Co się liczy do lat pracy? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pierwszy przypadek:
    Ukończone liceum zawodowe - matura i egzamin zawodowy.

    Drugi przypadek:
    Ukończone liceum zawodowe - brak matury, egzamin zawodowy.

    Czy w obu przypadkach można zaliczyć 4 lata szkoły do lat pracy?
    Czy aby to uznać, szkoła musi być zakończona maturą?
    A może w ogóle się to nie liczy do lat pracy?

    Co z technikum, studium i studiami?
    • Gość: Marian IP: *.swiecie.vectranet.pl 24.02.10, 14:13
      Poszukaj na google.
    • Gość: {} IP: *.ip.netia.com.pl 24.02.10, 14:27
      Lepiej chyba sprawdzić w Kodeksie Pracy, niż czekać na odpowiedź,
      która nie wiadomo czy będzie poprawna. Zacytuje, skoro sam nie
      potrafisz sobie poszukać:

      Art. 155.

      § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z
      tytułu ukończenia:

      1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej –
      przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej
      jednak niż 3 lata,

      2) średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas
      trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,

      3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych
      (równorzędnych) szkół zawodowych – 5 lat,

      4) średniej szkoły ogólnokształcącej – 4 lata,

      5) szkoły policealnej – 6 lat,

      6) szkoły wyższej – 8 lat.

      Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

      § 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do
      okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres
      zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki,
      zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.


      A na koniec jeszcze troche logiki. Brak zaliczenia egzaminu
      maturalnego nie ma żadnego wpływu na ukończenie szkoły. Jak oblejesz
      maturę, to przecież nie cofną Ci świadectwa ukończenia szkoły. Tak
      więc w obu przypadkach, w kontekście okresu pracy, nie ma żadnych
      różnic.
    • Gość: ciekawy IP: 81.219.90.* 26.02.10, 10:47
      A czy L.O dla doroslych 3 lata też się liczy do emerytury jak po
      zawodowej orientuje się ktoś może?
      • Gość: ja IP: 83.238.159.* 26.02.10, 10:53
        Z tego co wiem liceum zawodowego nie wlicza się do stażu pracy,co
        innego zwykła handlówka bo tam jesteś jako młodociany pracownik.Ale
        nie jestem pewna na 100%
    • Gość: Gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.02.10, 20:19
      Są to tak zwane okresy nieskładkowe.
    • Gość: florek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.10, 15:13
      nie liczy się. liczą się studia i szkoła średnia przyzakładowa pod
      warunkiem pracy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.