Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA – 28

16.07.08, 00:37
Zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie są pewne swojego rozmiaru.

Prosimy, żeby pytanie o rozmiar wpisać jako odpowiedź na TEN POST!

*UWAGA: nasze ekspertki nie siedzą przed komputerem 24 godziny na dobę, dlatego odpowiedzi na Wasze pytania mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem.
Prosimy o cierpliwość i „podbijanie” pytań dopiero, gdy ewidentnie zostaną przeoczone (kiedy zobaczysz, że wszystkie inne osoby otrzymały odpowiedzi, a przy Twoim pytaniu cisza).

Wpisz w tytule swoje wymiary!

1) Uwaga — mierzymy się zawsze:
— pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
— w biuście delikatnie, bez ściskania (bez stanika i w staniku, a wpisujemy większy wynik).

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz — możesz opisać stanik, który leży częściowo dobrze (np. „80E jest mi dobre w miseczce, ale obwód za duży...”) i te zupełnie niedopasowane — a wspólnie spróbujemy ustalić, jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

3) Mierząc stanik:
— dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach,
— wyprostuj się,
— podciągnij ramiączka, [sprawdzisz w ten sposób, czy miseczki nie są za małe]
— poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami
[Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać — nie przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy
zmieniasz bluzkę. W dobrze dobranym staniku biust też nie podskakuje, kiedy musisz podbiec do autobusu].

4) My pomagamy dobrać rozmiar na podstawie SZCZEGÓŁOWYCH OPISÓW, a nie — fotografii.
UWAGA: nie wysyłamy sobie wzajemnie ŻADNYCH ZDJĘĆ na prywatne maile! Nie dajcie się nigdy zwieść tekstom w stylu „Podeślij mi zdjęcie biustu, a wtedy ocenię Twój rozmiar” — TO BZDURY! Takie próby są oczywiście kasowane, dlatego widząc je od razu należy wezwać moderatora.

5) Odpowiedzi na pytania, które niemal każda z nas sobie zadawała, są tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64532723
6) W tym wątku doradzają forumowiczki posiadające już pewne doświadczenie. Zatem wszelkie budzące wątpliwości „rady” nieznanych nam wystarczająco osób będą kasowane bez ostrzeżenia.

7) Najczęściej podajemy Wam brytyjskie rozmiary staników. Jeśli interesuje Was również rozmiarówka kontynentalna (staniki polskich czy niemieckich marek) napiszcie o tym w Waszym poscie, a wtedy podamy Wam oba rozmiary. Jeśli podany przez nas rozmiar będzie rozmiarem kontynentalnym, a nie — oczywiście zaznaczymy to w odpowiedzi.

8) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy. Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy.

Link do wcześniejszego wątku rozmiarowego (27)

PS. Ostrzegamy przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu rozmiaru. Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje prawidłowe wymiary, więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może już nie pasować. Kupujmy więc rozważnie.
Edytor zaawansowany
  • miniminimoni 16.07.08, 09:46
    w poprzednim wątku się nie doczekałam odpowiedzi, moze tu bedzie
    lepiej :) obecnie mam jeden dobry stanik firmy Whimsey- nie mam
    pojecia co to za firma. rozmiar 36DDD, obok jest napisane 80, ale
    zmierzyłam go dzis i w obwodzie ma 69 cm, rozciąga sie do ok.80-82 (
    jest dosyć ściśliwy). obwód jest ok, miseczki chyba mogły by być
    odrobinkę większe. jesli to mozliwe to proszę o szybką odpowiedz,
    moja siostra własnie poleciała do Londynu, i cos by mi tam kupiła,
    ale muszę znać rozmiar- brytyjski, i kontynentalny tez, bo ogladałam
    staniki melissy- cudne!
    Pozdrawiam serdecznie.
  • bathilda 16.07.08, 20:34
    Proponuję na początek 70 (32)G. To rozmiar brytyjski. O obwodzie 80 zapomnij, ja
    Cię o to bardzo serdecznie proszę. Popatrz tutaj dlaczego:

stanikomania.blox.pl/2007/08/Biust-dziewiaty.html

A Melissa ma niestety własną rozmiarówkę która jest dla nas niekończącym się
    źródłem zdumień. Spróbuj może 70H,ale licz się z tym, że będziesz odsyłać i
    wymieniać po zmierzeniu.

--
    Wszyscy mówią że schudłam. A to tylko stanik we Właściwym Rozmiarze.
    Karmienie piersią powoduje raka i choroby serca
  • miniminimoni 16.07.08, 20:40
    slicznie dziekuję, az mi głupio bo własnie zdązyłam wysłac posta ze
    nikt mi nie odpisuje.
  • nanah 16.07.08, 21:04
    Serdecznie dziękuję:)
  • nanah 16.07.08, 20:59
    Spróbuję się tu podczepić, bo mam te same wymiary:) Jestem na tym forum po raz
    pierwszy. Dotychczas nosiłam 75D, jedyny właściwie model, który noszę z chęcią
    ma fiszbiny, miękką miseczkę bez cięć (nie jestem pewna, jak to opisać - nie
    jest twarda, ale ma dwie warstwy grubszego materiału, nie widać sutków).
    Niestety jedna pierś czasem mi ciut wystaje u góry, więc to chyba jednak nieco
    za mały w miseczce stanik. Generalnie problem z piersiami mam od zawsze - mam
    dopiero 22 lata, ale po wahaniach wagi (i pewnie nie tych stanikach) trochę mi
    piersi obwisają. Z natury są wysoko osadzone i raczej okrągłe niż spiczaste. Czy
    da się coś z tym obwisaniem zrobić? Chociaż trochę poprawić? A co do spania? Coś
    innego niż obcisły top zupełnie odpada, bo mi się piersi majtają i mi bardzo
    niewygodnie. A może jakiś specjalny stanik też sobie znaleźć?
    Z góry dziękuję za odpowiedź!
  • nanah 16.07.08, 22:36
    Chciałabym zamówić coś z Avocado.
    Mam jeszcze pytanie (jestem naprawdę początkująca:). Sugerując się tą tabelą:
    stanikomania.pl/pliki/tabela_rozmiarow.html
    Czy powinnam wybrać 75F czy 70 G?
    Z góry dziękuję za odpowiedź!
  • gazeta.pl.16 17.07.08, 23:48
    MUszę napisać chyba coś więcej wymiary podobne 79\103 piersi b.
    obwisłe lewa dużo większa od prawej obecnie noszę biustonosz z
    fiżbiną firmy femina, proszę o podpowiedż także w kwestii firmy,
    nosiłam do tej pory także triumfy, generalnie niewygodnie i z małą
    nadzieją na znalezienie właściwego modelu, wizualnie b. duży biust i
    to mnie męczy, pozdrawiam Jaśmin {wcześniej zapomniałam się podpisać
    to mój pierwszy raz na forum}
  • alex.xandra 30.07.08, 18:57
    Prosze was dziewczyny o pomoc. Zamowilam stanik Pollyanna 75 G, a
    mam 78/102. Martwie sie teraz, ze lepiej bylo wziac 70 G. Co Wy na
    to? Moge jeszcze zmienic zamowienie.

Dzieki za odpowiedz
  • kathi75 17.07.08, 18:10
    Mam ogromna prosbe kolezanka oswiecila mnie ze nosze zle staniki i
    chyba ma racje moje wymiary to 87 na wydechu i 103 bez stanika w
    staniku 101
    Do tej pory nosilam staniki 80C ale komfort byl rozny moze jeden na
    100 trafil mi sie wygodny
    Bardzo prosze pomozcie mi
  • bognam 16.07.08, 10:08
    Dotychczas nosiłam 75c. Mam asymetrie piersi- lewa jest większa i
    wyżej położona. Na pewno obecne staniki są za duze w obwodzie (taka
    madra stałam się czytajac Wasze forum)- dotychczas wydawło mi się że
    mam dość nisko osadzone piersi. Dodatkowo często uciska mi fiszbana
    pod pachą. W końcu nie wiem gdzie powinna sie kończyć. Czy jak
    podniose rekę, to koniec fiszbany powinien być skierowany w środek
    pachy?
    Prosze również o wymiar polski.
    Pozdrawiam i z góry dziekuje!
  • bathilda 16.07.08, 20:37
    Tak, koniec fiszbiny powinien celować w środek pachy. Czy to 74 to mierzone
    baaardzo ciasno, że aż miarka trzeszczała? Jeśli tak to spróbuj brytyjskie
    70(32)DD. Jeśli nie piszczała to raczej 65F. Tylko porządnie ułóż piersi, o tak:

tinyurl.com/3llfau

Niestety polskie firmy ignorują obwody mniejsze niż 70. Jesli jednak coś
    znajdziesz spróbuj jakieś 65H (polskie staniki się mocno rozciągają).

A co do asymetrii - zawsze kupuj stanik na większą pierś. W mniejszej mocniej
    podciągnij ramiączko albo włóż wkładkę.

--
  • ewasz68 16.07.08, 10:24
    Nosze rozmiar 85D ale wiem, że jest źle dobrany. Pod stanikiem mam
    obwód, ciasno 87 cm, w biuście 112. Jaki powinnam nosić rozmiar?

• krajewska2 16.07.08, 11:54
    91 pod biustem,108 w biuscie
    Witam!
    Jestem tu nowa i az wstyd sie przyznac kompletnnie zielona.
    Nosze teraz 85 C lub D
    Prosze o rozmiarówke również polską
    Mam 10 miesiecznego synka i cały czas karmie piersia
    Pozdrawiam i zgóry dziekuje
    --
    ~Ania~ mama~
    ~Karolinki~(27.02.2003r.)
    ~Huberta~(11.09.2007r.)
  • wielebnna 16.07.08, 12:07
    są 2 opcje - ściślejsza i normalna;
    w normalnej proponuję 38E, w ścisłej 36FF
    polski rozmiar to odpowiednio 85F lub 80G
    jeśli karmnik to melissa
    --
    melchizedek
  • keileigh 16.07.08, 12:32
    Pytanie mam takie: koleżanka ma 75/92. Czy odpowiedni będzie dla niej stanik w
    rozmiarze 30 (65) F, czy może 32 (70) DD? Nie wiem czy właściwie "policzyłam"
    dla niej rozmiar, więc proszę bardziej doświadczone stanikomaniaczki o pomoc :)

Pytam jeszcze raz, bo wcześniej nie uzyskałam odpowiedzi i wątek został już
    zamknięty.

Z góry dzięki za pomoc :)
  • turzyca 16.07.08, 16:45
    A tu niestety pojawia sie problem indywidualnych upodoban i porzadnosci
    mierzenia. Jesli mierzylas ja sama i scisnelas miarke naprawde baardzo mocno, to
    pewnie 70 wystarczy. Tak samo powinno wystaczyc, jesli kolezanka jest sportowym
    typem, ktory na zebrach i plecach ma miesnie a nie tluszczyk.
    Jesli pomiar mogl byc nienajscislejszy albo kolezanka jest pokryta dobra warstwa
    "ocieplacza" to potrzebne jej raczej 65.
    Miseczki dobrane prawidlowo. :) Ale pamietajcie, ze nietabelkowosc zdarza sie
    dosc czesto i moga byc potrzebne wieksze/mniejsze.
  • keileigh 16.07.08, 23:13
    mierzyłam ją sama, choć ona twierdziła, że za mocno ściskam miarkę i na pewno
    będzie jej za ciasno... posłużyłam się klasycznym przykładem
    "majtek-na-szelkach", co doskonale przemówiło jej do wyobraźni :)

i dziękuję za pomoc :) będziemy próbować w obu wybranych rozmiarach - zobaczymy
    w którym lepiej się czuje i lepiej wygląda :)

• ewasz68 16.07.08, 12:38
    Nosze rozmiar 85D ale wiem, że jest źle dobrany. Pod stanikiem mam
    obwód, ciasno 87 cm, w biuście 112. Jaki powinnam nosić rozmiar?
  • wielebnna 16.07.08, 20:14
    na początek proponuję 36FF na pograniczu z 36G (skłaniam się bardziej ku 36FF)
    czyli 80J
    pierwszy stanik wystarcza zwykle na 1-2 miesiące o czym mowa we wstępie do wątku
    rozmiarowego potem ocenisz sama czy ścisłość 80 Ci odpowiada czy wolisz obwód 75
    - wtedy będzie to (orientacyjnie) 34GG/34H
    --
    melchizedek
  • bielva 16.07.08, 14:10
    CZasem jeszcze sie w coś wcisnę w triumfie ale nie jest za wesoło.
    Będę wdzięczna za pomoc.
  • wielebnna 16.07.08, 20:18
    wersja mniej ścisła to 36E;
    bardziej ścisła to 34FF

kontynentalnie to 80F/80G lub odpowiednio 75H/75J
    --
    melchizedek
  • bielva 17.07.08, 11:21
    No ostatni nabytek to 85 DD- największy w sklepie :)
    Niedługo biorę ślub i chciałabym się zaprezentować jak najlepiej z
    każdej strony.
    Jaki rozmiar stanika i model powinnam spróbować do dekoltu w
    kształcie V?
  • bielva 18.07.08, 09:44
    Dzięki
  • kasiadj07 16.07.08, 14:16
    Kiedy trafiłam na forum ok. 1,5 m-ca temu miałam wymiary 83/ok.111. W szale
    zakupowym w Satine kupiłam felinę conturelle 80G (straszny rozciągliwiec, ale
    miski były jak ulał, po zwężeniu i podszyciu służy mi nadal, ale troszę zaczyna
    bułkować), oraz krisline 75GG (obwód idealny, natomiast miseczki niekompatybilne
    - za wąskie fiszbiny i luzy w górnej części miseczki. W międzyczasie zakupiłam
    melissę 75H sugerując się feliną i o zgrozo! miski za wielkie. Dopadłam jeszcze
    freyę 75GG niestety nie znam nazwy modelu, taka w różową kratkę, jest dość
    ścisła, przy obecnym obwodzie 78 pod dobrze się nosi, tylko znów luzy w górnej
    części miseczek, na szczęście pod bluzkami niewidoczne.
    Nie wiem więc już zupełnie w jaki rozmiar celować w brytyjczykach, ta felina to
    najlepszy biustonosz jaki w życiu miałam, a wygląda na to, że z jej rozmiarówką
    coś nie taK?
    Proszę o poradę.
  • bathilda 16.07.08, 20:45
    No to po kolei. Felina to rozmiarówka kontynentalna. Freya to rozmiarówka
    brytyjska. Melissa jest sobie panią i okrętem i żadnym rozmiarówkom się nie
    kłania :)

Myślę, że w brytyjczykach powinnaś celować w 70H. Obwód 75 tylko przy jakiś
    fanatycznych ściśliwcach w stylu Tango Pure. W kontynetalnej rozmiarówce chyba
    się nie mieścisz, no chyba że chcesz podszywać. W Melissie teoretycznie powinno
    być 70K, ale skoro w 75H były luzy to może spróbuj 70J. Tylko porządnie wygarnij
    biust i wyreguluj ramiączka - o tak:

besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html

A jak masz wątpliwości to się obfoć i wyślij do Galerii a spróbujemy poradzić
    coś bardziej konkretnego.

--
  • kasiadj07 16.07.08, 21:24
    Wielkie dzięki:)))
  • grudniowa.panienka 16.07.08, 14:50
    jakis czas temu przeczytalam porady z tego forum i kupilam pierwszy 'dobry' stanik.
    Jednak mam male watliwosci poniewaz po otrzymaniu biustonosza wychodzi na to, ze jest nieco za maly w miseczce, a za szeroki pod biustem(odstaje). Rozmiar to 38FF. I w zwiazku z tym mam pytanie: czy jesli zamowie 36G to ta miseczka bedzie wystarczajaco duza czy tez bedzie mniej wiecej zblizona rozmiarem do tej z 38 FF?
  • turzyca 16.07.08, 16:42
    Podaj jednak swoje rozmiary, latwiej bedzie rozmawiac na konkretach. :)
  • grudniowa.panienka 16.07.08, 17:05
    98 pod biustem i 109 w. i niby wychodzi to 38FF ale przy przymierzeniu tak srednio. Przy czym zeby jeszcze bardziej skomplikowac sprawe - z innej firmy ten rozmiar pasuje idealnie. moim problemem jest, ze nigdy nie nosilam stanikow z drutami i nie bardzo wiem co i jak - kieruje sie tym, co widze np na Bravissimo. dlatego chce sprobowac 36G, ale nie wiem jak sie zmieni rozmiar miseczki po zmianie obwodu.
  • turzyca 17.07.08, 00:03
    Bede sobie musiala dopisac Cie do zakladek. Troche tu nietypowosci i bardzo mnie
    ciekawi, jaki rozmiar bedzie w koncu idealny. :)

Po pierwsze dlatego, ze przy 98 cm pod biustem siegasz po 36. 18 cm - to sporo,
    ale skoro tak Ci wychodzi z mierzenia, to nie ma co sie spierac. Ciekawe czy
    kiedys siegniesz po jeszcze ciasniejszy obwod.
    Druga nietypowosc to miseczka. Zazwyczaj osoby majace wiekszy obwod pod biustem
    siegaja po mniejsza miske niz wynika z wyliczen, bo u nich wiecej obwodu w
    biuscie stanowia plecy niz u osob nieco szczuplejszych. A Ty siegasz po miseczke
    o dwie wieksza niz wynika z tabelki. :) Ale znowu - skoro tak wynika z
    mierzenia, to przeciez mierzenie jest wazniejsze od tabelki. :)
    Postaram sie Ci pomoc najlepiej jak tylko umiem. Nie przejmuj sie, ze stanik z
    jednej firmy lezy inaczej niz z drugiej. To sie czesto zdarza. Zdarza sie tez,
    ze potrzebujemy roznych modeli w zaleznosci od kroju. A czasem zdarza sie, ze
    producenci nie trzymaja miary i u tego samego producenta potrzeba roznych rozmiarow.

Na ten sam obwod w biuscie co 38FF jest 36GG, ale wiele osob mowi, ze u nich
    przy takim przeskoku wystarczy zmiana tylko o jedna miseczke czyli zamiast 38FF
    biora 36G. Stad moim zdaniem, jesli to 38FF jest tylko ciun za male, prawie na
    styk to probuj 36GG, jesli 38FF jest wyraznie malawe to 36H.

A teraz pare slow na temat instrukcji, zeby bylo Ci latwiej sie samej ocenic.
    Wyprodukowalysmy calkiem spora ilosc materialow instruktazowych. :) Jest blog
    besame: besame.blox.pl/html (szczegolnie pierwszy odcinek). I jest FAQ,
    gdzie zbieramy informacje i linki na tematy najwazniejsze, czyli takze jak
    ocenic czy stanik dobrze lezy i jak mierzyc stanik, zeby sie nie oszukiwac:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64532723

A na koniec - jesli bedziesz miala jakies dalsze problemy to szukaj watku
    "ratunkowego" i opisz w nim swoj problem, ktos powinien umiec Ci pomoc. Jesli
    nie bedziemy umialy Ci pomoc na podstawie opisu, bedziesz mogla wyslac zdjecia
    do zamknietej galerii, gdzie doswiadczone forumowiczki je obejrza i napisza na
    forum (lub mailem) swoje uwagi.

Powodzenia! :)
  • grudniowa.panienka 18.07.08, 12:22
    dzis prawdopodobnie zamowie cos z Bravissimo - 36H. Jak dojdzie i przymierze, to napisze jak lezy i czy jest ok.

dzieki za rade! :)
  • grudniowa.panienka 28.07.08, 11:07
    staniczek doszedl, ale wyglada na to, ze miseczki sa tym razem za duze. Ciagle jednak mam wrazenie, ze moze powinien byc jeszcze wezszy pod biustem. Czy to mozliwe przy moich wymiarach? Jak scisle ma przylegac biustonosz? I jeszcze czy radzilybyscie miseczke G czy raczej GG?
  • klipsa 16.07.08, 17:21
    Będę niebawem (ok. 2 m-ce) potrzebowała stanika do karmienia i póki co mam wymiary j.w. Pewnie to się jeszcze zmieni, ale proszę o radę na dziś. Mój obecny stanik ciążowy miękki ma wymiary 80 C firma to chyba Naturana (metka się trochę sprała). Jest za ciasny w obwodzie, nawet z przedłużką, miseczki chyba ok. Chyba, bo mam lewą pierś trochę mniejszą od drugiej, zwykle jak mierzę stanik to mam wrażenie, że albo prawa się wylewa, albo odwrotnie ta lewa tonie w miseczce :( Choć w elastycznych i miękkich stanikach tego tak nie widać (zwłaszcza przy tzw. rosnących). Zwykle problem rozwiązywał się przez wyjęcie prawej poduszeczki ze stanika - kiedyś nosiłam sztywne miseczki zbierające biust z poduszeczkami. Nie lubię też jak za ścisły obwód powoduje powstawanie bułeczek i niemiłych/bolących odcisków na skórze pod biustem. Kiedyś nosiłam 75 A ale nie pamiętam przy jakich wymiarach - póki co to historia ;) Jestem pewna, ze nigdy nie miałam jeszcze dobrze dobranego stanika... Proszę pomóżcie...
  • wielebnna 16.07.08, 19:20
    proponuję na teraz 36DD brytyjskie czyli 80E kontynentalne; być może będziesz
    potrzebowała przedłużki w końcówce ciąży
    imo obecna ciasność wynika z za małych miseczek a nie z małego obwodu

o karmnik zapytaj 2-3 tygodnie przed porodem; rozumiem, że obwód sprzed ciązy to 75?
    --
    melchizedek
  • klipsa 16.07.08, 19:54
    Tak 75 to sprzed ciąży, tyle, że obwód staników jakie wówczas kupowałam. Nie pamiętam ile faktycznie mierzyłam pod biustem i w biuście. Pewnie jak większość z pytających kupowałam na czuja i od lat ten sam rozmiar. Czytając Twoje rady przeżyłam lekki szok z tym E... Chyba wybiorę się do sklepu i przymierzę te 80E ;) Dzięki, będę pytać przed terminem.
  • inden 16.07.08, 18:08
    Witam, drogie Panie :)

od paru dni z wypiekami na twarzy zgłębiam się w "wiedzę tajemną" LB - wyniki pomiarowe mniej więcej 72/94 (brak wprawy w mierzeniu). Obecnie noszę wyroby stanikopodobne 80B, wiadomo, koszmar. Jednak, gdy mierzyłam się pięć dni temu, było 74/91 - dziwi mnie różnica 3cm w biuście, bo od tamtego mierzenia noszę wygrzebane z szafy ogromnie ściśliwe 80B, w którym biust układa się lepiej. Może te 3cm już dzięki temu lepszemu stanikowi?

Bardzo proszę o poradę rozmiarową, wg kalkulatorka - 65I polskie, 30FF brytyjskie.
    Będę bardzo wdzięczna :)
  • adamantia 16.07.08, 18:09
    Namówiłam moją mamę na nowy stanik!
    Na razie nosi kilka różnych, sama nie wie (metki sprane) ale m.in. 80B (!),
    najbardziej "właściwy" rozmiar to Felina bodajże 75C (ja ją kiedyś na to
    namówiłam). We wszystkich obwody podjeżdżają, buły jak nie wiem, w tych
    najgorszych biust zminimalizowany rozsmarowaniem po klacie.
    Mama ma 64 lata, ale wygląda (także z ciała) co najmniej 15 lat młodziej,
    tłuszczyku wokół klatki brak, biust jak dla mnie naprawdę mało obwisły, chyba
    dość szeroko rozstawiony.
    Elektroniczny bra-fitter sugeruje brytyjskie 70DD albo E, polskie 70F. Co o tym
    sądzicie? (Mama oczywiście jest przerażona wizją ścisłego obwodu, nie cierpi jak
    ją coś uciska nawet lekko, także np gumka od rajstop, więc na początek trzeba
    łagodnie :-)

I drugie ważne pytanie: gdzie w Warszawie mogę ją zaciągnąć na jakieś w miarę
    szybkie i pewne zakupy? Czy Avocado byłoby OK? (Na umówienie się do Peachfield
    nie ma czasu, mam zaraz wyjeżdża na Mazury.

• bathilda 16.07.08, 20:53
    Mama ma dość "normalne" rozmiary, co pewnie sama wiesz :)

Na początek niech sobie spokojnie zmierzy 75D. A potem 70DD albo 70E (brytyjskie). W polskich to od razu 70F bo to rozciągliwce straszne. Nasze mamy często oprotestowują ciaśniejsze obwody i nie ma co walić głową w mur. Jak sie uprze to kup jej 75, ale niech się zapnie na najciaśniejszą haftkę. A jak się przyzwyczai to się przesiądzie na 70.

Jeśli chodzi o mierzenie to w W-wie jest sporo sklepów z takimi rozmiarami. Możecie zajechać do Chatte w Promenadzie, Buduaru w Złotych Tarasach, Edenu w CH Bemowo. Więcej jest w spisie dobrych sklepów stajonarnych.

Avocado o tyle niekoniecznie, ze oni mają głównie własne staniki (dziwnomiseczkowe rozciągliwce za 250 zł) oraz Arabellę, która jak wiesz jest kapryśna i nie każdy lubi (ja lubię :p).

--
  • ewas111 16.07.08, 18:20
    Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego stanika dla rozmiaru 88/106.
    Chciałam "nawrócić" teściową, a że jestem małobiuściasta i dopiero szukam tego
    pierwszego dla siebie nie za bardzo wiem czy celować w 36E czy 36F, A może to
    wogóle będzie inny rozmiar hmm.
  • wielebnna 16.07.08, 19:55
    to zależy jakie masz wobec niej uczucia:P
    36E wydaje się lepszym wyborem
    być może na początek będzie potrzebna przedłużka
    --
    melchizedek
  • ewas111 18.07.08, 22:30
    wielebnna napisała:

> to zależy jakie masz wobec niej uczucia:P
    > 36E wydaje się lepszym wyborem
    > być może na początek będzie potrzebna przedłużka

Uczucia wobec niej mam całkiem cieplutkie:)
    Wynalazłam 3 propozycje dostępne dla mnie cenowo i zastanawiam się który z nich
    wybrać na ten pierwszy raz żeby jej od początku nie zrazić za bardzo :)
    aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=399486033
    aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=401793138
    cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=280245010187
    Poradźcie proszę
  • nelly123 16.07.08, 18:29
    Witajcie, pisałam siostrze o Was i o tej stronie. Ona nie ma netu więc sama nie
    mogła Was poprosić o pomoc w doborze stanika, dlatego zrobiła to w moim imieniu.
    Wymiary: pod biustem super ciasno 81, w biuście 110. Do tej pory nosiła 85E-F.
    Ale napewno jest to zły rozmiar. Co byście zaproponowały na początek w celu
    odzyskania przez biust doskonałości, po wielu latach nieumiejętnego doboru stanika.
    Pozdrawiam i dzięki za uświadomienie i mnie właśnie jestem po kupnie tankini w
    nowym fantastycznym rozmiarze, a teraz będziemy razem z siostrą buszować po
    sklepach.:)
  • kfcja 16.07.08, 20:32
    Autor: kasica_k 15.07.08, 23:32
    Jesteś pewna, że to _30_FF, czyli obwód 65, miseczka FF? Bo wygląda
    na to, że powinien być na Ciebie za mały - i pod biustem, i w
    biuście. Sprawdź metkę jeszcze raz.

Autor: turzyca
    Moge na Ciebie wylac szklanke zimnej wody? Nie ma sensu kupowac w
    Niemczech, bo wybor czesto okrojony, a przebicie cenowe rownie
    czesto znaczne. Jak masz blisk o do intimo, to zostan przy nim, ew.
    wyprobuj brytyjskie sklepy internetowe.
    >
    >A rozmiar faktycznie nie gra, czy to nie jest 32 albo 34?

Witam ponownie Stanik kupiłam własnie w Intimo na wysłouchów rozmiar
    na biustonoszu 30FF 65FF. Tak jak pisałam wczoraj Panie mi pomagały
    dpbrac i jak dały mi w obwodzie 70 to stwierdziły że jest za luźna.
    A czy ten stanik Fantasie jeszcze się rozciągnie bo obecnie jednak
    mnie troche ciśnie pod biustem i nie wiem czy kupować większy.
    Co do zakupów w Niemczech troche mnie dobiłyście myślałam że tam
    bedzie taniej

• bathilda 16.07.08, 21:07
    Oj to Ci powiem, że ja nosze obwód 65 przy 70 pod biustem :) Nie wiem czy akurat
    Twój model się rozciągnie, najwyżej kup przedłużkę. Fakt faktem, że 65FF jest
    szyte na 94 cm w biuście. Stąd nasze zdziwienie - do której kieszeni chowasz te
    dodatkowe 10 cm? Zresztą z tego może wynikać uczucie ciasnoty - stanik jest za
    ciasny w biuscie a nie pod biustem. Choć z drugiej strony jeśli dobierany w
    Intimo to nie powinien. Musisz mieć jakiś szczególny rodzaj biustu - mocno
    kompresowalny. Nie żeby to było coś złego, po prostu rzadko spotykane.

--
  • kfcja 16.07.08, 21:34
    bathilda napisała:

> Oj to Ci powiem, że ja nosze obwód 65 przy 70 pod biustem :) Nie
    wiem czy akura
    > t
    > Twój model się rozciągnie, najwyżej kup przedłużkę. Fakt faktem,
    że 65FF jest
    > szyte na 94 cm w biuście. Stąd nasze zdziwienie - do której
    kieszeni chowasz te
    > dodatkowe 10 cm? Zresztą z tego może wynikać uczucie ciasnoty -
    stanik jest za
    > ciasny w biuscie a nie pod biustem. Choć z drugiej strony jeśli
    dobierany w
    > Intimo to nie powinien. Musisz mieć jakiś szczególny rodzaj
    biustu - mocno
    > kompresowalny. Nie żeby to było coś złego, po prostu rzadko
    spotykane.
    >
    Próbowałam się jeszcze raz wymierzyć to mi teraz wyszło 99 -100 w
    biuście, nie wiem może moje nieumiętne mierzenie ale biust w tym
    staniczku dobranym w sklepie w końcu mi się spodobał i nie musze się
    garbić. Spróbuje kupić przedłużkę zobaczymy jak będzie. A jeszcze
    jedno czy jeśli z tej Fantasie dobrano mi ten rozmiar to czy z
    innych firm też kupywac podobną rozmiarówkę?

• miniminimoni 16.07.08, 20:37
    czemu nikt mi nie odpowiada? jestem nowa, nie znam procedur, moze
    trzeba coś jeszcze zrobic zeby uzyskać odpowiedz? Jesli jednak ktos
    by chciał mi odpowiedziec to mój post ze szczególowymi informacjami
    biustowymi jest na początku tego wątku.
    z góry dziekuje.
  • paulina_h81 16.07.08, 20:46
    nosi 75/80C. poprosze europejski i brytyjski rozmiar
    --
    Ninja 250R... marzenia sie spelniaja, a wiec i to sie wkrotce
    zisci :)
  • paulina_h81 17.07.08, 07:23
    no mowila ze ciasno, pytalam kilka razy. ale fakt, ze ona ma
    taka "szeroka" budowe a jest szczupla. dziekuje za pomoc
    --
    Ninja 250R... marzenia sie spelniaja, a wiec i to sie wkrotce
    zisci :)
  • ewa.102 16.07.08, 21:00
    Mam czarne Tango plunge 34GG - lezy bardzo dobrze.
    Chce kupić Elizę lub Lilly. W jaki rozmiar celować?
    Arabella 34G - za luźny obwód-dobre miski, 32H- za luźny obwód za duże miski

• ederlezi1981 16.07.08, 23:21
    To jeszcze raz ja. Przeczytałam, dziękuję, ale mam kolejne wątpliwości
    Niby 32GG i dwa staniki 32G z M&S sa na mnie przymaławe, ale dzis siostra na ciuchach wyszperała jakiegoś M&S 32G i go kupiła za grosze. Taki prosty, biały, bawełniany full cup z kwiatkiem. Ubrałam i pasuje, więc ja już nic nie wiem.
    Poza tym- po gruntownym by się wydwało przymierzeniu- kupiłam 70J polskiej firmy GAIA model Selena seria Linea Maxima, jeszcze z siostra zrobiłysmy sesyjkę zdjeciową (kazała wysłac do galerii, co uczynię), ale potem, jak sobie pochodziłam trochę, to zauważyłam, że mostek nz lekka odstaje i lewa pierść leciutko bułkuje...
    Btw, na zdjeciach widać, że Panache Tango II czarne 32 GG z lekka odstaje na górze miski, ale fantastycznie wygodnie mi się chodzi w nim
  • maheda 18.07.08, 21:07
    Bo tak to już jest, że co stanik, to inaczej się go nosi :)
    Oraz, że co model (a nawet co kolor), to inny rozmiar...
    Niestety, trzeba się do tego przyzwyczaić.

--
    Biusty nie kończą się na D
    Tak wygląda 60F,
    ...a tak 70J
  • oraju 17.07.08, 00:07
    Cześć!
    Albo jestem ślepa ;) albo w poprzednim wątku nie dostałam odpowiedzi, także
    ponawiam.
    Od dłuższego czasu noszę 80C z wkładkami po zewnętrznej stronie piersi, ale, o
    ile wielkość miseczki jako tako mi odpowiada, o tyle nie jestem zadowolona z
    braku "rowku" między piersiami, wrzynających się ramiączek i rozciągającego się
    obwodu. Moje piersi są dość szeroko rozstawione, z czego nie jestem szczęśliwa,
    więc próbowałam dobrać sobie stanik typu "push up" ale marny daje to
    efekt-miseczki są za małe,dosłownie spłaszczają moje piersi, powstają tzw. bułki
    pod pachami a ramiączka wrzynają mi się w ramiona. Słyszałam, że przy dużym
    biuście powinno się dobrać stanik z szerokimi ramiączkami, żeby dobrze je
    unosił, ale bardzo ciężko znaleźć takowy, który dodatkowo nie będzie
    przysłowiowym szarobeżowym :/
    Mierząc w staniku, w obwodzie mam 89-90cm a w biuście 104 cm.
    PROSZę BARDZO O POMOC W DOBRANIU ODPOWIEDNIEGO ROZMIARU!!!

Pozdrawiam wszystkie Biuściaste!!!
  • olusimama 17.07.08, 10:37
    jasne, że miseczki w 80C sa za małe, skoro są przeznaczone na 96cm w biuście. A
    Ty masz 104! Nie ma szans zmieścić piersi w tej miski.
    Z tabeli rozmiarów wychodzi Ci 80 (36)E, jest szansa, ze będzie pasować DD, ale
    to już kwestia przymierzania.

Szerokie ramiączka to mit i legenda, ciężar biustu ma trzymać odpowiednio ścisły
    obwód biustonosza,ramiączka biorą na siebie maksymalnie 20% tego ciężaru. I przy
    porządnie ścisłym obwodzie mogą być cienkie jak spagetti. Nie da sobie wmówić,
    że muszą być szerokie, a stanik wielki, bezowy i oblesny.

zobacz jakie piękne rzeczy mozna kupić w Twoim wyjściowym (36E) rozmiarze:
    www.bravissimo.com/products/lingerie?back=36&cup=e
    aha, koniecznie wypróbuj tez obwód ciaśniejszy, 75, po brytyjsku 34. Odpowiednio
    przeliczona miska daje 34FF, przymierz też 34F.

miłego poszukiwania :-)

--
    pozdrawiam
    Monika
    Nie ma za dużychbiustów, są tylko za małe staniki.
  • oraju 19.07.08, 02:35
    Olusimamo, dzięki po stokroć za odzew i dobrą radę! Jutro ruszam no łowy :) Coś
    czuję, że to będzie pierwsze przyjemne przymierzanie biustonoszy :D

Odezwę się jeszcze z wymiarami mamy i siostry ;]

Pozdrawiam!
  • oliwka_84 17.07.08, 07:31
    Witam ponownie. Nie udało mi sie uzyskać odpowiedzi poprzednim razem
    dlatego probuje ponownie. Moje wymiary to 70/94. Pomóżcie mi proszę
    okreslić jaki powinnam nosic rozmiar stanika.
  • olusimama 17.07.08, 10:31
    jeżeli pod biustem zmierzyłaś się naprawdę ciasno, tak do trzeszczenia miarki,
    spróbuj zacząć od obwodu 65 (brytyjskie 30), przy którym na Twój obwód w biuście
    z tabeli wychodzi miska FF. Pamiętaj jednak, że często tabele sobie a biusty
    sobie i trzeba przymierzyć tez sąsiednie rozmiary (i misek i obwodów)

zacznij wiec od 65FF, wypróbuj przynajmniej kilka rożnych modeli, bo nie każdy
    będzie dobrze leżał, nawet jeśli trafisz w rozmiar.

tu jest watek o tym, jakie modele polecamy na początek:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=78247941&s=0
    powodzenia :-)

--
    pozdrawiam
    Monika
  • oliwka_84 18.07.08, 08:56
    Dzięki. Chciałam tylko dodać, ze pod biustem mam ok 72/73 (dlatego
    od razu napisałam 70).
    Czy w takim wypadku równiez rozwazać 65?
  • olusimama 18.07.08, 21:50
    tak, zdecydowanie. 7cm to nie jest wcale tak strasznie dużo. A gdyby się
    okazało, ze jednak 65 jest za ciasne (w co wątpię) to pozostają 70tki i tylko
    lepiej wtedy dla Ciebie. ;-)

--
    pozdrawiam
    Monika
  • oliwka_84 22.07.08, 07:09
    Ok, dziękuje. W takim razie wypróbuje 30FF a potem zobaczymy :)
  • niewiemniewiem 17.07.08, 08:00
    witam zmierzyłam się przed chwilką i mam pod biustem 82, w staniku 104

mam nadzieje ze dobrze mierze
  • olusimama 17.07.08, 10:40
    zmierzyłaś pod biustem naprawdę mocno, ciasno i na wydechu? Jeśli tak, ma szansę
    pasować na Ciebie rozmiar 34FF. Ale jeśli pomiar nie był aż tak ciasny, może się
    okazać, że lepszy będzie obwód 32, wtedy potrzebna jest miska GG. Postaraj się
    przymierzyć sąsiadujące rozmiary oraz różnie szyte modele staników. Niestety,
    dobry rozmiar to dopiero początek, czasem dłużej trwa znalezienie idealnego
    modelu biustonosza.

powodzenia

--
    pozdrawiam
    Monika
  • magda_552 17.07.08, 09:08
    hej :)
    Moje wymiary to 91/112-113. DOstałam już poradę że powinnam nosić
    36G lub 80H. I teraz moje pytanko: chcę kupić arabellę lub zetę.
    Jaki rozmiar wybrać? Myślę o 80G, a może 80GG a może 80H?
  • wielebnna 17.07.08, 10:57
    arabella jest złym pomysłem na pierwszy stanik, serio, lepiej kupić model
    bardziej przewidywalny a jeżeli już to celowałabym w 34GG
    --
    melchizedek
  • jaagna 17.07.08, 10:57
    Zetę próbuj 36G (80G), Arabelkę 34GG (75GG) - ale ostrzegam, że to będzie wersja "pancerna": z wyższym mostkiem (nie plunge, tylko balkonetka), podszytą dolną częścia miseczki (nietransparentna) i dosyć szerokimi boczkami. Podobno - ale podobno, na 100% nie mam pewności, w Twoich rejonach rozmiarowych mozna brać Arabelkę o 2 miski mniejszą, czyli przymierz również 34G (75G). I wersja z jedną literką G jest juz o wiele ładniejsza ;-) Jeśli masz mozliwość, to przymierz Arabelki w sąsiednich rozmiarach miseczkowych, czyli 75G i 75GG (34G i 34GG).

Acha, rozmair 80H (36H - to oznaczenie angielskie) będzie raczej miał za duże miski.
    Myślę, że dziewczyny radziły Ci 36G (80G) lub 75H (34H) :-)
    --
    o czym myśli dziewczyna, gdy dorastać zaczyna...
  • turzyca 19.07.08, 01:19
    Jaagna, to 80H odnosilo sie do polskiej rozmiarowki. Niektorzy na nia sie
    jeszcze lapia. ;) Bo tak poza tym oczywiscie ze ma byc bryt. 36(80)G.
  • redsabinka 17.07.08, 10:49
    Mam 90 w biuście, a 75 pod buistem, jaki powinnam nosić rozmiar stanika?
  • jaagna 17.07.08, 22:30
    Brytyjskie 65E (30E) lub o ścisłym obwodzie 70D (32D).
    Polska firma Melissa: 70D lub 70E (musisz zmierzyć).
    Inne polskie badzo ścisłe w obwodzie 70E.
    --
    o czym myśli dziewczyna, gdy dorastać zaczyna...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka