Zasilki z OPS!!!!!!!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam Was

Pobieraliscie kiedys zasilki z OPS? Dokladnie okresowy i celowy? Ile dostaliscie????

Znam rodzinę gdzie dochód na osobę wynosi 150zł......pomagają wszyscy jak mogą, wczesniej zyli normalnie ale mezczyzna stracił pracę, duma im nie pozwala na pobieranie zasilków, twierdza ze sa biedniejsi i to oni je potrzebuja. Moze wiecie jak działa OPS w Swieciu, jakie daja zasilki celowe???
    • Dają komu chcą i ile im pasuje. Świecki OPS to państwo w państwie
      Jedno wielkie oszustwo!!! Najwięcej dostają pijacy i nieroby!!!
      Pozdrawiam super panie pracownice OPS.
      • Dziękuję za odpowiedz, czyli nie ma sensu ich na namowienie by skorzystali z ich pomocy skoro całe życie zapie...a teraz gdy im sie pogorszyło maja dostac 20zł zasilku. A o takich przypadkach slyszałam;/ To co oni powinni zrobic??? Ubrac sie w podarte, brudne ciuchy? Mieszkanie wywrocic do góry nogami? Bez sensu......
        • zasiłki okresowe są przyznawane jako różnica pomiędzy kryterium dochodowym a dochodem klienta podzielone na 2.. np. dla osoby samotnej kryterium dochodowe wynosi po zmianie z października chyba 542 - czyli przyjmując że osoba nie ma żadnych dochodów zasiłek okresowy wyniesie 271 zł.. dla osoby w rodzinie kryterium dochodowe wynosi 456.. - 50% z tej kwoty to 228 oczywiście trzeba tę kwotę pomnożyć x ilość osób w rodzinie.. do dyspozycji są pewnie zasiłki na dożywianie z programu rządowego - tu kryteria uprawniające do otrzymania oblicza się do 150% kryterium dochodowego.. celówki przyznawane są na konkretne potrzeby.. zakup butów, odzieży, leki, czasami opłacenie rachunku bieżącego za prąd itp.. szczegóły oczywiście w ustawie o pomocy społecznej.. albo np. tu: www.mops.com.pl/?pid=34
          • Rozumiem ten zasilek okresowy, ustawowo maja zagwarantowane 50% roznicy, ale czy w Swieciu jest mozliwosc by dali np 70% tej róznicy??? Moze nie maja pieniedzy? Gdzies wyczytałam ze nigdy im nie zabraklo pieniedzy, a w statystykach z ubieglych lat nawet nie wykorzystali calej puli przeznaczonej na te zasilki. Wiec dlaczego daja mniej?

A co do programu odzywiania, napisałes/as 150% kryterium. W jaki sposob pomagaja? Maja gdzies jakas stołówkę na która chodza codziennie takie osoby czy jak to wyglada???

Zasilek celowy-gdyby chcieli np. zakupic odziez zimowa, zapewne dostana grosze wiec jak zakupia w sklepie z odzieza uzywana to jak sie to ma do faktur? Albo np. uzywane na allegro?? Nikt tam nie wystawia faktur, moze samo jakies potwierdzenie zakupu przychodzace na meila moze poswiadczyc ten zakup???

Przepraszam jeszcze raz ale akurat w tych dziedzinach nie do konca wszystko jest jasne. Co miasto to inaczej. I dziekuje za odpowiedzi.
            • Mam nadzieję, że ten Pan szybko znajdzie nową pracę i będzie ok. Co do przyznawania zasiłków niestety ale "cswwsc" ma rację dają komu chcą, bo zamiast dawać takim ludziom co naprawdę potrzebują pomocy nierzadko przyznawane są te zasiłki lub renty osobom nadużywającym alkoholu, a już po odbiorze pieniędzy urządzają w mieszkaniu libacje z kolegami od taniego wina. Również pozdrawiam Panie z OPS.
              • Brawo axa dobrze piszesz.Wystarczy na drugi dzień przejść się przez Mały i Duży rynek ,oczywiście większość z nich już na ławkach siedzi.A zasilki to penie Ci pseudo chorzy od pani John maja .Bo pewnie od nieróbstwa depresji dostali .Pasożyty jedne z drugim .
            • nie wiem jak jest w świeciu.. rzeczywiście ustawa "mówi" że okresówki minimalnie muszą wypłacane być jako 50% różnicy pomiędzy dochodem z poprzedniego miesiąca a kryterium dochodowym.. teoretycznie mogłoby być więcej - ale owe 50% pochodzi z pieniędzy zagwarantowanych przez państwo.. gdyby miało być więcej - gmina ze swoich pieniędzy samorządowych musiałaby dołożyć.. zazwyczaj gmina przeznacza pieniążki na zasiłki celowe - cokolwiek to znaczy.. dlatego nie liczyłbym na wyższą okresówkę.. pieniązki na dożywianie (150% kryterium dochodowego) zazwyczaj ośrodki wypłacają jako zasiłki celowe w stałej wysokości np. 90 zł.. nie mam pojęcia czy ośrodek w świeciu finansuje posiłki w jakiejś stołówce.. a propos rachunków.. hmm.. rzeczywiście taniej można kupić w dobrym stanie w lumpexie bądź na allegro.. cóż.. zrozumienia nam wszystkim potrzeba.. ;)
              • ja znam lepszy numer moj znajomy ostatnio zaproponowal mi tone wegla za pol ceny i zgadnijcie skad dostal ten wegiel oczywiscie OPS!!! ja go nie kupilem ale napewno dlugo kupca nie szukal .
                To jest chory kraj!!! daja pijakom na zime a ci sprzedaja za pol ceny i zato dwa dni chleja (on tez jest alkoholikiem) Polska to piekny kraj!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.