Dodaj do ulubionych

Ciaśniejsze obwody?

15.08.19, 12:48
Przez ostatnie 5 lat nie kupiłam zbyt wielu biustonoszy, jakieś z przecen przy rosnącym ciążowym biuście, a później karmniki - podeszło mi Elomi, więc było Elomi sztuk 4. Na koniec karmienia kupiłam dwa Elomi nie karmniki i donaszałam te do karmienia.
Przed ciążą nosiłam 36 G, po ciąży przytyłam (serio - po, a nie w ciąży) i karmniki miałam 38 H. W stare 36 (z rożną miską - kupowane w ciąży 5 lat temu) wchodzę bez problemu. Zamówione 36 pojechały z powrotem do UK ze względu na za mały obwód. Zamówiłam 38 i większość też za ciasna/zapiąć nie mogę, więc pojedzie w ślad za 36.
I teraz pytanie - czy w ciągu ostatnich 4 lat:
- zaczęto szyć węższe obwody,
- przytyłam bardziej niż mi się wydaje, a stare staniki z obwodem 36 po prostu się rozciągnęły i dlatego w nie wchodzę,
- nadgarstki przestały mi działać jak trzeba i dlatego nie mogę 38 zapiąć?
Jak myślicie?
Edytor zaawansowany
 • kasica_k 19.08.19, 21:53
  I to Elomi takie ciasne? Ja nie mam takiego wrażenia z Elomi, tj. owszem kiedyś miałam u nich 34 ;) Ale to było bardzo dawno, a ja przytyłam od tamtego czasu. A teraz twardo 36 od lat i nie chce być więcej. Natomiast ciaśniejsze moim zdaniem zrobiły się Panache i u nich często biorę 38, podczas gdy Freya, Fantasie, Elomi cały czas twardo 36. A jak z miską? Bo niektóre modele bywają małomiskowe (np. Sachi, Matilda) i może dlatego się gorzej dopinasz?

  --
  Stanikomania
  Stanikomania na Facebooku
  Grupa Stanikomaniaczki - jak dobrać biustonosz?
 • nunia01 20.08.19, 08:08
  W Elomi 38 wchodzę, chociaż zwykłe jest ciaśniejsze od karmnikowego. Przestałam wchodzić w Panache i Fantazie (na 5 zamówionych 4 wróciły ze względu na za ciasny obwód). Miski ok, jakoś całkiem nieźle celuję:)
 • kasica_k 20.08.19, 14:02
  To jak wyżej, podzielam odczucia względem Panache, natomiast Fantasie nie wydaje mi się, że się zmieniło. Ale z Fantasie mam małe porównanie, bo ostatnio nabyłam tylko jeden, a wcześniej to nie pamiętam kiedy, jakoś dawno. Natomiast jestem rozczarowana obecną jakością Fantasie, kiedyś była jakaś lepsiejsza. Mam wrażenie, że cała energia tej firmy poszła w Elomi :-)

  --
  Stanikomania
  Stanikomania na Facebooku
  Grupa Stanikomaniaczki - jak dobrać biustonosz?
 • anna-pia 25.08.19, 12:04
  Sto lat, Nunia :)
  Mam dokładnie to samo wrażenie. Zapinam się w stare obwody 32, nowe - nie, wracają :( I nie ma, że rozciągnęły się jeszcze bardziej, wyciągnęłam z dna szafy przed wakacjami wszystkie stare i nowe staniki, żeby sprawdzić obwody i miseczki. Kiedyś celowałam w ścisłe 34, teraz każde jest dobre, co najwyżej jedne są ciaśniejsze, inne - luźniejsze. 36 - jak było za luźne, tak jest za luźne, ale jakby mniej za luźne :D A że mierzyłam najpierw obwody (wiecie, zapinanie z przodu, bez zakładania miseczek), to wiem, że to kwestia obwodu, nie miseczek.

  --
  urodziłem się innym rodzicom


  Dekolt po 35 r.ż.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka