Dodaj do ulubionych

Świeca do masażu - pytanie ( skład )

04.02.11, 15:51
Witam,

szukam pomocy co do skomponowania świecy do masażu – interesuje mnie działanie pobudzające w sferach wonności intymnych ( małe info dla ludzi z poza tematu takich świec – jedna ciekawa innowacja, że wosk leje się od razu z roztopionej świecy. Temperatura jest optymalna dla ciała i palący knot utrzymuje ją cały czas ). Szukałem po różnych stronach, ale jakoś nie podają proporcji, jak i typowych składników. Zacząłem się zastanawiać nad proporcją składników:

100g wosku pszczelego lub wosku sojowego – jako bazowy składnik tej świecy.
+ Olejki Eteryczne jako wzbogacenie:
- paczula,
- pomarańcza,
- rozmaryn,
- drzewo sandałowe.

Oczywiście dodawałbym to do wosku po jego pełnym roztopieniu i stopniowo każdy olejek, ale czy to wszystkie składniki jeżeli chodzi o taką świecę? Nie mogę się zdecydować też co do ilości kropel olejku na 100g ( podaje ilość kropli na 20 ml ):
- paczula – 4 krople
- pomarańcza - 3 krople
- rozmaryn - 3 krople
- drzewo sandałowe - 2 krople

Jeżeli macie pomysł nad dodaniem jeszcze jakiegoś olejku eterycznego to piszcie śmiało. Jestem otwarty na nowe propozycje.

Pozdrawiam
Robert
Edytor zaawansowany
  • 05.02.11, 09:58
    Możesz napisać co to jest świeca do masażu? Niezależnie od tego jaki miałaby skład. I jak to działa? Robisz masaż świecą?
  • 05.02.11, 20:12
    Świeca do masażu to połączenie wosku naturalnego ( np. Pszczelego ) z dodatkiem składników oddziaływających na ciało. Co do użycia to wystarczy zapalić knot jakoś ~10 min przed masażem - a stopiony wosk przelać na ręce i zacząć masaż. Według mnie dobrą cechą takiego masażu jest to, że płomień utrzymuje stopiony wosk w odpowiedniej temperaturze przez co otrzymujemy zmysłowe rezultaty. Jakby patrzeć na to z bocznej perspektywy jest to jak zwykły olejek do masażu z olejkami eterycznymi, lecz jego trzeba wcześniej podgrzać ( ja do tego mam taki mały dzbanuszek ). Problem jest w tym, że trzeba go cały czas podgrzewać, a w świecy płomień to robi za nas.

Co do mojego pytania, które zadałem wcześniej to już mam pewną teorie, żeby na na 100g roztopionego wosku pszczelego dodać mieszankę:
    = 30ml olejku o nucie bazowej ( zastanawiam się nad Ayurvedą ) + olejki eteryczne
    paczula – 6 krople
    pomarańcza - 4 krople
    rozmaryn - 4 krople
    drzewo sandałowe - 3 krople

Głównie obawiam się cały czas tego, by dać dostateczną ilość olejków eterycznych – by działanie ich nie było za słabe; a z drugiej strony za dużo – by nie wywołało podrażnienia podczas masażu.
  • 06.02.11, 09:02
    Próbowałeś już kiedyś tego? Jak skóra znosi taki rozgrzany wosk? Nie jest zbyt gorące? Jaka jest różnica w stosowaniu wosku i oleju z olejkami etrycznymi?
  • 25.10.11, 20:07
    Witam, jestem zainteresowana produkcją takich świec w większej ilości. Wiesz może która firma w Polsce przyjmuje takie zlecenia?
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc, jak możesz odpisz na maila:

moj e-mail: kswp@op.pl
  • 27.10.11, 18:03
    Nie wiem czy jest taka firma:(
  • 30.01.12, 01:48
    www.swiecedomasazu.pl

Zdecydowanie polecam!
  • 04.09.17, 20:08
    Ja wolę już kupić dobrą i sprawdzoną świecę :) Według mnie najlepsza jest L'amie de provence - brzoskwinia winna. Ma bardzo ładny, ciepły i słodki zapach, dzięki czemu masaż staje się jeszcze bardziej przyjemny! Dodatkowo nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i odżywioną
  • 20.12.17, 19:53
    Jeśli pachnie brzoskwinią, to z cała pewnością nie wpisuje się w aromaterapię i produkty naturalne.

--
    Olejki eteryczne Dr Beta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.