Pytanie do kupujących na e-bay Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Korzystam z allegro, na e-bay mam tylko konto. Ale wybór na allegro żaden.
    Przejrzałam dziś oferty na e-bay i coś by się znalazło. Prawie wszyscy
    sprzedający wymagają jednak płatności pay-pal. Czy tak płacicie? Czy jest
    jakaś prowizja (podepnę kartę). Czy zdołam zapłacić za pierwsze transakcje nie
    mając weryfikacji pay-pal?. Mam trochę czasu, najpierw muszę kupić w sklepach
    przynajmniej jeden dobry stanik... Może potem będę wiedziała co mnie
    interesuje na aukcjach. Zakładać ten pay-pal? Weryfikować?
  • pay pal jest wygodny i prosty w użyciu. Prowizji żadnej nie ma. Nie
    musisz być zweryfikowana, jak dodajesz kartę, to obciążają Ci ją na
    złotówkę, po to by sprawdzić, czy jest ok - potem zresztą tę
    złotówkę zwracają. Więc śmiało: owocnych łowów!

Ja tylko mam jeden problem, bo mi chyba od 10 grudnia jedne majtki
    idą od sprzedawcy z ebaya z Anglii. Niestety, chyba będę musiała
    procedurę reklamacyjną zacząć ćwiczyć pierwszy raz. Wyglada na to,
    ze przesyłka zaginęła.. :(

--
    :D/D:
  • PayPal to swietne rozwiazanie! Musisz mieć tylko kartę kredytową lub kartę do zakupów internetowych. Nie płacisz prowizji, jeśli kupujesz (moze są jakieś koszty ukryte, ale nie widać tego na rachunku - może dziewczyny wiedzą cos więcej). Kupowac mozesz od razu, gdy załozysz PayPal - mnie nie weryfikowali (weryfikacja chyba nie dotyczy Polski).
    Zakładaj PayPal! Anglieski e-Bay to raj na ziemi! ;-)
  • Ktoś pisał, że "koszty" są ukryte w kursie, który jest mniej korzystny niż bankowy.

--
    • Żeby wszystkim żyło się lepiej •
    Całe życie nosiłam za mały stanik. Ty też daj sobie szansę na Właściwy Rozmiar. ♀
  • Zweryfikowali Cię, tylko widocznie podawałaś kredytówkę i nawet tego nie
    zauważyłaś :) Weryfikacja polega na obciążeniu karty na złotówkę, a potem
    cofnięciu tej operacji. I czasami sprawia problemy, kilka wątków już na ten
    temat było. Jak do tej pory zazwyczaj okazywało się, że jeśli z czymkolwiek jest
    problem przy rejestracji, to właśnie z brakiem środków na koncie.

Jeszcze odnośnie zakupów na ebay'u - dziewczyny, zaznaczajcie opcję "More Buying
    Options: Add Shop Inventory", bo inaczej nie widzicie 80% oferty ebayowych
    sprzedawców!

--
    Cześć! Jestem mutującym wirusem sygnaturkowym. Nie możesz sie oprzeć i pomożesz
    mi sie rozprzestrzenić!
  • Nie chcę krakać, ale mi się nie udało zapłacić przez PayPal na ebayu.
    Zablokowało mi tylko środki, i to nie raz, a 2 razy na jednej karcie i 2 razy na
    drugiej. Otrzymując ciągle komunikat, że środki nie zostały pobrane, żebym
    spróbowała później, próbowałam aż się nie zorientowałam, że jednak blokują mi
    kasę na koncie. Potem się nadzwoniłam, nawkurzałam, a i tak nic z tego nie
    wyszło, bank zrzucał winę na PP, PP na bank. Kasa sama musiała się odblokować,
    na jednym koncie po 4 dniach, na drugim po 14... Sprzedawca nie zgadzał się na
    inną formę płatności i zaproponował, że uznamy, że transakcji nie było i tyle.
    Także uczulam i przestrzegam.
    Potem zweryfikowałam sobie jedną z kart, o dziwo odbyło się to szybko i
    bezproblemowo i zaraz potem udało mi się zapłacić nią w BellaLusso. Ostatnio
    zweryfikowałam i drugą kartę, też poszło gładko z weryfikacją, ale wczoraj przy
    zakupach na Truskawie znów otrzymałam komunikat, że transakcja się nie powiodła.
    Tyle tylko, że tym razem nic mi nie zablokowali. Także ja już nic nie rozumiem
    albo mam pecha albo PayPal działa jak chce. Ja go nie lubię i mu nie ufam.
    Zraziłam się.
  • Ja tylko raz płaciłam paypallem, w bellalusso właśnie. Bez
    problemów.
    A z weryfikacją jest tak, że chyba dopuszcza zakupy do jakiejś kwoty
    bez - a powyżej wyłącznie z weryfikacją.

Koszt usługi faktycznie jest ukryty w kursie - kilka procent wyższym
    niż bankowy.
  • Potwierdzam, ze paypal jest bezpiecznym i bezproblemowym sposobem zapłaty. Jeżeli ktokowliek ma problemy z zapłata to jest to tylko i wyłącznie wina karty, którą posiada. Juz kiedyś o tym wspomniałam, na moim koncie jest pewnie z tysiąc, może więcej operacji zakupu kartą - z tego z 80% przez paypal. Co więcej, jeżeli mam gdziekolwiek problem z płatnością kartą, a jest mozliwość transakcji przez paypal to to robię - i nigdy mnie nie zawiódł. Fakt, faktem tracę trochę na różnicach kursowych, bo rzeczywiście liczą sobie po trochę wyższym kursie. No ale na czymś muszą zarobić :)
    A już zupełnie niezawodny jest w przypadku zakupów na ebayu. Co do weryfikacji - już nie pamiętam jak to było bo mam konto parę dobrych lat.
  • Z tym niezauważeniem weryfikacji to bym uważała ;))

Mnie pierwszej karty nie zweryfikowali i złotówki nie odzyskałam. I nie było to
    związane z brakiem środków na koncie, a z samym działaniem karty.
    Drugą mi zweryfikowali i na pewno musiałam trochę poklikać, bo trzeba wpisać
    kod, który oni podają przy weryfikacji.

Natomiast można płacić bez weryfikacji, ale wtedy liczy się suma zakupów i
    powyżej pewnej kwoty nie można już robić zakupów bez weryfikacji karty.
  • cała suma zakupów, dokonanych kiedykolwiek?
    Bo jeśli tak to trzeba weryfikować
    Jeżeli w jakimś okresie to da się przeżyć.
  • Tak, suma zakupów dokonana kiedykolwiek na dane konto.
    Z tego co pamiętam, w przeliczeniu to było chyba ok 3000 zł.
  • Ja mialam to samo i to z dwoma kartami... :-( Pieniadze byly blokowane na
    karcie, a sprzedawca ich nie mogl pobrac (komunikat: skontaktuj sie ze
    sprzedawca). Tez musialam anulowac zamowienie. Teraz czekam na weryfikacje
    (czyli na rechunek z kodem), zobaczymy co z tego wyjdzie...
    A mialyscie tak, ze u jednego sprzedawcy wszystko jest ok, a u drugiego
    pieniadze nie ida? Troche boje sie probowac jeszcze raz...
  • kasiamat00 napisała:

> Jeszcze odnośnie zakupów na ebay'u - dziewczyny, zaznaczajcie opcję "More Buyin
    > g
    > Options: Add Shop Inventory", bo inaczej nie widzicie 80% oferty ebayowych
    > sprzedawców!

W którym to jest miejscu? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie widzę :(

Rada językowa: jeśli macie problemy z angielskim, to w pasku adresu trzeba
    zaznaczyć (po "ebay.") "co.uk" i nadpisać "pl", wtedy przejdzie na wyświetlanie
    po polsku (odkryłam to, kiedy ebay zaczął wyświetlać się po niderlandzku - nie
    zdzierżyłam ;))
    --
    <*>
    Zabudowany biustonosz, łomatko. Jak mnie prawnuki ubiorą do trumny w coś takiego, to będę je straszyć po nocach.
    by Mary_lu
  • Zakładać! Cały proces płacenia na eBayu to dokładnie cztery kliknięcia i nigdy
    nie miałam z tym żadnych problemów. A płaciłam (w różnych miejscach) co najmniej
    kilkadziesiąt razy.

Co do weryfikacji - ja to zrobiłam po jakimś czasie dopiero, jak się zaczęłam do
    kwoty limitu "bezweryfikacyjnego" zbliżać.

v.
  • Miało być:

Cały proces płacenia *przez PayPal* na eBayu...

v.
  • >> Jeszcze odnośnie zakupów na ebay'u - dziewczyny, zaznaczajcie opcję "More
    >> Buying Options: Add Shop Inventory", bo inaczej nie widzicie 80% oferty
    >> ebayowych sprzedawców!
    >
    > W którym to jest miejscu? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie widzę :(

Jak już jesteś na stronie z wynikami wyszukiwania, to w tym pasku nawigacyjnym
    po lewej, tam jest masa opcji do wybrania. Jeśli tej akurat nie ma, to należy
    kliknąć w "Customise options displayed above." i ją zaznaczyć. Jak się pierwszy
    raz to zrobi, to człowiek przeżywa lekki szok ile tego tak naprawdę jest.

--
    mi sie rozprzestrzenić!
  • bianna napisała:

> Potwierdzam, ze paypal jest bezpiecznym i bezproblemowym sposobem zapłaty. Jeże
    > li ktokowliek ma problemy z zapłata to jest to tylko i wyłącznie wina karty, kt
    > órą posiada. Juz kiedyś o tym wspomniałam, na moim koncie jest pewnie z tysiąc,
    > może więcej operacji zakupu kartą - z tego z 80% przez paypal. Co więcej, jeże
    > li mam gdziekolwiek problem z płatnością kartą, a jest mozliwość transakcji prz
    > ez paypal to to robię - i nigdy mnie nie zawiódł. Fakt, faktem tracę trochę na
    > różnicach kursowych, bo rzeczywiście liczą sobie po trochę wyższym kursie. No a
    > le na czymś muszą zarobić :)
    > A już zupełnie niezawodny jest w przypadku zakupów na ebayu. Co do weryfikacji
    > - już nie pamiętam jak to było bo mam konto parę dobrych lat.
    Nie byłabym taka pewna, że problem z PayPalem leży zawsze po stronie banku, bo
    jeśli tak, to wychodziłoby na to, że wtedy, kiedy wygrałam ten stanik na ebayu
    miałam niebywałego pecha. Próbowałam płacić różnymi kartami różnych banków i za
    każdym razem dostawałam ten sam komunikat. A tej kwoty, od której wymagany jest
    dostęp rozszerzony nie przekroczyłam na pewno, bo miałam za sobą aż ;) 2-3 małe
    transakcje. Także ja bym raczej stawiała na błędy komunikacji między PayPalem a
    bankami.
  • ano cztery klikniecia.. potwierdzam:)

czasam az ZBYT LATWO (tak kupilam sukienke, do ktorej nie jestem
    przekonana do konca;)) niestety swiadomie, tylko zbyt latwo)

:)
  • Wczoraj sie zarejestrowalam na eBayu i PayPalu, a dzis rano juz wygralam dwie
    aukcje (oczywiscie stanikowe). Dokonanie platnosci dziecinnie proste, a do tego
    sprzedawca od razu ma potwierdzenie zaplaty - transakcja sfinalizowana w 10
    minut od zakonczenia aukcji!

A teraz czekam na dwa nowe staniki w rozmiarze 30F (w tym Freya Retro Plunge w
    pieknym czekoladowym kolorze) za GBP 19.98 lacznie z przesylka!
    --
    Were you to hear God's true voice, your mind would cave in and your heart would
    explode inside your chest. We went through five Adams before we figured that one
    out. (Metatron)
  • Ja używam, nie mam żadnych problemów.
    PayPal żyje z 5% na kursie każdej transakcji
    --
    Magdalaena
  • Kiedyś miałam zarajestrowaną w paypalu wypukła kartę kredytową i
    zapłaciłam nią bez problemu po wygranej aukcji. Jednak teraz
    zmieniłam ją na ekartę. Nie moge ją jednak zapłacić, otrzymuję
    komunikat, że operację anulowano. Jednak tą kartę przetestowałam dwa
    razy płaciłam nią 2 razy w sklepie internetowym... Może któras z Was
    miała podobny problem.. (aha pieniadze na karcie mam).
  • Głupie pytanie: a czy wyrejestrowałaś z PayPala starą kartę i zarejestrowałaś nową? Płacę ekartą mBanku (już drugą, pierwszą wyrejestrowałam bez problemu) i nie mam żadnych problemów...
    Może napisz do PayPala i ich popytaj?
  • Paypal z zasady przyjmuje tylko Visy (nie electron). Kartę mozna
    bezproblemowo zmienić, dodajesz nową i ustawiasz ją jako główną a
    poprzednią mozesz anulować. wszystko do zrobienia samemu w paypalu :)
  • Chyba poczekam do poniedziałku. Jakby co zapłacę inną kartą (wypukłą
    visą, którą płaciłam przez paypal, ale to karta mojej mamy). Na
    razie wyjerestrowałam ekartę i zarejestrowałam ja jeszcze raz (może
    wpisałam zły numer karty). Ale nic się nie zmieniło, wystąpiłam
    nawet zwertyfikowanie karty. Zaglądam na rachunek, ale tam nie
    ubyło... nie rozumiem nic.
  • bianna napisała:

> Paypal z zasady przyjmuje tylko Visy (nie electron).

E tam, nie tylko Visy, bo ja uzylam Amexu i tez poszlo bez problemu. Mastercard
    tez przyjmuja.
    --
    explode inside your chest. We went through five Adams before we figured that one
    out. (Metatron)
  • Witam,

chciałam się zapytać, czy płacąc przez PayPal na ebayu polskim, wysyła się
    pieniądze z konta jako przelew polski, czy zagraniczny?? Tzn. czy bank, w którym
    mamy konto traktuje to jako przelew zagraniczny, który zazwyczaj jest dużo
    droższy, czy nie?

Mam konto w Multi Banku i przelew zagraniczny kosztuje tam 20zł. Nie wiem, czy
    bardziej opłaca się do zakupów na ebayu zapłacić za netkartę jednorazowo i
    korzystać z niej, gdzie opłaty manipulacyjne wynoszą 2% wartości transakcji, czy
    za każdym razem płacić te 20zł za przelew zagraniczny, czy może płacić przez
    PayPal. Z tym, ze z tej opcji nigdy nie korzystałam i po prostu nie orientuję
    się, jakie dokładnie są warunki i cz płaci się dodatkowo i w banku i dostawcy
    tego systemu .
    I nie wiem, czy na Ebayu da się płacić netkartą i jak to w ogóle wygląda.

• I jeszcze pytanie: czy płaci się tam kartą, trzeba ją w jakiś sposób
    rejestrować, czy można płacić przelewem z konta, tyle że dokonywanym jakoś
    pokrętnie, przez ten system? Przepraszam za pokrętne pytania, ale się zupełnie
    nie orientuję w tych kwestiach, nigdy nie robiłam zakupów w internecie i też
    trudno mi sobie wizualnie wyobrazić to, że przez komputer płaci się kartą, skoro
    pieniądze i tak sa na koncie;)
  • ja się absolutnie nie znam na tych rzeczach, i kompletnie nie rozumiem JAK to
    działa, ale płaciłam kilkakrotnie na eBayu przez PayPal. To nie jest przelew.
    Karte rejestrujesz zakładając PayPalowe konto i musisz tylko zadbać o to, żeby w
    momencie transakcji mieć na niej odpowiednią kwotę (ja korzystam z eKarty)

dodatkowych opłat nie ma, poza tym, że kurs funta jest trochę mniej korzystny,
    bo na tych różnicach PayPal zarabia.

--
    pozdrawiam
    Monika
    Nie ma za dużychbiustów, są tylko za małe staniki.
  • Dodam jeszcze, że kartę w PayPalu należy zarejestrować. Transakcja wygląda, podobnie jakbyś płaciła kartą w noramalnym sklepie, tylko zamiast POSa masz PayPal w komputerze, zamiast karty login do PayPala, gdzie karta jest zarejestrowana i uwierzytelniasz nie PINem tylko hasłem do konta paypalowego. To nie ma nic wspólnego z przelewami i nie ma żadnych prowizji za przelewy.
  • Wśród miesc, gdzie akceptowana jest netkarta Multibanku wymioeniony jest PayPal
    www.multibank.pl/dla_ciebie/karty_do_multikonta/netkarta/sklepy_zagraniczne/
    Nie wymienione sa natomiast nasze ulubione sklepy ze stanikami. Nie ma ich rózniez na liscie sklepów, które tej karty nie akceptują. Pozostaje tylko zrobić zakupy w celu przetestowania. Prawdopodobnie wszędzie, gdzie jest akceptowana mkarta z mBanku będzie równiez akceptowana netk@rta z Multibanku, ponieważ to produkt z tej samej platformy tylko pod inna marką.
  • Aha. Czyli tę kartę i tak muszę sobie załatwić.

Po prostu nigdy nie kupowałam nic w internecie, dlatego nie mam pojęcia, jak to
    zrobić. Ale w takim przypadku, korzystając z Pay Pala będę płacić podwójnie, bo
    muszę zapłacić za kartę i dodatkowo Visa pobiera sobie prowizję 2% wartości
    każdej transakcji. No i PayPal też pobiera prowizję.
    A pewnie na ebayu nie da się płacić tą netkartą w żaden inny sposób.
    Ale tutaj jest coś o rachunku bankowym, jako źródle zapłaty:

pages.ebay.pl/paypal/index.html
    Ale żadnych konkretów. No i właśnie nawet gdyby się dało płacić z konta, to
    jeżeli bank traktowałby to jako przelew zagraniczny, byłoby nie najlepiej:)

W takim razie przejdę się do banku. Ale szkoda, bo będę musiała długo czekać na
    tę kartę, a w tym czasie aukcja, która mnie interesuje, już się skończy.
  • I też zwykłą kartą, taką debetową Visą do zakupów, bankomatów, itp. nie da się
    płacić w internecie, tylko tą internetową?
  • > Ale w takim przypadku, korzystając z Pay Pala będę płacić podwójnie, bo
    > muszę zapłacić za kartę i dodatkowo Visa pobiera sobie prowizję 2% wartości
    > każdej transakcji. No i PayPal też pobiera prowizję.

To nie tak. Visa pobiera prowizję od _sprzedającego_, zresztą tak samo jak przy
    normalnych zakupach - płacisz tyle samo niezależnie od sposobu płatności, a
    jeśli płacisz kartą, to sklep musi ileś tam oddać Visie. Dlatego czasami daje
    się wytargować zniżki jak płacisz gotówką :)

PayPal nie pobiera prowizji, albo raczej jest to prowizja ukryta, czyli gorszy
    kurs wymiany niż w banku. Uwzględniając fakt, że dzięki temu nie musisz płacić
    za przelew, i tak na tym zyskujesz - jak sama zauważyłaś, przelewy zagraniczne
    są obrzydliwie drogie i strasznie długo idą.

Tak naprawdę jest jeszcze jedna opłata - przewalutowanie z jednostki, w której
    masz rozliczaną kartę na jednostki, w których masz prowadzone konto. Na tym
    zarabia Twój bank.

Ogólnie, niezależnie od sposobu płatności, za zakupy na ebayu czy gdziekolwiek
    zapłacisz tyle, ile wisi na stronie. Tyle, że będziesz miała to przeliczone na
    złotówki/dolary/euro, czy w tym tam masz rozliczaną kartę, po gorszym kursie niż
    normalnie, a sprzedający będzie musiał zapłacić Visie prowizję, którą zapewne i
    tak już sobie doliczył do ceny, bo w normalnym świecie większość osób płaci za
    zakupy, szczególnie internetowe, kartą.

A, jeśli Visa _dodatkowo_ pobiera sobie 2% od Ciebie (nie chce mi się wierzyć w
    takie cuda, prawdę mówiąc), to jest to oferta do chrzanu i poszukaj czegoś
    lepszego. Choćby konto w mBanku i eKarta. Albo jakieś karty prepaidowe. Albo
    zwykła kredytówka.

--
    mi sie rozprzestrzenić!
  • O nie, założyłam to konto 4 dni temu, specjalnie, żeby zalicytować coś, co już i
    tak za kilka dni przestanie byc na licytacji;)

W cenniku jest napisane tak: Prowizja od transakcji bezgotówkowych- bez prowizji
    (chodzi o netkartę)*

* w przypadku transakcji bezgotówkowych dokonanych za granicą w innej walucie
    niż waluta rozliczeniowa, MultiBank, na podstawie przepisów Visa International,
    może pobrać dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2%
    transakcji.

Niby rozumiem po polsku, co nawet się wiąże z moim kierunkiem studiów, ale
    naprawdę nie wiem i nie rozumiem, co to ma oznaczać. I o jakie opłaty chodzi. W
    ogóle jak pytałam się pana w banku, co mam zrobić, żeby móc korzystać z zakupów
    internetowych tak, żeby mnie nikt nie ograbił i żeby mi działał PayPal, to nie
    uzyskałam jasnej odpowiedzi, tylko zaczął mi cytować jakieś formułki... Więc na
    razie nie wzięłam tej karty a to był chyba błąd:/

• Jeszcze się z takim zapisem nie spotkałam, coś mi tutaj brzydko
    pachnie... Jak już wcześniej zostało wspomnianie - visa obowiązek
    zapłaty tych 2% przerzuca w całości na sprzedającego, co oznacza, że
    musi on mieć to tak jakby wliczone w cenę. W te 2% wchodzą opłata
    dla visy, dla banku i za ewentualne dzierżawienie terminala (to w
    marketach gdzie płaci się kartą). Czyli w żadnym wypadku ty nie
    ponosisz tej opłaty. Paypal zarabia na różnicy kursowej - przy
    każdym zakupie kartą najpierw mam blokowaną orientacyjną kwotę, po
    kilku dniach schodzi ta własciwa blokada. Przy czym zarabia i paypal
    i bank, w którym mam kartę - każdy z nich coś sobie z tej kwoty
    uszczknie, ale nie jest to wiele, jakies 1-2% ogólnej kwoty.
    Teoretycznie jeżeli masz Vise (ale nie electron) to powinna ci
    działać wszędzie. Zawsze mozesz zarejestrować w paypalu i spróbować -
    to nic nie kosztuje jeżeli ci odrzucą.
  • Właśnie moja karta to zwykła Visa Electron, więc się nie nadaje.

A jaką macie walutę rozliczeniową? Bo nie wiem, czy korzystniej jest przeliczać
    dolary na funty czy euro na funty...
  • Jeden pies, że tak powiem :). Banki w Polsce i tak to potem przeliczają na Euro
    z tego co pamiętam a potem na złotówki. Gdy mieszkałam w UK i od czasu do czasu
    bywałam w Polsce i wypłacałam gotówkę z mojego angielskiego banku to potem
    widniało rozliczenie: funt przeliczany na euro a euro na PLN. Czyli 2 razy
    traciłam na różnicy kursowej.
  • Ja mam EUR, bo większe prawdopodobieństwo że kupię coś za EUR (już kupiłam -
    Bramora jest w Irlandi:)) niż za USD. A przy przeliczaniu z funtów to i tak
    tracę dwa razy, już nie myślę na czym bardziej.

--
    • Żeby wszystkim żyło się lepiej •
    Całe życie nosiłam za mały stanik. Ty też daj sobie szansę na Właściwy Rozmiar. ♀
  • w przypadku funtow i tak bedzie podwojne przewalutowanie -
    niezaleznie czy wezmiesz ekarte w usd czy w euro - a chyba to cie
    interesuje:)
    jesli bedziesz kupowac np w irlandi czyli np bramora czy bellalusso
    tam placisz od razu w euro wiec lepiej ekarte euro.
    natomiast zauwazylam ze w niektorych sklepach np curvesandlace jest
    wybor waluty usd, euro, funt. i jak sobie przeliczylam cene w usd a
    w euro to byla wieksza roznica - wiadomo kurs dolara niski...ale jak
    to wyglada w praktyce to niewiem bo jeszcze nie testowalam:)
    ja zlozylam wniosek na usd i teraz czekam az mi ekarte przysla:)
    zreszta jest ona na rok tzn czy ja odnowisz czy zmienisz walute to i
    tak ta sama oplate ci sciagna - pozniej tylko kwestia wyrobienia
    drugiego plastiku:)
    niewiem czy dobrze czy zle wybralam - moze za rok wymienie:)
  • To ja sprecyzuję. Przyjmuje również Visę electron Inteligo, innych chyba rzeczywiście nie. Jestem przeszczęśliwa, bo z duszą na ramieniu rejestrowałam tę moją kartę po tym, jak doszukałam się w internecie, że można. I jeszcze na stronie Paypala w większości przypadków pisali tylko o karcie kredytowej, chyba tylko dwa razy było napisane kredytowa/debetowa... A potem jeszcze bardziej przestraszona kliknęłam "Buy now" na ebayu. Ale działa, działa, działa!
    --
    Przymierzałam...
  • > natomiast zauwazylam ze w niektorych sklepach np curvesandlace jest
    > wybor waluty usd, euro, funt. i jak sobie przeliczylam cene w usd a
    > w euro to byla wieksza roznica - wiadomo kurs dolara niski...ale jak
    > to wyglada w praktyce to niewiem bo jeszcze nie testowalam:)

Nie nie nie. Płacisz w FUNTACH, ten wybór waluty jest tylko do wyświetlania cen,
    żeby np. ktoś, kto mieszka we Francji i na codzień płaci w euro nie musiał sobie
    szukać w sieci kalkulatorów walutowych.
  • > >> Jeszcze odnośnie zakupów na ebay'u - dziewczyny, zaznaczajcie opcję
    > "More
    > >> Buying Options: Add Shop Inventory", bo inaczej nie widzicie 80% ofe
    > rty
    > >> ebayowych sprzedawców!
    > >
    > > W którym to jest miejscu? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie widzę :(
    >
    >
    > Jak już jesteś na stronie z wynikami wyszukiwania, to w tym pasku nawigacyjnym
    > po lewej, tam jest masa opcji do wybrania. Jeśli tej akurat nie ma, to należy
    > kliknąć w "Customise options displayed above." i ją zaznaczyć. Jak się pierwszy
    > raz to zrobi, to człowiek przeżywa lekki szok ile tego tak naprawdę jest.
    >

Prościej jest po prostu wejść na stronę "sklepy":
    stores.ebay.co.uk/
    stores.ebay.pl/

• > Kiedyś miałam zarajestrowaną w paypalu wypukła kartę kredytową i
    > zapłaciłam nią bez problemu po wygranej aukcji. Jednak teraz
    > zmieniłam ją na ekartę. Nie moge ją jednak zapłacić, otrzymuję
    > komunikat, że operację anulowano. Jednak tą kartę przetestowałam dwa
    > razy płaciłam nią 2 razy w sklepie internetowym... Może któras z Was
    > miała podobny problem.. (aha pieniadze na karcie mam).

Ja eKartą płaciłam przez PayPal kilka razy i jestem BARDZO zadowolona.

1) Czy napewno załadowałaś środki na koncie?

2) Może billing address nie zgadza się z tym z karty?
  • > 1) Czy napewno załadowałaś środki na koncie?

miało być NA KARCIE
  • W ogóle jak to wygląda od strony technicznej - to nie sprzedawcy, tylko paypal
    mamój nr karty, tak? To w jaki sposób sprzedawca zwróci mi pieniądze, gdy mu
    odeślę towar? Tu jest jakaś straszna tebela płatności i pewnie znowu zapłacę za
    przewalutowanie? Straszna tabela:
    www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside . Jak Wam
    zwracano pieniądze?

--
    Czuję, że nick, jaki sobie wybrałam, jest odrobinę niepoważny..;)
    ---
    www.foranimals.wroclaw.pl , www.kociezycie.pl
  • Tak, sprzedawca nie zna twojego numeru karty. I może ci zwrócić pieniadze przez PayPal znając jedynie twój e-mail. Za przewalutowanie może zapłacisz, ale pieniądze po prostu znajdziesz na koncie.
  • A poza przewalutowaniem pobierają opłaty za otrzymanie pieniędzy? Tutaj jest
    opłata za wypłacenie pieniędzy:
    www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside .

--
    Czuję, że nick, jaki sobie wybrałam, jest odrobinę niepoważny..;)
    ---
    www.foranimals.wroclaw.pl , www.kociezycie.pl
  • A wiesz, ja nie płaciłam nic. Po prostu pieniadze zjawiły sie na moim koncie i już (tytuł przelewu np.: POS ZWROT TOWARU 9844PAYPAL--*EXPUSE/3531436900.)
  • Jesli sprzedawca płaci/ zwraca Ci pieniadze za pośrednictwem paypala nie płacisz
    nic. Dopiero jeśli chce zapłacić na Twoje konto paypal kartą wtedy ponosisz
    niewielkie opłaty od tej transakcji.

• Nie wiecie moze, czy przez Pay Pal mozna placic bezposrednio ze zwyklego konta w
    banku? Niestety nie mam juz tej karty, ktora sobie na poczatku tam
    zarejestrowalam (o ktorej wspominam wyzej w watku) i wyrejestrowalam ja z Pay
    Pala. Zarejestrowalam tam za to moje normalne codzienne konto bankowe, ale jakos
    wszedzie jest tylko mowa o platnosciach karta przez Pay Pal, a nie z konta, wiec
    boje sie licytowac na eBayu, zeby nie wygrac aukcji, za ktora nie bede mogla
    zaplacic.

Mam taka glupia sytuacje, ze karty kredytowe mam ze Stanow, a mieszkam gdzie
    indziej i Pay Pal wymaga dla karty adresu z kraju zamieszkania. Moglabym pewnie
    zalozyc sobie drugie konto na Pay Palu, z adresem w Stanach i wtedy
    zarejestrowac tam ktoras z tych kart. Ale wolalabym placic z mojego codziennego
    konta w banku, jesli jest taka mozliwosc.
    --
    out. (Metatron)
  • Mam pytanie do kupujących na ebayu: czy może ktoś kupuje za pomocą karty
    Inteligo? Powinna działać, ale mnie jakoś nie chce. Może miałyście podobny
    problem? Paypal kazał mi ciastka oczyścić, ale to nic nie dało, chyba znów do
    nich napiszę... strasznie to wkurzające, bo obciąża mi tylko konto (tzn. robi
    tygodniową blokadę ale w rzeczywistości nic nie idzie do sprzedawcy, ani nawet
    na Paypal, buuuuuuuuu, a nie mam innej karty, nie chce mi się też szczerze
    mówiąc zakładać konta w innym banku tylko po to, żeby na ebayu kupować coś raz
    na miesiąc...
  • > Nie wiecie moze, czy przez Pay Pal mozna placic bezposrednio ze zwyklego konta
    > w
    > banku?

Niestety, paypal tego nam nie umożliwia :( Jeszcze. Ale nie mam pojęcia, kiedy
    się to zmieni. W Stanach podobno można, no ale my nie jesteśmy the JuEsofEj ;]

--
    A czy Ty jesteś już uświadomiona? :)
  • Mi inteligo nie działała nigdy. Probowałam zarówno moją jak i mojego M. Co
    więcej, po 2-3 krotnych próbach, bank zablokował kartę i musiałam czekać na
    nową. To jednak jest zwykła visa electron, a nie visa. Czasem niektóre sklepy
    widza ją jak visę, ale z mojego doświadczenia widzę, zę dla paypala to jednak
    electron.
  • W paypalu płaci się kartą. Co do adresu, to ważne jest IP i niestety ja miałam
    problem, gdy mieszkałam w UK, płatności polską kartą mi nie przechodziły. Po
    długich dociekaniach okazało się, ze paypalowi nie zgadzało się IP: informacja
    wychodziła z UK, a dane na karcie były z Polski....
  • No to kurcze kicha :-( Jesli on mi jeszcze IP bedzie sprawdzal, to nawet z
    amerykanska karta moze mi transakcja nie przejsc :-( Nic to, i tak sprobuje, a
    potem albo namowie meza, zeby pomajstrowal przy naszym IP (juz mi to kiedys z
    innego powodu proponowal), albo zebysmy sobie wyrobili lokalna karte kredytowa.
    Nie wiem, co bedzie latwiejsze :-)
    --
    out. (Metatron)
  • jak w temacie - mialam, przezylam i opisuje;)

jesli sprzedawca wysle za pomoca REFUND (zwrot) automatycznie
    pieniadze wroca na karte kredytowa debetowa badz jakatam macie
    podpieta do PayPala - kwota bedzie w zlotowkach (automatyczne
    przeliczenie)

jesli sprzedawca wysle za pomoca SEND (wyslij) wtedy zostanie
    zasilone wasze konto Paypalowe o kwote zwrotu, nie karta z ktorej
    placilyscie.
    w systemie Paypal pojawi sie w historii transakcji pytanie czy za
    akceptowac czy odrzucic (trzeba to zrobic do 30 dni bo inaczej po
    tym terminie wroca do nadawcy) jesli zaakcepujemy to pojawi sie
    kolejne pytanie o nr konta (jesli mamy podpieta np tylko karte) i
    czy bedziemy chcialy przelac z konta paypalowego na bankowe - TU
    JEST OPLATA 5 zł ponizej przelewu 500 zł. W takim przypadku nie
    dodajemy nr konta.
    kolejne pytanie w jakiej walucie chcemy miec zwrot - albo od razu w
    zlotowkach albo w funtach (ja zostawilam sobie w funtach)
    w tym przypadku mamy pieniazki na koncie PayPalowym.
    Przy kolejnej platnosci ebayowej innej transakcji najpierw schodza
    pieniazki z konta Paypalowego a pozniej z karty ktora macie
    podpieta - nawet jesli placimy wiecej niz mamy na koncie paypalowym
    roznice dobiera z karty(bede jutro testowac)

info uzyskane z infolini Paypala - testowane przy dwoch zwrotach:)
    mam nadzieje ze w miare jasno to przedstawilam:)

aaaa co do zwrotow towarow do sprzedawcow - info z Paypala.
    oni honoruja zwroty (w przypadku jakis problemow typu odeslalyscie
    sprzedawcy towar a on twierdzi ze nie dostal i nie oddaje wam
    pieniedzy) tylko np przez pocztex tzn to potwierdzenie odbioru.
    osobiscie odsylalam poleconym priorytetem i doszlo i nie bylo
    problemu ze sprzedawca.
    ale warto wiedziec co nt mowi helpdesk Paypala - pewnie zaznaczone
    jest gdzies to w regulaminie.

aaaa jeszcze jedno - wiadomo ze przy zwrotach jest roznica w kwocie
    zlotowkowej bo po innej kupujemy a po innej sa sprzedawane.

uff ale sie rozpisalam;)
  • hi dziewczyny :)
    widze, ze duzo tu dziwczyn oblatanych na ebayu
    wie ktoras moze, czy jezeli akceptowalna przez sprzedawce z wlk. brytanii (ale na polskim ebayu) formy zaplaty to "przekaz pieniezny" oznacza to zwykly przelew bankowy?
    ten sprzedawca np.:
    tiny.pl/nxwt

mialam zacmienie i kupilam, a potem sie zorientowalam, ze przeca nie mam paypal.Pomocy!

--
    >>Te kiwki Sobolewskiego to było "albo dasz mi piłkę, albo połamię ci nogi".<<
    (mecz Belgia-Polska, relacja Z Czuba)
  • 21.04.08, 14:32
    zagraniczni kupujacy placa tylko przez paypal - przelewy i czeki dot
    tylko rodowitych kupujacych - w tym przypadku tylko w uk

ale napisz do mnie na maila gazetowego bo kupilam u niego a jeszcze
    nie zaplacilam wiec moze bede mogla pomoc ;)
  • poza tym za przelew bankowy zagraniczny zapłaciłabyś jakąś chorą sumę - u mnie w banku 20zl
  • przetestowalam opcje 2 tzn mialam na koncie paypalowym ze zwrotu
    10funtow (przyjelam funty a nie rownowartosc zlotowkek).
    mialam do zaplacenia ogolem 20 funtow wiec pobralo z konta
    paypalowego wszystko a reszte dobralo z karty:)

wiec jesli przyjmujecie zwrot pieniedzy to lepiej w funtach zostawic
    na koncie paypalowym niz w zlotowkach bo przyjmie wam po nizszym
    kursie, a pozniej i tak trzeba bedzie kupic po wyzszym - tu akurat
    sie nie straci kursowo (kurs kupna - sprzedazy funta)

no to dziewczyny wiecie na przyszlosc jakie sa sposoby:)

zreszta zawsze jest infolinia paylapa;)
    ja wolalam zadzwonic niz szukac bo wiadomo jak to jest w stresie i
    pospiechu;)
  • dziewczyny jak to jest z kartami? jaka najlepiej sobie zalozyc w jakim banku?
    osobiscie mam konto w eurobanku i posiadam tylko karte platnicza ktora niem oge
    nic zdzialac..
    slyszałam ze w mbanku jest specjalna karta do robienia zakupow na necie ale
    niestety rocznie kosztuje ok25 zlotych (wiec mi sie to nie bardzo oplaca)
    mozecie polecic jakies karty/ banki ktore nie sa drogie??
  • no wlasnie a moze ktos uzywa kart przedplaconych na ebay-u? np z banku
    zachodniego wbk?
    sprawdza sie to?:)
  • Jakie macie konto na paypalu? specjalne czy osobiste? czy zakladanie
    i prowadzenie jest darmowe?
  • i jeszcze jedno.. jesli chcialabym 'podlaczyc' sobie kartę z konta
    walutowego i za jakies 2 miesiące mniej wiecej zmienic kartę
    tzn. "podczepić" konto polskie .. to czy cos takiego jest mozliwe?
  • Mam konto osobiste (to najprostsze), nic nie zapłaciłam za założenie i nie płacę za prowadzenie. PayPal pobiera niewielką prowizję od transakcji (ale i tak sie opłaca).
    Mozesz spokojnie zmienić karty kredytowe czy te do zakupów internetowych.