Dodaj do ulubionych

Moc prawna ugody dotyczącej alimentów

22.11.16, 19:02
Mam pytanie moze ktoś wie i pomoże . Przed rozwodem spisałam z mężem ugodę w której mąż zrzeka sie domu jednorodzinnego a ja w zamian za to nie bede domagać sie łożenia na nasze dziecko większej niż umówionej miedzy nami kwoty pieniężnej. Podczas rozwodu dokonaliśmy podziału majątku w ten sposób ze całość przypadła mnie i zostały ustalone alimenty na rzecz dziecka w umówionej przez nas wysokości. Ugoda spisana miedzy nami nie została ujawniona przed sądem tak wiec sad dokonał podziału majątku zgodnie z naszym wnioskiem czyli dom dla mnie i alimenty we wnioskowanej wysokości. Ugoda jest tylko miedzy nami. Jednakże teraz nie jestem w stanie utrzymać dziecka za te kwotę jest to tylko 350 zł i chce wnioskować p podwyższenie alemientow. Słyszałam ze taka ugoda która spisaliśmy nie ma żadnej mocy prawnej i nie będzie brana pod uwagę przez sąd w przypadku jak zawnioskuje o podwyższenie. Bardzo proszę o wskazówki jeśli ktoś cos wie w tym temacie.
Edytor zaawansowany
  • paauulaa44 09.05.18, 14:29
    Jeśli ugoda nie była zawarta przed mediatorem lub sądem nie ma mocy prawnej.
    --
    [url=http://www.ankielkancelaria.pl]Księgowość Oleśnica[/url]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka