Dodaj do ulubionych

jakie olejki do użycia wewnętrznego

04.11.10, 17:17
olejki jakiej firmy nadają się do użytku wewnetrznego, np. jako składnik do czopków, kosmetyków (płyn do higieny intymnej)?
Edytor zaawansowany
  • 04.11.10, 19:08
    Ja stosuję w aromaterapii tylko olejki eteryczne firmy Pollenaaroma z Warszawy. Jednakże nie polecam ich samodzielnego stosowania do użytku wewnętrznego. Olejki eteryczne należy stosować tylko zewnętrznie.
  • 07.11.10, 14:53
    nie zgodze sie. Wysokiej jakosci olejki eteryczne nadaja sie do uzytku wewnetrznego, o czym informuje zreszta ulotka.

zgodze sie, ze nie powinno sie robic tego bez konsultacji z aromaterapeuta lub bez doswiadczen w tej dziedzinie. Wiele olejkow jest neurotoksycznych.

Na pewno nie mozna ich stosowac nawet zewnetrznie w pierwszych 3 miesiacach ciazy (poza nielicznymi wyjatkami) i u malych dzieci, tez poza kilkoma.

problem wewnetrznego stosowania polega wg. niektorych szkol na zbyt duzej ilosci informacji znajdujacej sie w olejkach, z czym nasze organizmy nie potrafia sobie radzic.
    Jednak wielu aromaterapeutow leczy zalecajac wewnetrznie olejki.
    Zaznaczam, ze nie mieszkam w PL, tylko w kraju z duzym szacunkiem i tradycja dla med. naturalnej.

Co do pytania z pierwszego postu, to napisz jakie efekty chcesz uzyskac, co wyleczyc i wtedy pewnie latwiej bedzie cos doradzic.

• 07.11.10, 14:54
    doczytalam jeszcze, ze pytanie bylo o firme, a nie o konkretne olejki.

nie pomoge niestety, bo na polskich markach sie nie znam.

• 10.11.10, 15:22
    ania.a- właśnie z tych powodów napisałem by nie stosować olejków eterycznych wewnętrznie.
    Ja sam je w ten sposób stosuję, ale pewnie dlatego,że wiem jak to robić.
    Ulotka to trochę za mało. Informacje na niej zamieszczane są bardzo ogólne i nie odnoszą się do wszystkich.
    Napisałem też, o ile pamiętam, jakiej firmy polskiej olejki polecam do stosowania.
  • 24.04.13, 12:49
    Co to znaczy: wewnętrznie? Pić?
    --
    icegirl
    Art and Aroma
  • 20.12.17, 19:52
    Większość olejków na rynku jest zarejestrowanych jako kosmetyki więc tylko do stosowania zewnętrznego.

--
    Olejki eteryczne Dr Beta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.