Dodaj do ulubionych

Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu

26.08.14, 22:34
Witam, chciałam się podzielić moim spostrzeżeniem i zapoznać z waszymi opiniami o reorganizowaniu ruchu drogowego w naszym mieście. Mieszkam na ulicy Klasztornej i w związku z planowaną reorganizacją ruchu na ulicy Mestwina, aby dojechać do ulicy Wojska Polskiego będę zmuszona robić albo "koło" na Dużym Rynku albo też pchać się na ul. Św. Wojciecha ( co w porze zimowej do najprostszych rozwiązań nie należy). Komuś z osób decyzyjnych albo się nudzi, albo też może im to zwisać bo nie mieszkają na żadnej z pobliskich ulic i nie będą nadrabiać kilometrów. Ja z racji tego, że codziennie jestem zmuszona dojeżdżać do pracy samochodem muszę doliczyć dodatkowe koszty przez czyiś kaprys. Rozumiem, że ruch na ulicy Mestwina jest dość utrudniony ze względu na mało ilość miejsca, ale czy nie lepiej by było na tym odcinku (od skrzyżowania z ulicą Kopernika do ulicy Wojska Polskiego) postanowić znak zakazu zatrzymywania się i postoju i rozwiązać w ten sposób problem?
Chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.
Edytor zaawansowany
  • maxym45 26.08.14, 23:19
    Racja najsmutniejsze jest to ,że ludzie ,którzy przyszli z zaświatów rządzą się jak na swoim. Trzeba nie lada wyczynu aby tak pogmatwać komunikację w centrum. Ma Pani rację wystarczyło na Mestwina zrobić zakaz zatrzymywania się i postoju właśnie na tym odcinku o którym Pani pisze. Jestem ciekaw czy pomysłodawca pofatyguje się na spacer ioceni co wymyślił czekam na sobotę i dni przed świętami kiedy każdy samochód ,który wjedzie na ul. Klasztorną zamiast z Kopernika w prawo i na Wojska i dalej to będzie krążył . Jak do pomysłu ma się ochrona środowiska i ekologia. Nie trzeba być filozofem aby pojąć ,że spalin w centrum przybędzie.
  • nonnel 27.08.14, 11:51
    Rozumiem wasze krytyczne uwagi i zastrzeżenia.Proponuje przedstawić je wnioskodawcy i ustawodawcy.Wpisami na forum niczego nie zmienicie a tylko wymienicie się uwagami.A przecież chodzi wam nie o to a o zmianę,prawda?
  • vitan-ella 27.08.14, 12:46
    Wszystkie spostrzeżenia zostały już zgłoszone. Jednak zamiast zapobiegać, osoby decyzyjne wolą leczyć i "przypatrywać się" jakie skutki przyniesie nowe rozwiązanie. Nie trzeba należeć do ludzi wyjątkowo spostrzegawczych i wystarczy raz opuścić swoje ciepłe gniazdko i przyjść tu, zobaczyć co się dzieję, by stwierdzić, że około 80% osób skręca na skrzyżowaniu w stronę ulicy Wojska Polskiego a nie w przeciwną. Jednym słowem absurd !
  • nonnel 27.08.14, 13:49
    vitan-ella napisała:

> Wszystkie spostrzeżenia zostały już zgłoszone. Jednak zamiast zapobiegać, osoby
    > decyzyjne wolą leczyć i "przypatrywać się" jakie skutki przyniesie nowe rozwią
    > zanie. Nie trzeba należeć do ludzi wyjątkowo spostrzegawczych i wystarczy raz o
    > puścić swoje ciepłe gniazdko i przyjść tu, zobaczyć co się dzieję, by stwierdzi
    > ć, że około 80% osób skręca na skrzyżowaniu w stronę ulicy Wojska Polskiego a n
    > ie w przeciwną. Jednym słowem absurd !

--nie wiem nie jestem fachowcem od ruchu drogowego w naszym mieście.Pozostaje wam jeszcze jedno wyjście,otóż możecie wystosować petycje czy też prosbę.Wiem że brzmi to banalnie ale więcej może pomóc niz pisanie postów.
  • piotr2_pl 28.08.14, 14:46
    Macie oboje rację. Pomysły naszych włodarzy są szokujące. Teraz nie da się tego rozwiązać w sensowny sposób.

Gdyby wprowadzić zakaz parkowania na Mestwina od Kopernika do Wojska Polskiego, ze wszech miar słuszny, to ludzie dojeżdżający do pracy nie będą mieli gdzie zostawić samochodów. Wyjściem byłby niedaleki parking przy Sienkiewicza, ale... buduje się tam pałac biblioteczny i to odpada.

Planuje się też "rewitalizację" Klasztornej od Mickiewicza do Rynku, czyli... nie wiadomo co z tego wyniknie :D Prawdziwy węzeł gordyjski.

--
    Mnie nie jest wszystko jedno.
    ---
  • nonnel 28.08.14, 18:21
    piotr2_pl napisał:

> Macie oboje rację. Pomysły naszych włodarzy są szokujące. Teraz nie da się tego
    > rozwiązać w sensowny sposób.
    >
    > Gdyby wprowadzić zakaz parkowania na Mestwina od Kopernika do Wojska Polskiego,
    > ze wszech miar słuszny, to ludzie dojeżdżający do pracy nie będą mieli gdzie z
    > ostawić samochodów. Wyjściem byłby niedaleki parking przy Sienkiewicza, ale...
    > buduje się tam pałac biblioteczny i to odpada.
    > Planuje się też "rewitalizację" Klasztornej od Mickiewicza do Rynku, czyli... n
    > ie wiadomo co z tego wyniknie :D Prawdziwy węzeł gordyjski.
    ---skoro nie wiadomo to trzeba poczekać aż wyniknie,prawda?
  • escw 28.08.14, 22:02
    Witam...jadąc dziś ok godz 17 nową trasą stwierdzam że zmiana ta nic nie zmieni na lepsze a wręcz pogorszy.... na ulicy Mickiewicza do świateł na skrzyżowanie Wojska Polskiego był korek i problem z wyjechaniem...Pomysł ten w praktyce okaże się WIELKĄ POMYŁKĄ....
  • piotr2_pl 09.09.14, 14:45
    nonnel napisał:
    > ---skoro nie wiadomo to trzeba poczekać aż wyniknie,prawda?

Niezupełnie prawda. Wszystko zależy od tego co nasz samorząd wymyśli w kwestii Klasztornej po "rewitalizacji": deptak, czy przejezdna? Wszyscy znający miasto z pewnością wiedzą co mam na myśli :)

Tam jest tylko jedno rozwiązanie. Otworzyć ulice wokół Rynku, zamiast wymyślać jakieś dziwne kombinacje w organizacji ruchu. Miasto zaraz się udrożni i miejsc parkingowych też przybędzie.

--
    ---
  • jawanda 28.08.14, 22:44
    Myślisz,że ktoś pracujący z okolicach Dużego Rynku zaparkowałby swój samochód na parkingu przy Sienkiewicza?
    Wątpię.
    Na siłę chcesz wmówić,że parking w tym miejscu byłby sensowniejszy niż biblioteka.

• piotr2_pl 09.09.14, 07:10
    jawanda napisała:
    > Myślisz,że ktoś pracujący z okolicach Dużego Rynku zaparkowałby swój samochód n
    > a parkingu przy Sienkiewicza?
    > Wątpię.

Ja też wątpię, to za daleko, ale dla parkujących na Mestwina mogłaby to być sensowna alternatywa i o tym wspominałem, a nie o Rynku. Wielokrotnie prosiłem Ciebie, żebyś czytała ze zrozumieniem, co piszę :)

jawanda napisała:
    > Na siłę chcesz wmówić,że parking w tym miejscu byłby sensowniejszy niż bibliote
    > ka.

Bezpodstawnie wyciągasz nieuprawniony wniosek. Raczej sama na siłę wmawiasz, że biblioteka w tym miejscu ma sens nie podając żadnych sensownych argumentów, ale to inny temat.

--
    ---
  • vitan-ella 28.08.14, 23:06
    To tylko kwestia czasu, aż ta część miasta totalnie się "zakorkuje". Dziś było już widać małe skutki tego zamieszania, a co dopiero jeśli nadejdzie okres szkolny albo czas przedświąteczny, gdzie ruch będzie wzmożony.
    Jeśli chodzi o wprowadzenie zakazu parkowania to na tym odcinku gdzie można to wprowadzić znajduje się tylko Pelikan, hurtownia, sklep nocny oraz notariusz. Istnieje możliwość zaparkowania samochód na odcinku Mestwiny (tym końcowym koło Urzędu Miasta). Ale i tak moim zdaniem nie trzeba było nic zmieniać. W naszym mieście jest wiele takich ulic gdzie jest dosyć wąsko a jednak nikt nie ma przebłysków by tam coś mieszać.
  • dolna-pa 29.08.14, 04:44
    Totalny bezmózgowiec to stworzył. Tak samo głupie, jak zrobienie z Grzymisława jednokierunkowej. Przecież jest ona bardzo szeroka - szersza od Mestwina.
    Dodam, że dla mnie będzie to 1km dziennie więcej. Kto mi zapłaci, za bezzasadne przejeżdżanie 30km w miesiącu więcej?
    Zgadzam się, że odcinek Mestwina od Biggi do Kopernika powinien być z zakazem parkowania i po sprawie.
    Jeżdzący od Klasztornej do Wojska Polskiego i skręcający w lewo, zakorkują Świecie.
    Poczekajmy do 1 listopada...
  • nonnel 29.08.14, 06:48
    znów tyle ile osób tyle opinii...ciekawe czy choć ktoś zauważy plusy tych rozwiązań drogowych?
  • nonnel 29.08.14, 09:44
    zanim naskoczycie na mnie że jak śmiem twierdzić że te zmiany nie mają plusów,zastanówcie się dobrze.Bo to by było dziwne gdyby nagle się okazało że są same że tak powiem minusy..prawda?
  • dolna-pa 29.08.14, 10:27
    Opowiedz więc o tych plusach, które widzisz?
    Wydłużenie trasy i stworzenie korków, to minusy.
    A jakie plusy?

P.S. A może powiesz, jakie są plusy wprowadzenie jednokierunkowych wokoło rynku? Chociażby Grzymisława. Jakieś uzasadnienie podyktowane... no właśnie, czym?
  • nonnel 29.08.14, 10:37
    No właśnie nie wiem,bo nie jestem kierowca i tamtędy nie jeżdżę.Pytam tutaj bardziej doświadczonych i niewątpliwie kierowców.Jako taki mały plus dałbym na przykład zakaz parkowania na ul.Kościuszki.Naprawdę widzę jak czasem nie mogą się zmieścić między drzewami a zaparkowanymi przy szkole autami.No ale to takie moje odczucie typowego laika w dziedzinie ruchu drogowego.
  • vitan-ella 29.08.14, 21:34
    No właśnie, jak sam to ująłeś nie jesteś kierowcą i dlatego też moim zdaniem nie odczujesz żadnej różnicy( z wyjątkiem ulicy Kościuszki, ale tam dopiero mają wprowadzić zmiany, więc na skutki jeszcze poczekajmy).
    Nie rozumiem więc, dlaczego, wypowiadasz się w kwestii czy dla kogoś ta zmiana zrobi różnicę czy też nie. Dla mnie ten jeden kilometr robi ogromną różnicę, bo nie odbywa się on w ruchu płynnym tylko zakorkowanym, co znacznie podnosi koszty a po drugie człowiek nie samą pracą żyje i ja nie wyjeżdżam samochodem tylko do pracy ale z konieczności także realizacji innych celów. Stąd też ten jeden kilometr mi się niekiedy dwoi albo troi w przeciągu dnia, co w przeliczeniu na miesiąc daje sporą różnice.
    I proszę nie pisz po raz kolejny o szukaniu plusów, skoro po prostu ich nie ma.
  • maria_666 01.09.14, 21:01
    Mieszkam również na ulicy Klasztornej i już zdążyłam poczuć jaka absurdalna jest zmiana organizacji ruchu .Nasi włodarze tu nie mieszkają a więc to nie ich problem. Mieszkańców traktują jak gó... przy bucie.Może niedługo będę miała jechać przez Chełmno? Myślę że my mieszkańcy Klasztornej od rogu z Mickiewicza jak i ci z ul Kopernika powinniśmy złożyć petycję. Pod petycją niech podpiszą się mieszkańcy i ci co często jeżdzą tędy.Warto spróbować. Faktycznie warto zastosować zakaz postoju na odcinku Mestwina od rogu Kopernika do WP. Jestem skłonna zbierać podpisy.Jeżeli jesteś za daj znać w grupie siła.
  • 0beta123 01.09.14, 21:26
    Ja jestem absolutnie za !!
  • maria_666 01.09.14, 22:06
    trzeba działać Musimy napisać petycję i zebrać pod nią podpisy mieszkańców -najpierw Klasztornej Kopernika i Mestwina.Będzie trochę biegania, jak po kolędzie ale może warto spróbować?
  • nonnel 02.09.14, 12:39
    Gdzie można złożyć podpis wraz z okazaniem dowodu osobistego?
  • maria_666 02.09.14, 15:55
    w przyszłym tygodniu mam dzień wolny to będę chciała się tym zająć. Próbować trzeba bo to naprawdę wielkie utrudnienie dla tych co w okolicy mieszkają lub pracują. Czekam na kontakt od mieszkańców ościennych ulic może nieco pomogą bo sama nie ogarnę takiego obszaru.
  • 0beta123 02.09.14, 19:56
    Pomoge Ci. Podaj maila
  • maria_666 03.09.14, 00:05
    maria666wp.pl@wp.pl
  • nn33 03.09.14, 12:56
    No i coś pozytywnego z tego forum wynikło trzymam za was kciuki
  • maria_666 03.09.14, 14:16
    zamiast trzymać kciuki pomóż nam w zbieraniu podpisów bo im więcej tym lepiej
  • maria_666 05.09.14, 00:32
    nic nie wynikło bo zostałam sama jak kołek. Nikt nie chce się podjąć współpracy Wszyscy tylko piszą i biadolą a do pomocy nie ma nikogo Sama świata nie zbawię
  • nonnel 05.09.14, 06:47
    No więc właśnie...tak jak pisałem-odważni to tu są,oj są!
  • vitan-ella 05.09.14, 10:13
    To, że się nie wypisuję na forum czego to się nie robi nie oznacza że masz prawo sądzić, że ludzie siedzą bezczynnie. Ja podjęłam się tego tematu i na bieżąco w tej sprawie działam. A do petycji mam zastrzeżenia z pewnego powodu (napisze prywatnie mario666 na maila o co chodzi).
  • nonnel 05.09.14, 11:03
    No..tylko jakoś dziwnie nie widać ani nie słychać o miejscu w którym można by podpisać petycję.....!
  • vitan-ella 05.09.14, 13:00
    "A do petycji mam zastrzeżenia z pewnego powodu" czyli inaczej nie jestem przekonana do jej skuteczności o powodach napisałam prywatnie na maila do osoby która się podjęła tego rozwiązania. Swoją drogą czytając dzisiejszy Czas Świecia wysuwa mi się jeden wniosek, że Świeccy urzędnicy mają problem z przyznaniem się do błędu i chyba czas najwyższy zmienić ludzi z takim ego.
  • 0beta123 05.09.14, 14:42
    @Maria_666 - Pisałam Ci maila, i nie dostałam odpowiedzi. Może podałaś zły adres.
    Odezwij się do mnie superexstra@poczta.onet.pl
  • dolna-pa 06.09.14, 05:24
    Wybory już niedługo.
    Co do artykułu w Czas Świecia, to padło tam zdanie strażnika miejskiego, który powiedział, że często mieli problemy z parkującymi na Mestwina. Domyślam się, że chodziło o parkujących tuż przy skrzyżowaniu z Kopernika. No... i z tego powodu wszyscy mają objeżdżać całe stare miasto zamiast wprowadzić na tym odcinku zakaz parkowania.
  • maria_666 02.10.14, 12:03
    podaję jeszcze raz maila bo nie dostałam od Ciebie informacji : mariab666wp.pl@wp.pl Proszę napisz bo już się chcę ostro zabrać a nie wiem czy warto czas marnować bo nasi rządzący mają nas w d....
  • patusia03 01.09.14, 21:30
    Mieszkam na ulicy Mestwina. Z chęcią podpisze petycje jak i znajdę kilku chętnych którzy to zrobią. Uważam, że to absurdalny pomysł z wprowadzeniem drogi jednokierunkowej na ulicy Mestwina i jak najszybciej trzeba ten błąd naszych władz naprawić.
  • maria_666 01.09.14, 22:03
    no to trzeba działać Musimy napisać petycję i zebrać pod nią podpisy mieszkańców -najpierw Klasztornej Kopernika i Mestwina.Będzie trochę biegania, jak po kolędzie ale może warto spróbować?
  • maxym45 29.08.14, 10:45
    Mili forumowicze czytając posty wyłania się obraz Waszej troski i racjonalności tej , której zabrakło pomysłodawcom projektu zmiany organizacji ruchu w Świeciu . Jaka siła nie pozwala decydentom zrobić odcinek ul.Mestwina od Kopernika do Armii dwukierunkowy. to niesłychane.W tym mieście cockolwiek by nie ruszyć to zonk.
    Biblioteka zonk
    Pływalnia zonk
    Rynek z poidłami dla koni zonk
    Amfiteatr Zonk
    Organizacja ruchu Zonk
    Arogancja władzy Super
    Burmistrz Odejdz Wstydu Oszczędz
  • nonnel 29.08.14, 11:49
    Biblioteka zonk?Basen zonk?co jest nie tak z tymi budowami??A amfiteatr dlaczego zonk??Rynek z poidłami?zapewne chodzi o fontanne i ciągle problemy z nią?.Organizacje ruchu tu się właśnie omawia i są niezbyt pochlebne opinię to fakt.Ciekawi mnie cały czas czy wśród tych minusow ktoś jednak zauważy plusy.To że ktoś zrobi 1km więcej dziennie może być dla kogoś problemem i można to zrozumieć ale nie należy z tego robić tragedii narodowej.Może jednak wynikną jakieś plusy że na niektórych ulicach będzie zakaz postoju(o tym pisałem)czy ruch jednokierunkowy.??
  • dolna-pa 29.08.14, 16:45
    'To że ktoś zrobi 1km więcej dziennie może być dla kogoś problemem i można to zrozumieć ale nie należy z tego robić tragedii narodowej.'

A jak takich 'ktosiów' w Świeciu jest tylko 5%?
    Obliczysz sam ile to będzie litrów paliwa zmarnowanych, czy też mam Ci pomóc?
  • nonnel 29.08.14, 20:42
    dolna-pa napisał(a):

> 'To że ktoś zrobi 1km więcej dziennie może być dla kogoś problemem i można to z
    > rozumieć ale nie należy z tego robić tragedii narodowej.'
    >
    > A jak takich 'ktosiów' w Świeciu jest tylko 5%?
    > Obliczysz sam ile to będzie litrów paliwa zmarnowanych, czy też mam Ci pomóc?
    ---no nie musisz.czy ja twierdzę że to jest jakikolwiek plus???skąd ten pomysł??
    5% to stanowczo za dużo ale ok są poszkodowani...i co teraz z tym począć?jaki jest pomysł?

• nn33 31.08.14, 12:56
    Hehehe nic nie mówię
  • dolna-pa 29.08.14, 17:14
    Co drugi samochód skręcał dzisiaj z Kopernika w Mestwina w lewo.

• nonnel 29.08.14, 20:43
    dolna-pa napisał(a):

> Co drugi samochód skręcał dzisiaj z Kopernika w Mestwina w lewo.
    ---przyzwyczajenie..???
  • vitan-ella 29.08.14, 21:43
    Żadne przyzwyczajenie, dzisiaj byłam świadkiem jak ludzie skręcali w lewo mimo tego, że policja na nich trąbiła i widzieli gdzie się pchają.
  • 0beta123 29.08.14, 19:11
    To co zrobiono wokół rynku a teraz na ulicy Mestwina to jedna wielka głupota. Centrum miasta to widmo. Ponadto mieszkańcy ulic Mestwina, Kopernika, Podgórnej, Średniej i innych pobliskich, będą teraz bawić się w wymyślanie jak najkrotszego dojazdu do ul. Wojska Polskiego. Ci co twierdzą, że kilometr więcej dziennie to nie żadna tragedia to niech pomyslą o dwóch czy trzech kilometrach dziennie bo nie tylko jednokrotnie w ciągu dnia trzeba wyjechać na główną. Z drugiej strony gratuluję portfela.
  • nonnel 29.08.14, 20:45
    0beta123 napisał(a):

> To co zrobiono wokół rynku a teraz na ulicy Mestwina to jedna wielka głupota. C
    > entrum miasta to widmo. Ponadto mieszkańcy ulic Mestwina, Kopernika, Podgórnej,
    > Średniej i innych pobliskich, będą teraz bawić się w wymyślanie jak najkrotsze
    > go dojazdu do ul. Wojska Polskiego. Ci co twierdzą, że kilometr więcej dziennie
    > to nie żadna tragedia to niech pomyslą o dwóch czy trzech kilometrach dziennie
    > bo nie tylko jednokrotnie w ciągu dnia trzeba wyjechać na główną. Z drugiej s
    > trony gratuluję portfela.
    --co nie zmienia faktu że np.na ulicy Hallera i Kościuszki tzw."przepustowość"się polepszy.
  • 0beta123 29.08.14, 20:52
    A co ma jedno do drugiego bo nie widzę związku ??
  • nonnel 29.08.14, 20:59
    bezpośrednio oczywiście że nie ma.po prostu zauwazyłem jeden jedyny plus w tej całej zmianie ruchu na ulicach Świecia.oczywiście jest to moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać
  • escw 29.08.14, 21:29
    Mam świetny pomysł żeby nie objeżdżać całego miasta niech nasi "wspaniali włodarze" udostępnią nam skróty przez Urząd Miasta i skręcając w prawo na ul.Kopernika za ok.10m skręcimy w lewo przez piękny parking UM i jesteśmy na głównej...pozdrawiam
  • vitan-ella 29.08.14, 21:39
    Tylko czekać, jak z nie wyjaśnionych przyczyn zamkną bramę od tego parkingu w trosce o nasze dobro.
  • dolna-pa 30.08.14, 14:33
    Nasi znajomi z UM zapewne czytają nasze wątki.
    Żaden z nich nie odezwie się, bo boi się kompromitacji. Nie dziwię się.
    Ale ludzie (do ludzi odpowiedzialnych za ruch jednokierunkowy) ogarnijcie się.
    Przyznajcie się do winy i przywróćcie normalny porządek.
    Nie po to budowano połączenia z punktu A do punktu B, jak najkrótszą i dwukierunkową drogą, żeby to teraz wywracać do góry nogami.
    Panie Burmistrzu, Panowie radni, którzy to czytają - przemyślcie to proszę na kolejnym posiedzeniu. Przyznajcie się do tego, że nie był to dobry pomysł.
    No chyba, że chcecie jeszcze poczekać do pierwszego listopada lub 24 grudnia...
    Mam nadzieję, że nie istnieje kolejna opcja - 'mamy was gdzieś'.:)
  • nonnel 01.09.14, 15:03
    Sądzę jednak że nie czytają niestety...Życzę żeby wasze postulaty były wysłuchane natomiast akurat dziś widziałem jak to jest kiedy nie można parkować na ulicy Kościuszki.Otóż zrobiła się normalna ulica,taka w której kierowca nie musi się chować za zaparkowanymi autami psy szkole,aby poczekać i wpuścić nadjeżdżających z góry.Podobna sytuacja jest na ul.Chmielniki.Akurat te rozwiązania były dobre.
  • 0beta123 01.09.14, 15:51
    Super, szkoda tylko że na to samo rozwiązanie nasi radni nie wpadli odnośnie ul. Mestwina i zamiast zakazu parkowania zrobili jednokierunkową. A jeżeli chodzi o ulice Chmielniki i Kościuszki to uważam że tragedii tam nie było.
  • nonnel 01.09.14, 16:18
    Fakt.Szkoda.Tragedii oczywiście nie było,ale "normalnie" też nie było.Teraz jest tak jak chyba powinno być..przynajmniej z mojego punktu widzenia.
  • 0beta123 29.08.14, 21:30
    No właśnie, nie ma związku bo większość wyjeżdżających z Mestwina na główną jechała w lewo a nie na Kościuszki czy Hallera. Osobiście nie widzę żadnych plusów.
  • kosolka 09.09.14, 14:35
    Nie mieszkam na tej ulicy, nawet nie mieszkam w Świeciu, ale tak jak Ciebie draznia mnie takie absurdy. Ostatnio zauważyłam zakaz, jeszcze męża zahamowałam, bo juz miał skręcać w lewo. A zakaz postoju powinien tam obowiązywac już dawno. Tak samo na Sądowej. A nie przeciskac się wiecznie między zaparkowanymi autami.
  • piotr2_pl 27.09.14, 13:36
    Nieopatrznie wjechałem w Klasztorną, bo chciałem do sklepu. Przy próbie powrotu na Wojska Polskiego, skląłem na czym świat stoi mędrców co wymyślili taką reorganizację.
    Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego Świecie pod rządami pana Pogody staje się coraz bardziej nieprzyjazne mieszkańcom.

--
    ---
  • nonnel 27.09.14, 16:13
    Ale dlaczego skląłeś?Jaki był powód twojego zdenerwowania?którędy musiałeś jechać że tak cie to wkurzyło?
  • nonnel 28.09.14, 08:18
    Po za tym co z tą petycją?Czyżby pomysł nią był tylko wymysłem aby oczymkolwiek tu pisać??Czyli takie obiecanki-cacanki,tak?
  • piotr2_pl 28.09.14, 13:24
    Wszyscy o tym pisali, a ten jak zwykle głupa pali. Nie zna Świecia, a wpie*dala się w nieswoje sprawy.
    Poczytaj wyżej, to się dowiesz o powodach mojego zdenerwowania trollu paskudny.
    nonnel napisał:
    > ---Nawet juz nie mieszkam w Świeciu..
    Bezczelny typ.

--
    ---
  • nonnel 28.09.14, 14:56
    No ale dlaczego nie możesz czy nie chcesz opisać sytuacji,która cie tak wk....ła??nie rozumiem w końcu jest tu temat o reorganizacji ruchu,prawda..??
  • nonnel 28.09.14, 14:57
    piotr2_pl napisał:

> Wszyscy o tym pisali, a ten jak zwykle głupa pali. Nie zna Świecia, a wpie*dala
    > się w nieswoje sprawy.
    > Poczytaj wyżej, to się dowiesz o powodach mojego zdenerwowania trollu paskudny.
    > nonnel napisał:
    > > ---Nawet juz nie mieszkam w Świeciu..
    > Bezczelny typ.

-..jakie to nudne,miałkie i beznadziejne...............
    >
  • nonnel 29.09.14, 07:46
    piotr2_pl napisał:

> Nieopatrznie wjechałem w Klasztorną, bo chciałem do sklepu. Przy próbie powrotu
    > na Wojska Polskiego, skląłem na czym świat stoi mędrców co wymyślili taką reor
    > ganizację.
    > Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego Świecie pod rządami pana Pogody staje się c
    > oraz bardziej nieprzyjazne mieszkańcom.

--wydaję mi się że ul.Klasztorna zawsze była jednokierunkowa,wiec w czym problem?

• nn33 29.09.14, 11:49
    Myślę ,że my ludzie tak ogólnie nie lubimy zmian , boimy się ich czy jak? nie wiem, ale ich nie lubimy. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i na pewno wszyscy , którzy dziś klną na te zmiany za parę lat jak by zrobili z powrotem ten ruch jak był przed zmianą znów będą niezadowoleni bo się przyzwyczają do tego co jest dziś. Ale można jednak zadać pytanie czemu te zmiany mają służyć, jaki mają cel skoro było dobrze ? No ja myślę , że nie było dobrze , bo ciężko było tam przejechać i na pewno gro ludzi skarżyło się na to , więc władze zamiast wprowadzić zakaz parkowania zrobiły co zrobiły. Ktoś powie , że lepszy by był zakaz parkowania? No tak ale gdzie te samochody zaparkować? Samochodów przybywa nie dawno czytałem , że około 1000000 samochodów rocznie przybywa na naszych drogach a parkingów brak , więc zadajcie sobie pytanie gdzie te samochody parkować? Sądowa , Kościuszki , no takich ulic gdzie zaparkowane samochody utrudniają ruch jest więcej ale co z nimi zrobić?
  • nonnel 29.09.14, 12:57
    Nawet bym się zgodził...i dodał pytanie:"Czy naprawdę sądzićie że zmieniono ten ruch specjalnie na złość okolicznych mieszkańców?Po to aby zrobić im na złość czy coś w tym rodzaju??" ps.już jestem gotowy że za parę chwil będzie tu wpis pana piotra,który wyzwie mnie od trolli i takich tam różnych,tylko dlatego że zabrałem głos w dyskusji.No ale cóż,spływa to po mnie panie piotrze!
  • nn33 29.09.14, 16:26
    No i trzeba sobie przypomnieć stare porzekadło , że jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził.
  • gosciu93 01.10.14, 12:49
    dobrze Ci się wydaje że ulica Klasztorna zawsze była jednokierunkowa. Ale mieszkańcy mieli do wyboru: 1) jechać prosto Klasztorną aż do jej końca a tam alternatywa w prawo bądź w lewo
    2) jechać do skrzyżowania z Batorego ( i tu w górę a wówczas skręt w Mestwina i dojazd do WP)
    3) jechać do skrzyżowania Batorego/Duży Rynek i tu skręt w prawo potem w lewo na 10 Lutego.
    Obecnie mamy tylko jedną alternatywę i tym co mieszkają na Klasztornej Kopernika czy Mestwina serdecznie współczuję.
    Duży Rynek jest nieprzejezdny i aby postawić samochód na parkingu w rynku trzeba się nieźle nakluczyć. Ogródki które postawiono na "jezdni" możnaby przenieść na płytę rynku. Tak jest w wielu miastach mniejszych czy dużych i zdaje to egzamin. Przez zakaz ruchu w obrębie rynku handel upadł nawet banki się wykruszają. Nawet w sąsiednim Chełmnie rynek jest wokoło przejezdny, ogródki do 22:00 na płycie rynku funkcjonują, zimą piękna choinka i szopka przy niej , sklepy funkcjonują a nie straszą pustostanem jak u nas.
  • piotr2_pl 01.10.14, 16:36
    A właściwie po jakiego grzyba zamknięto ulice wokół Rynku?

--
    ---
  • gosciu93 01.10.14, 22:07
    nasze władze uroiły sobie że zrobią z centralnej części starego miasta deptak. ????? Ul Dużego Rynku zostały zamknięte przez wystawienie ogródków TROJANA i GUCIA. A przecież można te platformy przenieść na płytę rynku jak to jest w innych miastach, Tak jest np w Chełmnie że nie wspomnę o Warszawce, gdzie bez problemu kelner pokonuje parę metrów by podać zamówienie klientowi. Mieliśmy wiele alternatyw dotyczących wyboru najkrótszej drogi do pokonania a dziś aby wyjechać z Klasztornej mamy jedną i o ok 1,20km dłuższą drogę wyjazdową na WP. Rynku wnet nikt nie odwiedza nawet jak są ty organizowane hałaśliwe spędy. W ogródkach garstka ludzi przez całe lato a mieszkańcy mają przesrane. Po takiego grzyba to jest. Naszym władzom nie zależy na dobru mieszkańców.
  • 0beta123 01.10.14, 22:26
    Mnie też krew zalewa za każdym razem jak z Mestwina muszę się wydostać na Wojska Polskiego. Ja już na prawdę nie mam słów na tą reorganizację. Kto to wymyślił ?????? Chyba sztab niepelnosprytnych którzy się dawno nie wykazali w urzędzie. Płakać sie chce
  • nonnel 02.10.14, 10:48
    Co z tą petycją,o której tak tu głośno było jeszcze miesiąc temu???
  • 0beta123 02.10.14, 11:17
    taki chętny jesteś na petycję ? To pomóż ! kontakt: superexstra@poczta.onet.pl

Jeśli nie to precz i nie mąć !
  • nonnel 02.10.14, 11:35
    Tak.Jestem chętny aby ją w razie czego podpisać.Czy to coś złego?
    W czym ja niby mące?Zadałem tylko pytanie.
  • vitan-ella 02.10.14, 11:37
    Petycja to fajny pomysł, ale w naszym mieście można zauważyć, że władza jest za bardzo dumna by przyznać się do swoich błędów. Ja osobiście brałam udział już w takiej akcji jak petycja i w Świeciu władza nic sobie z tego nie robi. Ważne by było tak jak oni chcą, a nie mieszkańcy, co z resztą nie raz udowodnili.
    W najbliższych wyborach trzeba iść i wymienić tych ludzi. Nie można siedzieć bezczynnie i czekać, że coś się zmieni skoro stale są wybierane te same osoby. Wystarczy przeczytać w poprzednim numerze Czasu Świecia, o ilości interpelacji jaką nasi radni złożyli. Kpina!
  • 0beta123 02.10.14, 20:11
    Przeczytałam dzisiaj wywiad w "Świecie 24" na temat reorganizacji ruchu w naszym mieście i aż mnie krew zalewa gdy czytam że nasi kochani urzędnicy wybrali "mniejsze zło". Ale i tak najlepsze jest porównanie do Chelmna czy Torunia gdzie wokół starówek ulice są jednokierunkowe ale chyba zapomnieli że nawet w Chelmnie można wokół rynku przejechać a u nas jest zabawa w slalomy.
    Brak słów !!!!!!
  • gosciu93 02.10.14, 22:23
    bo w Chełmnie rządzą rdzenni chełmniacy a u nas przybysze z wioch i zabugajcy
  • nn33 03.10.14, 10:27
    Też to czytałem . Dużo kłamstw
  • nonnel 03.10.14, 18:09
    Parę postów temu zarzucono mi że "mące".To nic że nie uzasadniono tego-przywykłem.Chciałbym jednak wrócić do tamtego postu.Otóż pytałem w nim o petycję mieszkańców miasta odnośnie zmiany ruchu drogowego na i okolicach rynku w Świeciu.Wcześniej jakieś osoby się deklarowały do jej stworzenia.Dziś wyczytałem w gazecie "Świecie24Extra"że mieszkańcy ul.Hallera(w liczbie 102)wystosowali,podpisali taką petycję odnośnie swojej ulicy.Nie zgadzali się aby ruch na niej był jednokierunkowy,jak to zakładały zmiany.I ustawodawca przyjął ich argumenty(nie wiem jakie one były)Ruch na tej ulicy będzie przebiegał bez zmian,czyli tak jak dotychczas. W związku z tym mam pytanie:czy deklaracja takowej petycji jest jeszcze aktualna i gdzie można podejść i ją podpisać? Jeśli znów ktoś uzna że "mące" to proszę mi przynajmniej wskazać w którym momencie.
  • maria_666 03.10.14, 21:01
    to ja się deklarowałąm .Tylko jedna osoba zgodziła się mi pomóc w zbieraniu podpisów s reszta mądra w gadce. Miałam małe problemy zdrowotne ale dochodzę do siebie i chcę ruszać. Pytanie czy nie jest za późno na zmianę skoro już taka zapadła. Na Hallera dopiero był projekt więc to nie problem.Wstępnie rozmawiałam z sąsiadami, znajomymi i tymi co pracują w tym rewirze. Podpisy to nie jest duży problem ale sama treść petycji bo chodzi tylko o skręt z ul Kopernika w lewo i prawo czy dokonanie zakazu postoju na odcinku róg Kopernika/Mestwina w kierunku WP? Wielkim rozwiązaniem byłoby udostępnienie ruchu wokół Rynku jak było niegdyś ale to inna bajka.
  • 0beta123 05.10.14, 19:13
    Ja jestem za przywroceniem Mestwina dwukierunkowej.
  • piotr2_pl 06.10.14, 09:52
    maria_666 napisał(a):
    > Podpisy to nie jest duży
    > problem ale sama treść petycji bo chodzi tylko o skręt z ul Kopernika w lewo i
    > prawo czy dokonanie zakazu postoju na odcinku róg Kopernika/Mestwina w kierunku
    > WP? Wielkim rozwiązaniem byłoby udostępnienie ruchu wokół Rynku jak było niegd
    > yś ale to inna bajka.

Tu jest potrzebne kompleksowe rozwiązanie, więc proponuję pisać petycję o przywrócenie ruchu sprzed rewitalizacji, czyli otwarcie Rynku, dwukierunkowa Mestwina, przynajmniej od Kopernika do Wojska Polskiego, z zakazem parkowania na tym odcinku.

W tym wypadku na petycję nie jest za późno. To kwestia wymiany kilku znaków drogowych. Z otwarciem Rynku też nie widzę specjalnego problemu. Jest zarys istniejących historycznie ulic, a reszta to kosmetyka, żeby wyraźniej oddzielić ulice od płyty Rynku (słupki/łańcuchy/donice itp). Technicznie żaden problem.

--
    ---
  • maria_666 06.10.14, 11:42
    też tak bym chciała aby został przywrócony ruch z przed rewitalizacji. Jestem skłonna chodzić za podpisami ale oczywiście nie sama. Zgłosiła się jedna osoba i nawiązała za mną kontakt mailowy ale to trochę mało nas. Proszę skontaktuj się ze mną na maila aby konkretnie omówić ten temat a nie na forum. mariab666wp.pl@wp.pl
  • nonnel 06.10.14, 15:41
    Technicznie żaden problemi.Oczywiście że tak.Ale nie podnosi pan tym razem larum że pójdzie to znów z pieniędzy podatników,w tym i pana?Dlaczego tym razem nie ma to dla pana nagle znaczenia?Przecież tak pan chętnie wytyka wydawanie publicznych pieniędzy....co się stało tym razem że tego pan nie czyni.Wygodniej,tak??? ha ha ha ha ha....to jest dopiero demagogia godna mistrza!Gratulacje!
  • maria_666 06.10.14, 17:05
    z pieniędzy podatników zrobili beznadzieję,dlatego przywrócenie stanu poprzedniego musi też zaowocować kosztami. Szkoda,że rządzący z większą empatią nie podeszli do całej tej reorganizacji.Wówczas nie byłoby takich wydatków. Stało się i teraz trzeba coś z tym zrobićbo funkcjonuje się ciężko,zwłaszcza tym co w tym rewirze mieszkają.
  • piotr2_pl 21.10.14, 15:55
    Petycja do Pogody to tak jak pisz na Berdyczów, czyli donikąd.
    Woźniak ma w programie przywrócenie ruchu wokół Rynku. Chodzi o ulicę Klasztorną i Batorego. Wybory niedługo, więc może warto poczekać :)

--
    ---
  • nonnel 21.10.14, 17:29
    Chciałbym tylko zaznaczyć że pan Wozniak śmiesznie zachował sie w trwającej kampanii się juz dwukrotnie.Raz to to że stwierdził że do kandydowania na urząd burmistrza namówiła go jego żona,i właściwie to dzięki niej kandyduje--słabe to jest i takie "pantoflarskie".Można wysnuć wniosek:kto tak naprawdę bedzie rządził miastem w razie jego wygranej.Dwa to pomysł na zaprzestanie budowy basenu w swym miejscu i zmiana lokalizacji budowy nowego.Wszystko ok tylko.... już nie potrafił odpowiedzieć skąd wezmie pieniadze na zapłacenie kar,zwrot podatku VAT,dokonczenie rozpoczętej budowy(co z tym zrobic??) i kolejne ponad 20 mln na nowy basen oraz zapewne na wykup gruntu-co tez nie kosztuje mało.
    Pan Wozniak zapewne nie chce zle....lecz niech poczeka jeszcze 4 lata i się porządnie przygotuje.
  • nn33 21.10.14, 22:33
    Może mu po prostu doświadczenia brakuje ale nie znaczy to , że byłby złym burmistrzem. Nikt się nie nauczy pływać jak nie wejdzie do wody.
  • nonnel 22.10.14, 07:25
    Ależ oczywiście...dlategoż dobrym pomysłem było by "budowanie kapitału"przez kolejne 2,3 lata i potem ostra kampania w ostatnim roku...wskutek tego ma duże szanse żeby wygrać za 4 lata.
  • piotr2_pl 22.10.14, 07:49
    Pogoda jak zaczynał nie miał żadnego kapitału politycznego. Wszedł z ulicy na burmistrza i to była jego najlepsza kadencja.
    Woźniak już na starcie ma zdecydowanie lepsze przygotowanie i duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Szkoda czasu na czekanie.

--
    ---
  • nonnel 22.10.14, 11:05
    Nieprawda!.Udzielanie się aktywne w podziemu za czasów PRL-u jest niczym???Powiedz mi a kto z ludzi z opozycji władzy w tamtym okresie miał przygotowanie i doświadczenie(jakiekolwiek)?
  • nn33 23.10.14, 13:01
    Te gościu o jakim podziemiu ty piszesz puknij się w łeb , bycie przewodniczącym zakładowej solidarności nazywasz podziemiem ? moja matka też należała do solidarności i jakoś do głowy jej nie przyszło , że w podziemiu była. Nagle okazuje się , że wszyscy wtedy ryzykowali życie żenada. Ale co się dziwić sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.Napisz nonnel co takiego pan pogoda robił aby go do podziemia przypisać?
  • nonnel 23.10.14, 14:04
    Po pierwsze nie "Te gościu"tylko jak już to "nonnelu".Po drugie po co to "puknij się w łeb"?
    A teraz meritum
    .NSZZ Solidarność do dnia 10 listopada 1980 roku był tworem niezależnym i działał w podziemiu.Podobnie było po delegalizacji związku w stanie wojennym.Tak,.. to była działalność zakazana w ówczesnym PRL-u dlatego struktury związku,czyli tez ich członkowie działały nielegalnie czyli w PODZIEMIU.Także puknij się w łeb jeśli znasz inną historię Polski.
    Pan Pogoda był jednym z działaczy Solidarności już za czasów jej nielegalności,także nie możesz mu odbierać tego że nie działał w podziemiu,tylko dlatego że nie jest twoim kandydatem w wyborach.To niesprawiedliwe.
  • piotr2_pl 23.10.14, 14:20
    A ten jak zwykle kulfoni. Konkrety nonnel podaj, a nie ogólniki. 10 milionów ludzi było w Solidarności za czasów jej nielegalności, więc czym na ich tle wyróżnił się Pogoda? Co takiego zrobił bo nie wiem?

--
    ---
  • nonnel 23.10.14, 17:18
    piotr2_pl napisał:

> A ten jak zwykle kulfoni. Konkrety nonnel podaj, a nie ogólniki. 10 milionów lu
    > dzi było w Solidarności za czasów jej nielegalności, więc czym na ich tle wyróż
    > nił się Pogoda? Co takiego zrobił bo nie wiem?

--Przestań człowieku mącić i pierdzielić od rzeczy..Czy uczestnictwo w niezależnym zwiazku zawodowym za czasów PRL-u uważasz za "nie konkret"?Czy ja twierdziłem że się wyrózniał?Nie ,ja tylko stwierdziłem że brał w tym procesie czynny udział(nie tylko tym że należał)
  • piotr2_pl 24.10.14, 00:49
    Sam mącisz i pierdzielisz od rzeczy niczym niesławnej pamięci kulfon i gubisz się nawet w tym co wypisujesz.

--
    Nie dyskutuj z trollem. Najpierw sprowadzi ciebie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
    ---
  • nonnel 24.10.14, 06:57
    piotr2_pl napisał:

> Sam mącisz i pierdzielisz od rzeczy niczym niesławnej pamięci kulfon i gubisz s
    > ię nawet w tym co wypisujesz.

---od rzeczy?a gdzie?prosze wskaż!!!!!
    >
  • vitan-ella 22.10.14, 20:21
    Dokładnie! W naszym mieście istnieje problem z tym, że władze nie umieją przyznać się do błędu. Myślą, że są nieomylni i niestety cierpią na tym mieszkańcy. Zmiany powinny nam pomagać a nie szkodzić, a w Świeciu od jakiegoś czasu idzie to w złym kierunku.
    Czekam na wybory. Mojego głosu obecny burmistrz nie otrzyma
  • 0beta123 23.10.14, 14:46
    Głosujmy w takim razie na Woźniaka. To jedyna realna nadzieja na przywrócenie porządku z tą całą reorganizacją. Oszaleje jeśli będę musiała cały czas jeździć jak pokręcona !!!!!
  • nonnel 24.10.14, 11:22
    Pozwól że zagłosuję na kogo ja będe chciał,ok?
  • 0beta123 24.10.14, 15:23
    A czy ja Ci coś narzucam ? Czytaj ze zrozumieniem Sronnel
  • nonnel 24.10.14, 23:35
    Mam nadzieję że nie!!
  • nn33 25.10.14, 12:13
    Masz moje pozwolenie a co do historii to proszę cię nie załamuj mnie nie każdy kto był w solidarniści działał w podziemiu naucz się rozgraniczać pewne wątki. Niczym nigdy nie ryzykował choć pewnie teraz to wszyscy się mienią bohaterami , może mi napiszesz , że na równi z żołnierzami wyklętymi? Ci to byli w podziemiu
  • nonnel 27.10.14, 07:32
    Czy je twierdzę że "każdy"????????????
    Nie nie napiszę o zołnierzach wyklętych bo nie ma co porównywać i nie ma to żadnego związku!Skąd ten pomysł wogóle?!?!??

• piotr2_pl 27.10.14, 09:05
    nonnel napisał:
    > Czy je twierdzę że "każdy"????????????
    > Nie nie napiszę o zołnierzach wyklętych bo nie ma co porównywać i nie ma to żad
    > nego związku!Skąd ten pomysł wogóle?!?!??

Co to ma wspólnego z tematem: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu???

--
    ---
  • nonnel 27.10.14, 10:54
    Bezsprzecznie żaden..tak się akurat wywiązała dyskusja i nie robiłbym problemu z tego powodu.
  • piotr2_pl 27.10.14, 15:15
    Problemem nie jest sama dyskusja oczywiście, ale pisanie nie mające związku z tematem. I mamy znowu śmietnik z ciekawego i istotnego dla nas tematu bo ktoś musi pierdoły wypisywać. I to jest problem tego forum.

--
    ---
  • nn33 27.10.14, 16:09
    E tam zaraz śmietnik , tak już jest , że dyskusje schodzą często na inne tematy i tyle . A pan pogoda w żadnym podziemiu nie działał . Był w solidarności ale to nie wiele znaczy nie każdy z solidarności cokolwiek robił zapisywali się i tyle. Działali i ryzykowali naprawdę nieliczni.
  • nonnel 27.10.14, 16:37
    tzn.piszesz tak bo co?Bo chcesz bćc złośliwy?bo nie jest twoim kandydatem na burmistrza czy może znasz jakieś nowe fakty z historii....?bo nie rozumiem.....??
    Podziel się nimi z nami
  • nn33 27.10.14, 20:17
    A ty co? Po prostu znam ludzi , którzy pracowali z panem Pogodą i żyli w jego otoczeniu , ot tyle a ty? masz jakieś dowody po za wywiadami z panem pogodą?
  • nonnel 28.10.14, 07:58
    Tak.Relacje osób którzy w tamtych czasach żyli i byli świadkami.
    Niestety nie podam ich tu nazwisk...na emaila mogę podać.
  • nn33 28.10.14, 18:03
    No to albo jedni albo drudzy mijają się z prawdą. Albo po prostu ty lecisz sobie w kulki aby koniecznie twoje było na wierzchu.
  • nonnel 28.10.14, 21:52
    Jaki miałbym interes "lecieć sobie w kulki"?Co ma być mojego na wierzchu?Proszę.....
    Tu nie chodzi ani o mnie ani czy ktos sie mija z prawdą.Nie ciągnijmy tego wątku bo jest taki "znos"z tematu że głowa mała......
  • nn33 29.10.14, 13:37
    Ok . W ogóle przydałyby się jakieś nowe wątki bo te są już nudne każdy już powiedział co miał do powiedzenia a teraz tylko to w kółko maglujemy niejednokrotnie się powtarzając.
  • piotr2_pl 29.10.14, 17:47
    Dyskutować z trollem bez sensu. Nie przypadkiem ten wątek nazwano śmietnikiem :)

--
    ---
  • maxym45 29.10.14, 16:46
    Wożniak i jego kandydat ze śródmieścia gwarantują zmiany organizacji ruchu i nie tylko
    RAZEM DLA ŚWIECIA
    na nich zagłosuję
  • piotr2_pl 29.10.14, 18:08
    maxym45 napisał:
    > Woźniak i jego kandydat ze śródmieścia gwarantują zmiany organizacji ruchu i ni
    > e tylko
    > RAZEM DLA ŚWIECIA
    > na nich zagłosuję

Bardzo się cieszę, że kandydat na burmistrza p. Woźniak chce przywrócić normalność w organizacji ruchu na "starówce" Ma mój głos i trzymam za słowo :)

--
    ---
  • 0beta123 29.10.14, 18:43
    Ja rownież trzymam za słowo i mam nadzieję że nie będą to puste obietnice !
  • maxym45 30.10.14, 00:23
    Jak napisałem tak będzie.
  • nonnel 31.10.14, 05:23
    Normalnie prorok.Może podasz nam jeszcze numery w lotto albo wszystkie wyniki następnej kolejki w lidze włoskiej,hm?
  • piotr2_pl 31.10.14, 16:17
    maxym45 napisał:
    > Jak napisałem tak będzie.

To trzeba zrobić wszystko, żeby wybory wygrał p.Woźniak i jego Razem dla Świecia. Może wtedy w Świeciu zacznie być normalnie :)

--
    ---
  • maxym45 31.10.14, 16:59
    Do nonnel szanuję każde poglądy , prorokiem nie jestem ale powtarzam jeżeli wygra kandydat Razem Dla Świecia z okręgu nr.3 i Pan Woźniak będzie burmistrzem Świecia centrum naszego Świecia będzie jak dawniej.
    Pozdrawiam
  • nonnel 31.10.14, 21:16
    Oczywiście,nawet z tym nie dyskutuje bo to Twój pogląd.
    Mój wpis miał być sarkastycznym żartem i nie miał na celu obrazy czy coś w tym sensie.
    pozdrawiam również

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka