Dodaj do ulubionych

co dalej po UW? jaka praca i gdzie?

02.09.05, 14:21
wypowiedzcie się na temat: co zamierzacie robić po ukończeniu studiów na UW?
jakie są wasze nadzieje na znalezienie pracy? w Polsce czy za granicą? które
zawody są najlepiej płatne, której najgorzej? kim tak naprawdę warto zostać?
pozostawiam wam pole do popisu :)
p.s. trzeba rozruszać to forum ;)
Edytor zaawansowany
  • in_di_ra 03.09.05, 10:24
    Nadzieje sa ogromne.
    Po skonczeniu chce isc do pracy, w miare mozliwosci odpowiadającej mojemu
    wykształceniu, jak nie w Polsce to w Czechach, albo jeszcze gdzie indziej.
    Naprawde warto zostac tym, kim chce sie zostac i nikim innym.
    --
    Forum studentów UW
    I've got a poweeer! :D
    Mój blog
  • hajdy 04.09.05, 15:11
    Sama rowniez nie udzielilas w sumie konkretnej odpowiedzi:)....Taka mala uwaga:P
  • hajdy 03.09.05, 19:58
    nie wiem,..,.czy zakres zagadnienia nie jest podany zbyt rozwlekle...pewne uprecyzyjnienie tematu mogloby dobre wplynac na ogol dyskusji:)....bo tu mozna pisac praktycznie o wszystkim:)
  • in_di_ra 04.09.05, 13:21
    Owszem, ale wiesz. oprócz wygłaszania uwag mogłbys tez odpowiedziec na pytanie w
    temacie :]
    --
    Forum studentów UW
    Mój blog
  • ludziki 04.09.05, 14:11
    Wiesz ciężko jest odpowiedzieć na takie pytanie... Moim zdaniem to właściwie
    niemożliwie, bo wszystko zależy od ukończonego kierunku: ciężko jest porównywać
    perspektywy pracy kogoś po ekonomii czy infie. z absolwentem np. archeologii,
    czy hist. sztuki. Dlatego ja też niestety nie udzielę odp. na tak postawione
    pytanie.

Pzdr.
    L
  • in_di_ra 04.09.05, 14:45
    Nikt cie nie zmusza.
    Kierunek kierunkiem, ale zeby znalezc prace trzeba miec zwyczajne szczescie i
    byc przebojowym.Absolutnie po kazdym kierunku da sie znalezc prace, pewnie ze
    niektórym jest trudniej.A absolwentów ekonomii jest coraz wiecej i rynek sie juz
    nasycił.
    A i jeszcze, jesli ktos od razu szuka posady na najwyzszym stanowisku, to
    sorry.Trzeba przejsc cała droge awansu zawodowego.
    --
    Forum studentów UW
    Mój blog
  • ludziki 04.09.05, 14:54
    Chodziło mi tylko o to, że niepotrzebnie masz pretensje do kogoś kto nie umie
    odpowiedzieć na tak postawione pytanie i ogranicza się do lużnych dywagacji.

Pzdr
    L
  • hajdy 04.09.05, 15:11
    Dokladnie o to mi chodzilo...pytanie moglo byc postawione: Perspektywa znalezienia pracy na polskim rynku z papierkiem dobrej uczelni....Mozna pisac i pisac...:)
  • in_di_ra 04.09.05, 15:16
    Ale jest postawione inaczej.
    A nie łatwiej bedzie, zamiast jałowych dyskusji, po prostu inaczej sformułowac
    odpowiedz?
    Do nikogo nie mam pretensji, moze tylko do postów nie na temat :]
    --
    Forum studentów UW
    Mój blog
  • ludziki 04.09.05, 15:54
    Nasze posty nie do końca są nie na temat. Po prostu zawierają sugestię, że
    należałoby sprecyzować pytanie. Teraz możemy napisać tylko tyle, że dyplom UW z
    reguły jest lepiej widziany, a prace można znaleźć praktycznie w każdej branży
    (nie zawsze związaną z wykształceniem) i zależy to od: szczęścia, przebojowości,
    znajomości, doświadczenia... itd. itp. Czyli rzeczy ogólnie wiadome i bez
    konsultacji na forum.

Pzdr
    L
  • hajdy 04.09.05, 20:32
    dziewczyno.....pytanie jest postawione dokladnie w sposob streszczony przeze mnie...wyrazilem je tylko innymi slowami..reszta dokladnie jak kolega ponizej.
  • inezka86 05.09.05, 09:36
    przyznaję, że może niezbyt dokładnie sprecyzowałam pytanko :) i nie chodzi mi tu o konkretny zawód, kierunek... własciwie chodziło mi o renomę uczelni... jaka jest według was najlepsza uczelnia w Polsce? bo z rankingu perspektyw podobno UW? czy myślicie, że ważniejszy jest papierek renomowanej uczelni, czy też znajomości? tak, tak - temat rzeka :) pozdrawiam!
  • merriveen 05.09.05, 22:46
    Pewnie też się nie da powiedzieć, która uczelnia najlepsza - ja statystyk nie
    lubię i tych rankingów w gazetach. Pewnie każdy kierunek jest gdzieś tam
    najlepszy, przykładowo - mówię tylko teoretycznie, bo nie wiem jak jest naprawdę
    - polonistyka najlepsza na UJ, a anglistyka na UW. Widzisz z moim kierunkiem
    jest tak, że są konkretne specjalizacje, które są najlepiej prowadzone w danym
    mieście. Przynajmniej tak słyszałam.
    Ja bym nawet wolała nie stwierdzać, że polonistyka na UJ najlepsza itd - trzeba
    by się przyjrzeć wszystkim wykładowcom, sposobie prowadzenia wykładu/ćwiczeń
    itede i pewnie by wyszło, że przykładowo (znowu) na UW - jakaś epoka lepiej
    prowadzona, a na UWr inna znowu lepiej. Nie lubię takiego generalizowania, że UW
    cała uczelnia najlepsza. Jak patrzyłam na te rankingi to oni tylko główne
    kierunki typu zarządzanie, psychologia, socjologia - a co z mniejszymi? :)
    Pewnie głupoty piszę, ale zawsze mam takie odczucia. Ja rankingu swojego jeszcze
    nie widziałam hehehe.
    I nie wiem czy papierek renomowanej uczelni pomaga jeśli w głowie pusto -
    pracodawca szybko się pozna na osobniku.
    A co do znajomości się nie wypowiem bo zdania nie mam.
  • gacus2 08.09.05, 12:37
    skończyłem najpierw studia europejskie na UW (licencjat) I TERAZ administrację
    na WPiA.
    Ale jako, ze kierunki te interesowały mnie mniej niż praca zawodowa (która
    wykonuję juz 5 lat) toteż pracowałem, pracuję i będe pracował na kolei...

--
    Srebrna Obrączka – forum jubilerów i ornitologów
    gg 562625

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka