Dodaj do ulubionych

wynajmowanie mieszkania w NY

19.04.13, 13:01
Witam, draze temat w internecie, ogladam codziennie craiglist itp. i coraz b. zaczynam sie denerwowac :). Problem w tym, ze chce wyjechac z rodzina na stypendium i poszukuje mieszkania w NY a konkretnie w okolicach Forest Hills od wrzesnia na 10 mies. Tymczasem lokale sa tak upiornie drogie, ze nie stac mnie bedzie na rodzinne 3 bdr. ani pewnie raczej na 2bdr jesli bede sie upierac przy w.w. okolicy. A poki co sie upieram, ze wzgledu na to, ze nie chce aby moje dzieci byly jedynymi bialymi w szkole (problem zwl w przyp. High School).
Moje pytanie jest wiec nast.: czy jest mozliwe w ogole wynajecie 1 bdr. na 4 os. rodzine? W Polsce mamy dom a ten 10 mies. wyjazd traktujemy w duzej mierze jako dlugie wakacje i ciasne mieszkanie spokojnie przezyjemy.
A drugie pytanie: niemal kazdy landlord oczekuje credit check, score itp. My tego z wiadomych przyczyn nie bedziemy miec. Czy w zwiazku z tym czekaja nas dlugie i nerwowe poszukiwania kogos kto nam odwazy sie zaufac, czy potwierdzenie z inst. goszczacej i fundujacej stypendium wystarczy aby podpisac umowe?
Dzieki za wszelkie rady!
Edytor zaawansowany
  • 24.04.13, 21:46
    Zadaj to pytanie na forum Polski w Stanach. Jest tam sporo osob z NYC. Forest Hills to jedna z najdrozszych dzielnic na Queensie. Rozszerz swoje poszukiwania o okliczne dzielnice.
  • 04.05.13, 22:25
    Dzieki, no coz, rozszerzylam :) Okazuje sie ze szkoly ktore sa do zaakceptowania mozna jeszcze znalezc w kilku innych dzielnicach, takze na Brooklynie, gdzie jest jednak taniej. A o jakim forum konkretnie pisalas, bo przegladalam kilka, ale nie wydawaly mi sie byc jakies szczegolnie aktywne. Moze nie znalazlam tego wlasciwego...?
  • 25.02.17, 20:28
    Czy możecie mi napisać czy da radę wynająć pokój dla pary na Manhatanie lub w odległości maks 30min metrem do Central Parku dla pary za 600$? Czy to w ogóle nie możliwe? Przegladam Craiglist i ceny są tak bardzo zróżnicowane...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.