Dodaj do ulubionych

Net bez kabla na wioskach

IP: *.xdsl.centertel.pl 17.07.09, 15:20
Chodzi o wioski oddalone do Świecia do 10km.
Czy można mieć internet bezprzewodowy ?
Chodzi o Sulnowo, Dziki, Belno, Czaple, Skarszewy, Sylnówko, Wyrwa, Mały
Dólsk, Kozłowo, Terespol Pom, Polski Konopat i tym podobne.

Czy to zależy od położenia?
Np. jak Terespol jest na "górce" to neta złapie, a jak np. Mały Dólsk w
dolinie, to nie ma szans na złapanie sygnału?

Proszę o odpowiedź od osób, które mają podobny problem albo mają już taki
internet własnie w tych wioskach, w tym kierunku.

Dziękuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Internauta Re: Net bez kabla na wioskach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.09, 19:18
      Z tego co mi wiadomo; w Sulnowie internet z orange porazka - ledwo gg dziala, za to kawalek dalej - w Dzikach (dokladnie w centrum - jesli tak to mozna nazwac) jest w porzadku;
      W Belnie - z Ery Blueconnect dziala tragicznie; chyba juz lepiej przez wapa sie laczyc z komorki;
      NA Wyrwie jakis gosc wiem ze takze ma neta z pomaranczy i jakos dziala, natomiast w Dolsku trzeba bylo dokupic wzmacniacz sygnalu,co w efekcie prawde mowiac niewiele dalo...
      Naprawde nie wiem, czemu tak jest; pewnie duzo zalezy od odleglosci od przekaznika danego operatora czy nawet pogody. Nie mniej jednak w naszym kraju system bezprzewodowego internetu proponowany przez powszechnie znanych operatorow sieci komorkowych LEŻY - radze sie wstrzymac, od nowego roku maja zawitac do PL firmy dystrybujace net w zupelnie nowych technologiach transmisji danych...
      Bo na dzien dzisiejszy, jesli nie mieszkasz w Swieciu to zakup "bezprzewodowego netu" jest bezsensownym wydatkiem i zupelnie niepotrzebnym zobowiazaniem (bo umowa).
      Pozdrawiam!
    • Gość: instalator Re: Net bez kabla na wioskach IP: 67.159.5.* 18.07.09, 10:40
      Sulnowo, Sulnówko, Wyrwa, Dólsk , Kozłowo, Terespol Pom, Polski Konopat, Wiąg,
      Głogówko, Gruczno, Sartowice dolne,Bratwin, polskie Stwolno , Wielkie Stwolno,
      Michale, Dragacz, Dolna Grópa, Górna Grupa, Niedźwiedź, Drozdowo, Dworzysko,
      Kosowo, Morsk, Krusze, Wielki Lubień ,Wielki Komórsk, Wielkie Zajączkowo ,
      Mątawy, Mały Komórsk, Pastwiska,Zdrojewo,Kurzejewo,Rulewo, Bzowo,Fletnowo,
      Kończyce , Górne Morgi, Dolne Morgi, Przyny, Milewko, Twarda Góra, Bochlin,
      wszędzi tam dociera sygnał bezprzewodowego internetu stacjonarnego WIMAX z
      Netii, szybki i stabilny transfer. Wiem co pisze ponieważ jestem technikiem
      który właśnie dla Netii instaluje ten system i w każdej z wymienionych
      miejscowości instalowałem takie stacje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka