Dodaj do ulubionych

Romowie w mieście

12.02.13, 13:35
Skąd u nas tylu romów,cyganów?
Każdy w samochodzie na angielskich numerach rejestracyjnych. Jeden jeździ z tak głośnym wydechem,że głowa pęka, mam wrażenie, że policja ich nie widzi albo nie chce widzieć.
Wymienieni w temacie pewnie nie potrafią tego przeczytać i się do tematu nie odniosą, czemu im tak dobrze tutaj...
Może i dokumentów na pobyt nie mają,ale są w mieście, a ich zachowania bywają uciążliwe.
Edytor zaawansowany
  • 13.02.13, 20:53
    zebraja na ulicach w Angli rodza tam dzieci i doja ich social tu przyjada i glupow pala niemaja godnosci
    a unas po zapomoge socialna podjezdzaja mercem sls urzad skarbowy?! gdzie jest?
  • 13.02.13, 21:32
    właśnie o to mi chodzi,tam socjal i narkotyki,tutaj po zapomogi sportowymi autami i wygląda na to, że wszystko im wolno.

Do czego doszło, żeby swoich kontrolować,a obcym (mimo że widać, że kręcą) wszystko puszczać płazem. Radzę zwrócić uwagę na problem, póki czas.
  • 14.02.13, 00:01
    Przecież tak zawsze było . A policja się ich boi bo jak to mówią , mamy rodziny...
  • 14.02.13, 07:57
    Istna patologia, złodzieje i koniec .Z jednym swego czasu chodziłem do podstawówki doszedł tylko do czwartej klasy żeby tylko umiec pisac i czytac. To ich niemcy w 1939 powinni pod ściana postawić. To jest rasizm wiem ale kradna ,żebrają i oszukują a policja i skarbówka zamyka oczy , a jak ty ukradniesz chleb to idziesz prawie siedzieć ,to jest sprawiedliwość?
  • 14.02.13, 10:28
    To nie jest rasizm,to zdrowy odruch. W dzisiejszych czasach tylko biali są rasistami,reszta walczy o swoje prawa,to teoria różnych mediów i gadanina. w Praktyce to biali często są atakowani,efekty widać w całej europie, którą zalewa tego typu brud jak opisywany i rozmnaża się w zastraszającym tempie ciągnąc socjal. A w Świeciu największymi rasistami są cyganie skoro tak potrafią zastraszyć policję, że ta nie chce ich ruszać. Jak mamy czuć się bezpiecznie,kiedy stanowiący prawo nic nie robią? To jest normalny,zdrowy kraj czy dżungla?
    Proszę nie dawać sobie wmawiać,że jest się rasistą,jesteśmy Polakami z tradycjami,z własną kulturą i jesteśmy u siebie ! Ludzie z innych krajów niech się dostosują do praw tutaj panujących i wtedy nie widzę problemu, w przeciwnym razie niech zmienią miejsce zamieszkania !
  • 14.02.13, 12:54
    tofik-csw napisał(a):

> Istna patologia, złodzieje i koniec .Z jednym swego czasu chodziłem do podstawó
    > wki doszedł tylko do czwartej klasy żeby tylko umiec pisac i czytac. To ich nie
    > mcy w 1939 powinni pod ściana postawić.
    ---"tofik-csw" uważaj na takie słowa,nawet tu.Otóż tylko pozornie wydaje Ci się że jesteś anonimowy,a w rzeczywistości tak nie jest.Normalnie za takie słowa można podać Cię do sądu.Także uważaj,mimo wszystko...poglądy poglądami...a odpowiedzialność to inna sprawa
    To jest rasizm wiem ale kradna ,żebrają
    > i oszukują a policja i skarbówka zamyka oczy , a jak ty ukradniesz chleb to id
    > ziesz prawie siedzieć ,to jest sprawiedliwość?
  • 14.02.13, 17:21
    nonnel przestan jebac, zygac mi sie chce jak patrze na ich mordy
  • 14.02.13, 18:46
    i jeszcze wydzieraja te mordy jak by nie umieli normalnie mowic !
    ps polecam program Ewy Ewart na tvn romskie dzieci jak rzebraja na ulicach
    gnac ich do roboty!!!!!
  • 14.02.13, 19:07
    hm....macie prawo do swojego zdania-i to rozumiem ale uważajcie żeby prawa nie złamać.tylko tyle..
  • 14.02.13, 21:29
    idonthavename napisał(a):

> nonnel przestan jebac, zygac mi sie chce jak patrze na ich mordy

---nie życzę sobie takiego komentowania.jak wspomniałem nie jesteś w pełni anonimowy więc raczej uważaj.
  • 15.02.13, 07:28
    nonnel a ty to jakis obronca czy moze przedstawiciel romskiej rodziny? Ja osobiscie chciałbym zobaczyc chociaz jednego cygana przy uczciwej pracy,ciekawe jak by żyli dajmy na to za 2000 zł miesiecznie.Pewnie starczyło byim na te luksósowe auta i paliwo he ,he ,he.
  • 15.02.13, 07:38
    Nonnel ignoruj podobne teksty,nie warto z kimś takim dyskutować,szkoda Twojego czasu.
    Jeżeli chodzi o społeczność romską,to cóż,mają obywatelstwo polskie,tu się urodzili,tu wychowali.Mówienie o żebractwie,kradzieżach i tym podobnych jest stereotypowym,prostackim powiedziałabym myśleniem.
    W podobny sposób o Polakach mówią na Wyspach, w Holandii w Stanach.Co by nie powiedzieć i jak nie tłumaczyć podobne teksty są poglądami rasistowskimi.
    Już wieki temu powiedziane zostało "nie czyń drugiemu,co tobie nie miłe".
    Mnie osobiście Romowie delikatnie mówiąc drażnią,ale steram się ich nie zauważać,a już absolutnie nie interesują mnie ich majątki,a tym samym źródła ich pochodzenia.
    Jak mawia moją psiapsióła,od zawiści tylko wątroba się psuje.
  • 15.02.13, 08:09
    Jak cie okradna w bialy dzien to odrazu zmienisz onich zdanie!!!
    zadne panstwo ich niechce i najlepiej by sie ich pozbylo
  • 26.02.13, 14:52
    Nie żenada,Polaczki wy,niektórzy kumaci inni z deko niedorozwinięci a dlaczego,czytać dalej...
    Wchodzę z ciekawości na temat brudasów,a tu co drugi komentarz co mogą Ci zrobić za wyrażanie jak najbardziej trafnych i wolnych od cenzury swoich własnych zdań w kwestii brudnej Ordy,i to jest to co rożni nas,was od tych zapyziałych pomiotów,nigdy nie odpuścicie i nie odpuszczacie swoim,być może sąsiadom,na pewno znajomym z powiatu,każda okazja dobra by dosr...,postraszyć i znaleźć sobie używanie na drugim Rodaku,Kumacie?! ale.!!!.,różnica jest w tym że popierdywać możecie przed swoim laptopikami i tak wacek z tego wyniknie,nie umiecie w 1 setnej trzymać się jak ta mniejszość,bo tylko monolitem można coś wskórać,tak jak te....,a najeżdżaniem i znieczulicą rozdziobią nas kruki,wrony...
  • 15.02.13, 12:41
    nonnel napisał:
    > ---"tofik-csw" uważaj na takie słowa,nawet tu.Otóż tylko pozornie wydaje Ci
    > się że jesteś anonimowy,a w rzeczywistości tak nie jest.Normalnie za takie sło
    > wa można podać Cię do sądu.Także uważaj,mimo wszystko...poglądy >poglądami...a odpowiedzialność to inna sprawa

To prawda, że w sieci nikt nie jest anonimowy i bardzo się cieszę, że kol. nonnel również to zauważył w kontekście tego jak wyzwał mnie od debili i głupków przy innej okazji.

Jak widzę na forum, @nonnel ma tendencję do pouczania innych, jednakże proponowałbym szanownemu koledze zacząć od siebie zanim zacznie pouczać innych.

idonthavename napisał(a):
    > nonnel przestan jebac, zygac mi sie chce jak patrze na ich mordy

W odpowiedzi nannel napisał:
    >---nie życzę sobie takiego komentowania.jak wspomniałem nie jesteś w pełni >anonimowy więc raczej uważaj.

Nie strasz @nonnel. Wypowiedź kol. idonthavename nie podlega pod polskie prawo karne, a Twoje życzenia, to Twoja prywatna sprawa.

• 15.02.13, 14:31
    piotr2_pl napisał:

> nonnel napisał:
    > > ---"tofik-csw" uważaj na takie słowa,nawet tu.Otóż tylko pozornie wydaje
    > Ci
    > > się że jesteś anonimowy,a w rzeczywistości tak nie jest.Normalnie za tak
    > ie sło
    > > wa można podać Cię do sądu.Także uważaj,mimo wszystko...poglądy >pogl
    > ądami...a odpowiedzialność to inna sprawa
    >
    > [b]To prawda, że w sieci nikt nie jest anonimowy i bardzo się cieszę, że kol. n
    > onnel również to zauważył w kontekście tego jak wyzwał mnie od debili i głupków
    > przy innej okazji.

----ale głupek i debil nie jest określeniem obrazliwym!
    ....w tym kontekscie którego użyłem, nazywa rzecz po imieniu-czyli Ciebie-i podpisuję się pod tym stwierdzeniem obiema rękoma..gdyż jak zauważyłem-tak jest w istocie.
  • 15.02.13, 12:21
    społeczność romska? 90% tej 'społeczności' to zwierzęta w czystej postaci,przeszkolone do wyłudzania,kradzieży (niższe kasty), czy narkotyki,socjal w krajach które oferują wysoki (wyższe).

'Staram się ich nie zauważać' - gratuluję podejścia,lekceważenia i bagatelizowania sprawy. Jak plują w twarz,to odwrócić wzrok i udawać, że deszcz pada? Oby tak dalej,niech robią co chcą,a wszyscy niech udają, że nie widzą. A oni niech się mnożą,robią co chcą i żyją ponad prawem.

• 15.02.13, 21:51
    Pisząc,że staram się ich nie widzieć miałam na myśli to,że nie spędza mi snu z powiek zastanawianie się nad tym skąd Romowie mają swój dobytek.Do Twojej wiadomości reaguję na nieprawidłowości jakich się dopuszczają.Zadzwoniłam na policję kiedy zauważyłam prowadzącego mercedesa,tak na oko 15 latka,potem okazało się,że miał zaledwie 14.W Gdańsku wezwałam patrol,gdy zobaczyłam pod kościołem Cygankę żebrzącą z niemowlęciem,a było jakieś 10 stopni mrozu i nie odeszłam dopóki dziecka z matką nie zabrali.
    Proszę więc nie imputować mi,że chowam głowę w piasek.
    Nie kieruje mną jednak zwierzęca nienawiść do wszystkiego co inne.
  • 15.02.13, 22:38
    źle Cię zrozumiałem,przepraszam :)

Ja też sypiam dobrze i nie spędza mi to snu z powiek,ale coraz częściej zauważam wybryki cyganów w Świeciu, stąd mój niepokój.

Podejścia do sprawy i zgłaszania nieprawidłowości w tych przypadkach gratuluję.
  • 17.02.13, 12:16
    Sam się zastanawiam co z tym Świeciem się dzieje Cygany w biały dzień śmieją się z WŁADZY Jakieś inne dziwne typy stawiają laski przy ulicach a nasza władza "nic nie widzi" Mysle ze mamy w NASZYM mieście tyle tego tylko dlatego że czują się u nas bezkarni A nasi świeccy "mafiozi" zamiast zareagować to w d... im wchodzą aż śmiać się chce Jak tak dalej będzie to będziemy mieli w Świeciu Berlin pod względem różnorodności rasowej Naprawdę szkoda naszego miasta
  • 17.02.13, 19:52
    Z tego co wiem to jeszcze 13letnie cyganki rodza im juz dzieci to chyba pedofilia!!!
    glowna wylegarnia jest po wytrzezwialce na glogówku
  • 24.02.13, 15:51
    Chyba najwięcej jest ich na os. 800-lecia. Powinna się tam czasami policja przejechać, w szczególności w ciepłe dni. Gó...arze na oko 5-letni na quadach to częsty widok.
    Najbardziej przeszkadza mi ich głośność. Nawołują się z jednego końca osiedla, trąbią, rozpędzają się samochodami albo puszczają tę swoją dudniącą muzykę. Przykładowo przyjedzie taki do chałupy, stawia samochód przy krawężniku z opuszczonymi szybami, dudni to wszystko, a ten pół dnia w domu siedzi. Ale oczywiście radia nie wyłączy.
    Oczywiście jak się zwraca uwagę, reagują agresją. Kto tu ma się dostosowywać do norm i prawa - my, czy oni?
  • 24.02.13, 19:40
    o p.Adolfie hitler przybac do Swiecia i zrob z tym bydlem porzadek!!!
  • 25.02.13, 09:47
    Najciekawsze jest to,że na każde uczęszczające do szkoły dziecko dostają 300 zł miesięcznie.Pewnie dlatego tak chętnie i gromadnie pędzą do sp 7

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.