > ą Ci swój czas bez problemu.Acha maja tam też biustonosze z firmy LUpo

Ooooo, zupełnie przegapiłam powyższy post. Muszę się przejechać do Wandy, wprawdzie mam kawał drogi, ale jeśli mają Lupoline to warto :)
    --
    Siedzi się, dłubie się :)
    73/93
  • martvica 06.11.14, 16:18
    Byłam dziś zobaczyć co mają, zmierzyłam dwie Avy i Gorsenię (niestety miękką, liczyłam na te nowsze kroje). Lupoline kiedyś było, ale pani powiedziała że poszło na przecenę szybko, bo było takie sobie (podejrzewam że mogło chodzić o starsze modele, bo wspomniała o płaskich miskach - a Lupo chyba jednak nie ma płaskich misek). Ogólnie wybór całkiem spory, z firm widziałam Avę, Gorsenię, Kostar, Kingę i Venę Nipplex, pewnie również jakieś inne o których zapomniałam. Dla mnie to jest straaaszny kawał drogi, ale jak ktoś ma bliżej, to warto zajrzeć.
    --
    Siedzi się, dłubie się :)
    73/93
  • margotavalois 24.05.13, 23:47
    No właśnie, w większości sklepów ceny przekraczają grubo ponad 100 zł. Rozumiem, renomowane firmy, obsługa... Niemniej jednak, jest to spory wydatek. Zdaje mi się, że biustonosze polskich marek są nieco tańsze. Problem w tym, że nie wiem, gdzie je dostać stacjonarnie. Internetowe zakupy u mnie odpadają- zanim kupię, muszę zmierzyć.
  • madzioreck 25.05.13, 00:33
    Internetowe zakupy u mnie odpadają- zanim kupię
    > , muszę zmierzyć.

W necie kupujesz, mierzysz w domu - pasuje, masz stanik, nie pasuje - odsyłasz :)
  • 100krotna 25.05.13, 11:50
    I czy stanik ma być koniecznie poniżej 100zł czy może mógłby kosztować np 110-120zł?
    Czy masz ustalony rozmiar czy będziesz potrzebować porady brafitterki?
    Firma ma znaczenie? Jakiego kroju potrzebujesz?
    Ale w tym wszystkim najważniejsze jest pytanie o rozmiar (albo ewentualnie twoje wymiary, jeśli jeszcze nie ustaliłaś swojego prawidłowego rozmiaru stanika)

--
    Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa Kis-moho ;)
  • margotavalois 26.05.13, 20:57
    Z usług brafitterki już kiedyś korzystałam (w krakowskiej Brafitterii, nota bene świetna obsługa ;-). Problem teraz mam taki, że ostatnio trochę schudłam, biust niestety też spadł. Obecnie mój rozmiar oscyluje w okolicach 70E- 70DD. W każdym razie mam jakąś wiedzę, jaki biustonosz wybrać, zatem bez brafitterki sobie poradzę. Interesują mnie balkonetki i halfcupy. A cenę wolałabym jednak mniejszą niż 100 zł bo: primo mój biust w ciągu ostatnich miesięcy zmienił się, niewykluczone że nie będzie tak w niedalekiej przyszłości, więc nie chcę wyrzucać kasy w błoto; secundo ostatnio zaszalałam z biustonoszami typu plunge, krój okazał się niewygodny i niepraktyczny, zatem jeśli znowu mam nie trafić, niech to chociaż nie rujnuje mnie finansowo...
    W każdym razie dziękuje za namiary, jeśli ktoś może jeszcze coś polecić, niech to zrobi :-D
    Miałam staniki 2 polskich firm,nazw już nie pomnę. Złe nie były.
  • 100krotna 26.05.13, 23:43
    Podam kilka propozycji, trudno mi powiedzieć, czy uda Ci się tam znaleźć coś satysfakcjonującego, ale myślę, że warto spróbować.
    Możesz zacząć od sklepu (mam nadzieję, że nie mylę nazwy) La Chanson, na najniższym piętrze Galerii Krakowskiej. Mają Ewę Bień, Dalię i Avę, częste promocje, miseczki widziałam dostępne do G.
    Warto też pojechać do Futura Parku w Modlniczce, jest tam outlet Dalii. Uwaga na bra-fitterki, zdarza się im tam być nieco zbyt gorliwymi i dobierać obwody bardzo ciasno.

Możesz, jeśli chcesz spróbować sieciówek, przejść się do KappAhl-a, kilka modeli z bazówki powinnaś znaleźć w swoim rozmiarze. Część staników u nich jest naprawdę ścisła. Okolice 60-70ciu zł.
    Mam wrażenie, że jeszcze Esotiq może mieć coś w twoim rozmiarze, z tym, że słyszałam opinię, że ich staniki dosyć szybko się rozciągają. Własnych doświadczeń jednak nie mam, mierzyłam kilka modeli, ale żadnego nie kupiłam.

No i co jakiś czas warto zaglądać do TKMaxxa - tutaj jest już loteria, ale czasami pojawiają się staniki w różnych rozmiarach w bardzo przyjaznych, dwucyfrowych cenach zaczynających się nawet od "2..." ;) Trochę jednak przypomina to polowanie w ciucholandzie. No, staniki są przynajmniej nowe :D

Możesz tez zerknąć na Stanikową Mapę i przeglądnąć aktualną ofertę sklepów w Krakowie - być może mają jakieś miłe przeceny. Tyle tak na szybko, jak mnie oświeci albo jak sobie jeszcze coś przypomnę - napiszę jutro. Polecam też zerkanie do co lepiej zaopatrzonych "bieliźniaków" - być może trafisz na coś fajnego - w tym rozmiarze powinnaś mieć jeszcze jakieś możliwości.

--
    Zapięta na ostatnią haftkę
  • madzioreck 26.05.13, 23:58
    To ja dodam parę informacji - faktycznie do Kappahl warto zajrzeć. Ja mam swojego upolowanego prawie rok, noszę go sporo i nie rozciągnął się ani o centymetr (kupiłam obwód 75 na 70 pod biustem, więc już na wejściu był bardzo ścisły) i w ogóle nic się z nim nie dzieje.
    Z sieciówek warto też zajrzeć do Reserved, widywałam tam rozmiary typu 65C czy 65G, więc myślę, że i na 70DD-E jest szansa. Nie wiem, jak z jakością.
    Zajrzyj też do sklepów Veneziana (tak tak, tych z rajtkami ;)), mają m.in. Samantę, Konrada - kupiłam w Venezianie 4 staniki, z czego 3 na wyprzedażach, a dwa ostatnie tydzień temu (2 miękkie halfy Samanty po 79zł sztuka) i przynajmniej w Łodzi był całkiem niezły wybór rozmiarów (noszę 65F/70E i miałam też wszystkie rozmiary obok do zmierzenia z modeli wyprzedażowych, tylko trzeba pytać, bo nie wszystko wisi na wieszakach). Weszłam tam kiedyś całkiem przypadkiem, po rajtki, patrzę, a tam sobie wisi jakieś 70H :)
  • martvica 01.11.13, 14:16
    > No i co jakiś czas warto zaglądać do TKMaxxa - tutaj jest już loteria, ale czas
    > ami pojawiają się staniki w różnych rozmiarach w bardzo przyjaznych, dwucyfrowy
    > ch cenach zaczynających się nawet od "2..." ;) Trochę jednak przypomina to polo
    > wanie w ciucholandzie. No, staniki są przynajmniej nowe :D

Kilka tygodni temu zajrzałam i... wymiękłam. Gdzie szukać tych rozmiarów D+? Na tej takiej głównej ścianie czy w burdelu w alejkach, które są niby podpisane rozmiarami?

> Warto też pojechać do Futura Parku w Modlniczce, jest tam outlet Dalii. Uwaga n
    > a bra-fitterki, zdarza się im tam być nieco zbyt gorliwymi i dobierać obwody ba
    > rdzo ciasno.

Ktoś się orientuje jak z cenami?
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • lavaenn 01.11.13, 14:57
    W Modlniczce jest chyba dość sensowny wybór rozmiarowy - byłam przelotem, widziałam m.in. 65D i 70H, ale jak z cenami to nie wiem. Sportowiec był na pewno w regularnej (z przekreślonym bodajże 279, żeby było "outletowo"), podejrzewam, że najnowsze modele też.
  • martvica 27.05.13, 22:11
    >Interesują mnie balkonetki i halfcupy

Jeśli w sklepie nieprowadzącym brytyjskich marek zapytasz o balkonetkę, to prawdopodobnie zrozumieją to jako bardotkę (usztywniany stanik z poziomą linią misek). Ale myślę że semi-softy z Avy łapią się pod balkonetki w brytyjskim rozumieniu, jeśli chodzi o stopień zabudowania i krój (jeśli nie boisz się cieniutkiej gąbki w dolnej części miseczek). Wygodne, pięknie zbierają, świetnie kształtują (a miałam pewne obawy, półusztywniany stanik z innej firmy sprawia że mój biust wygląda na 10 lat więcej niż ma).
    O takie pionowo cięte halfy wcale nie jest łatwo, w każdym razie miseczkę wyżej niż Ty szukasz (szukam w 70F) - zupełnie nie wiem dlaczego tak jest, ale większość średniopółkowych polskich producentów jakoś unika tego kroju. W Dalii są i w Ewie Bień całkiem sporo, ale już za 100+.
    --
    Błyskotki Martvej :)
    73/93
  • margotavalois 28.05.13, 21:18
    To mnie nie pocieszyłaś z tym halfcupem... Kiedyś w Brafitterii mierzyłam 2 biustonosze: halfcup i plunge, oba po dość sporej przecenie. W końcu wybrałam plunge, model jednak nie podpasował mojemu biustowi. Do dziś wyrzucam sobie, że trzeba było kupić tego halfa...
  • martvica 28.05.13, 21:44
    W sumie zastanowiłam się, wystawiłam nos poza Podlaski Klaster Bielizny i wymyśliłam jeszcze dwie polskie halfowe firmy: Caprice (nie wiem co to za jedni, ale są tani) i Wiesmanna (ceny w okolicach stówy). Nie jestem pewna czy któraś z nich jest dostępna stacjonarnie w Krk, ale może. I tak poza wszystkim podejrzewam że nazwa 'halfcup' tez może być czarną magią. Więc w tych nie-samoobsługowych sklepach najlepiej poproś żeby Ci pokazali wszystko w Twoim rozmiarze, chyba że masz pomysł jak to obrazowo opisać ;)
    W sumie rodzimi producenci czasem wiedzą że coś dzwoni i piszą 'halfcup', ale czasem nazywają takie staniki bardotkami, balkonetkami albo po prostu dają po nazwie 'pionowy'.
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • kar-ina25 22.01.14, 08:58
    Witam.Ja zawsze przymierzam stanik w sklepie.A poza tym mam stala brafitierke z ktora zawsze ide do sklepu kupowac stanik wiec mam zawsze pod reka profesjonalistke.Zawsze mam super dobrany stanik.Pozdrawiam KARINA
  • martvica 13.08.13, 11:46
    Co do halfów jeszcze:
    vena-bielizna.pl/pl/nowosci-2013/34-vb-10124.html
    Rozmiarówka taka se, znaczy miski wychodzą rozmiar mniejsze niż standard (ale mają to uwzględnione w tabelce). Ten model mają w Veronie w CH Czyżyny, jak masz czas to zmierz - widywałam lepsze konstrukcje, ale a nuż Ci podpasuje.
    --
    Martva Natura
    73/93
  • martvica 27.05.13, 22:02
    O, mam nadzieję że ten wątek się rozwinie, bo mam wielką ochotę przetestować polskie średniopółkowce a nie zawsze chce mi się od początku bawić w zakupy internetowe.
    Z polskiej tabelki wychodzi mi 70F/65H. I polecam maciupki sklepik na Długiej, znajdujący się tuż za przystankiem Pędzichów (w stronę Nowego Kleparza). Jest jeden dwupomieszczeniowy, z napisem 'bielizna, obuwie, biżuteria' (bodajże), na wystawie mieli ostatnio Avę, ale jak dwa lata temu zapytałam o 70F w kolorach innych niż czerń, biel i beż to pani za ladą nerwowo wciągnęła powietrze i się okropnie zestresowała, więc już tam nie bywałam. Obok jest natomiast sklepik tylko z bielizną, ma przeszkloną gablotkę i schodki, oraz bardzo małą powierzchnię. Za ladą siedzi pani blondynka o dość surowym wyrazie twarzy, należy jej podac dane poszukiwanego stanika (np rozmiar, firma, typ usztywnienia, ewentualnie kolor), ona przynosi z zaplecza co ma, zamykasz się z tym w przymierzalni i potem Ci przynosi jeszcze coś co znajdzie i ewentualnie może pasować. Prosiłam o push-upy z Avy i dostałam z 10 modeli do przymierzenia, jak nie lepiej, 65G i H, 70F (ten tylko pierwszy, bo wylałam się górą) i G. Ewentualnie można poprosić żeby pamiętała przy najblizszej dostawie, to jak będzie w hurtowni to przywiezie. Na pewno ma Avę i Gorteks (którego muszę pójść poprzymierzać), i Gaię (której nie lubię), i jeszcze inne firmy, naprawdę spory wybór, no i jest zorientowana w asortymencie.

W La Chanson w Galerii Krakowskiej nigdy nie byłam, krępuję się jakoś, nigdy nie wiem czy tam jest samoobsługa i można sobie grzebać po wieszaczkach czy nie do końca ;) Jeśli są jakieś takie 'średnie stanikowe sklepy' to fajnie by było wiedzieć, żeby móc przymierzyć (i kupić) Gorsenię czy Nessę :)
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • 100krotna 27.05.13, 23:04
    W La Chanson w Galerii Krakowskiej nigdy nie byłam, krępuję się jakoś, nigdy nie wiem czy tam jest samoobsługa i można sobie grzebać po wieszaczkach czy nie do końca ;) Jeśli są jakieś takie 'średnie stanikowe sklepy' to fajnie by było wiedzieć, żeby móc przymierzyć (i kupić) Gorsenię czy Nessę :)

Nie wiem, jak teraz, ale jakiś czas temu w La Chanson panowała totalna samoobsługa, do tego stopnia, że gdybym sama natrętnie nie informowała: "Biorę te trzy staniki do przymierzalni" to prawdopodobnie nikt by się nie kłopotał. Nie wiem, jak jest teraz, bo ostatnio zerkam tam tylko przelotem, przez witrynę, zachwycając się koronkami i kolorami, czasami tylko kukam, żeby coś pomacać.
    Chociaż dawniej byłam też świadkiem, jak sprzedawczyni pomagała wybrać staniki dziewczynie proszącej o pomoc - więc być może potrafią ocenić, kto chce pomocy a kto za nią nie przepada i woli najpierw pomedytować przed wieszakiem bez natrętnych pytań (ja).
    Aha, opisuję stan sprzed co najmniej roku, być może dłużej, trudno mi było tam znaleźć coś dla siebie, więc przestałam tam mierzyć staniki, oglądam jedynie naocznie.
    Przepraszam najmocniej za nieskładność postu, trochę już śpię.

--
    Zapięta na ostatnią haftkę
  • martvica 28.05.13, 09:57
    No ja w GK byłam raz, i trafiłam na przemiłą sprzedawczynię która chciała mi pomagać, więc się spłoszyłam i uciekłam, bo akurat byłam w mocno fobiowospołecznym nastroju ;)
    --
    Martva Natura
    73/93
  • margotavalois 28.05.13, 21:24
    Zatem kolejny cel mych poszukiwań- Długa ;-) Jutro, jako że będę w GK sprawdzę La Chanson. W sumie nieraz mijałam ich witrynę, ale obawiałam się natrętnej obsługi i nazbyt "ekskluzywnego" klimatu, jaki zazwyczaj panuje w galerianych sklepach.
    Dziękuję za kolejne adresy. Również mam nadzieję, że wątek się rozwinie.
  • martvica 01.11.13, 14:18
    I polecam maciupki sklepik na Długiej,
    > znajdujący się tuż za przystankiem Pędzichów (w stronę Nowego Kleparza).

I doprecyzuję: Długa 33.
    --
    73/93
  • one-st 27.05.13, 22:54
    jeszcze mi sie przypomnial maly sklepik na ul. Rusznikarskiej 14a - niedaleko takiej duzej przychodni, w nowych blokach na parterze
    wprawdzie nie bylam tam kilka lat, ale wiem od znajomej, ze sklep nadal jest, dosc dobrze zaopatrzony -z tego co pamietam głownie Samanta
  • martvica 28.05.13, 19:07
    Samanta zawsze mi się kojarzyła z cenami 100+, czy bywa tańsza?
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • madzioreck 28.05.13, 22:01
    Na wyprzedażach bywa, właśnie kupiłam dwa miękkie halfy po 79,00 za sztukę.
  • one-st 01.06.13, 21:45
    Dawno Samanty nie kupowalam, ale faktycznie kojarzy mi sie z cenami plus 100:(
  • kamka_g 29.05.13, 14:24
    Z tego co wiem przy Starowiślnej 28 jest sklep z bielizną, w którym można dostać np. biustonosze Alles, z tego co wiem przynajmniej część z nich mieści się w Twoim budżecie :) Niestety nie wiem jak z rozmiarówką, jeszcze tam nie byłam, dopiero się wybieram :)
  • one-st 11.07.13, 21:02
    w ktoryms z postow przewinal sie ten sklep internetowy a ja wczoraj z ciekawosci wpadłam do ich sklepu stacjonarnego. W sklepie całkowita samoobsługa -w moim 70g byly wszystkie fasony.
    Asortyment to polskie firmy typu Ava, Vena, Gorsenia
    Ja nabyłam fajna klasyczna Vena w kolorze ecru - komplet z figami za 100zł:)
  • martvica 13.08.13, 11:43
    Zwiedziłam wczoraj - idąc z przystanku długo się zastanawiałam czy CH Czyżyny to ten wielki Carrefour, ale okazało się że owszem :) Przyszłam zmierzyć konkretny stanik, pogrzebałam sobie też w innych ale nie znalazłam nic ciekawego w tym momencie. Pani pytała czy w czymś pomóc, ale nie chciałam, potem pozwoliłam jej znaleźć rozmiar większy stanik niż mierzyłam, miła, pogadałyśmy na koniec że mikrodostawy są co tydzień, a teraz będą większe, bo zmiana kolekcji. Pewnie będę zaglądać.
    Z firm przewinęły mi się przed oczami Ava, Gorsenia, Vena, jakiś Kostar, były też inne, ale w stresie zapomniałam :)

Chciałam w tym samym rzucie pojechać do Wandy, zobaczyć co mają, ale tak się poskładało że nie zdążyłam.
    --
    Moja dłubanina
    73/93
  • martvica 04.11.14, 17:30
    Znów postanowiłam zrobić rozeznanie w sklepach stacjonarnych - w Veronie jakby mniejszy wybór firm niż ostatnio, Vena przede wszystkim, wiadomo, kilka modeli z Avy, trochę Róży w małych miskach, jakieś puszapy z nieznanej mi fimy, jeden model Mat, nawet Gai nie było. Szukałam czegoś z Gorsenii, nie znalazłam ani jednego modelu. Z Veny różne kroje, miękkie, sztywne, półusztywniane. Cała ścianka usztywnianych halfów z podwójnym pionowym cięciem, chyba sześć modeli.
    Dziś samoobsługa pełna (dla mnie to plus, jestem bardzo samoobsługowym typem), znalazłam sobie cztery staniki w 70G (byłoby więcej, jakbym się uparła, ale wzięłam tylko te które byłabym skłonna kupić, a jestem karpyśna i mam pełną szufladę) i tylko zapytałam pani, czy mogę zmierzyć. No i kajam się - narzekałam że semisofty Avy są wielkie i pancerne. W porównaniu z semisoftami z Veny - nie są :P Ale te pionowe, miękki i usztywniane, całkiem całkiem. Jak macie po drodze, to zajrzyjcie :)
    --
    Straszne robaki
    73/93
  • scarlet_agta 13.11.13, 22:48
    Jeśli chodzi o firmy typu Ava, Gaia, Vena to można zajrzeć na stoisko bieliźniane sklepu Eleganza na 2 piętrze Jubilatu. Dobre zwłaszcza dla osób ceniących samoobsługę, można spokojnie wszystko samemu pooglądać, panie raczej nie podchodzą i same z siebie nie dopytują. W moich okolicach rozmiarowych (65D-E) do wyboru miałam chyba około 10 modeli, najtańszy chyba za 55zł, ale z innych rozmiarów były nawet tańsze biustonosze. Nie patrzyłam dokładnie jaki był wybór z innych rozmiarów, ale większych misek było sporo i rozmiary typu 75H widziałam na co najmniej kilku pudełkach.
    --
    Kliknij "Lubię to!" na stronie Lobby Małobiuściastych!
    Walczymy o fajne ciuchy!
  • martvica 14.11.13, 15:09
    O, a to jest bardzo ciekawa informacja, po Jubilacie bym się nie spodziewała takich szaleństw :D Na pewno zajrzę, bo mam blisko. Przetestowałabym Gaię, bo chciałam sprawdzić czy nadal leży aż tak źle jak kiedyś :P
    --
    73/93
  • scarlet_agta 15.11.13, 21:17
    Też się pozytywnie zaskoczyłam. Mam nadzieję, że w innych strefach rozmiarowych też jest z czego wybierać, bo na oko wyglądało, że tak, ale dokładnie nie liczyłam.

--
    Kliknij "Lubię to!" na stronie Lobby Małobiuściastych!
    Walczymy o fajne ciuchy!
  • martvica 20.11.13, 19:48
    No dobra, byłam. Wybór rozmiarów jest jakiś, znaczy da się coś znaleźć (widziałam 70 do H a w większych obwodach mignęło mi jakieś I i J), a jak się szuka również czerni i bieli to kilka modeli się uzbiera. Wzięłam pięć 70F, dwa czarne (oba z Avy), jeden różowo-liliowy (Gorteks) i dwa siakieś takie beżowo-niewiadomojakie (Gaia). Ale nie kupiłam żadnego, bo wszystkie były strasznie za małe (co mnie dziwi do teraz, bo przyszłam w odrobinę przydużym avowym 70F), a 70G to akurat była nisza (znaczy chyba były dwa, ale białe).
    Za to utwierdziłam się w przekonaniu, że Gaia ssie - usztywniany zrobił mi 'd*** na klacie', a semi-soft znajomy kanciasty kształt (może odrobinę mniej rozstawia na boki niż mój poprzedni półusztywnianiec z tej serii).

Niemniej rzeczywiście jest samoobsługowo, można grzebać po półkach do woli i pierwszy kontakt ze sprzedawczynią ma się dopiero przed przymierzalnią, co dla mnie na przykład jest sporym plusem. Zapomniałam zapytać jak często mają dostawy - jeśli któraś z Was pójdzie to niech zapyta, pliiz. Myślę że warto zajrzeć, jeśli to nie jest dla kogoś drugi koniec miasta, ja mam specyficzny biust skłonny do fochów, a ktoś inny może coś na siebie znajdzie. Widziałam Avę (o dziwo żadnego semi-softa), Gaię, Gorsenię, Gorteks, Kingę, Nipplex, Venę i Triumph na górnej półce.
    --
    73/93
  • martvica 06.02.14, 21:36
    Komuś się gdzieś rzuciły w oczy staniki Lupoline w Krakowie? :)
    --
    73/93
  • gruszkowa.mama 28.02.14, 20:58
    też szukałam dwa lata temu, ciężko było :)

Jedynie koszulki nocne Lupo znalazłam w Plazie, Body Shop czy cuś, w każdym razie nie Intimo4you tylko ten drugi, też na parterze. Może biustonosze też mają
  • martvica 29.10.14, 19:56
    Przebiegałam ostatnio przez Galerię Krakowską i mam niejasne wrażenie, że La Chanson już nie jest La Chanson, tylko Dalią. Źle spojrzałam, czy rzeczywiście tak?

I przy okazji - komuś się rzuciła w oczy jakaś Gorsenia w Krakowie? Najchętniej usztywniane plandże albo halfy?
    --
    Straszne robaki
    73/93
  • martvica 20.11.14, 17:06
    Polowałam na usztywniane Gorsenie, ale w żadnym znanym mi sklepie nie mieli (w jednym w ogóle była ta firma, ale jakiś średni miękus). Parę dni temu mnie olśniło, kiedy zasypiałam - następnego ranka napisałam maila do hurtowni, żeby zapytać czy ktokolwiek od nich bierze ten krój w szerszej rozmiarówce - i tak dostałam namiary na Krainę Bielizny.

Adres to Zakopiańska 117C. Wysiada się na pętli tramwajowej w Borku i idzie się prosto, tam jest kilka różnych małych sklepów, między innymi ten. W pierwszej chwili nie byłam pewna czy dobrze trafiłam, bo na wystawie owszem, stanik, ale nigdzie w zasięgu wzroku nie ma - okazało się że staniki są na pięterku. Miła dziewczyna poszła ze mną, porozmawiała, dostałam koszyczek staników i mogłam sobie pomierzyć. Kompatybilne kazały się tylko Gorseniowe balkonetki/halfy, czyli w sumie to po co przyszłam, przemknęła mi też Vena, Nipplex, Gaia, Ava.
    Cudem absolutnym jest dla mnie to, że mają FB i maila i można się dowiedzieć o obecność swojego rozmiaru w danym modelu, albo poprosić o ściągnięcie z hurtowni.

Cena wyjściowa to było 89,90, ale dostałam zniżkową kartę -5% działającą od pierwszego użycia, więc wyszło niecałe 85, czyli porównywalnie do ceny internetowej z przesyłką.
    --
    Martva Natura
    73/93

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.