Dodaj do ulubionych

Zgnębiona przez Avę... ratunku!

05.01.17, 16:46
Szukam ratunku, będąc zła po dzisiejszej korespondencji z firmą Ava na Facebooku.
Już tłumaczę. Mam u nich rozmiar 80J, w Gorsenii 75J, w brytyjczykach ok. 34HH. W kolekcji Ava jesień/zima 2016, oprócz modeli semi soft (które na mnie nie leżą) i soft side support (które z kolei leżą, ale absolutnie dobrze na mnie nie wyglądają), marka ta nie zaproponowała absolutnie nic w rozmiarówce maxi, do której nieszczęśliwie należę. Dziś dowiedziałam się, że w sezonie wiosna/lato 2017 przewidują w niej całe 5 modeli, z czego 2 x soft side support, 1 x semi soft i następne 2 w beżu i czerni (które mogę mieć u nich cały rok z bazówki).
Na wiosnę czytałam w wywiadzie Kasicy na Stanikomanii, że rozszerzają rozmiarówkę swoich full cup (mają 2 - miękki i usztywniany). Z kolei parę tygodni temu obiecywali mi też na Facebooku kilka miękkich maxi w nowej kolekcji (katalog nie był jeszcze dostępny). I nic z tego.
Jestem załamana, gdyż pokładałam w Avie spore nadzieje w sprawie zaopatrzenia na najbliższe lata. Ich staniki mają dla mnie odpowiednio wąskie fiszbiny, mostek przylega, wszystko jest na swoim miejscu, a nie ma co kupić!
Toleruję jeszcze Gorsenię - rozmiary miękkich dostępne, ceny porównywalne jak w Avie, mostek przylega, aczkolwiek tam fiszbiny idą już o te bolesne 2cm za daleko pod pachą. No i stylistyka szału nie robi.
Brytyjczyki z powodów fiszbinowych musiałam sobie odpuścić - najwęższe Freye, CK, Tutti Rouge, Cleo i Bravissimo są za szerokie i mają też inne minusy.
Z Dalią mój biust kompletnie się nie dogaduje, w żadnej konstrukcji.
Effuniaki za drogie i również za szerokie.
W Comeximie opuściłam tabelkę - 80J tabelkowo powinno pasować, a w praktyce jest o miskę lub dwie za małe.
Gaia, Nessa, Kris Line - za szerokie.
Nipplex, Gorteks, Konrad, Kostar, Kinga - tabelki nie starcza.
Złapałam strasznego doła...
Gdzie, do jasnej i ciężkiej Anielki, ja mam kupować teraz staniki?
Edytor zaawansowany
  • 09.01.17, 17:51
    Ktoś coś???
    Jest mała aktualizacja: dziś się okazało, że usztywniany full cup Avy (konkretnie model 1261) również nie dla mnie. Fiszbinom do mostka brakuje ze 3cm, pod pachą za to są trochę za daleko, poza tym stanik dodał mi jeden rozmiar - tak podnosi i zaokrągla, że płaszcza na sobie nie zapnę:(. To po części pewnie też zasługa pianki, przez którą zapewne byłoby mi diablo gorąco.
    A więc konstrukcja sztywny full cup u Avy nie jest dla mnie, następny wypadł z listy...
  • 09.01.17, 18:30
    Nessa jest dla Ciebie za szeroka, a Ava dobra? To dla mnie jest dokładnie odwrotnie, Nessa wypada wyraźnie węższa od Avy. Co biust to gust? :) Może popróbuj jeszcze Nessy?

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • 10.01.17, 11:10
    Szczerze mówiąc, nie rozumiem o co chodzi. Piszesz, że soft support na tobie leży, ale źle wygląda. Wydawało mi się, że jak coś "leży" to znaczy że dobrze wygląda właśnie. Jak rozumiesz to rozróżnienie?
    Piszesz, że ich staniki mają odpowiednio wąskie fiszbiny i mostek przylega, a zaraz potem, że nie masz co kupić. Jakie więc w sumie masz zarzuty? Chodzi o to, że to co jest, jest brzydkie, znudziło ci się, wszystkie dostępne modele już masz, a nowe ci się nie podobają?
  • 10.01.17, 19:52
    Chodzi mi o to, że krój soft side support wygląda na mnie zwyczajnie brzydko. Parametry techniczne się zgadzają, ale wizualnie się z nim codziennie gryzę w lustrze, bo poszerza mi dodatkowo klatkę piersiową i jak dla mnie ma w sobie coś babcinego:(. Nie chcę kupić takiego w innym kolorze, choć w obecnej kolekcji są 2, a ponoć na lato będą następne 2.
    Taki przykład: kupiłabyś spodnie, które wymiarowo pasują, są wygodne, ale w lustrze robią Ci wielki tyłek, grube uda i skracają Cię optycznie o połowę;)?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.