Dodaj do ulubionych

Jacy polscy producenci?

05.12.16, 09:44
Dziewczyny, kupuję od zawsze na Brastop angielskie biustonosze, ale chcialabym spóbować biustonoszy rodzimych propducentów. Szukam gładziochów, takich pod T-shirt, wygodnych. W anglikach noszę zazwyczaj 30FF. Zależy mi na szerokich, wygodnych ramiączkach i oczywiście nierozciągliwych obwodach. Czy możecie mi coś polecić?

Edytor zaawansowany
  • 05.12.16, 10:02
    Osobiście polecam Gorsenię i Avę, ostatnio też testuję Nessę i Gaię. Ale nie wiem, jak będą wypadać w Twoim rozmiarze. W moim rozmiarze Nessa właśnie ma fajne szerokie ramiączka, szersze obwody typu 3x3, Ava i Gorsenia już mają węższe ramiączka i obwody, przy czym Ava w niektórych modelach ma niestety bardziej rozciągliwe.
    Na razie z wiekszości polskich zakupów jestem zadowolona, ale ponieważ mam sporo staników, to cięzko mi określić trwałość, bo konkretny stanik noszę dość rzadko.

Aha, no i polskie staniki to też Ewa Michalak, ale to znacznie wyższa półka cenowa.

--
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • 05.12.16, 10:08
    Yaga, dziękuję. Kupujesz stacjonarnie czy online?
    Też mam dużo staników, ale zawsze kończy się tak, że noszę na okrągło tylko te najwygodniejsze – ostatnio Curvy Kate Daily Bra. Wszelkie koronki, push upy, itp., lądują ostatecznie na dnie szuflady.
    Polskie biustonosze kupowalam całe wieki temu, ale wtedy po kilku praniach obwód można było wiązać w supły.
    Ewę Michalak znam i wiele razy sprawdzałam (na forum jestem od stu lat ;)), ale w jej ofercie brak takich typowych, gładkich, codziennych biustonoszy.
  • 05.12.16, 10:44
    Tylko online, nie znoszę stacjonarnych zakupów :)
    Polecam kontri.pl, co jakiś czas (np. teraz, do jutra) mają oferty typu -20% na wszystko, bezpłatna wysyłka powyżej 300 zł i darmowa odsyłka paczkomatem - super sprawa, można przymierzyć, przetestować. Kasica na Stanikomanii ostatnio recenzowała jakiegoś polskiego gładziocha, Avę chyba, może rzucić okiem :)
    Ja akurat lubię koronkowce, więc nie wiem, jak w tych firmach będzie z typowymi T-shirt bra. Np. moje mega wygodne Gorsenie to niestety dla Ciebie typowe koronkowce z haftami ;)

--
  • 05.12.16, 11:06
    Sprawdziłam, ale u Kasicy znalazłam tylko bardzo gladko wyglądający push up? No bo ten gładzioch Avy z sierpnia to żaden gładzioch.
    Z tego co widzę, to takie siermiężne biustonosze tylko w Gai, więc zaryzykuję, zamówię, choć nie mam pojęcia jaki będę u nich miała rozmiar.

Trochę się boję takich gładkich polskich biustonoszy, bo o ile pamiętam mankamentem polskich produktów była zawsze słaba jakość materiałów, szybkie odbarwianie się, mechacenie, itp. W kolorowych koronkach łatwo różne mankamenty zamarkować, ale w przypadku takiego prostego, klasycznego biustonosza wszystko to widać jak na dłoni. No, zobaczymy, może mnie Gaia nie rozczaruje.

Kontri już sprawdzam, dzięki!
  • 05.12.16, 11:21
    Ha, no właśnie, mierzyłam tę Avę z recenzji Kasicy, u mnie pod bluzką wyglądała spoko, ale to pewnie zależy od osobistych preferencji.

Wydaje mi się jeszcze, że Krisline ma takie całkiem gładkie staniki, ale nie mierzyłam, i chyba Corin też ma taki całkiem gładki model, ale też nie mierzyłam.

--
  • 05.12.16, 11:52
    Bo tu chodzi o kolorystykę także. Nie lubię biustonoszy we wzory. Czyli kolor ewentualnie tak, ale gładki, bez wzorów, itd.
    Krisline i Corin mają faktycznie Stellę i Virginię, które spełniałynby warunki gładkości i prosto=ty. Ciekawe jak u nich z obwodami i jakością w ogóle? Może któraś z dziewczyn wie? Liczę, że jeszcze ktoś się odezwie. Ceny nie są najniższe, a to właśnie z Ewy Bień i Krisline miałam ostatnie noszone polskie biustonosze. Wtedy Ewa Bień wypdala dużo lepiej gatunkowo, ale musiałam z niej zrezygnować ze względu na silikon w obwosach, który mnie uczulał.
  • 05.12.16, 13:16
    O widzisz, na mnie Ewa Bień kompletnie się nie sprawdza, jak ostatnio mierzyłam, to obwody jakieś takie cienkie, ramiączka też, kompletnie nie na mój biust.

Nie wiem, czy gdzieś nie obiło mi się o oczy, że Corin jest rozciągliwcem.

--
  • 05.12.16, 19:23
    Wybrałam się dzisiaj do Szyfoniery, żeby jednak kupić pierwszy polski biustonosz stacjonarnie :). Wyszłam z kolejnymi majtkami...
    Sklep chyba należy do jednej z forumek – przemiła, fachowa obsługa, ale Corin 65G (Spacer) wcinał się fiszbiną w pachę (choć był piękny, naprawdę piękny i strasznie żaluję), natomiast KrisLine 65FF był prawie dobry, choć trochę bułkował, a z kolei w rozmiarze 65G już odcinał mi ramiona.

I teraz nie wiem. Ten 'Spacer' Corina jest naprawdę śliczny, ale chyba skoro uwiera mnie fiszbina, to nie będzie lepiej. Muszę się zastanowić. Może niewielkie bułeczki niestraszne i trzeba brać... Zostałam aktualnie z jednym dobrym biustonoszem w kolorze czarnym i jestem załamana.
  • 05.12.16, 19:31
    Po sobie wiem, że jeżeli już w czasie przymiarki uwiera gdziekolwiek, to lepiej nie będzie, co najwyżej gorzej ;)

--
  • 06.12.16, 09:43
    Tak, wiem, dlatego na razie wstrzymałam się z zakupami. Szukam dalej, choć gładziochów jest ogólnie mało :/.

Ten KrisLine Deco Plunge jest fajny, ale ja mam już doświadczenie z Freyą Deco w tej samej konstrukcji i ten niski mostek nie był dla mnie idealny, piersi z czasem trochę wypływały środkiem. Gdyby te biustonosze były tańsze mogłabym zaryzykować, przetestować, ale 140-150 zł to jednak nie jest cena na testy ;).
  • 14.12.16, 13:51
    Yaga miała na myśli zapewne gładziocha z listopada czyli ten: stanikomania.blox.pl/2016/11/A-ja-sie-nie-boje-Minimizera.html U mnie to naprawdę gładzioch, pod cieniutką dzianinką nie odznacza się nic (a nawet Deco się odznaczało :)

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 08.12.16, 22:01
    Nie wiem czy gładzioch musi być cielisty, ale proponuję Only Her Latte plunge
    Rozmiarowo, u mnie wypada miska mniej niż w brytyjczykach (choć to nie musi się sprawdzić u każdego, ja mam biust stożkowy).

--
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.
  • 11.12.16, 20:54
    Aniu, dziękuję, ale OnlyHer Plunge jakoś mi nie podchodzi – wolę naturalny kształt biustu.
  • 14.12.16, 17:11
    Halfcup dochodzi do 30FF, ale w nim na pewno nie bierze się miskę mniej niż w brytyjczykach. Tutaj biust nie jest aż tak zebrany do środka, chociaż noski to dalej nie są, to nie wiem, czyCi podejdzie?

--
    63/91/94 65F
    rzeczywistość dogoniła tabelki :)
  • 14.12.16, 20:31
    Chodzi o tego Plunga Krisa? Przepraszam, zgubiłam się. Deco Plunge mierzylam i jakoś tak bez szału było. I G bułkowało i H bułkowało. Na dodatek miałam wrażenie, że te piersi są jakoś puszczone samopoas.
  • 16.12.16, 13:00
    Tak, Kris zrobił model który nazywa się deco plunge :-) Nie próbowałam.

--
    Stanikomania!
  • 16.12.16, 13:02
    Oprócz tego że Freya ma model o nazwie Deco plunge, oczywiście.

--
    Stanikomania!
  • 16.12.16, 13:21
    Tak, tak, wiem i też zauważyłam tę....zbieżność nazwy ;). Zgubiłam się w rozmowie, ale możliwe, że ma na to wpływa paskudne zapalenie zatok ;).
    Freya też nie byla dla mnie idealna i krój Krisa, być może bardzo podobny też mi nie służy. Przyznam, że jakościowo też jakoś szału nie było – mam wrażenie, że Corin i Nipplex są lepszej jakości.
  • 21.08.17, 16:50
    Dziewczyny, dalej szukam polskich bestsellerów. Lubię gładkie, ale może przekonam się do wstawek z kotonki ;).
    Czy któraś z Was zna Kopa Lanę Gai? Ich zdjęcia na stronie www są tak wyszotopowane, że to powinno być karalne.... Patrzę teraz po necie, ale nie widzę rzeczywistych zdjęć tego biustonosza. Pomożecie? Posiadacie?
  • 09.12.16, 09:34
    Obejrzyj sobie stanik Nipplex Anna, powinien spełniać kryteria. Recenzowała go Kasica na Stanikomanii i wyszło nieźle. Mogłabyś przetestować 65G. No i fortuny nie kosztuje, 70-80zł.
  • 11.12.16, 20:55
    Pau, dzięki wielkie! Obejrzalam i faktycznie ten biustonosz może być strzałem w dziesiątkę!
    Zakupiłam już coś z Corin i te 65G okazało się tylko tylko dobre. Sam biustonosz fajnie wykończony, ale może powinnam pójść w H. Ciekawe czy ten Nipplex jest mało czy dużo- miseczkowy?
  • 13.12.16, 17:45
    Na Allegro ktoś właśnie sprzedaje 65G w beżu i są podane wymiary - allegro.pl/biustonosz-nipplex-anna-big-65g-i6642851494.html
    Na tej podstawie może coś wywnioskujesz na temat swojego rozmiaru w tym modelu. Jednak podany tam obwód w rozciągnięciu to chyba przesada - Kasica w recenzji pisała, że obwód jest solidny, a nie jakiś rozciągliwiec.
    Też miałam ochotę na ten model, ale niestety lekko wypadam z rozmiarówki:(.
  • 14.12.16, 08:52
    Pau, dziękuję :), zamowiłam w sklepie na Allegro nowy za te kilka złotych więcej i już wczoraj przyszedł. Obwód jest faktycznie bardzo ciasny i bardzo, bardzo mało pracuje. Sam biustonosz zyskuje na biuście, bo po wyjęciu z pudełka wydaje się nieszczególny, ale na biuście naprawdę rozkwita. Jestem pozytywnie zaskoczona, choć chyba będę potrzebowała na razie przedłużki.
  • 13.12.16, 17:53
    Mnie się wydaje że 30FF to bardziej 65H niż G - ale mam doświadczenie głównie z usztywnianą Gorsenią z pionowymi cięciami ;)
    --
    Się dzieje się :)
    73/93
  • 14.12.16, 08:55
    Martvico – chyba masz rację. To FF w Anglikach jest zazwyczaj idealne, a tu jakbym byla pomiędzy G a H. Na przyszłość spróbuję z H. Dziękuję.

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc. Jestem pozytywnie zaskoczona jakością tych biustonoszy, na pewno dokupię kolejne i już nie będę się bała polskich producentów ;).
  • 14.12.16, 09:41
    To wszystko zależy od firmy i niestety trzeba testować.
    Ja na brytyjskie 36FF, Avę i Gorsenię mam zwykle 80G, nie H (ale np. ta usztywniana Gorsenia, o której pisze Martvica, wypada małomiskowo i G jest za małe, H by się przydało), z kolei Nessę mam 80H i 80I. Gaię też 80H.

--
  • 14.12.16, 09:58
    Yago, masz rację oczywiście. Powinnam byla zamówić kilka bliskich rozmiarów i w zasadzie nie mam wytlumaczenia na to zaniechanie ;).
    Tak czy inaczej – biustonosze są śliczne, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Spróbuję jeszcze z Gaią i tu już postaram się zakupić kilka rozmiarów, aby wybrać najlepszy.
  • 14.12.16, 10:05
    Nie no, spoko ;)

I też zauważyłam, że te polskie marki mają mniejsze różnice rozmiarowe między poszczególnymi rozmiarami - to pewnie wiąże się z tym, że polska rozmiarówka jest liczona co centymetry, angielska co cale i te różnice są inne. Ale w związku z tym warto mierzyć sąsiadujące, bo czasem lepszy jest ten rozmiar, który teoretycznie powinien być za duży/za mały. W angielskich markach tego nie mam w aż takim stopniu.

--
  • 14.12.16, 13:45
    Teoretycznie polska rozmiarówka, jako europejska, jest liczona co 2 cm a angielska co 2,5 (co cal). Ale to jest czysta teoria, bo jest ileś polskich firm, które te 2 cm mają tylko w tabelach rozmiarowych, a w praktyce rozmiary są rozstrzelone bardziej, oraz jest Ewa Michalak, która ma odstępy angielskie :-) A wśród polskich firm o niby europejskiej rozmiarówce są miskowo większe i mniejsze, np. do mniejszych zaliczyłabym Ewę Bien i Gorteks a do większych Avę i Avocado. Trzeba by jakoś to sobie usystematyzować, bo o ujednoliceniu rozmiarów między firmami to chyba już możemy zapomnieć, skoro tyle lat już minęło i ciągle jest bałagan :-)

--
    Stanikomania!
  • 14.12.16, 14:00
    Mnie by wystarczyło, gdyby ta sama firma była spójna sama ze sobą w kwestii rozmiarówki ;) Bo jak na razie miękkie Gorsenie/Avy/Gaje/Nessy wypadają inaczej niż semisofty/usztywniane tych samych firm i to jest lekko ;) problematyczne.

--
  • 14.12.16, 14:38
    Yago, a czy tak nie ejst we wszystkich firmach? Ja wprawdzie mam doświadczenie tylko z kilkoma markami, ale w Curvy Kate też tego doświadczyłam.
  • 14.12.16, 15:11
    No właśnie nie doświadczyłam tego w aż takim stopniu w brytyjskich markach. Z CK nie mam doświadczenia :)

Poza tym może to kwestia kroju. W sensie np. większość kolorowych Gai wygląda tak samo, jakiś tam wzorek u dołu miski, u góry czarna koronka. Ale ponieważ Gaia ma kilka krojów semisoftów, kilka krojów softów, kilka krojów sztywnych, to każdy z nich u mnie wypada inaczej. A na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo.
    Ale tak sobie nieszkodliwie marudzę, bo zasadniczo i tak jestem pod wrażeniem tego, jaki skok jakościowy zrobiły polskie marki w ostatnim czasie.

--
  • 14.12.16, 14:37
    Kasico, dziękuję za wyjaśnienia. Co do tej Avy to jakoś nie podchodzą mi te ornamenty i przyznam średnio lubię miękusy. Mam fioła na punkcie minimalistycznej bielizny.

Corin Alma i Nipplex Anna to dla mnie strzały w dziesiątkę. Będę jeszcze polowała na Nipplex Anitę w fajnej cenie. No i planuję wypróbować Gaię. Znalazłam Maddalenę – jest miękki, ale wygląda dość sztywno? Czy któraś z Was oglądała go na żywo? Zainteresowała mnie też Narinia, choć niespecjalnie lubię tego rodzaju krój miseczki. Kopa Lana? Spacer Pilar?
    Wiem już, że jest wybór, więc będę szukała dalej :).
  • 14.12.16, 14:47
    Ha! Znalazłam zdjęcia Maddaleny na OLX i już wiem, że ten model odpada – nie znoszę takich ramiączek.
  • 14.12.16, 15:36
    No to oprócz Anny nic ci nie polecę z marek PL, bo ich nie znam pod kątem minimalistycznych skorupkowców ;-) Kris Line robi coś, co nazywa Deco Plunge.

--
    Stanikomania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.