Dodaj do ulubionych

Zespół górnego otworu klatki piersiowej (TOS)

20.03.17, 14:43
Pytanie z cyklu: czy jest na sali lekarz?
Od roku mam problemy z bardziej niż zwykle opuchniętymi całymi ramionami oraz drętwieni i mrowienie dłoni.
Po wielu wizytach,aby ustalić co może mi dolegać: neurolog, interna, chirurg naczyniowy, ginekolog, rehabilitanci najbardziej prawdopodobne jest właśnie TOS
pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_g%C3%B3rnego_otworu_klatki_piersiowej
Wam dodatni test Adsona i uszkodzenia nerwów w obrębie kończyny górnej.
Rehabilitacja i masaże jak na razie nic nie dały :(.....

Czy ktoś ma podobne rozpoznanie?
Jakie rokowanie?
Jak sobie radzić?
Znacie jakiegoś specjalistę od TOS?
Bo błąkam się po lekarzach różnych specjalności, ale każdy zajmuje się tylko swoim wycinkiem nie ujmując całościowo problemu; tylko w obrębie swojej specjalizacji....

Czy poza operacją usunięcia żebra i/lub zmniejszenia piersi są inne opcje?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje, może któraś z forumek już przerabiała ten temat.

Odbieram pocztę gazetową!
--
Czy naprawdę warto wydawać środki, których się nie ma, na kupowanie tego, czego tak naprawdę się nie potrzebuje, tylko po to, żeby zaimponować tym, których się nie lubi?
zasłyszane
Edytor zaawansowany
  • yo_anka 10.05.18, 12:17
    Ponieważ nikt nie z forum nie miał, nie zna - opiszę moje doświadczenia:

Chodzę do rehabilitanta na masaże i mam zlecone ćwiczenia do domu
    Po masażach zawsze jest nieco lepiej, ale potem powraca do stanu sprzed.

Na NFZ mogę zrobić usunięcie 1 żebra
    Miałam już nawet skierowanie, które rok temu dostarczyłam do Kliniki Chirurgii Naczyń na Długiej w Poznaniu, do pewnego profesora, u którego zaginęło ....
    Taki pech, ale pomyślałam sobie - może to znak , by nie usuwać jednak tego żebra, bo to dość poważna operacja, naraża płuco na urazy, a nie zawsze jest spodziewany efekt poprawy :(.

Po kolejnych konsultacjach u innych chirurgów naczyniowych (w siebie 4 - słownie czterech) mam wrażenie, że nikt się na tym nie zna, albo po prostu chcą się pozbyć pacjenta szybko, bez wnikania w powody, z którymi przeszedł.
    Rada od ostatniego: W razie wystąpienia zakrzepicy (a raz juz w życiu miałam) - mam jechać do ostry dyżur do szpitala - to będą ratować - udrażniać :\
    Naprawdę, smutne, ale nikt nie potrafi mi konstruktywnie pomóc, zresztą ani neurolog, ani neurochirurg też nie mają pomysłu :(- (kolejnych 3 lekarzy)

Radą jest też zmniejszenie operacyjne biustu, aby odciążyć przeciążoną i przygięta obręcz barkową i mięśnie.
    www.stylishlady.pl/zdrowie/zespol-gornego-otworu-klatki-piersiowej/
    beactivedentist.com/tribune/zespol-gornego-otworu-klatki-piersiowej-sprawdz-czy-grozi-ci-tos/

No i na to jestem już zdecydowana!!!
    Na NFZ czas oczekiwania około 3 lat
    tu polecam odpowiednie wątki na Kafeterii lub Wizażu.

Tak więc trzymajcie za mnie kciuki!

--
    Czy naprawdę warto wydawać środki, których się nie ma, na kupowanie tego, czego tak naprawdę się nie potrzebuje, tylko po to, żeby zaimponować tym, których się nie lubi?
    zasłyszane
  • kaga9 16.05.18, 18:31
    Trzymam, mocno.

A co do tego:
    Po kolejnych konsultacjach u innych chirurgów naczyniowych (w siebie 4 - słownie czterech) mam wrażenie, że nikt się na tym nie zna, albo po prostu chcą się pozbyć pacjenta szybko, bez wnikania w powody, z którymi przeszedł

powiem Ci, że od pewnego czasu mam podobne wrażenie, choć akurat nie z naczyniowcami:( WIEM, że są dobrzy lekarze, lekarze z powołania, znam dwie takie osoby:), ale jeśli słyszę od lekarza specjalisty "możemy sobie teoretyzować" (a ja dalej cierpię), a mój mąż po opisaniu dolegliwości w obrębie jamy brzusznej: "oj, nie chciałabym pana leczyć", to witki opadają.
  • turzyca 22.05.18, 23:59
    Trzymam kciuki.

Ale tak się zastanawiam - na podstawie wyczytanej wiedzy, bo nigdy nie miałam z tym do czynienia - czy nie byłoby dobrze poszukać, jak najlepszej rehabilitacji. Bo wygląda na to, że główny nacisk powinien być na rozluźnianie i wzmacnianie mięśni. Czyli praca własna w domu i na siłowni, ćwiczenia, okłady itd.
    A w znaczenie jakości fizjoterapii wierzę, odkąd fizjoterapeutka w ciągu trzech sesji zlikwidowała uciążliwe migreny, na które neurolodzy nie mogli nic poradzić.

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach
  • sbarazzina 10.05.18, 13:18
    Smutne, ze nikt Ci nie odpisal w zeszlym roku :( Ja tez nie mam nic konstruktywnego do napisania, ale trzymam za Ciebie kciuki. Mloda przeciez jestes, walcz o zdrowie!
    Sa moze jacys specjalisci za granica?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.