Dodaj do ulubionych

EFFUNIAK - 16

16.06.13, 20:18
Pozwalam sobie założyć nowy wątek poświęcony stanikom firmy EFFUNIAK, bo poprzedni już przekroczył 500 postów :)

Zasady jak w poprzednich wątkach:

Zapraszamy do:
- opisywania konkretnych modeli,
- wymiany doświadczeń z ich użytkowania,
- uwag na temat kroju, układania się itp. używanych staników.

W TYTULE wypowiedzi podajemy zawsze NAZWE MODELU - bez względu
na to, czy opisujemy model, który już nosimy, czy pytamy o jakiś,
który dopiero planujemy kupić.

Stare wątki przekroczyły 500 postów - prosimy o NIE PISANIE W STARYCH
WĄTKACH, gdyż powoduje to problemy techniczne.
Poprzedni wątek można znaleźć tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/w,32203,135512596,135512596,EFFUNIAK_15.htmlUWAGA!!!
Moderacja LB ostrzega, że wszelkie posty, które nie będą spełniały wymogów opisanych w początkowych zdaniach TEGO postu, będą wycinane bez uprzedniego ostrzeżenia i bez słowa wyjaśnienia.
Obserwuj wątek
    • madzioreck SM Beżyk, SM Malinka, 70E 16.06.13, 20:27
      Mam i obnaszam i się zachwycam. Stanik leży jak druga skóra, jeden i drugi, Beżyk minimalnie lepiej maskuje asymetrię, ale to już w sumie i tak dzielenie włosa na czworo i stanikomaniackie wpatrywanie się ;) Asymetrię mam ok. 1 rozmiaru, i we wszystkich effuniakach bez wyraźnych krawędzi i tasiemek wszywanych od środka ta asymetria się chowa.
      Kształt bardzo fajny, okrągły, obwody jak to u Effuniaka, 70 na 70 pod biustem jest idealna.
      To, czym zachwycam się najbardziej, to to, że w moim rozmiarze można powiedzieć, że jest to miękki plunge. Niski mostek, miski odsłaniają kawał biustu, nie wyobrażam sobie dekoltu, z którego moje SM by wylazły. I cieszę się z tego jak głupek, bo stan mojego biustu po odchudzaniu w zasadzie nie pozwala na noszenie wyciętych na mostku i na miskach staników- według wszelkich praw fizyki powinnam ganiać piersi po ulicy, chodząc w takim biustonoszu, a one jednak nie wylatają :D
      Kolory. Beż jak beż, przyjemny odcień, choć mój ulubiony kolor to nie jest, no ale mieć trzeba. A ja ostatnio zbieram ładne cielaki-nie-zwyklaki ;) Bardzo fajna koronka, płaska, gładka.
      A Maliniak jest przepiękny, na mostku i przy ramiączkach duże kokardy (bardzo lubię taki detal w stanikach).
      Mimo, że najbardziej lubię krój HM, to to na pewno nie ostatnie moje SM-ki :)
      • pierwszalitera Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 16.06.13, 22:20
        madzioreck napisała:

> A Maliniak jest przepiękny, na mostku i przy ramiączkach duże kokardy (bardzo l
        > ubię taki detal w stanikach).

Napisz proszę, jak oceniasz ten kolor - czerwony, malinowy, raczej bardzo chłodny, neutralny? Bo SM Beżyk leży na mnie też super i chciałabym jakiegoś kolorowego, ale na niepasujący kolor, to trochę szkoda mi pieniędzy. Z majtkami i zagraniczną przeysłką trochę droga ta Malinka. Najgłuspze, że pasuje mi rozmiar 80D (75DD też dobre, wolę jednak nieco luźniejsze). Miska mniej, czyli 80C/75D i miałabym 3DM o 20 zł taniej. Przy Beżyku zaoszczędziłabym nawet 30 zł. Niby schudłam ostatnio 3 kg, ale jakoś z biustu mi nie chce spadać. ;-)
        • madzioreck Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 17.06.13, 19:58
          > Napisz proszę, jak oceniasz ten kolor - czerwony, malinowy, raczej bardzo chłod
          > ny, neutralny?

Wiesz co, nie umiem stwierdzić, ja jestem totalny, kolorystyczny głupek... Wydaje mi się (z naciskiem na wydaje), że ma toto w sobie kropelkę różu, ale ja ostatnio nie odróżniam niebieskiego od turkusu ;) Spróbuję zapytać kogoś, kto zna się trochę bardziej ;)
        • izas55 Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 28.06.13, 13:00
          Nie wiem jak będzie wyglądał przy twoim ciepłym odcieniu skóry, przy moim chłodnym Malinka ma neutralny/ lekko ciepły odcień, ale obawiam się, że to może być i tak zbyt chłodny dla ciebie (z tego co piszesz co ci zwykle pasuje). Boki i mostek są lekko rozbielonomalinowe, podszycie od środka pomidorowoczerwone, zestawienie tego malinowego z czerwonym się nie gryzie i nie jest kontrastowe. Same miski mają na sobie dużo neutralnego beżowego haftu a odcień misek na koronce jest lekko przygaszony, bardziej bym go określiła jako jasnobordowy niż malinowy.

Sam stanik jest śliczny, moim zdaniem ładniejszy niż na zdjęciach. Obwód jest ścisły, zwykle z effuniaków kupuję 90tki i niektóre noszę na najciaśniejszej haftce. Ponieważ chciałam mieć luźniejszy na upały, zamówiłam 90 i 95 do porównania, w 90tkę nawet nie próbowałam się zapiąć, w 95 przyszło mi to z dużym trudem. Strasznie mi szkoda, że muszę je odesłać, bo jest prześliczny.
          --
          Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
          Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
          • pierwszalitera Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 28.06.13, 15:16
            Dziękuję wam obu za ocenę koloru, po dłuższym namyśle zrezygnowałam z zakupu. To jednak nie jest odcień dla mnie i dodatkowo nie podoba mi się ten jasny haft na miskach.

Jeżeli chodzi o obwód, to mój Beżyk SM jest też znacznie ściślejszy od HM-ów i Plungów. Zamawiam Effuniaki i tak już tylko w rozmiarze 80 i HM-y są rano dobre dopiero na drugiej, albo nawet trzeciej haftce. Wolę tak jednak, by mieć możliwość przepięcia w ciągu dnia na luźniej. Beżyk 80 jest rano dobry już na najluźniejszej haftce. Przechodziłam w nim kilka gorących dni i było ok, ale w wyliczanej w kalkulatorze dla mnie 75-tce (74 ciasno, 78 luźno) byłoby mi wyraźnie za ciasno.
            • maggianna Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 28.06.13, 16:12
              Zamowilam Malinke mam nadzieje ze uda mi sie w nia zapiac.

Mam Trefla 85E i jest luzny, tzn nosze go zapietego na najciasniejsza z 4 haftek, czasem w upale zapinam go na 2ga ale zapiety na najluzniejsza haftke nie jest stabilny (na 87 luzno i 83 scislo).

Ogolnie kroj SM jest super, biustonosz jest bardzo dobrze wykonany, lezy swietnie, ksztalt biustu jest rewelacyjny, mimo ze malo zaslania to podtrzymanie jest bardzo dobre. Normalnie nosze 85F ale Ewa dobrala mi w modelu S 85E i taki sam rozmiar poradzila kupic w SM.
              Jedyna wada to dosc waskie fiszbiny - musze poprawiac biustonosz co jakis czas bo biust ma tendencje do ucieczki pod pache czego nie doswiaczylam w zadnym innym Effuniaku i musze niestety regularnie wygarniac (to samo mam w modelu S w rozmiarze 85E).
              Zamowilam teraz dla porownania 85E i 85F i moze wieksza miska rozwiaze problem uciekajacego biustu - mam nadzieje ze fiszbina bedzie szersza.
              • pierwszalitera Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 28.06.13, 16:49
                maggianna napisała:

> Jedyna wada to dosc waskie fiszbiny - musze poprawiac biustonosz co jakis czas
                > bo biust ma tendencje do ucieczki pod pache czego nie doswiaczylam w zadnym inn
                > ym Effuniaku i musze niestety regularnie wygarniac (to samo mam w modelu S w ro
                > zmiarze 85E).

Na te węższe fiszbiny zwróciła już uwagę yaga. W moim rozmiarze 80D są one jednak identyczne jak w HM-ach. Nawet zmierzłyam centymetrem, dokładnie ta sama ilość centymetrów. Jednak HM-y leżą jakby szerzej i moim zdaniem jest to sprawa węższego rozstawienia ramiączek w SM (inny krój miski). Ale w większych rozmiarach może być to naturalnie jeszcze jakoś inaczej. Ja osobiście preferuję jednak HM-y, chociaż po jednym Beżyku trudno o aż tak dobre porówanie. SM zbiera mi biust bardzo mocno z boku i wypycha go bardzo do przodu, w HM-ach linia biustu jest łagodniejsza i łatwiej mi zapiąć co niektóre, mniej biuściaste bluzki. Ale na pewno kupię jeszcze jakiegoś SM-a, bo podoba mi się w nim ten niski mostek, w moim rozmiarze jest to po prostu miękki plunge.
                • yaga7 Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 28.06.13, 17:04
                  Tak sobie też myślę, że może to nie tyle kwestia tego, że fiszbiny są węższe, co tego, że w Treflu pasował mi rozmiar MNIEJSZY niż w HM i ponieważ była mniejsza miska, to fiszbiny były węższe i dla mnie już zbyt wąskie.

Ten sam rozmiar Trefla, co w HM, był na mnie za duży, koronka za bardzo powiewała.

Straszna szkoda, bo Malinkę bym kupiła, no ale nie kupię, bo będzie mieć za wąskie fiszbiny. Kupię pewnie kolejnego elomika ;)

--
                  Wyprzedaż :)
                    • magda2em Re: nowy wpis w Szufladzie 29.06.13, 08:30
                      Myślę, że wpis przemawia do rozsądku, te ślady fiszbin na plecach są koszmarne :/ Tylko niestety jak widać z komentarzy, fotostory chyba nie trafi do grupy docelowej za dobrze, bo pokazuje osobę w innych okolicach rozmiarowych - może faktycznie warto znaleźć modelkę noszącą prawidłowe 70-75 i pokazać ją w takim robionym na zamówienie 50 czy 55? Bo może dopiero wtedy trafi. Teraz wypierają przekazywaną im wiedzę twierdząc, że to nie ich okolice rozmiarowe i że to się nijak nie przekłada na ich sytuację i mamy pozamiatane, zwiększa się tylko oburzenie i rozpowszechnia pogląd, że producent ich nie rozumie.
                  • maggianna Re: SM Beżyk, SM Malinka, 70E 29.06.13, 13:00
                    Dokładnie - wszystkie inne Effuniaki mam w większych rozmiarach (90F, 85FF i 85 F) a SM i S mam z mniejsza miska wiec nie moge porównać fiszbin. Sprobuje standardowej miski moze to rozwiąże problem - obawiam sie tylko ze bedzie to kosztem zabudowania stanika, ale patrząc na swój biust w Treflu jestem tak zachwycona ze muszę spróbować rozwiązać problem za wąskich fiszbin.
                    Niestety HM maja dla mnie za wysoki mostek ;-(
    • magda2em 80FF, SM x 3 29.06.13, 08:24
      Na spotkaniu w Warszawie Ewa dobrała mi Beżyka w 80FF (na spotkanie przyszłam w dobrze pasującym CHP Fiołku w 80G). Gdybym dobierała go sobie sama, też bym pewnie raczej wybrała 80G - mam lekką asymetrię, w 80FF fiszbina przy mostku nachodzi lekko na większą pierś, za to w G fiszbiny były ok i nie właziły na biust, ale za to lekko odstawała koronka - czego pod bluzką i tak nie widać. Po tym, jak ponosiłam trochę ten stanik już w domu, doszłam do wniosku, że Ewa miała rację - biust wygląda lepiej w 80FF ;) Jest ładniej wyeksponowany, dobrze zebrany, i mniejsza pierś jest dobrze podtrzymana. Na szczęście fiszbina wchodząca na większą pierś nie tnie jej, tylko sobie na niej płasko leży, więc może być. Domówiłam później Trefla i Malinkę w 80FF, rozmiarowo idealnie przewidywalne. I w zasadzie chodzę tylko w tych trzech stanikach na zmianę, na brytyjczyki miękkie z poprzednich sezonów wypełniające moją szufladę, dziabiące fiszbinami w pachę i w mostek nawet nie patrzę. Trochę je odczuwam pod koniec dnia - wbija się dół fiszbin w brzuch, ale niestety taki urok pracy siedzącej; z reguły jeśli pamiętam, żeby sprawdzać w ciągu dnia, czy mi się stanik nie przesunął za bardzo ze względu na pozycję, tak ze dwa razy w ciągu dnia, to jest ok - tylko ja tak mam we wszystkich stanikach dobrze dobranych :)

W PL do tej pory nosiłam 85FF, bo w 80 w PL nie dawałam rady się zapiąć, CHP mam w 80G wszystkie, HM mam jednego, w 80G jeśli mnie pamięć nie myli, i noszę go rzadko, bo po pewnym czasie mostek zaczyna mi przeszkadzać i się wbijać.

Wielbię Ewę za ten krój, leży fantastycznie, nosi się wygodnie, biust wygląda w nim tak, że mój połówek się nieomal ślini - rewelacja. Postęp w stosunku do HM - tak o 1000% :D

Wiadomo już może, kiedy będzie ten zapowiadany SM z beżowo-zielonym haftem? Mój portfel wprawdzie płacze, ale na zdjęciu zajawkowym bardzo mi się podobał :) Bazę beż-czerń-czerwień już mam, pora zacząć kompletować kaprysy kolorystyczne :P Inne warianty, najchętniej zastępniki czarnego - jakiś burgund, ciemny fiolet, granat... chętnie przygarnę :)
      • pierwszalitera Re: 80FF, SM x 3 29.06.13, 10:25
        magda2em napisała:

>Postęp w stosunku do HM - tak o 1000% :D

Eeee, to nie postęp, a odmiana. Nie ma stanika idealnego dla wszystkich. Na tobie SM leży najlepiej, ja tam wolę chyba jednak HM i jestem za różnorodnością.
          • pierwszalitera Re: 80FF, SM x 3 29.06.13, 11:04
            magda2em napisała:

> Dla mnie postęp - chyba mam prawo mieć własne zdanie?

No toż właśnie piszę - dla mnie żaden postęp, bo słowo postęp insynuuje, że kroje stają się coraz lepsze na lini złe-idealne. A moim zdaniem, ten nie jest obiektywnie lepszy, a po prostu inny. Że ten inny jest dla kogoś bardziej dopasowany, to dla tej osoby super sytuacja, ale żaden postęp. Piszę to dlatego, by nie dewaluować innych modeli. HM jest moim zdaniem super stanikiem i nie ma potrzeby zastępowania go "lepszym". Wprowadzenie innych modeli daje jednak szansę większej ilości osób na dopasowanie Effuniaka.
    • darchangel S Porcelanka 70GG 30.06.13, 10:46
      Kupiłam ponad miesiąc temu (półtora), dość często używam. Wymiary: 69/100 (w chwili nabycia 72/101).

Plusy:
      + fajny cielak
      + mostek odpowiedniej wysokości
      + nie wrzyna się od góry
      + fajny krój, dobrze leży, ładnie unosi i zbiera, kształt też odpowiedni
      + nie gryzie, nie drapie, nie potęguje pocenia
      + estetyka: prosty, a ładny stanik, urocza koronka i ozdoba na mostku
      + nieregulowana część ramiączek odpowiedniej długości, nie kończy się na szczycie ramienia, a trochę za
      + ramiączka przyszyte w odpowiednim miejscu: nie odcinają ramion ani nie wychodzą za blisko środka miski

Minusy:
      - RAMIĄCZKA:
      1) za długie - musiałam ciachnąć
      2) masakrycznie niewygodne; rozważam odprucie i wstawienie innych. Nie wiem, co jest w środku w nieregulowanej części, ale podejrzewam, że najgorszego rodzaju guma, zwijająca się w rulon, wpijająca się w ramiona i zostawiająca brzydkie czerwone ślady. Poluzowanie ramiączek nie wchodzi w grę, bo wtedy będą spadać. Poza tym obszycie brzydko się przekręca. Już chyba lepiej byłoby, gdyby w środku było coś nieelastycznego, miękkiego i przystebnowanego do obszycia.
      - niskie zabudowanie pod pachą - wiem, że dla niektórych to wygodne, ale cóż, przez to znów dłuuuugo nie będę kupować Effuniaków, a szkoda, bo ten krój S jest fajny, żeby nie te pachy, to bym z tuzin kupiła. No, ale jak mi piersi uciekają pod pachy i znów się wałki robią...
      - koronka na brzegu miskie świecąca jasno spod białej bluzki i kalafiorząca (a nie ma jak dziada odpruś niczego nie uszkadzając)

Plusóe więcej, ale minusy jak dla mnie nie do zaakceptowania. Tym bardziej, że są staniki, które przy plusach nie mają takich minusów (może nie są aż tak ładne, no ale spod bluzki nie widać... żal mi trochę. Porcelanki nie wyrzucę, będe nosić pod białe, ale nic więcej niestety nie kupię, chyba, że znów wyjdzie coś nowego, co mnie w przymierzalni zachwyci...)
    • ptasia SM Burek 70e + figi 38 13.07.13, 13:19
      Czekałam na Burka i czekałam, prawie zamówiłam Beżyka... aż się doczekałam :). Potem się martwiłam, czy będzie pasował - niepotrzebnie.
      SM żadnych nie próbowałam, poza testową w rozmiarze 70F, w której się utopiłam - wydawała mi się o co najmniej 1 rozm. za duża, podczas gdy testowy PL miękki w 70F pasował (i wciąż pasuje). Ten SM 70E jest w sumie taki, jak testowy PLM, włącznie z mostkiem (może o jakieś 3mm wyższy w SM 70E), co mnie b. cieszy, i o dziwo, z miskami (tj. wydają mi się rozmiarowo bardzo podobne). Całość jest leciutka i w sumie dużo mniej zabudowana, niż się spodziewałam - bardziej jak 3DM na zdjęciach z Moniką niż SM-ka na Pampi.
      Obwód odczuwam jako Effu standard - ani jakiś bardzo ścisły, ani luźny, mogłabym nosić i na 1 haftce i na 2-giej.
      Ramiączka są bieliżniane, z pętelkami idącymi przez środek, beżowe - czyli nie pudrowo-różowe, jak obwód/miski, ale IMHO to się nie gryzie - kwiaty są jasne, zapięcie w kolorze ramiączek, tak samo gumki przy majtkach. Bałam się większego kontrastu, tak jak jest, nie przeszkadza mi (choć pewnie wolałabym takie ramiączka, jak na zdjęciach sklepowych z Pampi/Moniką).
      Stylistyka: to co lubię najbardziej - mgiełka, Secesja, Art Nouveau, no i pudrowy róż + zieleń - na tak. No i teraz chcę więcej SM-ek :))). Właśnie usilnie do siebie przemawiam, że nie lubię koloru malinowego...
      A, majtki IMHO standardowe.
      --
      Coś niecoś Ptasi
      • nomina @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtki 13.07.13, 14:52
        Effuniaku, jak wypada rozmiarowo Burek w miskach? Standard? Jestem na granicy rozmiaru, tzn. 115-116 cm, przy każdej z liczb kalkulator pokazuje mi już inny rozmiar (F lub FF). Ale też mam biust z tych "luźnych" :), po przejściach. Czy w takim wypadku ta F-ka będzie wystarczająca, czy jeszcze zaniżać?

I druga rzecz: potrzebuję stanika na piątek. Jakbym zamówiła i przesłała potwierdzenie zapłaty - byłaby szansa wysyłki w poniedziałek?

Przy okazji: czy wyszczuplające majtaski do Satinki pojawiły się/pojawią? Nie widzę żadnej informacji. I możesz opisać te majtki dokładniej? Z jakiego materiału, czy są bezszwowe itd.?

Dzięki!
        --
        Nie używam e-maila Gazetowego. Proszę o kontakt poprzez stronę karolinasykulska.pl
        • kryklu Re: @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtk 14.07.13, 18:23
          Ja nie Effuniak, ale mogę ci doradzić w sprawie rozmiaru. Wprawdzie Burek do mnie dopiero jedzie, ale wszystkie dotychczasowe "esemki" noszę w identycznym rozmiarze (80F), tak samo jak HM, natomiast usztywniane pasują mi o jeden rozmiar miski więcej (80FF). Ta zasada: mniejszy rozmiar miękkusów sprawdza się u wielu osób. Zakładam, że masz już jakieś effuniaki jako punkt odniesienia.
          Terminem bym się nie stresowała. Poczta dostarcza mi effuniaki w ciągu 2 dni, a że mieszkamy w tym samym województwie, u Ciebie powinno być podobnie :)
          • nomina Re: @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtk 14.07.13, 19:20
            Kryklu, dzięki :). Dopytuję, bo odkąd zmieniłam rozmiar na zdecydowanie mniej mi się podobający - jeszcze Effuniaków nie kupowałam. No i w sumie nowych modeli też nie porównuję. Ostatni miękus to był Motyl.

A mogę zapytać o Twoje biustowe wymiary?
            --
            Nie używam e-maila Gazetowego. Proszę o kontakt poprzez stronę karolinasykulska.pl
            • kryklu Re: @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtk 14.07.13, 20:08
              > A mogę zapytać o Twoje biustowe wymiary?

Oczywiście :)
              Pod b. ściśle 78
              pod b. luźno 86
              w b. w pozycji stojącej (w staniku) 111
              w b. w pozycji pochylonej 116

Effuniakowy kalkulator wylicza mi rozmiar 80GG. Utopiłabym się w takim.
              Miękkusy 80F są na mnie na styk (i tak ma być!). Usztywniane 80FF idealne (tylko S dużawy - tak o 1/5 miski). Ramiączka noszę bardzo poluzowane, co sprzyja zaniżaniu rozmiaru. Ale inaczej już nie mogę. Effuniakowe ramiączka są dla mnie niewygodne, niestety.

Poza effuniakami noszę jeszcze tylko frejowe half cupy w rozmiarze 34G (czyli właściwie rozmiar effuniakowy, z poprawką na inną rozciągliwość obwodu) - może taka informacja Ci się przyda.

No i w sumie nowych modeli
              > też nie porównuję. Ostatni miękus to był Motyl.
              To może być doskonały punkt odniesienia! Kup Burka w takim rozmiarze, w jakim pasuje/pasowałby Ci Motyl.

Och i jeszcze jedno. Gdybym miała wybrać tylko jeden model o kroju SM, wybrałabym bez wahania Beżyka. On najładniej kształtuje, zaokrągla piersi, zwłaszcza tak miękkie jak moje. Malinkowy materiał z haftem minimalnie od góry spłaszcza piersi, tworząc leciuteńki dziobek. Podkreślam, że ten efekt jest minimalny, kompletnie niewidoczny przez ubranie. Podejrzewam, że z haftowanym Burkiem może być podobnie.

Szybciutko biegnij do sklepu, dzisiaj ostatni dzień promocji :)
              • nomina Re: @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtk 14.07.13, 20:23
                Dzięki za informacje :).

Tylko że dalej nie jestem pewna. Mam w biuście jak Ty - 111 cm w staniku (ale maławym, to może powinnam wziąć poprawkę), w "pochyle" - 115-116 cm. Pod biustem ciut więcej, więc 85 muszę wziąć, zwłaszcza że effuniaki nie rozciągają się jak guma.

Motyla mam 75FF, mam przedłużkę effuniakową, czyli "dociągnę" do 80-tki. Ale miski są jednak mocno za małe. Kalkulator przy 115 pokazuje 85F, przy 116 - 85FF (to odpada na pewno). Z maskaradki mam 80FF, ciasnawa i w obwodzie i ciut w misce. Obstawiałam 85F, ale waham się z 85E... Chyba trzeba sprawdzić oba...

Mówisz o Beżyku? Uroczy, prawda, ale mnie ten hafcik na Burku zaintrygował.
                --
                • nomina Re: @Effuniak: Burek - rozmiarówka i Satine majtk 14.07.13, 20:36
                  Dzięki Wam obu za uwagi. Wzięłam dwa.

Wprawdzie poniższa notka powinna już iść do wątku sklepowego, ale nie będę robić sztucznego tłoku i zapytam tu:

Effuniaku, wysłałam potwierdzenie przelewu na mail sklepowy (jak pisałam w zamówieniu - zależy mi na czasie). Ale ponieważ czytałam, że czasem skrzynka szwankuje, potwierdź, czy otrzymałaś załącznik, ok?

--
    • magda2em SM Burek 80FF 14.07.13, 11:29
      Zdjęcia nie oddają sprawiedliwości temu stanikowi, podobnie jak nazwa. Na żywo jest 10x ładniejszy, niż na zdjęciach! Obwód odrobinę ciaśniejszy niż pozostałych SM, ale nie na tyle, żeby brać większy rozmiar - po paru założeniach zapewne się ułoży. Miskowo bardzo podobne do pozostałych SM, choć większa pierś chwilami usiłuje się wyrwać na niepodległość (fiszbina jest o milimetry na nią za wąska), bardziej niż w pozostałych modelach - ale też nie na tyle, żeby mnie kusiło na wymianę. Spod bluzki tego nie widać, bułek nie ma. Test ołówka też zdał ;)
    • yaga7 SM Burek i S Szykuś 17.07.13, 19:24
      Po nieudanej przygodzie z Treflem postanowiłam zaryzykować raz jeszcze.
      Z kalkulatora mi wychodzi 80F, ale to stanowczo za mała miska. Burka wzięłam 80FF i 80G, a Szykusia 85FF i 85G.

Burek 80FF jest za mały, 80G jest dobre. W Treflu z kolei 80G było za duże, a 80FF miało zbyt wąskie fiszbiny. Burkowe 80G pasuje pod względem fiszbinowym, koronka ciut odstaje, ale pod ubraniem tego nie widać. Obwód jest dość ciasny, na pewno ciaśniejszy moim zdaniem od Trefla. I mam wrażenie, że boczki są dłuższe w dół - w sensie pod pachą są normalnie wycięte, natomiast dołem są dłuższe, bo łapią mi moje fałdy pod obwodem.

Szykuś 85G za duzy, 85FF w porządku, fiszbiny w porządku. Natomiast obwodu nie odczuwam jako ciasnego, zapinam się na którąś ze środkowych haftek (są 4). Ten rozmiar pasuje z wkładkami, rozmiar mniejszy pewnie by pasował bez wkładek, ale nie wiem, jak wtedy z fiszbinami, te są ok. Natomiast mam wrażenie, że obwód jest zbyt delikatny względem ciężkiego biustu z przodu i trochę baunsuje. Jeszcze pomierzę pod różnymi ciuchami, bo kupowałam go pod konkretne ciuchy i muszę zobaczyć, jak się prezentuje ;)

W sumie jestem zadowolona, że jednak mój stanikoholizm zwyciężył i musiałam spróbować nowych modeli ;)

--
    • estreno Burek 75F,75FF, Malinka 75FF i Fiołek 75FF 19.07.13, 00:17
      Dziś dostałam paczkę ze stanikami. Wszystkie ładne, ale Burek na teraz górą :)
      Mam jednak zagwozdkę rozmiarową. Moje wymiary aktualne: pod 74 cm ciasno, 80-81 luźno, w pochyleniu 107-109 cm (w zależności od dnia cyklu). Z kalkulatora wychodzi mi 75FF lub 75G. Noszę Ulisa HP 75FF (nieco bułkuje obecnie), Burgunda PL 75FF (od początku na najluźniejszej haftce), Motyla Niebieskiego HM 75FF (od początku na drugiej haftce), a z jeszcze starszych Czarnego Plisowańca PL 75G (tego na najciaśniejszej haftce).

Fiołek 75FF rozmiarowo w porządku, ale kształt mi się nie podoba. Trochę mi przypomina model CHP (mierzyłam tylko jeden). Mogłabym go opisać jako półkę na wsporniku, choć półka u góry nie jest płaska. Nie podoba mi się taki ukośny efekt idący od dołu ku górze, patrząc z profilu. Gąbka u góry nie jest zebrana lamówką lub jakimś przeszyciem i wydaje mi się nieco gruba. Ciekawa jestem, czy ten efekt się utrzyma po praniu, czy stanik ma szansę się dopasować. Na tę chwilę raczej będę go odsyłać.

Burek dizajnowo jest śliczny i ładnie zgrywa się z moją skórą. Burek 75F za mały zdecydowanie. 75FF, ku mojemu zdziwieniu, również jest za mały. Wydaje mi się, że obwód jest w nim ciaśniejszy niż w Fiołku. Trochę bułkuje, sporo ciałka zostaje poza miseczką - koło pach i robią mi się takie skrzydełka z tyłu. Nie wiem, na jaki rozmiar wymieniać - 75G czy 80FF?

Malinka 75FF - śliczna, jej kolor robi na mojej skórze efekt rozświetlający, ale również za mała. Objawy te same, co w Burku. Zestawienie haftu z kolorem siateczki jest bardzo udane, trochę mi jednak do niego nie pasuje wierzchnia warstwa obwodu - chyba z bawełny. No gryzie mi się estetycznie.

--
      75-81/106-110
    • yaga7 Boczki 19.07.13, 11:24
      Mam pytanie o boczki stanikowe. Zauważyłam, że Burek i Szykuś mają szersze boczki w dół - w innych stanikach zwykle pod obwodem stanika robi mi się taka fałda, którą przy dopasowanych ciuchach widać i do tej pory jedynym rozwiązaniem były longlajny. Ale te dwa modele mają boczki szersze - porównałam z innymi stanikami.
      I moje pytanie - czy wszystkie nowe staniki mają takie boczki? A jeśli tak, to od którego modelu zostały one wprowadzone?
      Na pewno stare HM mają boczki normalne, sprawdziłam, że są węższe.

Dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie :)

--
      • kryklu Re: Boczki 19.07.13, 19:53
        > I moje pytanie - czy wszystkie nowe staniki mają takie boczki?

W modelu S szerszych boczków nie zauważyłam, ale mam tylko jeden egzemplarz, jakoś ostatnio mam ochotę tylko na miękkie.
        We wszystkich SM-ach boczki są szersze niż w HM-ach, porównałam ten sam rozmiar.
        Ta różnica jest konsekwencją innego ułożenia fiszbin w obydwu modelach. W HM oba końce fiszbiny są na jednej wysokości mniej więcej. W SM fiszbiny (takiej samej długości jak w HM) są jakby przekręcone - koniec przyśrodkowy jest niżej, podpachowy wyżej. A ponieważ szerokość boczków jest efektem odległości między końcem pachowym a najniższym punktem krzywizny fiszbiny, stąd ta różnica między modelami. Z tym, że boczki w SM są szersze w górę (bo fiszbina wyżej sięga pod pachą), a nie w dół, chyba, że niżej założymy stanik ;)
        Oczywiście można sobie te boczki różnie na ciele układać.
        Też bardzo lubię szersze boczki :)
    • margo13ak SM Beżyk i SM Burek 75FF 22.07.13, 15:11
      Dziś dostałam :-)
      Zarówno Beżyka, jak i Burka porównywałam w sąsiednich rozmiarach, 75F i 75FF. Beżyka zamawiałam już wcześniej, jako 75F, czyli w rozmiarze, w jakim dopasowałam SM Trefla... i okazał się drastycznie za mały, stąd wymiana i Burek w dwóch rozmiarach do porównania.
      75FF pasuje, na wymiary 103/108(zwis)/73/82(luźno), zresztą jest to mój standardowy rozmiar dla HP i HM.
      Beżyk to jasny, uroczy beż, niemal kremowy, pięknie zlewa się z moją lekko żółtawą karnacją. Obwód odczuwam standardowo, jak dla Effuniaków. Jedyny minus, to to, że na szwie pionowym miseczki po założeniu powstają poprzeczne "zmarszczki", przypuszczam, że jest to efekt koronki, która przecież nie jest równomiernie ciągnącą się siateczką, ale jest jednak niejednolita. No i kwestia średniojędrnego biustu. Nie jest to widoczne pod bluzkami, nawet obcisłymi, ani nie psuje profilu. Beżyk ze mną zostaje :-).
      Burek jest ciemnopudroworóżowy, z uroczymi haftami róż/zgaszona zieleń, absolutnie śliczny. W rozmiarze 75F ma dwuhaftkowe zapięcie, 75FF trzy haftki. Oba mają gładkie, delikatnie beżowe ramiączka z malutkimi pętelkami na bokach. Ze mną zostaje 75FF, mniejszego nawet nie mierzyłam - ten pasował powiedziałabym nawet, że na styk na większej piersi. Obwód odczuwałam w pierwszej chwili, jako dość ciasny, za chwilę standardowo - ale nie wiem jeszcze, jak się zachowa w noszeniu. Ogólnie, bardzo piękny stanik.
      Żeby było ciekawiej, zdziwiona przymierzyłam jeszcze raz mojego Trefla 75F - i pasuje. Fakt, mocno na styk, z tendencją do ucieczki biustu w kierunku buły podpachowej, ale nadal pasuje. Czyli Trefl wychodzi ciut większy w miseczce, niż Beżyk i Burek, przynajmniej na moim biuście. S-ki (Fresh i Lolitkę) mam również 75F.
      Mierzyłam też Malinkę 75F - i było to samo, co z Beżykiem, za mała tragicznie. Nie wymieniałam, może kiedyś ;-)
    • ochanomizu 3DM Burek 22.07.13, 19:10
      Burek 3DM w rozmiarze 65d na wymiary 65/70 pod biustem (ciasno/luźno), 86 w biuście.

Mój drugi 3DM - mam także Beżyka w tym samym rozmiarze dobieranego przez Ewę we Wrocławiu. Obwód porównywalny do Beżyka i starych HM (innych effuniaków nie mam), miski minimalnie większe niż w beżyku, a minimalnie mniejsze niż w HM.

Z plusów - bardzo niski mostek (mam nadzieję, że nie będzie się wbijał, bo ten beżykowy musiałam odginać) no i prawie arabelkowata mgiełkowatość ;)
      Z minusów - ramiączka, zapięcie, wykończenie obwódu stanika i gatek mogłyby być lepiej dobrane do koloru obwodu. No i haft nie jest całkowicie symetryczny ;)
      • zawsze_zielona Re: 3DM Burek 24.07.13, 09:08
        IMO duzo scislejszy niz Bezyk. Wlasnie dotarl 70C i po przymiarkach z przedluzka zdecydowalam odeslac i wymienic, chyba na 75B.

Zgadzam sie, ze ramiaczka moglyby byc lepiej dobrane. Tym bardziej, ze na zdjeciu katalogowym sa ladne.
      • pierwszalitera Re: 3DM Burek 24.07.13, 10:05
        ochanomizu napisała:

Obwód porównywalny do Beżyka i starych HM (innych effuniaków nie ma
        > m), miski minimalnie większe niż w beżyku, a minimalnie mniejsze niż w HM.

Mój Beżyk SM 80D jest zdecydowanie ciaśniejszy od wszystkich moich HM-ów w tym samym rozmiarze, a mam ich kilka. Miska Beżyka jest moim zdaniem też większa od HM-ów, z twojego tekstu wynika, że HM-y oceniasz na największą miskę, więc wychodzi na to, że tu nawet nie model i kolor, a konkretny rozmiar robi różnicę i porównywanie traci jakby sens. Co jest wielką szkodą i powoli męczy mnie ta loteria z ciągle wprowadzanymi nowymi modelami. Do tej pory mogłam brać w ciemno każdego HM-a, różnice rozmiarowe nie były aż tak duże, ale ten SM/ 3DM (leżę rozmiarowo na granicy obu) mnie przerasta. :-/
        • ochanomizu Re: 3DM Burek 24.07.13, 15:39
          Jak widać odczuwanie wielkości miski zależy mocno od biustu. Może uściślę - obwodowo i Beżyk i Burek są porównywalne z Motylami (wersje limitowane dla Onlyher) i Magnolią, miski mają nieco mniejsze - przy czym Burek jest ciut większy niż Beżyk.
          • pierwszalitera Re: 3DM Burek 24.07.13, 19:56
            ochanomizu napisała:

> Jak widać odczuwanie wielkości miski zależy mocno od biustu. Może uściślę - obw
            > odowo i Beżyk i Burek są porównywalne z Motylami (wersje limitowane dla Onlyher
            > ) i Magnolią, miski mają nieco mniejsze - przy czym Burek jest ciut większy niż
            > Beżyk.

No i zagwozdka, bo dla mnie Magnolia to najluźniejszy Effuniak ever, od początku noszę na drugiej, a nawet trzeciej haftce. Beżyk okazał się najciaśniejszą 80-tką, chyba nawet mój pierwszy Effuniak PL Chili w rozmiarze 75DD był sporo luźniejszy, wszystkie HM-y 80D są od Beżyka luźniejsze. Miska Magnolii leży u mnie też idealnie, miska Beżyka w tym samym rozmiarze mogłaby być odrobinę mniejsza, nie musiałbym tak mocno podciągać ramiączek. Dlatego następnych SM zamawiać na razie nie będę, bo musiałabym wziąć miskę mniej, a boję się, że wtedy będzie trochę za mała. Ja myślę, że wszystkie staniki jednej kategorii (HM, SM, itd) krojone są zwykle tak samo, a różnice wychodzą przy szyciu i mogą zależeć od konkretnej szwaczki, więc nawet ten sam model w tym samym rozmiarze może wypaść zupełnie inaczej. Ja Magnolię zakupiłam dwa razy, w tym samym rozmiarze, jeden egzemplarz czeka na mnie jednak w Polsce. Kiedyś jednak będę mogła sprawdzić, czy miska i obwód wypadają tak samo, jak przy mojej pierwszej. ;-)
    • satia2004 S Szykuś 70FF 23.07.13, 09:13
      Rozmiar trafiłam dobry 70FF ale kształt to niesamowite rozczarowanie :(

To czym wg. opisu jest 'lekko zaznaczonym szczytem' to odstający, poprzeczny szew który wypada u mnie nie na krawędzi ale na wierzchu piersi co daje kosmiczny efekt skrzyżowania dzioba z rakietą a pierś robi się kanciasta. Jedyny plus to ładna kreseczka między piersiami.

Czy miękkie S-y też mają tak odstający kant?

--
      74/95
    • kryklu SM Burek 24.07.13, 10:36
      Rozmiar dla mnie standardowy, pasuje w tym samym rozmiarze jak pozostałe SM i HM - 80F.
      Górna część misek minimalnie spłaszcza piersi tworząc maleńki "nosek" na szczycie piersi, ale w mniejszym stopniu niż w Malince. Jest to niewidoczne przez ubranie i zupełnie mi nie przeszkadza.
      Na ten stanik najbardziej czekałam, najbardziej mi się podobał na zdjęciach. Na żywo mnie rozczarował. Przód przepiękny, idealnie zharmonizowane kokardki, wszystko w brudnoróżowym kolorze. Niestety ramiączka, obszycie obwodu z tyłu i zapięcie są w beżowo-żółtawym kolorze. Moim zdaniem bardzo to się gryzie., wygląda na przypadkowe połączenie, bo zabrakło materiałów.
      W przypadku Malinki, róż i czerwień są równomiernie rozłożone na całym staniku i majtkach, zamiast efektu przypadkowości jest tu kapitalny efekt "migotliwości" koloru.
      Wstawienie żółtawych akcentów z przodu Burka (kokardki?), mogłoby może poprawić jego urodę. Nawet nie chce mi się kupować do niego majtek, noszę beżowo-żółtawe od beżowego HP, mam tańszy komplet ;)
      • kis-moho Re: SM Burek 25.07.13, 13:58
        > Na ten stanik najbardziej czekałam, najbardziej mi się podobał na zdjęciach. Na
        > żywo mnie rozczarował. Przód przepiękny, idealnie zharmonizowane kokardki, wsz
        > ystko w brudnoróżowym kolorze. Niestety ramiączka, obszycie obwodu z tyłu i zap
        > ięcie są w beżowo-żółtawym kolorze. Moim zdaniem bardzo to się gryzie., wygląda
        > na przypadkowe połączenie, bo zabrakło materiałów.

No i strasznie szkoda, bardzo chciałam mieć ten stanik, ale już mi ta ochota przeszła. Lubię zgrzebne codzienniaki, i lubię ładne koronki, ale takie pół na pół to nie jest dobry pomysł :o(
        BTW, wiecie czy gdzieś można zobaczyć Malinę nabiustnie,nie na zdjęciu katalogowym?
        --
        Jak 100krotna mam raczej niewielki biust, ale i u mnie równoważy go duża pupa ;)
          • kis-moho Re: SM Burek 26.07.13, 08:56
            Dzięki, właśnie znalazłam, jakoś mi wcześniej umknęły.
            --
            Jak 100krotna mam raczej niewielki biust, ale i u mnie równoważy go duża pupa ;)
        • kryklu Re: SM Burek 26.07.13, 10:59
          Malinka nie dość że ładna, ma jeszcze sensowne ramiączka: ładne, wygodne i w odpowiednim stopniu elastyczne. To niestety nie jest regułą w effuniakach.
          • kis-moho Re: SM Burek 26.07.13, 11:01
            Ładna, bardzo mi się podoba ten haft. Chciałam zobaczyć na większej liczbie zdjęć jaki to odcień czerwieni - wiadomo, że monitor przekłamuje, ale na większej próbce mogę sobie lepiej wyrobić zdanie :o) Ona jest w sumie bardziej czerwona niż malinowa, prawda?
            --
            • kryklu Re: SM Burek 26.07.13, 15:05
              Ona jest w sumie bardziej czerwona
              > niż malinowa, prawda?

Nie. Powiedziałabym, że ciemnoróżowa z akcentami czerwonymi.
              Obwód jest ewidentnie różowy, ramiączka też. Miski są w cieplejszym kolorze, ale ciągle jest to róż.
              Czerwone są kokardki, zapięcie, te metalowe na ramiączkach (uciekło mi słowo...), podszycie obwodu i gumki na lewej stronie obwodu.
              • kis-moho Re: SM Burek 27.07.13, 15:00
                > Nie. Powiedziałabym, że ciemnoróżowa z akcentami czerwonymi.
                > Obwód jest ewidentnie różowy, ramiączka też. Miski są w cieplejszym kolorze, al
                > e ciągle jest to róż.

Dzięki, jak widać monitorom nie należy wierzyć :o)

--
    • maggianna Malinka 85E, 85F 26.07.13, 14:14
      Stanik prawie idealny - kolory swietne (jestem blada szatynka), koronka i wykonanie bardzo staranne, w tej chwili to moj ulubiony biustonosz, dobrze ze szybko schnie bo nosze go codziennie.
      Ewa model S dobrala mi o rozmiar mniejszy od standardowego (wszystkie usztywniane mam 85F), doradzila tez w tym samym rozmiarze kupic SM i mam Trefla 85E. Poniewaz ma on za waskie fiszbiny i jest niestety niewygodny, postanowilam zmowic dwa rozmiary z Malinki do porownania - balam sie ze w wiekszym rozmiarze koronka bedzie odstawac.
      Malinka w rozmiarze 85E byla jednak niewygodna, fiszbiny byly za waskie, 85F bylo idealne, czyli jednak rozmiar taki jak w usztywinianych jest dla mnie lepszy. Obowd standardowy, jest ciasniejszy niz Trefl ale nie za ciasny, zapinam sie bez problemu zarowno na najluzniejsza jak i na najcisniejsza haftke.

Ma niestety jedna wade - w porownaniu z innymi Effuniami ksztalt nie zachwyca, o ile bez bluzki wyglada to calkiem niezle (bo skupiam sie na urodzie biustnosza a nie na ksztalcie :-) to w bluzce ksztalt biustu jest lekko kanciasty i raczej w strone rakiet niz kraglych kulek. Ale wygoda i uroda stanika jakos rekompensuja nienajlepszy ksztalt.
      Jezeli wszystkie SM beda tak wygodne i do tego beda ksztaltowac tak jak Trefl to musze szykowac nowa szuflade na Effuniaki :-)
    • psuj-ka SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 08:54
      Wpadłam w jakąś dziurę rozmiarową niestety.

70F
      - wygodne
      - obwód dobry
      - miska za mała nawet na mniejszej piersi

70FF
      - fatalnie niewygodne, końcówki fiszbin wbijają się na mostku i pod pachą (miałam to już kiedyś z innym Effuniakiem, chyba plunge Morski)
      - ucina ręce
      - obwód ciasny
      - miseczki dużo lepsze niż 70F, kształt dobry, ale nosić się tego nie da

Niedopracowane ramiączka na fotce poniżej. I tak w SM jest lepiej, bo ta beżowa część jest gładka, w 3DM widziałam inną wersję. Niestety wygląda to źle, zwłaszcza z przodu - zmiana koloru + dodatkowe pętelki.

http://i.imgur.com/kC3PZIs.jpg

Chyba z żalem zrezygnuję z Burka - za dużo mnie kosztował jak na taki niedopracowany stanik (już ok. 175 zł z wymianą/odsyłką). Chciałabym dalej próbować z krojem SM, bo leży bardzo fajnie, ale nie wiem, w jaki rozmiar celować - może 75F, choć obawiam się luźności. Ceny niestety nie zachęcają do prób.
      • magda2em Re: SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 10:16
        Burek jest ciaśniejszy niż pozostałe SM. Dziura rozmiarowa może być przez sztywną koronkę (to samo jest w Malince) - Trefl i Beżyk są w górnej części miseczki bardziej miękkie i inaczej się dopasowują do biustu.

Co mnie dziwi - ja mam inne ramiączka... bez pętelek z boku, z ozdobnym przeszyciem na środku. Dokładnie takie same, jakie mam w Beżyku.
        • psuj-ka Re: SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 10:24
          Widzisz, myślałam, że wszystkie SM miały te błyszczące (jak mój), a 3DM te z przeszyciami, ale jak widać nie ma reguły.

Dzięki za info o innych SM-kach, akurat Trefl i Beżyk mi nie podchodzą, ale pewnie spróbuję z jakimś kolejnym wzorem.
            • magda2em Re: SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 11:30
              O, dokładnie takie. W 80FF. Jak dla mnie to gdyby miały bardziej bury kolor, a nie ciepłobeżowy, to byłyby idealne, bo pasują do tych kwiatków i haftu na misce, a teraz są tylko niezłe.

Trochę boli taka nieprzewidywalność dodatków. Ewa kiedyś pisała, że musi zamówić dużo danego wzoru ramiączka, więc potem siłą rzeczy musi dawać to samo ramiączko do różnych modeli - zrozumiałe. Ale fajnie by było, gdyby jednak to było robione z większym sensem i bez takiego rozrzutu nawet w tym samym rozmiarze.
          • yaga7 Re: SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 15:05
            Myślę, że spokojnie możesz sprawdzać nowe SM-y.
            Ja wpadłam w dziurę rozmiarową z Treflem i długo się zastanawiałam, czy testować kolejne, ale okazało się, że Burek pasuje w tym rozmiarze, w którym Trefl był jednak za duży.
            Teraz myślę nad Malinką...

--
      • mniickhiateal Re: SM Burek 70F, 70FF + fotka ramiączek 27.07.13, 10:43
        psuj-ka napisała:

> Niedopracowane ramiączka na fotce poniżej. I tak w SM jest lepiej, bo ta beżowa
        > część jest gładka, w 3DM widziałam inną wersję. Niestety wygląda to źle, zwłas
        > zcza z przodu - zmiana koloru + dodatkowe pętelki.

Tak, bardzo przygnębiająca jest ta zmiana w stosunku do modelowych egzemplarzy. Miałam okazję niedawno oglądać ten stanik w wersji sklepowej, i w stosunku do naprawdę przepięknego stanika pokazowego (który nawet tu naiwnie entuzjastycznie chwaliłam), jest on w masowej wersji estetycznie bardzo niedopracowany, wygląda po prostu niedobrze i już mi nie żal, że do sobie z powodu niekompatybilności fasonu nie kupię. Wielka szkoda.
        • edzia100 EFFUNIAK - Malinka super jest! 05.09.13, 17:34
          Ja tylko krótko chciałabym wyrazić swoje uznanie :) Do tej pory byłam fanką effuniaków HP, ale ostatnio kupiłam Malinkę i Trefla i teraz mogłabym w nich ciągle chodzić – są ładne, przewygodne, no i miękkie, co w pewnych sytuacjach bywa dodatkowym atutem :)) Tak więc dziękuję bardzo za nie. A tę Malinkę to muszę chyba kupić jeszcze ze 2 sztuki, bo gdy wyjdzie z oferty, to będę za nią tęsknić coś czuję... Z miękkich effu mam też od dawna Motyla, ale rzadko chodzę, bo mostek jest jednak w nim wyższy – wolę te nowe modele.
    • butters77 SM Burek, 70GG 13.09.13, 23:22
      Dotarł do mnie dzisiaj, idealny na przekór złym intencjom piątku 13-tego ;) Jest świetny - miękki (a stanowczo wolę staniki miękkie niż usztywniane), dzięki przejrzystościom - wizualnie lekki, skomponowany z ładnych kolorów (beż w połączeniu ze zgaszonym różem i ciemnozielonym haftem), do tego ma przytulne fiszbiny, no i trzyma bez zarzutu. Polecam serdecznie wszystkim tym, które - tak, jak ja - marzyły o miękkim staniku, nosiły ciągle tylko Siennę Panache i czekały na coś o niższych boczkach i mniej pancernym rusztowaniu ;)
      Dodam, że przy Siennie 65H(H), Burka noszę 70GG.
    • maggianna SM Burek 85F 16.09.13, 14:09
      Jestem absolutnie zachwycona tym biustonoszem - co do wygody i komfortu noszenia jest idealny, sprawdzil sie w calodniowym zwiedzaniu i trekingu w upale.
      Rozmiar pasuje, fiszbiny dobre, dosc scisly (duzo scislejszy od Malinki czy Trefla) ale komfortowo zapina sie na najluzniejsza haftke. Haft i wzor na miskach tez mi sie podoba, gdyby jeszcze ramiaczka i obszycia byly w tym samym kolorze to bylby moj najladniejszy biustonosz. Zastanawiam sie czy na zapas nie kupic drugiego :-)
    • ciri1971 Burek 75F 16.09.13, 15:21
      Tyle chwalenia Burka, że w końcu też się dopiszę, bo noszę go już ponad miesiąc. To mój absolutnie ukochany Effuniak. Jest piękny, wygodny, ma idealne fiszbiny i pasuje pod każdą bluzkę. Kupiłabym takie we wszystkich kolorach:)
    • hermenegilda_k Burek 95E 16.09.13, 18:15
      niestety fiszbiny za wąskie, właziły mi bezceremonialnie na pierś, w porównaniu z HM w rozmiarze 90F tak ok. 1-1,5 cm węższe. Bałam się ścisłego obwodu, zamówiłam 95 a 90 byłaby dużo lepsza, 95 podjeżdżało
      Stanik przepiękny, gdyby tylko ramiączka były w kolorze obwodu to byłabym w 100% usatysfakcjonowana estetycznie. Fiszbiny w nowych miękusach są niestety dla mnie za wąskie, mierzyłam też Malinkę i były identyczne,cw sumie prawidłowo bo to ten sam krój.

Zamówiłam ostatecznie halfa, bez możliwości zwrotu, w rozmiarze 90F i to był strzał w 10, fiszbiny idealne, stanik jak na mnie szyty, imo ładniejszy niż SM

Czy naprawdę już nie będzie HM w sklepie? <łzy>
    • la_parisienne.biubiu Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 13:44
      Dziewczęta drogie, proszę o pomoc w ogarnięciu typologii Effuniaków.
      Do tej pory miałam tylko gąbkowane, starsze modele, więc nazw nie pomnę.
      Teraz się czaję na miękkusy, tylko nie umiem ogarnąć tych skrótów S, SM i inne takie.
      Czy jakaś dobra dusza, najlepiej posiadaczka ciężkiego biustu w okolicach ang. J może mi w skrócie powiedzieć o kształtach jakie czynią poszczególne miękkusy?
      Chciałabym taki, który najmniej podnosi i wyciąga, bo zbytnie podnoszenie powoduje u mnie dekolt kelnerki bawarskiej. Biust mam duży, wysoko zawieszony, jestem kurduplem.
      Które literki polecacie?
      --
      nie dopina Ci się?

BiuBiu - probiuściasta marka odzieżowa.
      • kryklu Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 14:13
        > Chciałabym taki, który najmniej podnosi i wyciąga

No cóż, effuniaki z zasady podnoszą i wyciągają do przodu, są wąskofiszbinowe.

Z miękkich są tylko HM ( half cup z pionowym szwem i stosunkowo wysokim mostkiem) i SM (plunge => balkonetka w większych rozmiarach, z niższym mostkiem).
        HM-y tworzą kulisty, bardziej masywny kształt piersi, SM- również okrągły z ewentualną tendencją do "noskowania". Nie wszystkim pasują oba kroje, trzeba sprawdzić. Ja jestem entuzjastką obydwu (noszę teraz 80FF, ang. 34G)

Z usztywnianych polecałabym model S. Nazwałabym go effuniakowym minimajzerem. Nie wysuwa ekstremalnie do przodu, piersi w nim to nie masywne kule, tylko są wizualnie mniejsze, jakby naturalniejsze kształtem i dosyć stabilne.
        Mało wysuwający do przodu jest też usztywniany HP, niestety bardzo ostatnio rzadki.
          • kryklu Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 14:29
            Och, w końcu to jest effuniak :)
            W tym modelu mój biust wygląda jednak na mniejszy niż w innych effuniakach, a ciągle większy niż w stanikach innych marek. Tak bym doprecyzowała :)
              • kryklu Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 14:40
                Mam wrażenie, że we wszystkich miękkich mam ciut mniejsze piersi.
                Natomiast wszystkie effuhalfcupy (z pionowymi cięciami) dają efekt masywnych kul od przodu. Natomiast te z cięciami plungowo-balkonetkowymi (S i SM) kształtują piersi nieco naturalniej, tworząc nieznaczne noski.
                Piszę cały czas o moich odczuciach.
                • ptasia Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 14:42
                  > Natomiast wszystkie effuhalfcupy (z pionowymi cięciami) dają efekt masywnych ku
                  > l od przodu. Natomiast te z cięciami plungowo-balkonetkowymi (S i SM) kształtuj
                  > ą piersi nieco naturalniej, tworząc nieznaczne noski.

Zgadzam się ^^. Dolinka niby w SM jest, ładny dekolt, ale profil i półprofil jest u mnie zbliżony do Frei. W HM natomiast są takie kule.
                  --
                  Coś niecoś Ptasi
          • ptasia Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 14:32
            Żaden Effu dla mnie jest minimajzerem ;), choć w miękkusach jest może najmniej spektakularnie. Oczywiście jestem z innej części tabelki.
            Natomiast Paryżanko, w Galerii są miękkie Effu z okolic 70K - to powinno Ci pomóc.
            --
            Coś niecoś Ptasi
      • rudaa26 Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 15:44
        Ja z Effuniaków noszę 70J - nie wiem jak z tym rozmiarem mam się do Ciebie. Jeśli miałabym Ci polecić jakiegoś Effuniaka, który nie wysuwa zbyt piersi do przodu to zdecydowanie byłby to model SM (ja mam trefla) możesz go na mnie zobaczyć w galerii. Natomiast jeśli chodzi o model S to jakieś przekłamanie z tym minimajzerem:) Mam S Szykusia i tak zebranych piersi do przodu nie miałam nigdy w życiu
        --
        corsasport.pl/forum/
        • la_parisienne.biubiu Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 16:08
          Dzięki za pomoc Effu-maniaczki !
          Wiem, że jak Effuniak, to zbierze, podniesie i wyciągnie, ale są modele, które robią to w mniej nachalny sposób. Taki, jaki pasuje bardziej do moich gabarytów. Mój biust jest ogromny, jak schudłam, to pod biustem poszło, a zabawki nie zmieniły rozmiaru ;)
          Rudaa26 - właśnie trefla pamiętam z galerii i bardzo mi się podobał, wrócę do domu, to jeszcze porozglądam się w galerii. Jakbym miała więcej przemyśleń, to się dopytam. Dzięki jeszcze raz :)
          --
          nie dopina Ci się?

BiuBiu - probiuściasta marka odzieżowa.
          • effuniak Kingo 20.09.13, 21:35
            napisz do mnie na sklepowego - postaram Ci się pomóc :)
            --
            Lingerie is my life...
            "Mówiąc o mnie hejter daje mi fejm.."
            So, talk about Me...
      • butters77 Re: Jak dobrać miękkusa? 20.09.13, 15:58
        Paryżanko, ja lubię miękkie Effuniaki właśnie dlatego, że nie robią "piersi - torped", więc chyba mamy podobne cele :) Co do nazw - szukaj wszystkich, które mają M na końcu (bo M = Miękki). I tak:
        HM - Half Miękki, z pionowymi cięciami, biust uniesiony w górę (mnie pasuje bardzo do szerokich dekoltów)
        SM - Super Miękki - zdaje się (w każdym razie tak wykombinowałyśmy w rozmowie z besame ;) To krój, jak pisze kryklu, plandżowo-balkonetkowy - moim zdaniem spełnia kryteria Twojego opisu.

Przy brytyjskim 65H/ 65HH, modele SM (np. ostatni Burek) pasują mi w 70GG i tworzą bardzo fajny efekt: biust jest zebrany do środka (nie wychodzi poza kontur ciała, piersi nie są rozstawione na boki), a jednocześnie wygląda naturalnie.

--
        Powoli chodzę i rozglądam się...
    • clarisse PL Charlie 70K vs 70KK + wysokie figi 40 vs 42 01.10.13, 14:15
      No więc byłam przed chwilą pomierzyć nowe Effuniaki i trochę zaszalałam :)

Charlie mnie zauroczył przede wszystkim pinupowym wyglądem - stanik w prążki, z guziczkami, po prostu wow. Muszę przyznać, że w realu jest równie śliczny jak na zdjęciach.

Materiał w prążki jest bardzo przyjemny w dotyku - nie sztuczno-stylonowy, tylko raczej satynowy/jedwabny. Materiał czarny jest chyba taki sam, jak we wszystkich Effuniakowych PL. Ramiączka są (stety i niestety) regulowane do połowy, dość szerokie (2 cm) - nie wiem jak w mniejszych rozmiarach. Przednia część jest taka miękka i poduszkowa (podobna np. jak w Pawich Okach czy Groszkach i Różach), zrobiona z tego miłego w dotyku prążkowanego materiału - podejrzewam, że może być dość rozciągliwa. Miseczki mają wkładki do korekty asymetrii.

Mierzyłam dwa rozmiary, 70K i 70KK (ten ostatni wykoncypowałam sobie drogą dedukcji po tym, jak PL Purple i PL Atrament 75JJ okazały się nie tylko z luźne pod, ale i za małe w miskach). Różnica między tymi rozmiarami okazała się wcale nie taka duża i przez jakiś czas zastanawiałam się, jak wybrnąć. Przy pierwszej przymiarce 70K wydał mi się lepszy, oczywiście bez wkładek. W 70KK były widoczne luzy. Jednak przy drugiej przymiarce - może za sprawą tego, że do przymierzalni weszła Ewa? ;) - dotarło do mnie, że skoro ramiączka muszę na 100% skrócić, to z 70K się po tym skróceniu wyleję. Przymierzony - też bez wkładek - i po mentalnym skróceniu ramiączek, 70KK okazał się nagle idealny.

Odnośnie ścisłości - 70 mogłam zapiąć na każdą z haftek i było "okej". Dla porównania, miałam na sobie PL Turkus 75JJ - stary i nie prawdopodobnie nieco skurczony - i tu obwóc 75 odczuwam jako ciasny. Ale to może być także kwestia materiału - Turkus jest z materiału o wiele "surowszego" w dotyku, niż Charlie.

Majtki - są dla mnie odwiecznym problemem, bo wg bioder noszę inne, a wg talii inne. Z wysokich effumajtek zazwyczaj pasuje mi 40 (Fuksja, Purple, Truskawki) - i tutaj także się to sprawdziło. Zmierzone najpierw 42 bylo jak najbardziej okej w biodrach, ale w talii najzwyczajniej w świecie odstawało.

Ostatecznie wyszłam ze sklepu z kompletem 70KK + 40, oraz z zamiarem samodzielnego skrócenia ramiączek (co prawda panie z Bradonny podobno mogłyby to zrobić, ale jakoś nie miałam ochoty wychodzić od nich bez Charliego).

Powyższe uwagi dotyczą człowieka o wymiarach: 108 cm w biuście w usztywnianym, 73cm pod mierzone samodzielnie (przez brafitterki wychodzi mniej), 84 cm w talii oraz 101-102 cm w biodrach, przy czym pupa jest płaska, a brzuch raczej z przodu.

--
      Clarisse
      BiuBiu: 42 BBB
      Effuniak: 70K i okolice
    • clarisse SM Margot 70K vs 75JJ + figi 40 vs 42 01.10.13, 14:37
      Drugi komplet mierzony dziś w Bradonnie.

Tak jak wywnioskowałam z Galerii, model wygląda ładniej na człowieku niż na zdjęciach. Może dlatego, że zdjęcia fejsbukowe zasugerowały mi czarną mgiełkę z czerwonym haftem ino - w rzeczywistości natomiast okazało się, że haft jest w kolorze ciemnego różu (czy też fuksji, dla mnie to z grubsza to samo) i zieleni, plus kokardka w kolorze tegoż różu, której w ogóle jakoś na zdjęciach mój mózg nie zarejestrował.

Ponieważ mam SM Trefla 70K (lekko zwężonego w obwodzie), i mierzyłam SM Beżyk 70K, który wydał mi się idealnie dopasowany - uznałam, że 70K na pewno się nada. Rzeczywiście, jeśli chodzi o miski, leży zupełnie tak, jak mój Trefl. Natomiast obwód był "w dotyku" dość ciasny, co mogło być kwestią rzeczywistej długości, ale mogło być też kwestią materiału, jego rozciągliwości i właśnie jego "dotykowi", który nie był tak delikatny, jak mierzony wczesniej PL Charlie. W każdym razie przy 70K zapiętym na najluźniejszą haftkę uznałam, że może być, ale że mogłabym też z przedłużką (co natychmiast uskuteczniłam). Pani Małgosia zaproponowała w tym układzie przymierzenie 75JJ i okazało się, że leży równie dobrze, a przedłużki nie wymaga. Tak więc na nim jednak stanęło.

Od strony misek, ramiączek i mostka wypada standardowo jak inne SM-ki, co oznacza, że granica miski w obu rozmiarach leciutko mi powiewała (jak w Treflu), ale pod ubraniem tego zupełnie nie widać. Mostek niestetyż z tych wyższych (ach, nie ma to jak mostki w PL-ach), ramiączka rozszerzające się z przodu, więc nie regulowane na pełnej długości - jednak mogę się tu obyć bez interwencji krawieckiej.

Do stanika zmierzyłam figi (zwykłe, wysokich tu nie ma). Figi są przejrzystoczarne z tyłu, ze wstawką haftowaną z przodu, więc po dyskusji o pupach i przejrzystościach na forum gęba mi się do nich zaraz uśmiechnęła. Dodatkowo z tyłu mają drugą warstwę tego przejrzystoczarnego materiału, która tworzy coś w rodzaju hmm... falbanki albo skrzydełek, nie wiem jak to dokładnie opisac. Z tyłu ciemnoróżowa/fuksjowa kokardka pośrodku - z przodu dwie takież symetrycznie umieszczone. Porównałam dwa rozmiary, 40 i 42. W tym przypadku okazało się, że rozmiar 40 wpija mi się trochę (wgłębienia w okolicach bioder i talii są mało estetyczne), natomiast 42 przylega świetnie w biodrach i jako że to figi normalne, a nie wysokie - nie sięga miejsca, w którym wysokie figi mogłyby odstawać w pasie.

Powyższe uwagi dotyczą człowieka o wymiarach: 108 cm w biuście w usztywnianym, 73cm pod mierzone samodzielnie (przez brafitterki wychodzi mniej), 84 cm w talii oraz 101-102 cm w biodrach, przy czym pupa jest płaska, a brzuch raczej z przodu.

Idąc do sklepu myślałam tylko potencjalnie o staniku, bo SM robi mi po prostu kapitalny kształt biustu, ale dałam się uwieść idei kompletu.
      --
      Clarisse
      BiuBiu: 42 BBB
      Effuniak: 70K i okolice
      • maggianna Re: SM Margot 01.10.13, 19:20
        Tez wlasnie byłam w Bradonnie i przymierzalam długo wyczekiwane Margot - niestety stanik okazał sie dusicielem i w moim standardowym rozmiarze 85F był za ciasny (zapielam sie ale długo bym nie wytrzymała), niestety rozmiaru 90E nie było :-(
        Bardzo ładny, fuksjowo-zielony haft, fajna kokardka, pewnie sie skusze.

Koleżanka mierzyla rozmiar 75dd i wg niej rozmiar był ciasny ale komfortowy i uznała ze większy obwód jej nie potrzebny.
    • clarisse CHP News 01.10.13, 15:01
      Nie mierzyłam, bo ten fason w moim rozmiarze nie występuje.

Jednakże zauważyłam pewną różnicę względem zdjęć na FB - nie wiem do końca, to może być kwestia mojego monitora - na zdjęciach wygląda jakby tło było białe (chłodna biel). W realu to tło jest bardziej koloru starej gazety - pożółkłe, bliżej kremowego niż białego.

--
      Clarisse
      i jej bombastyczny biust
        • clarisse Re: CHP News 01.10.13, 15:15
          A widzisz, to pewnie mój monitor ma podkręcone ustawienia.
          Znaczy proszę zignorować informację.
          --
          Clarisse
          Jestem piękna ale niefotogeniczna :P
          • anulla1974 Re: CHP News 01.10.13, 22:30
            Na moim monitorze też jest białe więc też się zdziwiłam tym żółtawym tłem CHP News.
            Mierzyłam Charliego 65B - jak moje pozostałe effuniaki. Materiał bardzo przyjemny, miękki.
            3DM Margot piekna, a jakie kulki robi :) Akurat w tym modelu musiałam zejść do rozmiaru 65A.
            --
            64/80
            Lubię balkonetkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka