Dodaj do ulubionych

Czy jest taki program ?

31.12.16, 15:37
Witam.
No właśnie - czy ktoś zna taki program?
Może mam za duże wymagania, może źle szukam, a może po prostu nie ma takiego programu... :-(
Poszukuję programu do katalogowania zdjęć foto. Wiem - jest ich sporo ale zaraz wyjaśnię dlaczego żaden z nich nie spełnia do końca moich wymagań.
Najlepiej by to był program który miałby najlepsze cechy takich fajnych programów jak:
Irfan, FastStone Viewer, Picasa, XnView czy też Lightroom,
Nie szukam programu do edycji bo mam LR, fotki przeglądam Irfanem ale on nie potrafi wyszukiwać, Picasa doskonale (jak dla mnie wyszukuje) ale gorzej z przeglądaniem czy też czytaniem Exifa, IPTC a komentarze są mało czytelne, XnV nie chce edytować komentarzy, FSViewer zupełnie nie ma funkcji wyszukiwania choć to bardzo dla mnie dobry program, etc...
Nie chodzi mi o wyszukiwanie po tagach czy innych słowach kluczowych, nie chcę wyszukiwać po parametrach sprzętu czy ekspozycjach... Chcę jedynie aby program zindeksował sobie sam fotki na dysku (tak jak Picasa czy DigiKam) i potrafił wyszukać zdjęcie z danym tekstem. (jak Picasa)
Dużo dodaję opisów właśnie w komentarzach, notatkach czy podpisach przy zdjęciach i to one są dla mnie najważniejsze. Długi czas korzystałem z FSViewer z tego programu dodawałem komentarze - niestety Irfan komentarze w tych zdjęciach zamienia na język bez polskich znaków i z wyszukiwania d... :-( Mało tego jak się taki komentarz z krzakami czyta to nie muszę mówić. Nie ma możliwości zmiany ustawień tego w Irfanie. I tak - jak już jakiś program potrafi wyszukiwać to nie przeszukuje komentarzy, jak można dodawać komentarze to nie da się pisać po polsku, inny z kolei nie czyta komentarzy ale umie dodawać podpisy do zdjęć które nie są wyświetlane w innym programie...:-(
Jest masę przeglądarek foto - fajnych i szybkich ale wszystkie nastawiają się jedynie na czytanie trylionów formatów i mają ambicje do wielkich maszyn edycyjnych...:-( Każdy z tych programów potrafi dodawać jakieś idiotyczne filtry (zniekształcenia zdjęć) jakby to była najważniejsza sprawa w zabawie w foto. A programy które testowałem do katalogowania i przeglądania fotek to albo wielkie kobyły które pracują jak mucha w smole albo nie czytają komentarzy a szukają tylko po najmniejszej linii oporu czyli po tagach... Gdyby więc funkcję wyszukiwarki przenieść z Picasy i wstawić do FSViewera, czytanie i pokaz komentarzy z Irfana dodać do FSV, aktualizację nowych fotek na dysku zabrać z XnV i też dodać do FSV to podług mnie byłby to idealny program dla zwykłego amatorskiego użytkownika.
Może ktoś z forumowiczów zna jakiś fajny program spełniający takie lub podobne funkcje ?
Pozdrawiam serdecznie .
Mariusz
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.