Dodaj do ulubionych

stanik na duży obwisły biust

18.12.16, 22:26
Proszę o pomoc bo jestem naprawdę zdesperowana.
Mam duży biust (107 pod biustem i 130 w biuście) i niestety bardzo obwisły, zniszczony wielokrotnym chudnięciem i tyciem. Do pewnego czasu przynajmniej skóra była jędrna -więc jak założyłam stanik to biust się podnosił i było ok. Niestety schudłam kiedyś 30 kg w krótkim czasie i z piersi zrobiła mi się galareta.
Do czasu galarety nosiłam Panache Sienna i Superbra, teraz wylewają mi się z nich piersi. Już się nie podnoszą tylko robi się takie "siodełko" (?).
Nie mogę za nic dobrać stanika. Jeszcze jakoś pasowały "minimizery" z bon prix, ale właśnie w 3 pękł mi fiszbin! No ile można - po miesiącu, dwóch pękają fiszbiny...
Kupowałam staniki na kontri.pl i żaden nie pasował. we wszystkich mi się biust wylewał. Jestem załamana :( proszę pomożcie...
Edytor zaawansowany
  • 20.12.16, 13:03
    DO dużego wiszącego biustu polecam staniki Elomi np:
    Caitlin kataloglb.blox.pl/2009/12/Elomi-Caitlyn.html
    Rita www.bradea.pl/uploads/products/1878//1395954549.jpg
    lub inne modele specjalnie na puszyste panie zaprojektowane i szyte
    www.elomilingerie.com/
    nie robią takich czarów z biustem jak Panache Sienna lub Ewa Michalak ale są bardzo wygodne i stabilne
    Np.
    A z Panache polecam nowe kroje, zapomnij o Tangi i Sinnie :) teraz są już miski cięte na 4 z bocznym panelem, np:
    Jasmin: ingoodshape.eu/wp-content/uploads/2013/08/DSC00913m.jpg
    Envy: thefullfiguredchest.com/wp-content/uploads/2014/04/envybra.jpg
    lub Full cup Clara : thefullfiguredchest.com/wp-content/uploads/2014/12/DSF3745.jpg
    --
    Czy naprawdę warto wydawać środki, których się nie ma, na kupowanie tego, czego tak naprawdę się nie potrzebuje, tylko po to, żeby zaimponować tym, których się nie lubi?
    zasłyszane
  • 20.12.16, 16:11
    Ja bym zwłaszcza polecała full-cupy. Jeśli biust jest bardzo wiotki, to jedynym sposobem, by się trzymał, nie przelewał ani nie wyglądał dziwnie w dekolcie, jest przyciśnięcie go do klatki piersiowej z lekkim spłaszczeniem, a to robią właśnie full-cupy. Do tego celu stanik powinien być raczej zabudowany, czyli - no właśnie, full-cup :-) Z Panache: Andorra i Clara, z Elomi - na przykład Cate (Caitlyn już wychodzi z produkcji i może być trudniej dostępna).

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 21.12.16, 22:40
    dziękuję! czy dobrze oceniam, że rozmiar pod biustem mam 105 czy powinnam celować w 100? czy trzymać się rozmiarówki poszczególnych firm? bo niestety nie trafiam.... brałam już bieliznę z Gorsenia i w ogóle nie była utrafiona :( w jednych firmach wychodzi mi, że mam miseczkę F (?) w innych nawet H

--
    jak Cie nie chca wpuscic drzwiami to wejdz oknem
  • 21.12.16, 23:02
    niestety :( Panache nie dla mnie :( rozmiarówka pod biustem kończy się na 90 :( a niestety Elomi nie z mojej kategorii cenowej :(

--
  • 21.12.16, 23:10
    przepraszam, że tak spamuję ;) jeśli bym się zdecydowała na ten Elomi Caitlin to jaki rozmiar wybrać?

--
  • 22.12.16, 10:36
    Na Elomi warto też polować na ebayu czy allegro, trafiają się rózne rozmiary.

--
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • 23.12.16, 13:47
    a doradzicie jaki rozmiar? wg mybra.pl to 100GG ? ale każdy kalkulator podaje mi inna liczbę?

--
  • 23.12.16, 14:00
    A może napiszesz też, jakie rozmiar z jakich firm mierzyłaś/były dobre/za duże/za małe? Bo same wymiary to nie wszystko, trudno tak celować przez internet :)

--
  • 26.12.16, 16:42
    kiedyś nosiłam 38GG i wszystkie staniki na mnie pasowały. ale teraz mam większy obwód pod biustem i niestety też galareta wylewa się ze staników. Ostatnio zamówiłam 3 z kontri.pl i wszystkie musiałam odesłać.
    Wymierzyłam sobie wg wymiarówki firmy, że mam 105F w biuście. zamówiłam te dwa staniki:
    - www.kontri.pl/biustonosz-polusztywniany-elegancki-maxi-size-z-haftem-gaia-545m-deborah,74054,79,1,pl-PL.html
    - www.kontri.pl/biustonosz-polusztywniany--linea-maxima-502-delfina,9242,79,1,pl-PL.html
    Totalna katastrofa, piersi mi się wylewały, między piersiami stanik w ogóle nie dotykał mostka.

Nosiłam też ten w rozmiarze 100G ale jest rozciągliwy, i niestety piersi mi w nim wisiały a sutki były na wysokości zgięcia łokcia :( ale to nic dziwnego bo niestety u mnie wskazują podłogę :/

--
  • 26.12.16, 16:44
    zapomniałam dodać linka www.bonprix.pl/style/biustonosz-minimizer-325360010/?catalogueNumber=968554&source=1

--
  • 27.12.16, 06:08
    A mierzyłaś też rozmiar większy niż to 105F z tych wybranych model (Gaia, Linea)? Bo tabelka tabelką, może po prostu w tych markach i modelach potrzebujesz rozmiar czy dwa rozmiary większy? Tabelka to tylko wskazówka od jakiego rozmiaru zacząć :)

Skoro stanik nie dotykał mostka, podejrzewam za małą miskę, może w większym rozmiarze leżałby lepiej?

U mnie np. Gaia wypada na mniejszą, pasuje mi rozmiar inny niz w tabelce.

--
  • 13.01.17, 19:39
    Bardzo Wam dziękuję za rady! Kupiłam Elomi - dokładnie ten : mybra.pl/product-pol-5786-Caitlyn-biustonosz-full-cup-kameliowy.html i jest rewelacyjny. Naprawdę sama bym się na niego zdecydowała bo mi się wydawało, że będzie piersi w takie szpiczaste trójkąty zbierał ;) a to jednak zupełnie inny krój niż te NRD-owskie staniki sprzed lat :D
    Wzięłam 100G i jest idealny. Jeszcze raz dziękuję za rady :)

--
  • 14.01.17, 08:22
    To cieszę się bardzo :)
    Ja też lubię bardzo Elomi, nie wszystkie modle się sprawdzają na biuście J+, ale mam już przetestowane parę
    a Caitlyn to mega wygodny a porządnie trzymający stanik; sama noszę 80HH/80J i sobie chwalę:)

Co do Elomi, parę rad ośmielę się dorzucić :)

- po pierwsze: to unikaj na przyszłość raczej tych usztywnianych, chyba że chcesz przetestować w jakieś mega okazji cenowej, mierzyłam kilka i żaden się sprawdził się na moim ciężkim i "długim" biuście - od wew są jakby puste a biust i tak się wylewa na mostki robiąc bułeczki, i mają ja dla mnie za daleko sięgające fiszbiny na boki. Poza tym te ich gąbki są dość grube :()

- po drugie : unikaj half-cupów, np Lara, przy ciężkim biuście to nawet w Elomi nieporozumienie

- polecam klasyczne modele z side-supprotem typu Jasmin, Rita i Cate oparte na modelu Caitlyn, nowy Raquel
    Teraz jest też nowy model, z którym wiążę duże nadzieje, ale jeszcze nie mierzylam - Morgan. Konstrukcja jest podobna do Caitlyn, ale koronka w górnej części miseczki jest elastyczna; a to rozwiązanie bardzo mi przypasowało w Panachowych Envy, Jsmin i Clarze :)

- polecam sportowca Elomi Energise, bardzo go chwalę :)
    www.elomilingerie.com/lingerie/energise/aw14.aspx
    mam białego 36HH od paru lat i jest o niebo lepszy od Frei, Royca czy słynnych Shock Absorberów :)

- polecam miękkie staniki i gorsety z wbudowanymi tręsałami np Occasions, ale nie piankowe!
    Więcej na ten temat poczytasz u Kasicy na Stanikomanii:
    Tam znajdziesz więcej o tręsłach i zobacz na realnym biuście jak to działa - a działa naprawdę :)

- Plunge, czyli modele z obniżonym mostkiem do większych dekoltów
    co do Elomikówych plunge mam ambiwalentny stosunek,
    Mam ETTĘ i MATHILDĘ
    Owszem, ładne, ale na moim biuście nie dają rady, ty masz "tylko" G ;) wiec może spróbuj a ci podpasują.
    U mnie, mimo dobrze dobranego rozmiaru , piersi zbyt rozchodzą się na boki, słabo przez tu unosi i kształtuje, a ma tendencje do wylewania się mostkiem, ale mega wygodne, nie mogę zaprzeczyć :)
    stanikomania.blox.pl/2009/04/Jak-dobrze-wygladac-w-bieliznie.html
    poza tym niektóre modele, zwłaszcza te gładkie bezszwowe mi okropnie wcinająca się krawędź miski

Więcej opnie nt modeli znajdziesz na forum.gazeta.pl/forum/w,32203,43676955,43676955,SPIS_PRODUCENTOW_stanikow_dla_biusciastych_LINKI.html?s=3
    O Elomi: forum.gazeta.pl/forum/w,32203,87384160,87384160,a_kto_ma_doswiadczenie_z_ELOMI_.html
    niestety to już stare wpisy, o modelach niestety już wycofanych, a teraz już prawie nikt nie dopisuje, ale może coś ta wiedza zebrana coś pomoże odnaleźć dla siebie :)
    --
    Czy naprawdę warto wydawać środki, których się nie ma, na kupowanie tego, czego tak naprawdę się nie potrzebuje, tylko po to, żeby zaimponować tym, których się nie lubi?
    zasłyszane
  • 14.01.17, 08:25
    Ops, link do Stanikomanii źle mi się wkleił , powinien być przy gorsetach Occasions :0, a nie przy plungach :\

--
    zasłyszane
  • 15.01.17, 16:28
    ojej :) dziękuję Ci serdecznie za tak wyczerpujący wpis :) wszystkie rady biorę sobie do serca :)

--
  • 20.01.17, 07:48
    Z tabeli rozmiarów brytyjskich wychodzi że powinnaś wstępnie celować w 40G obecnie
    stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html

Faktycznie w Allegro jest teraz sporo Elomi:
    Ale sprawdź koniecznie rozmiar; a najlepiej pomierz stanik, który ci pasuje to będziesz miała pogląd jaki rozmiar ma szanse pasować :)
    allegro.pl/11-elomi-by-freya-rita-42h-95h-nowa-i6687036066.html
    allegro.pl/elomi-by-freya-caitlyn-46g-105g-eur-105i-nowa-i6586646454.html
    allegro.pl/11-elomi-by-freya-rita-42hh-95hh-figi-16-44-nowa-i6687014009.html to nie wiem czy to polski czy europejski
    allegro.pl/82j-elomi-lingerie-rita-royal-blue-eu-100-gg-44gg-i6687448834.html

Smoothing (czyli sztywne i gładkie) i temu podobne - ten model u mnie się absolutnie nie sprawdził, ale może komuś pasują te sztywne w dużych rozmiarach:
    allegro.pl/21-freya-elomi-bijou-8720-38gg-85gg-eu-85j-unikat-i6665113327.html

--
    zasłyszane
  • 17.01.17, 19:34
    Zapraszam na moje aukcje z bielizną z fabryki Freya, ściągam bezpośrednio z fabryki także modele, które wyszły już ze sprzedaży, wszystko nowe w bardzo konkurencyjnych cenach allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3056503
  • 20.01.17, 07:40
    Dzięki :)
    Proszę tylko poprawić w opisach te rozmiary, bo nie wiadomo niestety czasem co jest rozmiarem EU a UK
    np z aukcji Rity: allegro.pl/11-elomi-by-freya-rita-42h-95h-nowa-i6687036066.html
    "UK 42H EUR 85H"
    aby wiedzieć jaki rozmiar wybrać proszę doprecyzować, albo wstawić zdjęcie metki albo dodać pomiar głębokości, wtedy będzie można próbować bardziej miarodajnie ocenić szanse na trafienie rozmiarowo :)
    mnie kiedyś taki opis wprowadził w błąd i kupiłam za mały stanik, bo inna pani podała rozmiar jako brytyjski właśnie europejski :(

--
    zasłyszane

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.