Dodaj do ulubionych

Obwisły, opadający biust. Jaki model stanika?

26.04.14, 09:46
Przez wiele lat nosiłam staniki 75D. Wiem już na pewno, że były źle dobrane. I co gorsza najczęściej były to push upy.
Po ciąży biust bardzo mi się zmienił i w push upach wygląda tragicznie. Wylewa się, jest niekształtny. Poza tym jest coraz bardziej płaski i jeszcze trochę a będzie wyglądał jak balony, ale bez powietrza :-(

Jaki model biustonoszy były dla mnie odpowiedni? Możecie mi pomóc?

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 26.04.14, 10:22
    Przede wszystkim w dobrym rozmiarze :-) Jakie masz wymiary, gdy zmierzysz się wg wytycznych z mojej sygnaturki?
    --
    Jaki powinnaś nosić rozmiar stanika?
  • 26.04.14, 11:26
    pod biustem ciasno 70
    w biuście 87

niestety nie mam żadnego miękkiego stanika i żadnego wygodnego też nie :/

z tym, że jak się biust podniesie (strasznie to brzmi) to na pewno obwód w biuście się zwiększy
  • 26.04.14, 12:03
    A ile masz pod biustem luźno? I jaki jest pomiar nr 4, czyli - w biuście w swoim najwygodniejszym, miękkim (!) staniku, pochylając się tak mocno, by biust "zwisał" swobodnie, leciuteńko naprężając taśmę?
    --
  • 26.04.14, 12:04
    Za szybko enter - zamiast tego stanika zmierz się po prostu bez niczego, to też coś nam da.
  • 26.04.14, 13:21
    w ten sposób, nachylając sie i lekko naprężając taśmę to 90-91cm
  • 26.04.14, 13:44
    A luźno pod biustem? Tak bez nabierania dodatkowego powietrza, luźno stojąc.
  • 26.04.14, 13:45
    72 luźno :-)
  • 26.04.14, 19:22
    Dobra, to już wiem mniej więcej, na czym stoimy :-)
    Przede wszystkim potrzebujesz stanika o mniejszym obwodzie, który będzie mógł podnieść Twój biust. W zależności od ścisłości stanika, próbowałabym z obwodami 65 i 70, ten drugi to raczej w wyjątkowo ciasnych modelach. Zaczynaj mierzenie od polskiego 65E i brytyjskiego 30(65)DD i porównuj z sąsiednimi, czyli PL 65F, 70D, 70E, UK 30(65)E, 32(70)D i 32DD.

Biust po ciąży, a zwłaszcza po odstawieniu dziecięcia od piersi, wygląda mało zadowalająco. Wiem, bo przeszłam przez to 2 razy :-) Na szczęście da się go zregenerować nosząc odpowiednie staniki, możesz także zakładać na noc jakiś miękki podtrzymujący topik, tzw. stanik do spania. Nie jest to jednak żaden stanik, a np. coś takiego:
    http://www.decathlon.pl/media/824/8247665/classic_02d3f99ce4c24311ae693d8d83080063.jpg
    lub to:
    https://brastop-brastoplimited.netdna-ssl.com/content/images/thumbs/0007342_kris-line-donna-top-milky_225.jpeg
    lub taki topik z wbudowanym stanikiem:
    www.bravissimo.com/products/nightwear/pyjama-tops/racerback-top/cherry-red/nw114cyr/?level=1
    www.brastop.com/lepel-amelia-support-cami-black?r=search
    Poczytaj o naprawie biustu na stronie Mahedy, zrobiła IMO fajny eksperyment i napisała kilka wartościowych notek na ten temat, link tu i tu. Od siebie dodam, że ćwiczenia na klatkę piersiową pomagają o tyle, że wysklepiają dekolt, więc pomagają odrobinę wypełnić piersi od góry (ale nie podnieść).
    --
  • 26.04.14, 19:33
    Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
    Zastosuję rady i od razu biorę się do czytania informacji z linków.
    Pozdrawiam serdecznie

a i jeszcze jedno pytanie
    wiem, że różne modele: balkonetki, push upy, bardotki.....
    jaki rodzaj najlepszy dla mojego typu biustu? :-)
  • 26.04.14, 20:57
    W sumie wszystko jedno, tyle ze z plunge'y biust Ci moze wyplywac srodkiem. To samo w drugim nisko zabudowanym typie czyli half cupach. Pushupy maja te wade, ze maja dosc malo miejsca na biust i oprocz tego ze wkladka moze deformowac ksztalt piersi (ale to da sie obejsc siegajac po dobrze zaprojektowane modele), to znowu biust Ci moze po prostu wyplywac ze stanika. Siegnij po nieco bardziej zabudowane modele czyli wlasnie balkonetki albo full-cupy. Bardotka to taki niezdefiniowany model, ktory moze oznaczac wszystko, ale jak daje dobre podtrzymanie to nos. A jak biust Ci sie ujedrni, to szalej do woli. Najwazniejsze to odpowiednio duza miska i odpowiednio scisly obwod, zeby biust mial dobre podtrzymanie i mogl sie regenerowac.

PS Moze sie zdarzyc, ze jak zdejmiesz po dniu noszenia stanik, to biust bedzie odrobine bolal. Ten bol to objaw tego, ze skora i wiezadla musza same zaczac nosic ciezar, ktory do tej pory nosil stanik. Mija po paru minutach, gdy cialo przyzwyczai sie do obciazenia.
    --
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
  • 28.04.14, 17:27
    Trafiłaś z 10. Przymierzałam u mniej lub bardziej profesjonalnej brafitterki kilka staników i wszystkie miękkie idealne były w rozmiarze 65E :-))
    TYyko push upy 65F.
    Nie kupiłam jednak nic bo kolory mi nie odpowiadały.
    Jedzie już do mnie zamówienie kilkunastu modeli z Kontri. Mam nadzieje, że coś idelanie dobiorę i wreszcie zadbam o tę część ciała.
    Jeszcze raz dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.