Dodaj do ulubionych

Jacy polscy producenci?

05.12.16, 09:44
Dziewczyny, kupuję od zawsze na Brastop angielskie biustonosze, ale chcialabym spóbować biustonoszy rodzimych propducentów. Szukam gładziochów, takich pod T-shirt, wygodnych. W anglikach noszę zazwyczaj 30FF. Zależy mi na szerokich, wygodnych ramiączkach i oczywiście nierozciągliwych obwodach. Czy możecie mi coś polecić?

Edytor zaawansowany
  • 05.12.16, 10:02
    Osobiście polecam Gorsenię i Avę, ostatnio też testuję Nessę i Gaię. Ale nie wiem, jak będą wypadać w Twoim rozmiarze. W moim rozmiarze Nessa właśnie ma fajne szerokie ramiączka, szersze obwody typu 3x3, Ava i Gorsenia już mają węższe ramiączka i obwody, przy czym Ava w niektórych modelach ma niestety bardziej rozciągliwe.
    Na razie z wiekszości polskich zakupów jestem zadowolona, ale ponieważ mam sporo staników, to cięzko mi określić trwałość, bo konkretny stanik noszę dość rzadko.

Aha, no i polskie staniki to też Ewa Michalak, ale to znacznie wyższa półka cenowa.

--
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • 05.12.16, 10:08
    Yaga, dziękuję. Kupujesz stacjonarnie czy online?
    Też mam dużo staników, ale zawsze kończy się tak, że noszę na okrągło tylko te najwygodniejsze – ostatnio Curvy Kate Daily Bra. Wszelkie koronki, push upy, itp., lądują ostatecznie na dnie szuflady.
    Polskie biustonosze kupowalam całe wieki temu, ale wtedy po kilku praniach obwód można było wiązać w supły.
    Ewę Michalak znam i wiele razy sprawdzałam (na forum jestem od stu lat ;)), ale w jej ofercie brak takich typowych, gładkich, codziennych biustonoszy.
  • 05.12.16, 10:44
    Tylko online, nie znoszę stacjonarnych zakupów :)
    Polecam kontri.pl, co jakiś czas (np. teraz, do jutra) mają oferty typu -20% na wszystko, bezpłatna wysyłka powyżej 300 zł i darmowa odsyłka paczkomatem - super sprawa, można przymierzyć, przetestować. Kasica na Stanikomanii ostatnio recenzowała jakiegoś polskiego gładziocha, Avę chyba, może rzucić okiem :)
    Ja akurat lubię koronkowce, więc nie wiem, jak w tych firmach będzie z typowymi T-shirt bra. Np. moje mega wygodne Gorsenie to niestety dla Ciebie typowe koronkowce z haftami ;)

--
  • 05.12.16, 11:06
    Sprawdziłam, ale u Kasicy znalazłam tylko bardzo gladko wyglądający push up? No bo ten gładzioch Avy z sierpnia to żaden gładzioch.
    Z tego co widzę, to takie siermiężne biustonosze tylko w Gai, więc zaryzykuję, zamówię, choć nie mam pojęcia jaki będę u nich miała rozmiar.

Trochę się boję takich gładkich polskich biustonoszy, bo o ile pamiętam mankamentem polskich produktów była zawsze słaba jakość materiałów, szybkie odbarwianie się, mechacenie, itp. W kolorowych koronkach łatwo różne mankamenty zamarkować, ale w przypadku takiego prostego, klasycznego biustonosza wszystko to widać jak na dłoni. No, zobaczymy, może mnie Gaia nie rozczaruje.

Kontri już sprawdzam, dzięki!
  • 05.12.16, 11:21
    Ha, no właśnie, mierzyłam tę Avę z recenzji Kasicy, u mnie pod bluzką wyglądała spoko, ale to pewnie zależy od osobistych preferencji.

Wydaje mi się jeszcze, że Krisline ma takie całkiem gładkie staniki, ale nie mierzyłam, i chyba Corin też ma taki całkiem gładki model, ale też nie mierzyłam.

--
  • 05.12.16, 11:52
    Bo tu chodzi o kolorystykę także. Nie lubię biustonoszy we wzory. Czyli kolor ewentualnie tak, ale gładki, bez wzorów, itd.
    Krisline i Corin mają faktycznie Stellę i Virginię, które spełniałynby warunki gładkości i prosto=ty. Ciekawe jak u nich z obwodami i jakością w ogóle? Może któraś z dziewczyn wie? Liczę, że jeszcze ktoś się odezwie. Ceny nie są najniższe, a to właśnie z Ewy Bień i Krisline miałam ostatnie noszone polskie biustonosze. Wtedy Ewa Bień wypdala dużo lepiej gatunkowo, ale musiałam z niej zrezygnować ze względu na silikon w obwosach, który mnie uczulał.
  • 05.12.16, 13:16
    O widzisz, na mnie Ewa Bień kompletnie się nie sprawdza, jak ostatnio mierzyłam, to obwody jakieś takie cienkie, ramiączka też, kompletnie nie na mój biust.

Nie wiem, czy gdzieś nie obiło mi się o oczy, że Corin jest rozciągliwcem.

--
  • 05.12.16, 19:23
    Wybrałam się dzisiaj do Szyfoniery, żeby jednak kupić pierwszy polski biustonosz stacjonarnie :). Wyszłam z kolejnymi majtkami...
    Sklep chyba należy do jednej z forumek – przemiła, fachowa obsługa, ale Corin 65G (Spacer) wcinał się fiszbiną w pachę (choć był piękny, naprawdę piękny i strasznie żaluję), natomiast KrisLine 65FF był prawie dobry, choć trochę bułkował, a z kolei w rozmiarze 65G już odcinał mi ramiona.

I teraz nie wiem. Ten 'Spacer' Corina jest naprawdę śliczny, ale chyba skoro uwiera mnie fiszbina, to nie będzie lepiej. Muszę się zastanowić. Może niewielkie bułeczki niestraszne i trzeba brać... Zostałam aktualnie z jednym dobrym biustonoszem w kolorze czarnym i jestem załamana.
  • 05.12.16, 19:31
    Po sobie wiem, że jeżeli już w czasie przymiarki uwiera gdziekolwiek, to lepiej nie będzie, co najwyżej gorzej ;)

--
  • 06.12.16, 09:43
    Tak, wiem, dlatego na razie wstrzymałam się z zakupami. Szukam dalej, choć gładziochów jest ogólnie mało :/.

Ten KrisLine Deco Plunge jest fajny, ale ja mam już doświadczenie z Freyą Deco w tej samej konstrukcji i ten niski mostek nie był dla mnie idealny, piersi z czasem trochę wypływały środkiem. Gdyby te biustonosze były tańsze mogłabym zaryzykować, przetestować, ale 140-150 zł to jednak nie jest cena na testy ;).
  • 14.12.16, 13:51
    Yaga miała na myśli zapewne gładziocha z listopada czyli ten: stanikomania.blox.pl/2016/11/A-ja-sie-nie-boje-Minimizera.html U mnie to naprawdę gładzioch, pod cieniutką dzianinką nie odznacza się nic (a nawet Deco się odznaczało :)

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 08.12.16, 22:01
    Nie wiem czy gładzioch musi być cielisty, ale proponuję Only Her Latte plunge
    Rozmiarowo, u mnie wypada miska mniej niż w brytyjczykach (choć to nie musi się sprawdzić u każdego, ja mam biust stożkowy).

--
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.
  • 11.12.16, 20:54
    Aniu, dziękuję, ale OnlyHer Plunge jakoś mi nie podchodzi – wolę naturalny kształt biustu.
  • 14.12.16, 17:11
    Halfcup dochodzi do 30FF, ale w nim na pewno nie bierze się miskę mniej niż w brytyjczykach. Tutaj biust nie jest aż tak zebrany do środka, chociaż noski to dalej nie są, to nie wiem, czyCi podejdzie?

--
    63/91/94 65F
    rzeczywistość dogoniła tabelki :)
  • 14.12.16, 20:31
    Chodzi o tego Plunga Krisa? Przepraszam, zgubiłam się. Deco Plunge mierzylam i jakoś tak bez szału było. I G bułkowało i H bułkowało. Na dodatek miałam wrażenie, że te piersi są jakoś puszczone samopoas.
  • 16.12.16, 13:00
    Tak, Kris zrobił model który nazywa się deco plunge :-) Nie próbowałam.

--
    Stanikomania!
  • 16.12.16, 13:02
    Oprócz tego że Freya ma model o nazwie Deco plunge, oczywiście.

--
    Stanikomania!
  • 16.12.16, 13:21
    Tak, tak, wiem i też zauważyłam tę....zbieżność nazwy ;). Zgubiłam się w rozmowie, ale możliwe, że ma na to wpływa paskudne zapalenie zatok ;).
    Freya też nie byla dla mnie idealna i krój Krisa, być może bardzo podobny też mi nie służy. Przyznam, że jakościowo też jakoś szału nie było – mam wrażenie, że Corin i Nipplex są lepszej jakości.
  • 09.12.16, 09:34
    Obejrzyj sobie stanik Nipplex Anna, powinien spełniać kryteria. Recenzowała go Kasica na Stanikomanii i wyszło nieźle. Mogłabyś przetestować 65G. No i fortuny nie kosztuje, 70-80zł.
  • 11.12.16, 20:55
    Pau, dzięki wielkie! Obejrzalam i faktycznie ten biustonosz może być strzałem w dziesiątkę!
    Zakupiłam już coś z Corin i te 65G okazało się tylko tylko dobre. Sam biustonosz fajnie wykończony, ale może powinnam pójść w H. Ciekawe czy ten Nipplex jest mało czy dużo- miseczkowy?
  • 13.12.16, 17:45
    Na Allegro ktoś właśnie sprzedaje 65G w beżu i są podane wymiary - allegro.pl/biustonosz-nipplex-anna-big-65g-i6642851494.html
    Na tej podstawie może coś wywnioskujesz na temat swojego rozmiaru w tym modelu. Jednak podany tam obwód w rozciągnięciu to chyba przesada - Kasica w recenzji pisała, że obwód jest solidny, a nie jakiś rozciągliwiec.
    Też miałam ochotę na ten model, ale niestety lekko wypadam z rozmiarówki:(.
  • 14.12.16, 08:52
    Pau, dziękuję :), zamowiłam w sklepie na Allegro nowy za te kilka złotych więcej i już wczoraj przyszedł. Obwód jest faktycznie bardzo ciasny i bardzo, bardzo mało pracuje. Sam biustonosz zyskuje na biuście, bo po wyjęciu z pudełka wydaje się nieszczególny, ale na biuście naprawdę rozkwita. Jestem pozytywnie zaskoczona, choć chyba będę potrzebowała na razie przedłużki.
  • 13.12.16, 17:53
    Mnie się wydaje że 30FF to bardziej 65H niż G - ale mam doświadczenie głównie z usztywnianą Gorsenią z pionowymi cięciami ;)
    --
    Się dzieje się :)
    73/93
  • 14.12.16, 08:55
    Martvico – chyba masz rację. To FF w Anglikach jest zazwyczaj idealne, a tu jakbym byla pomiędzy G a H. Na przyszłość spróbuję z H. Dziękuję.

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc. Jestem pozytywnie zaskoczona jakością tych biustonoszy, na pewno dokupię kolejne i już nie będę się bała polskich producentów ;).
  • 14.12.16, 09:41
    To wszystko zależy od firmy i niestety trzeba testować.
    Ja na brytyjskie 36FF, Avę i Gorsenię mam zwykle 80G, nie H (ale np. ta usztywniana Gorsenia, o której pisze Martvica, wypada małomiskowo i G jest za małe, H by się przydało), z kolei Nessę mam 80H i 80I. Gaię też 80H.

--
  • 14.12.16, 09:58
    Yago, masz rację oczywiście. Powinnam byla zamówić kilka bliskich rozmiarów i w zasadzie nie mam wytlumaczenia na to zaniechanie ;).
    Tak czy inaczej – biustonosze są śliczne, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Spróbuję jeszcze z Gaią i tu już postaram się zakupić kilka rozmiarów, aby wybrać najlepszy.
  • 14.12.16, 10:05
    Nie no, spoko ;)

I też zauważyłam, że te polskie marki mają mniejsze różnice rozmiarowe między poszczególnymi rozmiarami - to pewnie wiąże się z tym, że polska rozmiarówka jest liczona co centymetry, angielska co cale i te różnice są inne. Ale w związku z tym warto mierzyć sąsiadujące, bo czasem lepszy jest ten rozmiar, który teoretycznie powinien być za duży/za mały. W angielskich markach tego nie mam w aż takim stopniu.

--
  • 14.12.16, 13:45
    Teoretycznie polska rozmiarówka, jako europejska, jest liczona co 2 cm a angielska co 2,5 (co cal). Ale to jest czysta teoria, bo jest ileś polskich firm, które te 2 cm mają tylko w tabelach rozmiarowych, a w praktyce rozmiary są rozstrzelone bardziej, oraz jest Ewa Michalak, która ma odstępy angielskie :-) A wśród polskich firm o niby europejskiej rozmiarówce są miskowo większe i mniejsze, np. do mniejszych zaliczyłabym Ewę Bien i Gorteks a do większych Avę i Avocado. Trzeba by jakoś to sobie usystematyzować, bo o ujednoliceniu rozmiarów między firmami to chyba już możemy zapomnieć, skoro tyle lat już minęło i ciągle jest bałagan :-)

--
    Stanikomania!
  • 14.12.16, 14:00
    Mnie by wystarczyło, gdyby ta sama firma była spójna sama ze sobą w kwestii rozmiarówki ;) Bo jak na razie miękkie Gorsenie/Avy/Gaje/Nessy wypadają inaczej niż semisofty/usztywniane tych samych firm i to jest lekko ;) problematyczne.

--
  • 14.12.16, 14:38
    Yago, a czy tak nie ejst we wszystkich firmach? Ja wprawdzie mam doświadczenie tylko z kilkoma markami, ale w Curvy Kate też tego doświadczyłam.
  • 14.12.16, 15:11
    No właśnie nie doświadczyłam tego w aż takim stopniu w brytyjskich markach. Z CK nie mam doświadczenia :)

Poza tym może to kwestia kroju. W sensie np. większość kolorowych Gai wygląda tak samo, jakiś tam wzorek u dołu miski, u góry czarna koronka. Ale ponieważ Gaia ma kilka krojów semisoftów, kilka krojów softów, kilka krojów sztywnych, to każdy z nich u mnie wypada inaczej. A na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo.
    Ale tak sobie nieszkodliwie marudzę, bo zasadniczo i tak jestem pod wrażeniem tego, jaki skok jakościowy zrobiły polskie marki w ostatnim czasie.

--
  • 14.12.16, 14:37
    Kasico, dziękuję za wyjaśnienia. Co do tej Avy to jakoś nie podchodzą mi te ornamenty i przyznam średnio lubię miękusy. Mam fioła na punkcie minimalistycznej bielizny.

Corin Alma i Nipplex Anna to dla mnie strzały w dziesiątkę. Będę jeszcze polowała na Nipplex Anitę w fajnej cenie. No i planuję wypróbować Gaię. Znalazłam Maddalenę – jest miękki, ale wygląda dość sztywno? Czy któraś z Was oglądała go na żywo? Zainteresowała mnie też Narinia, choć niespecjalnie lubię tego rodzaju krój miseczki. Kopa Lana? Spacer Pilar?
    Wiem już, że jest wybór, więc będę szukała dalej :).
  • 14.12.16, 14:47
    Ha! Znalazłam zdjęcia Maddaleny na OLX i już wiem, że ten model odpada – nie znoszę takich ramiączek.
  • 14.12.16, 15:36
    No to oprócz Anny nic ci nie polecę z marek PL, bo ich nie znam pod kątem minimalistycznych skorupkowców ;-) Kris Line robi coś, co nazywa Deco Plunge.

--
    Stanikomania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.